Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 164 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 15:37 Muž Sanka [10] – Zajímavá ryba
Ahoj,mám 54l akva a jako osádku také jeden kus Kančíka Eliota,mnohokrát mi bylo vyčítáno,že taková ryba nepatří do 54l nádrže a rozhodl jsem se,že ho tedy asi dám pryč..Ale chtěl by jsem poradit nějakou hezkou,zajímanovu rybu,která by se hodila do takového akva..Ale předem říkám,že nechci čichavce,ani žádnou takovou klasiku.. :) A snad aby ryba byla snadno dostupná..Děkuji předem za rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 22:43 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: lemon
Třeba pár kousků Botia striata nebo Kubotai by mohly být klidně i v takovém menším akvárku. Bezproblémové rybky.
Nebo B. sidthimunki, těch by se vešlo pěkné hejno. Mám je s endlerkama a v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 22:33 lemon – Co k čichavcům zakrslým do 160 litrů?
Zdravím. Zařídil jsem nové akvárium 160 litrů (100x40x40 cm) a v něm mám zatím jen pár Čichavců zakrslých. Takže si myslím, že je tam dost prostoru pro nějaké další rybky. Má někdo nějaký zajímavý tip, co by se dalo dát k těm zakrslíkům? Nechci žádné živorodky, spíš by to chtělo něco jiného. Strašně se mi líbí mřenky, ale nevím jestli existuje nějaký druh vhodný do 160L a mírumilovný k menším čichavcům ??? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 11:01 R Muž Silent [5949] – Re: garf
Dá se to. Je třeba mít nádrž pořádně zarostlou (pro parmičky přirozené prostředí) a řádně se starat o hygienu v nádrži. Podmínka je kvalitní filtrace. Pro 100 litrů by mohl vyhovovat filtr z kostky bioakvacitu s čerpadlem, nebo pokud chceš investovat více tak vnější. No a pravidelné výměny vody. Parmičky jsou žrouti a produkují dost odpadu. Pak to bude šlapat jako hodinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 00:10 Muž poltergeist [3] – Re: garf
myslím že by to vadit nemělo, každopádně jde o to aby ti to AQ fachalo tak jak má. Já mám rybek hodně a nestěžujou si. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 23:49 garf – parmicky v 100 litroch
zdravim...chcem by som zalozit cca 100 L akvarium...do neho parmicky a panciernicky plus prisavnik...

moja predstava: parmicky - stvorpruhova normalna - 4 ks
- stvorpruhova machova - 4 ks
- zlata - 6 ks

panciernicky - zeleny - 6 ks
prisavnik - 1 ks

moze byt? nebudu tam jak sardinky? lebo ked pocitam ze su to tak 6 cm ryby a je ich tam 21, tak pri miere jeden cetimeter na jeden liter to nevychadza...ale zas na druhej strane si myslim ze je to cekom rozumna kombinacia druhov ryb ktore sa znesu...ale zas ked si spomeniem ze sak 100 l nie je veru ani cisty objem tak sa neviem rozhodnut :) ...resp. ine pocty ? pri zachovani druhov...este si viem predstavit ze by som toho prisavnika vyhodil ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 17:32 Muž Yirka [9126] – Re: 18luboss18
Tak jak píše zeck. 112l by samo o sobě pro život páru stačilo,ale ta výška je malá a proto bych je v takové nádrži nechoval. Co se týče odchovu, tak jako místo pro vytření a péči o potěr by to mohlo nějakou dobu jít.
Pokud chceš mít skaláry jako dominantní ryby ve společenské nádrži, musíš jim pořídit určitý komfort a chovat s nimi lze celou řadu rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 17:14 zeck – Re: 18luboss18
Odchovat nebo chovat ?
Každopádně do 112l bych skaláry nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 16:52 Muž capko [40] – Re: 18luboss18
V 112 by si mohol chovať 2ks skalárov,len tá výška,mala by byť aspoň 50cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 13:52 R Muž Silent [5949]
Zkus si to najít tady sám rybicky.net/rady/hodi-se-k-sobe-tyto-ryby
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 13:44 18luboss18 – ake rybky by ste odporucali ku Skalarovy?
je mozny odchov sakalara ve 112-ce? 80x35x40? ak hej tak v akom mnozstve a z ktorymi rybkami by ste odporucali chovat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 15:59 Muž Yirka [9126] – Re: Wixia
Pokud máš dostatečně velkou nádrž aby se ty nové vešly, nebude to v soužití rybek činit žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 15:37 Muž hoppy [6] - Živorodky
Dobrý den,
myslím, že nějaké zásádní problém nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 15:36 Wixia – Pridani novych ryb
Zdravim vsechny, chci se zeptat, jak je to s pridanim novych ryb do zabehleho akvaria. Mam v akvarku jen 8 neonek cervenych a 4 ancitrusy a chci koupit nove rybicky. Bude problem, kdyz budu chtit zvetsit nynejsi malo hejno na vic kusu? Prijmou stare neonky nove neonky?:-) Nebo tam dam Neonky cerne jako dalsi hejno, popr. parmicky.. nevim, zda s tim stare neonky nebudou mit nejaky problem. Diky za Vase nazory a odpovedi! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 13:10 V – Re: nickolka
Když přestěhuješ všechny teplomilný rybky do 250 l a doplníš jejich počty s ohledem na jejich potřeby a objem, uděláš jenom a jenom dobře.

Jedna závojnatka sama v 60 l proč ne. Dvě... No... Budiž... Asi může být. Ale líp by jim bylo v zahradním jezírku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 11:34 nickolka
a nebo kdybych dala všechny rybky do toho 250ti litrového a závojnatku nechala v 60ti litrovém a k ní koupila ještě jednu,také by to tak šlo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 11:30 nickolka – 250l
a kdybych měla akvárko 250ti litrové,tak můžu všechnio nechat tak jak je jen přidat dekorace a rostlinky??Ale závojnatku dát stejně pryč,že? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 23:46 Muž Horác [3942] – Re: Hodí se tyto rybky k sobě?
Přesně tak. Naprostý souhlas s NHKG. Ta závojnatka se k ostatnímu osazenstvu krutě nehodí a až bude větší, bude to platit dvojnásob. Thorakát dorůstá 15-18cm (bez ohledu na velikost nádrže - se žádným zakrněním nepočítej). A Skalár (byť jeden) v šedesáti litrech ... kolik máš reálný vodní sloupec? 30cm?
Edit: Pozdě :o) ... Ale koukám, že jsme se shodli všichni tři. Tak snad jsme to nepsali zbytečně :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 23:40 Muž Jurasek [137] – Re: Hodí se tyto rybky k sobě?
Nehodí. A ani se jich tolik nehodí do tak malé nádrže s tak málo rostlinkama... Pro závojnatku je optimum lehce pod 20°C a kvůli jejímu trávení se na ni počítá tak 25-30 litrů vody na rybku. Pancéřníčkům by bylo lépe v hejnu, ale ve větší nádrži. Kropenatí mají přes 15cm, v takovém akvárku se jim moc líbit nebude. Pro skaláry je nejmenší výška nádrže 50cm, máte tak 30. V tomhle bych nechal razborky a tetry. Dvě menší hejna. Možná ještě ancíka, pokud na něm trváte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 23:34 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Hodí se tyto rybky k sobě?
Ne
Závojnatka se k ostatním rybám nehodí a pro Skalára (a asi i pro pancéřníčka kropnatého) je akvárium malé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 23:14 Hodí se tyto rybky k sobě? – Hodí se tyto rybky k sobě?
Fotka k příspěvku chtěla bych se zeptat..mám asi 60ti litrové akva a mám v něm 1 závojnatka,2 sekavec thajský, 2 panceřníček kropenatý, 3 paví oka, 2 ancistruse,6 razbor klínových,5 tetra měděná,1 skalára amazonská(měla jsem ještě páreček,ale samička i sameček uhynuli) no a pak ještě nějaký dvě..ty koupila mamina a já nevím,co je to zač..ale řekla bych,že asi nějaký tetry..prosím poraďte..nemám tam moc rostlinek..jen 3 a pak takovou malinkatou a mechovou kouli..prosím poraďte(aby jste se nelekli..v té pet lahvi je potěr pavích oček)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 10:40 V – Re: evasv
Víc různých Neonek bych do tak malého akvárka nedával. Tucet N. červených + 8 Pandíků (Ancíka bych vynechal) je sice "nadtabulkový počet", ale stačí přiměřené množství rostlinek a dobrý filtr (např. bublifuk) a bude to fungovat jedna báseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 22:40 Žena evasv [12] – Re: Romy
Bohužel na větší nebylo místo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 22:29 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: evasv
Body 1-4 byly spíše popíchnutí,jaké počty,nebo litráž jsou pro chov minimální.Osazenstvo,které bych doporučil jsem napsal jako dovětek.Ta loužička je opravdu malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 22:23 Žena evasv [12] – Re: V
Díky. Cichlidku bych darovala ráda někomu, ale komu ? Hm...Počet neonek doplním černou a přikoupit ještě pandíky- nebylo by to moc ?
To by pak bylo takto v 54litrech : 6 neonek červených, 6 neonek černých, 6 pancéřníčků panda,
1 anc sp., 3 neritiny - není to moc ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 08:29 V – Re: evasv
Cichlidky někomu daruj nebo prodej. Ancíka nech samotnýho, nebo ho raději taky vyexpeduj do většího akvárka. Pandíci + Neonky jsou v pohodě, jenom doporučuju zvednout počty viz Romyho příspěvek. To je pro tvůj objem kombinace tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 23:19 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: evasv
1.panda je hejnová,alespoň 6-8 kusů.
2.neonka je hejnová,alespoň 10-15 kusů.
3.Apistogramma cacatuoides,ano,ale minimálně 80 l na pár.
4.pokud ancistruse pro úklid,tak jen jednoho.

Do takto velké nádrže bych doporučil spíše krevetky a hejnko Boraras maculatus,nebo Microrasbora galaxy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 22:57 Žena evasv [12] – Poraďte prosím
V 54l akva mám 3 panc. panda, 6 neonka červ., samičku cichlidky kakadú (o samečka jsem přišla) a 1 anc. 4cm. Můžu přidat ještě 1 anc - u tohoto bych řekla že mu začínají rašit vousky - že bych mu koupila samičku- nebude jim akva malé ?
A nevím zda dokoupit samečka cichlidky aby nebyla sama nebo ne ( byl to nádherný pár - vytřely se mi a sameček pak bohužel zemřel. Než se vytřely tak mi ďobaly do neonek a pandíků - co je samička sama je klid - takže na jednu stranu jsem ráda že je klid ale na druhou je sama.) Nebo zda nějakou jinou rybku do akvárka.....Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 15:35 V
mirlun napsal: ...když dám 4ks skalár, bude jim to malé?(70x47x48)cm
Obávám se, že ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 15:29 Muž mirlun [48] - Rostliny – tak jo
na 2 ks skalár trvám. když nechám jen 2, tak mohu přidat neonky -hejno. :-), tak když dám 4ks skalár, bude jim to malé?(70x47x48)cm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 13:53 V – Re: mirlun
150 l akva je tak 120 l čistých a to je pro 5 skalár IMHO dost málo. Nejsou navíc náhoodou Skaláry párové? ;-) Pokud na nich trváš, tak jeden pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 13:42 Muž mirlun [48] - Rostliny – kolik ryb do 140 litrů?
tak zakládám 150 litrů akva, odečteme dno a nějaký ten kámen a filtr, dostaneme cca 135 litrů vody.
plánuji tam dát skaláry, minimálně 2, ale rád bych 5ks skalár. 3 parmičky siamské, 3 ancistrusy. pár drobných Endlerek(8 ks), možná i neonky(buď neonky nebo endlerky). nejsem začátečník, ale potřebuji poradit, jestli 5 skalár do takového akva nebude moc, když budou dospělé. to je moje otázka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 21:37 zeck – Re: MichalK
To nemůžu potvrdit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 21:35 Muž MichalK [16] – Re: zeck
ty malé by sežraly cihlidky ramirezovy??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 21:29 zeck – Re: MichalK
Že budou krevetky sežraný ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 21:17 Muž MichalK [16] – Re: Dusyk
Dekuju, jeste me napadlo, ze bych to udelal tak, ze bych si koupil tak 6 malinkých krevetek caridina japonica a z rybek uz pridal jen tak 4x krunyrovec jednopruhy a 2x cihlidka ramirezova/kakadu co si o tom myslite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 20:52 Dusyk – Re: MichalK
Zúžil by som paletu, alebo zvýšil počty. Otocinclus je húfova ryba a lepšie je ich väčší počet, aspoň 6 kusov. To iste platí aj pri gavúnkoch a pande. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 20:40 Muž MichalK [16] – Re: MichalK
Tak po tom, co jsem se tady rozhlédnul trochu více jsem sestavil pro 100l akvárium následující:

2x krunýřovec jednopruhý
2x cihlidka kakadu/ramirezova
4x paneřníček panda
2x gavůnek diamantový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:16 Muž MichalK [16] – 100l akvárium
Dobrý den, rád bych se zeptal na to, jak osadit 100 litové akvárium mám dost úkrytů (lávové kameny, 10 echinodorů, 2 kokosy a poměrně velký kořen. Chtěl bych nějaké poměrně nenáročné rybky přibližne ve složení -
1 až 2 řasožravé rybky (nebo rybky dna)
hejnko 10 nějakých menších rybek a 1, nebo pár nějakých větších ryb.

Budu rád, za každou radu /rozměry akva 80x37x35/ a v akva už mám 2 krevetky přibližně 7 cm velké, jo a na biotopu mi nezáleží, jen aby měly rybky stejné nároky na vlastnosti vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 15:18 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: veru
Záleží co to bude za rybky, rybek velikosti neonky kolem 30i. Když budou nějaké větší tak míň. Hlavně si pořádně přečtěte jak nádrž založit, ať nedopadnete jako většina začátečníků, co tam dá hned moc ryb a pak se diví že umírají ...
Kdyžtak napište jaké pro druhy jste se rozhodli a my vám tady doporučíme vhodný počet ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 15:10 Muž XMartin [20]
Zdravím , mám taky plastovej rám a podložku tam žádnou nemmám , takže tam nemusíš nic dávat , těch rybek bych tam víc jak 30 nedával :) .hoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 14:18 pichy – Re: veru
jedna rybka na 4litry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 13:34 veru – kolik cca rybek do 126l
Dobrý den pořídili jsme si s manželem akva 126l.Jsem úplný začátečník a snažím se tedy pomalu nabírat základní info o všem co k tomu patří :-) Vím,že je to těžko tak říct,když jsou rybky různě veliké a různě náročné,ale aspoň zhruba bych chtěla vědět,at jich tam třeba nenaflákám chudinek moc hmm Máme malé prtě a strašně se ji to už ted líbí,tak bych to chtěla trošku rozmanite.A ještě jedna věc by mě zajímala v obchodě nám řekli,že pod akva nepotřebujeme podložku,protože má dole plastový rám je to pravda??
Děkuji moc za odpovědi a jestli vypadám jako trotl omlouvám de snažím se co nejvíce se naučit potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 17:30 Muž pařa:) [2] – Re: FUKY
to se mas cim chlubit :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 15:39 Muž Bammaboy [0]
kdo tady mluvil o Skalárach? pokud jsem to přehlíd tak se ospravedlnuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 15:08 patino – skalary
do toho akvárka nedávej skaláry,je to blbost,ale jinak dobry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 10:44 V – Re: Bammaboy
Čichavce jenom zakrslé nebo medové (případně málo vídané čokoládové). Případně pokud bys narazil např. na Rájovce čínského, Vrčivku pruhovanou, Bojovnici,... Ti by se místo Čichavců docela hodili.

Ale já do té osmdesátky plánuju JENOM ten párek Č. zakrslých. ;-) Jsem zvědavý, jestli se mi to zadaří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 10:31 Muž Bammaboy [0]
no vždyť to je jak to moje pár litríků :-D
No tak pak dám do prezentace foto jak to bude vypadat až nakoůpím rostlinky a osazenství ;-)
A kdyby nebyli ty malý Čichavci tak ty velké ne, že?
Dík za rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 10:23 V – Re: Bammaboy
8P + 4O + 1+1Č nebo 6P + 4O + 10N

No dobře. Trochu jsem ty čísla zvednul. Ale když se budeš dobře starat, tak může být... Pro srovnání: já plánuju párek čichavců zakrslých do 70×30×40. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 09:48 Muž Bammaboy [0]
jo jo, Terčáci byli jenom příklad zas až takovej masochista nejsem :-D
Teď maroduji doma, ale v pondelí se půjdu kouknout do akvaristiky zda mají nebo ne a podle toho se uvidí když tak ještě skočím do ZA.
takže pokuď, tak bych koupil:
5-6 pancéřničků
otíky (kolik?)
a pokuď budou tak ty Čichavce nebo doplnit hejno Neónek
Může být?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [164] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=8151