Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 14:43 R Muž afc1886 [14655] Re: Beastie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 14:36 MikeCZ – rybky
Ahoj chci se zeptat jestli bych mohl dat neonky, tetry, guppy a bojovnice společně. Předem děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 13:25 Žena Beastie [314] – Jemne dno
Muze mi prosim nekdo rict, jestli v te svoji 54l mam "jemny sterk" popripade jak to poznam? Mam takovy ten barevny mix z hornbachu co byl popularni pred deseti lety a nekupovala jsem ho ja, ale jeste sef v dobe, kdy si to akvarko, co nakonec skoncilo u me, porizoval.

S posledni razborkou a ancikem co mi tragicky ( magicky) zmizel se blizi doba noveho osazeni do akvarka a premyslim, ze bych dala treba hejno 10ti pancericku malych, jako jednodruhovku.

je to realne?
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 11:45 Žena petulinakk [2016] Re: Tessie
Nevím odkud jsi, v Praze se sehnat dají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 11:40 Muž quasimodo [368] Re: Tessie
Hádám, že i taková ampulárka musí něco žrát. Takže jestli nemají zlikvidovat rostlinky, já bych jim tam radši hodil list salátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 11:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: lhajek
No tak rozhodně se dá méně očekávat sníh v jejich domovině, než u příbuzných, kde je naopak celkem běžný. Z toho důvodu je díky genetické výbavě tato kardinálka schopna snášet vyšší teploty bez problémů... Jestli se ty vaše, co při nižších teplotách byly čilejší, nepotřebovaly trochu zahřát... :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2016 10:34 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: LiborSprysl
Každý si podpojmem teplo předtsaví něco jiného. Doma jsem je měl v akva s teplotami 17°C - 23°C. Teď co jsem je přestěhoval do práce mají teploty 22°C - 26°C a při té horní hranici nejsou zdaleka tak aktivní jak je znám. Zalézají mi do rostlin a tam polehávají. Žijí, ale netroufám si tvrdit že je to pro ně komfortní ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 09:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
Vietnamské snáší teplo docela dobře... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 09:41 Tessie Re: petulinakk
Na ty jsem taky koukala, hlavní problém je že tu není moc kde neonky modré sehnat :) Díky moc :) Ještě otázka co sem až tak nepatří, ale když už jsem tu.. Teď se nám akvárko zabíhá a jako úplně první zkušební tam máme dvě ampulárky.. Jelikož o šnecích vím ještě míň než o rostlinkách, tak se chci zeptat.. Musí se přikrmovat už teď? A když se zahrabávají, je to ok? :-D díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 20:07 Žena petulinakk [2016] Re: Tessie
Mám litráž jen o málo větší (63l), a předvybrány jsem měla bud modré neonky nebo vietnamské kardinálky. Po konzultaci tady na rybičkách to budou ty neonky, protože jak mě místní upozornili, kardinálky hůř snáší vyšší teploty třeba v létě. I když srdcem mě to táhne spíš ke kardinálkám ;-)
Takže jestli máš akva na lepším místě než já, kde ti celoročně nestoupají moc teploty, můžeš pouvažovat i nad těma kardinálkama. Jsou krásné :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 18:40 Tessie Re: romant
Ok, tak díky moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 18:06 R Muž romant [27982] Re: Tessie
No právě, v tom je ten vtip, jsou to všechno čistotný rybky a tak si jich můžeš dovolit jakoby nadlimitní počty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 18:04 Tessie Re: romant
Juj, dobře, to mě docela překvapilo :)
Asi je pravda, že by to vypadalo moc hezky, já se jen zaměřovala na velikost akvárka.. Do 54l tedy vážně můžu vysázet tolik ryb? Vím že jsou malé, ale i tak.. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2016 17:53 R Muž romant [27982] Re: Tessie
Já osobně bych ten tvůj prostor co máš k dispozici řešil přesně opačně, tedy s jedním pořádným centrálníh hejnem rybek odpovídající velikosti s doplněním třeba o nějaký konzumenty řas. Mít tam sem tam hodně druhů o několika jedincích povede přesně k opačnému efektu, tedy nevynikne nikdo, akvo bude neustále jakoby prázdný a nezaujme. Pro tvoje akvo se právě to co nechceš přímo nabízí, šel bych do hejna třeba těch neonek, ale modrých a to klidně v počtu 40 kousků a nebo třeba tetru ohnivou ve stejným počtu s doplněním o ty krunýřovce a bude to nádrž, která zaujme. Tedy tak bych to řešil já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 17:40 Tessie Re: romant
Dobře, to by šlo :-) Asi teď budu za totálního tupce, ale k tomu můžu přidat ty dania a gupky? :-D přijde mi to už jako dost rybek na takové akvárečko..
Cíl je vytvořit fungující partičku rybek, nejde o co nejvíc druhů, třeba jen tři, ale ukázat lidem jaká je to krása.
A řasopožírače jsem chtěla spíš jako prevenci stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2016 17:29 R Muž romant [27982] Re: Tessie
Řěšit už dopředu řasy mě příjde zcestný, to je tam na just budeš mít. ;-) Musíš pracovat s danou litráží, tedy bych volil partičku 5 rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 17:26 Tessie Re: romant
toho jsem se bála :-( parmičky jsem chtěla kvůli požírání řas.. Je nějaký jiný řasopožírač, co by mohl být po jednom, dvou kusech a nedoroste půl metru? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 17:23 R Muž romant [27982] Re: Tessie
Na ty parmičky je to malý, beťák bude sestřelovat zvláštěpak samečky gupek, jejich střepetající se ocásky se mu budou "líbit".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 17:19 Tessie – Pracovní akva
Zdravím, potřebovala bych poradit (nebo schválit :-O ) složení rybek do akva v práci. Zatím je čerstvě založené, takže si ještě počkáme, ale už teď se nemůžu dočkat a vymýšlím rybky k sobě :-D Máme 54l hrubých, takže to není moc, vím že tam nebude víc než deset rybek. Rádi bychom tam měli - 2x Parmičku siamskou, 2x guppy, 5x danio pruhované a po čase bettu samce. Jako první zkouškové bych dala určitě gupky, beťáka až po zaběhnutí i s rybkami až uvidíme, že je vše OK. Můžou být tyhle kousky spolu?
Určitě nechci hejnové rybky jako neonky, hlavně bych tam nedala už nic jiného..
Díky moc ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 06:48 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Zeky
Nechal bych je spíš samotný. Když už, tak asi pancéřníčky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 20:48 Muž Zeky [6] – co k hlavačkám
Zdravím,vím že to jsem nepatří ale nešlo mi založit nové téma a nic co bych potřeboval jsem nenašel.chtěl bych se tedy zeptat jaké rybky k hlavačkám? mám 75l akvárium.děkuji za rady ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2016 17:34 Muž janesik1xjakep [63] Re: zanet
Pokud je možnost mít je venku, tak moc není o čem uvažovat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 17:23 zanet Re: Turbínka
tak je necháme venku, nebo myslíte když dáme leknín že bude stačit nebo co tam dát za rostlinku aby jim dávala kyslík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 16:38 Žena Turbínka [2558] Re: zanet
A co tam plave aktuálně za ryby? No ono je to skoro jedno, stejně to není dobrý nápad. Za mě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 15:47 zanet – karas
máme 120l akvárium a jednalo by se pouze do cca podzimu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 15:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zanet
Nevíme nic o akváriu, takže nevíme. Ale 3 dospělí karasi v kombinaci s běžnými akvarijními rybami potřebují hodně velké akvárium (ideálně 300 litrů a víc) a pečlivou údržbu, jinak ti karasi zaneřádí vodu tak, že to ostatní ryby zabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 15:24 zanet – karas
nevíte jestli mohu dát 3 karase o velikosti cca 5cm do akvárka k rybičkám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 12:17 Žena Irbis191 [13] Re: NHKG
A ještě přidal 4x parmička čtyřpruhá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 15:58 R Muž romant [27982] Re: Ciffik
Párek ne, ale kluk a dvě holky, to by šlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 15:56 Muž Ciffik [761] - Rostliny
160l hrubého, (100x40x40) rostlinné akva (z vrchu nejde vidět dno)

12x panda
14x guppka (počet neroste - gavůnci vyžíraj)
8x gavůnek diamantový

dotaz, vleze se párek čichavců perleťových, nebo to už bude přes čáru? obvykle ryby v akva nemívám, tak nemám odhad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2016 12:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
Jop, je to docela špatně složené.
Na Skaláry je to akvárium určitě malé a parmičky čtyřpruhé by se měly chovat v hejnu 8 a více kusů. Kdyby tyhle ryby někomu věnoval, tak by zbytek osádky mohl fungovat. Samozřejmě bez bližší znalosti akvária přesněji poradit nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 11:58 Žena Irbis191 [13]
Ahoj můj kamarád má akvárium asi 110l a má v něm: 3x skalára, 5x mečovka, 2x paví očko, 2x čichavec perleťový, 10x neonka, 1x parmička čtyřpruhá a 1x ancistrus. Asi to bude dělat problémy, že ano?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2016 16:28 Muž janesik1xjakep [63] Re: drvi
Souhlasím, samička bojovnice může být se samcem jen v době tření. Jednou jsem ji nechal se samcem ( v 70 litrovem a málo zarostlém akvu) a nakonec ho uhnala :(. Ale na druhou stranu, u bojovnic je to opravdu na povaze, protože ta je u každého kusu jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2016 11:27 Žena drvi [2894] Re: Beastie
Jo, tak s tou zkušenosti nemám, ale asi by to šlo, nebude asi moc agresivní (už podle jména :)). Ono záleží i na jednotlivé rybě, někteří jedinci stejného druhu agresivní jsou, jiní ne. Už jsem zažila i samičky, které napadaly samce - jde o povahu. Kdybys měla štěstí, klidně bys tam ten párek nebo 2 + 1 mít mohla (spousta lidí to tady má) , ale já jsem měla opačnou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 11:20 Žena Beastie [314] Re: drvi
A napriklad ta bojovnice nebojovna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2016 10:43 Žena drvi [2894] Re: Beastie
Bojovnice jsou často nemocné v případě, že si je někdo koupí už načaté a nebo je přendá z 2 deci do 2 litrů a myslí si, jak jim udělal luxusní bydlení. Ty obrázky z nádrží nemocných bojovnic jsou často velice výmluvné - holé stěny, barevný písek nebo oblázky a plastová kytka.
Problém může nastat i v případě nesnášenlivých jedinců, chovaných společně v nádrži (tím myslím jednoho samce + samice, samozřejmě), mě samec v hustě zarostlé 100 litrovce během 2 hodin málem zabil dvě samice, přidané dodatečně. Musela jsem je dát jinam. Pod 60 l bych radši víc kusů nezkoušela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 10:13 Žena Beastie [314]
Co takhle bojovnice a dve ci tri samicky do 54l?

Jen nevim, kde bojovnici koupit, vubec se mi nelibi, jak je prodavaji v tech louzickach a pak mi prijde, ze jsou casto nemocne a prvni na cem je to poznat jsou ty okrasne ploutve. Co myslite?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 12:46 Žena Beastie [314] Re: Xlienka
No teď již mám jen dvě, takže chování nic moc :)

Co si ale pamatuji tak razbory trpasličí nejsou hejnovky, razbory hengelovy jsou hejnovky co se nehýbou. Rybky krmím tak jednou za dva až tři dny, když si vzpomenu, Sera Vipan Baby nebo jsem měla cosi jako INVR.

Zrovna u těch hengelek byla zkušenost stejná, plavou ano, ale nikdy v houští, nikdy v listech anubiasu, jen za ním nebo v prostoru vedle něj. Anubias obývá maximálně ancík. Třeba mám nesnášenlivou kytku, přeci jen je to pořád jedna a ta samá již od prvního založení prvího akvárka :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 12:24 Žena Xlienka [276] - Amerika
Páreček kakadu by to možná taky zvládnul, i když já bych je do tak malého objemu nedávala, ale rozhodně nebude čistotnější a bude potřeboval více péče ;-) .
Pokud ti jde o živost a nebojácnost tak asi nejlepší zkušenost z níže vypsaných mám s neonkami modrými. Jinak razborky jsou dost plašani a při ráznějším pohybu u akva jsou hned v houští, ale rychle se uklidní a vyplavou.
Jinak hejnovky jsou většinou dost aktivní, že by jenom někde stály se mi nestává, nemáš je překrmené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 12:04 Muž janesik1xjakep [63] Re: Beastie
Ještě mě napadl parecek cichlidek kakadu. Podle atlasu mohou být od 50 litrů, ale nevím, zda to není podhodnocené, počkej, jestli se ti k tomu někdo vyjádří, osobně s nimi bohužel nemám zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 10:12 Žena Beastie [314] Re: Xlienka
Nevím, jestli tady někdo sdílí mojí zkušenost, ale mívala jsem hejno razborek v akvárku zarostlém anubiasem, a ryby se držely pouze v té části s volnou hladinou a prakticky pořád levitovali namístě. Když jsem anubias zmenšila-zkrátila, najednou jsem měla mnohem živější ryby po celém akva.

Nedělají vám to i ostatní hejnovky v přeplněných akváriích? Mohla bych ten anubias trošičku ostříhat, jen mě to tak zajímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2016 09:28 Žena Xlienka [276] - Amerika
pokud to budou hejnovky do cca 2-3 cm tak toho odpadu v 10-15 kouscích nenadělají moc. Většina malých hejnovek (razborky mikro, skvrnoocasá..., tetra ohnivá, neonka modrá..) má tu výhodu že jsou více méně nenáročné na starostlivost o akva s halančíky, rájovci ... to bude obtížnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2016 09:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Beastie
Proč by jsi kvůli čichavcům musela snížit hladinu? 1cm mezi hladinou a krycím sklem stačí.
Aco třeba parmička duhová nebo tetra císařská. I když se to nezdá, nejsou to hejnové ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 09:22 Muž janesik1xjakep [63] Re: Beastie
Možná bycg zkusil nějaký z menších druhů rajovcu, mám pocit že jeden takový se jmenuje Deisneruv, ti by asi mohli být pár nebo jeden samec a dvě samičky. Ale podotýkám, že se je těžko shání, sám jsem je viděl na prodej asi 2x.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 09:19 Muž janesik1xjakep [63] Re: lhajek
Přesně jak píšete, modré neonky jsou zatím docela neobjevené/ málo chované a nechtěl jsem ji tam cpat hned živorodky, protože to je jen na nějakou dobu a navíc produkují příliš mnoho odpadu. Teda za předpokladu že si tam nechce pořídit jen několik samečků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 09:09 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Beastie
Beastie napsala: Děkuji za radu, jenže u hejnovek je třeba tam nacpat čim víc, tim líp......
To nezáleží jen na počtu rybek, ale i na tom jestli jsou to prasátka jako třeba živorodky nebo ancíci, nebo ryby poměrně čistotné jako právě třeba modré neonky.....
A modré neonky právě lidi všude nemají ... mají ty "obyčejně" ale ty jsou už docela velké na tento objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 09:07 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Beastie
Nedávno jsem se na tento objem tady ptal, s tím že jsem to akva chtěl mít na způsob jihoamerických černých vod a toto byla jedna z odpovědí:
romant napsal: Mám teď v jedný dohledovce(tvého objemu, rozměru) těch 30 kousků modrých neonek a s tím 10 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly a do budoucna tam ještě pár cichlidek plánujeme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 09:06 Žena Beastie [314] Re: janesik1xjakep
Děkuji za radu, jenže u hejnovek je třeba tam nacpat čim víc, tim líp. Razbor jsem měla 15, ale to už není tak pohodové akvárium a chce údržbu raději co dva týdny.

A bohužel se řadím k typu lidí, co strašně nesnáší neonky, protože je mají všichni a všude, a pokud jich není alespoň 50 přijde mi, že ta ryba strádá a nevypadá hezky. Když už do hejna, šla bych do nějakých jiných teter. Ale ten pár/trio mi přišlo jako lepší nápad, jenže...našla jsem jen bojovnice, jednu cichlidu a samé halančíky, na které mám moc teplou a málo kyselou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 08:54 Muž janesik1xjakep [63] Re: Beastie
No, sice je to hraniční, ale možná nějaké hejno neonky modré byCh tam zkusil. Na obyc. Je to krátké, ale ty modré by se tam mohly cítit dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 08:49 Žena Beastie [314]
Ačkoliv jsem to tu již několikrát otevírala, dělám to znovu.

Mám 54l, prezentace Okénko. Nádrž vypadá opravdu pořád stejně, jen je tam o mnoho listů víc.

Razborky jsou již jen 2 (taky měly požehnaný věk) a jeden 5ti letý ancistrus. Přemýšlím, co po razborkách k ancíkovi, čemu nebude vadit ta džungle. Klidně míň rybek, ať nemusím tak často dělat údržbu, úplně by mi stačil pár.
Jenže nechci čichavce nebo labyrintky, protože bych musela snížit hladinu vody v akva, a pak mi svítí zářivka přímo do očí do postele, kvůli poloze akvária.
Díky moc!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=2351