Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 128 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 13:55 michall7 Re: Haimdol
hej viem, volakedy keď som mal akvárium som ich mal strašne veľa...tieto rastliny mi prinesie otcov známy čiže neviem ani koľko ich bude ani aká veľkosť ale rozhodne nepotrebujem viac ako dva korene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 13:53 R Muž Silent [5949] Re: michall7
Tahle kryptokoryna je velkého vzrůstu. Pokud se jí bude dařit jsou listy dorůst i 80ti cm a je schopná nádrž dost prorůst. Myslíš, že je to nejvhodnější rostlina do tvé relativně malé nádrže? Raději se podívej po menších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 13:49 michall7 Re: soubi
ďakujem aj tebe za rady..chcel by som také ryby aby som mohol mať aj rastliny..konkrétne budem mať tieto rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_aponogetifolia a rozmer akvaria je 80x30x40 (d,š,v)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 13:47 michall7 Re: Filip980
dík za radu, musím si to ešte dobre premyslieť :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 13:43 radim
Má stolitrové akvarium...to mu nedává moc velký výběr z větších cichlid. Pokud by nešlo o druhové akvarium s jedním párem. Kančík červenohrdlý v žádnem případě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 13:29 Muž soubi [32] Re: michall7
Musíš si rozmyslet co chceš za konkrétní biotop nebo je ti to jedno a spácháš společenské akva. Jaký jsou rozměry toho akva?
Z větších ryb náš spoustu možností. Některé africké cichlidky(např.mramorová,rvavá atd.), jihoamerické cichlidky, některé asijské labyrintky(čichavce,vrčivky), skaláry(pokud na to je akvarium dost vysoké). Taky si uvědom, že ne všechny ryby se chvají hezky k rostlinan. Rozhodnutí je na tobě...výběr je velký... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 13:09 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: michall7
Pokud máš rád rostlinné akva tak bych ti doporučil nějaké cichlidky nebo menší akary. Nebo pokud ti nevadí, že by jsi měl nádrž jen z tuholistými rostlinami tak bych šel do kančíků (např. příčnopruhých nebo červenohrdlých). Nebo čichavci či gavúnci taky nejsou špatní, ty bych doporučoval taky, můžeš je mít v akváriu s jemnolistými rostlinami a nejsou nijak nároční (teda až na některé druhy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 12:55 michall7 – akva 100l
Prosím poraďte mi nejaké varianty rýb do 100 litroveho akva...premýšľam nad tým už skoro dva týždne a neviem sa rozhodnúť, čo by som chcel :-( mám len dve požiadavky ryby musia byť menej náročné a pomerne "vačšie" nemám rád ryby tipu Neónka :-) vopred ďakujem za nejaké tipy a nápady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 13:06 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Rufr
já bych trochu zredukovala to osazenstvo.Třeba se zbavila těch mečovek a pavích ok a pak přidala párek čichavců.určitě je lepší mít míň druhů,je to pak dobrá podívaná...Já z vlastní zkušenosti bych doporučovala modré čichavce.u mě jsou v pohodě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 13:00 HaDaS Re: PaDa
Nenarazil. Děkuji. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2011 12:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: HaDaS
Asi nejlepší informace o nich jsou tady:
www.akvarista.cz/…
Posílám, pokud jsi na to nenarazil. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 08:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: HaDaS
Ti moji pašáci byli v kubíkovce, tříletí, žrali jako kombajny a v podstatě "na co přišli" :-) Problém s líbačkami je v tom, že jsou v obchodech " ve čtyřce" a jsou to "čichavci"... Klasičtí "téčkoví" (Tricho...) jsou prostě jiná skupina. Líbačky v malé nádrži zarazí na těch patnácti cm, ale když mají místo a dobrou stravu, tak to dovedou nahnat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 08:39 HaDaS Re: PaDa
Dobrá omlouvám se. Moje chyba. Nějak jsem si zafixoval, že se jedná o menší druh. Nevím ani proč.
Teď jsem si o této rybce zadal dotaz a prakticky u 90% odkazů vyleze maximální velikost 15 cm. Jestli je tedy tento údaj zavádějící, tak by nebylo od věci jej upravit i zde v atlasu. Já bych si jej dle uváděných odkazů totiž klidně do akva 100 - 150 litrů koupil.
Nevím jestli jste si toho všimli, ale na "připomínky ke stránkám" proběhla diskuse, zda-li se má studovat fórum, atlasy, články atd., nebo je lepší zadat dotaz. V tomto případě se mi potvrzuje, že je lepší zadat dotaz. Sice jsem poradil čichavce líbajícího, ale byl jsem ihned opraven, za což děkuji, a dozvěděl jsem se i něco, co je v rozporu s údaji tu na stránkách i v mnohých radách tu na fóru.
Dále jsem se dočetl, že je docela obtížně krmitelný vločkovým a mraženým krmivem. Ne že by jej nebral, ale prý docela strádá. Předpokladem pro zdárný chov je údajně i hustě (hodně) zarostlá nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 07:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nobody
V akváriu také třicet - ne kecám, dvacetdevět smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 01:45 Nobody Re: HaDaS
Čichavec líbající v přírodě 30cm v akva 15 i víc cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2011 01:32 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: HaDaS
Líbajícího do 100 litrů bych si hodně moc rozmyslel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 20:48 HaDaS Re: Yirka
Já bych se spíše klonil k medovým nebo líbajícím, Akva má zajímavý rozměr, ale kvůli tomu i malou plochu hladiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 20:06 Muž Yirka [9126] Re: Poric
Párek čichavců zlatých nebo perleťových bych si tam klidně dovedl představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 20:03 Muž Poric [0] – Prosím o radu
|CHci si přidat do akva ještě nějaké ryby ale moc si nejsem jistý jaké bych mohl. Osazenstvo nádrže a rozměry mám v prezentaci.přemýšlel jsem o čichavcích ale nejsem si jistý jestli to proně nebude malé. prosím proto o radu díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 18:03 HaDaS Re: Rufr
Chechtáš se dobře :-D . A po právu. Odpověď zní : Může, ale nedávej jí tam ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 14:43 Rufr
Zdarec, v akvárku cca 120l mám od založení malého karasa. Nevím ale, co to je za druh, jestli to třeba není ten miniaturní :-D
No a zajímá mě, jestli může být ve vodě s neonkami, tetrami, mečovkami, nebo pavými oči.
Díky ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 18:00 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: matthew
no záleží kolik těch ryb je, jestli to je tak přibližně 4 ks platy, 2 ks ramirez a 10 ks neonka tak bych k tomu přidal nějaké sumce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:50 Muž matthew [0] - TetryRe: romant
ďakujem za radu .. ešte to premyslím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:44 R Muž romant [27987] Re: matthew
Já bych se trošku zamyslel nad těma Platama, přecijenom to jsou zdatní znečišťovatelé a když se podcení hygiena nádrže, tak by se to nemuselo ostatním obyvatelům líbit. Chce to účinnou filtraci a nepodcěňovat výměny vody a odkalování. Neříkám to tak nedělat, jenom je třeba to mít na paměti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:40 Muž matthew [0] - TetryRe: Filip980
ok ďakujem ... a aké ryby by si tam ešte pridal či tato zostava úplne stačí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:37 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: matthew
já myslím, že by to šlo, kdysi jsem měl takovou podobnou skladbu ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:36 Muž matthew [0] - Tetry
ahojte chcem sa opýtať či môžem dať do približne 100 litrového akvária k sebe platy škvrnité , ramirezky a neonky ??? :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 11:29 JanaF Re: HaDaS
Díky Vám oběma za rady :) Rostlin mám snad dost,už se začínají rozrůstat. Pak je tam kokos s rostlinkama a velký kořen, zatím bez rostlin.
Jdu vyměnit tu vodu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 11:02 HaDaS Re: romant
coze Nepíšu že si ostatních rybek nevšímají coze ... naopak, všímají, ale nejvíc po ránu. Pancéřníčkům ploutvičky okusují, fakt :-( . A nejenom v mé nádrži. Pancíci se už po těch měsících naučili zdržovat jinde než tetry.
Pravdou je, že tetry krvavé a cichlidky o sobě vědí, protože tetry se zdržují více v pravé části akva, cichlidky v levé, pancíci uprostřed a ostatní všude. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 10:55 R Muž romant [27987] Re: HaDaS
Mě jenom vadila ta poznámka, že budou okusovat ty pancéřníčky. Sám teď píšeš, že si ostatních rybek nevšímají. To, že je cihlidky nijak neprohání, neznamená, že nevědí, že tam jsou. Prostě to o sobě vědí obě party a respektují se.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 10:51 HaDaS Re: JanaF
Souhlasím s romantem. Pravdou je, že pancíci mají tzv. střevní dýchání (jestli to nemotám) a tudíž se občas jedou přidýchnout na hladinu. Pokud to je ale velmi často, tak jim asi opravdu chybí kyslík :-) .
Takovéto chování, že rejdí před stěnou akva je vcelku normální, kor když jsou v něm pouze krátkou dobu. Neboj, sklo Ti neprorazí.
Na závěr : Jak psal romant, měnit vodu a zase měnit vodu a hodně rychle rostoucích rostlinek alespoň do začátku. Já jsem na jeho rady dal a velice mi to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 10:45 HaDaS Re: romant
Víš jaké mám akva a co je v něm. Taky cichlidky. Ty si teter krvavých ani nevšimnou. V rámci složení mého akva, se tetry krvavé chovají jako dominantní druh. Tudíž ze svého případu usuzuji, a i dle zkušenosti jiných, že se tento druh jinak chovat už nebude. Nejsou však tak agresivní, že by ohrožovali jiné na životě. Nejaktivnější jsou po ránu, těsně po rozsvícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 10:24 JanaF Re: HaDaS
To jsem o nich četla hodně,ale každý říká něco jiného. Možná zkusím jiný druh, ale u těch teter je asi u všech stejná situace? Neonky se mi nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 10:14 R Muž romant [27987] Re: JanaF
Vyměň 30% vody v akva a sleduj jejich reakci, tím nic neskazíš. Neříkám, že se nejedná o jejich normální chování, ale vzhledem ke "stáří" nádrže bych to udělal, tak aby jsi měla jistotu, že je netrápí zvýšený hodnoty dusitanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 10:11 JanaF Re: romant
Děkuji za odpověď, snažím se o trpělivost, ale plán byl dát tam první ryby až po měsíci, uplynul týden a šup už jsou tam pancéřníčci stydim Teď už bych to mohla vydržet i ten měsíc. Snažím se o tom přečíst všechno co najdu na netu, jen mi nebylo jasné, jestli třeba ty cichlidky nebudou pancéřníčky utlačovat.
A ještě jedna věc-pancéřníčci dost často vyjíždějí k hladině,jako by se chtěli nadechnout, ale kousek před hladinou se zastaví a jedou zas dolů, je to normální? Celkově vypadají dobře, rejdí po dně i po kytkách, ale dost často vyjíždějí nahoru a vypadá to, jak kdyby se chtěli protlačit skrz stěnu akva. Dala jsem je tam včera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 10:08 R Muž romant [27987] Re: HaDaS
Mslím si, že nebudou, protože ty cichlidky je budou neustále udržovat ve střehu a v tom hejnu a oni nebudou mít moc času na lumpárny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 10:03 HaDaS Re: JanaF
Souhlasím s romantem a jen dodám, že ty tetry krvavé budou pancéřníčkům okusovat hřbetní ploutve (hejno ne-hejno) :-( . Jinak jsou to nádherné aktivní rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 09:59 R Muž romant [27987] Re: JanaF
Nikam nespěchej a nech to akvárko žádně zaběhnout a další rybky tam přidávej až po měsíci. Teď sleduj reakci stávajících rybek a v případě problémů s dýcháním, na nic nečekej a začni měnit vodu. To akvárko je prozatím velmi nestabilní a teprve se tam začíná utvářet tzv. biologická rovnováha a nitrifikace je teprve v začátku. Tou častější výměnou vody naprosto nic neskazíž, i když rybky žádný problémy vykazovat nebudou. To Tvoje navržení složení rybí osádky bych viděl jako možné. Znovu opakuji nikam nespěchat o daných rybkách si něco přečíst a mít trpělivost. Ty cichlidky v páru, nebo jednoho kluka a více holek, vytvořit jim nějaký schovávačky, a nádrž udržovat v čistotě a nepodceňovat výměny vody. Těch teter můžeš dát i více, alespoň vynikne jejich hejnová pospolitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 09:48 JanaF – Akvárko 112l-jaké rybky?
Ahoj, mám akvárko 112l(akvarijní set), založené je něco málo přes týden, teď jsem tam dala 5ks pancéřníčků skvrnitých, chci počkat tak 2 týdny a přidat další rybičky. Chci se vás zeptat, jestli se do takového akvárka hodí cichlidka papouščí, moc se mi líbí a ráda bych ji v akvárku měla, ale chci aby se ryby měli dobře. Plánovaná sestava je 10ks pancéřníčků, 10ks tetra krvavá a párek cichlidek. Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 08:48 HaDaS Re: be a Zoidik
Tuhle polívku jsem měl ve svém akva taktéž. :-D Na Tvůj dotaz Ti odpovím, že můžou, mezidruhově se nebude prakticky nic dít. Hodně záleží na tom, do jakého prostředí je umístíš a v jaké fázi jejich života. Nemůžu Ti však odpovědět jestli u Tebe to bude fungovat. Nevím jak velké bude akva, jaká bude technika, dno, teplota, rostlinky atd...
Ze svého pohledu to ovšem vůbec nedoporučuji. Živorodky a závojnatka = obrovská zátěž pro akva. Mimo jiné, závojnatka je takové podvodní prasátko, nejenom že má špatné trávení, ale ryje ve dně jak divočák a žádná rostlinka pro ni není dost zakořeněná.
Pro Zoidik : Závojnatka má velkou papulu, ale rybky nežere ... alespoň jsem se s tím nesetkal ... nebaštila ani potěr gupek :-P .
Závěr : Uveď tu, jakou zamýšlíš nádrž a pak Ti určitě poradíme. Teď je to ale jen střílení od pasu.

Edit : romant mě předběhl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 08:39 R Muž romant [27987] Re: be
Když závojnatky, tak do samostatnýho dostatečně velkého akvária, viz. třeba zdejší atlas ryb. Samečci pavích oček budou beťáka svými třepetajícími se ocásky neustále provokovat a určitě jim dá najevo kdo je v akváriu pánem, ale nějaké systematické likvidace bych se neobával. Bude sloužit jako přirozený regulátor potěru pavích oček, chce to pěkně zarostlou nádrž, aby se bylo kde schovat, plovoucí rostliny, to se bude beťákovi líbit. Nebyl uveden objem akvária, ale vzhledem k názvu vlákna předpokládám velikost kolem 100 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 07:55 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: be
Pokud je bude nahánět, tak to úplně dobré není, to je pravda, ale většinou co vím, tak jsou agresivní samci mezi sebou. Tady si můžeš přečíst rybicky.net/atlasryb/bojovnice_stihla Jak tam píšou, že potěr považuje za kořist, tak ono co mam mečovky, tak ty potěr považůjí za potravu. ale to neni si myslím nid neobvyklého. U Závojnatky mam obavu, že by menší ryby požírala. Má docela velkou papulu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 23:05 be
Moc dekuju za odpoved,myslíte si ze by bojovnice mohla zavojnatce ublížit ? A v akvaristice mi říkali ze neni správné řešení bojovnice s očkama :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 22:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: be
Pancéřníček a paví očka bych neřešil, to bude OK, Jestli do toho montovat závojnatku to nevím teda a betu? Osobně bych ji tam dal. Jenom bych vynechal prostě tu závojnatku a udělal mix toho co píšeš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 22:20 be – beta
Dobrý večer.mám důležitý dotaz na to jestli se mi snesou tyto ryby :pancernicci , pavi ocka .závoj natka, s betou bojovnici ?děkuji za brzké odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 15:38 R Muž romant [27987] Re: Domicz
Dalo by se pouvažovat třeba o rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane v počtu 5 kousků. Ty živorodky, který tam máš se jistě brzy rozmnoží a ono tzv. vždycky něco přežije a rybek může přibývat i tak, anož tam něco dalšího doplníš. Chce to doržovat pravidelný týdenní výměny vody a odkalovat dno, protože živorodky jsou dost prasátka a dovedou nádrž velmi rychle zaneřádit. Přidat rostliny se jistě vyplatí, budou přispívat k dobrýmu prostředí v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 15:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Domicz
nejdřív tam přidej kytky, třeba nějaký ne moc náročný stonkovky (limnophila sessiliflora, hydrophily, ludwigia repens...), pak třeba kryptokoryny (nebývají moc náročné na světlo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 15:23 Muž Domicz [0] Re: katterinecka
děkuji a mohl bych se zeptat jakýma rybkama bych to mohl doplnit ??
děkuji za brzkou odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 15:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Domicz
rybek už je tam dost a cichlidky potřebují čistou vodu, živorodky produkují víc odpadu než jiné (třeba tetry). S udržením potřebné kvality vody by dost pomohly rostliny, ale těch tam máš pomálu.
Počet ryb co by tam mohly být, nežáleží jen na velikosti akvária ale i druhu ryb (velikost, znečištění které produkují...), na tom jak máš kvalitní filtraci, počet rostlin a jak často měníš vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 14:29 Muž Domicz [0] – Cichlidka Ramirezova
Fotka k příspěvku V mém 54 l akváriu mám 4 platy moskevské, 4 pavý očka, 2 krunyrovce obyčejné, 2 sumečky zlatopásé
-mohly by se s nima chovat pár cichlidek ramirezových
Děkuji za odpověď
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [128] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198699x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=6351