Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 10:28 Muž DenisLin [7] Re: Amatértom
Tak přesně toto mám: www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 10:15 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: DenisLin
To vypadá na nějakou atypickou nádrž. 45x35 na 60 litrů. Skoro kostka,řekl bych. Nic pro plavce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 09:17 Muž DenisLin [7] Re: Anthrax
Plocha dna je 45x35 cm a čistý objem bude míň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2018 09:13 R Muž Anthrax [4785] Re: DenisLin
U lorikárie je rozhodující plocha dna. Pokud máš klasickou “šedesátku„, tak mi to nepřijde na deseti centimetrovou rybu dostačující. Ale počkám si na tu prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 08:49 Muž DenisLin [7] Re: Wanderer
Dost se mi líbí lorikárie ta by nešla přidat s pancéřníkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2018 08:28 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: DenisLin
Podle mě to na pár větších ryb moc nebude, je to malé. Držel bych už uvedeného. Hejno menších ryb. Čím tam bude míň druhů, tím to bude hezčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 08:03 Muž DenisLin [7] Re: Anthrax
Rád bych tam měl pár nějakých větších ryb a doplněný více kusů menších ryb. Prezentaci doplním odpoledne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2018 07:48 R Muž Anthrax [4785] Re: Denis
Chtělo by to vědět jak ta nádrž vypadá, bez toho se blbě radí. ;-) 60 l je čistý objem?

Pokud by ta nádrž byla dobře zařízená, tak já bych tam dal velké hejno (cca 40) razborek a k tomu nějaké malé pancéřníčky v počtu 8 kusů. A nic dalšího bych nepřidával. Možná leda krevetky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 07:28 Denis – Jaké ryby
Ahoj, potřebuji aby někdo uklidnil mé nadšení a já to nepřehnal s rybami :). Mám 60 litrové akvárium. Co bych tam chtěl: pár čichavec medový, kolem 15? kusů razborky borenejské, pár Lorikárie kopinatá, a 5 pancéřníčků panda.
Asi to je moc ryb sad potom také nevím jestli by to daly razborky s většími rybami. A jestli není na tom dnů moc kousků. Je panda obstojný čistič dna?
Děkuji za rady palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 07:22 Sim14 Re: Wanderer
Dobře. Dekuju moc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 07:03 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Sim14
12 - 15 těch teter a uvidíš, jak se to porovná s těma živorodkama. Ono ani živorodky s tetrama taky nejsou ideální kombinace (tetry jsou mnohem čistotnější), ale to už bych v tomhle případě asi neřešil. Na rostliny jsou tu jiná témata, ale sáhnul bych po rychle rostoucích. Doporučuji využít darovací vlákno, myslím, že po dohodě úhrady pošty a balného, to pošle i někdo z větší dálky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 06:49 Sim14 Re: Wanderer
Dobře. Pokud tedy čichavce a krunýřovce dám pryč tak kolik mohu mít rybiček, aby nebylo přeryběno? A jaké rostlinky by jste mi doporučil? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2018 05:46 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Sim14
Už teď máš plno. Ti čichavci a krunýřovci tam vůbec neměli být, to akvárium je pro ně malé. Na skaláry určitě zapomeň. Zaměřil bych se spíš na posílení počtu stávajících hejnových ryb, ovšem až ty velké budou pryč. Mezi tím, než je někde udáš, bych se zaměřil na rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.06.2018 23:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sim14
Poměr mezi počtem ryb a rostlin musí být ve prospěch rostlin několika násobně větší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 21:29 Sim14 Re: afc1886
Dobrý večer, založila jsem si tu prezentaci. Děkuju za všechny rady a tipy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2018 21:15 Sim14 Re: afc1886
Dobře, zítra sem udělám prezentaci, aby to pro vás bylo lehčí. Děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2018 20:48 R Muž afc1886 [14684] Re: Sim14
Skaláry rozhodně ne, je to na ně moc malé. Já bych i tu stávající osádku vyměnil.
EDIT- založ si prezentaci akvária, ať se ví, do čeho se budou rybičky doporučovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2018 20:43 Sim14 – Poraďte mi prosím.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat a nechat si od Vas poradit. :-) Mám akva 70l (70cm délka,32cm šířka, a výška vody 30cm.)Rybičky co zatím mám:
Paví očko - 2
Tetra královská - 3
Ancistrus - 2
Bojovnice - 1
Čivhavci - 2

Chtěla bych se zeptat kolik rybiček si můžu ještě pořídit, aby nedošlo k přerybnění a případně jaké rybičky mi doporučujete. A moje poslední otázka je, zda si můžu pořídit 1 nebo 2 skalary s ohledem na výšku vody v mém akva. Děkuji za všechny ohlasy a rady. :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 20:01 R Muž Anthrax [4785] Re: Pates, gurT
Záleží jak to akvárko vypadá a jak je zařízené. Těch faktorů je opravdu hodně. Doporučuji ti místo dlouhosáhlého popisu nádrže registraci tady na stránkách a založení prezentace. rybicky.net/nadrze/

Počítej s tim, že těch parmiček musí být dost aby nezlobily. Takže to je celkem velká zátěž pro nádrž, když tam už máš prasátka v podobě ok a ancistruse.

Není čichavec jako čichavec a není neonka jako neonka. Pokud chceš rady budeš muset být konkrétnější a pustit víc informací. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 18:12 gurtT
Zdravím,rad bych se zeptal mam akva 100l a tam 10 neonek, 5 oček ,8 mladých ok (3mesice) některé dam pryc,1 krunyrovce chtěl bych doplnit akva spíše menšími nebo klidne párem cichavcu ale nevím jakými rybkami dal a ani kolik jich tam ještě mužů dat ,díky za rady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 17:58 Pates
Dobrý den,chtěl bych se zeptat mam akva 90l a mam tam 10 neonek , 5 dospělých oček + 8 skoro 2 měsíce starý oka některý dam pryc a ještě jednoho acika a chtěl bych k tomu dokoupit nějaké rybky spíše menší chtěl bych parmicka čtyřhruhou ale nevím zda se mi vejde když je to hejnova rybka díky za tipy a rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2018 13:24 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Mrkrnk
Na jakoukoliv razborku se vyplatí počkat :-). Jsou to vděčné mírumilovné rybky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 13:24 R Muž afc1886 [14684] Re: Mrkrnk
Zkus si sám zadat potřebné údaje a koukni co by se ti líbilo.
rybicky.net/atlasryb/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 12:01 Mrkrnk – Alternatíva za razbory klinovite
Zdravím, mám zhruba mesiac založené 112l akva, momentálne sú v ňom dve mrenky siamske (Aspoň kým neprerastu nádrž) a samec bojovnice, po ďalších zhruba dvoch týždňoch som chcel postupne pridať 8/10 razbor klinovych ale dnes som obehal tri predajne a nikde ich nemajú, preto sa chcem spýtať či existuje neaka nenáročná alternatíva z tochto biotopu (ázia,thajsko) vopred ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2018 08:58 Muž Pavligin66 [11] – Dobrý deň
aké ryby by ste mi odporučili do budúcna mam v akváriu guramu posledná z starého osadenstva keď o pár rokov pôjde tam kam musí na koniec všetko živé čo by ju mohlo zastúpiť v nádrži moje požiadavky na jej nástupcu su za A mal by byť tolerantní k krevetky Neocaridina a Rhinogobius a tetry červenoúste a pancierničky paleatus za B bol by som rád keby sa pohyboval hlavne okolo hladiny vody a za C bol by som rád keby bol menší ako je gurama trichopodus leerii ďakujem za odpoveď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 22:55 jouda
právě nevím jaké ryby k sobě,ale chtěl bych rybičky k hladině do středu i ke dnu a k tomu raka,jestli to je možné. Akvárium bude asi tak 100 až 150 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2018 14:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Michaela99
-těch 30ks je v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2018 13:02 R Muž afc1886 [14684] Re: Michaela99
Za mě takových 30 kousků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 12:55 Michaela99 Re: afc1886
rybicky.net/fotogalerie.php…

Je to více méně pořád stejné, jen tohle je focené přímo po zasazení, takže už ty kytky vypadají líp :). Jinak děkuji a počtově? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 12:39 R Muž afc1886 [14684] Re: Michaela99
Rád bych koukl na aktuální fotku akvária, abych věděl, kam rybky doporučuji, ale koukni na rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa a nebo rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 11:16 Michaela99 – Rybky do 63l
Zdravím,
mám 63l akvárium, ve kterém mám 4 otíky, tento týden mi přibude 10ks Neocaridina orange. Chtěla bych nějaké mini razborky, nebo tak, ale nevím kolik, jaký druh. Chtěla bych něco co nepotřebuje tolik teplou vodu, aby se to dalo sladit s krevetkama a otíkama. Taky by bylo fajn, aby hejnovky byly malé, aby pro ně nebylo tak lehké žrát mi kreveťule :-D...
Předem děkuju za návrhy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 15:17 Žena BíláVrána [9] Re: romant
To jo. Řešením by byl nějaký druh, co žije v páru. Nebo opravdu jen ty neonky a nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2018 14:54 R Muž romant [27987] Re: BíláVrána
Jedna praktická, tedy opakující se, ale přesto. Dávat dva hejnový druhy sice jde, ale pohledově to nebude ono na rozdíl jednoho a to náležitě posíleného druhu třeba tebou navrhovaných rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 14:53 Žena BíláVrána [9]
Dát jen jedny neonky je určitě taky možnost. :)

Ještě mě napadla jedna varianta, a sice dát tam tři drápatečky (muž na nich až podezřele lpí) a k nim 15 razborek bornejských a k nim třeba 25 neonek modrých (to už je asi moc, co?). Nebo bez bornejek, no. Ale zase aspoň dva druhy rybiček by se mi líbily, ne že ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2018 11:48 R Muž afc1886 [14684] Re: BíláVrána
Já bych dal buď modré bez červených, nebo naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 11:10 Žena BíláVrána [9] Re: Anthrax
Ale nebude pak přerybněno? Kolik bys dal k tomu zbytku, o kterém jsem psala (betťák + 10 n. červených)?

Ty piskořky jsem viděla, ale je to do Dolních Jirčan hrozná dálka. Jestli mi to vyjde, tak se zítra vydám na Pankrác na burzu, třeba tam nějaké budou (a okružáci taky, potřebuju úklidovou četu :-) ). V tuhle chvíli (bez auta a ve směnném provozu) je pro mne jednodušší dát za to pár korun na burze než organizovat výlet na druhý konec "Prahy" (je to spíš u Prahy než v Praze). Ale dík za tip, je mi jasný, že to myslíš dobře a vážím si toho! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 09:57 R Muž Anthrax [4785] Re: BíláVrána
Těch neonek modrých to chce víc. 10 v tvé nádrži ani nepostřehneš. :-)

Edit: Zrovna dneska ráno tu někdo z Prahy piškořky nabizel. ;-)
rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 23:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jouda
Dej nějaký návrh co by jsi chtěl za ryby a on ti určitě někdo odpoví. rybicky.net/forum/p19 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 22:38 jouda
tady se i dozvím jaké ryby k sobě pasují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 18:29 Žena BíláVrána [9]
Vidím to tak, že pořídím betťáka, 10 neonek červených a 10 neonek modrých. K tomu neritinu zebru a nějaké/ho plže na likvidaci “odpadu” (rostlinné zbytky, atp.). Možná by stačili obyčejní okružáci a piskořky. Jak jsem se jich kdysi dávno nemohla zbavit, tak teď je nemůžu sehnat. :(

Přemýšlela jsem o té lorikárii, ale asi do toho nepůjdu - mám pocit, že mám na ně hrubé dno (v atlasu se píše o písku), málo ukrytů pro tři kousky a mám strach, že mi sežerou kytky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 19:48 R Muž afc1886 [14684] Re: BíláVrána
Někdy se stane, že mají tendenci otravovat dlouhoploutvé rybky a oždibovat jim ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 16:29 Žena BíláVrána [9] Re: afc1886
A poučíš mne, prosím, proč? Neodporuji, jen o nich toho zatím mnoho nevím. Vím o akváriu, kde spolu bez viditelných problémů koexistují, ale tím samozřejmě netvrdím, že je to systémově dobře - jak říkám, zatím jsem o nich noc nenastudovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 15:46 R Muž afc1886 [14684] Re: BíláVrána
Ty drápatečky bych ti taky k bettě rozmluvil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 10:00 Žena BíláVrána [9] Re: Anthrax
Souhlas. Lorikárie by možná šla. Neznala jsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2018 09:53 R Muž Anthrax [4785] Re: BíláVrána
Na panceřníčky by tam bylo asi teplo. Co lorikárie? Hrubé dno by nevadilo, ale nemělo by být příliš ostré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2018 09:51 Žena BíláVrána [9] Re: Anthrax
To je jasné, že pět druhů ne. Neonky jsem myslela spíš červené nebo modré, ale i tak mi to s teplotou přijde na hraně...

Ke dnu nevím, co vymyslet. Na pancéřníčky bude dno asi hrubé. Nechci nic, co má potenciál sežrat mi kytky. Přemýšlela jsem o ancistrusovi (vždycky jsem měla ancistrusy), ale přečtení fóra mě nalomilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2018 09:37 R Muž Anthrax [4785] Re: BíláVrána
Ahoj, já bych šel cestou jednoho, dvou vetších hejn ryb. Přeci jen to nemáš tak obrovské. Vím že je lákavé chovat co nejvíce druhů ale hejnové ryby nemá cenu chovat po pár kusech. Ono opravdu vypadá lépe jedno velké hejno než 5 druhů po 4 kusech. Druh si výber jaký se líbí tobě v tom ti nemůžeme nutit naše názory ale bude tě omezovat teplota. Ne každý druh si s bettou teplotně rozumí. Myslím že obyč neonky a kardinálky bych vyloučil rovnou.

Jo a chybí mi v tom tvém výčtu nějaká ryba dna. ;-)

Těžko takhle říct nějaká konkrétní čísla, když je celkem rozdíl (nejen velikostní) mezi razborama, daniem, t. křivopruhou nebo třeba neonkou červenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 09:23 Žena BíláVrána [9] – Ryby do Tropicy
Ahoj, pomohli byste mi, prosím, nadimenzovat akvárium z pohledu počtu ryb? Pravidlo o centimetru ryby na litr vody samozřejmě znám, ale taky si o tom tak trochu myslím svoje (protože centimetr neonky má jiný vliv na prostředí než centimetr živorodky).
Zatím s rybami nespěchám, chci nechat akvárium více zarůst a obecně vytvořit stabilní prostředí. Ale během čekání už bych si klidně udělala nějaké plány, že. :-) Bavíme se o nádrži z mé prezentace, teplota vody je 27 °C.

Muž by si přál bettu (samce b. pestré), což by měla být dominantní ryba doplněná o nějaké hejno/a. Betty jsem v minulosti chovala, a na tomto základě jsem akvárium osázela - rostliny s většími listy, na kteréch lze odpočívat, jsem doplnila hustšími trsy stonkovek (do budoucna ještě zahustím - až vyrostou, tak je ostříhám a dosadím), do kterých je možné se ukrýt. Na hladině plave pistie, která vytváří stinná místa. Do popředí v budoucnu přidám ještě anubias cofeefolia, ten se mi zatím nepodařilo sehnat.

Dále by si můj muž přál neonky a dvě drápatečky. S drápatečkami nemám žádné zkušenosti, tak nevím.

Mně se z ryb, které si umím představit k bettě, líbí hengelky/razbory klínoskvrnné, galaxky (také jsem v minulosti chovala, v kombinaci s bettou i krevetkami), kardinálky vietnamské (tam to s teplotou asi nepůjde vůbec), tetra amapanská nebo křivopruhá.

Jak byste to poskládali? Samozřejmě by se mi líbilo mít v akvu více druhů (tvarů, barev, ...), ale ne na úkor pohodlí ryb. Prioritou pro mě je, aby se cítily dobře. Je mi jasné, že všechny výše zmíněné druhy tam nenacpu, to by byl nesmysl (vyjmenovala jsem je spíše pro ilustraci vkusu), ale budu ráda, když mi pomůžete vymyslet pár variant možného osazenstva (s počty kusů). Betta je "must have", na řasy - až se objeví - počítám s neritinou zebrou.

Předem díky za ohlasy! Budu ráda za každou radu, nápad. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 15:43 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Tomas
To je asi nejrozumnější palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2018 15:33 Tomas Re: Amatértom
Tak to je skoda, tak nevim co s nimi, splachnout je na to nemam, tak zkusim mozna nejaky zverimex zda je veme

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198992x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=1301