Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 71 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 11:36 Muž Amras [34]
Co by jste mi doporučili do mého akva k tetrám a platám? Chtěl bych ještě parmičku černopruhou (tak 2 kousky). Myslíte, že razborky galaxy by byly fajn?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 21:30 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: tomibender
I já mám. Velké rybky moc nemusím. Pro mě je "TOP" velké hejno malých rybek ve velkém akváriu. Neonky jsou krásné rybky, akorát potřebují dlouhou nádrž. Do 54 litrovky už bych jen z principu neonky, kardinálky.. nedával. Ty razborky jsou fajn volba. Některé drží v hejnu furt. Některé skoro vůbec. Pokud mají vedle sebe nějakou rybku, ze které mají "strach", tak se toho hejna snaží držet skoro furt. Pokud ne a mají volnost, tak uletí a tvoření hejna je pro některé druhy celkem dost těžké.

Dřív jsem měl taky slabost pro neonky. Díky velikosti mých akvárií jsem holt musel přejít na razborky palec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 21:27 Muž tomibender [0] Re: Aforte
Díky moc. Když já mám pro neonky slabost :) jen jsem chtěl vědět jestli to není vyloženě špatně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:12 Muž Aforte [533] - Rostliny – Re: Burik
Moc? :-D :-D Ještě můžeš přidat aspoň na těch tetrách. palec

EDIT: Až teď jsem se pozorněji podíval na název rybky. Myslel jsem si, že budeš mít ohnivky. Každopádně i tak si myslím, že můžeš přidat aspoň 5 kousků navíc. Filtraci máš dobrou a o akva se budeš starat, takže nevidím důvod proč ještě pár kousků nepřidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:11 Muž Burik [727] - Aquascaping
Co si myslíte o složení rybí osádky v akva 80x40x40cm cca 128L vody..

rád bych tak 10 Otíků a 20x tetry krvavé
nebude to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 17:49 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: tomibender
Jsem taky za razborky. Jinak těch pancéřníčků vem aspoň 6. Každý pancéřníček navíc je vždy lepší palec Přece jen je to hejnová rybka, která v přírodě plave v hejnech o tisíci až desetitísíci hlavách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 16:39 R Muž romant [27987] Re: baletka
Do těch 60cm délky už to jde. Zase to tak nehroťme, oni budou v metru plavat, že jim to bude taky malý, tedy to tak bude vypadat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 16:28 Žena baletka [624] Re: Aforte
Neonky modré jsou přes svou ne/velikost velcí plavci. Do tohoto akva se nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:03 Muž Burik [727] - AquascapingRe: tomibender
ty neonky bych tam nedával.Místo nic bych volil nějaké malé razborky,klidně 30ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:00 Muž tomibender [0] – Co na to říkáte?
Ahoj, začínám vybírat rybičky do mého akva (64l, vizte prezentaci), muj plán je následující: 25 neonek, 5 pancernicku panda a krevetky Red cherry. Šlo by to?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 20:05 Muž DANMAZUR [20] Re: Pepe845
Pár chichavcu medovych tam klidně dej i otiky můžeš.Ty tetry vymen za tetry ohnive nebo nějaké razbory třeba galaxy a takové malé rybky.Třeba moc hezké jsou razbory skvrnoocasé v Hornbachu máš 1ks za 7kč.Jinak celkem dobrý výběr ryb žádné silenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2014 19:33 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Aforte
Proč? Pár medových tam klidně být může.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:30 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Pepe845
Ty tetry bych vyměnil za hejno razborek/teter ohnivých/neonek modrých. Otíků 6(je to hejnová rybka). V tom hejnu razborek/teter ohnivých třeba 20 kousků. To je už super osádka. Na ty čichavce zapomeň :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:26 Pepe845 – Může Být ?
Dobrý den, mužu dat do akvarka 60*30*30 (54 lit) tuto osádku .cca 12 teter červených párek otíků .a 1-2 čichavce medové ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2014 18:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: nosi
Ja by som to urobil jednoduchšie. Mrenky siamské preč a namiesto nich 10-15ks otocinclus afinis. Ožilo by to takmer okamžite. Tie SAE niekedy svojím plávaním ostatné rybky môžu plašiť, no a veľkosťou i stresovať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2014 18:13 Žena baletka [624] Re: MarekP
To je taky pravda, např. v tom přidávání dalšího druhu - já bych nevolila další hejno danií, ale případně posílila hejno neonek. 120l už by pro ně snad mělo být únosné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 15:20 Muž MarekP [812] - MalawiRe: nosi
Někdy méně znamená více. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 15:17 Žena baletka [624] Re: nosi
Ja mam v akvu stejne velikosti 15 neonek,ale modrych,taky 6 panciku, 8 otiku a tri drihy cichlidek a funguje to. Jde spise o to,jak se budes o akvo starat,jeden dominantni par cichlidek by se podle me dal. Ale s temi parmickami,jak jsi sam psal,budes casem muset neco udelat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 15:11 Muž nosi [1]
Ahoj, mám 120l akvárium a vypustil jsem po nějakých třech týdnech rybky, konkrétně:

3x parma siamská (až vyroste tak jí nejspíš někde udám)
6x pancéřníček
15x neonka červená

Akvárium ale vypadá uvnitř strašně chudě a prázdně. Je tam ještě místo na nějaký druh (jaký a v jakém počtu) nebo ne? Líbilo se mi ještě alespoň 6x Dánio dadiburjorské do horní části, případně nějaký dominantní pár.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 22:28 Muž Amras [34] Re: Burik
Zvláštní,ale opravdu krásná ryba. Díky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 22:18 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Humbal
Živorodky tohto ražení se množí samy bez přičinění chovatele prakticky v každé vodě. Není vyjímkou, že mladé jsou už po týdnu doma. A do začátku to fakt není potřeba přehánět. Namnoží se sami velice rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 22:09 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Amras
Co třeba Razborky Galaxy?Moc krásné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 22:06 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Humbal
Po založení akvária bych vyčkal min. měsíc. :-)

Jinak ta rybka, kterou poslal Romant je skoro stejná rybka ve zmenšeném. Určitě je odchováš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 21:57 Humbal Re: romant
Díky za doporučení:) dobře ancistrusy vyměním za krunýřovce a druhý typ živorodky se mi taky moc líbí a pokud se podaří rozmnožit bude to super:) ano výměna 1/3 vody týdně budu určitě dodržovat, akvarium bude na světle ale ne na přímém slunci aby se nemnožily řasy, a mam také v planu prvni týden dát pouze šneky do akvária a po tydnu přidat pár rybek jako je to doporučeno na většině stránek:) díky za radu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 21:35 R Muž romant [27987] Re: Humbal
Tak ancáky bych tam nedával, kdyžtak třeba partu 6-8 otíků rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy . Ty oka bych dal jednoho kluka a 2-3 holky, budou se množit, tak ať není hned přerybněno, možno místo nich klidně tzv. menší var. rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova . Nepodceňovat pravidelný týdenní výměny min. 1/3 vody, nepřekrmovat a nikam nespěchat a akvo nechat řádně zaběhnout, ideálně s těma šnekama jako jsou okružáci, levatky, do dna možno piskořky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 21:34 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Humbal
Dont znečišťující rybky pro akva. Ancistrusy bych tam nedával. Radši vyměnit za otocinclus affinis. Třeba hejnko 6ti kousků. Ty živorodky bych si též rozmyslel. Třeba nějaká hejnová razborka by tam pasovala. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 21:28 Humbal – skladba ryb do 60L
Dobrý večer všichni:) v poslední době jsem propadl akvaristice, a jak jsem zjistil není to nic jednoduchého. Mám ještě papoušky žako a s temi je to podstatně snazší:-D budu v blízkých dnech kupovat 60l set aquatlantis a chtěl bych poradit osádku. Teplota v pokoji je okolo 20°C ale bude topitko takze teplota 24-26 nebude problém:)já osobně jsem uvažoval o cca 10-12 živorodky duhové a k tomu 3-4 ancistrusy hnědé + jednoho šneka. Jaky mate na tuhle sestavu názor, popřípadě nějaké doporučení, za každou radu budu velmi rád:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 21:00 Muž Amras [34] – 60 litrové akva
Vhodné rybky do 60l akva k spitz platám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 19:49 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Aforte
To jsi na omylu. Neonky potřebují na plavání pořádný rozměr, 80cm je prostě málo. To vím z vlastní zkušenosti. Do kratšího AQ než 1m bych je nedala. 60cm, co je v atlasu, je minimální rozměr, nikoliv doporučení, že je takové AQ ideální pro tetry, což je docela rozdíl. Kdo má trochu rozum, tak do uváděných minimálních rozměrů by ryby nedal, vždy by mělo být AQ větší než uvedený minimální rozměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 19:33 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Jája
Ale neblbněte. 10 a dost? To si myslím, že jde úplně v klidu použít. O Pancíci se budou cítit lépe ve větší hejnu. Já osobně bych je do 6ti hlavého hejna nedal. Už jen z principu. Kdybyste viděla ta hejna, ve kterých doopravdy žijí + na jakém území. Pro ty tetrovité rybky je 80cm už dostačující. Mnohem lepší než nějakých doporučovaných 60 zde na webu. no Každopádně bych použil spíše ty neonky modré. Jsou to hezké rybky a ve větším hejnu je na ně pěkné pokoukáníčko. Věřím, že akva jen s hejnem uprostřed akva + hejnem na dně(pancíci jsou skoro všude stydim ) bude vypadat lépe než pokud by se přidaly další věší rybky.

Já bych to udělal takto:
25x neonka modrá
10x pancéřníček (pygmaeus, nasus, panda, similatus, habrosus...)

Samozřejmě konečné rozhodnutí je jen na tobě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2014 19:20 R Muž romant [27987] Re: MichoCZ,Jája
Problém to není, mám i 15(samozřejmě v tom samým akvu), ale samotných, bez dalších obyvatel zdržujících se spíše u dna, takže bych to uzavřel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 19:16 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Jája
Pandíci jsou v pohodě, je fakt, že 10 je dost, ale 8 problém není. Pro 8 by to bylo plocha asi jako A5 list na každého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 19:09 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Kersirk
Také jsem pro modré neonky. AQ máš dlouhé 80cm, což je pro tetrovité ryby malé. Ty modré neonky by to mohly zvládat. 10 pandíků, i když jsou malí, mi přijde na plochu tvého AQ moc (řekla bych, že plocha AQ bude 80x35, u stodvanáctek to tak bývá, pokud je rozměr AQ standardní). Trochu bych počet zkorigovala. Pandíci jsou dost živí a hodně rejdí- za mě 6,maximálně 8, ale i těch 8 mi přijde už dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 18:27 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: romant
No když říkáš, ale z osobní zkušenosti bych doporučil těch samic víc než dvě. Měl jsem dvě a samce dvakrát nebo dokonce třikrát a nedělalo to dobrotu. Jedna samice je dominantní a druhá je dost utlačovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 18:09 R Muž romant [27987] Re: Kersirk
Ty neonky sežeň modrý a dej jich klidně 30(o kapánek menší a možno si dovolit více kusů což bude vypadat lépe) a ty kakadu ber jednoho kluka, 2 a více holek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 18:00 Muž lojzalojzovic [327] Re: Kersirk
dalším faktorem četnosti odkalování je intenzita krmení, každopádně týdenní výměnou 1/3vody spojenou s odkalením (lehčím nebo pořádnějším) nic nezkazíš ;-)

ps. ke skladbě ryb přidám ještě moje oblíbené lorikárie kopinaté - naprosto bezkonfliktní krunýřovci vhodní do dané litráže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 15:31 amrtin Re: Kersirk
Tak u mě se složením osádky dobrý :-) a odkalování dna se neřídí jen počtem a typem osádky,ale i rostlinstvem,čím víc kytek,tím je menší potřeba odkalovat dno,takže prostě dle potřeby ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 15:27 Kersirk Re: Kersirk
Moc děkuji za komentáře, takže kdybych to chtěl uzavřít, je tedy možné mít 10 pancéřníčků panda, radši "jen" 20 neonek a k tomu teda buď pár čichavce zakrslého nebo 4 cichlidky kakadu do 112 l akva?? A jak časté odkalování byste v případě takového složení a objemu doporučovali??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.05.2014 13:11 Muž MarekP [812] - MalawiRe: MichoCZ
Důležité je to slovo "spíš", které jsi napsal. Je pravda, že čím větší je hejno, tím méně si všímají ostatních ryb, ale musím souhlasit s Kairou, k sobě bych tyto ryby nedával. Pomalejších a dlouhoploutvých ryb si Parmičky čtyřpruhé budou všímat vždycky a je dost pravděpodobné, že jim občas kousnou do ploutve. Kromě ryb žijících u dna, bych tyto Parmičky dával do kombinace pouze s rychlými aktivními rybami. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.05.2014 12:27 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: MichoCZ
Riskl bys to? Já ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 12:22 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kaira
Parmičky jsou otravné pokud jich je málo. Ve skupině aspoň 6 ryb už si hledí spíš jen sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2014 12:00 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: MichoCZ
Parmičky a čichavci nejsou ideální kombinace, parmičky by mohly čichouny otravovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 11:47 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kersirk
Kakadu tam klidně dej. Aspoň zůstatneš v Americe. Tři je sice podle atlasu dobře, ale ve skutečnosti je lepší jeden samec a třeba tři samice, protože když jsou jen dvě, tak jedna je víc dominantní a ta druhá trpí. Neonek dej klidně 30 a nic se nestane. To samé těch pandíků 10.

Pokud bys chtěla parmičky čtyřpruhé, tak nedávej neonky a kakadu, ale dej tam toho čichače a hejnko parmiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 23:32 Muž ludvik [1082] Re: lojzalojzovic
Abych pravdu řekl, i malí Čichavci zakrslí se umí pěkně prohnat ... (mimochodem prožene i dvakrát tak velkou Akaru hnědou), takže do tohoto akvária tak dva, páreček. Víc ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.05.2014 23:15 Žena Turbínka [2558] Re: Kersirk
Jako pánové přede mnou jsem i já pro nějaké menší čichavce ano A taky bych zvýšila počet ostatních rybek, neonek klidně 20 a pandiček 10, jsou to hejnové rybky tak ať to hejno za něco stojí :-) A jako bonus jsou ještě čistotné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 23:08 Muž lojzalojzovic [327] Re: Kersirk
k páru čichavců se připojuju, volil bych zakrslé a místo kakadu třeba akarky zelené, nebo cichlidky vysokoploutvé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 22:20 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Kersirk
Třeba nějaké čichavce, které se do tvé litráže hodí, ale ty čtyřpruhé si nemyslim hmm Ještě k tomu to je hejnová ryba a 4ks je málo a otravujou ostatní. Ve většim hejnu si hleděj svého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 22:11 Kersirk – nové akva
Zdravim, mám nové akva (112 l) a chtěl bych poradit s rybičkama.... Přemejšlel sem nad neonkami obecnými (10-15 ks) a pancéřníčky panda (5 ks), ale ještě bych k tomu chtěl nějakou dominantu... to sem přemejšlel nad cichlidkou kakadu (3ks), nebo pani ve zverimexu mi poradila parmičku čtyřpruhou (4 ks). Je to vhodná osádka do takového akva?? Děkuji za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2014 13:31 Muž Legioix [574] Re: TSandra
Topení stojí na aukru do 100kč. Nebylo by záhodné do něj investovat?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 09:24 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: TSandra
V podstatě nic. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [71] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198706x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=3501