Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 106 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 20:58 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: petr68
Začni se dvěma samičkama a jedním samečkem, další regulace počtu už bude na tobě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 17:39 Muž petr68 [27] - Rostliny
a kolik pavích oček bych mohl dát do 112l AQ kdyby akvarko bylo jen pro ně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2012 08:50 Bezinka
Obávám se, že jako začátečník udělám nevědomky více chyb, ale tento faktor už znám, tak si pořídím raději ty Endlerky nebo paví oka. I za cenu toho, že se budu pořád šťourat odkalovačem ve dnu. Pokud nebude rybka v nejlepší kondici, bude asi náchylnější k chorobám a to takhle na začátku rozhodně nepotřebuji. Zkoušet odolnost neonek nebudu - patrně už to udělal někdo jiný (kde by se brali ty údaje v atlase, že?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.11.2012 05:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Adam
Že neonka zvládne tvrdší vodu, než je uváděné, je pravda. Je to důsledek let množení těchto ryb v našich podmínkách. Ovšem s tou kondicí je to relativní. Neonka v měkké vodě žije mnohem déle, než ve vodě tvrdé a to je ten rozdíl. Takže hodnotit zda se rybka trápí či ne, to není možné, protože nám to ta rybka neřekne. Ale už jen to, že by třeba na světě chtěla být déle, může trápením být. Lidé na Ostravsku také žijí a také nelze říci, že by se výrazně trápili, dokud jsou zdraví...jen umírají dřív, a ke stáru jsou víc nemocní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2012 17:20 Muž Ad@m [1051] Re: LiborSprysl
Chovám neónky v tvrdšej vode ako sa odporúča a sú v dobrej kondícií. Predchádzajúcim príspevkom som myslel, že je možné neónky chovať aj v tvrdšej vode ako sa odporúča a že ich chov v tvrdšej vode neznamená že sa budú trápiť. Ešte k tomu väčšina lokalít má vodu tvrdú a reverznú osmózu do vody pridáva iba málokto. Ale tí ostatní rybky zato nemusia rybky trápiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 15:27 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: malyLibor
no jo, můžu vytvořit biotopovou nádrž palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 14:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petr68
Pokud půjdeš do čichavců, vypusť ty modré - na všechny čichavce rodu Trichopodus je to akvárko malé a samci v něm budou velmi agresivní, snad s výjimkou ler, které zase budou velmi plaché, každopádně všichni ve stresu. Naopak 2 betty je taky špatně. Vypusť čichavce modré, nech ty medové a přidej bety, abys měl samce a 3 samice... kdybys dal ještě místo neonek razbory a na dno místo pancíků mal mřenky, máš krásnou asijskou osádku... Ale není to nutné, snesou se i s neonkama a pancíkama.. Jen tam nedávej ty velké modré, ani zlaté, ani žádn podobný druh či barevnou variantu.
Edit: Jo a s tou kvalitní vodou to platí i pro labyrintky, nejen pro cichlidky. Nebo spíš asi pro všechny ryby, i když některé jsou malinko tolerantnější :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2012 14:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: petr68
petr68 napsal: a navíc lokalizace těchto ryb čichavec modrý-celá nádrž, čichavec medový-horní a střední část nádrže, neonka modrá (možná červená)- střední a dolní část nádrže, bojovnice pestrá-horní část nádrže a jěště budou i pancíci a ti žijou u dna :-P :-P :-P

Dovolí si zkopírovat citaci rudolfa o pár příspěvků níže

rudolf napsal: Smiřte se s tím, že ne všechno, co je na těchto stránkách, je pravda.

Péťo, jmenovče můj, čti prosím, co píše i zde ve fóru. Rudolf má opět pravdu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 13:20 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: RAP
a navíc lokalizace těchto ryb čichavec modrý-celá nádrž, čichavec medový-horní a střední část nádrže, neonka modrá (možná červená)- střední a dolní část nádrže, bojovnice pestrá-horní část nádrže a jěště budou i pancíci a ti žijou u dna :-P :-P :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 13:12 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: RAP
tak napiš, jak bys to udělal ty :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.11.2012 11:48 Muž rudolf [4681] Re: Sid
Jo jo, jmenuje, už asi sto let (myslím české jméno) - to už generace akvaristů pochopily, že je to normální druh a ne deformant ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 11:45 RAP Re: petr68
petr68 napsal: Když čichavce tak by to bylo tak - 2 Čichavec Modrý
- 4 až 5 Čichavec Medový(žlutá forma)
- 2 Bojovnice pestrá
- 16 Neonka Modrá

Trochu moc labyrintek na 112litrové akvárium. Jdeš z extrému do extrému. První návrh = mnoho ryb orientující se k životu u dna, druhý = přeplněno u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 11:45 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: rudolf
já to pochopil jako že si mám pořídit spíše menší druhy jako čichavec zakrslý nebo medový a omezit většídruhy jako čichavec modrý, zlatý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 11:34 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: rudolf
Ono asi běžného akvaristu zavádí toto: čichavec zakrslý - Trichogaster lalius... :-)
(Tedy - jestli se tato rybka takto stále ještě jmenuje... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.11.2012 11:30 Muž rudolf [4681] Re: romant
Když čichavce, tak raději malé druhy. Zakrslé formy u čichavců žádné neexistují, leda by to byla přirozenou cestou vzniklá malformace, a tu bych rozhodně kupovat nedoporučoval ;-)
Voda pravidelně měněná samozřejmě, ale přitom stabilní, to je to podstatné u těchto ryb. Jinými slovy, vodu měnit tak, aby po výměně nedošlo k výrazné změně jejích vlastností - což se po běžné výměně, když na to akvarista nemyslí, může snadno stát.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 11:27 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: romant
Když čichavce tak by to bylo tak - 2 Čichavec Modrý
- 4 až 5 Čichavec Medový(žlutá forma)
- 2 Bojovnice pestrá
- 16 Neonka Modrá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 11:04 R Muž romant [27987] Re: petr68
Když čichavce, tak raději zakrslý formy, ono je to akva tak, tak na hraně aby tam ty vzrůstnější neměly moc stresárnu. Ještě k tomu slovnímu spojení "stabilní voda", jak ho uváděl kolegyně Danila, tím je jistě myšlena voda pravidelně měněná, což je pro dobrou prosperitu akva základ a u Tebou zmiňovaných a zamýšlených rybek obzvlášť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 11:00 Muž petr68 [27] - Rostliny
jěště uvidím je to buď cichlidky nebo čichavci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 10:54 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: Danila
jo rostlin tam bude fakt hodně, takže si myslim že teritoria nebudou problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 10:42 Žena Danila [4489] - SumciRe: petr68
V pohodě:-), když bude dost rostlin a stabilní voda + opět souhlas s Romantem X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 10:35 R Muž romant [27987] Re: petr68
Těch cichlidek je už docela dost. Viděl bych to na dva páry a úměrně tomu jim vytvořený členitý dno a možnosti schovávaček a obahjování si svých teritorií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 10:20 Muž petr68 [27] - Rostliny
Můžu mít ve 112l AQ -4 Cichlidky Agassizovy
-4 Cichlidky Ramirezové
-10 Neonek Červených
Díky za odpověď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 19:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Bezinka
No, tak tahle voda vážně nebude na neonky... Asi bych šel vážně raději do těch živorodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 18:58 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: Prdka27
v pároch môže byť ale musí byť zároveň v hejne min. 10 kusov aby to bolo uvedené na pravú mieru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   07.11.2012 14:40 Muž rudolf [4681] Re: Prdka27
Smiřte se s tím, že ne všechno, co je na těchto stránkách, je pravda. Všechny malé akvarijní parmičky jsou hejnové, šest kusů minimum, lépe deset a více.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 13:37 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: LiborSprysl
rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova Pro tuto rybu je nejvhodnější chov v párech. Je to tady na strankach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2012 11:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Prdka27
Hejnová ryba....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 11:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
No to víte taky prd o tom, co je to zlatý poklad... smich smich Já byl na trojkové, soda lopatou, voda nestabilní, věčně kysla...to je bez práce jen na ryby z hodně kyselých vod...Inu dělal jsem je, ale když jsem chtěl obyčejnou živorodku, tak bylo sakra práce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 10:19 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Ahoj tak jsem byl v akvaristice a je asi rozhodnuto. Parmicka duhova me zaujala. Mam vzit 1 nebo 2 pary?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 08:41 Bezinka
Byly to rozbory z roku 2005, myslím. Tady jsou údaje z 2011, a je to ještě malinko horší. www.svas.cz/…
Jsem schopná opatřit do akva ty huminové látky (olš.šišky, dubové listí), ale s tou tvrdostí...Destilační kolonu pořizovat asi nebudu, to mi přijde rozumnější vzdát se neonek a pořídit něco jiného. Nechci trápit sebe ani ryby.... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 08:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
Člověče, to ti teče z vodovodu zlatý poklad, a ne voda :-) Abych se dostal na 2°dGH, tak musím ředit vodu z vodovodu permeátem v poměru cca 1:4 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 07:45 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: LiborSprysl
OT: tak to se svými 2°dGH z kohoutku obecní vody mohu pouze usmívat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 05:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
A co teprve 26 smich smich , která je zcela běžná například v mém okolí... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   07.11.2012 00:03 Muž rudolf [4681] Re: malyLibor
Na tvrdosti vody 21,3 °N není divného vůbec nic, jen je to voda pro akvaristiku trochu nešťastná. °N je "německý stupeň tvrdosti" nebo "stupeň německé tvrdosti", tedy česká podoba zkratky dH = deutsche Härte = německá tvrdost. Donedávna se v °N udávala u nás tvrdost vody oficiálně, než se přešlo na mmol/l.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 23:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Bezinka
Prosím tě, můžeš ofotit ten rozbor vodáren?? Nejsem žádnej vodárník, ale 21,3°N mi přijde nějaký divný... tvrdost vody se pokud mne má stařecká paměť neklame uvádí v mmol, °dH (nebo dGH) a nebo ve °F. O jiných jednotkách jsem zatím neslyšel a třeba máš vodu úplně v pohodě. Ono i kdybys napsala odkud jsi by hodně mohlo říci o kvalitě tvé vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 18:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bezinka
Jsou lidé, kteří svým rybám "podkuřují" a proto i na tvrdé vodě mohou mít neonky, protože mají třeba přístup k dešťovce a tak jim vodu míchají, aby to nebylo tak drtivé. Nikdo se prát nechce, ona ta neonka to fakt vydrží, ale zatímco za vhodných podmínek žije několik let, ve tvrdé vodě jde brzy do kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2012 18:13 Bezinka Re: romant
Tak proto ty šištičky, vím kam na ně...A jsou dekorativní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2012 18:09 R Muž romant [27987] Re: Bezinka
Ale v tom mezičase čekání na výsledek můžeš šmejdit nejen po tomto fóru a nasávat informace, to se hodí. ttp://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 18:07 Bezinka
A nebo počkám, až se tu poperete, mám času dost...Nákup plánuji tak za tři týdny, tak jen do sebe, čím víc zkušeností, tím líp - já nemám žádné...Hlavně ať mi z toho výjdou zdravé ryby. Jinak vodárny uvádí tvrdost 21,3°N, to je přeci jen dost. Testr ale zatím nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 18:04 R Muž romant [27987] Re: Bezinka
S těma "oťanama" hlavně nespěchej a nekupuj je hned po záběhu akvária a dábej je až do funkčního akva s plně ustanovenou biologickou rovnováhou. Rybky nepřidávej všechny najednou, ale pěkně třeba po týdnu postupně. Doporučuji se podívat na vlákna o rašelinovým výluhu, olšových šištiškách, listech mandlovníku a pod. Prostě použít na vylepšení podmínek v akva nějakej ten výluh s huminama a tříslovinama, což by Ti ve tvém případě s tou vodou mohlo trošku pomoci ku spokojenosti rybí osádky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2012 17:59 Bezinka
Děkuji za rady, ti Oťanové by byli prima, okurka je doma vždy, jinak žádné extrabuřty netřeba, a ještě se neschovávají. Značka ideál, to jsem potřebovala.
No, ale s tím zbytkem jste mi moc neporadili, zas je to buď a nebo.. ;-)
Ale asi to vyhrají ty neonky, mám pro ně slabost, a jestli tu tvrdou vodu zvládnou, tak není co řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   06.11.2012 17:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Adam
Adam napsal: Neónky nepotrebujú mäkkú vodu. Oni prežijú aj sa vytrú aj v tvrdšej ale ich ikry potrebujú mäkkú vodu.

Ryby chováme pro to aby přežívaly??? coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 16:53 Muž Ad@m [1051] Re: Bezinka
Neónky nepotrebujú mäkkú vodu. Oni prežijú aj sa vytrú aj v tvrdšej ale ich ikry potrebujú mäkkú vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2012 15:10 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: malyLibor
Jen doplním: míval jsem klasická paví oka a nyní mám endlerky - ano špindírové to jsou oba druhy ale oč je endlerka menší o to je i menší špindíra. A klasická přírodní forma je prostě úžasná.

Každopádně rybí hejna mě osobně facsinují daleko více než velké kusy jednotlivých ryb, ikdyž ta majestátnost těch velkých kusů má taky něco do sebe. Ale jednou bych stejně chtěl hóódně dlouhé akvárko, aby bylo prostorné pro pořádné hejno nějakých drobných rybek. To prostě nemá chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:48 Bezinka – Nerozhodnost...
Tak jsme před týdnem založili akvárko a pomalu přemýšlím, co do něj časem vypustíme. Určitě tam bude jeden ancistrus (má už připravený kořen, kde bude mít stín). A pak bych chtěla něco barevného, až kýčovitého, nejlépe hejno. Neonky nene, máme tvrdou vodu. Možná tetra neonová...U živorodek jsem zavrhla Molly a Mečovky, příjdou mi velké, já bych asi raději menší a víc. Tak se rozhoduji mezi pavím okem a Endlerkou. A když bych časem vyřešila tu tvrdost alespoň o kousek, tak tu T. neonovou dodat...Endlerky jsou úžasné, ale všechny stejné...Tak já nevím...A míchat to nechci, nebo jo? Ale co s tím pak, kdyby se mixly a nedejbože namnožili???
A teď co se mnou, když nevím co chci...
A hlásím rovnou, že druhé akva nepořizuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 19:56 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Nejake dalsi napady? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 18:48 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Dobre nebudem se zabyvat kde travi vetsinu casu ale musi mit vyrazne zbarveni a aktivitu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 18:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Prdka27
myslím, že na to, jak je velké tvoje akva, tam máš ryb až, až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.11.2012 18:27 Muž Ad@m [1051] Re: Prdka27
Čiže by si chcel niečo pestré ako samec betty a niečo, čo sa drží pri hladine stále ako sekierka? Myslím, že taká rybka neexistuje. Budeš musieť spraviť kompromis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2012 18:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Prdka27
Dánia i rasbory jezdí po celé nádrži. Když jsem měl v akva jen razborky trpasličí a skvrnoocasé, tak jsem k nim musel dokoupit ještě kardinálky, protože rasborky vůbec nevypluly k hladině a tak spousta žrádla na hladině zůstala... ty kardinálky si z hladiny aspoň zobnou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [106] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198649x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=5251