Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 09:26 Žena kobroor [20] Re: zervajs
Ano, je to ta samá nádrž. Jen tam jsou už jen Tetry císařské a Otíci. Mám na mysli buď hejno menších rybek okolo 4 cm anebo pár ks větších ryb. Prostě aby tam byl vidět nějaký život..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 09:21 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Lojza007
Myslím že je to ta samá nádrž...
rybicky.net/nadrze/8853
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 09:06 Muž Lojza007 [1195] Re: kobroor
Jak velký akvárium to je a jak malý ryby? Kubotaiky se neschovávají a jsou zvědavý, ale extra výrazný nejsou, to je pravda. Když budeme vědět maximální velikost a případně i počet, bude se radit o něco líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 06:45 Žena tramtra [3202] Re: kobroor
Duhounci by nemuseli být zalezlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2022 18:28 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: kobroor
rybicky.net/atlasryb/vrcivka_trpaslici

Krevetky budou loveny vším... hodně záleží na počtu krmení a povaze jednotlivých ryb...plus možnosti se ukrýt...
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2022 17:31 Žena kobroor [20] Re: Lojza007
Radši bych něco výraznějšího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2022 13:43 Muž Lojza007 [1195] Re: kobroor
razbora ranongská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2022 13:19 Žena kobroor [20]
Fotka k příspěvku Zdravím, poraďte nějaké menší rybky, které budou vidět ;-)
Mám velmi hustě zarostlé zajeté akvárko viz. foto, kde jak vidíte, nic nevidíte hmm V akváriu je cca 12 teter císařských, které jsou pořád schované. Ráda bych akvarko oživila a přidala nějaké rybky, které budou taky vidět. Uvažuji i nad krevetama...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2022 17:42 Žena Kiks [4] Re: VLAZA
Zdravím, ja mam v akváriu spolu razborky skvrnochvoste, panciernicky malé a samca Betty a krevetky rôznych druhov. Vychádzajú spolu veľmi dobre. Akvárium je ale husto zarastené. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2022 06:21 Žena permonici [316] Re: VLAZA
Nevadí, když je okružáků hodně. Pokud je jich příliš, tak jich půlku vyberete do sklenice a někomu darujete. Na záběh akvária jsou vynikající. Někdo je potřebuje jako potravu pro čtverzubce. Nebo se Vám akvaristika natolik zalíbí, že pořídíte další akvárium a jako pracovní četu je přestěhujete do nového (často většího :-D ).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2022 20:06 Muž Roger [1873] Re: VLAZA
Já ti nevím, ale moje Bornejky mám už třetím rokem, z mého pohledu je to velmi odolná ryba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 19:44 R Muž ctibum [6895] Re: VLAZA
Zlepšit údržbu akvária a nepřekrmovat ryby... :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 19:25 Muž vlka [3444] Re: VLAZA
Přemnožené Okružáky spolehlivě zlikvidují Surmovky vražedné, ovšem potom následuje přemnožení Surmovek. Mně baští přemnožené Okružáky Krevetky. Ale není nic jednoduššího, než jich opakovaně velké množství vylovit na nějaké baště, Kopřivě, Pampelišce, plátku Mrkve apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 19:08 Muž VLAZA [2] Re: permonici
a co bych měl dělat v případě přemnožení těch okružáků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 18:36 Muž vlka [3444] Re: VLAZA
Ještě můžu z vlastní zkušenosti doporučit Zářnoočka, zvědavější rybičky jsem ještě neviděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 17:41 Muž VLAZA [2] Re: vlka
s těmi razborami mám špatné zkušenosti moc nevydrží měl jsem je v akváriu (o které se starala matka) ale lasturnatky nám tenkrát sežraly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 17:06 Muž vlka [3444] Re: VLAZA
Koukni na Razborky bornejské a Pancéřníčky malé. Čiperné, věčně zvědavé rybičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 16:38 Žena permonici [316] Re: VLAZA
Místo surmovky, ač je to pěkný šnek, bych raději dala na záběh okružáky a levatky, pomohou proti řasám a jsou prospěšné pro ekosystém akvária (šikovní dělníci). Surmovka by je postupně vyvraždila.
Pančéřníčků aspoň 6, spíš nějaký menší druh, např. pandy. My máme panc. skvrnité, a ti už jsou na ty litry poměrně velcí.
Kolik gupek? Nevím. Raději méně, ony se dost množí. Jenže člověk zase nechce mít prázdné akvárium, že... Třeba 3 samičky a 2 samečci a uvidíte, jak se to bude vyvíjet. Po třech měsících už budete mít jasněji a navíc i nějaký potěr.
Hlavně nic neuspěchat a nedat rybky do nezaběhnuté nádrže příliš brzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 14:06 Muž VLAZA [2] Re: permonici
Vy mě čtete přímo z duše kombinaci paví očka a pancéřníčky jsem plánoval od samého začátku :) ale nevěděl jsem počet ryb tak můžete mi poradit počet? a taky mohu tam k nim dát surmovku vražednou a případně kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2022 11:27 Žena Beastie [318] Re: Radek87
Být to já, asi počkám, nejdřív teda všechny ty hejnovky, pancéřníčci, uvidím jak to sedne a až pak bych spekulovala nad přidáváním něčeho dalšího, ale to je můj názor
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 11:22 Muž Lojza007 [1195] Re: Radek87
Gavůnci jsou zcela neagresivní a nebojí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 11:10 Muž Radek87 [5] Re: Lojza007
Děkuji za tip, vzhledem k tomu že tam budu mít už tři skupinky hejnových rybek tak by ty gavunci byli na mé akva až příliš. Rozhoduji se mezi párečkem cichlidek Ramirezovích,papouščích,pestřencú,nebo čichavců (zakrslých,perleťových,mramorových, zlatých). Ale aby se snesly s těmi rasborkami, neonkami a pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 10:07 Muž Lojza007 [1195] Re: Radek87
Pokud tam chceš mít nějakou větší zajímavou rybu míto betty, tak zauvažuj nad gavůnkem diamantovým, do tvých rozměrů by se možná vešel ještě zajímavější boesemanův. Chce jich to aspoň 5 (2 samci a 3 samice). Delší nádrž jde "nahradit" skimerem, v jehož proudu rádi plavou, ale těch 80cm je na diamantový určitě v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 09:43 Žena Beastie [318] Re: Radek87
Na bojovnici můžeš zapomenout ve společenském akvárku :) Teplota je taktéž sekundární faktor, máloco snese její požadavky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 09:41 Muž Radek87 [5] Re: Beastie
Pandy tam chci mít určitě, takže jestli espeiky a neonky skousnou 24°C tak to tak nastavím. Na bojovnici ale asi můžu zapomenout při 24°C co? Kdyžtak nějaký nápad na dominantní hezkou rybu místo betty? ( Případně párovou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 09:29 Žena Beastie [318] Re: Radek87
Proč má být teplota 26°C ? Obě ryby by měly zvládnout 23-28C, resp 20-28C takže by možná bylo lepší mít teplotu na 24C, ale to už je na tobě.
Panda je nedoporučována do vyšších teplot, to raději štěrbův, tomu to do 28°C nevadí, naopak nemá rád chládek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 09:24 Muž Radek87 [5]
Zdravím, plánuji pořídit rasbory espeho spolu s neonkami červenými, teplota v akva by se měla pohybovat mezi 26°C. Nicméně bych tam chtěl i pancéřníčky panda a ty podle atlasu potřebují teplotu do 25°C, snesou ten jeden stupeň navíc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2022 06:20 Žena permonici [316] Re: VLAZA
Hlasuji pro Živorodku duhovou (guppka, paví oko): rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
V akvaristikách je výběr, lze je získat i jako přebytky od chovatelů, neboť se dobře rozmnožují. Samečci, kteří vyrůstají v kvalitním prostředí, oplývají nádhernými závojovými ploutvemi. Pokud máš děti, oceníte i snadné rozmnožování rybek a pozorování vývoje od nejmenšího potěru po dospělé jedince. Rybky nejsou agresivní, i když svůj potěr slupnou rády.. Ale vždy nějaký zbude.
Živorodky svým trávením více znečišťují vodu, ale to se dá filtrací, čištěním filtru a výměnou vody snadno zvládnout.
Jeden zdejší uživatel má stejně velké nádherné "gupkárium", které může posloužit jako inspirace: rybicky.net/nadrze/28303
Menší, méně závojový, ale také krásný druh je drobná Živorodka Wingeova (tzv. Endlerka): rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
Máme jedno stejně velké akvárium, v něm gupky a bandu pancéřníčků. Rozhodně nedoporučuji přidat šneka ampulárii (moc velký a znečišťuje vodu) a ancistruse (vyroste, bagruje, někdy ničí rostliny, pro tento objem je nevhodný - vlastní zkušenost).
Založ si prezentaci, vlož i objednané součásti, pokud je nějaká chybka už na vstupu, je lepší ji vychytat už teď (napadá mě např. objednání černo-bílé drti na dno apod.).
Určitě stojí zato si přečíst následující zdejší článek:
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
Ať se daří! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 05:49 Muž VLAZA [2] Re: ctibum
příští středu mi má přijet nové vybavení a momentálně mám jenom topítko akva krycí sklo a od známého ještě v komoře sklenici s rostlinkami Bacopa monniera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 00:10 Neonblue Re: VLAZA
Hola
Ak nemáš ostré dno tak corydoras jednoznačne sú to velmi zaujímavé rybky svojím správaním ale aj náročné na čistotu a kvalitu vody. Namiesto klasického prísavníka skús pozrieť otocinclus affinis je to malá šikovná rybka ktorá velmi velká nevyrastie čiže jej môžeš v tom akva poskytnúť domov na celý život a nemusíš riešiť kam s rybkou ked ti prerastie akvárium. A nakoniec nejaké výrazné rybky záleží aké rastlinky a tak chceš pestovať, ale za mňa najkrajšie malé rybky jednoznačne razbora galaxy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2022 21:42 R Muž ctibum [6895] Re: VLAZA
Předně by bo fajn založit prezentaci akvária, pokud už je v provozu. Ať se ví, o čem je řeč (rostluny, filtrace atd.)
A za další, 54 litrů je hrubý nebo čistý objem? Tady na fóru a v atlasech se počítá čistý, tzn. 54 hrubý je cca 45-50 čistý, což tě ve výběru víc omezuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2022 21:21 Muž VLAZA [2] – rybičky do akvária 54l
Dobrým den, mám akvárium 54l a hledám nějaké rybičky co tam mohu dát a případně kolik a při jaké teplotě a jelikož jsem začínající akvaristi a nemám moc zkušeností hledám něco krásného a nenáročného (např. betta něco k tomu, neonky něco k tomu, paví očka...) chtěl bych k nim dát také nějaké čističe ale studoval jsem všelijaké video návodu a články jak od nás tak ze zahraničí ale furt nevím :-(, mám vodu tvrdosti 1,25 mmol/l což je asi 7 dGH.
předem vám děkuji za rady a těším se co pěkného mi doporučíte ;-) pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 23:01 Muž Nobody [-14] Re: Rovano
Nevím o tom, že jsou to potvory, ale i pro ně je lepší voda s nižší tvrdostí a pH aspoň okolo neutrálu, lépe pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 22:10 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Nobody
Ještě jsem zvažoval černé, ale jsou to potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2022 21:01 Muž Nobody [-14] Re: Rovano
To je docela dost. Pro neonky obecné - asi nebude problém, ale pro červené a i modré je ta tvrdost a pH poněkud vyšší.
Zkusit můžeš a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 18:30 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Nobody
7,43PH vstupní, reál netuším. A 8,5dKH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 16:42 Muž Nobody [-14] Re: Rovano
Záleží na tom o jak vysokou tvrdost a pH se jedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2022 17:53 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Lojza007
Zvládnou také Neonky vyšší tvrdost a PH než se naň doporučuje? Vím, že je to hlavně o podmínkách chovu, ale tak se ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.04.2022 11:51 Muž Lojza007 [1195] Re: Radek87
Já bych spíš šel do modrých neonek, menší délka akvária je pro ně lepší a navíc jich může být mnohem víc. Zvážil bych třeba 60 neonek modrých a nedávat tam ani ty razbory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 11:46 Muž Radek87 [5]
Zdravím, plánuji výměnu osádky a mám takovou představu 15 neonek červených, 15 rasborek espeho,5 pancerničku panda + jeden samec Betty. Snesou se spolu a ten počet vyhovuje? (Akva 112l hrubého).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2022 18:02 Muž Sha [500] Re: michal771
Studuj dále. Dát rybu do týden založeného akvária není dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 17:05 michal771
Ahojte,
som začinajúci akvarista, mám niečo málo naštudované ale rozhodne si nechám poradiť
Mám Eheim 126Lset 80x35x40 (prezentáciu pridám neskôr)
Akvárium sa momentálne zabieha prvý týžden je tam vysadených pár rastlín a jeden samec bojovnice ktorému sa tam podľa mňa dosť páči a skúma celé akvarko,
(hygrophila corymbosa, alternanthera reineckii, anubias ktorý som priviazal o drevo, a napredu pogostemon helferi) rastliny by som chcel rozhodne ešte pridať ale hľadám stále inšpiraciu, poprípade by ste mi mohli poradit akú rastlinku pridať do pozadia, niečo vkusné a nenaročné
Mám celkom dilemu si vybrať rybičky pretože sa mi páči veľa druhov a počet litrov ma obmedzuje, rozmýšľam nad kombináciu
6ks panciernik panda,
1ks ancik,
7-10ks sumček sklovitý
a dalej sa neviem rozhodnut či pridať samičky bojovníc k samcovi 3ks a doplnit tetrami krvavými alebo neonkami, razborami niečo z tých menších,
alebo jeden pár skalárov s neonkami aj ked si myslím že skalárom by sa tam moc nedarilo vzhľadom na výšku a litráž,
Chcel by som nejakú "dominantu akvária" niečo ako terčovce ale naozaj neviem čo, a chcel by som vás poprosiť o radu pre aké ryby sa teda rozhodnuť čo zlepšiť doplniť atď , dakujem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 20:16 Muž Zahry [21] Re: Beastie
Tak nakonec bude 40x ohnivka a 10x pancéřníček skvrnitý. Ještě jednou všem díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2022 19:25 Žena Beastie [318] Re: Zahry
Ja mam 40 ohnivek ve 360 litrech a klidně by to sneslo ještě jednou tolik u mě ale na 120 bych víc jak 40 nešla. Dokonce bych i kupovala postupně aby pak neumřely všechny najednou stářím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 18:08 Muž Zahry [21] Re: Lojza007
Myslel jsem si na pancéřníčky skvrnité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2022 16:22 R Muž afc1886 [14681] Re: Zahry
Máš pěkně zarostlé akvárium a ohnivky jsou čistotné rybky, tak bych se 50 ks vůbec nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 16:20 Muž Lojza007 [1195] Re: Zahry
Pancéřníčci jsou ve spoustě velikostí, takže 8 může být málo nebo taky strašně moc. Chce to něco vybrat, osobně doporočuju spíš menší a ještě ve větším počtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 14:55 Muž Zahry [21] – Kolik ryb do 120-ti litrů
Ahoj, chtěl bych do akvária, 120 litrů čistý objem, tetry ohnivé a na dno pancéřníčky. Jen nemám moc představu o jejich počtu. Můj nástřel je 30 teter a 8 pancéřníčků. Kolik kusů by jste doporučili, aby nebylo přerybněno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 21:11 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Uwe.T
Díky moc. Já jel kdysi i hodně stonkovky. Ale asi před 3 roky jsem řekl dost a už frčím jen anubiasy. Jen vallisnerii a křín mám v květináči za kořeny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 20:57 Muž Uwe.T [34] Re: MARTIN HORÁK
Já časem bublifuky a půdní filtry - v roce 76 - první akva - to bylo desně IN - vyměnil za kostky s čerpadlem, a ted když mám už jen jedno akvárko jsem to z lenosti čištění vyměnil před rokem a půl za kanistr tetru 800. A musím přiznat že s vnitřní filtrací mi kytky prostě rostly líp.
Mám v akva 40 ryb takže už docela na hraně, ale jsou do hlavně čistotné neonky.
Každopádně tvoje akvarka jsou opravdu pastvou pro oči

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198518x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=101