Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 184 Žádná další stránka   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2007 07:26 Muž Horác [3942]
I přesto, že tento druh bichirka dorůstá v akvarijních podmínkách "jen" 40cm (nikoliv 90cm jako v přírodě), Catfish pro něj doporučuje akvárium 200 litrů a více (!). Lze chovat víc jedinců pohromadě. V dospělosti ovšem zbaští všechno do velikosti dospělé mečovky (!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2007 01:14 marius
Podľa mňa je 55 litrové akvárium pre kalabarikusy malé. Je to dosť veľká ryba a hlavne - je to veľký DRAVEC !!! Na to nezabúdaj ak by si sa pre ne dakedy rozhodol. Kamoš ich mal v obchode a cez noc dokázal v spoločnom akváriu žožrať celkom slušný počet rýb. Aby si sa nesklamal... Píšeš že chceš nejaké extra ryby, no do 55 litového akvária skús radšej nejaké tetry, aj medzi nimi sú unikáty alebo kaprozúbky - po vašom halančíky... Ak by ma dačo napadlo ešte napíšem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2007 11:08 langosh – to blek a tonik666
Ale chlapi, buďte rádi, že se nejdříve ptá a až potom kupuje (v tomto případě spíše nekupuje) ... (snad se ve vás MrKolouchu nepletu no )
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2007 11:02 tonik666
Speciálního? Dopručuji žlutou kachničku do vany, ta se v 55 litrech bude dobře vyjímat a na údržbu je nenáročná:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2007 10:46 blek – bichirek
Když je dobře smotáš, tak se ti jich tam vejde třeba i 20 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2007 10:30 MrKolouch – Výber tyb aneb může být Bichirek kalabarský?
Dobrý den,
vlastním malé 55 litrové alvárium.Potřeboval bych do něj nějaké ryby.Velice se mi líbí Bichirek kalabarský,jenže ten je asi moc velký(až 90cm) na moje akvário.Jeden člověk mi psal,že je taky choval v 80litrech,jenže 55litrů je asi moc málo.Myslíte,že by do mého akvária šlo,tak 2 kousky?Pak jsem ještě našel Bichirek asi jen 30cm,ale ten není moc pěkný.Když by nešel Bichirek kalabarský,tak miprosím nějaké ty rybky doporučte.Díky
P.S.Nechtěl bych nějaké obyčejné ryby,chci něco speciálního

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2007 23:07 Delfínek
Nestačí 3? :-O Já tam mám ještě toho krunýřovce palec :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2007 22:22 pansuu
4-6? Taky záleží kolik dalších ryb tam bude hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2007 19:38 Delfínek
A ještě kolik jich tam ještě mám dát? :-O (nějakej určitej počet!) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2007 19:37 Delfínek
díky moc
;-) :-) potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2007 23:36 Baset
Drobný v pohodě, zelený může být také. Prostě běžné menší druhy tam klidně dej. Jestli chceš vědět něco o pancéřníčcích, koukni sem www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 16:55 Delfínek
A co když chci zeleného pancéřníčka nebo drobného?? :-| tone Mám tam ještě toho krunýřovce hmm ,takže nevim spim poradte mi palec :-D prosím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2007 21:24 Baset
No to záleží jaké pancéřníčky, např. kropenatý asi žádný. V jednom 60ti litrovém akva mám 9x pancéřníček panda + platy a v pohodě. Takže skupinku od pěti menších pancéřníčků tam klidně dej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2007 21:16 Dussy
Myslím že tak 6-10ks max pokud je tam nebudes mít samotný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 21:04 Muž Malapa [494] - Afrika – pancéřníček
Tak 15 kusů, víc asi ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2007 19:56 Delfínek – Kolik pancéřníčků,do 60litrového akvária?(ještě je tam krunýřovec!)
Ahoj chtěla bych se optat ano ,kolik pancéřníčků do 60litrového akvária? :-O :-| (mám tam ještě krunýřovce) :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2006 15:14 Lucík – uuu
koukam, ze jsem tady rozpoutala jakousi hadanici to me mrzi :-( , kdyz vidim to obrovsky akvarko tak vubec nechapu, zavojnatky v akvarku nikdy nevyrostou vic jak 15 cm, ted byste me asi zabili kdyz vam reknu, ze vsechny rybky co ted mam jsou nacpany v tom 30l nevyjimaje skalary museji to zvladnout dokud to akva nezalozim, prvni do toho velkyho akva dam stejnak zavojnatky pac jsou odolny, ja to fakt nechci prerybnit,ale tata co ma taky akva rikal at se toho vubec nebojim....ale rozhodne to nechci prerybnit, jinak dekuju moc za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.12.2006 14:40 Sidonius – To Martin a spol.
Martin: "...tak mi připadá dost nesmyslné,aby např. ve 112l.akváriu bylo jen 10x neonek a 6x plata a pár sumečků (jak se o tom diskutuje v jiném příspěvku)...."

Přečtěte si dotčené téma ještě jednou a zkuste přemýšlet o tom, co čtete. ;-) Vámi uvedené složení se v něm objevuje jen jedenkrát, a to v úvodu tématu, kdy se ptá JEN, zda k tomuto plánovanému druhovému složení může přidat betu...

Co pořád máte s tím prázdným akváriem, Martine, (k---ku, Petře, Jiří nebo jak si ještě říkáte...)?
Jiné kapacity než vy nebo já doporučují ve společenském akváriu s fungujícím porostem rostlin počítat s 1 až 2 l vody na "1 cm rybího těla" (vč. hlavy, bez ocasní ploutve) u malých druhů ryb. U větších přiměřeně více. (A pro toto doporučení mají dostatečně pádné argumenty!)
Najděte si např. ve zdejším atlase údaje o velikosti zmíněných ryb v dospělosti a nedělá-li vám matematika větší problém, spočítejte si, jak je podle vás "takové akvárium prakticky prázdné".
To, že si někdo libuje, když udělá z akvária rybí polévku, ještě není důvodem, aby nabádal ostatní k následování. A začínající akvaristy už vůbec ne! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2006 21:40 Martin – sestava rybek
Ta reakce nebyla na tebe.Nemluvil jsem o kravetkárium,ale o ostatních akváriich,v kterých jsou hezké kytky,ale prakticky prázdné.Rostliny v akváriu jsou i samotné nádherné,ale pokud tam mají být i rybičky,tak mi připadá dost nesmyslné,aby např. ve 112l.akváriu bylo jen 10x neonek a 6x plata a pár sumečků (jak se o tom diskutuje v jiném příspěvku).A souhlasím i s těma závojnatkama,že jsou prasátka,ale opravdu nádherné.Ale z vlastní zkušenosti vím,že třeba anubias je dost odolný a ten u závojnatek vydrží.Je dost pevný, i když roste dost pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2006 21:15 vatkin – sestava rybek
Ak nechceš prísť o rastlinky, tak tam závojnatky nedávaj. Ostatné je ok. Závojnatky sú aj velký žráči a tým aj špindíry, hoci je pravda, že sú veľmi pekné. Hodia sa do studenovodných akvárií a do jazierok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2006 20:29 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – martin
pokud to směřovalo na mě,tak mi jde pouze o rostliny X-) je to i v popisu akva :) smich mám pouze krevetky a ancistrusy.......zdravej selskej rozum se zeptá ;-) a nejsem asi sám,kdo by tohle vyvracel a těchto témat je tu stovky snad už X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 19:45 Martin – reakce
Má přítelkyně má akvárium,kde jsou závojnatky,skaláry,tetry kosočtverečné a pancéřníčci.Všechno dospělé kusy.Sice se to k sobě nehodí,Ale naprosto bez problémů to funguje a dokonce se skaláry i množí!Akorát to vždy po rozplavání ostatní sežerou.Když jsem se koukal na vaše akvária,máte pravdu.Nejsou přerybněné!Ale ty ryby tam vůbec nejsou vidět.Spíš to vypadá jako rostlinárium!!!!!!!!Když nepočítám ty sumce,co tam slečna chce,tak tam píše o 11 až 12 ks rybek.I když ryby vyrostou,tak si nemyslím,že je to malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2006 16:06 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ..to k_k
to nemůžeš asi pochopit,bez urážky ;-) bylo by to ted pořád jen do kola spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2006 16:04 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – maliman
ne právě že ty ne,ona(Lucik) je tam má ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2006 16:00 maliman – mch.sokolov
Já se zmiňoval o skalárech??? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2006 15:49 k--k – ryby
Corydoras dorůstá 6cm,tak nevidím důvod,proč by tam nemohli být a co se týká těch ryb,tak i začátečník může mít různé druhy teter(černá,červená,průsvitná,citronová,kongo,krvavá,hokejka atd.)pak parmičky(nádherná,z Oděsy,pentazona,tetrazona)a když neonku,tak černou,ta je větší a odolnější.nebo i různé druhy botií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2006 15:24 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – maliman
proč ji chceš udělat problém?dyt 96 litrů akva je pouze objem,čistě vody bude cca 85 litrů...dva pomeranče to je celkem 40 cm ryb a na rybu se doporučuje 3 litry(na středni)a to mi už na ty dva pomeranče vycházi 120 litrů vody no + ty dva skaláry a co vznikne?VELKÝ PROBLÉM ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2006 15:17 maliman – ...
Přendej si z bývalýho akva závojnatky(mimochodem, ty tvoje jsou opravdu superrr), kup 6 pancíků(menší druhy), nějaký ty ancíky a ty čichavce a tetry. To už je maximum a osádka hezká:-) ahoj
PS: na dno nějaký ty ampulárie, ty sou lepší než ancíci(v čištění dna)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2006 15:05 Sidonius – To k--k
Opravdu si myslíte, že je potřeba chovat náročné druhy ryb, aby člověk došel k názoru, že je hloupost krmit ryby ve společenském akva tak, aby si musel přikoupit ryby dna na "likvidaci přebytků", přestože jinak pro ně třeba nemá ani vhodné podmínky?
A které "lepší druhy" druhy rybek byste třeba doporučil Lucik, která s akvaristikou začla letos 12.9., pane chytřejší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2006 14:52 Sidonius – To k--k
smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2006 14:34 k--k – ryby
jasně poslechni pana chytrého ten ví všechno nejlípa když tam budeš mít jednu rybu a krmit jí přímo z ruky ,tak není co řešit.A pak se podívej na fotogalerii,kde každý třetí akvárko jsou jenom neonky,protože tady se doporučují pouze ty a paví oka na lepší ryby si netroufnou.Rostlinám možná rozumí,ale rybám už míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2006 13:17 Sidonius – .
A co třeba krmit tak, aby na dno nic nepadalo? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2006 12:11 k--k – Lucík
sumce na dno si klidně dej,protože ty jsou tam hlavně proto ,aby vybrali ze dna,to co ostatní ryby nesežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2006 09:39 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – to Sid
ano ano,máš pravdu,ale rozumnej akvarista to pochopi ano a Lucik je jedna z nich ;-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.12.2006 23:31 Sidonius – To mch.sokolov
Existuje, bohužel, poměrně rozšířená kategorie akvaristů, tzv. "sběratelů". (Nebo lépe - "sběračů".)
Jediným kritériem je množství - vyhrává ten, kdo nasbírá nejvíc. Ať to stojí, co to stojí...
Přesvědčit je, že nedělají dobře, je asi nemožné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.12.2006 23:20 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ..
mám stejný akva objemem a výsledek je...Můžete chovat maximálně: 21 malých ryb (do 4cm) nebo 11 velkých ryb (od 4 cm do 10cm)...skálár je větši ano takže uber tak 4 z toho a seš na sedmi pomeranče (závojnatka) má 15-20 cm takže i ty 4 je moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2006 23:13 Lucík – ale
ja si nechavala vypocitat tady na strankach a vyslo mi 15 velkych ryb nebo 26 malych no jeste uvidim diky moc za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2006 23:10 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ..
koukal sem na ty panciky,maji taky přeci jen 6 cm,takže spiš ne.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.12.2006 23:08 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – .....
počti ;-) http://rybicky.net/atlasryb/skalara_a pancik je dost hejnovitá a nevim .dle mě ty velký rybky sem nepatři,pokud má někdo jiný názor at' ho pisne a vyvráti můj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.12.2006 23:03 Lucík – ja vim
Ze k sobe moc nejdou ale davat je pryc nechci , ani panciky na dno?dobre poslechnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.12.2006 23:00 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ..
už nic vic ;-) pokud se chceš vyhnout problémům a už ty skaláry a závojnatky moc k sobě nejdou.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2006 22:55 Lucík – no
skalary a zavojnatky ty uz mam tak ty tam budou urco vis?ale co jeste muzu? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.12.2006 22:52 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ...
tak to ani nedělej ;-) vyrostou a byly by problémi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.12.2006 22:50 Lucík – jo?
Ja ty rybky jeste nemam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.12.2006 22:50 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ....
už máš X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.12.2006 22:33 Lucík – Sestava rybek aneb muzou splolu byt tyto
Ahojky tak jsem dostala 96 l nove akva je super a proto se chci zeptat na toto jestli pri teplote stale 24 stupnu muzou spolu byt tyto rybky a jestli jich neni moc: 2x zavojnatka, 2 skalarka (chtela bych jeste 2),v cichavec perletovy,6 x pancernicek (nejspis kolumbijsky nebo leopardi),6 x tetra krvava, 2 x krunyrovec.....poradte prosim nechci mit prerybnino ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [184]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=9151