Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 89 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 18:55 R Muž romant [27987] Re: mustanggt
Začal bych tím, že doplním ty pancéřníčky na dvojnásobek, podaruji tu mřenku(nevhodná litráž i počet) a zamyslím se nad tím ancákem(je to bordelář) a teprve potom bych uvažoval o čichavcích zakrslých. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 17:00 mustanggt
zdravim ma 60l akva,mam tam 1x mrenka pakistanska, 1x ancistrus sp.long finn, 3x panciernicek skvrnity, ?x krevetky. chcel by som tam doplnit gurami krpate parik. može byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 06:57 Žena Nessy [25] - Živorodky – Zděděné akvárko
Ahoj, mám akvárko 112l s 2x Betta, 6x tetra červenoústá, 3x razborka nevímjaká, 2x pancéřníček třískvrnný (chci je dokoupit do osmi až deseti, až na ně někde narazím), 4x gavůnek jezerní a 3x ancistrus. (Mám tam ještě 2x rájovce a 3x pancéřníčka zeleného, ale ty půjdou /snad ve čtvrtek/ pryč) Můžu k nim přidat 4 Ballon molly, které mi přijdou dnes? Původně jsem je měla do malého 54l akvárka, ale sem bych je dala raději. Děkuji za rady love (a prosím Vás, co nemáte rádi Ballonky, abyste si ušetřili komentáře o hnusu atd, také vám nekritizuji Váš výběr a mně se prostě líbí ;-)) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 06:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Ičin napsal: no pokud nějakou hrubší rybu, tak co nějaký manší kance? třeba sajica. nebo pestřence. ale to bylo tak na druhovou nádrž. a nebo ještě teda čtverzubce jako solitéra a o zábavu bude postaráno

A nebo pár menších perlovek... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:47 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
no pokud nějakou hrubší rybu, tak co nějaký manší kance? třeba sajica. nebo pestřence. ale to bylo tak na druhovou nádrž. a nebo ještě teda čtverzubce jako solitéra a o zábavu bude postaráno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2013 21:09 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: niki
Já bych to taky viděl na takové Ramirézky jako hlavní aktéry, k nim pár otíků a nějákou tu hejnovku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2013 20:46 R Muž romant [27987] Re: niki
Na vrubouše zapomeň a podívej se na cichlidky, nadělají taky spousty parády a do akva Tvého objemu by 2 páry šly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 20:43 niki – Jaké ryby do akva 80x40x35 ?
Jaké ryby do výše uvedenýho akvárka? Chtěla bych něco dravějšího a pokud možno většího. Ale zase ne moc, vzhledem k velikosti akva. Měla jsem zálusk na Vrubozubce, ale nechci je trápit. Nejsem žádný začátečník, ale dostala jsem nové akvárium, tak chci využít toho, že začínám úplně znovu od začátku. Poraďte, Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 01:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Nothime
Dánio je šikovná ryba. Dneska se mi jich 200 vykulilo. Není potřeba ani tak moc řešit celkový objem, jako aby měli prostor na plavaní. 80cm délky je rozumné minimum. Dvakrát mrskne ocáskem a je na druhé straně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 23:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Nothime
kolik litrů to bude nad těch 50? Pokud se budeme bavit o 120, tak hejno neonek o 10 kusech a to samé danio. Pancéřníčků 6-10 a ancíka nahradit krunýřovce jednopruhým. Pokud to bude akvárko do 100litrů, tak bych uvažoval buď neonky, nebo dania o 15 kusech, zbytek jak jsem psal výše.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 23:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Nothime
ono celkově ta osádka (kromě pancéřníčků) do akva kolem 50ti litrů není moc dobrý nápad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 22:56 Nothime – Rybky
Ahoj,
Můžete mi prosím poradit?
Chystám se založit akvárko, velikost určitě nad 50 litrů.
Vytipoval jsem si tyhle rybky - Pancéřníčka skvrnitého,obyčejného ancistruse, neonky obecné a danio pruhované.
Bude tato kombinace OK?
Dál chovám ještě krevetky (red cherry). Přemýšlel jsem , jestli jich pár do akvárka nepřidat, ale předpokládám, že to není dobrý nápad?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 19:53 Pepe – ryby
ok tak tech cervenejch jeste 5 přikoupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 19:22 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Pepe
ne to stači :) pridej tech červených ale i to bude dost. Udělěj si ale prezentaci pak se bude líp radit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2013 19:22 R Muž romant [27987] Re: Pepe
Do této velikosti akva jenom jeden hejnový druh, bych doporučil a tudíž posílit stávající osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 19:21 Pepe – ryby
Ahoj v akvá mám 8 teter červených.A chtěl bych přikoupit ještě cc 6 teter žhavých rybicky.net/atlasryb/tetra_zhava .Mohou být spolu? akva má 50 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 00:31 Muž TiRa [0]
Jo jo, akvárium se zatím stále zabíhá a voda vyměňuje :-).
Děkuji všem za pomoc a rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 23:43 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romant
No já s tím počítal že mně doplníš, musel jsem ti taky nechat nějaký prostor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2013 18:49 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
Já tě jenom zlehounka doplním. Já bych při tom čekání a zabíhání, velmi často měnil vodu a akvo klidně lehce nakrmil sem tam troškou suchým krmením, ať je nitrifikace pevnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 18:42 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: TiRa
Já bych nechal akvo zajet v klidu aspoň tři týdny, spíš měsíc.. a pak přidával rybky každý týden jeden druh.. začal bych pancíkama, pak tetry, potorm otíky a nakonec cichlidky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 16:53 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: TiRa
Dej těch teter 15, bude to hezčí. Tetry jsou poměrně čistotné ryby. Já mám ve 112 litrů podobnou osádku, ale teter mám 25. Mám k tomu ale 22 litrů filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 16:50 Muž TiRa [0]
Dobrá, ampulárky tedy vynechám (i tak lojzalojzovic díky za nabídku). Ale těch teter se nevzdám :-) ty se mi moc líbí, neonky mi příjdou takové "obyčejné".

Takže rybí osádku už bych teda měl vybranou (12ks Tetra červenoústá, 6ks Pancéřníček skvrnitý, 6ks Krunýřovec jednopruhý, 2ks Cichlidka Ramirezova). Ještě bych měl na Vás jednu otázku a to kdy od založení akvária vysazovat, jaké druhy jako první, v jakém počtu a v jakém časovém rozmezí mezi s sebou. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 08:54 Muž lojzalojzovic [327] Re: Celiny
nemam tucha :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 22:54 Muž fousac [39] Re: Celiny
Já nedám dopustit na Razbory hengelovy. Jsou krásně vybarvený, drží se v hejnu, přitom to nejsou žádní strašpytlové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 22:41 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: lojzalojzovic
ta drobnustka vypada nadherne!!! nevis kde ji v okoli ostravy sehnat? na burze jsem ji nevidel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 22:26 Muž lojzalojzovic [327] Re: Celiny
danio perlove, drobnoustka purpurova, razborky atd ;-) ta drobnoustka vypada skvele rybicky.net/atlasryb/drobnoustka_purpurova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 22:21 Muž lojzalojzovic [327] Re: TiRa
rad ti jednu ampularku venuju, mam dve ve 120l a staci mi jedna, pokud chces pisni mi vzkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 21:56 Muž Celiny [293] - Rostliny
Prosim o radu, stale si pohravam s myslenkou hejna rybek v me nadrzi Future Iwagumi, ale absolutne si nedokazu vybrat, mam pouze dve ,,omezeni,, - nechci jakekoli neonky a musi to byt hejno o cca 10-12 kusech, ktere se snese s krevetkami...diky za kazdy napad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 19:28 Muž fousac [39] Re: Beastie
Tak na nákup mám času dost, i když natěšenost je veliká. Je to jeden z možných kandidátů, dalšá je cichlidka thomasova. Jenom se akarky bojím, aby mi nespásla HCC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 17:23 R Muž romant [27987] Re: TiRa
Takhle to vypadá velmi slušně. Ty měchýřovky jsou dost bordeláři, mají nedokonalý "spalování" a jejich výkaly jsou dost eklhaft, ale na začátek na zašpinění akva a podporu nitrifikace, dobrej nápad a potom se uvidí. Jinak co se týká šneků, tak velmi dobrými pomocníky jsou okružáci, levatky a do dna piskořky a když se rozumně krmí a dno udržuje v čistotě, tak udělají spousty užitečný práce, kterou ocení zvláště rostliny. Ty červenoústky bych klidně vyměnil za jinou partu teter, jsou to zdatní plavci a jejich hejnová pospolitost vynikne více v delších a prostornějších nádržích. Můj tip jsou neonky modrý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 17:22 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: TiRa
složení máš O.K. jen ty šneky vynechej, jsou to prasata, všechny ryby jsou čistotné a mají rády čistou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 17:15 Muž TiRa [0]
Rybky by přišly do akvária, které mám v profilu (112l, 80x40x35).
Takže takové menší "možné" shrnutí:

2ks Měchýřovka východní (tito šneci se mi snad jako jediní líbí, proč bych je měl vynechat?)
12ks Tetra červenoústá
6ks Pancéřníček skvrnitý
6ks Krunýřovec jednopruhý
2ks Cichlidka Ramirezova (páreček)

Jak jsem psal, na těch živorodkách moc netrvám. Je to tedy moc, nebo málo co do počtu kusů (druhů)? A v jakém časovém rozptylu by bylo dobré je vysadit? Taky jsem uvažoval, že ty ampulárky bych tam šoupnul už nyní (pro lepší zaběhnutí).
Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 15:48 Žena Beastie [320] Re: fousac
je to asi trochu passé otázka, ale jednou jsem si místo čichavce omylem přinesla domů akaru zlatou, a byla to super rybka, vhodná do 80ti litrů ( což jsem neměla, proto jsem jí taky vrátila)
je mírná, chce ostatní ryby aby se nebála, což už máš, a dát jednoho nebo max pár ( což nevím, jak poznáš) by mohlo splnit ten účel, co si chtěl

Já jí měla asi 3 dny v nádrži s razborkama, vůbec jim neubližovala, zato šneci jí chutnali. Takže z tohoto ohledu bych jí rozhodně nedávala ke krevetám, přišlo mi, že do pusy bere všechno co se tam vejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 14:28 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichoCZ
Když přibydou ty živorodky a něco se začne víc rozmnožovat, tak bude i přerybněno, nevím sice kolik jich ma v planu ale i jeden par stačí a za 1rok je to plne ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 07:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: fousac
No...zrovna tihle jsou už v akváriích už odchováváni hodně dlouhou dobu a celkem snadno přivykají mrazené, nebývá s nimi problém...Živou budou brát jako sezonní zpestření ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2013 22:13 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kryštof
Přeryběno nebude. Tetry jsou čistotné celkem. Těch bych se nebál. Otíci a pancíci OK, ramky taky. Teter může být víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 21:53 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: TiRa
Ampularky bych vynechal, pokud bude 100l tak jeden pár bych tam dal, 5-8 pancéřníčků, teter 10 a 5 otíků a máš přerybněno, jaka bude litraz ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 21:09 R Muž romant [27987] Re: Ičin
100 litříků. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2013 21:08 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
velikost akvária asi bude dost nutná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 21:03 Muž TiRa [0]
Zdravím, potřeboval bych radu ohledně počtu kusů, jejich následného vypuštění (který druh jako první, po jakém čase další atd.) a vzájemné snášenlivosti do mého akvária. Má to sice ještě čas, ale poptám se zdejších odborníku již teď. Toto je moje soupiska, o které uvažuji:

?ks Tetra červenoústá
?ks Pancéřníček skvrnitý
?ks Krunýřovec jednopruhý
2ks Měchýřovka východní
----------------------------
tyto na 100%

?ks Živorodka duhová
?ks Živorodka ostrotlamá
----------------------------
na těchto moc netrvám, kdyby byl nějaký problém (popř. nějaké jiné, nebo žádné?)

2ks Cichlidka Ramirezova
----------------------------
páreček by se mi aj líbil

Díky za rady, připomínky a nápady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 08:02 Muž fousac [39] Re: LiborSprysl
Tak Asie není zcela nutná, ale byly by to body navíc. Díval jsem se na toho ostnáče do atlasu a trochu mě odrazuje to, že špatně přijímá umělá krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 05:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: fousac
Badis badis...když trváte na té Asii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:16 Muž fousac [39] – Dominantní ryba
Ahoj, potřeboval bych poradit nějakou výraznější párovou rybu do svého akvária. Protože jsem v něm rezignoval na krevetky (buď se jim nedaří, nebo jenom v té džungli nejsou vidět - dostanou svoje malý akva), tak bych tam chtěl dát nějakou větší rybku, která by doplnila hejno hengelek. Cílem je tam mít takového toho "vládce" akvária, který pomalu proplouvá akváriem :-) Z kandidátů mě napadají beťák, ale tady se bojím, zda mu nebude vadit silný proud, který tam mám kvůli rostlinám. Láká mě třeba nějaký pár cichlidek, ale rád bych zůstal spíš u Asie, a mám trochu obavy z případného rozmnožování (nerad bych si do akvária zanesl nějaké teritoriální rozbroje a nechtěné úpravy akvária). Netušíte jak to je u cichlidek, pokud by se koupil jenom samec. Máte s tím nějaké zkušenosti, nerad bych ho trápil samotkou. Uff, raději s těma podmínkama skončím, nebo zjistím, že nic takovýho neplave. Děkuji za každý návrh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 22:01 Muž Burik [727] - AquascapingRe: romant
ok,koupím jich asi 20 pro začátek a uvidím,jak se jim u mě bude líbit,díky za postřehy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:58 R Muž romant [27987] Re: Burik
Samý tvovové čistotný, u mě pořád dobrý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:52 Muž Burik [727] - AquascapingRe: romant
no je tam tak 14 CRS,ale časem jich bude víc..a 4 Otíci..+ bych chtěl ještě tyhle minirybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:51 R Muž romant [27987] Re: Burik
Budou jenom ony? 25 bych se nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:47 Muž Burik [727] - Aquascaping
zdravím,porřeboval bych radu,kolik Razborek skvrnoocasých do mého DSM?Uvažuju tak 15-20-25?Není to moc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 14:13 R Muž romant [27987] Re: Leja
Tak ono to akvárko není pro neonky žádná hitparáda, jsou to plavci a nejlépe vyniknou v řádným prostoru, ale když už tomu tak je, nechal bych tak a ten počet posílil jak zamýšleno. Neonky jsou čistotný rybky a bude i klidně možný tu partu pancéřníčků instalovat. Při dobrý péči, jak již zaznělo to bude fungovat a dělat radost. Ten beťák bude plnit funkci sháněče neonek do hejna, aby držely partu a nepůsobily po akváriu roztřeleně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 13:33 Leja Re: romant
Děkuji za pochvalu:-) Beťák byl klasický nepromyšlený dárek. Synek ho dostal s plastovým mini boxíkem. V prázdém stavu nepůsobil tak depresivně, ale když člověk vysypal pískem dno a zasadil alespoň jednu rostlinku, ryba se pomalu neměla kam hnout. Nemluvě o tom, že i při nejlepší péči a prakticky každodenní výměně 1/3 obsahu se už koncem týdne voda měnila v zavánějíci zakalenou břečku. Takže jsem zkoukla internetové stránky a mazala pro novou výbavu. Skvělý způsob, jak díky jedné rybě za cca 70,- korun a navíc získané darem utratit tisíce:-)

V záchvatu rozmařilosti a výčitek svědomí z předchozího stísněného "kadibudkového" ubytování jsem místo běžně doporučované 20-30l nádržky pro jednu bettu sáhla rovnou po dvojnásobně velkém akváriu. Jenže i poměrně majestátní beťák v padesátce vypadal jaksi ztraceně, tak časem došlo i na spolubydlící. Dneska si říkám, že jsme možná mohli místo neonek rovnou pořídít pandy, ale pozdě bycha honiti... Krmení holt budeme muset trochu natrénovat:-).

Ještě bych měla dotaz, zda je v případě, že bych oželela pancéřníčky, vhodné přidat ještě pár kusů neonek (předpokládám, že asi ne víc než 5). Četla jsem, že 10-12 ks je naprosté minimum (nyní jich máme 10 ks) a že ve větším hejnu se cítí lépe. Takže nevím, co je lepší - zda více ryb i na úkor zmenšení prostou nebo větší prostor za cenu menšího hejna... Neonky (alespoň v tomto počtu) si betou vzájemně nepřekáží - drží se ve spodní polovině akvária, zatím co beťák plave většinou v horní.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [89] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=4401