Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 133 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 18:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: zajic85
třeba zrovna red cherry vydrží 28 v pohodě, řekla bych že i 30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 18:05 zajic85 Re: katterinecka
v lete mam problem s teplotou vody v akvariu drz sa to cca okolo 28 tak aby sa mi tam neuvarili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 15:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: zajic85
proč ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 14:17 zajic85 Re: katterinecka
tak nad krevetkami vobec neuvazujem :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 13:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: zajic85
známí si nedávno pořizovali dánia, k nim razborky trpašličí a krevetky red cherry jim to pěkně dobarvují, a jsou spokojení. Akvárko je jen o něco větší. Jen pozor na dlouhé ocásky u gupek, dánia si rády kousnou
rybicky.net/nadrze/7691
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 12:55 zajic85 Re: Designer
hm a ake rybky by teda boli vhodne ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 12:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zajic85
Neonek, aby to bylo krasne, musi byt vic. Ne ze by se Ti do toho akvaria treba 10 neonek neveslo, jenze se Ti "rozprsknou" po celem akvariu a nebude to to propletajici se hejno, a nejspis se ani nebudou chovat buhvi jak prirozene. Ja bych tam Neonky nedaval, ten efekt to nebude. Potrebujes rybicky, ktere Te nejak zaujmou, bude se na co divat, a v tom smyslu jsou Neonky do tak velkeho akvaria nedobrou volbou. Alespon si to myslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 09:06 zajic85 – co dokupit
Ahojte!
potrebujem poradit od niekoho skusenejsieho! mam 63l akva v nom 7ks Danio rerio a chcela by som tam pridat nejake farebnejsie rybky napriklad neonky a na dno nejakeho panciernicka. je vhodna takato kombinacia??? ak ano kolko cca neoniek a panciernickov kupit ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 15:12 misa Re: misa
filtr je tam už jiný.. je to stará fotka. chtěla bych tam spíš větší rybky.děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 15:10 misa – rybky do středního akvária
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych se poradit ohledně rybek do akvária. akvárium je 70x35x45(délka, šířka, výška. vypuštěné kvuli malovaní, ale do týdne bude zase napuštěné, a měsíc ho nechám tak zaběhnout s vodou a rostlinkama ale chtěla bych se poradit co bych tam mohla dát. tedka mám akorát přelovený pár pestřce.
můžete poradit co bych tam mohla dát aby se to lehce zaplnilo a vypadalo to pěkně? ale nevím moc co se kčemu hodí, nechci koupit rybičky abych o ně pak během pár dnů nějak přišla..
docela se mi líbí hrotnočelec ale nevím jestli bych to mohla mít u pestřce.
poradíte mi prosím ? děkuju za odpovědi a za rady :-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 15:37 R Muž romant [27981] Re: Bára
Ano, to je ono. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 15:36 Žena Bára [2] Re: romant
je to tohle www.aquarium.cz/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 15:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bára
to nebude chyba těch neonek, buď byly nemocné už předtím, nebo to způsobily podmínky v tvé nádrži. Každopádně je vždycky lepší mít karanténu. Nikdy jsem neslyšela o tom že by u neonek nějak víc hrozilo že budou nemocné, stejně tak se ti to může stát s jinými rybami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 14:55 R Muž romant [27981] Re: Bára
V prezentaci jsem viděl Tvoji nádrž, kde máš filtr bublifuk, tak když u toho vzduchování co jde do toho filtru uděláš odbočku(koupíš takový téčko), tak máš vzduchování i do toho 5 litrovýho akvárka, který bude sloužit jako karanténa a když budeš denně měnit vodu, tak bych se toho nebál. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 14:49 Žena Bára [2]
Já bych si koupila víc těch neonek ale bojím se nemoci. Jedině že bych je dala do karantény ale mám jen 5l nádržku a nemám vzduchovátko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 14:03 Žena Bára [2] Re: katterinecka
Koupila bych jich tak 8. Neonky kupovat nechci. Už mi jich docela dost umřelo. Minule když jsem si je koupila tak jsem si s nimi přinesla nějakou nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 14:02 R Muž romant [27981] Re: Bára
Já už bych je tam nedával a zamyslel bych se nad těma tetrama a vybral si pouze jeden druh a ten posléze posílil na solidní hejno, což bude mít za následek, že akvárko bude pěkně zaplněný a nebude tam hodně rybek od různých druhů, který by tam tolik nevynikly, než když tam bude jedno větší hejno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 14:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bára
a co takhle dokoupit ještě nějaké fantomy nebo neonky, ani 6ks není ideální počet do hejna. Kolik by si kupovala těch razborek? Jsou to zase hejnové ryby. Cítí se dobře když je jich hodně svého druhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 13:57 Žena Bára [2] – razborka galaxy
Ahoj myslíte že bych do mého 100l akvária, kde mám: 3x ancistrus sp., 4x mečovky, 2x molly, 3x fantom černý a 6x neonka červéná, mohla dát ještě několik razborek galaxy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 20:12 Muž mori79 [6]
tak po dlhsej dobe sa mi to ustalilo na tomto stave pre predosli uhyn uz neplanujem nic dokupovat dlhsiu dobu nic zatial to necham nejaky cas tak ako to je alebo nejake rady coho sa zbavit a co doplnit
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 21:39 Muž Poric [0] Re: beowulfx
takže říkáš ktěm rybám co tam mám přidat kolem desíti dalších? na kytkách pracuju. Co se týče filtrace co je na ní špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 21:29 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Poric
Měčovky by prozačátek byly dobrá volba, akorát to nesmíš přerybnit, živorodky docela zatěžují vodu. do těch 110L bys jich mohl dát tak +-10-12, můžeš to zkombinovat s jakoukoliv spíše menší rybou, mečovky jsou neagrasivní vůči ostatním rybám, můžě zkusit tetry, čichavce, platy, paví očka, atd. všeho všudy tak do 15ryb průměrné velikosti kolem 8cm... ;-) X-) Jo a dobrá filtrace a více kytek by ti v tom akva taky neuškodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 20:59 Muž Poric [0] – Prosím o radu
Zdravím, chci se zeptat nebo spíše poradit jaké a kolik rybek byste mi doporučili do mého akvárka?(viz prezentace)
Přemýšlím o nákupu mečovek ale ještě si moc nejsem jistý, skaláry jsem zavrhl vzhledem k velikosti akva. Díky moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 12:33 Muž bobik [15] Re: romant
tvojí odpovědi jsem se "bál",souhlasím s tebou,ale rohodnutí je těžké,musím to dlouze promyslet (:o
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 11:05 R Muž romant [27981] Re: bobik
Ne, já mám na mysli opravdu jenom jeden druh v počtu těch 30 kusů. To akvárko bude vypadat nádherně plně, narozdíl od té varianty 2x 15 kusů, tam bude sice stejně rybek, ale nebude to tak zaplněný, jako při tom jednom druhu. Rozhodnutí je na Tobě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 10:46 Muž bobik [15] Re: romant
ano,to by bylo nejlepší.krásné hejno.ale jen jeden druh (:o(,když já se mezi těmi druhy nějak pořád nemohu rozhodnout,líbí se mi všechny.takže dle odpovědi soudím ,že tři druhy ne ,ale radši jen dva po 15 ks?tedy vyčetl jsem to mezi řádky (:o
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 10:37 R Muž romant [27981] Re: bobik
30 kousků, ale jenom jeden druh a bude to paráda. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 10:35 Muž bobik [15] – počet druhů rybek
ahoj,co je lepší?do cca 115 litru akva(80x35x50-v) dát např. cca 15ks neonek černých + 15ks razbor hengeli?nebo např. 10 ks neonek černých+10 ks teter žhavých+10ks razbor hengeli,?já vím asi 15 + 15,aby bylo větší hejno,ale zase mít vícero druhů je taky pěkné.....nebo 30 ks je moc?.dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 13:14 Žena Beastie [314] Re: ondrasheq
A nechápu co je na tom "síla", ty snad nemáš šéfa s podivnými nároky? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 13:12 Žena Beastie [314] Re: ondrasheq
Nezdá, jsou dvě a nejsou reklamní,nýbrž firemní loga. Však jsem zmiňovala, že to akvárium je firemní (v práci) a že se omlouváím za reklamu. Máme na akvárko namířenou kameru :) máme tu totiž ryby - celebrity. Ty cedule jsou neškodný, a jsou tam již půl roku a jejich přítomností nebyl žádný úhyn, i šneci a ancík to dávají, takže tádné uvoňování kovů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 13:09 Muž ondrasheq [10] Re: Beastie
Ta cedule je celkem nářez, taková "dekorace" se jen tak nevidí. coze
Připomíná mi to kterák na Invexu měli v akvárku základní desku z PC. Co den rybky vychcípaly, tak daly zase nový a takhle dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 12:35 R Muž romant [27981] Re: Beastie
Velmi rádi mají plovoucí rostliny v jejichž kořenech spuštěných do akva se rádi schovávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 12:25 Žena Beastie [314] Re: romant
Nojo, asi sem přeci jen holka, ono se řekne 7 cm a já si představuju něco o velikosti tak 20cm :-D Ten čichavec medový vypadá sympaticky, nepíšou že by byl tak extrémně lekavý jako ten zakrslý (občas do té skříně narazím židlí, nechci jim způsobit infarkt)

Jak si mám představit ten úkryt? nějaký kokos na dně, jak pro křečka? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.05.2011 12:19 R Muž romant [27981] Re: Beastie
Bude menší než ta beta co Ti uhynula a bude dobrý tam mít páreček. Můžeš taky volit čichavce medovýho, je to velikostně totožná rybky s těma zkrslákama, ale má jiný zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 12:15 Žena Beastie [314] Re: Designer
Fotka k příspěvku Nebude to moc veliká ryba na tak malé akvárko?

Tipuju že maximum co si můžu dovolit je 5 cm, nevim, kde by ta ryba plavala. Přiložim fotku a sorry za reklamu, je to firemní akvárium a vyandavat to logo kvůli fotce nebudu.
Dá se čichavec chovat sám, nebo se bude trápit? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 11:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Beastie
Pokud Beta odesla na uduseni tim, ze se nekde zasprajcla a nemohla ven, pak nehrozi po par hodinach, a nebo i celem dni, v akvariu nic vetsiho, nez se stane, kdyz se ryby trosku prekrmi. Nelamal bych si s tim hlavu, vymenil mozna preventivne tretinu vody, ale vic bych to neresil.

Jinak takovy parecek rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly by mohl byt prima, i ty teploty by mely tyhle ryby snaset dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 11:38 Žena Beastie [314] Re: romant
No dlouho, maximálni odhad je 12 hodin, byla už taková podivně olezlá. Nedívala jsem se včera, když sem odcházel z práce, kde se zdržuje :(
Bude lepší koupit další bettu, ačkoliv jsou to agresoři na ty neonky, nebo koupit něco mírnějšího, jako akaru/cichlidu?
Znovu zdůrazňuji vysoké teploty, přes zimu máme 25 stupňů, přes léto kolem 27, jednou byl extrém 32 - máme v kanceláři vážně teplo a ačkoliv mám akvárium otevřené neodvětrává úplně dobře
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 11:30 R Muž romant [27981] Re: Beastie
Pokud je to akvárko normálně fungující a ta ryba tam mrtvá nebyla nějak dlouho, tak bych tu výměnu vody považoval za naprosto postačující opatření proti nějakým event. problémům způsobeným tím úhynem. Žádnou jinou chemii netřeba použít, ta výměna vody je postačující. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 11:21 Žena Beastie [314] – co po Bette
Zdravim, tak sem teďka vylovila mrtvou Bettu, umřel mi normálně snad na blbost. Mám filtr Eheim 2008 a mezi sklem a tím filtrem vznikne taková mezera, když se přilepí na sklo, a ten betta se tam prostě napasoval a umřel. Už to udělal dokonce i jednou, to sem ho ale zvládla vyndat. Prostě blbec (popřípadě sebevražda :-D)
Každopádně teď k tématu. Máme 54l hrubého akvárko, teď je tam 9 neonek, jeden ancík a spousta kytek. Odpustila jsem skoro půlku vody, odpoledne jí tam vrátím, nebudu cpát žádnou chemii. Jak dlouho mám počkat, než přidat nějakou pěknou rybu jako bettu a pár dalších neonek? Budou dva týdny stačit na to, aby se projevilo cokoliv, co mohlo kontaminovat vodu?

Co z těch solitérních/párových rybek snáší vysoké teploty a skupinu neonek? Děkuji za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 08:44 HaDaS Re: vojpesta
Souhlasím s tím co napsal romant. Jen doplním, že mně se osvědčily pancíci panda. Nedávno jsem dokoupil 6 ks, kteří sice zatím plavou v karanténě, ale budou přidáni k pandám ve velkém akva. Jsou velice živý a vypadájí jak střelený do zadnice. Určitě to není nudná podívaná.
Ancíky (ty obyč) bych si již do akva nedal, ale je to každého volba. Nahradil bych je krunýřovcem jednopruhým. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 07:28 R Muž romant [27981] Re: vojpesta
Ty neonky a pancéřníčci jsou hejnový rybky, takže platí, že čím víc, tím líp. Razbory, nebo dánia bych tam už bedával, to by bylo další hejno a trošku by to potom bylo takový rozplizlý. Hejnová rybka nejvíce vynikne ve větším počtu. Ty ancíky bych tam dal 2 kousky, Neonek klidně 20 a pancéřníčků tak 10 kusů a do vrchní vrstvy akvárka třeba ještě čichvc zakrslý, nebo medový, jeden páreček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 07:14 vojpesta
Ahojky mám akva 100 litrů a chci kupovat rybky chtěla bych neonky pancéřníčky a ancitruse
kolik jich mám pořídit?a můžu k nim ještě alespoň jeden druh?třeba dania nebo razbory?přijde mi že ancíci a pancéříci budou dole a neonky tam budou samy ale nevím tak prosím poraďte díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2011 16:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ondrasheq
V takove nadrzi se musi byt na co divat. Muj tip je:
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova
Divat se je u techto zvedavych ciperek na co urcite. Kdyz jsou v jednodruhove nadrzi, samo jich pribyva, a 54l je pro ne dostatecnych, pritom k mnozeni se nepotrebuji nijak extra vodu. Lze u nich mit rostliny, nejsou to nejaci nicitele. Navic to nejsou ryby, ktere je videt vsude, nejak se na ne zapomelo, pricemz v porovnani treba se vsudypritomnymi Ramirezkami jsou mnohem odolnejsi, ale vubec ne mene hezke.

Mam s nimi zkusenosti z minulosti, nikdy jsem asi nemel vdecnejsi ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 16:02 Muž ondrasheq [10] – Jednodruhová menší nádrž - co pořídit?
Plánuju další 54l nádrž. Rád bych jí osadil jedním, max. dvěma druhy ryb, ale nevím "co bych":
- v případě tak malé nádrže bych asi neřešil konkrétní biotop
- chci se posunout začátečnické kombinace neonky/čichavci/pancéřničci - tedy snahy o maximální různorodost
- měl by to být druh pohybující se po celé nádrži tak, aby nevypadala prázdně
- co vím, že rozhodně nechci: krevetky, betty, živorodky
- jedinou inspiraci mám zatím v Heliportu (viz nádrže) -> čtverzubci trpasličí
- právě vzhledem k tomu, že by to měla být jedno/dvou druhová nádrž kladu důraz na jejich povahu a temperament

Snad jsem to ohraničil jasně...

Díky, O.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 10:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ancistrus01
Nejjednodussi a naprosto bezpecny zpusob, jak je zredukovat, je oloupat kolecko cerstve okurky, napichnout ho na spejli (vypada pak jako lizatko ze znameho kresleneho Krtecka) a tu spejli zatizit na dne kamenem (zasunout spejli pod nejaky kamen). Kazdych 12h se pak ta okurka meni za cerstve kolecko, v te dobe je vzdy obsypana sneky, a za delsi dobu uz by z ni byla brecka. Takhle se to parkrate udela a redukce sneku je hotova. Jasne ze se tim nevyhubi uplne vsichni, ale ta redukce poctu je tak slusna, ze pak uz staci jen dodrzovat zasady, pri kterych se nepremnozi - to uz tady ostatni pisi, hlavne neprekrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 08:36 Ancistrus01
Tak už vim jak se zbavím šneků do menšího akvárka dám 3 rybicky.net/atlasostatnich/plz_clea_helena a nové rostliny a krmení a počkám si než tam tyhle rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_hladky zmizej a pak je zasadim do akvárka potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 05:22 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: simka894
No jestli je v te mrkvy medeny drat, tak by i mohli :)

Jak uz tu prede mnou ostatni psali, neprekrmovat je to spravne reseni.
Daji se delat i pasti, ci je vybirat, ci rozmackavat. Neprkrmovat je ale nejjednodussi a trvale reseni.
Jo, a dalsi moznost je snekozravy snek. Koukni do inzeratu, lidi ho tam nabizi a neni drahy. Ja osobni zkusenost nemam, ale co jsem slysel, tak jsou dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 22:27 Žena simka894 [0]
mne poradila v akvaristike na šneky(slimaky) pani predavacka, ze mam na noc dat do vody nastruhanu mrkvu a ze oni do rana vykapu ... ale neviem preco to tak je a ani som to este neskusala... je to vobec pravda ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 17:43 Ancistrus01
Ty na fotce na romanově odkazu na rostlině

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [133] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=6601