Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 150 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 11:21 jandy
Já mám jako dominantní rybu rájovce a okolo nich lítaji dánia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 10:29 clingfish
Dobrý den mám akva 54l a chtěl bych mít rybky čistě z Asie. Byl bych rád, kdyby jste mi napsali, která kombinace je nejlepší a kolik kusů od každýho druhu.
1)razbora klínoskvrná
polozobanka malajská
sekavec příčnopásy

2)rájovec čínský nebo dlouholoutvý
razbora klínoskvrná
sekavec příčnopásy

3) pár čichavců perleťových nebo modrých
vím, že je to to pro ně málo asi, i kdyby byli sami, ale raději se optám, líná huba holý
neštěstí

4)máte někdo nějaký jiný nápad, tak aby tam byla nějaká dominantní ryba a nebyla to betta nebo čichavci zakrslí a medoví

Mockrát díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 11:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: matos135
tyhle vypocty nejsou moc dobry voditko a nedaji se pouzivat u vsech ryb stejne ;-) hlavne zacatecnici muzou udelat dost velkou chybu "i kdyz jim to sedi do vzorecku"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 11:44 matos135 – pocet
Co sa tyka poctu pokial mas 60L akva. odpocitaj velkost filtru a miesto ktore ti zabera strk a dekoracia. Kolko litrov ti zostane cca 50L na kazdy 1liter 1cm rybicky.To znamena ked mas 50L tak mozes mat 10ks 5cm rybiciek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2010 08:29 Muž Yirka [9126] – Re: Hammer
Začínáš tak nějak od konce. I když rybky pochopitelně jsou tím nejzajímavějším a je třeba o nich přemýšlet od začátku, především je třeba vědět do začátku i něco víc. Pak to jde, věř mi, všechno lépe. Nejzákladnější je velikost nádrže. A pak následuje technika v souvislosti s uvažovaným obsazením. Proto je k již doporučené literatuře dobré si počíst i toto:
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2010 08:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Hammer
Koukni se zatim treba tady do atlasu, muzes to porovnat s tim co u vas prodavaji za rybky. Koukni se jak velkou nadrz potrebuji (lepsi abys mel vetsi nez to co pisou), zjisti si jaky maji naroky a jak jsou snasenlivy. A jestli si pak porad nebudes jisty, tak sem napis co si vymyslel a urcite ti jeste nekdo poradi. Hlavne ted nakup plno rostlin (lepsi objednat po netu, nebo od nekoho, je to mnohem levnejsi), nastuduj si neco o zakladani akvarka, pak par tydnu pockej se zasazenymi rostlinkami, svetlem a zaplym filtrem a pak uz muzes pomalu prikupovat rybky (to prikupovat myslim doslova, ne vsechny naraz). Je to docela slozity sehnat kvalitni filtr a dostatecne osvetleni, vetsina lidi pak zjisti ze musi vsechno menit, hlavne kdyz si koupi set. Taky pozor abys nemel spatnej pisek. A jeste jedna rada, never moc prodavacum ;-) Tady mas aspon nejaky odkaz s nejvetsimi chybami horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 02:01 kyknos – Re: Maza
I Corydoras je hejnová ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 23:46 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yassmin82
Právě že dva páry hejnových rybek nejsou hejno, bylo by jim smutno :-( Co třeba 20 mikrorasborek, třeba Galaxky a na dno dva tři Corydorasy. Víc bych tam necpal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 23:46 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: Hammer
Hlavně nespěchej a dej si na čas. Založ akvárko, dej tam kytky, udělej prezentaci a tak za měsíc si běž pro ryby. Mezitím budeš mít dost času prohlédnout si atlas ryb a pročíst si co nejvíc rad ohledně akvária.
A jak už zde padlo, jako začátečníkovi ti doporučuji aby sis koupil mečovky nebo jiné živorodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 23:25 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Hammer
Když pominu to že tady na to je už téma...stačí hledat...tak napíšu že ti asi těžko někdo poradí když nenapíšeš alespoň jaký druh ryb bys tam chtěl mít. (cichlidy, tetry, parmičky, labyrintky atd. )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 23:11 Hammer – Rybky do 60 lit akva
Chcel by som si nechat poradiť ake rybky a hlavne počet v utorok idem zakladat akvarium tak sa snazim pozberat co najviac informacii dakujem za odpovede :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 13:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: tom05
Nebo je taky možnost koupit starší a u těch to poznáš. Já bych měla dost problém je pak pochytat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 13:39 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Re: katterinecka
No já si jich kupuji víc, protože se mi stává, že koupím dva mladé a jsou to třeba dva samci nebo dvě samice. Proto až vyrostou a vytvoří páry, tak nechám jenom jeden pár. Tom05
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 13:29 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: tom05
stačili by v pohodě i dva ancíci ;-) Pokud se ti rozmnoží, tak o obyčejné ancistruse není moc zájem a může být problém se jich zbavit. Možná by stálo za to pořídit si nějaké lorikárie nebo zajímavější druh (i když jejich cena bývá vyšší), dobří jsou taky krunýřovci jednopruzí, ti rostliny neokusují vůbec. Já bych ty moje taky vyměnila za jiné, ale nemám to srdce se jich zbavovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 13:23 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Re: katterinecka
Moc děkuji za radu, všechny uvedené požadavky v akváriu mám. Ancistruse budu přikrmovat rostlinnou potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 13:19 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: tom05
asi by s nimi problém být neměl, ale s tetrou paraguayskou zkušenosti nemám. Na ancíky si dávej pozor, až vyrostou mohou docela spásat vegetaci. Já je mám a není to tak hrozný, ale pokud by ti to vadilo, tak si ratši pořiď jiné podobné rybky. Měl bys v té nádrži mít dřevo pro ancíky, a taky členitou nádrž pro ty cichlidky a tetry zase mají rády zarostlou nádrž (míň světla nebo do vody přidávat výluh z rašeliny) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 13:12 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Re: katterinecka
Do 160 litrů (čistý objem 150 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 13:01 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: tom05
a do jak velké nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 12:59 tom05
Cci si koupit nové rybky, ale nevím zda to je nejlepší. Hodí se tyto rybky k sobě?,
15x Neonka červená,8x Tetra Paraguayská,2x Cichlidka Ramirezova,4 Ancistrus sp. .Předem děkuji za rady. Tom05

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 15:26 Muž Juck [1] - Cichlidy – Čichavci...mužou být spolu..?
Přemyšlím o tom...ře dám 2 ks čichavce zlatého a 2 ks čichavce líbajicího...Bude vše OK..? jake rybky se k nim ještě hodí..?! AQ bude vysoké celkem 117l...Děkuji..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 10:00 Muž Uli [17]
Pak už mě napadá jen ukázka z Filmu Hledá se Nemo kde maj rybky strach z malé holčičky :-) takže třeba ty a nebo někdo kdo u vás žije smich

To si taky nemyslím.. nejsem debil abych si plašil rybky a nikdo malý u nás tak není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:59 Petr
Zdravím,
občas na tohle fórum chodím, rád si zde počtu, najdu zde zajímavé rady, názory....
Ale co mě dokáže udivit jsou otázky co si mám dát do akva. To potom s dotyčným zakladatelem akva nemá asi moc společného, když mu poradí co si dát za rybky a co za rostliny.
Panebože jsou atlasy ryb, atlasy rostlin, tak co projevit trochu kreativity a mít třeba svůj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:57 PetrC
Uli napsal: Spolu s těma neonkama mám rasborky barmský, panícíky, 2 malé ancistrusy +2 SAE takže žádný strašák a 95% jich plave spolu hmm
Pak už mě napadá jen ukázka z Filmu Hledá se Nemo kde maj rybky strach z malé holčičky :-) takže třeba ty a nebo někdo kdo u vás žije smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:53 Muž Uli [17] – Re: PetrC
Spolu s těma neonkama mám rasborky barmský, panícíky, 2 malé ancistrusy +2 SAE takže žádný strašák a 95% jich plave spolu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:40 Stingray – Re: Juck
To zaléží na druhu třeba ramirezky určitě v páru kakadu jsou harémové takže je lepší 1 samec a třeba 2-3 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:31 Muž Juck [1] - Cichlidy – Re: UFO
ok..to by mě nemělo vyjít něak draho...ty cichlidy...každy druh po1 páru..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:29 Stingray – Re: Juck
drobné jihoamerické cihchlidky ramirezky , kakadu atd. + nějaké hejnko teter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:24 PetrC
Uli napsal: když máš nějaké větší hejno které drží při sobě tak je to parádní podívaná.. třeba já mám v 200 litrech nějakých 25 neonek červených a když se prohání po celém akvariu tak je to perfektní podívaná :)
Ono tam taky ty neonky musí mít nákýho strašáka aby se pohybovaly jako hejno jinak si pak plave každá jak chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:22 Muž Juck [1] - Cichlidy – Re: UFO
něáké cichlidy..?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:21 Muž Juck [1] - Cichlidy – Re: UFO
no....rostlinky velmi nenaročne na světlo a na růst...větší rybky..( ne živorodky )...asi bych si dal písek...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:19 Stingray – Re: Juck
Zaleží co by jsi si představoval takhle je možností hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:17 Muž Juck [1] - Cichlidy – Re: UFO
já netoužím po teraristice..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:16 Stingray
PetrC napsal: No malou želvu,agamu a nebo malýho Chameleona samozřejmně a až povyroste koupit větší hop
terarka.net jsou vedle :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:14 Muž Juck [1] - Cichlidy – Re: PetrC
:-D Aha...ja jsem uvažoval nad rybkama....ale taky skvělý nápad..:-D ale spíš ty rybky hele..D: nevíš o něakých...?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:09 PetrC
No malou želvu,agamu a nebo malýho Chameleona samozřejmně a až povyroste koupit větší hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 08:45 Muž Juck [1] - Cichlidy – Akvárium cca 117l co doněj?
Zdravím....mám k dipozici zdarma akvárium cca 60 délka..65 výška(hlouhba) a 35 šířka....
Nevím co mám do něj dát..Poradíte prosím..? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 20:07 Stingray – Re: Kadetza
Boraras maculatus nebo obyč. endlerky... to je tak těžký podívat se tady do atlasu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 19:25 Žena Kadetza [0]
a jaký rybky bysme dali do 40l akva? nějaký nenáročný, pro začátek.. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 18:38 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Kadetza
O pár řádků níž jsem to psal Black-ovi. Žádný. A anciky bych dal do většího. Nedivím se že je tam ve stresu. A ještě kdyby byli 2!
Je tisíc jiných rybek co by tam mohli být i v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:06 Muž Oondras [0] - Cichlidy
paví očka mám a myslim si že to je ryba na pip bo sotva to kupim dvakrat to porodi a chcipne takže je nechám všechny vychcipat a pořidim si nějaku dominantní rybu asi pár cichlidky remiezovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 18:44 Muž Sewer [99] – Re: Hatomi
Paví očka ovšem nejsou zrovna "dominantou akvárií" hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 18:35 Žena Hatomi [27] – Re: Oondras
Já mám s neonkama dva páry pavích oček a nemůžu si stěžovat... Ty seženeš opravdu všude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 17:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Black
co takhle nějaké minirazborky, ty jsou menší takže jich může být víc a taky to nejsou takoví vydatní plavci jako neonky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 17:42 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Black
Zádný. 40 l není nějak moc velké.
Neonky by měli být v hejnu, a navíc je jim líp když se můžou pěkně prohánět po nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 16:42 Black
a kolik byste dali neonek do 40 l akva? mám tam i 1 ancistruse.... díky za odp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 14:01 Raider
Můžeš tam dát buď bojovnice,nebo Cichlidy Ramirezovy.Aly ty potřebujou dostatek úkrytů (kameny,kořeny)...z věčích ryb je taky snadno dostatelný Rájovec dlouhoploutvý ano .Ať se daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2010 13:29 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Oondras
Do 60l akva můžete k Neonkám dát 1 samce Bojovníka a cca i 2 samičky.. Píši tuto rybu, protože máme s ní dobré zkušenosti. Jen bych tam asi ještě nějakou rybku dala.. Cichlidy jsou také vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 12:26 Žena Akeila [0] - Raci, krabi, krevetky
Ahoj no já mám velmi ráda rybicky.net/atlasryb/gavunek_diamantovy, je opravdu nádherný a myslim, že menší hejnečko těchto ryb by se tam vešlo :) Jinak si může dát na dno nějakého pěkného pancéřníčka :). Doufám, že mě neukamenujete :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 12:23 Muž Uli [17] – Re: Oondras
když máš nějaké větší hejno které drží při sobě tak je to parádní podívaná.. třeba já mám v 200 litrech nějakých 25 neonek červených a když se prohání po celém akvariu tak je to perfektní podívaná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 12:16 Muž Oondras [0] - Cichlidy
chtěl bych dát do 60 litru s 7 neonkami nějakou lechko sehnatelnou a chovatelnou rybu např. cichlidku ale neví jakou

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [150] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=7451