Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 10:23 pompoPV
Takže, čichavce jsem vyřešil :-) Ve 100 litrech nyní mám 9 danií pruhovaných, 15 parmiček čtyřpruhých, 6 kominíčku a 4 pancéřníčky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 20:10 R Muž romant [27987] Re: pompoPV
To akvo je časovaná bombička a problémky příjdou, tedy pokud sedí datumy založení a údaje o údržbě(čemuž se podle svítivé čistoty dá i věřit), tak to bude krátký, ale o to bolestnější zlom v podobě úhynů a ani každodenní kontrola tě nezachrání, co tě může krom toho selektivního výběru vhodné osádky zachránit, je velmi častá výměna vody. Ovšem pokud jsem byl moc přísný, tak se omlouvám, leč to tak nějak jak jsem napsal vidím. :-)
Edit: Jenom abych předešel dalšímu vysvětlování. Beru ten stav akva, jako by tam ta doporučená osádka byla a snad ne zbytečně jsem na onen možný výsledný stav poukázal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2014 17:56 Muž georg [112] - AfrikaRe: pompoPV
:-D parmičky se prostě normálně chovat nebudou,leda,že bys je vycvičil, což nehrozí.
To je teda mix.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 17:53 Žena Turbínka [2558] Re: pompoPV
Parmička černopruhá (6), dánio pruhované (6), neonka červená (12), čichavec modrý (2), čichavec zakrslý (2), parmička čtyřpruhá (10), pancéřníček skvrnitý (4) - vyškrtla jsem kominíčky a vracíme se na začátek - guláš, x hejnových ryb po malých počtech, 2 druhy agresivnějších ryb v době páření, velká neznámá parmičky čtyřpruhé, to máme "jen" 42 ryb větších než 5 cm v dospělosti na 100 l hmm Já fakt nevím co chceš slyšet, že je to takhle vlastně úplně ou kej, protože to řekla paní prodavačka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 17:46 pompoPV Re: Turbínka
Ale tak pokud se budou chovat parmičky normálně, tak není co řešit až na ty kominíčky ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 17:41 Žena Turbínka [2558] Re: pompoPV
Ani jeden druh ryb z výběru prodavačky není vhodný osadník do 30 l. To mi zrovna nepřijde jak dobré řešení hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 17:38 pompoPV Re: Zoidik
Díky za vyčerpávající odpovědi. Mám jen polovinu ryb. Uvidím jak to bude s tou snášenlivostí parmiček. Pořešit bych to mohl tak, že nechám napořád v provozu malé 30l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 16:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: pompoPV
Jestli máš na mysli Velké společenské akvárko, tak 100litrů čistého objemu na to zapomeň, to bude méně. Dno, filtr, kořen, kameny, to všechno ti odebe prostor. Mam na tebe jednu otázku, proč se ptáš, jestli ty ryby není moc a zda jsou vhodné když už je máš koupené? By to mělo být opačně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 16:08 Žena Turbínka [2558] Re: pompoPV
Koukám, do tvojí druhé prezentace tedy "karantény" a je pozdě bycha honit, že? Parmičky už máš koupené, kominíčky také stejně tak jako oba druhy čichavců - pokud dobře vidím. No, uvidíš, já osobně bych se zamyslela nad tím, zda parmičky a čichavci jsou vhodní spolubydlící (vysvětlení psal hezky Designer) a v mých očích se mi nezamlouvá spojení labyrintky a živorodky. No což, teď je jen na tobě zda s tím hodláš něco dělat nebo ne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.08.2014 15:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: pompoPV
Parmicky ctyrpruhe mohou okusovat tykadla cichavcum a to je pak rachot. Ve vetsim hejnu se sice dokazi zabyvat spise samy sebou, ale ja bych to neriskoval ani nahodou. Takze to co povazujes za malou rybu s nejmene problemy, to muze byt ten nejvetsi problem.

Kominicek ( rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama ), vis jak Ti 6ks zahnoji akvarko? 6ks pro jejich trvaly chov, tedy normalne tak 6x8cm => 48l vody. Ty mas 100l akvarko, rekneme 80l vody pri dobre vuli. Pro vsechny ostatni ryby Ti zbyva 32l, to se mi moc nezamlouva...

A mimo to, fakt je to docela gulas. Vzdyt nejaky druh ryby si kupujes proto, aby ses z nej tesil, abys ty ryby pozoroval, aby Te to bavilo, ne ze to slijes do akvarka a je to nejak barevne a hybe se to. Co si tak pro zacatek koupit jen neco, co se Ti opravdu libi, a pak to doplnil az podle dukladneho vyberu o nejaky druh, ktery Te opravdu zaujme?

EDIT: Vidim ze cisty objem 100l, ale to na situaci az tolik nemeni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.08.2014 15:47 Žena Turbínka [2558] Re: pompoPV
Je-li čistý objem 100 l, tak bych přitvrdila v daniích na 20 než původních Zoidikových doporučených 10-15, ale ten guláš stále platí. Paní v akvaristice ti doporučila dobře - hodně ryb, větší obrat, pro ní víc prémií ano My z tebe žádný zisk mít nebudeme - rozhodni se tedy sám kdo ti radí lépe a dle svého vlastního uvážení.
Edit: A pokud ty "ušetřené" peníze za ryby hodláš nějak akvaristicky využít doporučuji v té 100 l hodně, ale hooodně přitrvdit na rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 15:43 pompoPV Re: Zoidik
100 litrů je čistý objem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 15:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: pompoPV
Tak tak, Turbínka má opět pravdu. Podívej se na "hejno" 5 danii a pak se podívej na hejno 20 danií. Jedna věc je, že 20kousků bude vypadat opticky mnohem lépe, ale také se ryby budou cítit ve větší skupině svého druhu mnohem lépe. S tím co ti ona navrhla, tak bys mě i velmi přerybněno. 44 ryb do 100litrů, které ti ještě díky dnu, rostlinám, kořenu ubydou na cca 80... Je to poměrně malé akvárko, takže jedno početnější hejno bude tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 15:22 Žena Turbínka [2558] Re: pompoPV
Jenže i ty druhy jsou důležité, x hejnových ryb nevynikne a je z toho zmiňovaný nepěkný guláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 15:20 pompoPV Re: Zoidik
spíš mi jde o počet ryb, než o druhy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2014 15:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: pompoPV
Paní ti poradila poměrně slušný guláš do 100litrů. Osobně bych to viděl na páreček čichavců zakrslých, danio pruhované 10-15kousků, pancéřníčků 10kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 15:14 pompoPV – Hodí se tyto rybky k sobě ?
Paní v akvaristice mi řekla, že bych mohl mít ve svém 100l akvárku tyto rybky: parmička černopruhá (6), dánio pruhované (6), neonka červená (12), kominíček (6), čichavec modrý (2), čichavec zakrslý (2), parmička čtyřpruhá (10), pancéřníček skvrnitý (4). Co vy na to?? Neonky a parmičky černopruhé jsou docela malé ryby, takže si myslím že to není taková katastrofa s přerybněním. Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 21:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: michalt
Měděnky jsou mrchy nenechavé , mám je se skalárama , na ty si teda nedovolí nic , no ostatní ryby jak před nimi začnou prchat , nedo se jen prudčeji pohnou , měděnky je hned proženou , je to jen jejich neškodná hra , nikdy jsem nezaznamenal žádné poranní z těchto potyček , prostě je to hyperaktivní rybka , pokud je máš v takovémto počtu ,neměly by si jinejch ryb všímat, maximálně když do nádrže vpustíš nového obyvatele , tak ho odzkoušej jestli se chytne smich když se o tetry budeš dobře starat , odmění se ti na večer parádním cirkusem při tření , je to úchvatná rybka stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 21:31 R Muž romant [27987] Re: michalt
Dej tomu všemu pár dní čas, ono se ukáže kam se to pohne a jak se porovnají a co se event. ukáže, čímž nechci nic přivolávat. ;-) Ráno moudřejší večera. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 21:24 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: michalt
V sobotu jsem do nádrže přidal další část hejna teter měděných. Teď tam plave jedna betí holka a 27 teter měděných. Mám z toho smíšené pocity. Zdá se, že tetry honí bettu trochu víc než předtím. Teplota je kolem 26 C, Torben, voda vyměněna.

Kromě toho jsem si všiml, že betta je méně aktivní. Dnes jsem přišel z práce a betta je v rohu nádrže nad biomolitanem. Moc se ji nechce plavat. Vypadá normálně, nemá žádné pruhy, nevidím žádné poranění, žádný příznak nemoci, ale je prostě nápadně méně aktivní. Myslíte, že je to tím, jak se vyrovnává s novou společností?

Raději jsem asi před hodinou vyměnil 1/3 vody, ale chování se zatím nezměnilo. Jednou za čas se přistaví tetra a trochu bettu otravuje. Nerozumím tomu, protože je to proti všemu, co jsem o tetrách doposud četl. Nebo to může být projev nějaké nemoci, kterou nové tetry mohly eventuálně přinést? Nemám karanténní nádrž, ale nemám ani důvod nedůvěřovat prodejci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 15:16 amrtin Re: MichalK
No,přišel sem pozdě hmm :-D Takže křížit se opravdu budou a kombinace skalár a živorodek je dobrá snad jenom v tom smyslu,že chceš skalárám dopřát živé krmivo :-P Jinak 45 cm je pro dospělé skaláry opravdu málo(doporučuju min.50cm,ale pouze vody(!) ).Spíš bych se zaměřil na jiné ryby,jak již bylo řečeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 13:28 Žena Turbínka [2558] Re: MichalK
Ještě doplním, že ty endlerky se ti budou s očkama křížit, což většinou není žádoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 13:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MichalK
Skalára je podle mého krapet čistotnější ryba než endlerka , ale zas tak hrozné to nebude , určitě se nedočkáš nějakých mladých , skaláry ti je vyzobou, spíše bych se zamejšlel nad tím jestli je tvoje nádrž vhodná pro ty skaláry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 13:00 Muž MichalK [16] Re: amrtin
Chci se zeptat, mám v akváriu 3 živorodky endlerovy a 4 skaláry, žijou v pohodě spolu, ale hodně lidí tady mi říkalo, že není dobrá kombinace až skaláry vyrostou ještě víc, mohl by být problém, chci dokoupit nějaké nové rybky, mám koupit úplně nějaké jiné hejnko, nebo můžu k endlerkám dokoupit paví očka? je to už pak ke skalárám dobrá volba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 01:12 amrtin Re: michalt
Jen pro upřesnění:Torben má pH 7,00 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 00:11 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: michalt
Doplň stav teter a pouvažuj o něčem na dno. Třeba takových 8 ks pancéřníčků (Panda, Šterbův,...je jich dost).
A ohledně teter žhavých, nejsou vůbec agresivní ani v menších hejnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2014 21:51 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Dobře. Takže pro takové hejno teter měděných je objem 128 litrů (i když hrubý) asi dostačující. Torben přidávám podle návodu a v akváriu je taky kořen. Takže třísloviny a huminy snad nějaké jsou, jestli dostatek, to se asi posuzuje těžko. S kyselostí toho kromě přidávání Torbenu asi nějak hodně nenadělám, ale neměřil jsem. Teplota je kolem 26 C, co mi přišlo jako rozumný kompromis pro tetry a betty. Rostlin je relativně dostatek, úkrytů relativně taky. Část hladiny je zastíněná pistií, tak stín se taky najde. Takže snad je tím faktorem, který je může stresovat, ten nižší počet a doplněním na plnohodnotné hejno snad nic nezkazím. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 17:19 R Muž romant [27987] Re: michalt
Ono je to s tou mírumilovností tak, že když jsou ve vhodným počtu a v odpovídající velikosti a v neposlední řadě zde i voda, tedy kyselost, třísloviny a huminy v ní přítomny, můžou sehrát svojí roli a pozitivně, či negativně ovlivnit právě to chování daných druhů ryb. Jinak u teter žhavých jsem nikdy nějak výrazně nepozoroval sklony k okusu a otravování pomalejších a oploutvenějších ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 17:12 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Díky. Tak to udělám. Tetry dostanou víc kamarádů.

Když jsem ty tetry měděné kupoval, bylo mi řečeno, že jsou mírumilovnější než třeba krvavé nebo žhavé. Proto jsem do nich šel. To možná nebyla zcela šťastná volba.

Koupil jsem jich 12 kusů a chtěl jsem dokoupit další za týden, ale když jsem viděl, že soužití s bettami není zcela ideální, nevěděl jsem, jestli nákupem dalších ryb neudělám víc škody než užitku. Tak je moc fajn slyšet, že doplněním na dvojnásobek se můžou uklidnit.

Nejdřív tedy koupím nové tetry a pak za nějaký čas zvážím ty cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2014 17:05 R Muž romant [27987] Re: michalt
Buď hejno pořádný, tedy dvojnásobný, nebo žádný. Měděnky mám ve stejný kategorii jako krvavky, dovedou to bej potvůrky a čím více jich je(bude), tím lépe, budou větší patra a budou se více zajímat samy sebou a nebudou tolik pokukovat po ostatních, třeba té betě. Ty Thomasky se mě jako návrh líbí a šel bych do nich.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 16:58 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: michalt
Další důvod založit nové akva. stydim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 16:55 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Aforte
Jen jestli to hejno teter ocení taky ta betta... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 16:42 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: michalt
Za mě buď dokoupit tetry nebo koupit pancéřníčky. Já jsem spíš za tetry. Každá hejnová rybka vždy ocení větší hejno než menší. :)

Ono se taky mohlo stát, že za to mohla druhá betta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 15:41 Muž michalt [737] - Miniakvária – Jaké další ryby
Ahoj, chtěl bych se poradit o tom, jaké ryby by byly vhodné do našeho akvária 128 litrů (prezentace). Momentálně je tam jedna samička betty a 12 teter měděných. Akvárium je docela zarostlé a zaběhnuté asi půl roku.

Nevím, proč z ničeho nic druhá samička betty vyskočila z nádrže, co ji, bohužel, stálo život. Teď zůstala jen jedna. Mám takový pocit, že byla vystresovaná z toho, jak ji občas prohnaly tetry. Nebylo to nikdy nic závažného, ale teď to neskončilo dobře. Taky jsem si několikrát všiml, že měla poškozenou ploutvičku, co jsem taky připisoval těm tetrám. Chtěl bych se zeptat, co by byla vhodná osádka.

Mám dokoupit další tetry měděné (převážně samičky)? Třeba 8 kusů. Napadlo mi (spekulace), že když bude hejno úplnější, budou se cítit líp a nebudou potřebovat řešit bettu, která tam zůstala.

Mám na dno koupit malé hejno (6 ks) nějakých pancéřníčků nebo otíků, kteří rozptýlí pozornost teter?

Mám koupit párek nějakých nenáročných cichlidek (kakadu nebo Thomasova)? Ty by si snad nějak sjednaly pořádek. Jen nevím, jak by se snášely s tou betí samičkou. Tu bych tam chtěl nechat, jestli to nějak půjde.

Děkuji za jakoukoliv inspiraci a přeji hezký den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 00:02 Žena Turbínka [2558] Re: Zlatacek
Jak píše Zoidik, nepřidávala bych. Místo ryb bych přidala spíš rostliny a to hooodně rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 23:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Zlatacek
Do těch 54litrů co máš? Ne, nedělal bych to. Spíše bych z toho udělal hejnovou jednodruhovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 23:26 Zlatacek – čichavci
Dobrý večer, chtěl bych přidat jeste 2 čichavce zakrsle je to možné? Nebo už by toho bylo moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 19:00 R Muž romant [27987] Re: Amras
Úměrně počtu obyvatel a jejich produkci odpadu. Prostě, jak se nebudeš starat, nebudeš ryby mít a o tom to je, když se to podaří udržet v životaschopném stavu, budeš se moci později pustit do ryb z vyšších levelů. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 18:56 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Ba naopak, paví očka jsou hezké rybky. Bohužel docela prasátka. Každopádně k těm platám asi nejlepší volba hledě na akvárium. A navíc je to hezký pocit vidět ty prcky, jak se prohánějí v nádrži. Starší dospělci plat a pavích ok budou prcky držet na rozumnější míře. Každopádně tady nesmíš podcenit pravidelnou údržbičku v podobě odkalování, výměny části vody, čištění filtru(až když je zanesený)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 18:56 Muž Amras [34] – Re: romant
romant napsal: ...nabrousíš ostruhy, ono tě to donutí se o akvo opravdu poctivě starat, když budeš chtít to udržet v rozumných mezích. ;-)
Mám tomu rozumět v rozumných mezích co se týče počtu obyvatel nebo čistoty :-D ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.06.2014 18:53 R Muž romant [27987] Re: Amras
Na ty dánia je to stále málo zarostlý rostlinstvem a jsou tam ty platy(vím že to s nima nebylo jednoduchý), což jde docela dost proti, jsou to silní špindírové, kdežto dánia mají rádi čistší vodu. Bude to znít pro mnoho lidí hodně divně, ale spíš bych volil ty oka, nabrousíš ostruhy, ono tě to donutí se o akvo opravdu poctivě starat, když budeš chtít to udržet v rozumných mezích. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 18:41 Muž Amras [34] Re: Amras
A nebo živorodky duhové (gupky)? rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 10:51 Muž Amras [34]
Myslíte, že bych mohl do svého akva přidat dánia perlové? Případně byl bych rád ohledně počtu kusů..

rybicky.net/atlasryb/danio_perlove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 07:17 Muž matak [7] - Endlerky, KrevetkyRe: Kytka
jsem se spletl, mel jsem na mysli tetru neonovou;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 01:05 Žena Kytka [2146] Re: matak
V první řadě by sis asi měl udělat si pořádek v názvosloví,
protože zatímco toto je tetra červená: rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena , tak celou dobu se tu hovoří o neonce červené rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena
Tohle je tetra diamantová rybicky.net/atlasryb/tetra_diamantova a tohle neonka diamantová rybicky.net/atlasryb/neonka_diamantova
A do třetice rozdíl mezi neonkou obecnou (zvanou též tetra neonová) rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova a tetrou obecnou - ta jaksi neexistuje :-D
Pro komplet ještě uvádím rozdíl mezi tetrou černou rybicky.net/atlasryb/tetra_cerna a neonkou černou rybicky.net/atlasryb/neonka_cerna
A ve výčtu ti chyběla neonka modrá rybicky.net/atlasryb/neonka_modra , za mne asi nejhezčí z kandidátů.
A vyšlechtěná neonka zlatá rybicky.net/atlasryb/neonka_zlata
Takže na nákup bys měl vyrazit až po pečlivějším studiu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 23:49 Muž matak [7] - Endlerky, KrevetkyRe: Designer
myslim jako jestli tetra cervena, obecna nebo diamantova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 22:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matak
No Neonky jsou Tetry, takze jestli je chces, uz jeden druh mas a do oka Ti uz nic padat nemusi :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 22:35 Muž matak [7] - Endlerky, KrevetkyRe: Designer
mě se nejvic libi ty neonky z teter tak vezmu jeden druh ten co mi padne do oka;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 22:18 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandrytetry
Když už jsme u druhů teter, tak se koukni na tuhle rybicky.net/atlasryb/tetra_fredcochuova , ale musel bys mít hejno alespoň 20 ks, aby nebyly agresivní. Mě se zdají jako jedny z nejhezčích teter. A pokud chceš nějakou klasičtější a klidnější, tak se koukni třeba na tetru žhavou rybicky.net/atlasryb/tetra_zhava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 22:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matak
Opet, nemichat hejna. V mensich akvariich vypada nejlepe jedno hejno. Ohledne Teter si muzes dost vybrat. Jen Te jeste upozornim, ze Thomasky jsou Aficanky, takze s Tetrami se dopustis mixu kontinentu. Nicmene tady v tom neni problem, Thomasky jsou k vode hodne tolerantni, takze muzes vodu prizpusobit ostatnim rybam a Thomasky budou spokojene temer v jakekoli vode.

Psal jsi 125l, tam uz si mas ohledne malych Teter z ceho vybirat, je to na Tobe co se Ti libi. Vyhnul bych se asi treba Tetram krvavym, mam s nimi davnou zkusenost, ze umi byt pekne otravne vuci ostatnim rybam. Ovsem ta zkusenost je opravdu davna a jiste to zpusobovalo mensi akvarium nez by to chtelo atd.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=3401