Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 11:15 Martin Re: Zoidik
Díky, tu sestavu tam chci, jen jsem nevěděl, jestli to nebude moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 10:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Martin
Pancéřníček 8×
Čichavec 2×
Neonka a fantom po 15× nebo jednen druh většího hejna.

K čichavcům by se taky mohl uvažovat razborky nebo dania
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 10:36 Martin – Kolik rybek do 112l akvária?
Zdravím, mohu do 112l akvárka (80*35*40cm) dát tuto sestavu rybek: 4x pancéřníček skvrnitý, 4x čichavec zlatý, 10x neonka obecná a 10x fantom červený? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 17:12 R Muž romant [27987] Re: Jakubk
Ty máš 100 litrový akvo a toho s drž. ;-)
Edit: rybicky.net/atlasryb/okounovec_mosambicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 17:10 Jakubk Re: Martin736
No, mám tam jen 3 mčovky a vím například o člověku, který chová tlamovce mosambická s mečovkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 17:09 Martin736 Re: Jakubk
Jakubk napsal: Dobrý den, potřeboval bych radu mám 3 mečovky s jedním ancíkem. Chci si koupit tlamovce nebo tlamouny, prosím kdyby byl někdo tak hodný a nevěděl by o nějakém druhu. Tvrdost vody mám 0,6 °dGH.
Děkuji za každou odpověď :-) .


tlamovce bych k mečovkám moc nedával hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2014 17:07 R Muž romant [27987] Re: Jakubk
Do tvého akvária bych žádný tlamovce nedával, je to o podmínkách a ty u tebe nebudou mít vhodný. Stačí mrknout do atlasu, třeba na prostorový nároky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 17:02 Jakubk – Dotaz
Dobrý den, potřeboval bych radu mám 3 mečovky s jedním ancíkem. Chci si koupit tlamovce nebo tlamouny, prosím kdyby byl někdo tak hodný a nevěděl by o nějakém druhu. Tvrdost vody mám 0,6 °dGH.
Děkuji za každou odpověď :-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 21:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: palko150
No ja som ti dva krát napísal, aby si sa sústredil na rastlinky no a ty zase po svojom. Ako chceš, aby ti niekto poradil, keď rady použiješ vždy ako sa ti hodia?
Kúpiť rastlinky ešte neznamená, že sa ujmú a budu prospievať, čo potom? Odhnivajúce listy môžu byť rovnako veľkým problémom pre rybky :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2014 19:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: palko150
palko150 napsal: ved som aj rastlinky kupil co sa jedujes?

Protože píšeš jenom o rybách. Nikdo tady není věštec aby věděl, jestli krom ryb, jsi koupil i rostliny nebo ne. nimcéně jak jsem již psal, nejdřív zaplevelit, nechat zaběhnout a teprve potom ryby....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   23.09.2014 17:21 R Muž Silent [5949] Re: palko150
Kombinace bojovnice, tedy pokud se jedná o klasickou závojovou formu, a parmičky nebude dělat dobrotu. Je dost pravděpodobné, že parmičky bettu "ukoušou", protože umí být docela potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 17:18 palko150 Re: Zoidik
teraz som si dokupil 1 bojovnicu a niakeb 2 cierne akoby gupky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 08:00 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: palko150
Jaké ryby by se ti líbily? V prezentaci máš už vypsané parmičky čtyřpruhé, nepodceňuj je a doplň je ještě do většího hejna. Koukni po podobných velikostech akvárií s touto rybou co mají k nim, jsou to poměrně divoši. Každopádně ale pořádně zaplevel akvárko. Jinak abys dostal i konkrétní odpověď na tvoji otázku, víc jak 30 ryb bych nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 17:49 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: palko150
Jednu závojnatku NEBO dvacet parmiček čtyřpruhých NEBO padesát menších rasborek.

Jestli je to akvárko, které prezentuješ jako "moje nové akvárko", tak než začneš zarybňovat, tak ho zaplácej zelení a nech pořádně zajet. Do té doby se asi pořádnou radu nedozvíš, možností je do tohoto objemu spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 17:33 palko150 – kolko ich tam mozem dat ?
cawte mam 130L akvarko kolko ryb tam mozem dat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 22:46 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Filip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 22:43 Žena Turbínka [2558] Re: Filip
Občas na ancíky funguje past vyrobená z PET lahve s krmivem (popátrej na googlu), spíš než otíky bych přidala ty pandy, problém je v tom, že jak otík tak pancéřníček jsou ryby hejnové a čím větší hejno chová tím se cítí lépe. Pokud chceš nějakého řasožrouta podívala bych se klidně po plžích - takový clithon sp. je schopný poradit si i s ruduchou a všemi typy řas a narozdíl od ancistruse neohobluje s řasou i rostlinu. Zase trochu pozor na přitápění, pro pandy je horní hranice okolo 25 °C, když budeš udržovat tuhle teplotu v rozumné míře, tak nějaká mnou zmíněná labyrintka by mohla vedle nich dlouhodobě prosperovat. Při pravidelné a správné péči o akvárko více čistotných ryb to zvládne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 22:35 Filip Re: Turbínka
Vím,ancik je bordelar,ale chytit ho je skoro nemozny.S teplotou neni problem pritopime a pandy taky muzem dokoupit.co vymenit anciky za otiky a v jakem poctu.Uz ted se mi zda akva na hrane a jeste dokupovat pandy?!pripadne otiky nebo tam hodit par okruzaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 22:29 Žena Turbínka [2558] Re: Filip
Já bych nejspíše zrušila ancíky nebo nechala max. jednoho, je to docela bordelář a ostatní ryby jsou čistotné. Přidala bych pár pand, ať mají větší hejno, budou se cítit lépe tak na 6-8 kusů. Ohledně nějaké dominantní ryby, u tebe je dost problém s teplotou - 23 °C je málo jak pro bettu tak třeba pro nějaké možné menší čichavce (medový, zakrslý).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 22:25 Filip Re: Turbínka
Rasbora klinoskvrnná 14,ancici 3,pandy 4.Myslim si,že akva je na hrane,ale kdyz maj rasbory v akva vetsi rybu jsou pekne u sebe a paradne vyniknou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 22:19 Žena Turbínka [2558] Re: Filip
Ono bez počtu kusů a specifikace druhu razbor těžko radit zda je již akva na své kapacitě nebo zda by ještě nějakou rybu sneslo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 22:15 Filip
Ahoj.Mam dotaz.Brzo prijdeme o betu a chtel bych se zeptat,jestli je nejaka nahrada.Mam na mysli jeden kus do 85lakva, kde uz jsou Rasbory,ancici a pandy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 22:34 Žena Turbínka [2558] Re: Zlatacek
Já se stavím na stranu Romana, i kdybys přidal rostliny a to hodně, tvé akva by si je opravdu zasloužilo, tak spíše čichavce ne-e. Už tak tam máš dost ryb, spíš bych se zbavila razbor a posílila pancíky, i když na tento druh se mi zdá tvé akva malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 21:52 Muž jiri609 [91] Re: Zlatacek
a tu nádrž musíš mít dobře zarostlou, z vlastní zkušenosti - sameček dokáže být dosti agresivní, samička musí mít možnost úniku a schování....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 21:43 R Muž romant [27987] Re: Zlatacek
Ta nádrž je na dvě hejna malá a jak píšeš se dít nebude. Bude to stále vypadat rozstřeleně a ani čichavci na tom nic nezmění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 21:36 Zlatacek Re: romant
Díky za názor.Nejáke rostliny pridam příští týden.a Dám aktualní fotku akvaria.MYslel jsem že by se po přidaní vetsich ryb tetry drzely vice c hejnu .a čichavci by tam vynikli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 21:28 R Muž romant [27987] Re: Zlatacek
Tak dalo by se, ale nesedí mě ty dva hejnový druhy, osobně bych tam měl jenom ty razbory v náležitým počtu, v tomto složení nevyniknou ani ony, ani ty tetry, který bych dával do o kapánek většího akva. Určitě by si to zasloužilo více zazelenit, což čichavci ocení, budu se více cítit v pohodě a mít možnost se uchýlit do klidu rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 21:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Zlatacek
Za mě určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 21:23 Zlatacek – čichavci
Myslíte že při současném stavu osazenstva mohu do akva přidat pár čichavců zakrslých nebo medových? Nebo už by to bylo moc ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2014 20:00 R Muž romant [27987] Re: 3CK
40
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 19:59 Muž 3CK [49] – Kolik razbor?
Zdravím, kolik razbor klínoskvrnných by jste nejvýše umístili do 100 L? Žádnou jinou osádku (krom šneků) nemám zatím v plánu. Děkuji! ano (edit: typo)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 15:07 R Muž romant [27987] Re: maryn
Oni jsou to rybky docela barevně podobný a bude se to tlouct a nevynikne nikdo z nich, tedy podle mě. Dal bych 12 hlavý hejno od jednoho druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 15:02 Muž maryn [40] Re: romant
Když mě se líbí oba dva druhy a nemůžu se rozhodnout :)) jde mi ale o to, abych neměl přerybněno a aby měly rybky dost prostoru. Takže pokud tomu dobře rozumím, můžu tam dát 8 ks od každého druhu, nebo i 16 od jednoho z nich....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2014 14:25 R Muž romant [27987] Re: maryn
Osobně bych volil buď jedny, nebo druhý a to náležitě početně posílený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 14:22 Žena Turbínka [2558] Re: maryn
Tihle menší pancéřníčkové se drží více ve středním sloupci vody než v dolním, pokud by ti to nevadilo proč ne :-) A těch oťasů klidně taky 8 - čím větší hejno tím větší paráda :-) Za mě dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 14:18 Muž maryn [40] – dotaz
Co by jste doporučovali k mým tetrám ohnivým do akva v prezentaci? Přemýšlel jsem o kombinaci:

Pancéřníček třískvrnný - cca 8 ks
otík - cca 4 ks

Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 23:02 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: MonterMonty
Ano, to bych chtěl zkusit. Ale můj experiment s vylíhlou artemií se nepovedl. Je vhodná pro dospělé ryby? Dlouhodobě a pravidelně?

Jestli někde seženu násadu grindálu, zkusím ještě ten. Ale jinak asi mé možnosti pravidelné živé stravy končí. Je ještě něco, co by bylo vhodné pro tetry měděné a bettu, co moc nesmrdí a dá se to nějak dochovat v paneláku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: michalt
nabídni jim třeba třikrát týdně živou žábrožku , po té se můžou utlouct .. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: michalt
Měděnky se třou na večer , a pro mě opravdu impozantím způsobem , jinak samičky se natřásaj snad neustále , jediné co jejich skotačení přeruší , je snad jen krmení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:49 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant, MonterMonty
Tak fajn, díky. V krátké době tedy pořídím sedm otíků, už se těším.

MonterMonty: Ano, opravdu se každý večer nahánějí po celé nádrži a zjevně jsou ještě hravější než přes den. Betta někdy uplave, někdy prostě počká, dokud je to přejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:35 R Muž romant [27987] Re: Arthas
Měl jsem je i na nižších teplotách, k čemuž nevyzývám a těch 25 bych viděl jako dobru hodnotu. Výluhy chválím, to je dobrej pomocník zvláště v Hradecký vodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:32 Muž Arthas [60] Re: Arthas
Dík za vysvětlenou i tip. Ramky se mi líbí přeci jenom víc. Kolik doporučuješ optimální teplotu pro ně? V současné době udržuji 25 stupňů. Tak počítám, že budu tak o dva zvedat na těch 27? Hodně lidí píše, že jsou teplomilné, tak proto ten dotaz. Myslím pro chov. Odchov je s mojí velmi tvrdou vodou bez šance. Neonkám přilepšuji ještě Amazonem od Dajany (rašelinný výluh). Jinak nic neupravuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
tak na to bych se chtěl koukat každej večer potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2014 22:22 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Má jich 27 a už to hejno jednou nastavoval. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:19 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: michalt
Kolik těch měděnek máš ? vono, jsou to potvory votravný hop , chvíli neposeděj na místě , chce to aspon deset a více kusů, pak si jinejch rybek moc nevšímaj a zaobíraj se samy sebou , zase ale na večer když dostanou chut se třít ,předvedou ti úžasnej cirkus
edit: to jejich otravování , alespon co jsem u sebe odpozoroval je neškodné, "vystartujou" na rybku a ta pokud začne pelášit pryč, tak ji proženou, když je má na "salámu" tak je přestane bavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:12 R Muž romant [27987] Re: michalt
Jasně, nečekal bych žádnej zásadní problém a co se týká teploty, je obecně známo, že vyšší teploty než jsou doporučované můžou působit na zkracování života, ale zase bych z toho nedělal nějakou vědu a těch 26 st. nepovažuji za neskousnutelný. Jinak měděnky, jsou měděnky, ale o tom jsme tuším už před časem diskutovali. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:07 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Spíš se chci ujistit, že si ta osádka bude rozumět a jestli je třeba těch sedm kusů na danou velikost akvária rozumný počet. Nějaký doporučený poměr samečků a samiček?

Tetry měděné trochu otravují bettu, tak jestli třeba nebudou útočit taky na otíky. Vím, že je to individuální, ale jestli není nějaká obecně známá negativní zkušenost. Taky jestli třeba otíci nemají rozdílné nároky na teplotu vody. Podle atlasu vidím, že teplota, která bettě vyhovuje (těch 26 C), je na horní papírové hranici pro otíky.

Vím, že jsou to choulostivější rybky, hlavně co se týká aklimatizace, tak nechci něco zbytečně podcenit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 21:59 R Muž romant [27987] Re: michalt
Z čeho, nebo spíš z koho máš strach, že ten dotaz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 21:57 Muž michalt [737] - Miniakvária – Otíci
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je bezpečnou volbou přidat menší hejno otíků do našeho akvária 128 litrů (hrubý objem). Je tam hejno teter měděných (27 kusů) a jedna samička betty. Myslel jsem, že bych pořídil 6-7 kousků.

Teplota je 26 C, akvárium je zarostlé (ne zcela, ale pracuje se na tom, rostlin je dostatek). Je tam taky kořen.

Myslíte, že to bude v pořádku? Díky za názory a přeji hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 20:31 R Muž romant [27987] Re: Arthas
Tak to že máš z ramiréz respekt, to je dobře, ale netřeba se toho bát, když bude péče o akvo normální, bude se pravidelně měnit voda, udržovat dno v čistotě, tak bych v tom neviděl až zase takovej problém. ;-) Ne, akarky zelený nejsou takový ďáblíci jak popisuješ, jsou to cichlidky a tím je to daný, to jsou ramirézy taky, takže ten poměr 1:2 bych určitě doporučil a platí stále to samý. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=3301