Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2019 10:44 R Muž Anthrax [4787] Re: Helena
Jestli chceš krevety, tak se na platy vykašli. Posvačily by je.
Souhlasím s Lampalem. Já bych teda doplnil nějaký pancíky na dno.
Ono taky záleží, jak nádrž vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2019 10:33 Muž Lampal [6] Re: Helena
Osobne bych razbory a tetry zvedl na vetsi hejna a nic jineho(ryby) nedaval. Velikostne to bude akorat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 09:34 Helena – Plata pestrá do 65 l akvaria
Mám 4 rozbory klínové a 4 tetry černé. Chci doplnit 1 samcem a 3 samicemi platy pestré a doplnit ty rozbory na 6 a budu mít ještě 5 krevetek a jednoho šneka melanii. Není to na jedno akvárko hodně (60 x 35 x 30 cm). U platy totiž doporučují v knize, že může být a na jenom webu, že potřebuje aspoň 80 l :( Tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 15:33 R Muž afc1886 [14704] Re: SandynkaM
Jednou jsem viděl na vlastní oči akvárium cca 80 litrů a tam jen neonky modré a tetry ohnivé a byla to moc pěkná podívaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 15:20 R Muž ctibum [6926] Re: SandynkaM
Galaxky bych taky nedoporučil. Měl jsem trochu v "61" a pořádně se rozhýbaly až ve "200" a ve větším množství...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 13:43 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: SandynkaM
Na vícedruhové akvárium nemáš objem. Radí ti tu dobře, jeden druh do hejna a něco na dno a bude to vypadat skvěle. Kupovat rybky po pár kusech není ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 10:51 R Muž Anthrax [4787] Re: SandynkaM
Galaxky jsou torpéda, ty vyniknou až v mnohem větší nádrži. :-) Ale je to samozřejmě tvoje volba. Počty budou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 10:27 Žena SandynkaM [23] Re: Anthrax
Šlo mi hlavně o počet, stejně pořídím prvně 1 druh , až se zabydli, tak další... líbí se mi vicedruhova AQ, proto ty 3 druhy .. myslím, že když bude každý hejno mít 10 kousků, budou v pohode ( mám 4 galaxky v 37 a jsou taky spokojene ;-) ale i tam jim ještě pár kamarádů koupím

Pancici už tam jsou , 4 panda a 2 skvr ;-) a jsou to teda super vesele rybky, to bych nečekala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2019 10:15 Muž ZDRI [1415] Re: SandynkaM
Tvoje 60-ka je moc hezká, ale dal bych jen 1-2 druhy ve více kusech.
Osobně lobuji za Tetry ohnivé, na tmavém podkladu, v dobře zarostlé nádrži jsou nádherné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.11.2019 10:08 R Muž Anthrax [4787] Re: SandynkaM
No tak, já bych vybral jedny a dal je po 30 ks. + nějaké malé pancéčmíčky na dno. Příjde mi to lepší než dělat z toho mišmaš. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 10:00 Žena SandynkaM [23] – 63l
Ahoj , tak po dlouhém rozhodování jsem do 63l vybrala 3 druhy minirybek ( tetra ohniva, neo modrá a galaxky)
Jak velké koupit skupinky ? Po 8, po 10 ? Aqua je dobře zarostlé, 60cm délka

Díky pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2019 22:03 Muž ZDRI [1415] Re: kajism
Také si myslím, že vodou to nebude (tetry). Navíc pořádný porost plovouček (Limnobium, Růžkatec, Egeria), velice rychle stáhne NO3 pod 10 mg/l, současně sníží i tvrdost, prakticky vyzkoušeno. A tlumené světlo bude vyhovovat plánovaných přivázaným, pomalu rostoucím kytkám/mechů, nebude je zarůstat vláknitá řasa. Ale tisíc lidí, tisíc chutí/rybek. Každopádně to není až tak problematické, tady se dá podle vkusu najít spousta variant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2019 21:38 Muž kajism [11] Re: UndeR
Opravdu je s Tetrama v brněnské vodě problém? Osobní zkušenost: Neonky červené se dožily 5 let. Navíc v akvárijích mi tvrdost trošku klesá k 11 dGH. Asi vlivem biogenního odvápnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 16:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: UndeR
Akarky jsou na dusíkaté látky citlivější než tetry...
Já bych tam asi šupnul nějaké větší barevné živorodky a k nim na dno pancéřníčky skvrnité. Ancistruse nebrat. Dospělí moc řasy nežerou, ale ničí rostliny a dělají svinčík v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 15:25 Muž UndeR [80] Re: ZDRI
Tetrám bych se raději vyhnul. V této vodě s nimi byly potíže dokud jsem nezačal používat RO. Ten vyšší obsah NO3 plánuju kompenzovat mimo jiné dostatečným množstvím plovoucích rostlin. Nechci zakládat akvárium, které bude nějak přetechnizované, takže takovým věcem jako CO2 se určitě vyhnu. S Akarkama doposud nemám osobní zkušenosti, tak mi šlo převážně o to, zda v takovéto vodě budou prospívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.11.2019 14:14 Muž ZDRI [1415] Re: UndeR
Jsi zkušený akvarista, doma krásná udržovaná nádrž s terčovci. Tož co se tady chceš dozvědět? :)
Klasická vodovodní voda, lehce zásaditá, středně tvrdá, s vyšším obsahem NO3, s tím se dá bez problému chovat ledacos (pokud vyloženě nechceš množit něco atyp náročného). Z vlastní zkušenosti (kamarádkám v práci jsem také zakládal akvárka):
- nedával bych živorodky - hodně bordelu, budou se nejspíš množit, nutné pravidelné výměny vody, navíc už teď tam máš dost NO3...
- totéž Ancistrus, budeš-li mít smůlu, může i ožírat kytky
- Akarky zelené klidně, ale pak i více kytek, vč. plovoucích, mají to tak rády, hodně větví/kořenů/kamenů v prostoru
Mě se v těchto akvárkách vždy osvědčilo hejnko drobných, čistotných, neagresivních teter + nějaký doplněk (já rád právě drobné cichlidky). Ale možností je spousta, záleží, co se Ti líbí. V té nenáročnosti na údržbu hrozně pomůže normální dno (písek), žádné CO2, hodně kytek, nepřerybnit a málo krmit, pak to funguje samo. Takhle měla kamarádka v práci roky "mou" stolitrovku s Ornatuskami + malé Corydorasy. 1-2 měsíčně vyměnila 1/3 vody, vyčistila filtr, setřela přední sklo, zastřihla kytky a jinak nebylo třeba nic dělat. Nejvíc práce dalo ji vysvětlit v akvaristice, že další rybičky už opravdu neee... Pipina prodavačka samozřejmě tvrdila přesný opak - nic není problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 13:17 Muž UndeR [80]
Fotka k příspěvku Chci si založit akvárium, které by mělo být v práci v kanceláři. Mám pro tyto potřeby vyčleněno akvárium o objemu 126 litrů a přemýšlím nad vhodnou rybí osádkou. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o akvárium v práci, tak na něj zcela jistě nebudu mít tolik času skrz každodenní údržbu a také technické vybavení jako RO, které mám doma. Takže chci vybrat rybky, kterým nebude vadit zdejší voda (viz tabulka). Akvárium plánuju osadit rostlinami. Převážně asi takovými, které se dají přivázat na kořeny. Pro snažší údržbu bych nechtěl dávat velkou vrstvu substrátu.
Napadlo mě, že bych volil osádku 4x akarka zelená a jeden ancistrus. Případně místo akarek nějaké živorodky. Co vy na to? Napadá někoho jiný nápad jakou osádku zvolit vzhledem k parametrům vstupní vody?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 22:17 Zdeněk – rybičky
Zdravím, prosím o radu, je-li to možné. Mám akvárium 120L a potřeboval bych poradit, jaké druhy rybiček si pořídit, aby se navzájem snesly. Popřípadě jaké množství, aby jich nebylo málo, nebo zase moc. Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.11.2019 22:26 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Poric
Pancéřníček malý (corydoras pygmaeus) 6 kusů a neonka modrá (paracheirodon simulans) 16 kusů. A dejme tomu toho samce bojovnice (nebo místo něj ještě čtyři neonky). Teď už přibližně znáš požadavky na vodu, takže můžeš začít řešit rostliny (jsou důležitější než ryby a potřebuješ jich hodně!). Ryby tam dej, když to tenhle týden koupíš a založíš, až tak o vánocích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 22:01 Muž Poric [0] Re: mikig
Takže jaké by stě doporucili osazenstvo? Hlavně ať se mají děti na co koukat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 22:06 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: _ucx_
Třeba, ti by tam klidně mohli být. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 21:39 Muž mikig [512] - ŽivorodkyRe: Poric;mikig
Podle toho odkazu jsou ty rozměry nejspíš i s tím krytem(nikdy jsem set neměl, tak nevím zda se to tak uvádí) , takže té vody bude nakonec jen něco málo přes 50l ,což i tak už není mini :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 18:56 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kaira
Sterbai nebo Adolfoi to dají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2019 18:49 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Poric
Můžeš dát jen samice. Pokud nebudeš mít vyloženě smůlu na nějakého rapla, budou spolu vycházet líp než smíšená skupina, v kráse si se samci nezadají a je s nimi stejná zábava. ;-)
Pancéřníčci většinou vyžadují nižší teplotu vody než betty, musel bys vybrat nějaké, kteří to budou tolerovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 16:37 Muž mikig [512] - ŽivorodkyRe: Poric
To už není úplně mini objem se sklem 87l,takže cca 70l vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 16:36 Králík Re: Poric
Bojovnice by se mohli prát. Pokud se nechceš snažit o odchov tak je určitě k sobě nedávej, maximálně jen jednu. Já mám např. v 60 litrech 10x tetra červená, 3x paví očko, 6x pancéřníček malý a nějaké krevetky white pearl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 16:30 Muž Poric [0] – Jaké rybky?
Zdravím syn dostal akva EasyTank PRO LED 65L 600 x 300 x 485 mm jaké rybky do něj? Přemýšlel jsem o bojovníkovi plus dvě samičky.ktomu dolů pár panciku nebo myslíte že toje už moc na takovou mini nádrž? Díky moc za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2019 06:58 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: marek.mihulka
4 čichavci v 84 l? Vždyť se tam sotva otočí, to jsou docela velké ryby. Co se třeba prvně podívat do atlasu?
rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy
Tam veškerý základ je. Naopak si myslím, že to není ani pro ty dva samce.
Podle mě to chce větší nádrž a nebo ty čichavce do akvaristiky. Aspoň jednoho...

Ono to tvoje akvárium není moc vhodné ani na ty neonky, moc si nezaplavou, ale když je máš, tak bych asi dokoupil ty a udělal z nich menší hejno.

Prostě to máš malé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 23:33 marek.mihulka – Domácí akvárium
Mám hustě osázené 84l akvárium, a právě hledám osádku ke 4 Neonkám a 2 Čichavcům perleťovým, bohužel se jedná o dva samce, neboť když jsem je kupoval, tak jsem tomu vůbec nerozuměl. Bylo by možné při takovéto nádrži chovat je ve dvou párech? A jaké další ryby by jste mi doporučili? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2019 09:30 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: jitkab
Souhlasím s tím, co napsal Anthrax. Parmička pětipruhá by snad šla (taky s ní nemám osobní zkušenost), ale nejvhodnější by k beťákovi byly nějaké razbory. Aspoň to nejsou takoví plašani jako dánia. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2019 08:30 R Muž Anthrax [4787] Re: jitkab
Z těch ryb co píšeš jen neonky (ale modré). Ramky ne, pouze pokud by byly v akva samy. Jelikož je 70 l asi hrubý objem a při výběru se bere v potaz reálný čistý objem, tak to jsme na nějakých 55 litrech. Takže p. černupruhou je to malé. P. pětipruhou jsem nikdy neměl to ti musí zhodnotit nekdo jiný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2019 23:22 Žena jitkab [2] Re: Kaira
to jsem si myslela :-) chápu lepší méně druhu a hejna než více druhu po pár kusech....nicméně kdybych náhodou měla komu podarovat dania, co z tech nize vypsanych ryb by k bette mohlo jít :-) děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2019 16:38 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: jitkab
Další druhy ryb bych tam nepřidávala. Přikoupila bych dania a pancéřníčky a bude to tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2019 13:56 Žena jitkab [2] Re: ctibum
ano, 5 danii, 2 pancernicci, betta, ancistrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2019 13:06 R Muž ctibum [6926] Re: jitkab
Do toho nového půjde celá stávající osádka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2019 11:58 Žena jitkab [2] – co k bettě
Dobrý den, zatím mám momentálně v malém akva bettu a 5 danio, 2 pancernicky pandy, 1 ancistruse - zarizuji pro ne 70 l akva cca - planuji dost zarostle - co tam dát :-) muj beťák je hodně klidný a nechává i malém akvarku 25 l rybky na pokoji. Nicmene je to prtave na ne a proto zarizuji vetsi. Rybky ktere se mi libi - neonky (uz jsme je mela a darovala kvuli malemu akva, nicmene nevim jestli by se hodily do tohoto vetsiho) nebo parmička petipruhá nebo parmička černopruhá
nebo ramirézky (což asi nepujde, jen se mi moc libi), . Samozrejme nechci aby chudák beťak to odnesl, tak nejake mirnejsi rybky, popripade pomer pohlavi, jestli to u nás vubec neko v obchode pozná. děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.10.2019 17:59 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Likin
Vykašli se na neritiny a parmičky, stejně to s řasama nevytrhnou. Udělej z toho jednodruhovku a na řasy pořiď okružáky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 16:11 Muž Likin [0] Re: Wanderer
Jj :) díky - nechám to na nich tedy ano , no už jen vyčkat, než je tam budu moct vypustit, hodil bych k nim 2ks parmičky černopruhé na řasy, je to dobrý nápad? vypadá to že jí teď trochu bude, nebo 1ks niritiny, pokud by byl s parmičkama problém?

začíná třetí týden od založení, vyndávám pomocný filtr a ejhle - začíná řasové období ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 19:58 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Likin
Mně se nehejnujou ani u skalár, takže strach se konat nabude. Za dva týdny je to přejde. V hejnu budou, když budou samy chtít. Když jich dáš tak 300 - 500, tak už budou držet hejno samy, ale na to nemáš zase objem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2019 12:38 Muž vlka [3455] Re: Likin
50 Razborek bornejských a k nim Krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 12:27 Muž Likin [0] Re: Wanderer
Díky za názor, věřím že samotné parmičky budou vypadat nejlépe, ještě nějaký jiný poznatek/typ?

Budou se hejnovat i bez "větší ryby", ze které by měli "strach"?

Díky za odpověd a za názor
:-( teď už jen čekat, než je tam budu moct dát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.10.2019 15:56 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Likin
Já bych volil těch 20ks parmiček čtyřpruhých a k nim bych dal cca 15ks parmiček čtyřpruhých. :)

Nebo tam vraž 40 razborek a taky super.


Bude z nich prima hejno, budou otravovat jen samy sebe a bude to vypadat dobře. S pěknými rostlinkami skvělá jednodruhovka. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 10:00 Muž Likin [0] – Akvárium 100l
Ahoj, chtěl bych se zeptat, mám novou nádrž - 100l která již začíná být zaběhlá a za 14 dnů po měsíci bych jí začal pomalu ubytovávat. S čímž bych potřeboval určitě poradit. V mých nádržích - hlavní. Filtrace je velká viz.foto nádrže.

Mám několik nápadů: :-|
První varianta: Páreček čichavců perleťových + 20 ks razborek klínoskrvnných
Druhá varianta: Parmičky čtyřpruhé 15-20ks, ale chtěl bych k nim pár (doslova 2ks M+Ž) větších ryb ... a s radou se rád obrátil na Vás, jestli vás nějaký druh k těmto dravcům nenapadá... zároveň úměrný dispozici akvária...

Kterou variantu by jste volili, jako lepší? :-( Prosím o návrhy větších druhů ryb k druhé variantě.

Díky moc, zkušenější kolegové. pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2019 07:53 Muž Smetany [1226] Re: Dinecek
Pokud znovu pancéřníčky tak mám v takové vodě vyzkoušené pandy a třískvrnné. Co se týče jiných ryb mám většinu drobnoústek sekernatky a nějaké tetry a všichni prosperují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2019 07:44 Žena Dinecek [205] Re: Roger
Kdyby to bylo možné, už bych to dno vyměnila. Kvůli umístění akvária to možné není, aspoň ne v dohledné době. Proto se zde ptám na rybky, které by byly do takové vody vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2019 23:15 Muž Smetany [1226] Re: _ucx_
Já nějaké zkušenosti s platinum soil mám a nejsou rozhodně negativní. O kolik lépe rostou rostliny neumím říct, ale to co od toho substrátu očekávám dělá bezvadně a to že drží pH okolo 6.5 a alkalitu okolo 0.5 a to je pro většinu mých organismů v akváriu celkem fajn hodnota. Ale pokud ty hodnoty někomu vadí je určitě lepší dno vyměnit než se snažit ten substrát "přeprat".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2019 22:40 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dinecek
Chtěl jsem napsat něco podobného o tom, že jestli je rozdíl pH ±0.1 nebo 0.2, tak že to nehraje roli, ale Roger mě předešel.

O Platinium Soil nevím vůbec nic, našel jsem jen neurčité informace o tom, že snad by "v tom měly lépe růst rostliny", což mě moc nepřesvědčilo, princip nechápu a když princip nechápu, tak se takovým věcem obecně vyhýbám. Čili opět souhlas s Rogerem, nahradil bych to filtračním pískem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.09.2019 22:34 Muž Roger [1873] Re: Dinecek
Nemyslím si že má smysl sledovat pohyb hodnoty pH o 0.1 nebo 0.2 stupně, to už vám psalo spousta včetně mě že tato hodnota je nevýznamná, stejně tak výkyv hodnot o 0.5ph během dne, to je proces který je ;-) toto neřešte dokola. Mám rovněž vodu měkkou, kyselou navíc s nízkou alkalitou a rybám se daří dobře i přes například nízké pH v Razboralandu. Václav vám psal že je to díky Platinium soil a tam co jsem pochopil ze všech těch témat kde to rozebíráte je chyba. Kdyby to bylo na mě a činilo by mi to takové problémy, přelovil bych ryby, celé praštěné Platinium vyndal ven a nasypal štěrk o vhodné fregmentaci, jestli se zkušený zde shodují že je to tím tak není co řešit. Za tu dobu co se to probírá všude už by bylo po problému. Jen můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 22:00 Žena Dinecek [205] Re: vaclav
A to znamená, že tam nemůžu mít rybky kvůli náchylnosti na výkyvy PH? Nebo jsou na to např. neonky modré uzpůsobené? Dnes jsem vyměnila cca 10 litrů a PH mi poskočilo o 0.1 - 0.2. Z 6.5 na 6.6 nebo 6.7. Podle kapkového testu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 21:48 Žena lenkalor [580] Re: Dinecek
Já mám také měkkou a kyselou vodu. V malých nádržích mám vzadu pohozeno pár mořských mušlí a ve větších 2-3 menší kačírky. Tedy kameny, na které když se kápne ocet, tak krásně šumí. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=751