Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 143 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 16:13 R Muž romant [27987] – Re: Lev190
Ne. Jsou to sladkovodní a mořské ryby a ty dohromady dáti nelze. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 15:43 Lev190
Mužou být skalári a Žralůček skvrnitý do hromady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 06:13 Muž j0hny [86]
Do 70l jedine travancoricus. Nigrovirdis max 1 a v dospelosti to je malo, inak robi bordel za stado zivorodiek takze tam to chce poctivo menit raz za tyzden tretinu 2dni odstatej vody, a prisposobit akvarko na brakicku vodu, co je dost problem hlavne pre vecsinu rastlin a ostatok rybiek.
Odporucam navstivit zahranicne fora o 4zubcoch, aj ked ide "len" o carinotetraodon travanc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 19:11 Žena Kajka99 [229] – Re: Imii
Heliport III znám, a už jsem se na to švíca ptala, máš tam odpověď. Jedna věc je taky ta, že švíco o čtverácích hodně ví a v Heliportu III ví co dělá a proč to dělá, ale tohle rozhodně není dobrý start pro začátečníka, brakické nádrže považuji za vyšší level (co se nutných znalostí týče) Já si naopak myslím že 70l nádrž je na 3 nigroviridis příliš malá, u těch biocellatus si nejsem jistá. Když jsem si zařizovala osmdesátku, nedala jsem si tam zeleného jenom proto že jsem byla přesvědčená že by měl málo místa ahoj
A carinotetraodon dovede v akva dělat dost velké problémy, když dáš k němu nevhodné rybky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 16:18 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Juck
Taktéž položím otázku. Do jak velké nádrže? Kančík příčnopruhý je v době tření velice agresivní ryba,na to by měl být brán zřetel. S parmičkami to problém nebude,ale tetry jim nejspíš budou sloužit časem za krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 15:10 Muž Juck [1] - Cichlidy – 120l-kančíci a akary
Dobrý den,jestli seženu na aq burze Kančíky příčnopruhé a Akary modré tak bych si je koupil.Otazky:Snesly by se spolu? Byli by ještě s hejnem teter královských 4 ks Parmičkami siamskými a hejnem pancečníčků.Děkuji za reakce potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 09:27 Žena Imii [45] – Re: Kajka99
Nejdříve prosím koukni sem rybicky.net/nadrze/10792

Trpasličího jsem měla a vydržel mi poměrně dlouho. Snesl se s každou rybkou, takže ten je docela bezproblémový, akorát se blbě shánějí. Byla jsem v pár akvaristikách a spíš tam měli ty zelené než trpasličí. Na ty jsem narazila pouze ve SkloRexu.
Podle mě by 2 - 3 kusy skvrnoocasého či zeleného být mohli - pokud je nádrž dostatečně vysoká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 08:31 Žena Kajka99 [229] – Re: Imii
Pozor! Čtverzubci z brakických vod (u nás se z těch menších druhů dá sehnat snad jen tetraodon nigroviridis a biocellatus) by požrali všechno co by se v nádrži šustlo, navíc jsou to velké ryby a 70l by např. nigroviridis určitě brzy nestačilo, to je akorát tak pro mladého dorůstajícího čtverzubce. Možná jsi měla na mysli čtverzubce trpasličího carinotetraodon travancoricus, ten má jen 3cm, je čistě sladkovodní, ale i tak je ve společenské nádrži problematický, je třeba si o něm hodně zjistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2010 08:13 Žena Imii [45] – Re: lucicekaquacek
Máš několik možností:
1) šnekáči - rybicky.net/atlasryb/pestrenec_prouzkovany

2) labyrintky - rybicky.net/atlasryb/cichavec_cokoladovy
rybicky.net/atlasryb/cichavec_medovy
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
rybicky.net/atlasryb/rajovec_cerny
rybicky.net/atlasryb/vrcivka_trpaslici
rybicky.net/atlasryb/rajovec_dlouhoploutvy
rybicky.net/atlasryb/rajovec_cinsky) - nevýhoda labyrintek je ta, že jsou to teritoriální rybky a tak je nutné chovat třeba jen pár nebo samice, samci by se mezi sebou porvali. Též je potřeba vybrat správné společníky, protože třeba mě u čichavců medových nevydržely paví očka.

3) cichlidky - rybicky.net/atlasryb/akarka_zelena
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_agassizova
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_borelliho
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_oranzova
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova )

Těch možností je hodně. Jsou tu ještě halančíci, hlavačky, vějířovky a čtverzubci (k těm se ale moc nehodí spolubydlící jelikož jsou to ryby z brakických vod)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 21:38 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucicekaquacek
i menší ryby jsou zajímavé, třeba ty cichlidky, zakrslí čichavci, nebo třeba halančíci, vrčivky trpasličí, čtverzubci, udělat z toho krevetkárium nebo vyházet kytky a pořídit si šnekáče. Těch možností je plno. Ale asi si budeš muset někam zajet kvůli rybám
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 21:34 lucicekaquacek – ...ok..
No, já vím.. že tam je napsáno min. 100

Škoda :( No tak teď teda musím hledat ryby, kde je min.velikost nádrže 70l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 20:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucicekaquacek
stačí se podívat do atlasu rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy a i těch 100 litrů bych brala jako opravdu minimum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 20:14 lucicekaquacek – a... ty ne??
A čichavce perleťový ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 20:02 Žena Muffy [55] – Re: lucicekaquacek
Mohla bys tam dát Cichlidku ramirezovu - nejlépe páreček nebo samečka a dvě samičky. Já jsem si nedávno pořídila dva páry a jsem z nich nadšená. Oba páry si hájí své teritorium, krásně se z toho rozčilení zbarví, ale není to žádná divoká rvačka. Pořád je co sledovat. Akorát je to rybka krátkověká (dožívá se prý okolo 2 let) a choulostivá na kvalitu vody (takže nepřerybnit a často měnit vodu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:42 R Muž romant [27987] – Re: lucicekaquacek
Tak když čichavce tak zakrslý a když cichlidy tak cichlidky. Chce se to podívat do atlasu ryb a rozhodnout co se bude líbit. Jaroměř je v pohodě ta paní se jmenuje Rindová a když se použije strejda gúgl, tak se stránky taky dohledají. Taky jsem tam nakupoval, jak rostliny tak i ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:25 lucicekaquacek – Cichlidy, čichavci pořízování - vhodné??
Ahoj

v mým jednom akvárku (70l) jsem měla dříve rybky, teď jsem rybky přesunula do mého většího aqua, a to 70l jsem před měsícem, vyčistila, napustila novou vodu, a za dva týdny jsem tam dala jen pár živorodek (6x), ty se mě teď rozmnožili -- asi 20 malých.. Takže chvíli počkám a poté je přesunu do většího.

Ale jak je přesunu, tak bych si ráda koupila nějaké čichavce nebo cichlidy, třeba do 8cm. Vzala bych určitě max. 1x samečka a 2x samičku, ale není 70litrové aqua na ně malé?? Já bych ho určitě hodně osázela rostlinami, a nějaké úkryty (vyčetla jsem)..

Já totiž jsem už chtěla přestoupit na trochu větší rybky.. A pořád jenom terty - (neonky, tetry..atd) nebo platy...

Jinak, zná někdo tu pěstírnu akvarijních ryb a rostlin v jaroměři?? nějaká paní to vede..

Já bych zajela tam nějaké rybky nekoupit.. poraďte prosím.. za káždou odpověď moc děkuju... a v mém dotazu prosím nedávejte i jiné dotazy.. děkuju moc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:57 Mamca84 – Re: Marfy
To už je pořádný akva, akorát už moc veliké, to je opravdu už někoho hoby :) děkuji vám za rady, určitě dám vědět jak jsme to nakonec vymysleli a jsem pak zvědavá na vaše názory :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:36 Muž Marfy [13] – Re: Mamca84
Jeste pro predstavu pridavam link na jednoho me oblibene akva zde z rybicek, ktere je tez v pricce a podezdene... rybicky.net/nadrze/9213
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:29 Muž Stenly [44] – Re: Marfy
Proto by taky bylo lepší akva s hloubkou 40cm. Hned by se zvětšil prostor pro údržbu na cca 26-27cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:26 Muž Marfy [13] – Re: Mamca84
to uzke akva v pricce...ono se to dela, ale kdyz se kouknete jak to maji lidi udelane, tak si vsimnete, ze vzdy nad akva maji takova vyklapeci vratka, ktera kdyz vyklopite tak se vam odhali ten prostor se svetlem a mistem na manipulaci. a co se tyka toho ze to je cele jako pricka...tak jak rikam bud a) sou tam nahore vratka a ta pricka je na baraku takze ma klidne 60cm b) to akva z druhe strany trci a je podezdene... dokonce si troufam tvrdit ze b) moznost je castejsi, jen to lidi vzdy foti z te "hezci" strany, ne z te "udrzbove"...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:24 Muž Stenly [44] – Re: Mamca84
Akva ve stěně je nádhera, ale je potřeba počítat s prostorem. Ještě by byla možnost tu příčku nad akva odbourat (jestli to je vůbec možné) aby vznikl prostor o výšce cca 70cm. Pak by mohla být výška akva 40cm a zbyl by i dostatečný prostor pro manipulaci. Rozhodně je tu na netu dost lidí, co dovedou poradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:19 Mamca84 – Re: Stenly
Máte pravdu, budeme to muset ještě promyslet, původně jsem myslela, že se vyrábějí právě akva i úzká a mají to lidé právě i jako příčku, což se mi líbilo :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:14 Muž Stenly [44] – Re: Stenly
Jo a ještě jedna drobnost. Když dáte pod akva desku a měkkou podložku (přes rám a zeď), nezapomeňte, že se vám těch 35cm výšky sníží na cca 30!! Takže akva bude pak 80x30x30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:09 Muž Stenly [44] – Re: Mamca84
Budu opět dedukovat a trochu počítat. Mám pro údržbu prostor 20x80cm. Z něj musím odečíst cca 3-4cm což je ploška pro krycí sklo, zůstane mi manipulační prostor 16-17cm. Nejsem žádnej svalouš, ale vrazit ruku do tohodle prostoru je těsný a to nemluvím o tom že s ní potřebuju v akva různě pohybovat třeba při sázení nebo protrhávání kytek. Nevím jaký filtr zvolíte, aby jste třeba vnitřní filtr dokázali z akva vyndat a vyčistit ho. To světlo by se na oněch 20cm dát dalo, ale jen odnímatelné, aby nezavazelo při údržbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:06 Mamca84 – Re: Mamca84
díky vám všem za vaše názory, doma to prokonzultuju a dám vědět, jak jsme to vymysleli a zkusím to nafotit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:59 Mamca84 – Re: Marfy
tak jsem to právě myslela, že bude ležet i na té zdi a na jedné straně přečnívat do prostoru, samozřejmě na tom bude nějaký ten molitan nebo to co jste mi poradili, akva bude v dostatečné výšce, tudíž se k němu pes ani dítě nedostane. Akva budeme mít právě s krycím sklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:57 Muž Stenly [44] – Re: Mamca84
Neříkám, že neudrží, ale musí se to udělat pořádně. Třeba rám z vinglu 30x30 nebo víc až na zem a přišroubovat ke zdi. Pak na to dát desku (osvědčená je třeba pro kuchyňský linky) s rozměrem 30x80cm. Když ty nohy obložíte, tak vznikne prostor pro ukládání akva příslušenství. Spíš pořád vidím potíž s prostorem nad akva, umístění osvětlení, přístup k údržbě. Osvětlení by mělo být minimálně 0,3W/l ... cca 30W zářivka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:52 Muž Marfy [13] – Re: Mamca84
Ne takhle...abychom si rozumeli...kryt neni nutnost, ale svetlo jo... a to svetlo se musi na neco uchytit...cili bud se da do krytu, nebo se postavi na kryci sklo, nebo se zavesi (to asi nepredpokladam ze je zde vhodne reseni). Cili...pokud nemate kocku/psa(/deti) tak vam staci to kryci sklo a na nem svetlo. Pokud bude pristupnych 20cm z pudorysne plochy, myslim ze osvetleni pujde v pohode vyresit , jen musite pocitat s tim, ze na akva z jedne strany uvidite svetlo na krycim sklu. A co se tyka te steny a nosnosti...zalezi jestli je to nosny panel, jesny jo tak je to v klidu, v pripade ze je to zdene, bych to radsi konzultoval s nekym, protoze tech 120kg vahy je realnych. A presne jak pise stanly. Ne ze akva bude stat 10cm na panelu a pak 20cm na policce jakoze na ruznem materialu co se muze hybat nezavisle od sebe. Cili polici bych napr. vyresil tak, ze by mela onech 80x30 cm cili bude lezet ve stene na panelu a zvenci bude prisroubovana ke konzolim. Plus na to jeste nejakou mekou podlozku jak jiz bylo psano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:50 Mamca84 – Re: Stenly
takže by bylo asi vhodnější prostor pod akvárkem dovyzdít, což jsem si původně já myslela, ale drahá polovička tomu nechtěla věřit a myslela si, že to police na vynglech udrží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:47 Muž Stenly [44] – Re: Mamca84
Hrozně si připadat nemusíte. Ne každý má ono správné technické myšlení. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:45 Muž Stenly [44] – Re: Mamca84
10cm zeď?? Tohle začíná být moc zajímavý. Rozhodně je nutné počítat s váhou kolem 120-130kg při objemu 84litů. Na hloubku akva je nutné dát pevnou podložku o stejném rozměru, na ni něco měkkýho (polystyren, nebo karimatku.. nebo drahou origo podložku.)Tohle všechno musí být dostatečně pevné, aby se akva nezřítilo. Nechat akva na 10cm zdi a 20 v luftě je 100% záruka rupnutí. Bylo by možné dodat nějaký foto prostoru, kde to akva bude??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:45 Mamca84 – Re: Marfy
Jsme to opravdu trochu nedomysleli, si připadám fakt hrozně, šílenost, člověk by nevěřil, co je za práci dát to nějak dohromady, myslela jsem, že se dá koupit klasické akva bez toho černého krytu a na to se dá nějak přidělat světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:41 Muž Marfy [13] – Re: Mamca84
ten "cerny kryt ktery zabira moc mista", ho zabira proto, protoze je v nem akvarijni osvetleni... na 84 litru budete potrebovat aspon 30W... to chcete umisti kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:38 Mamca84 – Re: Marfy
budeme mít akva bez toho černého krytu, který zabírá zbytečně moc místa,tloušťka zdi je 10cm, takže pak zbylých 20cm budu mít k akva přístup, což si myslím, že není takový problém co se týče údržby, chceme opravdu rybky tak do 10cm, tak by snad nebyli zase v tak stísněném prostoru, když bude akva 80 dlouhý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:35 Muž Stenly [44] – Re: Mamca84
Ona ta délka 80cm je zase vhodná pro aktivní rybky (dania, neonky, různé tetry atd.). Jak jsem psal 30cm je lepší jak 20, ale 40 by bylo ideální.. jak psal Marfy. Jen chci znovu upozornit, že pokud máte ve zdi výklenek 35x80cm a "nacpete" do něj akva stejných rozměrů, NEBUDETE mít přístup k údržbě, krmení atd... ač jsem se ptal, odpovědi se mi nedostalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:35 Muž Marfy [13] – Re: Mamca84
jeste k te polici bych dodal, ze si neumim moc dobre predstavit jak na te sirce 10cm kterou budete mit k dispozici, budete provadet odkalovani celeho dna a co se tyka svetla tak to taky nebude idealni, protoze to svetlo bude moct byt umisteno jen na tech 10cm jestli to chapu dobre, teda jen v prvni 1/3 toho akva. Nevim nevim jak hodne bude osvetlena stena co bude zarovnana se zdi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:30 Muž Marfy [13] – Re: Mamca84
no urcite to bude lepsi, pri 30cm to bude mit 84 litru... ale to stale neni na velke ryby. nevim teda co si mam predstavit pod pojmem velka ryba, ale jestli neco kolem 10cm a vic pripadne, tak to stale neni ono. Abych to nejak prirovnal... pokud si postavim garaz na smart nebo polskeho malucha, nebudu tam parkovat s Hummerem, i kdyz se tam treba vejde :) A co se tyka tech 35cm a toho vyrezu, tak nezapomente na slova stenlyho. Nad akva musite mit nejaky operacni prostor... 35cm cista vyska akva + 5-8 cm kryt se svetlem + nad tim jeste musi byt aspon 20 cisel na sundani krytu a odkalovani. Nevim kolik toho vite o akva ale kazdopadne vam doporucuju cist cist cist a cist. Je tam spousta zaludnosti a neni to jen tak. Treba prave kvuli tomu prostoru. nesmite zapomenout ze akva budete kazdy tyden-dva cisti, krmit ryby, sazet rostliny, neco v akva menit a na to prave potrebujete ten operacni prostor nad tim akvariem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:28 Mamca84 – Re: Mamca84
Právě z jedné strany bude akvárium ploché se zdí a na druhé straně bude na polici, takže z té strany budu mít k akváriu přístup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:26 Mamca84 – Re: Stenly
Představuju si rybičky tak do 10cm, nechci tam mít zase moc malý pidižvíky, aby prostě byli vidět a nechceme jich ani moc, jen pár. Ani nevím jaké ryby se k sobě hodí, to musím ještě vyčíst :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:23 Muž Stenly [44] – Re: Mamca84
lepší jak 20cm, to rozhodně, ale i tak to nebude pro nějaký 15cm rybky. Ta výška výklenku ve zdi je opravdu jen 35cm???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:21 Mamca84 – Re: Marfy
Takže myslíte, že na šíři by mohlo stačit 30cm, když to zvětším o 10cm, prostože 40cm už by akvárium přesahovalo moc do prostoru, budeme si objednávat akvárium na míru, proto teď řešíme jaký by vyhovovalo a jaký rybičky bychom tam mohli mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:14 Muž Marfy [13] – Re: Mamca84
No tak na vetsi ryby tohle akva urcite neni!!! 8 * 3,5 * 2 = 56l objem... takze minus 10litru sterk +rostlinstvo/filtr/sutry apod (ne-li vic) minus nejak 5-6l hladina od vrchu...cisty objem 40litru... cili vetsi ryby urcite ne, vzdyt jak by se tam chudak takova 8-10cm rybka vubec otocila?
Rozmerovemu omezeni rozumim a 35cm na vysku neni problem, ale tech 20 je sakra malo... doporucuju rozsirit na 40cm kde uz se dostavame na 112litru hrubeho objemu, kde uz se muzeme bavit o uplne jinych rybach. tech 20cm predpokladam je tloustka steny, takze pokud ano, navrhuju protahnout akva do jedne strany o 20cm a podezdit to ytongem. Nekdo na foru to taky tak ma (mozna vic lidi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:14 Muž Stenly [44] – Re: Mamca84
Větší určitě ne, by se tam ani neotočily. Pokud přistoupíte na tyhle rozměry, bude to chcít opravdu malé rybičky. Jestli nemáte akva ještě koupené, rozhodně bych se přimluvil pro "lepší" rozměry. Taky nezapomeňte, že je potřeba mít k akva přístup shora kvůli údržbě. Takže jeli výklenek vysoký oněch 35cm, ptám se jak budete provádět údržbu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:08 Mamca84 – Re: Marfy
nemám s tím žádné zkušenosti, budeme mít akvárium ve zdi a právě výřez na výšku máme 35cm a délku 80cm a řešíme právě kolik do šíře, zase ho nechceme mít moc široký, bude vlastně k vidění jak z jednoho pokoje, tak i z druhého...Nechceme moc ryb, právě bychom radši jich jen pár, ale větších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:03 Muž Marfy [13] – Re: Mamca84
Podle tech rozmeru snad jde o to "obrazove" akva ne? Ja (jakozto naprosty amater) bych teda videl nejvetsi problem s tou sirkou 20cm. Ale myslim ze neonky, razborky, pavi ocka, molly, mozna pancernicci... cokoliv mensiho do max velikosti 3, mozna 4 cm by to akva melo zvladnout... a kupovat co nejmensi aby to moc nenarostlo, ale to jen dedukuju, tak pokud se mylim, prosim zkusene akvaristy at me opravi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 13:59 R Muž romant [27987] – Re: Mamca84
Pokud je možnost, prostorová, finanční, tak bych se rozhodně přimlouval pro širší akvárium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 13:18 Mamca84 – Jaké ryby do akvária o rozměru v/d/š - 35x80x20
Dobrý den, mohl byste mi někdo poradit jaké ryby bych mohla chovat v akváriu o výše uvedených rozměrech. Nebo zda by bylo vhodnejší mít ještě větší šíři? Předem děkuji za vaše odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 15:20 Muž fantuomas [35] - Rostliny – "nejaká" cichlida..
zdravím, mám 150ku rastlinné akvárium, sú v ňom iba bezstavovce - sakury a amano krevetky..,slimáky ... - chcel by som doň nejaké drobnejšie cca do 7cm cichlidky..ktoré by vo veľkom nelovili krevety, nežerú rastliny..a nevyžadujú mäkkú a kyslú vodu..nejaký typ? :) prípadne sa pýtajte a doplním info..žiaľ tvrdosť vody naozaj neviem iba to že je "tvrdšia" a pri vstupe by mala mať okolo 7,8ph..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 22:15 R Muž romant [27987] – Re: Tudy
Tak tak, přesně o to jsem se tady těch několik řádků nahoru snažil, ale co my dva si budem vykládat.(OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 22:13 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Bexi
Pokud to bude dobře poučený a zapálený začátečník a bude se vzorně starat o akva, proč ne...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [143] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198700x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=7101