Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 135 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 17:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hardy
kup si jen samečky a máš klid, zařučuju ti že samečci se nepřemnoží ;-) Můžou to být i pěkné rybky, třeba samečci gupek. Jinak živorodky taky moc nemusím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 17:37 Muž Gunguy [2] Re: hardy
kdo nemá rád živorodky nemůže být dobrý člověk...... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 16:45 R Muž romant [27983] Re: hardy
Já jsem tím chtěl říci, že do začátku akva jsou paví oka dobrou tzv. startovací rybkou a jestli tam zůstanou, nebo je vyměníš, to už je jenom na Tobě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 16:38 Muž hardy [45] Re: romant
No zivorodky uz moc nechci,drive jsem jich mel mraky,pak uz se to i blbe prodavalo tak jsme se na to vyprd a rozdal.Ted chci jiny druh ryb uz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 13:22 R Muž romant [27983] Re: hardy
Použiješ ty paví oka. Oni budou jako startovací rybky v pohodě a do budoucna uvidíš, buď je tam necháš a osazenstvo bude jejich počty přirozeným způsobem redukovat a nebo je někomu daruješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 13:19 Muž hardy [45] Re: romant
ok a co tedy pro ten zacatek??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 13:17 R Muž romant [27983] Re: hardy
Měj na paměti, že ty cichlidky mají rády čerstvější vodu s pravidelnýma výměnama a jsou citlivější na její kvalitu, ale to se při standartní péči o akva nemusí nijak zvlášť řešit. Do nově založenýho akvárka bych ty chichlidky nepořizoval dřív než za 2-3 měcíce, až bude akva dostatečně stabilizovaný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 13:11 Muž hardy [45] Re: romant
cichavci se mi nelibi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 12:47 Muž hardy [45] Re: romant
ne ne cichavce nehci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 12:45 Muž hardy [45] Re: romant
tak bud cichlidku apistogramma,a nebo remizku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 12:41 R Muž romant [27983] Re: hardy
Těch neonek bych 5 přidal. S těma pancéřníčkama souhlas, když tam nebude jemnější dno, tak raději ne. Ty cichlidky máš vybraný jaký? Mrkni se řeba na čichavce zakrslý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 12:36 Muž hardy [45] Re: romant
Tech pancernicku se docela bojim,budu mit kaminky nevim jak by se jim to libilo?JInak ty anciky dam teda jen 2,mam tu jeste samce rad bych sehral samicku ;-) ,a tech neonek kolik tak?jo jeste mu tu zbyli 2 mecovky a asi 5ks pavich ocek,ale snad je nekde udam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 12:32 R Muž romant [27983] Re: hardy
Pancéřníček kropenatý se Ti tam nehodí, má jiné prostorové nároky. Těch neonek můžeš klidně přidat a ty ancíky bych tam dal max.2, když už nějakýho, místo nich bych se podíval na pancéřníčky, jejichž hejnko by to dno jistě sneslo. Ty cichlidky to je dobrá volba, jednomu párečku to tam bude slušet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 12:28 Muž hardy [45] Re: NHKG
No chtel bych tam 2ks cichlidek jeste nevim jaky druh,pak 10ks neonek,2ks pancernicka propenateho,2-3ks ancistruse.a dal nak nevim potrebuju rady jestli to tak muze byt atd diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2011 12:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hardy
Vyber si co se ti líbí a dej tady návrh k připomínkování. Ryb je hodně druhů, těžko ti takhle rovnou vymyslíme kombinaci. A pokud jsi úplně bezradný, tak se pro inspiraci podívej tady na webu na prezentace podobně velkých akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 11:56 Muž hardy [45] – jake rybky do 112 litru?
CHci zaloziot nove akva to uz jsem tu psal v jinych diskuzich,budu mit akvarko 112 litru potreboval bych poradit co za ryby?chci spolecenske akvarium dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 09:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lia
Kazdy kus Betaka je jiny. Jeden je mirny a neublizi nicemu, krome samice si niceho nijak nevsima, a druhy rozevira skrele i na malou Platu. U Pavich ok, jak uz psal kaqpo, vadi predevsim velky ocas samcu. Betak jim jej muze nejen okusovat, ale dokonce na takoveho samcka zautocit tak, ze ho vylozene sestreli. A take se klidne stane, ze jine samecky Pavich ok nechava v klidu, pak si clovek donese nadherneho samecka, a ten jediny prijde o zivot. Betakovi se zkratka nemusi libit jen jeden konkretni kus, mozna mu vice nez jini pripomina soupere. Bohuzel i to je ma zkusenost, jeste z detstvi.

Jak uz jsem ale psal, je to kus od kusu, takze nekomu muze u Betaka plavat cokoli, a nic se nedeje, a kdyz to udela akavrista smolar, muze to byt hotova pohroma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 17:38 Muž kaqpo [7] Re: Lia
Ja som mal tiež samca betty pri gupkách a okusoval závojnatému samcovi gupky chvost v jednom kuse tak som dal beťáka preč. A na dno doporučujem tiež pancierníčkov plus ja mám aj troch sekavcov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 16:56 HaDaS Re: Lia
Mně se snesly. Záleží na provedení interiéru akva. Husté osázení soužití jistě jen prospěje. Na dno bych dal pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 15:51 Lia – Dotázek
Může být dohromady sameček Bojovnice pestré, několik gupek a Neonek černých? Aqa bude mít 112l? Jakou rybičku bych měla dát na dno? Díky stydim
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 20:47 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: NHKG
myslim, ze bude nejlepsi koupit gibousa od nejakeho chovatele, nebo vyhlidnou nejakej zverimex kde bude uz vetsi.. krunyrovce mam v kazdem AQ takze se bez nich snad obejdu :-D a koupim radeji mensi hejno lorikarii.. o tetrach jsem premyslel, ale nenapadaly mne takovy, co by "barevne ladily s ostatnima rybama", co by nebyli moc velky a hlavne takovy u kterych bych mel alespon nejakou jistotu, ze by se drzely v hejnu ;-). AQ brzo bude (2-3 tydny +-), ryby budu kupovat stejne az na AQburze v Lisni (30.4.), takze mam casu na rozmysleni dost ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 20:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DaNiEl
Já to tam s tím Giboušem nikde nevidím, ale to je jedno. Lorikárie mi nikdy nezalízaly a ani nežraly kvítka, doporučuju ti jich koupit 4÷6 a na Ancitruse se vykašlat. Ochráníš kvítka a zajistíš, že v akváriu nebudou řasy. Jinak to akvárium by nejvíc oživilo hejno menších Teter, hodí se tam i vzhledem ke zbývající osádce. Počet si zvol sám tak, aby to bylo hejno,ale zároveň si nepřerybnil nádrž.
Třeba fantómi: rybicky.net/atlasryb/tetra_fantomova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 20:33 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: NHKG
psal jsem, ze tam bude jenom DOCASNE! nez povyroste.. potom pujde k vrubozubcum- nechcu aby mu neco udelali, tak tam bude jenom NEZ POVYROSTE.. predpokladam podle svich zkusenosti, ze budou krunyrovci, pancernicci a lorikarie vetsinou zelezli (bylo tomu tak u mne skoro vzdycky :hmm:), tak proto bych tem chtel neco na "oziveni".. myslim ze mozna tech 15ks by bylo i zbytecne moc, stacilo by tak 8-10ks ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 19:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DaNiEl
Kuknul jsem co tam plánuješ a já bych spíše ryb ubral. Každopádně Giceps nemá v tak malém akváriu co dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 18:07 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
Ahoj
potreboval bych poradit, jake hejno mensich rybek do meho AQ (Darek pro babicku) :-)).. vetsina ryb co tam je/bude, jsou obyvatele dna a ja ani babicka nechceme aby to bylo "prazdny" pokud by ste neco potrebovali vedet (ostatni ryby co tam jsou, velikost AQ, atd..) nejdete v prezentaci, pokud by jste chteli vedet neco, co tam neni tak se ozvete X-).
Diky za odpovedi ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 09:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Neo26
To akvarium z prezentace vubec nevypada jako pro Tlamovce. Navic je i dost male, bude to trosku orisek udelat tak, aby se tam Tlamovci dali udrzet v rozumnem souziti. Takze ted napisu, co je prvni co mas udelat, ne ze bych o tom buhvi co vedel, ale co uz jsem videl.

Naber velike placate kameny, nejspis bridlici. Pak spoustu malych, spise hranatych kamenu. Pak kup akvarijni silikon. A zacneme lepit, bude to vypadat jako kominek, kdyz se v karate sekaji cihly, proste vzdycky na kraji dva kameny, na to plochy, zase dva kameny na strany, zase plochy... Jiste ze to nemusi byt tak presne dodrzene, naopak nejaky chaos tomu da smrnc, nekdy vice kamenu vedle sebe, nekde zase neco trosku sikmo, at to nevypada az tak umele. Nicmene co potrebujes, je spousta "garazi". A to lepidlo je tam proto, aby to ani nahodou nespadlo, ackoli to bude vypadat sebevice vachrlate. Mimochodem se pokus, aby ty kameny nabyly zbytecne ostre. To se zvlast spatne dela u bridlice, ale da se aspon trosku s jejimi okraji pohrat, at to neni jako ziletka. A treba Ti nekdo poradi lepsi material.

Ackoli je to akvarko docela male, a problemy mohou byt, kdyz se podari ho poradne rozclenit, dat rybam spoustu ukrytu, muze i tak fungovat, ony si ryby ty "garaze" rozeberou a pak take pohlidaji ty svoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2011 09:40 R Muž romant [27983] Re: Neo26
Podívej se do atlasu na nároky těch ryb, který máš ve svým akva a bude Ti to jasný. Tvoje akvárium jim v první řadě nevyhovuje prostorově. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 09:28 Neo26 – Vhodna kombinacia?
Caute ludia.
Chcem vas poziadat o nahlad mojho akva a zhodnotenie,co tam mam zle. Jedna sa mi o to,ze som kupil cichlidky /vid druhy v popise/. Mam akva na skrinke, kde vzadu je stena, napravo je stena a nalavo mam asi dva metre od akva okno. Problem je v tom, ze Tlamovec modrožlutý sa stale drzi pri prednom skle, resp. plava hore dole pri okrajim medzi skom blizsie k oknu a prednym sklom. Uz si s nimi neviem rady, a dost ma to znervoznuje, lebo sem tam sa knim pridaju aj ostatne rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 11:06 Muž hando [0] - Rostliny
Zajimave ryby .Diky za tip ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2011 08:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hando
Podívej se co se ti líbí, pokud ale chceš menší nehejnové rybyičky, tak co takhle čichavci? A k němu třeba nějaké nehejnové Parmičky. A vzhledem k tomu, že asijskou malou rybu na dno neseženeš, tak třeba Otíky...

2x rybicky.net/atlasryb/cichavec_medovy
2x rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
4x rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
4x rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 01:22 Muž hando [0] - Rostliny
Nevite jake ryby do 112L akvaria?Porad se nemohu rozhoudnout.Akvarium bude pekne zarostle s korenem. Nechci moc rybek stacilo by klidne do 10ks rybek i mensi velikosti ,ale nechci hejnove rybky.Diky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 16:30 HaDaS Re: Kajka99
Přesně tak, chystám se i na doplnění rostlinstva. Rostlinek mám již v akva trochu víc, než je vidět v prezentaci, ale doplnění bude. Nyní si připravuji nové akva (předělání), a až do toho doplním rostlinstvo. Sice jsem původně moc rostlinek nechtěl, ale budou :-). Chystám se udělat do 3D pozadí i přípravu pro CO2, se zavedením ale nějakou dobu určitě počkám. Vidím to tak, že do tří neděl bych mohl nové akva začít zabíhat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 15:25 R Muž romant [27983] Re: Kajka99
Určitě souhlasím a podle reakcí HaDaSe si myslím, že je otevřen všem dobrým radám a více rostlin je radou velmi dobrou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2011 15:21 Žena Kajka99 [229] Re: romant
navíc si myslím že kdyby HaDaS vysázel více rostlin, nemusel by pak ani tolik času té údržbě věnovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 13:39 HaDaS Re: romant
Děkuji Ti za rady.palec
Jdu shánět rybkám nový domov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 13:33 R Muž romant [27983] Re: HaDaS
Přerybněné? Možná, že když se na to budu dívat striktní tzv. centimetrovou optikou, tak by se to za přerybněné považovat dalo, ale já k tomu přistupuji tak, že je to složení rybek, který se spolu bezproblému snesou a Ty jako lehce poučený akvarista víš, že je akváriu se třeba věnovat, tak bych Ti to schválil, jako dobrou volbu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 13:24 HaDaS Re: romant
Dobře, tetry kombinovat nebudu, otíky dám čtyři. A ještě ten jeden dotaz. Nebude to přerybněné? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2011 13:17 R Muž romant [27983] Re: HaDaS
Tak takhle se mi to líbí. Ty tetry nekombinuj, to větší množství od jednoho druhu bude vypadat daleko líp. Když tam dáš tetra 10:10 tak tam sice bude hodně rybek, ale nevyniknou tolik, jako v jednodruhovým hejnu. X-)
EDIT: Těch otíků může být klidně jednou tolik. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 13:14 HaDaS
Takže abych to shrnul. Mohlo by osazenstvo vypad nějak takto? Ancistrus sp. gold 2ks, Neonka obecná 20ks, Pancéřníček kolumbijský 8ks, Živorodka duhová(?)3ks, Cichlidka Ramirezova 2ks, Krunýřovec jednopruhý 2ks.
Není to moc, vychází mi 37 kousků, i když menších druhů.
Bylo by možno nakombinovat neonky obecné s jiným druhem hejnové rybky? Třeba v poměru 10 : 10. Jen kvůli pestrosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 13:00 HaDaS Re: romant
Byl si rychlejší, než já. napsal jsem dotaz, a už mám odpověď. Díky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 12:59 HaDaS Re: NHKG
Vybral jsem si předběžně tyto dva druhy Cichlidu Agassizii nebo Cichlidku Ramirezovu. Takže od jednoho z těchto vybrat pár? Jsou vhodné pro mnou zamýšlené, a vámi raděné osazenstvo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 12:58 R Muž romant [27983] Re: HaDaS
U těch cichlidek se rozhodni pro jeden druh a jene párek od toho druhu a bude to v pohodě. Jsou to teritoriální rybky, tak ať mají pěkný prostor. Já se přimlouvám za ty Ramirézy. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 12:55 R Muž romant [27983] Re: HaDaS
Ty Paví očka jsou skutečně původem z Jižní Ameriky, takže pokud chceš svoje akvárko orientovat na JA, tak ty tam jako jediný žovorodky nech. Co se týká toho znečišťování vody, je to mírnější varianta než ty Molly. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 12:55 HaDaS Re: romant
Ještě k těm cichlidkám. Nebudou mi příliš útočit na jiné rybky? Nemám s nimi vůbec žádné zkušenosti. A když je tam dám, tak kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 12:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: HaDaS
Omlouvám se za mystifikaci, Poecilia reticulata (gupka) je původem ze severu jižní Ameriky. Já měl vžité, že je jako většina živorodek původem ze stření Ameriky. Každopádně teď je rozšířena po celém světě, byla úmyslně vysazována na boj s komáry (účinně žere jejich larvy).
Ancitrusy tam můžeš nechat, ale u mě vždycky s chutí žrali všechny kvítka s většími listy. Jeden pár bude ideální počet. Jinak z menších krunýřovců je ještě Krunýřovec vláknoocasý (Dasyloricaria filamentosa) a nebo rod Otocinclus (bacha, občas umírají bez zjevné příčiny a potřebují kvalitní vodu bez NOx).
Pokud pudou Anténovci, Skalár i Trnovec pryč, tak bych přidal pár nějaké Cichlidky. Vyber si nějaký druh, co se ti líbí a není moc náročný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 12:54 HaDaS Re: romant
Nechám, nechám ... není to poprvé, zajímavé je, že po nich jdou i neonky, i když to pro ně je docela velké sousto. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 12:44 R Muž romant [27983] Re: HaDaS
To je přirozenej instinkt, pokud tam tu maminu necháš tak nic nepřežije, ale to je příroda v přímým přenosu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 12:41 HaDaS
Jen tak pro zajímavost, právě mi začala rodit Black Molly, Skalára loví jak divá :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 12:37 HaDaS Re: NHKG
Děkuji. Co se týče výměny těch krunýřovců, tak kdyžtak asi spíš nějaké menší druhy, jako jsou Rineloricaria lanceolata nebo Rineloricaria misionera? Dal bych tedy pryč 3 ks krunýřovců sp. Goldy bych nechal? nebo taky pryč?
Akva mám nízké 35 cm, takže jak psal i Roman, tak skalára pryč. To už je tedy pátá jistota.
Třetí kousek pryč budou asi Platy. To jsou další tři rybky pryč.
Čtvrtý budou asi na řadě Black Molly, to jsou další dva kousky.
Celkem mám tedy jasno, že půjde pryč 10 kousků z osazenstva.
Ještě dotaz k těm gupkám. Dočetl jsem se, že jsou původem z JA. Faktem je, že se píše o jejich rozšíření prakticky po celém světě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 12:31 R Muž romant [27983] Re: HaDaS
Rozhodně bych se zbavil těch anténovců, protože tím si uděláš prostor pto nějakej párek těch cichlidek. Ty držkolezci by tam mohli bejt taky jenom dva. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [135] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=6701