Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 86 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 05:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Já je měl ve Třístovce jako první ryby, bylo jich tam 6 a bylo jich plné akvárium. Bojím se, že jim tak malé akvárko bude příliš těsné. Doporučoval bych spíše akvárko délky 80 cm o objemu okolo 120 litrů (dělají se sety 112 litrů a cena je skoro stejná jako u 54 litrů).

Již jsme se dozvěděli, že se na tyto stránky autor řádků chodí bavit... :-P ...pravda, jisté příznaky grafomanie jsou patrné...ale ono těch diagnoz asi bude více...píše...(dělají se sety 112 litrů a cena je skoro stejná jako u 54 litrů)...Můj koment: No nepřipadám si jako vyložený proletář, ale jestli rozdíl tisíc a více korun je "skoro stejně", pak se patří autora předchozích řádků zařadit do vzdělávání na ZŠ v oboru ekonomická gramotnost. Ovšem pokud srovnává ceny podobně jako vyplnění třistalitrového akvária šesti dánii, pak se celkem není čemu divit... smich hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 21:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kryštof
Ano, to je pravda. Ale pokud bude akvárko dostatečně zarostlé a budou plovoucí rostlinky, tak z každého tření 2-3 prckové vyrostou. To je aspoň moje zkušenost. Samozřejmě je to pro radost, ne na produkční množení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.09.2013 20:49 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: malyLibor
no nebude to nic horkého, sami dania jikry žerou velice rády a pancéřníčci si taky dají a i plůdek bude vydán na pospas žravosti danii :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 20:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Slovanka
jančíš zbytečně a hlavně naprosto naopak. Sice nevím, jaká dánia máš přesně na mysli, ale pokud bys měla na mysli ta nejznámější dánia pruhovaná, pak je pro ně to akvárko malé. Já je měl ve Třístovce jako první ryby, bylo jich tam 6 a bylo jich plné akvárium. Bojím se, že jim tak malé akvárko bude příliš těsné. Doporučoval bych spíše akvárko délky 80 cm o objemu okolo 120 litrů (dělají se sety 112 litrů a cena je skoro stejná jako u 54 litrů). Pancéřníčci taky rádi plavou, ale když vybereš nějaké prcky (C.hastatus, habrosus nebo pygmaeus) tak snad. Ale i jim by vyhovovalo spíše to větší akvárko. Jediné, komu bude tak malé akvárko stačit budou paví očka... ale já bych ti je nedoporučoval. Jsou to dost špindíry a pokud dáš do akva jen dánia pruhovaná a pancéřníčky, brzy se budeš těšit z malých "svítících čárek" - z malých dánií, a budeš-li se o akva správně starat a bude-li správně zarostlé, mohlo by se ti podařit je odchovat.. a to je moc pěkný zážitek do začátku. Pokud však budou v akvárku paví očka, tak ti malá dánia požerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 20:20 Žena Slovanka [0] - Miniakvária – 63 l akvárium - dánio, malí pancéřníčci a živorodky duhové
Zdravím ahoj
Plánuji si založit akvárium. Pro jistotu už předem uvažuji, co do akvária dám. Dánia, malí pancéřníčci a paví očka se mi zdáli dokonalí.

Mám jen strach, aby se mi tak malé rybky v tom akváriu neztratily (60x30x35), prostě aby akvárium nepůsobilo prázdným dojmem.

Mám si pořídit akvárium menší, nebo jenom zbytečně jančím? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2013 02:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: michalcod
Pokud chceš vyzkoušet něco nového většího, pak si pořiď akvárium, které bude větším rybám vyhovovat. Do 450tilitrového akvária se budou snadno radit větší ryby, do 120ti litrového akvária ti těžko někdo poradí větší rybku. Už ten pár pestřenců a pár čichavců zlatých (mimochodem, pár je jen zadělávání si na problém, měli by se chovat ve skupině 1 samec + 2-3samice) spolu s pandíkama naprosto stačí do takhle malého akvária. Maximálně bych posílil hejno pandíků na 10ks a už bych nic nepřidával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 20:44 Muž michalcod [13]
Omlouvám se a právě malý nechci...Chci vyzkoušet něco nového - většího no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 20:41 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Příště bych poprosil informace komplet hned. ;-) Osobně bych to právě na ty menší rybky v pořádným hejnu viděl, takový 25 hlavý hejno teter udělá svoje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 20:26 Muž michalcod [13]
Vím, ale zůstane tam jen 1 pár zlatých do cca 1 měsíce.
A proto se ptám abych byl připraven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 20:21 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Máš tam v těch necelejch 100 litrech tak trochu přečichavcováno, to bych řešil nejdříve, až povyrostou bude to fičák.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 20:14 Muž michalcod [13]
Rozhoduji se co dát do akva za ryby. Mám 120 l akva a zatím tam mám Pestřence červené 1 pár a 6 Čichavců zlatých a modrých a perleťových+ Pandy 5x
Nechtěl bych ale malé typu Tetra královská a Parmičky tř. purpurové...Prostě nějaké větší..
Předem se omlouvám za laicky položenou otázku, ale zde se mi vždy dostalo skvělých odpovědí.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 19:31 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Ok, díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 17:21 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Ti trnovci stejně celej den jenom lezi :-D a nechci je zas dávat do obchodu když je mám od mala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2013 16:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Počty jsou OK. Kardinálky své hejno velmi brzy rozmnoží, pokud tam budou jen samy s Otíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 16:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Prdka27
Já mám dobré zkušenosti s inzeráty tady na webu. Zatím se mi podařilo udat všechny rybky, které mi nepasovali do nádrže. Ne vždy napoprvé, ale stejně jako ty jsem to nepotřeboval hned ze dne na den. Ale je fakt, že jsem je někdy posílal přes celou republiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 16:09 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: Zoidik
Ja uz jsem kolikrát je zkoušel udat ale bez jediné reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2013 14:06 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Pepenka
Kardinálek by sis mohla dovolit i klidně 20-25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 12:38 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky – 96
Chci se zeptat, o víkendu je u nás burza a já už vím co do mého "Velkého" 96l - chci kardinálky vietnamské a otíky. Obyvateli jsou zde ještě sakury a palmaty o které nechci přijít. Jaké počty mnou zmíněných rybek doporučujete, aby toho nebylo moc..ale ani málo? zvažovala jsem 16 ks kardinálek a 10 ks otíků..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 12:34 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Prdka27
Ještě bych na tvém místě popřemýšlel o trnovcovi co máš, přece jenom je to na tvoje akvárko poměrně velká ryba a jedna parmička purpurová. Kdybys někde udal trnovce a parmičku, tak teter klidně dej i 15-20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 12:27 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
co velikost akvária dovolí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 12:23 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Jak moc mam posilit hejno tetet cernych? Ted jich tu mam 5.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 20:43 amrtin Re: romant
Jistě ano ,ale zrovna já jsem z těch,co karanténu nedodržují(není místo) stydim ,ale je to nejúčinější boj s eventuelními chorobami u nových rybek palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.09.2013 20:15 R Muž romant [27987] Re: amrtin
amrtin napsal: Tak omrkni jak vypadaj v tý druhý akvaristice.Lepší dát o tři kč navíc,než pak přijít o víc.Ale úplně nejlepší by bylo zajet někam na burzu nebo k nějakému chovateli ;-) Není nad dobrou radu, ale tady bude opravdu velmi účinným opatřením, zas a jenom ta karanténa, neb i od renomovanýho chovatele a zvláštěpak z burzy si může člověk přinést nějakýho "přítelíčka". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 20:02 amrtin Re: Prdka27
Tak omrkni jak vypadaj v tý druhý akvaristice.Lepší dát o tři kč navíc,než pak přijít o víc.Ale úplně nejlepší by bylo zajet někam na burzu nebo k nějakému chovateli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 19:57 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Jasné ja tomu rozumím ale bohužel na karantenu není místo tak to asi budu muset risknout. Ještě jsem je viděl v jedné akvaristice ve městě. Byly akorad asi o 3 kč dražší. Nevím ja mám na to smůlu ze si něco pritahnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 18:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Prdka27
Rizika jsou vzdycky, protoze klidne ta ryba z toho akvaria uz mohla byt odlovena a tys ji nemusel vubec videt, a pak by sis s tim nelamal hlavu. Coz ale neznamena, ze mas kupovat ryby z akvaria, kde nejake nemocne jsou, doporucit se to zrovna neda.

Riziko je, ze si doneses ryby ktere onemocni a mohly by Ti nakazit i ty co jsi uz mel. To do jiste miry resi dostatecne dlouha karantena, ale celkove ze si nic nedoneses, takovou jistotu nemas nikdy, protoze si muzes s rybami donest i neco, co se na nich samotnych neprojevi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 18:30 amrtin Re: Prdka27
Tak to bych si setsakra rozmýšlel,a ryby při případném nákupu pořádně prohlédl a stejně šup s nima do karantény(jak píše romant).Nejdřív bych se ale porozhlédl jinde hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2013 16:51 R Muž romant [27987] Re: Prdka27
Prdka27 napsal: Akorad v ty nadrzi kde ty tetry byly tak jedna znich mela vybouleny oci a byla cela takova divna...tak ja nevim..to je vsude neco. Je to velke riziko kdyz je koupim?Ideál je mít karanténu, i když kupuješ ryby od seberenomovanějšího obchodníka. Vyboulený oči to můžou bejt vyšší N látky, nebo taky vnitřní paraziti, možností je spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 16:39 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Akorad v ty nadrzi kde ty tetry byly tak jedna znich mela vybouleny oci a byla cela takova divna...tak ja nevim..to je vsude neco. Je to velke riziko kdyz je koupim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2013 16:29 amrtin Re: Prdka27
Čim menší,tim lepší - líp se adaptují na nové podmínky ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 16:28 amrtin Re: malyLibor
Víš,já to taky takhle nějak původně chtěl hmm ,ale dopadlo to tak,jak to dopadlo :-| .Tak teď se holt musim o to víc starat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 16:11 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Ahoj tak dneska jsem byl v proseci a vyber ryb tam maji opravdu velky ale asi sem dospel k nazoru ze doplnim ty tetry cerny. Dokonce jsem je objevil v uplne bile az prusvitne barve :) akorad byly male cca 3cm. Tak se porad jeste rozhoduji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 07:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: amrtin
Inu, to je věc vkusu každého soudruha. Jak jsem ti napsal i v hodnocení akvárka, máš tam ryb hodně, naštěstí to nejsou žádné špindíry. Přesto tam máš asi 4x víc ryb, než bych jich tam dal já. Bude moc těžké tam udržet rovnováhu.
Já osobně bych v tom akvárku nechal ty pandy a jedno velké nebo dvě menší hejna těch teter... Já bych dal přednost 1 většímu hejnu. Ale to je můj názor, nikomu ho nevnucuju, sám uvidíš, jak se ti bude dařit udržet tohle akva v rovnováze za půl roku, za rok či za 5 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 00:39 amrtin – Re: malyLibor
Jasně že je to přerybněný(mám rád život v akva) :) ,právě proto jsem koupil TetraTec EX 700 a vypadá to že stíhá palec .Taky tam mám spoustu rostlin,takže i nějaká ta rovnováha tam bude.A každý víkend vyměňuju třetinu vody.Sice mi chybí jedna zlatá parmička a dvě žanérky(prostě zmizely),ale jinak je osádka v pohodě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 00:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: amrtin
Promiň, ale tolik ryb tohoto složení, jak máš uvedeno v popisu akvárka, bych nedal ani do své Třístovky, protože podle mne by to bylo přerybněné akvárko... ale to je jen můj osobní názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 23:20 amrtin
Koukněte se na mé akva-tam si všechno žije v pohodě(a že tam mám druhů X-) ): rybicky.net/nadrze/18191
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 22:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Prdka27
I tetry citronové jsou naprosto klidné rybky, když jsou v hejnu, tak si jiných ryb nevšímají, a jsou to moc krásné rybky. Nicméně souhlasím s romant, že ve 100 litrovém akvárku bych toho moc nemíchal. A jak říkáš i ty - tetra černá, to je prostě elegance a velice zajímavá ryba. A to, že nejsou akční a nelítaj po akvárku jako blázni bych bral v případě chovu s cichlidkami jako jejich velkou přednost. Ale zase je to jen můj osobní názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 20:38 amrtin Re: Prdka27
Jo,stojí na místě...mě už se párkrát stalo,že jsem jednu hledal a ona přitom stála uprostřed akva a čuměla na mě a já jí vůbec neviděl :-D
Tetry krvavé jsou zas naopak až moc čilé a když jsou ve větším hejnu,nikoho neotravují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 20:27 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Ano o tom sem take premysel proste dokoupit ty tetry cerne, jsou to zajimave ryby a vydrzi snad uplne vsechno ale proste takove nenapadne, stoji na miste a vypada to jako by v akvu nikdo nebyl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 19:55 R Muž romant [27987] Re: Prdka27
Mrknul bych se třeba na rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna… . Ovšem je třeba si uvědomit že to akvo má jenom necelejch 100 litrů a tam by slušelo jenom jedno hejno teter, prostě to nemíchat, ale náležitě množstevně posílit, ovšem to je jenom můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 19:50 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Ahoj jake zkusenosti mate s tetrou krvavou a tetrou citonovou? Chtel bych si jeden z techto druhu poridit k tetram cernym a Cichlidkam kakadu. Jde mi o to aby nejak neobtezovali ty cichlidky. Nekousali jim ploutve a tak dale. Nebo mate nejaky jiny napad na nejake dostupne tetry, ktere by tvorili kontrast(cervena,zluta barva..)k tem tetram cernym? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2013 05:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Ičin napsal: No já si teda myslím, že je to neřešitelná. Ta nádrž bude malá na jakéhokoli dravce, včetně těch péřovců. Štičky bych nedoporučoval taky proto, že opravdu přijímají pouze živou potravu a k jejich chovu je potřeba mít někde bokem opravdu velkou chovnu krmiva.

Chovnu krmiva...dospělá samice štičky denně sežere 3 velké samice oka, nebo pět samců...Pokud je mít nebude, chřadne, případně sežere svého samce...Jsou chovatelé, kteří mladé dovedou rozkrmovat cyklopem...z mladých narostou "žížaly", které se velmi obtížně dostávají "do figury". Takže ideál je opět krmit rybou...Při plodnosti těchto ryb - i přes stovku mladých - to obnáší přísun několika stovek potěrů týdně...Takže pro malochovatele je to rybka velmi obtížně řešitelná. Hodí se jako zpracovatel odpadu pro chovatele dánií nebo hodně plodných cichlid. Sám jsem mladé krmil potěrem rivulátů, dospělce oky a dalšími živorodkami nevhodnými pro dochování...Měl jsem je už třikrát a vždy je po čase pustil dál. Momentálně mám jiného dravce - gudeu psí - a je to stejné. S tím rozdílem, že se tyto ryby dají "oblbnout" mraženou, nebo lyofilizovanou artémií. Ale to tak jednou, dvakrát v týdnu...Štiky se dají oblbnout jen ve stavu zoufalství a neřešitelného hladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 16:11 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
oba druhy jsou do takové nádrže nevhodní!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 10:07 Nosound89
tak mám asi vybráno, pestřenec žlutohlavý popř příčnopruhý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:55 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: ander28
Tak z cichlid by to mohl být třeba Kančík zelenooký, dokáže působit celkem pěkně a pár tu velikost snese dobře. Takový velký samec je už pěkná ryba, která se nebude cítit utiskovaná. Jinak ten hrotočelec ostnoploutvý je opravdu velký na toto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:45 ander28
mozno by bola fajn nejaka cichlida jeden chovny par do stovky by nebol zly ale aby boli vhodny velkostou ma nenapadaju ziadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:16 Nosound89
ohledně pěřovce si jsem toho vědom, sám mám ve 250l 2 kukaččí asi 13cm, hrotočelec mě již taky napadl, ale stále jsme u ryb dna :-( takže když to shrnu tak např hrotočelce ostnoploutvého na spodek OK + ty ancistrusy, ten ostnáč žere pouze živou potravu což by mohl být někdy problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:10 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
No já si teda myslím, že je to neřešitelná. Ta nádrž bude malá na jakéhokoli dravce, včetně těch péřovců. Štičky bych nedoporučoval taky proto, že opravdu přijímají pouze živou potravu a k jejich chovu je potřeba mít někde bokem opravdu velkou chovnu krmiva.
Hrotočelce vůbec nezmiňujte, protože ty dostupné druhy jsou ty opravdu velké. A ani menším druhům by těch 100l nestačilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:01 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nosound89
Počítej s tím, že péřovec může být opravdu velká ryba, mně narostli z malinkých za čtvrt roku na 15cm zhruba a nevypadají, že by chtěli přestat růst, pomalu se nevejdou ani do 200l a velice rádi, se pohánějí. Jinak u motýlkovce bych moc nespoléhal, že by hledal paví očka, zdržuje se opravdu spíše u hladiny a je to spíše typ na hmyz napadaný na hladinu a pokud bys u něj měl jiné dravé ryby, bál bych se o jeho ploutve. Ze zajímavých ryb, by ses mohl podívat na Hrotočelce, teoreticky by se tam při správné péči vešel a na burzách je teď často k dostání. Nebo rybicky.net/atlasryb/ostnac_listovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 19:36 Nosound89 – jaké masožravé ryby do 100l akvaria?
Rád bych o doporučení jaké masožravé (všežravé) ryby by se hodily do 100l akvaria? Z nabízených druhů piraní se do 100l žádné nehodí jelikož dorůstají větších rozměrů. Pak jsem uvažoval o živorodce šťikovité, ale nemůžu žádnou sehnat, sumeček žraločí dorůstá rovněž větších rozměrů. Chci nějakou zajímavou rybu kterou bych mohl krmit přebytky pavích oček a plat, ale aby se dala krmit i granulovanými krmivy z důvodu kdyby paví očka na nějaký měsíc došly.. Na dno dám jednoho či dva péřovce, pak mám větší párek ancistrusů, na vrch by se hodil motýlkovec africký pokud neseženu žádné jiné ryby. Díky za jakékoliv rady a doporučení

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [86] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=4251