Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 157 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 21:23 Al – 54 l
co tak koukám na 54 litrové akvária tak většina akvaristů maj celkem dost rybiček. Já mám 7 rybiček a chtěla bych si koupit ještě. Mám 3 neonky, 2 moly a jednoho krunýřovce. Můžu ještě náké?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 15:11 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Ja
Také jsem psal v 90%... ;-) Možné je všelico.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 08:37 Ja
Modrý samec je asi tříletý, červený samec byl přidán letos v létě. Právě výměnou za samice. Pořád se rvaly, v akva byly neustále bety bez ocasů a podobně. Tak šly pryč. Je ale pravda, že v akva jiné ryby nejsou. V každém případě mám na 110 litrů dva samce a nervou se, neimponují si ani si nijak neškodí. Každý má svojí polovinu akva a potkávají se jen občas u krmení. Někdy mi naopak dá práci je tam najít, protože pořád někde něco loví v hustém porostu.

Tím nechci říkat, že dva samci k sobě jdou vždy bez problémů. Chci tím je říci, že to jde, není to nesmysl a že to může fungovat. A vypadá to lépe, než se samicema.



Romy napsal: V 90% je to nesmysl mít dva samce a ještě na 112 l hrubé litráže.Samozřejmě vyjímka existuje,a to v případě sourozenců na sebe zvyklých,a ani tady to není pravidlem.Falco si myslím je v obraze a dobře ví...
To falco:Crossocheily bych vypustil,ta tvoje nádrž jim bude malá,sice máš 112 l,ale jen hrubých,po osazení dnem,rostlinami,atd...ti zbyde sotva 90 l.Já mám 4 Crossocheily na 540 l čistá litráž asi tak 480 l.Ostatek bych nechal,mollyny si s naplněností nádrže poradí samy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 00:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Já
V 90% je to nesmysl mít dva samce a ještě na 112 l hrubé litráže.Samozřejmě vyjímka existuje,a to v případě sourozenců na sebe zvyklých,a ani tady to není pravidlem.Falco si myslím je v obraze a dobře ví...
To falco:Crossocheily bych vypustil,ta tvoje nádrž jim bude malá,sice máš 112 l,ale jen hrubých,po osazení dnem,rostlinami,atd...ti zbyde sotva 90 l.Já mám 4 Crossocheily na 540 l čistá litráž asi tak 480 l.Ostatek bych nechal,mollyny si s naplněností nádrže poradí samy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 23:57
falco1992 napsal: Ty bojovnice to tak myslim, to samozrejme nechci dat vic nez 1 samce, to je nesmysl, )

Proč by to byl nesmysl? Mám v akva dva dlouhoploutvé samce a jsou naprosto ok. Dokud jsem měl i samice, praly se, pořád nějaké okousané ploutve, samé problémy. Teď mám jednoho modrého a jednoho červeného samečka a klid a pohodu. V akva je hodně rostlin a samci jsou ok, žádné praní. To samice se honily více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 19:02 Muž Honz [7] - Tetry
zmenši počet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 15:27 asus
tak asi mecovky,zebricky,gupky atd. ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2009 09:05 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Skanky
Kytek máš poměrně dost. Osobně si myslím, že dokoupením těch několika pancéřníčků nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 09:01 Muž Skanky [26] – Re: Mrakoplash
Bohužel ten pancernicek je jediný který přežil puvodní akva. Pravě to dokoupení by už mohlo být moc ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 08:56 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Skanky
Pokud jde o těch 60 litrů, tak to není až tak strašný.
Jen ten pancéřníček by měl být ve skupině a ne sám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 08:53 Muž Skanky [26] – Počet ryb
Ahoj,
nenašel jsem konkrétne téma tak dávam nové vlákno.

Začínám mít pocit že počet ryb co mám v akva je trochu moc. Mám tam 3x betta (2x samice, 1x samec), 14x neonka, 1x ancistrus, 1x panda. Něměl bych to trochu zredukovat? Popřípadě jakou kombinaci by jste doporučili. Každopádně bych však radši aby se tam i něco hýbalo.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 17:13 Niky – Bojovnice, razbory, pancéřníčci
Co říkáte tomuhle složení ryb? Budu mít AQ 54l.

Bojovnice pestrá ...... 1 sameček (už ho mám rok)
Razbora klínoskvrnná .. 2 samečci, 4 samičky
Pancéřníček panda...... 1 sameček, 3 samičky

Díky za všechny připomínky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 17:08 Muž falco1992 [0] – Re: Kacoo
Ty bojovnice to tak myslim, to samozrejme nechci dat vic nez 1 samce, to je nesmysl, 1 - a 2 samicky, a myslite ze ta parmicka by mohla byt treba ve 3? nebo jenom par? ja sem prave nekde cetl ze se lepe citi ve vetsim poctu! a ktomu zabehnuti, urcite nemam v planu davat je tam hned, taky uz sem neco precetl a vim :) a dik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 16:20 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: falco1992
Ja bych doporucil u tech bojovnic akorat 1 samecka a 2 samicky uz sem videl vetsi akva a jak se rvali sameckove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 16:19 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: Eff
Souhlasim ale nechal bych akvarko zabehnout bez rybicek aspon mesic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 16:10 R Muž Silent [5949] – Re: falco1992
Složení je docela v pořádku. jen bych byl opatrný s parmičkami černopruhými. Přece jen dorůstají v dospělosti až 15 cm což je při počtu 4ks na 112ti litrové akvo dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 15:54 Muž falco1992 [0] – muzou byt spolu?
Dobry den, taky bych se chtel zeptat jestli mohou byt tyto rybky spolu v akva - 112l
Tetra neonova - 10ks
Gold molly - 5ks
Tetra krvavá - 7ks
Parmička černopruhá - 4ks
Bojovnice pestra - 3ks
jeste urctie nejaky krunýřovce a možna panceřničky, ale uvidim ano
Snesly by se tda tydle vsechny spolu? Dekuju pelej ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 18:37 Kamča
Haimdole děkuju ti moc,,, :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 14:30 R Muž Silent [5949] – Re: Kamča
Do 55 litrové nádrže bych čichavce modrého nedoporučil. Běžně dorůstá 12cm a dost by se tam tísnil. Pro takovéto ryby se doporučuje nádrž od 100 litrů výše. Pokud chceš nějakého čichavce poohlédni se po těchto druzích rybicky.net/atlasryb/cichavec_medovy rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 10:16 Kamča
Můžu dotaz vadilo by čichavci modrému hodně kdyby byl v 55l akvárku a popř. kdyby to nevadilo kolik doporučujete kusů? Teď si budu pokoušet nově zakládat akvárko a mám tam zatím jen ancistruse tak se pokouším to dát nějak do kupy,,, :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 06:05 Muž Jrk [143] – Re: whatisis
Dovolím si nesouhlasit. U mě se v 63 l ploutví Ramirézky, Neonky a Pancéřníčci rybicky.net/nadrze/7260 Viděl bych to naopak jako velice vhodnou kombinaci. Malé cichlidky + tetry + pancíci. Je ovšem potřeba vybyvi akvárium vhodnými dekoracemi - skrýšemi a změtí kořenů pro cichlidky a pancíky, ale tak aby zbylo místo pro plavání tetrám. Neopomenul bych mimo jiné ani plovoucí rostliny (Lemna minor, Riccia fluitans), které významným způsobem snižují hodnotu NO3 - a to i při pravděpodobně mizerném setovém 15 W osvětlení (není prezentace - nemohu soudit, jen předpokládám). Konkrétní zkušenost s Cichlidkami kakadu ani s Tetrami červenoústými sice nemám, ale v zásadě bych se toho nebál. Plácnu od oka, kdyžtak mě někdo, kdo má konkrétní zkušenost, lepší odhad poopravte:

2 x Cichlidka kakadu
8 x Tetra červenoústá (možná i 10 x)
5 x Pancéřníček drobný (panda nebo některý z jiných drobnějších druhů)

Jinak o cichlidkách velice pěkný článek: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 23:28 whatisis – Re: clingfish
kakadu je krasna rybka. asi by som si nechal len tie. pri pareni sa, budu odhanat uplne vsetko. pavciernikov, prisavnikov, proste vsetko... ja by som ti odporucil samceka a viac samiciek a hotovo. zalezi ale hlavne na tebe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 23:09 whatisis – Re: deltas
dakujem... uz som objednal tie Kardinalky Vietnamske... Ramirezku som pozeral tiez. mila rybicka :) , ale vyhrali to vietnamky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 22:00 clingfish
Dobrý den mám akva 60x30x30. Chtěl bych tam par cichlidek kakadu a k nim tetru červenoústou a nějaký malý pancíky. Je to možné? A jaké počty teter a pancíků byste mi poradili? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 18:59 Vaclav4 – Re: deltas
ahoj no jo jenze tady mu taky urcite neni nejlip v akvarku kde je 20 ryb plus kytky a koreny....vubec neevim co stim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 14:37 deltas – Re: Vaclav4
tam mu bude ještě hůř
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 14:35 deltas – Re: whatisis
ramirezku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:59 Vaclav4 – dilema
Ahoj mam takovy problem v nynejsim akvarku(110l) mam kancika cervenohrdleho jeho velikost je shruba 10cm....je mi jasne ze objem vody je pro nej celkem maly ale co snim? nyni budu zakladat 72l malawi/tanganyku a chtel ybch se zeptat zda bych ho mohl fouknout do te 72l kde by byli jeste poctam parek nejakych tlamovcu tzn. ze by na 72l byli v akvarku 3 ryby nacez tet ve 110 je jich shruba 20. Dekuji mnohokrat za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 16:26 whatisis – Re: Yirka
to by aj celkom slo... vietnamska by bola celkom fajn... dakujem. zatedy by bola vitazom... ak budete tak dobry este poradte... nech si mozem vybrat z viacerych
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 16:21 Muž Yirka [9123] – Re: whatisis
Vedle již zmíněných danií se zkus podívat na kardinálky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 16:18 whatisis – Re: FoRgY
ja viem ze bojovnica je labyrintka, ale nechcem ziadne labyrintky davat ku neonkam. mam zlu skusenost s tymto spolunazivanim. hladam malu peknu rybku do 52 litrovej nadrze, ktora sa postara o potravu na hladine. vacsina labyrintiek dorasta do velkych rozmerov a su teritorialne az agresivne oproti tymto tetram. hladam nieco podobne male, hlavne mierumilovne (nie pavie ocka a pod). dakujem ale aj tak za reakciu FoRgY. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 16:04 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: whatisis
Napr. bojovnica ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 15:04 whatisis – Re: ustavprochore
specializacia upravena. a aku konkretne by ste mi poradila? Labyrintku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 13:36 Žena ustavprochore [567] – Re: whatisis
Nějakou labyrintku? (Navíc, když je to vaše "specializace"... ;-))
Dánia jsou taky hejnovky, na tak malé akvárko jsou ta vaše 2 hejna až až. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 12:34 whatisis
tak co ake rybky by som mohol este dat k neonkam na hladinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 11:45 whatisis
mam viac akvarii ale este nemam na vsetky prezentacie, vlastne len na jedno a to je este nekompletne lebo neviem nazvy niektorych rastlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 11:42 whatisis
je 52 litrove a su v nom 10 neoniek a sedem tetier ziarivych. a prisavka thajska (zatial je malicka a ked podrastie pojde do 120l akva) par krevetiek a ampularka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 11:39 whatisis
danio je dobry napad. tie som vlastne uz mal a ani ma nenapadli. skuste este ine poradit... dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 11:38 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Kolko litrove je akva ? ... je to to prezentovane ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 11:32 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: whatisis
Tak já bych doporučil třeba dania ale záleží jak velké máš akvárko , kolik je tam už těch neonek a ostatních ryb.

Tomas Enderson ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 11:30 whatisis – ake rybky na hladinu k neonkam?
ahoj. poradte mi prosim ake rybky by som mohol dat k neonkam na hladinu. nechcem ale pavie ocka, mollyny ani ziadne zivorodky a chcel by som nejake podobnej velkosti s podobnymi narokmi na vodu... dakujem za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 20:01 deltik
nic moc teda.a ja si je kupovat nebudu dnes jsem byl v hornbach a byly tam ramirezky takové bílé z černýma pruhama za 17kč.to je nějak levné ostatní byly asi za 45kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2009 19:01 XY – Re: deltik
Představ si,že budeš celej svůj život zavřenej v místnosti 5x5 metrů společně s dalšíma 10 lidma.A všechny potřeby včetně kakání budete vykonávat jen v tý místnosti.Nedej bože,když vám ten bachař (pro tvoje ryby to seš ty) co se o vás stará zapomene vynýst pravidelně kýbl.A kde budete mít chvilku jen pro sebe taky nevím(to ryby taky potřebujou)...Tak jak se ti v tý místnůstce líbí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 17:26 Muž fantuomas [35] - Rostliny – too much man
tuším v profile píšeš že miluješ akvaristiku..určite aj tvoji chovanci ťa budú "zbožňovať"..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 15:58 Muž Yirka [9123] – Re: deltik
Vypadá to, že chceš být stejně "dobrý" akvarista jako strýc(jedno jestli vlastní či nevlastní). Z vás musí mít prodavači radost jen vás uvidí. A pokud budete pokračovat tak ještě dlouho budou mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 12:44 deltik – Re: kaote
napiš mi co ty máš doma za bybky a jak velké mš akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2009 11:46 deltik
a řekni mi důvod na první pohled jak se na to mé akva podívám ta se mi nezdá že tam mám moc ryb.většinou jsou všechny ryby malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 11:40 kaote – Re: deltik
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 11:09 kaote – Re: deltik
Nemůžou tam být! Proč se ptáš pořád dokola? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 10:58 Muž Jrk [143] – Re: deltik
Komu není rady, tomu není pomoci... :-( Proč se tedy ptáš, jestli můžeš, když si je stejně koupíš protože chceš? :-O Ono se asi neptáš, protože potřebuješ radu hmm

Edit: Abych nezapomněl, chtěl jsi odpověď, tak tady je:

UŽ TAM NEKUPUJ NIC !!!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [157] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=7801