Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 103 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 13:28 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ten hlavní problém je zajeté akvárium, kde už nedojde k dusitanové špičce. Na tu jsou choulostivé. I zaběhlého, zarostlého akvária není problém s jejich chovem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 13:27 Machy10
ještě jsem koukal, že pancéřníčci a otíci žijou u dna nádrže . . . aby mi tam neplavali jen neonky a zbytek nebyl u dna . . . nebo se nedrží jen u dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 13:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Machy10
ne všechno co píšou v atlase je pravda, je to dost subjektivní, i začátečník může mít akvárko ve kterém se jim bude dařit, a i několikaletýmu akvaristovi můžou pochcípat. Dle mých zkušeností jsou docela nenáročné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 13:16 Machy10 Re: katterinecka, Re: malyLibor
ok, díky, ale zase nevýhoda modrých je, že jsou náročnější na chov a nejsou pro začátečníky, což já jsem =) viz.:http://rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 12:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
další výhoda modrých neonek, je že mnohem líp drží hejno a nejsou tak rozplyzlé po nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 12:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Machy10
Jak psal romant. 8 otíků, 8 pancéřníčků - (dal bych raději C.habrosus nebo hastatus, jsou menší a pěkně živí) a neonek 12-15... a vybaer si takové, jaké se ti nejvíc líbí - ty modré mají výhodu pro tvé akva, že jsou menší a můžeš jich dát větší hejno, což je u neonek (a teter obecně) žádoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 11:47 Machy10 Re: Zoidik
ok, a kolik kusu od kazdeho?? abych jich nemel moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2012 11:16 Muž hardy [45] Re: Machy10
jak uz tu psal roman souhlasim snim dava dobry tip!a misto tech neonek by se mi spis zamlouvalo tohle rybicky.net/atlasryb/tetra_zhava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2012 11:07 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Machy10
Nechal bych jenom ty neonky, pancíky a otocincluse. Víc nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 11:04 Machy10 Re: romant
ok, dám ty neonky, cca 10ks a k tomu pancéřníčka skvrnitého, cca 6-8ks . . . co by se k nim hodilo dál?? Když budou v akvaristice mít, tak bych tam dal Krunýřovce jednopruhého . . . ale to asi bud pancíka, nebo krunířovce, ne??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:13 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Velikost akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:11 majo – ryby
ahojte chcel by som sa spytatt .....vceera som kupil par rajovcov a samcek zacala nahanat samicku...dnes som dokupil par ramireziek a samec rajovca zacal nahanat uz aj ramirezky... mysite si ze to prestane casom ked si zvyknu na prostredie alebo ako to mam riesit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2012 14:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Machy10
Vem to tak, buď tam můžeš mít větší ryby, kterých tam bude tak tak hejno a ne budou mít moc prostoru, nebo plno maličkých rybek, které z toho budou mít skoro ráj. Drobných rybek je docela velký výběr, i když nebývají až tak dostupné v menších akvaristikách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.12.2012 14:24 R Muž romant [27983] Re: Machy10
Ty parmy bych s neonkama nekombinoval, jsou to oboje hejnový rybky a tlouklo by se to. Zůstal bych u těch neonek, klidně i více. Ty ancíky bych rozmyslel a jako alternativu bych dal třeba partu 8 otíků rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy . Na ty pancéřníčky je to dno lehce na hraně, ale mělo by to jít(hrubozrnný, ostřejší), al bych taky 8 kousků. Čichave zlatý ne, na ně to prostorově není, to kdyžtak čichavce zakrslý, nebo medový. Místo těch ancíků možno taky rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.12.2012 14:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Machy10
84 litrů není moc. Nad těmi ancíky bych ještě zauvažovala, není to pro ně moc. Koukni třeba na krunýřovce jednopruhé, ty se tam budou hodit víc a neokusují rostliny. A místo červených neonek, kdybys sehnal modré neonky, tak by to pro ně bylo taky lepší. Jsou menší a bude jich moct být větší hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 14:14 Machy10 – Ryby do nového akva
Ahoj, mám skoro měsíc založené akva a rád bych pořídil první ryby. Uvažuji o hejnu rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena - cca 10ks, k tomu bych rád přidal rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_long_fin a rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity - nevím, jaký počet. K tomu všemu jsem ještě uvažoval buď o Parmičce Duhové nebo Nádherné a nebo o rybicky.net/atlasryb/cichavec_zlaty, ale nevím, kolik kterých, abych neměl přerybněno, mám 84l.
Předem díky za názory ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 10:14 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: knm
Kamarádce byly ty modrý doporučený v akvaristice do 30l akvárka, má jich tam tuším 12 kusů a při tom jak jsou malý se skoro v té nádrži ztrácejí :) Ale snad vyrostou. Druží se tak přiměřeně...nemají tam žádného predátora, jen kámoše otocinclusy :) Musím říct, že jak neonky nemusím, tak tam vypadají krásně - černé dno, svěže zelené rostliny, neonky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2012 09:21 Muž kofejn [963] Re: knm
Ale jo, občas se druží, když někdo přijde k akváriu, nedej bože zaťuká na sklo. To je jedna na druhé a čekají žrádlo :-). Neonky jsou zvědaví dravci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 09:17 knm
Tak, ked sa nedruzia tebe v 250 litroch a v pocte 40 kusov, mne by sa v 54l a v pocte 8 nedruzili, ani keby som im tam pustil aligatora :-D Tak uvidim, ci tam nakoniec pojde 8 nedruznych neoniek cervenych, alebo 10 teoreticky druznych tetier zhavych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2012 08:50 Muž kofejn [963] Re: romant
Jestli můžu, tak potvrzuji ze své skromné zkušenosti, že neonky se moc nedruží a ani ramky či kakaďáci je do hejna nepřesvědči. V mém akváriu jsou pány nádrže neonky a cichlidky jsou až na posledním místě, neonky jim všechno sežerou.
Doufám, že se kakadu otrkají a zjednají si pořádek hmm .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 08:30 Luky89 Re: knm
Jo s tou teplotou jsem na tom v létě taky tak. V malým akvárku jsem měl i 31 v 54 litrovým 29,5. Ale to není zas takový velký problém krátkodobě. U nás uvádějí vodu z vodovodu 7,4, ale v akváriu naměřím tak 7. Tvrdost mám celkovou 10, uhličitanovou 5. Ta tvrdost co tam píšeš je asi uhličitanová ne? To je dost měkká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 08:17 knm
Pri bratislavskej vode 2,04 – 3,26 tvrdost a 7,35 – 7,87 ph je to ale zrejme skor na obycajnu a zrejme ani ta zhava do toho uplne nepasuje. Ale zasa, v lete tu mame bezne 35 C a v byte tam padom aj cez 28 stupnov. Minimalnu teplotu to snad udrzi, kedze je tam 50W Jager s termostatom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 07:47 Luky89 Re: knm
Přesně tak, ta neonka červená vyžaduje o něco málo vyšší teplotu, pH pod 7 a měkčí vodu. V náročnosti na prostor jsou stejný. Mimochodem ty červený se mi líbí víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 04:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: knm
Obyčajná nerada vysokou teplotu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 00:13 knm
Ta by mala byt podla atlasu rybicky.net/atlasryb/neonka_modra o dost narocnejsia. Je v narocnosti na priestor a starostlivost vacsi rozdiel medzi cervenou a obycajnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2012 00:08 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: romant
A co třeba neonky modré? Do menšího akvárka mi přijdou lepší jak neonky obecné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 23:09 knm
Tetru zhavu som bral ako alternativu cislo dva a ked som ju prvy krat videl nazivo, fakt sa mi velmi, velmi pacila. Tak si to necham prejst hlavou. Mimochodom, toto je skvela stranka a skvele forum, cim nechcem navodit konca debaty o neonkach v 54l a odradit nikoho od dalsich prispevkov. Romant, luky, tajfun, vdaka za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:50 R Muž romant [27983] Re: knm
Filtr sice značkovej, ale s tím filtračním objemem je to spíš míň, než víc. Červenohlavý rozhodně ne, to jsou plavci a potřebují větší akvo, nikdy jsem je neměl v menším než 150 litrovým akváriu. Stran těch neonek jsem už svoje napsal, třeba se Ti k tomu vyjádří někdo další a příjde i s jiným návrhem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:44 knm
Filter je tam www.eheim.com/… co vyzera byt podla mojich laickych zisteni o.k. Stale mi ale nie je jasne, ci by sa zhave v pocte dajme tomu 12 spravali inak ako cervene neonky, ktore su rovnako velke v rovnakom pocte. A mimochodom, co hovoris na tetry cervenouste, co su tiez velmi pekne rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:35 R Muž romant [27983] Re: knm
23 čistotnejch ryb je i na 54 litrů možný. Těch pancéřníčků můžeš ubrat, pokud by jsi pořizoval i ty ramirézy, ale teter bych dal to 15 hlavý hejno, bude to kompaktní. Ještě jedna poznámka a ta se týká filtrace. Jak jsem pochopil, tak je to nějakej set a tam bych předpokládal lehce poddimenzovanou filtraci, ale nevím přesně, ono výkonnej a hlavně účinnej filtr je důležitá věc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:30 knm
Dakujem za skusenosti. A myslis, ze zhave budu v hufe? Pisal si o pocte 15, co mi pripada na 54l dost vela. Hlavne v kombinacii s 8 corydorasmi. 23 ryb sa mi zda moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:06 R Muž romant [27983] Re: knm
Už jsem pár takovejch akvárií viděl a ani utužovatelé kolektivu, jaký ramirézy jsou s nima nic nesvedli. Jinak na to hejno platí, že čím víc, tím líp, je to nekonečná debata, která se tady tu a tam vede. Nikomu nic nenutím, jenom sděluji lehce utrpěný zkušenosti, ale ono když se to nevyzkouší, tak tomu člověk kolikrát nevěří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:00 knm
Myslis, ze zhave sa mi tam budu skor zdrzovat v skolach? Teda vzhladom k poctu aspon v jednej skolke? :) A 8 cervenych neoniek tam bude myslis v rozptyle? Snad by prave tie ramirezky mohli utuzit kolektiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:46 R Muž romant [27983] Re: knm
Já na to mám názor ten, že neonky v akváriích Tvojí velikosti jsou jakoby rozstřelený a nevynikne tak jejich hejnová pospolitost a proto jsem Ti doporučoval ty tetry žhavý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:42 knm
Predpokladam, ze tam mozem dat aj cervene, nie? Rozmyslal som presne nad 7-8. Su niecim narocnejsie nez obycajne? Mal by tam byt nejaky vhodny pomer medzi samcami a samickami? Jedine, co som nasiel, je 24 C min. teplota oproti 20 C pri obycajnych. A je to tak,ako som pisal. Niektori si myslite, ze neonka do 54l ano a niektori, ze nie. Nerad by som, aby tam niekto trpel. Zaciatok snad zvladnem, kedze sme kedysi mali doma 260l a nieco si este pamatam a nikam sa neponahlam. Mimochodom, ten set ma pod ziarivkou reflektor, takze to snad bude trocha svietit a neskor pridam pas LEDiek. Dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:23 Luky89 Re: knm
Hejno neonek třeba 8 kousků si tam klidně dej, pak třeba pancéřníčky panda - 5 kousků a pár cichlidek Ramirezových se tam taky vejde. Nebo nějakýho krásnýho samečka bojovnice. Jak píše Romant ty cichlidky až nakonec po nějakém tom zaběhnutí. Přeju hodně štěstí v akvaristice! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2012 20:30 R Muž romant [27983] Re: knm
Osobně bych volil hejno 15 kousků teter žhavých a na dno 8 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity . Stran těch Ramiréz, je třeba si uvědomit, že jsou to rybky citlivější tzv. na vodu a to její kvalitu, chce to nepodceňovat pravidelný týdenní výměny alespoň 1/3 vody(prospěšné pro akva jako takový). Stran těch rostlin mrkni do atlasu rostlin a vyfiltruj si ty nejméně náročné. To osvětlení se dá lehce polepšit tzv. "odrazovým reflektorem", pohledej ten pojem. Určitě to nechce nikam spěchat, informací není nikdy dost, třeba tady:http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm
www.akvarijni.cz/…
Ještě k těm ramirézám, pokud se pro ně rozhodneš, tak je dávej až do řádně zaběhnutýho akvária, což já považuji až tak po dvou měsících normálního provozu. Určitě se setkáš s názorem, že jsou to velmi choulostivý rybky, ale když jsou z dobrýho zdroje a dodržují se nějaký základní zásady, jenž jsem nastínil, tak dělají radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 20:23 Muž tajfun1 [222] Re: knm
hejno neonek by tam klidně být mohlo, chce jich tak 8-10ks, aby se cítily dobře... k tomu by i šlo malý hejno nejmenších pancéřníčků tak 5ks ...tohle považuji za max hranici ryb v akva, která bude podpořena dobrou pravidelnou údržbou, filtrací a taky postupným umístěním rybek až po zaběhnutí akva.

nebo si místo pancéřníčků vyber jednoho Bettaka, pokud chceš výraznou rybku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 20:03 knm – Neonky do 54 litrov?
Po 20 rokoch sa vraciam k akvaristike, kedze deti dostanu na Vianoce set Eheim 60x30x30 (uz je kupeny a nic vacsie sa nam zial nevmestilo). Nieco si pamatam a dost som si tu precital, ale niektore veci sa tu riesia s nejednoznacnym vysledkom. Preto by som sa vas chcel spytat:
1. Velmi by som tam chcel neonky (najradsej cervene, pripadne obycajne). Ano, ci nie? V tom sa tu odpovede dost lisia. Pokial ano, kolko? 
2. Pokial nie, pacia sa mi tetry ziarive (cesky zhave), cervenouste, pripadne medene alebo ohnive. Kolko z nich?
3. Rad by som tam pridal zopar mensich corydorasov. Ktori su najvhodnejsi a kolko?
4. Keby sa tam vmestili, zostavu by som rad dokoncil parikom niecoho vyzorovo zaujimaveho (napriklad ramirezky), pripadne nejakym zaujimavym singlom. 
5. Zivorodky nechcem
6. Este by som rad poradil, ake rastliny tam dat, kedze je tam len jedna 15w trubica. 
7. Samozrejme, budem sa starat ako sa len da, ale z mojej planovanej zostavy je vam zrejme jasne, ze chcem nieco menej narocne. 
Dakujem pekne za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 05:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Thomatys
Thomatys napsal: A nastává čas řešit jaké ryby nasadit do akvária o objemu 55L. Co se týká sumců tady bych měl jasno rybicky.net/atlasryb/pancernicek_cernopruhy nebo jemu podobný. Čistička rybicky.net/atlasryb/litoxus_aronsky nebo jí podobná. No a teď ty ryby, ze začátku sem chtěl živorodky, ale co sem četl komentáře tak dost kadí a udělají dost rychle nepořádek, sám to vím. No a tím pádem bych chtěl nějakou co bych mohl mít v 55L nádrži, co by se množila a neudělala až tak příliš velký nepořádek hned pár týdnu po nasazení do nádrže.
Tyhle toho moc nenakadí - X.pygmaeus,N.elegans, H.formosa,P.amates,P.caudomaculatus, P.prolifica....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 18:47 Muž ender [3] Re: romant
ty Dánia bych rád zachoval v tomhle počtu - vím, že je to na hejno "málo", ale i tak jich je plné akvárko...
každopádně díky za reakce - jen nevím, jak s tou Betou - radíte mi ji do téhle osádky nedávat, upřímně - už jsem s ní do budoucna počítal, ale samozřejmě rád si nechám poradit - povolte mi jí... :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 18:14 R Muž romant [27983] Re: Thomatys
Jako "čističku" partu otíků rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy , ty živorodky třeba rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 18:08 Muž Thomatys [-3] – jaké ryby
A nastává čas řešit jaké ryby nasadit do akvária o objemu 55L. Co se týká sumců tady bych měl jasno rybicky.net/atlasryb/pancernicek_cernopruhy nebo jemu podobný. Čistička rybicky.net/atlasryb/litoxus_aronsky nebo jí podobná. No a teď ty ryby, ze začátku sem chtěl živorodky, ale co sem četl komentáře tak dost kadí a udělají dost rychle nepořádek, sám to vím. No a tím pádem bych chtěl nějakou co bych mohl mít v 55L nádrži, co by se množila a neudělala až tak příliš velký nepořádek hned pár týdnu po nasazení do nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 18:07 R Muž romant [27983] Re: malyLibor
Tak abychom to podpořili trochu praxí, tak mám teď v patronátu jednu školní 112 litrovku a tam jsou ty dánia v počtu 10 společně s neonkama červenejma v počtu 11 a jsou z nich vcelku kompaktní hejna ve vrchní a střední partii a dole jsou dva páry cichlidek a to ramiréz a boreláků, takže to opravdu funguje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 17:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
stydim máte recht...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 17:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Než budete někoho kritizovat, zkuste si přečíst, o čem se píše. ender píše, že bude mít v akvárku 12 neonek a že tam má 4 dánia. Já mu doporučuji, aby ta 4 dánia vyměnil za 6 neonek, takže tam bude mít neonek 18. To snad dokáže spočítat na prstech i dítě ve druhé třídě ZŠ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 17:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Dánia pruhovaná jsou mé velmi oblíbené ryby, stejně jako bety... ale jak říká Zoidik. Místo 4 dánií bych dal 6 neonek....

6... kuwa to je ale velehejno ve stovce...Místo 4 6 no to je jako z bláta do louže...A pak bude následovat...Mám v akváriu 6 neonek a ony se divně chovají... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2012 16:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ender
Dánia pruhovaná jsou mé velmi oblíbené ryby, stejně jako bety... ale jak říká Zoidik. Místo 4 dánií bych dal 6 neonek, s otíkama bych počkal ještě 14 dnů a ramirezky bych pak dal další 2 týdny po nich. Ramirezky špatně snáší čerstvé akvárko, správně by měly jít do akva až tak po třech či více měsících a betu bych taky vynechal... Ale to je jen návrh, samozřejmě se ho držet nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 14:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: ender
Pořadí otíků a ramirezek bych asi otočil. Betou si chceš kazit tu pěknou amazonksou skladbu? Teda zebry nejsou taky z amazonky no. Jo a taky to jsou hejnovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 14:19 Muž ender [3]
chlapi - díky - už jsem klidnej :-)
tenhle týden chci doplnit hejno neonek do počtu dvanáct a příští týden ty Ramirezky. Další týden Otíky - může být - nebo jim mám dát víc času?
Nakonec bych chtěl Betu - ale nevím, jak se bude tvářit na temperamntní neúnavný plavce v podobě čtyř zeber, který mi tam "lítají" z jedné strany na druhou... :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [103] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=5101