Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 120 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 16:09 Terka – Rybičky do rohového akva
Prosím poraďte mi jaké ryby mám pořídit do rohového akva 100l? Nějaké co moc nenadělají a vypadají hezky. Díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 10:47 Muž lukasleibelt [84] Re: kacka142
Souhlasím s jirkou mám perletovýho a zlatýho a vůbec s nimi není žádný problém.Ale parmičku a pancéřníčky to nemám zkušenost hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 08:41 Muž Yirka [9126] Re: kacka142
Nebudu hodnotit celkový počet rybek v nádrži, to si musíš posoudit sama co je únosné. Nicméně čichavci zlatí a perleťoví spolu nažívají bezproblémově. Tedy alespoń u mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 20:53 Žena kacka142 [5] – snesou se?
Chci se zeptat jestli k stávající samici Čichavce perleťového můžu přidat samce Čichavce zlatého, jestli se snesou? A potom také jestli k Parmičce červenoocasé mohu dát několik malých pancéřníčků? Vše by bylo v cca 120l akvárku ještě s blackmolama a pavíma očkama.... (budu totiž předělávat akva známému - má ho v příšerném stavu a chci mu dát nějaké rybky od sebe tak aby to bylo ok) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2012 19:43 Muž Yirka [9126] Re: viky
Já ještě přidám jednu zásadní radu, i když ji asi znáš, nepřidávej rybky najednou, ale postupně. Třeba po týdnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.04.2012 16:31 R Muž romant [27987] Re: Juck
Tři druhy teter na takhle malý akvárko je moc, rozhodl bych se pro jeden ve slušným počtu min. 15 kousků. Živorodky v počtu menším, nebo žádný, jsou to dost prasátka. Na dno třeba nějaký hejnko pancéřníčků(chce to menší zrnitost dna), nebo se podívej třeba na menší cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 15:35 Muž Juck [1] - Cichlidy – PROSÍM O POMOC
Dobrý den,jedná se o akvárko 100l.Osazene rostlinami.Bylo by to v pohodě,tetry diamantové,tetry královské,živorodky,neonky,a popřípadě 1 pár kančíku příčnopruhých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 15:06 R Muž romant [27987] Re: viky
To je dobře, že čteš a ptáš se dopředu. X-) Dal bych Ti ještě jednu radu a to, aby jsi se zaregistrovala a založila si jednoduchou prezentaci toho akvária o němž je řeč a uvedla tam co nejvíce informací, potom se, tomu kdo bude chtít a umět poradit s tím či oním dotazem, bude daleko lépe radit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 15:01 viky Re: romant
pročítala jsem toho tolik,že jsem ,,snad" akva založila dobře...........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 14:55 viky Re: Zoidik
diky už to ten měsíc bude tak tam,ty potvůrky můžu dát,ale přemýšlím jaký pročetla jsem si diskuzi a pořád nějak nevím mám dva čichavce modré-ty jsem ,,zdědila" jsou zatím v kranténě,ale bojím se je dát dohromady s neonkama a black molly,parmička červenoocasá,mečovky,přísavka thajská,tetra černá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 14:44 R Muž romant [27987] Re: viky
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
Tohle jsou nějaký odkazy, který se můžou hodit. S postupným osazováním ryb bych začal nejdříve tři týdny po založení, to je v jedný větě shrnuto co se dá dočíst v těch odkazech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 14:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: viky
4 týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 14:39 viky – dotaz
založila jsem nový akva a chci už tam dát ryby jak dlouho bych to měla nechat,,usadit"? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 21:24 viktor
Zkusil jsem testy na NO2 s negativním výsledkem, test na NO3 taky nedopadl špatně. Pravda, šlo o ten super od rataje, nicméně referenční 50mg/l světle fialový byl, voda z mého akvárka čirá (a podle vodárny www.ovak.cz/… to tu vážně není až tak zabité). Myslím, že by to ty cichlidy snad mohly ustát (jak říkám, množit je nechci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   01.04.2012 23:41 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Martazzz
Katko,Dalíku,Honzo,Martazzzi...
Měl,či měla by ses rozhodnou,jaké ryby se ti líbí,z jakého světadílu jsou,jaké mají nároky na vodu,teplotu,krmení...
Pokud se ti líbí neonky,volil bych rybky JA,z dominantnějších třeba Nannacara anomala.
Zvol si jednotný NICK,a přečti si pár vláken před mojí reakcí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 23:41 Martazzz Re: Martazzz
Ale můžou být i větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 23:32 Martazzz – založení akvária
Zdravím akvaristé. Potřeboval bych poradit. Zakládám akvárko 54L. Jaké ryby do něj dát, tak aby jich tam nebylo moc ani málo. Líbí se mi spíše menší rybičky. Hlavně neonky. Pište složení. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 22:35 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: viktor
Osobně bych terazony nedoporučoval,jsou to otravné ryby,nehledě na to,že pocházejí z jiného světadílu,ale moje hodnocení plyne z mojí averse vůči těmto rybám...Já bych volil drobné tetry,neonky,bentosky,krvavé....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 22:04 viktor
Aha, díky, myslel jsem, že cichlidy jsou spíš střední část. Jinak ty parmičky to mají jak? Není na ně 54l moc málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 21:53 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Nympheas
Opravdu všeříkající odpověď... :-D
Apistogramma cacatuoides je kromě období tření mírumilovná rybka,ale samozřejmě vyjímky potvrzují pravidlo...Nicméně samec si většinou hledí vlastního druhu.
Pokud je nádrž prostorná,nebo alespoň řádně rozčleněná,doporučil bych kombinaci 1:2-3.
Do avisovaných 54 litrů bych dal 1:2,a na dno bych už nepřidával žádné ryby,pak by neměl být problém.Pro cichlidy je důležitá plocha dna.
Ev.náhradou bych zauvažoval nad Nannacara anomala,Apistogramma agassizii,Mikrogeophagus ramirezi,nebo třeba při zachování prostoru i Apistogramma nijsseni,doplnil bych spíše ryby střední a horní niky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 21:36 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: viktor
kakadu mám v 190, pandy si nevšíma, ale mal som s ním aj agasizky a mam podozrenie že ho ubil. hold silnejší zvýťazil, ale k ostatným rybám úplne v pohode, mam hoaj s neonkami a nič
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 21:35 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: viktor
já mám kakadu,řekla bych že se chovají stejně jako ostatní cichlidky,možná jak který.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 21:31 viktor
Tak já to nemyslím v rámci jednoho druhu. Nechoval bych víc než pár. Spíš mi šlo to, jak to maj ve vztahu k ostatním rybám. Aby třeba necupovaly pandy, které jsou docela malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 21:28 R Muž romant [27987] Re: viktor
U jednoho kluka a dvou holek by problém býti neměl. Nejvíce po sobě jdou samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 21:27 viktor
A chová tady teda někdo kakadu? Pořád nevím, jak je to s tou jejich agresivitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 21:21 viktor
Jasně no, akorát se celkem blbě shánějí. Nicméně za dva týdny bude v Ostravě akvaburza, tak tam by to snad neměl být až takový problém. Právě proto se ptám teď a hledám, co by se tam mohlo dát, bo k většímu výběru ryb se hned tak asi jinak nedostanu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:59 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: viktor
Ty čichavci zakrslý jsou moc pěkní a bezproblémový,dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:47 viktor
Díky, nevím kolik rybiček si s takovou nádržkou můžu dovolit (nejde mi o to mít tam co nejvíc ryb, chci aby jim bylo dobře). Kakaďáka se bojím, aby mi to tam moc nerval a nešikanoval. Ještě mě napadla nějaká labyrintka jako bojovnice (jeden samec) nebo párek čichavců zakrslých. Nicméně by tam nejspíš byli trochu jak pěst na oko :) Nebo víte o nějakých větších, párových rybkách? Odchovávat nic nechci. S těma cichlidkama ještě uvidím podle parametrů vody, až si mi akvárko víc sedne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:33 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Agasizzi je hodně citlivá na chemismus,Kakaďák je méně náročný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:21 R Muž romant [27987] Re: viktor
Pancéřníčků min. 6 kousků, teter alespoň 10 kousků a mrkni se třeba na tyhle cichlidky rybicky.net/atlasryb/cichlidka_agassizova platí u nich to co jsem již napsal u ramiréz, pravidelné výměna vody a dobře zajetá nádrž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:10 viktor
Jasně, to mi je jasný, že cichlidy jen jedny. Přemýšlel jsem i nad kakadu, ale ta bude asi moc agresivní. Dík, že jsi mi udělal jasno s těma akarama, protože jak říkám, všude píšou něco jiného. Pravdou je, že akvárko má teď něco přes dva týdny, takže nevím, jestli by cichlidky rozdýchaly měsíc starou nádržku. A když už jsme u toho, tak kolik pand a teter (anc mi stačí jen jeden:) by bylo optimální na tuhle velikost? A co ty parmičky místo teter, to by taky šlo? Jinak pokud bych teda vypustil ty ramirézky, jaká by byla jiná možnost pro nějakou větší "dominantní" rybku(pár)? Všímám si, že takových rybek moc není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 19:26 R Muž romant [27987] Re: viktor
Přidat pancéřníčky do hejna, nějaký ty tetry jak píšeš, ty cichlidky buď jedny, nebo druhý po páru bude taktéž v pohodě, ale dával bych je tam až bude akvárko pořádně zaběhnutý, až za několik měsíců. Co se týká těch akar hnědých, tak ty opravdu ne, to jsou vzrůstnější cichlidy a potřebují ideálně akvárko tak trojnásobně velký. Chce to dodržovat dobrou hygienu nádrže v podobě odkalení dna, kdy je třeba a hlavně pravidelně týdně měnit alespoň 1/3 vody, to se vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 19:21 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: viktor
volil bych za (b)
dal bych tam hejno neonek nebo razborek ale to je jen muj nazor tatra žhava to taky není špatnej napda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 19:19 viktor
Těmi chichlidami samozřejmě myslím jeden párek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 19:16 viktor
Ahoj, mám 54l akvárium s klasickým Ancistrusem a 3 pandama na rozjetí. Za cca 2 týdny plánuju doplnit stav do finální podoby. Přemýšlím nad pár možnostma.
a) doplnit hejno pand třeba do šesti kusů a pořídit si "větší" rybičku jako je třeba Cichlidka Ramirezova nebo Vysokoploutvá. To by snad neměl být problém. Nicméně by mě zajímalo, jestli by se místo zmíněných dala "použít" třeba Akara Hnědá (nekamenujte mě, ale jak tak projíždím různé weby, tak nacházím různé informace, třeba zde www.seriouslyfish.com/… , ptám se spíš ze zvědavosti).
b) hejnko menších rybiček. Například vzít ještě jednoho pancéřníčka a k nim 8 menších teter (třeba tetra žhavá) nebo parmiček čtyřpruhých. Šlo by to k sobě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 11:12 Muž Ad@m [1051] Re: Werunka
Dobré ceny setov aj nádrží majú v Hornbachu BA. Z cichlíd možno ramirézka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 09:59 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: LMI
buď tam môžeš nechať tie neonky a ešte nejaké prikúpiť alebo sa ich nejako zbaviť a miesto nich kúpiť nejaké iné či už tetry alebo aj razborky podobnej veľkosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 08:50 Muž LMI [6] Re: peter1459
Namieto neoniek 10 iných tetier podobnej veľkosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 08:47 Muž LMI [6]
Mrenky majú okolo 8-9 cm. Momentálne sa mi zdá, že už nerastú... alebo rastú veľmi pomaly. Mrenky sa ku mne dostali omylom, ale zatiaľ vyzerá, že sa im darí.
Skaláre sú o dosť väčšie, ako boli, keď som ich kupoval.
Ak vydržia ešte dva roky, pôjdu do väčšieho :-)
Colisy boli 2, žiaľ, jedna (samička) to z neznámych dôvodov vzdala...
Uvažoval som o najmä colise - či jednu alebo tri - teda spolu dva páry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 07:05 Žena kacka142 [5] Re: Sera
Já bych mu jí dala, ale on už jednu má :( a to by se zas praly a určitě by jedna chcípla :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 23:11 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: LMI
aké sú veľké tie Mrenky nádherné? skaláre preč, podla veľkosti aj mrenky asi, ak chceš ameriku aj colisu, ak nie môžeš doplniť pár. určite by som pridal tych pandikov aspoň 3ks ešte, a zrejme zo 10 neoniek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2012 23:09 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: LMI
já bych v prvé řadě vynechal skaláry i mřenky nádherné.. ty potřebujou větší akva..
čichavce bych dal dva - jeden pár.
Pancéřníčci jsou hejnové rybičky, takže bych jich dal alespoň 6, a klidně víc.
Další připomínky nechám na jiných :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 22:41 Muž LMI [6]
Čo by ste poradili na doplnenie osádky? - osadenstvo:
2x SAE
3x Mrenka nádherná
1x Colisa
11x neonky
3x pancierniček panda
2x skalár
126 litrov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 22:26 Muž Drewitz [0]
Já měl v 60l AQ taky 3 parmičky. Vše bylo ok do té doby než jedna začala být trochu větší než ty dvě zbylé. Do té doby ( cca půl roku ) byl klid. Potom holt vydržela jen ta jedna. Ale docela dlouho.
Každopádně jsem je tenkrát koupil úplně stejně neplánovaně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 19:00 Muž Ad@m [1051] Re: kacka142
Tatinovi daj tú parmičku, ancíkov si nechaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 18:56 Žena kacka142 [5] Re: Sera
Děkuji za rady ;) já tu parmičku boužel už mám :( (vysvětlení výše)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 18:55 Žena kacka142 [5] Re: romant
Děkuji za rady ;) já už tam tu Parmičku boužel mám - byla jsem na burze v Praze (nic jsem si o ní předem nezjišťovala protože jsem jí původně kupovat v plánu neměla), ale strašně se mi líbila a přišla mi tak akorát (má teď asi jen 3cm) a paní mi tvrdila že je to do 60l akvárka v pohodě a ještě že musí být 3 aby se nepraly...takže jsem podlehla :( boužel realita jak vím je jiná (zbylé 2 zemřeli - praly se mezi sebou) ale nemám jí kam dát :( ?, ancistrusy už mám ale ty popřípadě dám tátovi do 120l ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 18:11 Muž Ad@m [1051] Re: kacka142
Mrenku červenochvostú som mal v 120l úplne bez problému, ale 60l je pre ňu málo. Ancíkovia sú dobrí ale stačili by dvaja. Bojovnice s gupkami myslím, že môžu byť, ale ja osobne Betty nemusím. Povedal by som, že skladba rýb je až na tú parmičku O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2012 18:01 R Muž romant [27987] Re: kacka142
Parmičku červenoocasou rozhodně ne, mrkni na ní do atlasu. Kombinace bet a pavích ok fungovat může, ale taky nemusí, bude záležet na tom jak si rybky tzv. sednou. Ty ancíky bych tam nedával, jsou to dost bordeláři a pokud tam budou ty paví oka, tak by tam těch znečišťovatelů bylo až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 17:56 Žena kacka142 [5] – 60l jaké ryby?
Chtěla bych trošku obměnit a dokoupit osazentstvo akvárka (60l - více v prezentaci) co myslíte může být?
3x Ancistrus
3x Bojovnice pestrá (jeden samec + 2 samice)
1x Parmička červenoocasá (paní na burze co mi jí prodala tvrdila že jí 60l stačí :( realtita je jíná no ale už jí mám a zbavovat se jí nechci)
12x Paví očka (ještě prcci až vyrostou půjdou pryč) + 3 dospělé Paví očka


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [120] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198767x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=5951