Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 00:10 Neonblue Re: VLAZA
Hola
Ak nemáš ostré dno tak corydoras jednoznačne sú to velmi zaujímavé rybky svojím správaním ale aj náročné na čistotu a kvalitu vody. Namiesto klasického prísavníka skús pozrieť otocinclus affinis je to malá šikovná rybka ktorá velmi velká nevyrastie čiže jej môžeš v tom akva poskytnúť domov na celý život a nemusíš riešiť kam s rybkou ked ti prerastie akvárium. A nakoniec nejaké výrazné rybky záleží aké rastlinky a tak chceš pestovať, ale za mňa najkrajšie malé rybky jednoznačne razbora galaxy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2022 21:42 R Muž ctibum [6926] Re: VLAZA
Předně by bo fajn založit prezentaci akvária, pokud už je v provozu. Ať se ví, o čem je řeč (rostluny, filtrace atd.)
A za další, 54 litrů je hrubý nebo čistý objem? Tady na fóru a v atlasech se počítá čistý, tzn. 54 hrubý je cca 45-50 čistý, což tě ve výběru víc omezuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2022 21:21 Muž VLAZA [2] – rybičky do akvária 54l
Dobrým den, mám akvárium 54l a hledám nějaké rybičky co tam mohu dát a případně kolik a při jaké teplotě a jelikož jsem začínající akvaristi a nemám moc zkušeností hledám něco krásného a nenáročného (např. betta něco k tomu, neonky něco k tomu, paví očka...) chtěl bych k nim dát také nějaké čističe ale studoval jsem všelijaké video návodu a články jak od nás tak ze zahraničí ale furt nevím :-(, mám vodu tvrdosti 1,25 mmol/l což je asi 7 dGH.
předem vám děkuji za rady a těším se co pěkného mi doporučíte ;-) pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 23:01 Muž Nobody [-14] Re: Rovano
Nevím o tom, že jsou to potvory, ale i pro ně je lepší voda s nižší tvrdostí a pH aspoň okolo neutrálu, lépe pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 22:10 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Nobody
Ještě jsem zvažoval černé, ale jsou to potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2022 21:01 Muž Nobody [-14] Re: Rovano
To je docela dost. Pro neonky obecné - asi nebude problém, ale pro červené a i modré je ta tvrdost a pH poněkud vyšší.
Zkusit můžeš a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 18:30 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Nobody
7,43PH vstupní, reál netuším. A 8,5dKH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 16:42 Muž Nobody [-14] Re: Rovano
Záleží na tom o jak vysokou tvrdost a pH se jedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2022 17:53 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Lojza007
Zvládnou také Neonky vyšší tvrdost a PH než se naň doporučuje? Vím, že je to hlavně o podmínkách chovu, ale tak se ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.04.2022 11:51 Muž Lojza007 [1207] Re: Radek87
Já bych spíš šel do modrých neonek, menší délka akvária je pro ně lepší a navíc jich může být mnohem víc. Zvážil bych třeba 60 neonek modrých a nedávat tam ani ty razbory.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 11:46 Muž Radek87 [5]
Zdravím, plánuji výměnu osádky a mám takovou představu 15 neonek červených, 15 rasborek espeho,5 pancerničku panda + jeden samec Betty. Snesou se spolu a ten počet vyhovuje? (Akva 112l hrubého).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2022 18:02 Muž Sha [500] Re: michal771
Studuj dále. Dát rybu do týden založeného akvária není dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 17:05 michal771
Ahojte,
som začinajúci akvarista, mám niečo málo naštudované ale rozhodne si nechám poradiť
Mám Eheim 126Lset 80x35x40 (prezentáciu pridám neskôr)
Akvárium sa momentálne zabieha prvý týžden je tam vysadených pár rastlín a jeden samec bojovnice ktorému sa tam podľa mňa dosť páči a skúma celé akvarko,
(hygrophila corymbosa, alternanthera reineckii, anubias ktorý som priviazal o drevo, a napredu pogostemon helferi) rastliny by som chcel rozhodne ešte pridať ale hľadám stále inšpiraciu, poprípade by ste mi mohli poradit akú rastlinku pridať do pozadia, niečo vkusné a nenaročné
Mám celkom dilemu si vybrať rybičky pretože sa mi páči veľa druhov a počet litrov ma obmedzuje, rozmýšľam nad kombináciu
6ks panciernik panda,
1ks ancik,
7-10ks sumček sklovitý
a dalej sa neviem rozhodnut či pridať samičky bojovníc k samcovi 3ks a doplnit tetrami krvavými alebo neonkami, razborami niečo z tých menších,
alebo jeden pár skalárov s neonkami aj ked si myslím že skalárom by sa tam moc nedarilo vzhľadom na výšku a litráž,
Chcel by som nejakú "dominantu akvária" niečo ako terčovce ale naozaj neviem čo, a chcel by som vás poprosiť o radu pre aké ryby sa teda rozhodnuť čo zlepšiť doplniť atď , dakujem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 20:16 Muž Zahry [21] Re: Beastie
Tak nakonec bude 40x ohnivka a 10x pancéřníček skvrnitý. Ještě jednou všem díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2022 19:25 Žena Beastie [320] Re: Zahry
Ja mam 40 ohnivek ve 360 litrech a klidně by to sneslo ještě jednou tolik u mě ale na 120 bych víc jak 40 nešla. Dokonce bych i kupovala postupně aby pak neumřely všechny najednou stářím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 18:08 Muž Zahry [21] Re: Lojza007
Myslel jsem si na pancéřníčky skvrnité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2022 16:22 R Muž afc1886 [14704] Re: Zahry
Máš pěkně zarostlé akvárium a ohnivky jsou čistotné rybky, tak bych se 50 ks vůbec nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 16:20 Muž Lojza007 [1207] Re: Zahry
Pancéřníčci jsou ve spoustě velikostí, takže 8 může být málo nebo taky strašně moc. Chce to něco vybrat, osobně doporočuju spíš menší a ještě ve větším počtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 14:55 Muž Zahry [21] – Kolik ryb do 120-ti litrů
Ahoj, chtěl bych do akvária, 120 litrů čistý objem, tetry ohnivé a na dno pancéřníčky. Jen nemám moc představu o jejich počtu. Můj nástřel je 30 teter a 8 pancéřníčků. Kolik kusů by jste doporučili, aby nebylo přerybněno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 21:11 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Uwe.T
Díky moc. Já jel kdysi i hodně stonkovky. Ale asi před 3 roky jsem řekl dost a už frčím jen anubiasy. Jen vallisnerii a křín mám v květináči za kořeny :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 20:57 Muž Uwe.T [34] Re: MARTIN HORÁK
Já časem bublifuky a půdní filtry - v roce 76 - první akva - to bylo desně IN - vyměnil za kostky s čerpadlem, a ted když mám už jen jedno akvárko jsem to z lenosti čištění vyměnil před rokem a půl za kanistr tetru 800. A musím přiznat že s vnitřní filtrací mi kytky prostě rostly líp.
Mám v akva 40 ryb takže už docela na hraně, ale jsou do hlavně čistotné neonky.
Každopádně tvoje akvarka jsou opravdu pastvou pro oči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 20:51 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Uwe.T
Já mám bublifuky napojené na piezoelektrické motorky. I 360 litrovku mi čistí pouze bublifuky a to tam mám přes 100 ryb :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2022 20:46 Muž Uwe.T [34] Re: Ogar
Jak radí martin tak bublifuk je do malého akva superspolehlivá a lety vyzkoušená filtrace.
Jeho výhoda je že stejně jako kostka s čerpací hlavou nemá okolo sebe plastovou škatuli, která zbytečně zabírá prostor. Jedné co se musí vybrat opravdu pečlivě je vzduchovací motor, pro mne bylo nejdůležitější kriterium hluk - nakonec zvítezil eheim 100 a vůbec nevím že běží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 12:14 Muž Sha [500] Re: Ogar
Doporučil bych Hygrophila polysperma, Egeria densa, Ceratophylum demersum. Tyhle kytky mívají často. A při slabším osvětlení vynechat klasické plovoucí Salvinia a spol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 11:21 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárkuRe: MARTIN HORÁK
Lampu jsem posunul vice nad Ludwigie, aby mely vice svetla na ukor praveho rohu, kde je Anubius, tomu prej staci slabsi. Ted v nedelu jdu na burzu na Pankrac a dokoupim jeste nejake rostlinky do zadu a nejake do predu, at se to poradne zazelena. To dno se mne menit moc nechce, kdyz jsem to nedavno zakladal, ale kdybych mel casem, tak urcite dam na Tvou radu a dam ten aquaclay ground.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 06:45 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Ogar
Být vámi, tak to vše dám ven a začnu znovu. Jednobarevné pozadí, na dno černý/hnědý písek zrnitosti 1-2mm, případně 2-4mm. Nebo třeba Aquaclay ground apod.
Vzhledem k nedostačujícímu světlu, které tam je, dát stonkovky doprostřed nebo vůbec žádné.
Osázet kořeny/kameny anubiasy/hnědovkou, do dna zasadit kryptokoryny.
Filtraci vyměnit za bublifuk.
Rybí osádku klidně ponechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2022 23:31 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárkuRe: ctibum
Tak to vyplneni prezentace bylo ted v noci narychlo, pardon. Zitra poresim a doplnim, co to pujde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2022 23:25 R Muž ctibum [6926] Re: Ogar
Než začneš něco ubírat, tak si pročti ten atlas. Zrovna ty razborky mi tam přijdou relativně v pohodě. Já bych dal pryč mečovky, krunýřovce a šneka... A doplnil mnohonásobně víc rostlin (nenáročných, rychlerostoucích).
Mimochodem, pořádně vyplněná prezentace vypadá jinak. Např. "Filtrace: Ta co byla v setu", když neuvádíš, jaký máš set, je informaci na nic. Sice se to dá uhádnout, ale víc tvojí snahy by bylo fajn. Chceš, aby jiní trávili čas zkoumáním tvého dotazu, ale sám tomu moc času věnovat nechceš. Takhle to moc fungovat nebude... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2022 23:11 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárkuRe: ctibum
Dekuji Ti. Prezentaci jsem zalozil, jen se tam nahrava nejak dlouho fotka. Pridam teda rostlinky a uberu dve razborky, snad to tak bude stacit a vsem se v akvarku bude darit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2022 22:50 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárkuRe: ctibum
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2022 22:46 R Muž ctibum [6926] Re: Ogar
Založ a pořádně vyplň prezentaci nádrže, ať z tebe ty informace netaháme jednu po druhé...
Živorodky obecně kadí víc, to samé "pancéřovník", pokud je to krunýřovec (rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny) a i ta měchýřovka. Najdi si všechny tři ve zdejším atlase a přečti si něco o jejich nárocích... Stejně tak ostatní ryby, co tam máš. Doporučené litry v atlasech znamenanjí čistý objem vody, což u tebe znamená cca 45 litrů...
1 litr na 1 cm je velice obecná "poučka" a nejde aplikovat na každou nádrž. Navíc u živorodek se radí spíš 1,5 litru na 1 cm. Ale opět, záleží na podmínkách v nádrži o který u tebe nevíme nic...
Podle mě z dostupných informací - nevhodné ryby, nevhodné počty, přerybněno, málo rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2022 21:19 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárkuRe: vlka
Jj, diky. Tech ludwigii tam mam 7 stonku a anubius neni prcek a bude vetsi a vetsi. Do predu chci dat jen nejakou nizku travu a vic rostlin fakt nevim, kde bych jeste dal. Ty mecovky mne pripadaji upne v poho, klidnoucke, jen vice kadi mne prijde. Jinak by me spise zajimalo, jestli uz je rybicek dostatek. Na "pravidlo" 1litr vody/1cm ryb je uz temer napneno. Jen si myslim, ze treba Ti krunyrovci, stale na neco prisati, se do toho moc pocitat nemuai..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2022 20:36 Muž vlka [3456] Re: Ogar
Brutálně přidat rostlinek, Mečovky nedávat, dovedou to být prevíti. Osádku dát min. po měsíci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2022 18:46 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárku – Osazenstvo 54l akva
Ahoj všem.
Mam akvarko 54l, v nem 5kg malinkych ricnich oblazku 5mm, 2kg pisku. Rostlinku Anubius, Ludwgii, 9x razbora klinoskrvrna, 2x mecovka kio, 2x pancerovnik obecny, 2x krunyrovec jednopruhovany, 1x sneka mechyrovku zlutou, rasokoule.
Mohl by mne prosim nekdo poradit, zda je osazenstvo uz na maximu nebo bych tam mohl jeste neco prdnout a co by to popr. mohlo byt.K dodani vice kysliku mam dva ovzdusnovaci kaminky :)
Moc dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2022 09:59 Žena Silurian [80] Re: ctibum
Jo, to už mě taky napadlo, až příště pojedu do města, tak se poptám. Jako jsou to na pohled krásný ryby, pěkně žravý a zároveň vcelku mírný, ale ta nemožnost regulovat jejich populaci mi vadí, nechci mít přerybněno. Jednu dobu jsem myslela, že mi jich zbyde jen pár, protože se prostě nemnožily a teď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2022 07:28 R Muž ctibum [6926] Re: Silurian
Zkus je darovat do zverimexu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2022 07:22 Žena Silurian [80] Re: Silviebaris
To já bych je vyházela klidně všechny, ale kam s nima, v mým okolí je nikdo nechce. smich Proto hledám aspoň rybu, která je nenechá víc množit a časem třeba všechny pomřou stářím a já si pořídím něco, co se tak zběsile nemnoží, živorodky očividně nejsou nic pro mě. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2022 21:10 Silviebaris Re: Silurian
Vyházet samice,a nechat jen samce.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2022 20:38 Žena Silurian [80] – Likvidátor potěru
Zdravím, dost vážně uvažuju o nějaké rybce, co mi bude žrát potěr mollyn, nikdy jsem neměla problém a najednou mám plnou nádrž potěru a ani ta největší a nejnenažranější mrcha si jich nevšímá. Momentálně mi tu plave 10 dospělých moll a 6 pancéřníčků, akvárium k nahlédnutí v prezentaci. Kromě bojovnice mě jiný žrout potěru nenapadá, bojím se ale, jak by snesla přítomnost ostatních ryb a aby na ni nebyla ta drobotina moc rychlá a velká. Řešil jste někdo něco podobného, máte nějaký tip?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2022 21:49 Žena BBchory [858] Re: Baša
Mám v 58l párek cichlidky borelliho. Je jim to akorát, vypadají spokojeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 10:44 Baša Re: Pavla28
Super rada!! Dakujem :) nevedela som o tejto moznosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2022 10:33 Žena Pavla28 [210] Re: Baša
Ahoj, párek cichlidek můžeš mít, v prezentacích si v pokročilém vyhledávání, pak zadej do výběru rybku ( cichlidku), pro kterou ses rozhodla a vyjedou ti nádrže, kde ji mají a kde můžeš kouknout s čím mají rybky nakombinované a konkrétně si popovídat s akvaristy o jejich zkušenostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 10:14 Baša – 60 l akvarium parove rybky
Idem kupit akvarium s rozmermi š 40,3cm, v 46cm, h 48,4cm. Prosim o pomoc s vyberom druhu rybiek, som uplny zaciatocnik.
Chcela som parik cichlidiek, ale bojim sa, ze je pre ne male. Chcem aby ryby boli stastne.
Moja predstava je jeden hlavny, spravanim zaujimavy par. Ine rybky v akvarku byt mozu ale nemusia (mozno nejaky prisavnik). Gupky a neonky urcitie nie.
Prosim nejake tipy na rybky, ktore maju "svoju osobnost" (hejnove rybky ma velmi nefascinuju). Dakujem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2022 17:18 R Muž romant [27987] Re: Lojza007
Je dobře, že tam bude i jiný druh malých rybek, budou se navzájem podporovat a tzv. tahat z houští. Je dobře že je nechán prostor pro plavání, je šance ryby skutečně vidět. ;-) V počtu bych nešel pod 50 kusů, tedy síla hejna a možnost pozorovat kompaktní projev ryb. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 16:58 Muž vlka [3456] Re: Lojza007
Pokud jim budou vyhovovat podmínky, nebál bych se 50ti kousků. Jsou to drobné rybičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 14:42 R Muž Anthrax [4787] Re: Lojza007
Při těchto počtech těchto ryb se přerybnění obávat nemusíš.
Ale chápu že je člověk opatrný. Koneckonců ty jediný uvidíš, jak to bude fungovat a vypadat v reálu. Dokoupit můžeš vždy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 14:23 Muž Lojza007 [1207] Re: Anthrax
Spíš abych to nepřehnal, sice čistím týdně, ale ani tak nechci, aby se to zvrhlo. Osobně jsem si říkal tak 30-40, ale fakt nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2022 14:17 R Muž Anthrax [4787] Re: Lojza007
Za mě rozhodně víc. dvacetičlenné hejno ani neuvidíš. Zajedou do kytek a neukážou se. Pod 40 kousků bych nešel. :-) Jsou to drobné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 14:17 Muž Lojza007 [1207] Re: Beastie
cca 6.8 a 24°C i teď v zimě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 14:12 Žena Beastie [320] Re: Lojza007
Za mě 20 třeba, jsou malé a relativně čistotné. Otázak je pH a teplota?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=151