Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 163 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 19:41 Muž deathfoe [58] – Re: ČUPR
Já mám z Hornbachu krevetky japonicy a nějaké ty ryby a byli bez nemoci a už je mám měsíce, takže bych to negeneralizoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 19:17 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ČUPR
...z HORNBACHU nikdy nekupuj...
Myslíte gavúnky? Nikdy nekupovat gavúnky z Hornbachu? Proč?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 18:54 Žena Hatomi [27] – Re: MichalK
Pozn. Paví očka a bojovnici bych spolu nedávala,mohla by jim okusovat ocásky a to pak není pěkný pohled... Mě to takhle udělaly skaláry,ač jsem samečka(který ocasní ploutvičku už téměř neměl) dala do karantény tak pár hodin na to uhynul sad a dodnes si tuhle mou pitomost vyčítám. takže pávata a bojovnice snad raději ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 18:51 Žena Alena.sv [89] – Re: MichalK
A jaký druh gavůnků máš? Jde o velikost.
Teď tam máš 5x Krunýřovec jednopruhý = 5 x 5cm = 25cm
6 x Razbora průsvitná = 6 x 15cm = 90cm
a 1 x gavůnek (nevím jaký).To už je zaplněno,když budeme počítat 1l na 1cm ryby až po okraj.
Já bych buď přidala bojovníka a třeba 5 pancéřníčků(nějaký menší druh,např.panda),nebo ty gavůnky.Dobře zarostlé akvárko by to mělo při správné údržbě zvládnout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 18:47 Žena Hatomi [27] – Re: MichalK
když si koupíš párek pavích oček (nejlépe 2 samičky a samce) a vyloženě netoužíš po odchovu tak stačí mimina nechat v akvárku a ostatní rybky si s nimi rády spestří jídelníček :) Takže ve společném akváriu se přemnožení určitě bát nemusíš... Sice dva samečky mít můžeš,ale určitě by byly radši,kdyby měli i nějaké pěkné společnice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 18:10 Muž MichalK [16] – Re: Alena.sv
Aha, no díky, já ještě myslel třeba 2 paví očka, ale kluky protože bych nechtěl aby se mi množily, tady v atlase se ale nepíše, zda můžou být 2 paví očka, a co ještě nějaké ryby dna? daly by se tam dát když bych přidal toho bojovníka a 3 gavůnky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 17:11 Žena Alena.sv [89] – Re: MichalK
Bojovnici k nim dát můžeš.Jinak si myslím,že je to tak akorát zarybněný,moc bych už nepřidávala.
S gavůnkama nemám zkušenost,ale v atlase se píše,že se chovají v hejnu,takže bych asi přidala 2,3,stejného druhu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 16:38 Muž MichalK [16] – Co ještě do 100l akvária
Dobrý den, mám v akváriu hejno Otocinclus affinis 5ks, hejnko rasbor průsvitných 6ks a 1 gavůnka (byli z hornbachu a bohužel mi zůstal jediný), tak bych se rád zeptal co bych k těmto rybkám mohl dát ještě, mám poměrně tvrdou vodu (okolo 15), jinak dobře zarostlá nádrž a 1 krevetku (asi 7 cm velká). Rád bych ještě nějaký pár, nebo třeba bojovnici, popřípadě doplnit ty gavůnky, budu rád za každou radu a prosím jen běžně dostupné rybky, nemám moc možnost sehnat nějaké vzácnější druhy (vel. nádrže 80x35x35).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 21:33 kreten – Re: Wiki
Pro začátečníka je lepší multifasciatus, ten chyby odpouští v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 17:59 Žena Imii [45]
Není problém dát do 112litrů Similisky nebo multifasciaty ... ale rozhodně bych je nekombinovala ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 17:39 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Je to opravdu jedno. Ryby jsou v nárocích velice podobné, ne-li stejné. Důležitá je určitě kvalita vody, tedy častá výměna. Jinak je asi jedno, který druh si vybereš. Jak píše Dahak, je to vlastně takový "plevel", který se velice rychle rozrůstá :-D ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 17:18 Wiki
Když u nich není rozdíl ve vzhledu, je aspoň v chování nebo nárocích?? Který druh je tedy spíše pro začátečníka lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 17:06 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Wiki
Co te vede k tomu ze chces dva na pohled skoro stejny druhy ryb dat dohromady :).Pokud se nepletu tak se dokonce mezi sebou krizi.Vyber si jen jeden z nich a maximalne tak 10 kousku.Z vlastni zkusenosti ti muzu rict ze pri dobre vode a kvalitnim krmivu se mnozi stejne dobre jako pavi oka takze brzy nebudes vedet kam s nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 17:00 Wiki – Založení tanganiky ve 112litrech
Ahoj všem akvarisům!!Chtěl bych do svého akvárka (80x35x40=112l)dát ryby Neolamprologus similis a Neolamprologus multifasciatus. Hodí se vůbec tyto rybky k sobě? A jaký počet těchto ryb? Předem díky za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 19:16 Muž fantuomas [35] - Rostliny
..celkom pekné, ja by som si tam dal krevetky ;-) ak rybky tak malé a málo :) tak 10ks "galaxy" ale aspoň u nás v TN je ich ťažko zohnať..:-//
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 15:25 ondra08
třeba:Rineloricaria sp.red, Dasyloricaria filamentosa, Nomorhamphus liemi liemi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 11:30 švíco – Re: švíco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 11:17 švíco
Hodně zvláštní rybka nenáročná na chov je hlaváč pustinný... do tvého akvárka ideálně jeden párek. Mají ho v Aquarium.cz ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 10:52 Joecz
Dario dario - krásná rybička podobná cichlidám a tu moc lidí opradvdu nemá. Do tvého akva by se vešly možná i 2 nebo 3 páry. Dá se sehnat třeba ve viváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 10:46 Muž motýlek [275] – záleží na tvaru nádrže
třeba Cichlidka Ramirezova je sice relativně náročná rybky, ale pokud dodržuješ čistotu, teplotu a kyselost vody, tak je na pozorování úžasná ... v delší nádrži bych risknul i dva páry ... když se vydaří, tak se stará o potomstvo neuvěřitelně logicky - myslím si, že je to dokonce snad inteligentní rybka :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 09:06 Mrakoplash – Re: kalcas
Osobně bych přidal jemnější štěrk a rostlinky. Co za osádku, to už záleží na tobě.
Přeci jen to zakládání patří k těm lepším věcem a měl by sis proto už předem rozmyslet pro jakou osádku stavíš "domov".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 09:00 DeathAngell
Ahoj , Já bych dokoupil ještě pár kytek . jinak pěkné akva palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 08:37 kalcas – Co a kolik toho do 60l akva pls ?
Fotka k příspěvku Ahoj 4.5. 2009 jsem koupil v HORNBACHU set akva , topení , filtr atd.
Koupil jsem tam kořen a 4 kytky. Zatim tam ještě nemám ryby protože to nechávám zaběhnout. Prosím poraďte co a kolik toho tam mám dát.
viz níže moje akva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 18:43 Muž Jurasek [137] – Re: Sanka
Protože jsou blbí a kašlou na nároky rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 18:33 Muž Sanka [10] – Re: callito
Může to být ryba kterou mají i ostatní akvaristi,ale chci aby až se někdo podívá,tak řekl jůůů ta je hezká,ta se jen tak nevidí.. :) Třeba ty cichlidky..A mimochodem,nevíte,jaktože tolik lidí chová skaláry v mnohem menších nádržích,než se má? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 14:48 callito – Re: Sanka
Pokud tomu rozumim tak máš malý akvárko kam se už tak (s ohledem na ryby) nedá moc dát...ale nejradši bych něco ve stylu cichlid do 200l.Chceš zajímavou rybu co moc lidí nemá(s čimš se spojeno i to že bude obtížnější jí sehnat) ale z netu si jí objednávat nechceš..nechápu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 14:43 zeck – Re: Sanka
Skoro 300,- dáš jen za dopravu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 14:29 Muž Sanka [10] – Re: capko
Tak děkuji za rady,ale nevíte kde se třeba dají ty ryby sehnat? hop Nechci dát 300 za rybu,protože si jí budu muset obejdnávat z internetu.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2009 11:25 Muž capko [40] – Re: Sanka
Myslím,že pár Cichlidiek červenoplutvých "Papiliochromus altispinosus",by bola dobrá voľba.Sú to kľudné rybky,neryjú do dna a ani druhé rybky neobťažujú.Dorastajú do 8cm a je ich možné chovať už od stredne veľkých nádrží.Je to len na tvojej voľbe a vkuse,čo si vyberieš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 11:03 Muž Sanka [10] – Re: švíco
Možná halančík by se mi líbil,ale nevím..Ten se asi jen tak někde sehnat nedá.. :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 00:42 0 – Re: Sanka
Tateurdina ocelicauda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 22:45 Muž Sanka [10] – Re: Ivulik1
Ale zase nemusím být jediný kdo bude mít tu rybu v republice.. :-D Něco na způsob toho kančíka,ale v menší verzi by mi stačilo..Možná ale přikoupím jednu parmičku,nechám si jen ty krvavé tetry a přikoupím jich třeba ještě pár a bude to.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 22:38 Ivulik1 – Re: Sanka
Kazda ryba je svym zpusobem zajimava ;-)
Netradicni je treba 4zubec. To snad ani neni ryba smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 22:22 Muž Sanka [10] – Re: Jurasek
Já spíš měl na mysli nějakou cichlidku,nebo tak něco.. :) Líbí se mi třeba Akary,ale ty jsou taky na 200l.. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 21:54 Muž Jurasek [137]
Co betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 20:30 Muž Horác [3942] – Re: Sanka
Nejzajímavější ryba je tenhle brouk www.biolib.cz/… :-D ...
Máš ho vidět, když mu do akva hodím žížalu (nebo cokoliv jiného k jídlu) :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 18:02 Žena evasv [12] – Re: Sanka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 16:57 Žena Imii [45] – Re: callito
Furcaty bych nedoporučovala ... potřebují minimálně 90litrů vody, jsou to hejnové ryby a prý i velice náchylné na kvalitu vody ... NIC PRO ZAČÁTEČNÍKA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 16:35 Žena Hatomi [27] – Re: Sanka
pro mě jsou zajímavá třeba klasika-paví oka,ty pořídíš všude,prakticky za pakatel... a tolik variant co potkáš...
ale někomu se zdají jako akvarijní odpad-to je věc názoru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 16:29 Muž deathfoe [58] – Re: Sanka
Co je u tebe zajímavá ryba? Co má ta ryba dělat, aby tě zaujala? :) No máš to celkem malé to akvárium a tam se hodí jen malé rybky. Někomu tedy dej toho kančíka, dokup další SAE, ať jsou ve dvou (i ty by pak měli mít v dospělosti aspoň 100 litrů) a doplň ty hejnové tetry a takhle to budeš muset vydržet, než si pořídíš větší akvárium kde se už něco zajímavého dá pořídit :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 16:22 callito – Re: Sanka
Snasně dostupná zajímavá ryba?Nejzajímavější ryby nepotkáš zrovna všude hmm

Napadá mě rybicky.net/atlasryb/gavunek_vidloocasy
Je to nádherná,podle všeho čilá ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 15:37 Muž Sanka [10] – Zajímavá ryba
Ahoj,mám 54l akva a jako osádku také jeden kus Kančíka Eliota,mnohokrát mi bylo vyčítáno,že taková ryba nepatří do 54l nádrže a rozhodl jsem se,že ho tedy asi dám pryč..Ale chtěl by jsem poradit nějakou hezkou,zajímanovu rybu,která by se hodila do takového akva..Ale předem říkám,že nechci čichavce,ani žádnou takovou klasiku.. :) A snad aby ryba byla snadno dostupná..Děkuji předem za rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 22:43 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: lemon
Třeba pár kousků Botia striata nebo Kubotai by mohly být klidně i v takovém menším akvárku. Bezproblémové rybky.
Nebo B. sidthimunki, těch by se vešlo pěkné hejno. Mám je s endlerkama a v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 22:33 lemon – Co k čichavcům zakrslým do 160 litrů?
Zdravím. Zařídil jsem nové akvárium 160 litrů (100x40x40 cm) a v něm mám zatím jen pár Čichavců zakrslých. Takže si myslím, že je tam dost prostoru pro nějaké další rybky. Má někdo nějaký zajímavý tip, co by se dalo dát k těm zakrslíkům? Nechci žádné živorodky, spíš by to chtělo něco jiného. Strašně se mi líbí mřenky, ale nevím jestli existuje nějaký druh vhodný do 160L a mírumilovný k menším čichavcům ??? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 11:01 R Muž Silent [5949] – Re: garf
Dá se to. Je třeba mít nádrž pořádně zarostlou (pro parmičky přirozené prostředí) a řádně se starat o hygienu v nádrži. Podmínka je kvalitní filtrace. Pro 100 litrů by mohl vyhovovat filtr z kostky bioakvacitu s čerpadlem, nebo pokud chceš investovat více tak vnější. No a pravidelné výměny vody. Parmičky jsou žrouti a produkují dost odpadu. Pak to bude šlapat jako hodinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 00:10 Muž poltergeist [3] – Re: garf
myslím že by to vadit nemělo, každopádně jde o to aby ti to AQ fachalo tak jak má. Já mám rybek hodně a nestěžujou si. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 23:49 garf – parmicky v 100 litroch
zdravim...chcem by som zalozit cca 100 L akvarium...do neho parmicky a panciernicky plus prisavnik...

moja predstava: parmicky - stvorpruhova normalna - 4 ks
- stvorpruhova machova - 4 ks
- zlata - 6 ks

panciernicky - zeleny - 6 ks
prisavnik - 1 ks

moze byt? nebudu tam jak sardinky? lebo ked pocitam ze su to tak 6 cm ryby a je ich tam 21, tak pri miere jeden cetimeter na jeden liter to nevychadza...ale zas na druhej strane si myslim ze je to cekom rozumna kombinacia druhov ryb ktore sa znesu...ale zas ked si spomeniem ze sak 100 l nie je veru ani cisty objem tak sa neviem rozhodnut :) ...resp. ine pocty ? pri zachovani druhov...este si viem predstavit ze by som toho prisavnika vyhodil ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 17:32 Muž Yirka [9126] – Re: 18luboss18
Tak jak píše zeck. 112l by samo o sobě pro život páru stačilo,ale ta výška je malá a proto bych je v takové nádrži nechoval. Co se týče odchovu, tak jako místo pro vytření a péči o potěr by to mohlo nějakou dobu jít.
Pokud chceš mít skaláry jako dominantní ryby ve společenské nádrži, musíš jim pořídit určitý komfort a chovat s nimi lze celou řadu rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 17:14 zeck – Re: 18luboss18
Odchovat nebo chovat ?
Každopádně do 112l bych skaláry nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 16:52 Muž capko [40] – Re: 18luboss18
V 112 by si mohol chovať 2ks skalárov,len tá výška,mala by byť aspoň 50cm.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [163] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198699x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=8101