Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 134 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 08:36 Ancistrus01
Tak už vim jak se zbavím šneků do menšího akvárka dám 3 rybicky.net/atlasostatnich/plz_clea_helena a nové rostliny a krmení a počkám si než tam tyhle rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_hladky zmizej a pak je zasadim do akvárka potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 05:22 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: simka894
No jestli je v te mrkvy medeny drat, tak by i mohli :)

Jak uz tu prede mnou ostatni psali, neprekrmovat je to spravne reseni.
Daji se delat i pasti, ci je vybirat, ci rozmackavat. Neprkrmovat je ale nejjednodussi a trvale reseni.
Jo, a dalsi moznost je snekozravy snek. Koukni do inzeratu, lidi ho tam nabizi a neni drahy. Ja osobni zkusenost nemam, ale co jsem slysel, tak jsou dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 22:27 Žena simka894 [0]
mne poradila v akvaristike na šneky(slimaky) pani predavacka, ze mam na noc dat do vody nastruhanu mrkvu a ze oni do rana vykapu ... ale neviem preco to tak je a ani som to este neskusala... je to vobec pravda ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 17:43 Ancistrus01
Ty na fotce na romanově odkazu na rostlině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 17:42 Ancistrus01
Šneky ne mě se stalo že jsem jich měl asi 100 v akvarku a to je konec zahlcovaly akvárko a filtr a vůbec se mi nelíbí. Myslím tyto:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 17:38 R Muž romant [27987] Re: Ancistrus01 – Re: roman
Ještě k tomu čištění filtru. Ten je nejlépe čistit až tehdy, když se jeho výkon viditelně sníží, což může být i doba více měsíců. Čím dýl se filtr nechá dělat svoji práci, tak tím líp pro akvárium. K těm obavám ze šneků lze říci, že když nebudou mít vhodný podmínky pro svoje masivnější rozmnožení, tak to bude v pohodě. Ono všechno souvisí se vším a když se akvárko tzv. neudržuje, tak k přemnožení šneků dojde velmi snadno. Nepřekrmovat ryby a pravidelně odkalovat, je-li to třeba a strach ze šneků není na místě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 17:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ancistrus01
všech vajíček se jen tak nezbavíš a lít do vody nějakou chemii je zbytečné. Šneci jsou v akvárku užiteční, žerou zbytky potravy. V dobře fungujícím akvárku, kde se moc nepřekrmuje se moc nepřemnoží.
Nebo taky jde když občas uvidíš nějakého šnečka, rozmáčkout ho o sklo a uvidíš jak si na něm rybky smlsnou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 17:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ancistrus01 – Re: roman
To je spravne, to aktivni uhli je totiz jednorazovka. Zanese se tim co vyfiltruje. Pouziva se treba pro odstraneni zbytku leciv, filtruje se pres nej v pripade potreby 24h, pak se vyhodi.

Co se tyce rostlin, podivej se na Echinodory. Jsou ruzne velke, existuji i vyslechtene mensi druhy (nevim jak mas akvarium vysoke) jako rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_jan_harbich , a kdyz se podivas na narocnost na svetlo, nektere moc nepotrebuji, v mene svetle neporustaji listy rasou, Echinodorus pak tvori krasnou velkou dominantu v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 17:23 Ancistrus01
No a ještě mám dotaz ty rostliny na sobě (jak předpokládám) budou mít šneky ty malý hnědý který se v akvárku velmi rychle množej a proto bych je chtěl zlikvidovat ještě na rostlinách JAK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 17:19 Ancistrus01 – Re: roman
Takže jsem vyndal aktivní uhlí dal tam víc válečků a biomolitanu a tu houbu jsem vyčistil ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 16:49 R Muž romant [27987] Re: Ancistrus01
Rostliny z té vaty vyndáš a zasadíš normálně do dna. To aktivní ulhí bych z toho filtru taky vyndal a místo něho tam dal třeba více těch válečků, nebo biomolitam, prostě podle toho ci Ti dovolí dispozice filtru. S Hnojením rostlin bych se prozatím netrápil, protože podle mě budeš mít tím, že jsi zanedbával údržbu, pěkně vyhnojený dno od rybek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 16:44 Ancistrus01
Takže voda vyměněna hned v pracovním týdnu zajedu pro rostliny, až se uchití koupím rybičky filtrace je 3komorová v vata, \"houba\", keramické válečky, aktivní uhlí, vzduchování mám, mám tam jeden velký kořen a o vodu pečovat budu a ještě ty rostliny se prodávají v těch kelímkách s vatou mam je tam dát taky nepo jenom kytku zasadit do hnojiva. coze Jinak vám všem moc děkuji a toho ancistruse odvezu do akvaristiky. A ještě měl jsem v akváriu ty malý drobný hnědý šneky po měsíci usilí se mě je podařilo odstranit a mám strach že si je s rostlinami přinesu zpět poraďte jak zabránit vajíčkám na rostlinách a těmhle šnekům??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 16:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ancistrus01
koukni na internetu na nějaká biotopní akvária, v přírodě taky nebývá moc rostlin. Ale ryby musí mítněco aby se cítily dobřě, toho jde docílit i kořeny. Můžeš si koupit alespoň hodně nenáročné rostliny, jako třeba jávský mech, pistie, růžkatec a podobné, ty nemusíš ani sázet.
V těhle akváriích bez rostlin nemůžeš mít tolik ryb. Taky o filtr se musíš správně starat, protože jen on ti tam bude udržovat rovnováhu (nevypínat filtr na noc, prát ho jen v akvarijní vodě ...). A jak už tu říkali, nezanedbávat výměny vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 16:30 R Muž romant [27987] Re: Ancistrus01
Ono, když se o to akvárko začneš normálně starat, tak si jistě i nějakou nenáročnou rostlinu budeš moct dovolit. Určitě není od věci se trošku vzdělat a přečíst si třeba následující stránky.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
A tady Ti posílám několik tipů na rostliny, který snesou i menší intenzitu osvětlení.
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_ovalis



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 16:17 Ancistrus01
AHA tak to jo to budu to sem teda V.l :-( tak to dnes hned začnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 15:58 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Jednou za 2 měsíce měnit 2/3 vody? Tak to je špatně, moc špatně..měň raději třetinu týdně, pak ti možná přežije více ryb..... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 15:54 Ancistrus01 - Re: Roman
Ještě 1 zařivka 30cm dlouhá označení bohužel nemám ale musím ji viměnit bliká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 15:53 Ancistrus01 - Re: Roman
Ano mam velmi kvalitní filtraci a jednou do 2 měsíců měním 2/3 VODY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 15:12 R Muž romant [27987] Re: Ancistrus Re: Roman
Tak pokud tam nebudou živé rostliny, tak to rozhodně bude chtít nepodcenit údržbu a pravidelně měnit vodu a odkalovat. Kvalitní filtraci bych považoval za nutnost. Ovšem i s méně světlem se dá pracovat. Nevím sice kolik toho světla tam je, ale pokud tam nebudou ty živé rostliny, tak pro umělý je to méně světla jenom dobře, alespoň nejsou tak rychle zařasený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 15:06 Ancistrus Re: Roman
Dobře co mám udělat s tím jedním ancistrusem asi vzít do akvaristiky co? A ještě jsem neřek že čichavce nemusím :-) a nemám v akváriu živé rostliny pouze umělé (neumim je pěstovat) a jeden kořen mírné osvětlení a ruzně zrnitý písek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 14:51 R Muž romant [27987] Re: Ancistrus01
Těch ancistrusů bych tam nechal max. 2 kusy, ty pancéřníčky doplnit do hejna, mají velmi rádi společnost a přidat můžeš třeba rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane v počtu 6-8 kousků a třeba párek rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 14:45 Ancistrus01 – Dotaz
Dobrý den, mám dotaz mám akvárium 70L a chci si do něho pořídit nové rybky protože všechny staré umřely ale mám tam 3 ancistruse a 1 pancéřníčka všichni cca 5cm velcí a před tím jsem tam měl neonky modré černé a chci to změnit poraďte nějaké dlouholeté nenáročné a pestré rybičky :-)

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2011 14:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: mates
Docela malé akvárko na toho čichavce. Ale krevetky tam nedávej, právě čichavec a možná i jiné ryby je budou lovit a i když nějaká přežije, tak ji nikdy neuvidíš, protože bude stále zalezlá ve strachu z ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 14:08 Muž Mates [0] - Tetry – dat a nebo nedat
chci se zeptat mám dát krevetky do 54l akva kde sou tyto ryby: 1xčichavec modry 8xneonek červených 5xneonek černých 2xplaty pestré 2xpancéřníček??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 10:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hardy
V akvaristice se uz radilo lidi... a pak tady breceli, proc jim nekdo radi tak blbe :) . On clovek ktery poradit potrebuje, tezko odhali nektere prodavace-kecalisty, ze jejich informace jsou bud neuplne, nebo dokonce spatne. Jiste ze nekteri prodavaci umi, nekteri si zase na nic nehraji, ale bohuzel i ti kecalisti bez znalosti se najdou. Pokud chce clovek v akvaristice poradit, musi vedet, ze v te konkretni mu poradi konkretni clovek, ktery opravdu umi a vi, pak to lze.

Poradit se tady je urcite mnohem lepsi, pac kdyz nekdo placa vylozene nesmysly, nekdo ho rychle nachyta na svetskach.

BTW, jednou jsem zazil, jak prodavac vypravi o vnitrnich parazitech Tercovcu, a jak se na to musi davat pozor, pricemz v nadrzi s Tercovci plavaly kusy, kterym uz chybely konce hrebtni ploutve, typicky to obraz toho, jak uz ryba spotrebovava sebe sama, tedy sance na zotaveni takove ryby miziva. Kdybych to neznal, mluvil tak zasvecene, ze bych mu to klidne zral... A i kdyby vedel, kdyz neco rika a neco jineho dela, ma takovou rybu v akvarku na prodej... asi nemusim pokracovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 19:54 Muž hardy [45] Re: katterinecka
Tak rosliny uz tam jsou,koren tam mam zatim jeden,myval jsem dva ale barvil a nelibi se mi ta hneda voda.JInak asi ty cichlidky koupim opravdu jen jeden druh ale jeste se rozmyslim jaky nebo si necham poradit v akvaristice.abych mohl myt 4 ale jeden druh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 17:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hardy
rozhodně v tvém případě bych jim na rozčlěnnění něco přidala. Členitý kořen, nebo větve, víc rostlin. Různě naskládané kameny, nebo umělé jezkyňky které tam máš, sice můžou plnit stejný účel, ale není to pro ně tak přirozené.
V prostředí neonek a cichlidek jsou větve, listí na dně (se kterým ale v akvárku mohou být prolémy) a voda zabarvená do hněda. Rostliny ti ale zase velmi pomohou s udržením rovhováhy v akvárku ;-)
Udělej si akvárko jak se ti bude líbit, jen chci říct že v tom stavu v jakém ho máš teď se tam ryby nebudou cítit příliš příjemně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 17:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hardy
Mirumilovne Cichlidy se snesou, jde jen o to, aby jich nebylo moc nejen na objem akvaria, ale take na jeho rozlozeni. Kdyz bude jen holy pisek, zdaleka se jich tam bezproblemove nezabydli tolik, jako kdyz tam bude prostor rozclenen ruznymi skalkami, schovavackami, nebo dokonce "garazemi na patra". Take bych pocital s tim, aby prostoru bylo dost i na nejake to "zahusteni situace", kdyz se nektery par vytre a rozhodne se hajit pul akvaria.

Abych byl konkretni, rozhodne nedokazu rict, ze sem a sem se vejde to a to, ale asi bych si bez obav troufnul do akvaria se dnem velkym 80x35cm, umistit 3 pary mensich mirumilovnych cichlidek (po paru od druhu). Stejne bych se ale snazil sve choutky minimalizovat na co nejmene druhu, idealne jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 16:38 Muž hardy [45] Designer
a potrebuju poradit jestli je to dobra vec mit dva druhy cichlidek atd diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 16:36 Muž hardy [45] Re: Designer
Me se thomaska libi,nerikam ze ne,ale chtel bych jeste jeden druh cichlidek a nevim jaky :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 15:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hardy
Muzem Ti to zkritizovat jako necim se nehodici, ale jake rybicky se Ti libi, to je jen na Tobe ;-) .

Co se tyce mne, mezi Ramkou a Thomaskou bych volil Thomasku, protoze vydrzi mnohem mnohem vic, a je to vubec velice vdecna a snadno mnozitelna ryba. Ona Thomaska v prodejne nemusi vypadat jako nic moc, neni dospela, neni vybarvena, mozna proto se hure prodava, ackoli je to jinak nadherna ryba. Z toho ale plyne i to, ze nelze rovnou koupit na kazdem rohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 14:56 Muž hardy [45] Re: hardy
no spise tu druhou Cichlidka Apistogramma sp. Rotpunk a nebo Cichlidka Ramirezova zlatá,ale nevim jestli je dobre chovat normalni formu a i zlato tech remirezek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 14:50 Muž hardy [45] Re: Designer
no ja uvazuju tam pridat jeste 4ks cihclidek,jeden par remizek a jeden par asi thomasovu to jeste nevim jakou no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 09:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hardy
Dej je tam, to neni zadna hruza. 15 neonek neres, ty nic nenadelaj, u nich nemusis pocitat litr na centimetr ryby. Funguji i vice zarybnena akvarka, staci si takova najit v prezentacich ;-) . Pri dobre peci lze ledacos, tohle tech 6 zivorodek unese, i kdyz nevim o jake jde, klidne i 6 Mecovek zelenych - druhem zelenych, klidne si mej cervene :) .

Ber to tak, kdyz se ryby odchovavaji, prerybneni jake nastava, je proti tomuto radove vyssi, a ryby rostou a prospivaji, jen te pece to chce vic... Ty ryby tam dej, stejne nemas kam jinam a kdyby se Ti zdalo, ze to chce moc udrzby, neceho se zbavis casem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 18:55 Muž hardy [45] Re: romant
budu o tom uvazovat,ale nemam ty zivorodky kam dat a je mi lito je nak vyhodit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 18:52 Muž Poric [0] – Ryby
Zdravím chci se zeptat do mé nádržě bych chtěl přidat nějake rybky (panceřníčky)chci se zeptat snesou to nebo už jich tam mám moc? viz prezentace moje. moc děkuji za radu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 17:15 R Muž romant [27987] Re: hardy
Párek čichavců zakrslých nebo medových. Ty živorodky bych tam už nedával. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 17:09 Muž hardy [45] – kolik muzu mit jeste ryb?
zdravim,mam 112litrove akvarium,chystam tam 15ks neonek,6ks pancernicku,2ks cichlidek remizky,2anciky.Muzu tam myt jeste nake ryby?a kolik?Zbyli mi tu jeste asi 6 zivorodek ze stareho akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 19:22 Žena Zénais [4] - LabyrintkyRe: NHKG
Děkuji za odpověď.
Konečně někdo řekl, že se mu to i takhle nebarevné líbí. Skoro všichni si stěžujou, že je to nějaké šedé.. ne .
No, časem uvidím, třeba někdo vymění červené neonky za černé.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 18:05 Žena osicmi [1]
Ok tak dokoupím ty pancéřníčky a s neonkama počkám. Děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: osicmi
Nedoporučuju zatím nic dokupovat. Neonky i pancéřníčci jsou hejnové ryby a je potřeba jich koupit aspoň 6 (neonek nejlépe víc jak 10). A ta nádrž má teď tak akorátní osádku, s dalším hejnem ryb bude trošku přerybněno. Živorodky žijí jenom pár let, takže počkej až jich budeš mít méně a hejno neonek kup až potom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:22 R Muž romant [27987] Re: osicmi
Dokoupil bych tam ty pancéřníčky a neonky bych tam už nedával. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 16:53 Žena osicmi [1]
Ahoj,
mám akva 64l, kde mám 2 moly, 4 platy, 3 pancéřníčky zelené a 2 ancistruse. Chci si pořídit neonky, ale nwm kolik aby jich tam nebylo moc. Popř. bych dokoupila ještě pancéřníčky. Prosím o radu......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 13:07 Muž hardy [45] Re: romant
tak koukal jsem ze i v mensich nadrzich tyto ryby maj nekdo mel i dokonce tercovce!Nejezdis na burzu do Prahy?na ryby rybicky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 12:44 R Muž romant [27987] Re: hardy
Tak těch 40cm a ten objem akva jsou dva významný faktory svědčící pro rozhodnutí do těch skalár nejít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 12:37 Muž hardy [45] Re: romant
bude jen 40cm,drive jsem myval 50cm a skalary jsem mel ale nak se mi snimi nedarilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 12:34 R Muž romant [27987] Re: hardy
Jak je to akvárko vysoký? Co stávající zamýšlená sestava, pro co se rozhoduješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 11:51 Muž hardy [45] Re: romant
tak jsem premyslel o tech rybach,co myslis skalary?asi blbost ze? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 09:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zénais
Čím méně barevné ryby, tím hezčí (aspoň pro mě). palec
Teď je ta osádka asi akorát. Možná kdyby jsi někomu věnovala 2 čichavce a nechala si jenom pár, tak by tam jedno hejno teter přibýt mohlo, ale jenom za předpokladu, že nezanedbáváš údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 09:29 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Zdravím zdejší akvaristy,
mám 130 l akvárium a teď tam chovám :
5*panc. pand,
2*lorikarie
4*čichavec modrý
13* neonek černých

a jaksi jsem si uvědomila, že to mám všechno nějaké černé/šedé → potřebovala bych tam dát nějaké barevnější tetry, např. neonky červené.
Myslíte, že bych tam mohla přidat ještě jedno hejno neonek červených? To už by tam asi těch rybek bylo moc, že? hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [134] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=6651