Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 94 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 09:50 Muž petr68 [27] - Rostliny
mam 112l akvarko zatim v něm mám jednu bettu ale mohu k němu dát Hyphessobrycon amandae jestli ano tak kolik kusu??? 30?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.02.2013 20:17 R Muž romant [27987] Re: didi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 20:11 didi – Jake rybky do 60 l
Ahoj vsem :)
nadchly me rybicky a chci si zalozit akvarium..nikdy jsem ho nemela, proto jsem do zacatku zvolila mensi akvarko, 60 litru..pozdeji treba bude vetsi, az naberu zkusenosti :) ale nevim co si do nej poridit, tak vas zadam o radu..hrozne se mi libi napriklad tlamovci, svym vzhledem i biotopem akvaria ( krasne kameny ktere vypadaji jako morske, bily pisek a zbarveni rybicek ), ale je mi jasne ( podle toho co jsem se docetla ) ze do 60 l to takrka neni mozne..proto se vas ptam, co byste mi doporucili jineho..taktez by me bavilo akvarko doplnovat o jine rybicky a rostlinky a tak dale ( i treba nejaky racek nebo krevetka, pokud by se ten druh snesl s ostanimi rybickami )..budu moc rada kdyz mi vy zkusenejsi poradite a mym rybickam se bude nasledne darit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.02.2013 16:58 R Muž romant [27987] Re: george
Ano.
Edit: Než tam ty ryby pořídíš, tak řádně zamakej na vzhledu toho akvária, hlavně hodně rostlin, nějakej kořen a nelíbí se mě ten filtřík, co se krčí v pravým rohu, ten bych vyměnil hned za klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, ještě dokud je akvo v záběhu. S rybama nikam nespěchej a ještě si něco nastuduj, bude se to hodit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2013 16:57 Muž george [3] - SumciRe: romant
takže 15-20 neonek a 7-9 pancéníčků ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 16:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: george
Neonek 15,pancéřníčků 6-8 a místo ancíku 6 otocinclusů. Tohle by byla moje úprava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2013 16:54 R Muž romant [27987] Re: george
Těch panc. skvrnitých klidně jednou tolik a místo těch ancíků, co třeba partu otíků? rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 16:51 Muž george [3] - Sumci
akva 84l 20 neonek
4 pancéníček skvrnitý
2 ancitrus
co vy nato ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 11:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Louka
většina teter má ráda nízké pH, i neonky obecné. pH 7 není žádná katastrofa, i když spíš záleží na tvrdosti vody než na pH (pH se různě mění, v závislosti na obsahu CO2, který se mění v akvárku i v průběhu dne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2013 09:02 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: lojzalojzovic
Pokud se ti skalary libi, kup si vetsi akvako. ono se to nezda, ale jsou to fakt velke ryby. Ja je mel ve 180L (taky dve) a byt nebyly uplne dospele (jen rok stare), uz to vypadalo dost blbe. Jako ze se tam nevejdou a vubec do toho akvaria nepasovaly. Tak jsem je nakonec dal kamaradce, co mela kva50cm vysoke, nejakych 250L a to uz bylo lepsi. Ja bych je sveho soucasneho akvaria taky chtel (Skoro 200L), ale nakonec jsem dal jen neonky cervene.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.02.2013 08:39 R Muž romant [27987] Re: Louka
Když budeš vylepšovat vodu tím výluhem(olšový šištičky, listy mandlovníku), z komerčních třeba Torben, Amazon, tak si ty neonky modrý budeš jistě moci dovolit, to jim a nejen jim udělá dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 07:52 Muž Louka [49]
V akváriu už mám dvě zbylá dánia.A tak jsem jim chtěl do budoucna přikoupit 2 kámoše(aby zbylo místo na neonky a zároveň nebyly jen dvě).Neonky se mi moc líbí a o neonkách modrých jsem uvažoval jako první,ale mají rádi niží Ph a u nás sice vodárna uvádí že Ph je 7 ,ale za posledních 14 dní jsem měřil 3krát a odhadem podle barvy mi pokaždé vyšlo 7,1 :-(
Pandičky a otíky jsem měl původně v plánu koupit po šesti kusech.
Ale nechtěl bych přerybnit.
Ty ramirézky jsi teda nechám až úplně nakonec jestli mě teda nepřejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.02.2013 06:49 R Muž romant [27987] Re: Louka
Ty neonky bych volil neonky modrý, jsou op trošku menší a budou se líp hodit do kva tvých rozměrů. Otíky a pandy i ve větším počtu, jsou to hejnový rybky. Rybky přidávej postupně, ne všechny najednou a i v průběhu zabíhání akvária můžeš často měnit vodu a zvláštěpak až tam už budou ryby. Ty ramirézy event. až jako úplně poslední a to až za dva měsíce, až bude akvo normálně fungovat s rybí osádkou. neonky napadat nebudou. Můžeš přidat nějaký rašelinový výluh, to se bude rybí osádce líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.02.2013 06:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Louka
Do 60 litrů bych dal pouze jeden druh hejnové ryby. Takže buď neonka, nebo danio. Pand můžeš dát o jeden nebo dva kousky ještě víc a otíky taky. Ramky ti nebudou napad neonky, ale neonky se budou držet pěkně v hejnu. Dal jsem k sobě 2 páry hned se tetry držely více spolu :-) Pokud se je rozhodneš dát, teoreticky bys páreček mohl, ale na ně máš ještě hoooodně času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 04:09 Muž Louka [49] – 60*40*30 - cca.60litrů
Čekám až se mi zaběhne akvárium(napodruhé to nechci uspěchat).
A zatím přemýšlím o rybí osádce do mého akvária.
neonka obecná 10ks
dánio pruhované 4ks
krunýřovec jednopruhý 4ks
pancéřníček panda 5ks
Myslíte že to takhle může být pohromadě?
Chtěl bych aby se rybičky cítily dobře a vycházely spolu.
Sice jsem uvažoval že bych tam dal ještě jeden pár
cichlidek Ramirezek(líbí se mi),ale to už by asi bylo přerybněno a měl bych strach že mi ramirézky budou napadat neonky.Děkuji všem za rady a připomínky při výběru budoucí osádky mého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 20:14 Muž lojzalojzovic [327] Re: lojzalojzovic
takze kdyz nikdo neporadi, zkuste mi aspon rict v jakem poradi je davat do vody??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.02.2013 10:57 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Pro někoho to ani problém není (třeba já mám slabost pro bagrující ryby), ale je potřeba s tím počítat a podle toho zařídit nádrž. A to, že teď je nevidíte bagrovat je dost možné. Ale ony vyrostou. A když si představíte jak se živí např. kapr, tak pochopíte v čem to spočívá. Ony jen instinktivně hledají potravu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 10:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: yvouch
Ještě jsou malé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 10:10 yvouch Re: Ičin
to je jedině dobře potlesk nutně potřebuju do akva hnojivo, zatím tam byly jen dvě ryby a kytky co jsem tam dala vůbec nerostou. Pak budu řádně odkalovat ;-) a že by nějak bagrovali jsem si včera za celé odpoledne ani nevšimla spíš plavou většinou ve středu akva, ale třeba se teprve projeví :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.02.2013 19:37 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: yvouch
Silně znečišťují vodu. Taková mašina na ho...nepořádek. Plus teda silně bagrují, ale to už je věc pohledu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 19:19 yvouch Re: LiborSprysl
Proč jsou závojnatky problém?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 18:04 Muž lojzalojzovic [327] Re: malyLibor
všecko de, enem male děcka nechodi :) ale je to asi až posledni možnost, radši bych menší to druhé hejnko (samozřejmě rybky které by v menším hejně prosperovaly), co ten zbytek, případně nějaké další nápady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 17:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lojzalojzovic
A myslíš, že bez těch skalárů by to nešlo? Je to na ně fakt dost malé. Nechceš místo nich zkusit nějaké pěkné, ale menší cichlidy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 17:46 Muž lojzalojzovic [327] – ryby?
zdravím, zvažuju osídlení nového akva 126l (viz prezentace) zatím mám takovouhle představu:

vrch: 2x čichavec zakrslý
střed: 10x neonka, 2x skalár (vím že je to na hraně s velikostí ale moc se mi líbí)
dno: 6x panc. sterbuv (nebo panda), 2x lorikarie kopinatá

šlo by k tom u nějaké menší hejnko (dania, tetry císařské, parmičky duhové)??

případně nahoru trojku bet??

dík za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 13:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: janoo
No, máš tam toho požehnaně. Já bych tam nedával ancíky, black molly a mečovky... i tak by tam bylo ryb až až... a bojím se, že i na ty čichavce perleťové spolu s rájovci je to docela dost malé akva. Já bych tam nechal spíš jen ty čichavce. Pořád by bylo na co koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 13:08 janoo – Počet rýb
Caute, chcel by som sa niečo spýtať neviem ci som v spravnej téme. No, má 130 l akvarium a neviem ci kolko rybiciek by som tam mohol max mat. Uz mám:
3x Ancistrus spec
2x Betta závojová
3x black molly
2x gurama perletova
4x pancierniček zelený
9x Parmička čtyřpruhá (Puntius tetrazona)
3x Rájovec dlouhoploutvý (Macropodus opercularis)
4x mečún viedensky
Neni ich tam privelela a ktoré sa tam vobec nehodia? Este by som chcel Tetry červenouste alebo Mrenky siamske.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 09:51 Žena Kač [131] Re: yvouch
Ajaj...no, tak závojnatky asi nebudou nejšťastnější volba, ale ten zbytek snad jo. Budu držet place...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   23.02.2013 05:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: yvouch
Neděláte dobře když takto nakupujete...ale hlavně se nenechte odradit prvními problémy, které nastanou...první budou se závojnatkami...ale ono si to časem sedne, určitě ;-) Hlavně nepřekrmovat, měnit vodu, měnit vodu a nakonec měnit vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 23:41 yvouch Re: romant
No tak se musí přiznat že ani snad nevím. Koupila jsem black molly, závojnatky, ancíky a dva druhy ryb který si fakt nepamatuju, byla jsem trochu ve stresu, neboť má tříletá dcera neustále strkala ruce do klecí hlodavců a andulek, takže jsem to nechala víceméně na prodavačce a protože je stejně neměla popsaný tak jsem akorát zhruba tušila cože to vlastně je :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2013 05:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: No, tak když vyjdu z toho, že ten péřovec je afričan, tak bych k němu přidal další afričany. 1 pár pestřenců červených nebo zlatových a skupinku cichlidek Thomasových 6-8 kusů - oboje jsou mírumilovné rybky, pestřenci tedy mírumilovné k jiným druhům, mezi sebou v rámci stejného pohlaví nesnášenliví, proto je možno chovat jen 1 pár. No a jako zlatý hřeb - a to doslova - skupinu 10ks afroteter konžských. Schválně na ně koukni. Ani jednu z těchto rybek péřovec nesežere, žádná z nich nesežere jeho, navzájem budou naprosto v pohodě, přitom to bude akva plné barev a díky kongotetrám i pohybu. Až na toho péřovce jsme kdysi měli něco podobného ve 240litrech a bylo to moc pěkné společenství ryb.

Tak doufám, že už jsou potrhané občanky slepené smich Věkové rozdíly jsou už také zapomenuty...tak bych také něco utrousil...Ono to není jen o těch kongáčích...celkově je tento návrh tak nějak mimo mísu...150 litrů...deset bezmála deseticentimetrových kongáčů bylo sice jmenovaných jako posledních, coby zlatý hřeb...Kdyby byly chovány samostatně jako dospělé, vyvinuté ryby. Prosím. Mnoho chovatelů v takových nádržích konga má mezi jednotlivými třeními. Ale znovu opakuji, jedná se o dospělé ryby a většinou pohlavně dělené. Ale k tomu peřovec...15-20 cm...Jeden pár pestřenců, opět cca 10 cm/kus. A k tomu thomasky...6-8 kusů, opět v dospělosti kolem deseti cm...Vím, že ty tři litry na centimetr je hledisko velmi relativní ;-), ale jak píše Bob ;-) (sakra už s ním zase musím souhlasit...) ono to chce také používat hlavu...Ty ryby se tam nemohou vejít. A ještě jako ctitel cichlid - ani jeden vámi navrhnutý druh není v době tření nijak zvláště mírumilovný...jeden pár pestřenců...zabere minimálně půlku nádrže pokud se vytře. Co ty thomasky? Nedá se předpokládat, že by se třít nechtěly. To bude jedna velká mela...No prostě milý malý Libore...tohle je fakt zcela abnormální kravina... Musíte vnímat, jak ty ryby budou velké v dospělosti a jak se budou chovatahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2013 00:07 Žena Kač [131] Re: yvouch
Ono to možná až tak nevadí. Navíc, je lepší rozjet akvárko s méně náročnými druhy (a tím myslím i finančně) a až se to zajede a ustálí a vůbec všechno, můžeš to postupně měnit. Navíc taky jestli taťka zanedbal akva už jednou, musíš ho trochu vycepovat, aby se o novou ozdobu lépe staral, když to nebudeš moct udělat ty ano A připojuji se ke zvědavcům, copak jsi zakoupila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.02.2013 22:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: yvouch
Docela mě mrzí jak jste se tady kvůli radám pro mě zhádali :-(
To si nedávej za vinu, někdy se to trošku rozjede, když někdo nepřizná chybku. A podstata prudšího sporu většinou pramení jinde, jen to vyplave zrovna tady ;-)
Vzala jsem teda ty největší co tam měli
Připojuji se se svou zvědavostí k Romanovi, co tam teď ještě plave?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 21:36 R Muž romant [27987] Re: yvouch
Budu zvědavej, jaký že to ryby jsi zakoupila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 21:33 yvouch – vyřešeno
Docela mě mrzí jak jste se tady kvůli radám pro mě zhádali :-( já jsem dnes musela ty ryby koupit a paní v obchodě samozřejmě poradit neuměla. Vzala jsem teda ty největší co tam měli :-( a snad to všechny přežijou. Děkuju za rady mmch. ani jednu z těch ryb co mi radil malyLibor u nás pochopitelně nemají sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2013 21:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: malyLibor
My je měli ve 110 cm dlouhém akva a v pohodě.
Tys je měl alespoň ve 240 litrech. Tady jsme u akvárka s papírovým objemem 150 l. A to je podle mne úplně nevhodné akva.
Plavou rády, ale že by to byli nějací zběsilí plavci jako jsou třeba dánia pruhovaná, tak to tedy ani náhodou.
Možná, že když nemají kam, tak opravdu neplavou? ;-)
Mám je s dániama malabarskýma ve 400 a rozhodně si nemají ohledně pohybu co vyčítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2013 20:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Podívej, každý, kdo si někdy přečte něco, co píšu, tak ví, že rozhodně nejsem fanoušek malých akvárií. A taky že nikdy nikomu nedoporučuju ryby, se kterými nemám aspoň minimální zkušenosti. A musím říct, že mne docela mrzí, když mne tu okřikuje někdo, kdo o rybě ví cosi jen z doslechu, a ještě píše urážlivě! Takové chování se mi opravdu nelíbí. Vím, že někteří mladí se moc chovat neumí, ale tohle mne opravdu štve!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.02.2013 20:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
mě se taky třely skaláry v 37 litrech, a taky jsem nikdy nepočiťovala že by jim to bylo malý. Třeba kdybys je měl ve větším, pochopil bys že je to pro ně lepší a že se chovají jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 20:27 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: malyLibor
Píšu zkušenosti které mě předává můj kamarád který odchovával tetry konžské několik let a který se rybami dokázal živil přes dvacet let, a jsem rád že se o své zkušenosti se mnou dělí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 20:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Bob66
Když tak skvěle umíš hodnotit podmínky u jiných, napiš mi, jak dlouho jsi choval kongotetry a kolik jsi jich odchoval. Opravdu mne to zajímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   21.02.2013 20:08 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Oni když mají konga důvod, tak dovedou bejt sakra rychlí plavci. Když krmím skaláry pavíma okama, tak to jsou oživší konga, kdo jim je torpéduje přímo u huby. Jinak je mám v cca 250 litrech a je to tak akorát. Když je vídám v "menších" nádržích, tak většinou nejsou tak vyvinutý, hlavně samci tolik neukáži svoje závoje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 20:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Bob66
No vidíš My měli 240ku 110cm dlouhou, měli jsme v ní 10 kongoteter a bylo to dřív, než byl tento atlas napsán. Tím ovšem nechci říct, že by pro ně 300 litrů nebylo lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2013 20:04 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: malyLibor
malyLibor napsal:My je měli ve 110 cm dlouhém akva a v pohodě. Plavou rády, ale že by to byli nějací zběsilí plavci jako jsou třeba dánia pruhovaná, tak to tedy ani náhodou.


Tak to právě ukazuje že byly v nevhodných podmínkách X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.02.2013 19:57 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: malyLibor
Ono to nechce jen slepě kopírovat atlas, ale používat i hlavu, 150l akvárium i když je metr dlouhé je opravdu malé pro 10ks kongoteter X-) Jako naprosté min. bych bral 300l a akvárium min.120cm dlouhé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   21.02.2013 19:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: PaDa
Pakliže je to akva dlouhé 1 metr, nevidím důvod, proč by v něm kongotetry nemohly být? My je měli ve 110 cm dlouhém akva a v pohodě. Plavou rády, ale že by to byli nějací zběsilí plavci jako jsou třeba dánia pruhovaná, tak to tedy ani náhodou. No a s jejich rostlinožravostí jsme problém taky neměli. Kryptokoryny nežraly a docela jim stačil okřehek, který jsem jim nosil ze zahrádky z rybníčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: yvouch
Pokud má člověk omezený výběr, tak je to horší, natož se držet Afriky (což je i docela zbytečné, protože i když ty ryby budou všechny z jednoho kontinentu, nemusí ani v přírodě žít dohromady ve stejném biotopu).
Kdybys nic nevybrala z toho co máte v obchodě, můžeš se jich zkusit zeptat, jestli by ti něco konkrétního nemohli objednat. Jinak se třeba zkusit poohlédnout po nějakých chovatelích v okolí, burzách, zajet do jiného města... nebo si nechat poslat ryby poštou, což se ale může značně prodražit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: yvouch
třeba taková tetra kosočtverečná je taky hodně velká, a není to tak zběsilý plavec jak tetra konžská. Nebo koukni po nějakých větších parmičkách, těch druhů je víc. Nejlíp hejnové ryby. Aby nebyly moc velké na to akvárko, ale větší než jeho tlama :-) (nevím jak velkou tlamu má)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:34 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: malyLibor
Kongotetry do takového akvária, je naprostý nesmysl, souhlasím s PaDou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.02.2013 18:51 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: malyLibor
Do 150 litrů 10 kongoteter? To je ryba, která potřebuje plavat... S touhle částí tvého výběru tedy určitě nesouhlasím. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 18:13 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Jenom lehce doplním, že ty konga dovedou bejt pěkný rostlinokombajny, takže to bude chtít uzpůsobit tomu stravu a rostlinnou složku neopomínat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 17:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: yvouch
No, tak když vyjdu z toho, že ten péřovec je afričan, tak bych k němu přidal další afričany. 1 pár pestřenců červených nebo zlatových a skupinku cichlidek Thomasových 6-8 kusů - oboje jsou mírumilovné rybky, pestřenci tedy mírumilovné k jiným druhům, mezi sebou v rámci stejného pohlaví nesnášenliví, proto je možno chovat jen 1 pár. No a jako zlatý hřeb - a to doslova - skupinu 10ks afroteter konžských. Schválně na ně koukni. Ani jednu z těchto rybek péřovec nesežere, žádná z nich nesežere jeho, navzájem budou naprosto v pohodě, přitom to bude akva plné barev a díky kongotetrám i pohybu. Až na toho péřovce jsme kdysi měli něco podobného ve 240litrech a bylo to moc pěkné společenství ryb.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [94] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=4651