Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 99 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:41 meleri Re: kofejn
takze jsou to zajimave rybky...no, priznam se, ze neonky jsem mela ctyri roky a sice jsou to nadherne rybky ale prijdou mi prave "nudne". tim nechci nikoho urazit, protoze jsou jinak velmi oblibene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: meleri
pancíci jsou fajn, pořád rejdí po dně. Ale ty černý tetry zrovna moc barvný nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2013 11:38 Muž kofejn [963] Re: meleri
Manželce se nejvíc líbí svým chováním pancéřníčci skvrnití. Pořád někde rejou, šmejdí ve stonkovkách i po kořenu a navíc drží hejno (narozdíl od neonek). Říká jim prasátka :). V našem akváriu jsou další akční v pořadí jsou otíci, pak neonky a nakonec kakaďáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:28 meleri
jde mi o to, aby tam byly barevne rybky (kvuli detem) a vesele, zive...pancernicky jsem nikdy nechovala, je radost je pozorovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:28 meleri
a nebo:

10 teter cernych
1 samec endler plus 2 samice
par mecovek mexickych.
1 ancitrus
ale uz zadni pancernicci
a hejno krevetek
neritina

co myslite, ze je lepsi??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:25 meleri
ahoj, taky mam dotaz ohledne rybek...cca 114l nebo mozna min, prazdne ma 120l. a v nem by byly:
10 teter cernych,
6 pancernicku,
1samec endler a k nemu dve samice,
plus 3 bojovnice (pokud to bude jen jeden samec) co se mi vylihli,
jeden ancitrus,
krevetky (nechci aby se mi mnozily, na to mam jine akvarium)
neritina.

ty bojovnice kdyby to nedelalo dobrotu muzu darovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 08:45 Muž monty [86] - AmerikaRe: malyLibor
malyLibor napsal: Naopak hejno 20 neonek (nejlépe modrých), 8 pand, 8 otíků, a skupinka 1 samec a 2-3 samice cichlidky kakadu.

Je možné nakombinovat i v počtu 15 neonek modrých, 5 pand, 5 otíků a pět sekernatek + ty cichlidky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 08:43 Muž monty [86] - AmerikaRe: Moucha
Já to prochopil, prostě přiměřeně :-D

Moucha napsal: ty relativni meritka jsou desny... to je jako kavova lzicka... nebo koflik, ci hrnek (ten muj ma objem 0,5L), pripadne na "špičku nože" (to pak jeden vezme nuz na maslo a druhej filetovaci a hnedka je rozdil nekolikanasobny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 08:00 Muž duko1995 [32] Re: danio
akvarko mam 90x44x28 tak nejak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2013 07:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
ty relativni meritka jsou desny... to je jako kavova lzicka... nebo koflik, ci hrnek (ten muj ma objem 0,5L), pripadne na "špičku nože" (to pak jeden vezme nuz na maslo a druhej filetovaci a hnedka je rozdil nekolikanasobny)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.01.2013 05:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
No to je rozměr "jako když solíš vajíčko na měkko" smich V populaci, o níž je známo, že veškerou svou potravu zbytečně přesolujeme...Takhle dochází k překrmování akvárií smich Už je mi to jasné...špatné měrky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 00:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: monty
Úplně jsem na ně zapomněl.... tak hlavně měnit tu vodu, aby ti je neotrávily dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 00:10 Muž monty [86] - Amerika
Stejně trochu musím, mám tam ty neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2013 23:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: monty
Čekat, pravidelně měnit vodu a nezapomenout krmit. Akvárko je třeba krmit, stačí malinkatá špetka (jako když solíš vajíčko na měko) vloček 2x týdně. Podpoříš tím zajetí filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 23:36 Muž monty [86] - Amerika
Tak rostlinky tam mám, teď jen čekat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 22:24 Muž monty [86] - AmerikaRe: malyLibor
By se mi bohužel nevešlo na místo, kde je teď, ale to neva. Nemusí to být plné ryb, když budu mít papoušky, budu spokojen :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 22:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: monty
Všechno jsou to rybky čistotné a při pravidelných výměnách vody by neměl být žádný problém... Pokud místo neonek modrých, které jsou nejmenší, dáš větší obecné nebo červené, tak jich dej třeba jen 12... ale tak jak jsem to napsal, by to mělo klapnout. Škoda, že jsi to akva neudělal 80x40x40, rozdíl v ceně by byl minimální a vlezly by se tam i ty drobnoústky - nádherné rybky, i když trochu dost choulostivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 22:19 Muž monty [86] - Amerika
Díky za reakci.
Ty tři jsem tam dal díky prckům, fakt bych doma tak dlouho nevydržel, vodu měním poctivě, zítra dorazí rostlinky, tak bude veseleji. Měním každý den 10l.

Ani jsem nepočítal s tím, že tam dám všechny ze seznamu, vybral jsem velikostně ty, co by tam mohly padnou. Ancíci jsou větší. Sice nerad, ale klidně je oželím. Otík se mi také líbí.

Za ty druhy, co jsi na psal, jsem rád, líbí se mi všechny.

Fakt jich tam mohu dát tolik? Jestli dobře počítám, tak jsi mi navrhl 20+8+8+1+2+10 ryby, tedy celkem 49 ryb. Nebude to bujabéza?

Edit: Asi jsi to zeditoval při mém psaní.
Takže neonky, otíky, pandy, a papoušky? Hejno drobnoústek si odpustit? Tedy 20+8+8+1+2?

A kdyby místo 20ti neonek jich bylo méně, mohly by déle přibýt ty drobnoústky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2013 22:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: monty
1. rada - teď bys měl na rybičky jen myslet, ale nedávat je do akva. Měl bys vysadit všechny ty rostlinky, co máš v prezentaci popsané, a pokusit se zachránit ty tři rybičky, pokud jsou v akvárku už vypuštěné, a to tak, že budeš obden měnit 3 kýble vody za čerstvou, a to tak 3 týdny. Potom bude stačit výměna vody 2x týdně a po měsíci a půl už jen 1x týdně. Po měsíci budeš moct přidávat další rybky.
Tvůj seznam je naprosto skvělý. Jediné, co bych vypustil, jsou paví očka a ancistrusové - dělají moc nepořádek a na anciky to akva je přeci jen malé. Naopak hejno 20 neonek (nejlépe modrých), 8 pand, 8 otíků, a klidně později, tak 4 měsíce po založení ještě hejnko 10ks drobnoústky purpurové (když seženeš) nebo trpasličí (když neseženeš purpurovou) a skupinka 1 samec a 2-3 samice cichlidky kakadu je skvělá volba. Ty ramirezky už bych tam nepřidával, bylo by to už přeplácané a navíc jsou ještě náročnější jako kakadu.
Ty rybky, co sis vybral, jsi vybral skvěle. Ale je třeba si uvědomit, že jsou to rybky přeci jen vyžadující jistou péči. Nejdůležitější je zajistit jim kvalitní vodu, a to opravdu důslednou výměnou nejméně 25 litrů vody každý týden a v případě potřeby i odkalením dna. Pokud jim ale zajistíš základní péči, odmění se ti nádhernými barvami a velmi zajímavým chováním.
Edit: Tak jsem se znovu koukl na tvou prezentaci, ale ty nemáš klasickou stovku 80x40x35, ale sice lépe řešenou, leč o 16 litrů menší 80x30x40cm... tak tě asi trošku zklamu, ale v takovém akvárku by asi nebylo vhodné tolik rybek... budeš si muset vybrat jen jedno hejno, a to ti doporučím ty neonky, alespoň zpočátku. Přeci jen jsou pro začátečníka vhodnější než drobnoústky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 21:13 Muž monty [86] - Amerika – Co nakombinovat - začátečník
Jsem začátečník, akvárium zakládám.
Co si vybrat do stovky a jaké počty a hlavně, seženu vše běžně?

Rád bych měl neonky, 1 pár papouška
Dole otíky, pandy nebo ancíky

Ale pokud to vymýšlím blbě, nechám si poradit.

Našel jsem si toto:
Neonka obecná
Corydoras panda
Otík
Apistogramma cacatuoides
Ancistrus dolichopterus
Mikrogeophagus ramirezi
Sekernatka mramorová
Paví očko - málo
Drobnoústka purpurová
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 20:34 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: duko1995
To je hezké, ale jaký štěrk - hrubý/jemný? Jaká je asi velikost těch kamínků? A světlo má kolik wattů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:28 Muž duko1995 [32] Re: danio
danio napsala: No, měl bys mít sám nějakou představu, ale se stolitrovkou už se dají dělat slušná kouzla :-) Ono to všechno záleží na tom, jaké tam budeš mít osvětlení, co by sis aspoň tak nahrubo představoval, co tam dáš za dno atd. Založ si tu prezentaci, trošku ji vyplň a pak budeme spíš schopni Ti něco doporučit ano Pokud začínáš, tak hlavně nikam nespěchej, přečti si co nejvíc informací o rybkách a rostlinkách, které chceš v akváriu mít a ptej se dřív, než něco spácháš, předejdeš tím zbytečným problémům a zklamání ;-)
Doporučuji nakouknout i do tohoto fóra rybicky.net/forum/15-zacatecnik - jsou tam odkazy na dobré články, které by sis určitě měl přečíst. Ale ta prezentace tady je základ, pak se vážně líp radí.
diky moc mam na dne šterk osvetleni mam neon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Při správném světle jsou nádherné... koupil jsem si je jen tak "neber to za pětikačku" ale nakonec si mne získaly. Jen mne překvapilo, že i když jsou menší než maculatky, tak rády loví malé krevetky, kdežto maculatky si jich vůbec nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Moucha
rybicky.net/nadrz/10703/15.jpg lepší fotku bohužel nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Moucha
V Hornbachu jsem je před rokem bral za 5,-Kč, teď je mají myslím za 7,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Moucha
označené jako boraras brigittae, ale spíš to byly skvrnoocasky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
skvrnoocasky za 9kc??!!! kdyz si predstavim ze jsem ji je objednaval pred par lety za nejakejch 80kc/ks a stejne jsem je ani po pulroce nedostal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fousac
jo galaxky jsou na burze levnější, ale třeba zrovna ty skvrnoocasé jsem kupovala ve sklorexu za 9kc, což je podle mě hodně dobrá cena. Jestli je chceš kupovat na burze tak raději předem napiš prodejci, aspoň budeš předem vědět že je tam budeš mít a za jakou cenu, budou předem nachystané a nebudou se muset tolikrát přelovovat.
Taky v brně na burze budu, tak se tam třeba potkáme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:29 Muž fousac [39] Re: katterinecka
Aha, dík za info. Já bych stejně počkal do února na akvaburzu. Minule jsem tam právě kupoval galaxky a oproti Sklorexu jsou za polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fousac
Tyhle malé druhy razborek se hodně zaměňují, pokud je chceš kupovat ve Sklorexu, tak tam mají bornejskou, co vypadá spíš na razboru skvrnoocasou a vyroste tak max 2cm, i když spíš tak 1,5cm (několikrát jsem je tam kupovala)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fousac
Espeho, nebo taky Hengelovy, mají aspoň jiný tvar než galaxky. Bornejská větší není (teda aspoň ne ty co jsem měla já)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:12 Muž fousac [39] Re: malyLibor
Já jsem hledal spíš rybku o ždibec větší než galaxka. Co třeba Razborka bornejská, Razbora Espeho, podle atlasu by mohla být o trochu větší. Že bych je nakonec nakombinoval takto? Dokoupit tak 6 kusů galaxek (celkem by jich bylo 16) a k tomu méně dominantní hejno 8 kusů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Endlerky ke krevetkám tedy už nikdy. Endlerky zlikvidují spolehlivě všechny mladé krevetky, i když máš nádrž zarostlou a v půlce jen jávský mech. Samci a mladé endlerky se v honu za mladýma zavrtají i do toho mechu a samice krouží kolem a lapají prchající krevetky.. kdepak, Endlerka se ke krevetkám nehodí ani trochu, mám to osobně vyzkoušeno. To i s gupkama mi přežívalo víc krevetek než s Endlerkama.
Naopak přidat ke galaxkám B.maculatus schvaluji. Jsou to klidné rybky které na krevetky vůbec nereagují... Viděl jsem malinkou, čerstvě vylíhlou cherrynu proplouvat mezi maculatkama těsně před krmením a ani si jí nevšimly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: fousac
Závojová dánia jsou pomalejší, ale ne méně nenažraná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:15 Muž fousac [39] Re: katterinecka
Co se plachosti galaxek týká, tak s tím problém nemám, ty si zabraly celou nádrž, a krmení připomíná útok piraní :-) Nad daniama jsem taky přemýšlel, ale jak píšeš, trochu se bojím divokosti. Nevím jestli třeba závojová forma by nebyla trochu klidnější, protože se jí hůř plave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 13:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fousac
ono doplnit to jinýma malýma razborkama taky není k zahození. Vím že hodně lidí preferuje velká hejna po hodně kusech (taky k nim patřím), ale přecejen namíchat to s těma maculatkama je taky pěkné. Jsou méně bojácné a můžou mít vliv i na galaxky aby nebyly tak plaché.
Taky by tam šly endlerky, které se pohybují spíš u hladiny, takže by ti to moc nenarušovaly. Nebo dánia, která jsou taky hodně u hladiny, ale ty jsou dost divoká a možná by si i občas zobly nějakou krevetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 13:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: fousac
no ja mel krevetarko a prikapaval jsem tam tekuty od JBL... pozdeji se mi dostavaly za plošnej filtr a tam v pohode dorostly, v zahranici misto trepky pouzivaji green water (rostlinne zbytky do kyble s vodou a na slunicko) a mozna by slo pouzit i hadatko octove (kdyz s tim rozkmujou betty)
velka studnice zkusenosti www.celestialpearldanio.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 13:09 Muž fousac [39] Re: Moucha
Nezkoušel a ani to nemám v plánu. Protože by bylo asi dost problematické ze začátku ty prcky správně krmit. A mít ve svém malém bytě lahve s nálevníkama apod. se mi moc nechce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 12:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: fousac
a zkousel jsi uz galaxky mnozit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2013 12:54 Muž fousac [39]
Koukám, že se diskuze přesunula úplně k jinému tématu (ikdyž zajímavému). Svého času jsem přemýšlel, že bych to doplnil malým hejnem (tak 6 kusů) Razbora klínoskvrnná var. Blue, ale tu zase nemůžu v Brně sehnat. Ptal jsem se ve Sklorexu, ale žádný dodavatel jim je nedodává. Takže to asi dopadne tak, že navýším stávající počty galaxek a otíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:29 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Moucha
Aha, tak to pardon. Nevím, zkus se prostě poradit s někým, kdo ty sekavce má - buď je doporučí nebo ne, hm ;-) Ale mně osobně by těch velkých bylo líto. Já si vůbec pro ty rozměrný ryby přestavuju megaakvária stydim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2013 11:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: danio
jak se říká - důvěřuj ale prověřuj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:25 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: katterinecka
Dobře, nechám se poučit, díky :-) Galaxky bych si kvůli jejich údajné choulostivosti stejně nepořídila a jak jsem psala níž - jsem zastáncem miniryb ve větších akvárkách než je 30 litrů. Je mi jasné, že moje ryby by byly ještě šťastnější ve větší nádrži než jakou mají, ale prostě na ni nemám místo. Ale aspoň do 60 litrů necpu ancíky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: danio
60x40, vetsinou se udava dxšxv, a delavaji se 60x30 a 60x35..... nebo 80x40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:22 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Moucha
Dno 60 x 30 je atyp nádrž? coze Od kdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: danio
galaxky by meli mit jako neonky jednu stranu aspon 60cm.... a ma atyp nadrz ma skoro stejnou plochu dna jako lecktera 100L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2013 11:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: danio
informace mohou být různé, kdoví jestli ten co to psal do atlasu to psal podle svých zkušeností a jaké k tomu měl důvody a nebo od někoho opsal. A co ten od koho to opsal? Třeba tady píšou minimální dno 60x30cm www.seriouslyfish.com/…
Je zajímavý, že radši věříme atlasu, než někomu konkrétnímu kdo má s tou rybou zkušenosti. I když v tomhle případě (dvat ty ryby do většího akvárka) to ničemu neuškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2013 11:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Moje se velkého nedožily, ale jsem přesvědčen, že to bude stejné jako u ostatních hejnových rybek. Viděl jsem je ve 400 litrovém rohovém akvárku, skoro bez rostlin, se spoustou Atyopsis moluccensis, bylo jich tam hejno skoro 100 kusů a tobyla prostě nádhera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:12 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Ve velkém se chovají jinak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Moucha
Já do 240 a víc... ale stačí jim i 80, sice se o nich píše, že jim stačí i 30litrů, ale asi záleží na tom, jak kde. Já je měl ve 40litrovém akvárku, bylo jich tam 20, byly s krevetkama, přesto byly stále vyplašené a pořád se skrývaly. Už nikdy bych je do tak malého akva nedával.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [99] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=4901