Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 81 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:49 R Muž romant [27987] Re: MichoCZ
Taky nemám na mysli dlouhoploutvé varinty, beťákovi k tomu aby aby si jich všímal více úplně stačí ten jejich čilej pohyb a to občasný se přišmrncnutí ocáskem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:40 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: romant
To byl příklad. Nejsem zastánce servat všechny kontinetny dohromady. Jinak dánia jsem myslel obyčejné varianty. Dlouhoploutvé varianty se mi moc nelíbí. A asi ani těm rybám se to dvakrát nelíbí. Plavou tak jaksi divně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:40 amrtin Re: romant
Ale třeba parmička zlatá je s beťákem v pohodě,to je pohodová rybka,to čtyřpruhá je jiná liga :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:34 R Muž romant [27987] Re: MichoCZ
Beťáka, parmičky a dánia, no sice jeden kontinent, ale parmičky budou pokukovat po beťákovejch polutvích a taky po třepetajících se ocáscích dánií a to se nebude(spíš bude) ani beťákovi moc zamlouvat, to bych neviděl jako dvakrát funkční osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 16:54 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kate127
Proč těch neonek ne zrovna 15? Jinak asi by se s beťákem snesli, ale příjde mi to lámání přes koleno - Jižní Amerika/Asie. Beťáka bych si dokázal představit v akva s nějakýma razborama, dániem, parmičkou nebo tak. K tetrám to na můj vkus moc není. Ale každý co má rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 16:49 Žena Kate127 [74] Re: MichoCZ
Jj měla jsem ramirezi. Obvykle jsem je koupila takové hodně malé z chovů, které asi nebyly uplně ok a jeden sameček měl bohužel něco s okem - furt mu jakoby lezlo ven až umřel :-( ale ted uz nevím jestli jsem v té době neměla už ty platy pak. Chtěla jsem, aby to bylo takové živější.

S těmi hejny máte asi pravdu... A snesla by se kombinace neonky 14, pár cichlidek, a samec bojovnice? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 16:44 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Kate127
Souhlas s MichoCZem, dvě hejna je podle mě na to akva hodně :-) Někdy je mín víc :) tohle je ten případ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2013 16:39 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kate127
Nápad dobrý, ale lepší se držet jen jednoho hejna. Vypadá to pak tak nějak konzistentněji. Kdybys měla 300+ tak by se o dvou hejnách dalo uvažovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 16:37 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kate127
Teď koukám, ty už jsi ramky měla že? Copak se jim stalo? Jinak zkus ty kakadu v kokosu. Mám taky doma pár ramek asi půl roku a nic se neděje. Jikry jsem ještě neviděl. Ale donesl jsem si kakadu a za týden byl potěr. Sice jsem ho neodchoval, ale mám z nich mnohem větší radost. Navíc na burze seženeš živé a mražené krmivo, které běžně v obchodě není. A spousta prodejců je z Ostravy, takže tam je docela nábuch určitě. Jinak v sobotu je Brno a příští sobotu by měl být Zlín kdyby sis chtěla udělat výlet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 16:37 Žena Kate127 [74]
Co kdybych měla 10 neonek, 6 -10 razborek Espeho nebo Hengelova a pár cichlidek?
Dva pancéřníčči na dožití...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 16:17 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Kate127
No tu thomasovu to nvm, ale ramky bývají 100% pokaždé v ostravě, většinou je tam má několik prodejců a cena se pohybuje kolem 25kč. Pokaždé tam na ně koukám :) Jako zrovna dneska jsem byl na burze v olomouci, a čím víc burz jsem navštívil, tím víc si cením te ostravské protože třeba ta dnešní...tam nebyla ani 1/3 prodejců jak v ostravě.
Navíc hodně z lidí co prodávají chodí i tady na rybičky takže ve vlákně ostravská burza na foru se klidně mužeš domluvit že ti někdo doveze co potřebuješ a pujdeš na jistotu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 16:09 Žena Kate127 [74] Re: predator3313
No právě už když jsem jich chtěla více, tak mi říkali, že teď to je s nimi špatné a tak jsem si pořídila šneka neritinu...

Tak ted jen vymýšlím, do kterých rybiček jít, aby bylo akva pěkně udržované, abych neměla rybky, které jen žerou a s.rou... :-)

Do Ostravy bych se dostala to není problém. Přemýšlím, kde sehnat pěkné ramirezky nebo i tu Cichlidku thomasovu. Jsem z Třinecka a tady je to docela problém i ta ramirezka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 16:04 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: predator3313
To máš pravdu. Běžně jsou po přenosu domů nějaké ztráty. Když ne hned, tak do pár dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 16:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kate127
Asi máš pravdu. Na ty dusičnany jsou fakt hodně náchylní. I pancíci nejsou zrovna držíci, ale lepší se drží. Ale pokud ty platy půjdou pryč, tak v jihoamerickém duchu můžeš mít i pěkně barvné akva. Tetrovité ryby doplněné nějakou cichlidkou. Třeba kakadu je taková celkem udržitelná a k tomu ty neonky. Na dně klidně pancíci můžou jezdit. Pokud tam nebude moc znečišťovatelů, tak by měli prospívat naprosto bez problémů. Kakadu mají rádi vydlabaný kokos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 15:59 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Kate127
Tak to pak záleží odkud třeba jsi, vím že na Ostravské burze bývají otíci furt, ale jak jsem tak vyčetl z názorů někdy není snadné najít nějáké v dobré kondici :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 15:56 Žena Kate127 [74]
Díky za tipy. Mám akva založené už více jak dva roky. Otíky je ted docela problém sehnat... měla jsem pak už jen jednoho a byl tam asi rok a půl. Nebo teda skoro od začátku až nedávno umřel, asi tam už bylo moc dusičnanů, tím jak se mi pořád množí ty platy tak se ta rovnováha mnohem hůř udržuje, proto už je čas je vyměnit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.11.2013 15:33 JoKa Re: MichoCZ
Jo tak to znám, začal jsem se stovkou, přidal 600l a teď mám doma 8 nádrží, když odečtu elementky... :)
S otíkem naprosto souhlasím, je na to super citlivý. V jeho případě bych rozhodně prodloužil dobu, na přidání do nového akva, na 2 měsíce od založení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2013 15:29 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: predator3313
Máš doma dvě akva a došlo místo jo? Místo se najde. Taky jsem po prvním akva myslel, že nemám místo a najednou mám asi 13 nádrží. Jinak je fakt, že pokud to člověk nezvládá, tak ramky jsou pryč velice rychle. To samé otíci. Ti jsou na dusičnany snad nejmíň tolerantní ryby, co jsem měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 15:24 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Designer
:-) Jo tak to je klidně možný, jen jsem puvodně plánoval 80-100l nadrž a chtěl jsem tam pravě co jsem psal, jenže došlo místo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2013 14:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: predator3313
Ramky jsou fajn, ale jsou trosku narocnejsi. Kdyz se Ti nepodari jim udrzet vodu jakou maji mit, snadno onemocni. A pochopitelne vetsi akvarium je stabilnejsi. Takze pokud chce Ramky nekdo mene zkuseny (prosim brat obecne), pak bych mu je doporucil do vetsiho akvaria. Ramky chyby moc neodpousteji a ve vetsi nadrzi se pripadna chyba mene projevi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 14:11 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Kate127
Já kdybych měl 75l šel bych do páru rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova k tomu nějakou hejnovku (což by v tvem připadě mohly být ty neonky) a k tomu par kousků tech panceřníčků nebo třeba otíky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2013 13:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kate127
Pokud chces neco vetsiho, do 75l by sel par rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova , to je dle meho nazoru tak nejvetsi jeste tak nejak vhodna ryba.

U te Cichlidky se pise sice vetsi nadrz, ale ony jsou klidne, mirumilovne, zadni splasenci, navic dost odolne, takze kdyz tu nadrz jinak neprerybnis (jako ze par kusu Neonek uz to tezko dorazi, kdyz uz je mas a libi se Ti), i 4 kusy by se daly, alespon spis budes mit par.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 13:05 Žena Kate127 [74] Re: Ciffik
No platy podaruju nebo vyměním za neonky třeba, ale právě pancéřníčky mám spíš na dožití než že bych se chystala rozšiřovat stavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 13:03 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Kate127
podarujte platy, doplňte panceřníčky a neonky, barevnost můžete dotáhnout třeba kytkama ;-)

skaláry NE :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 12:51 Žena Kate127 [74]
Drazí zkušení akvaristi,

poradíte mi jaké ryby do mého akva? Má cca 75l a jede už přes dva roky. Teď tam mám dva pancéřníčky, 7 neonek, šneka neritinu a cca 11ks plat...

Barevně super, ale ty platy tvoří hrozně moc detritu a tak nějak už mě to nebaví.
Přemýšlela jsem o dokoupení neonek třeba do 14ks a pak nějaký výrazný pár velkých ryb a nebo ponechat neonky a pořídit hejno větších rybek?

Nebo nějak zakomponovat samce bojovnice, neonky a co k tomu, aby bylo akva hodně barevné :-)

P.S. Mohla bych za nějakých okolností mít scaláry nebo podobně velkou rybu?

Díky moc za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 00:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DaveCZ
Ty kakadu jsou lepší volba. Ramirezky jsou opravdu hodně citlivé. Ještě ti doporučím kouknout na cichlidku vysokoploutvou a borelliho a na akarku zelenou a akaru zlatou. Vše taky velmi pěkné, přitom klidné a na chov poměrně nenáročné cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2013 13:43 DaveCZ Re: romant
Super, tak půjdou kakadu... Chci se vyvarovat zásadních chyb a přeji si, aby se u nás měly rybičky dobře... Tak nechci nic podcenit.... Díky moc za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 13:41 R Muž romant [27987] Re: DaveCZ
To se musíš rozhodnout Ty, ale předpokládám že jsi začátečník, nebo mírně pokročilý a tudíž bych volil ty kakadu, ramky dovedou bejt cíťové, ale i začátečník při dodržení pravidel zvládne úspěně chovat Ramirézy. ;-)
Edit: Doporučuji prostudovat. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 13:38 DaveCZ Re: romant
Díky moc za rady, snad už poslední dotaz :-) Ty cichlidy můžu kakadu nebo Ramirezovy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2013 13:38 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DaveCZ
Pokud tam budou ty cichlidky, tak osádku šneků snadno zredukují, že naopak budeš rád, když šneka najdeš. Onehdá jsem slyšel takové rány z akvárka a samec ramirézák bušil okružákem o sklo a pak si ho dal ke svačině.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2013 13:35 R Muž romant [27987] Re: DaveCZ
Ne, s těma co jsem psal problém nebude a když budou konzumovat rostliny, tak jedině ty jenž jsou odumírající, nebo se k tomu chystají, oni to vědí, jsou to dobří dělníci. Proto i to lehký nakrmení bakterií a zároveň šneků.
Edit: Ano tak jsem myslel tu partu a démonizace šneků formou jejich přemnožení je nekonečná. Důležitý je posléze nepřekrmovat ryby a udržovat dno dle potřeby formou odkalení a nepotkají Tě problémy s přemnožením, oni za to nemůžou, to jenom nezodpovědní akvaristé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 13:32 DaveCZ Re: romant
Předpokládám, že partička znamená 5-6 ks? Ještě jak jsi mi radil tam nasadit na začátek šneky, neožerou rostlinky nebo nepřemnoží se moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 13:28 R Muž romant [27987] Re: DaveCZ
Osobně bych nedával žádnýho(míněno tím klasiku v podobě ancáků), jsou to bordeláři a Tvoje zamýšlená osádka je čistotná a čistotu vyžadující, když nějakýho tzv. čističe, tak partičku otíků. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 13:23 DaveCZ Re: romant
Díky za radu... Ještě dotaz - takže žádnýho krunýřovce potřebovat na dno nebudu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2013 13:15 R Muž romant [27987] Re: DaveCZ
Ryby na dno tam máš a to ty pancéřníčky, cichlidy asi myslíš cichlidky, proč ne, volil bych poměr 1 kluk a 2 i více holek, tetry ohnivý klině více, parta je parta. První bych zabydlel to dno, potom nejdříve za týden tetry a za měsíc po tetrách cichlidky a samozřejmě že při nasazování novejch ryb nepodceňovat výměny vody a akvo nezarybňovat ne dříve než ta tři týdny po založení, s tím že by to chtělo dát třeba hned nějaký šneky(okružáky, poskořky), měnit vodu a sem tam nakrmit bakterie špetkou suchýho krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 13:08 DaveCZ – Počty rybiček
Ahoj, budu rozjíždět akvarium o rozměrech 60 x 30 x 45 cm (čistý objem cca 70 l) a nejsem si jistý počtem rybiček, který tam můžu dát. Moje představa je 15 teter ohnivých, 6 panceřníčků, 1 pár cichlid, k tomu něco na dno - nevím přesně co a kolik a časem bych chtěl, pokud vše bude běžet ještě pár krevetek. Jsou mé počty správné, nebo jsem to s osazenstvem vzhledem k velikosti akva přehnal? Ještě bych potřeboval radu, co dát jako první osazenstvo do akva - 8 teter a 6 panceřníčků? Předem díky zkušeným za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 14:43 R Muž romant [27987] Re: michalt
S otíkama nemám problém a za tu filtraci chválím, to jsem měl přesně na mysli. palec Možnost samostatného zapínání těch zářivek, taky velmi dobrá věc, neb to osvětlení jako celek je na tuto nádrž již lehce nadstandartní, hnojení a CO2 by se zde šiklo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2013 13:51 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Ne, nádrž setová nebude. Filtraci plánuji Atmana 201 s kostkou biomolitanu a rozstřikovací rampou, aby byl jemný a stabilní pohyb vody, ale žádný kolotoč. Vodu chci filtrovat nejvhodněji, jak to půjde. Světlo bude 3x24 W T5 na rampě, samostatné ovládání jedné a dvou zářivek.

Dno zatím plánuji flexiobklady 1-2 mm, kombinaci hnědé a černé, možná trochu rudé, ale po nedobré estetické zkušenosti s tou barevnou kombinací, kterou mám ve stávající nádrži, určitě něco tmavé. Snad to cichlidky ocení. Akaru zelenou zvážím. Jdu se podívat na různé druhy teter, které se mi nejvíc zalíbí a které ta nádrž snese, pak bych si dovolil zeptat se, jestli je už konkrétní druh opravdu vhodný.

Myslíš, že by se tam líbilo i nějakému menšímu hejnu otíků (až se nádrž pořádně zaběhne) a nebo by to už bylo příliš moc? To základní hejno nechci kvůli kompromisům s otíky :-) nijak redukovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2013 12:59 R Muž romant [27987] Re: michalt
Beťáka s cichlidkama to se dá, třeba oblíbený ramirézy, nebo třeba thomasky. Poměry kluka a k němu více holek. Jako hejnovku ty tetry žhavý v pořádným počtu ne menším než 30 kousků a bude to pěkná nádrž.
Edit: Těch možností v tetrách je celá řada, ta nádrž je i možná na neonky, nebo třeba tetry ozdobný a jistě se najdou další. Osobně bych do takovýto nádrže volil nějaký tmavší dno, aby to hejno teter pěkně vyniklo a když bude jemnější, bude se i cichlidkám líbit, zde je taky možností daleko více, třeba ta zmiňovaná akarka zelená, dobrá volba. určitě to chce nepodceňovat výměny vody a když budu předpokládat, že to akvo bude setový, tak bych vyněmil filtr za klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 12:54 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: ivaha
Jojo máš pravdu, vůbec jsem si nevšiml že to je 54l, já mám totiž 60x40x40 a to je asi 96l, no a už jsem to řešil tak nějak podobně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 12:54 Muž michalt [737] - Miniakvária – Osádka do 112l
Ahoj, budu zakládat akvárium o hrubém objemu 112 l a chtěl bych zkušené akvaristy poprosit o radu s výběrem vhodné osádky. Zatím mám o té nádrži následující představu:

Bude spíš zarostlá a chtěl bych se postupně soustředit na zajímavější rostliny, hodně druhů. Osvětlení k tomu bude, CO2 až časem, prvních pár měsíců určitě ne.

Chtěli by jsme tam přeložit našeho samečka betty z malého akvária a přidat k němu dvě samičky. Věc se má tak, že moje přítelkyně má zatím problém nazvat akváriem nádrž, ve které neplave pořádný beťák. Já je mám taky rád, ale uvědomuji si, že to trochu komplikuje výběr zbytku osádky.

Chtěli by jsme zkusit nějakou hezkou cichlidku, jestli to půjde. Bude to velký problém pro kombinaci s bettou? Je šance, že se nechají na pokoji nebo se nám z nádrže stane rybí yakuza?

Pak bych chtěl nějakou pěknou hejnovou rybku, kde bych mohl udělat tak velké hejno, aby se v něm rybičky cítily bezpečně a spokojeně.

Děkuji Vám za názory a přeji hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 12:53 R Muž romant [27987] Re: nehygienix
Můj názor znáš, ale nejdříve se vypořádej se stávající osádkou, vždyť víme. ;-) Na dno partu 6-8 pancéřníčků, třeba rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda a do vodního sloupce hejnko teter, třeba 25 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 , jako čističe třeba 6 otíků a je hotovo rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2013 12:46 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Kryštof
Trochu moc na 54 litrů, řekla bych... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 12:29 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: nehygienix
hejno pancéřníčků, ty si vyber ty, jací se ti líbí, k tomu akary zelené, 1 samec a vetší harém samic, a nějaké pěkné hejno teter, třeba tetry žhavé a partu třeba otíků, ale né obyčejných jednopruhých, ale nějakého jiného ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 12:26 Muž nehygienix [4] – Rybky
Poradite jake rybky dat do akvaria 60x30x30 chtel bych vice navrhu jelikoz kazdemu se libi neco jineho dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 12:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: ... Do vláknité či ruduchy se pustí...

....naprosto úžasně marisy...akvárium je úplně čisté a pak s nimi rychle pryč, protože pak jdou do kytek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2013 22:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Celiny
SAE moc řasu nežerou. Dokud jsou malé, tak si dají, ale taky spíše jen přisedlou. Do vláknité či ruduchy se pustí, pokud nebudeš v akva vůbec krmit, protože pokud mají cokoliv jiného, tak se ti na ně vydlábnou.... tak snad ti to pomůže s rozhodováním :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:11 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: baletka
Asi mate pravdu s temi torpedy (me kodove oznaceni pro SAE:-D), jen mam za to, ze otici spise basti prisedle rasy, resp. jsem je snad nevidel jinde nez na kamenech, technice a skle. Ale je pravdou, ze SAE jsem taky nikdy nevidel pojidat vlaknitou rasu...

Ciffik: diky za info, urcite se tam na ne zajdu mrknout, teda jestli budu mit cas, protoze jsem se divalna stranky, ze minule nikdo nefotil, tak se toho zase po dlouhe dobe vrhnu..

OT: jeste tam chodi takove kvanta lidi? cetl jsem ze posledni burzy byly slabsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 21:58 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Celiny
hengelky mívá v Ostravě na burze pán v rohu za 9,- (od vchodu do ,,místnosti" levej roh naproti dveřím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2013 21:53 Žena baletka [624] Re: Celiny
Já bych třeba do té Jungle dala otíků osm, ale ani deset se mi nezdá moc, stejně jako ve Future. Ale s těmi SAE musím souhlasit - ony stejně jakmile trochu vyrostou, do řasy už nejdou a žerou všechno ostatní. Taky mám dvě SAE ve 112l, ale vím, že jim to bude brzy malé a půjdou do 480l. Myslím, že otíci jsou taky řasočističi, ne? A pokud vím, tak lepší, než SAE, jedině snad s výjimkou ruduchy. Šla bych taky do hejnovek. Osvědčily se mi neonky modré, ty jsou elegantní, drobné, krásně drží hejno, do 112l jich můžeš dát 15, s Tvým osazenstvem i 25, řekla bych.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [81] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198657x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=4001