Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 160 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 22:31 Muž isamik [180] – Re: ivuska
Bob666 ma pravdu, je to moc male...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 22:29 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: LUX
Pro čolky to malé není, klidně bych tam přidala pár drápateček, mám je taky pohromadě, ta teplota je pro ně dobrá. Proč by se měly zabíjet? Ty kardinálky by taky šly palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 22:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: ivuska
Na tuhle sestavu máš malé akvárko X-) Co spíš čichavce zakrslé nebo medové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 22:22 Muž avast [49] – Re: ivuska
Já osobně si myslim že by to takto mohlo být, i přesto že by to bylo mírně přerybněné podle tabulek.. Já ostatně o přerybňování (ne)mám co říkat.. Ale pokud možno spíš více rostlinek aby se tam necítili "stísněně"..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 22:18 Žena ivuska [0] – Vhodnost vybraných rybiček
Dobrý den, pořídila jsem si 63l akvárko a chtěla bych poradit s výběrem rybiček. Můžu mít pohromadě?:
8x neonka obecná
2x čichavec líbající
2x čichavec perleťový
2x parmička siamská

Ráda si nechám poradit a nebráním se ani jiným krásným (zajímavým) rybkám. Koukala jsem v atlasu, ale raději jsem se chtěla zeptat na váš názor. Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 19:55 Muž snickers [0] - Tetry – Re: Eff
JJ děkuji. času je dost, jelikož akva docestuje cca za 14dní. řešim teď hodně dno, sem pro bílé s částečným "zatravněním" malokvětté 'Cuba' a bublinaté trávolisté. Ostatní rostliny: vůbec nevim které zvolit. Proto taky ta kupovaná voda. Pozadí 3D tmavé (nevim čím ho natřít)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 19:53 Bexi
závojnatky?to by tě nemělo napadnout ani ve zvrhlém snu :-) pokud tam chceš mít jenom čolky a nějaké rybky tak za podmínky že už tam nic jiného nebude tak by sis tam mohl dát hejnko kardinálek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 19:49 Muž DrSova [28] - Rostliny
Nedělej z toho konzervu a nic nepřidávej. Karasy-zavojnatky NE,ta patří do jezírka. Dost malý akvarko i na čolky ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 19:18 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: snickers
To složení ryb není špatné, ale osobně bych volil méně druhů teter ve větších počtech. A také těch japonik více.
Myslím že by byla hezká kombinace :

Tetra Amapanská ............. 20Ks
Afrotetra dlouhoploutvá ......10Ks
Ancistrus Golden- Nuget .... 1+1Ks

Kreveta Japonica ............ 30Ks
Piskořka Věžovitá ......... moc Ks

A hlavně:

Nekupovat vše najednou, začít jedním druhem teter + například ancistrusy a po pár týdnech přikupovat další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 19:03 Muž snickers [0] - Tetry – Re: grizly
JJ ve vivarku to nabízejí všem, protože si jí samy vyrábějí a pro chov ryb a drobnolistých rostlin je nejvíc vhodná voda měkká. Navíc při velkém nasvícení se netvoří řasy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 19:00 Muž jajaapaja [174] – Re: Honz
To opravdu nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 18:58 LUX – Co k čolkům do nevytápěného akvária?
Čus nevíte co můžu dát do nevytápěného(21°C) akvária(53l)k čolkům východním(cynops orientalis?
Přemýšlel jsem o drápatečkách, ale nevím jestli by takovou nízkou teplotu vydržely a jestli by se nepozabíjely.Z ryb závojnatky, ale bojím se že 53l je pro ně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 18:27 Muž grizly [145] – Re: snickers
Ty budes kupovat vodu? Za dobrou cenu? To ji mas tak spatnou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 18:25 Muž metal [96] - Cichlidy
vtak malom akva ti zakrpateju a prestanu rast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 18:22 Muž snickers [0] - Tetry – Složení akva 180l
Ahoj, budu zakládat nové akva. V Mělnickém Vivariu mám na zakázku objednáno 180L. Potřebuju poradit se složením, popřípadě doporučit jinou osádku :

Tetra Amapanská ............. 10Ks
Afrotetra dlouhoploutvá ..... 6Ks
Tetra císařská ............. 1+3Ks
Tetra Neonová .............. 15Ks
Ancistrus Golden- Nuget .... 1+1KS

Kreveta Japonica .......... 10Ks
Piskořka Věžovitá ......... moc Ks

Jelikož mam hodně tvrdou vodu a bydlim kousek od Vivaria,tak budu kupovat za dobrou cenu Vodu měkou ve Vivariu :-) Hlavně kvuli drobnolistým rostlinám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2009 18:22 zeck – Re: Honz
Nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 18:21 Muž Honz [7] - Tetry – Jsou vhodné skaláry do 60litrového akvária?
Můžu se zeptat jestli jsou vhodné skaláry amazonské do 60 litrového aq. prosím poraďte :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 17:44 Muž Radek26 [0] – Co by jste mi doporučili
Ahoj, mám v akvárku 10 neonek, 5 teter černých, 5 parmiček čtyřpruhých a 1 ancistruse. Akvárko mám cca 110 l čistého objemu, dalo by se tam ještě něco pořídit? Chtěl bych nějaký páreček větších ryb, aby tvořily nějakou pohledovou dominantu, když ostatní plavou v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 16:47 Muž ampik [2] - Rostliny
navratka napsala: navratka napsala: Ahoj všem. V mé 54 mám 2 ancistrusy(jeden se brzo postěhuje, protože mi šikanuje pancíky), 10 neonek obecných a 4 pancéřníčky šikmopruhé. K těm jsem se snažila ještě 2 přikoupit, aby se nebáli, ale už je nějakou dobu nemůžu sehnat. V prodejnách v dosahu mají jenom pandy... a)Snese tohle akvárko třeba ještě 6-ku pand? b)Vytvořily by eventuelně pandy hejno s šikmopruhákama? c)který jiný další druh a v jakém počtu bych si do tohohle akva mohla pořídit, jestli by s těma pandama už bylo přerybníno? Prosím poraďte. Předem děkuju.
Co třeba beťáka? Mám prázdný celý horní patro nádrže... Nevešel by se? :-)


betak ti muze otravovat ostatni ryby. to spis mecovky nebo pavi oka.
pocitej tak 2-3l na rybu. aspon tak to me poradily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 10:22 navratka
navratka napsala: Ahoj všem. V mé 54 mám 2 ancistrusy(jeden se brzo postěhuje, protože mi šikanuje pancíky), 10 neonek obecných a 4 pancéřníčky šikmopruhé. K těm jsem se snažila ještě 2 přikoupit, aby se nebáli, ale už je nějakou dobu nemůžu sehnat. V prodejnách v dosahu mají jenom pandy... a)Snese tohle akvárko třeba ještě 6-ku pand? b)Vytvořily by eventuelně pandy hejno s šikmopruhákama? c)který jiný další druh a v jakém počtu bych si do tohohle akva mohla pořídit, jestli by s těma pandama už bylo přerybníno? Prosím poraďte. Předem děkuju.
Co třeba beťáka? Mám prázdný celý horní patro nádrže... Nevešel by se? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 14:05 navratka – Nové ryby do 54l
Ahoj všem. V mé 54 mám 2 ancistrusy(jeden se brzo postěhuje, protože mi šikanuje pancíky), 10 neonek obecných a 4 pancéřníčky šikmopruhé. K těm jsem se snažila ještě 2 přikoupit, aby se nebáli, ale už je nějakou dobu nemůžu sehnat. V prodejnách v dosahu mají jenom pandy... a)Snese tohle akvárko třeba ještě 6-ku pand? b)Vytvořily by eventuelně pandy hejno s šikmopruhákama? c)který jiný další druh a v jakém počtu bych si do tohohle akva mohla pořídit, jestli by s těma pandama už bylo přerybníno? Prosím poraďte. Předem děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 09:11 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Honz
30?? neni to až moc???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 07:28 Muž Honz [7] - Tetry – Re: Ljuknes
hele podle toho co mi říkal jeden akvaristik tak teter můžeš mit klído pído 30 ano věř mi hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2009 00:08 Muž Jrk [143] – Re: Ljuknes
Myslím, že to není moc. Tetry moc odpadu nenadělají, Živorodky neplánuješ, Pancéřníčků třeba 5ks... Jenom přidávat rybky postupně, každý druh třeba po měsíci. Když bude pěkně zarostlá nádrž, nebát se i nějakých plovoucích rostlinek - jsou dobré na odbourávání NO3. Jenom návrh: Nechceš popřemýšlet místo Čichavců o nějakých malých Cichlidkách, třeba Kakadu nebo Ramirézky? Měl by jsi potom všechny rybky z Jižní Ameriky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 23:16 Muž LuckyLjuk [18] - Rostliny – Je to moc?
Zdravím, chtěl bych znát váš názor na počet rybek, co chci obědnat do AQ 96l.Rybky - 10x tetra 2,5cm, 8x tetra 4cm, 2x čichavec 6cm, 3x pancéřníček 5cm. Velikosti rybek jsou udávány v dospělosti. Podle mého názoru to začíná zavánět přerybněním, ale myslím že je to ještě v normě. Co myslíte vý???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 19:23 isota
jo a pak jeste cichavci medovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 19:18 isota – hodi se k sobe a kolik jich ma byt??
dobry den, chci si poridit vetsi akvarium nez mam cca 120-150litru a zajimalo by me kolik kusu dat a jak z kombinovat ,chtel bych čichavce modreho,zlateho,pereletoveho,libajiciho a bojovnici pestrou...dekuji za pripadne odpovedi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 10:34 Alice111 – Proc se ted ptas, kdyz uz je davno mas ?
25.05.2009 22:02:29 0 Ryby do stredne velkeho akvária (51-150 l. ) – nickolka
ahoj chci se jen zeptat,mám 140 litrů velké akvárko a mám v něm tyto rybky
2x ancistrus
4x čichavec modrý
2x labeo červenoplotvé
2x pancéřníček kropenatý
2x parmička nádherná
4x paví oko
4x razbora klínoskvrná
2x sekavec thajský
2x skalára amazonská
4x tetra měděná
Můžu přidat Cichlidky ramirezovi,nebo cichlidky kakadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 10:12 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: nickolka
Máte vybráno moc druhů a i celkem moc kusů ryb. Doporučuju něco takového:

JA
2× Skalára amazoská
2x Ancitrus
2× A. hnědá
6x Pancéřníček dlouhovousý (podobný thorakatovi, ale menší)

Nebo Asie
3xčichavec perleťový
4xsekavec thajský
8xparmička duhová
2xparmička černopruhá
1xlabeo červenoploutvé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 07:40 V – Re: nickolka
3× Č. modrý ... 40 l
2× Skalára ... 30 l
2× Ancík ... 30 l
2× Ramirézka ... 12 l
2× A. hnědá ... 30 l
3× Thorakát ... 50 l
1× Peřovec ... 8 l
2× Sekavec ... 20 l (aspoň skupinka)
2× P. nádherná ... 20 l
2× Kongotetra ... 25 l (hejnová)
1× Labeo ... 15 l

No nevím, nevím. Mě to vychází zhruba tak na 300l akvárko. A to ještě pomíjím ne právě vhodnou skladbu a špatné počty. Vždyť to vypadá spíš jako katalog nějaké sbírky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 23:30 nickolka – jklk
jen se ptám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 23:28 Usine – Re: nickolka
Nevím jestli si děláš srandu, nebo to myslíš vážně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 23:06 nickolka – co tohle?
co říkáte na tohle..
3xčichavec modrý 1xsamec,2xsamice
2xskalára
2xancistrus
2xcichlidka ramirezova
2xakara hnědá
3xtorakát
1xpéřovec skvrnitý
2xsekavec thajský
2xparmička nádherná pár
2xtetra koňžská
1xlabeo červenoploutvé
do 150 litrů?Prosím za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 23:15 Žena Irwiny [0]
Toho ancitruse mam už asi rok, a je pořád zakrslej.. má tak maximálně 6 cm, kdyby trochu povyrostl, byla bych jen ráda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 08:21 Muž Yirka [9126] – Re: aLCaPONeBn
Parmičky čtyřpruhé budou otravovat jak skaláry tak jiné rybky s prodloženými ploutvemi-např labyrintky. Navíc skalár nárokuje trochu více prostoru a výšky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 22:58 aLCaPONeBn
a co by si mi poradil k tym mrenkam napr. skalar moze byt ? bo by som tam chcel 1 max 2 ks niecoho "okrasneho"..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 15:59 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: aLCaPONeBn
Můžou, ale nedoporučuju to. Každá ryba nemá úplně stejnou povahu (chování). Mrenky (parmičky) by mohly okusovat ploutve jiným rybám, hlavně bojovnici. Není to ale moc pravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 15:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Viviia
Soužití vámi navrhovaných ryb by mělo být bezproblémové, ancistrus ale poměrně hodně vyroste...
Z těch řasožroutů se do menšího akvárka hodí několik rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:53 aLCaPONeBn – moze byt
chcem sa spytat ci moze byt bojovnica z mrenkami 4pruhovymi, guramami modrymi a mecunmi cerveny/zeleny...bo co mam doma knihu tam to davaju do jedneho bez problemov len neviem ci mrenky by ju nenapadali..mreniek mam 8x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:49 Muž PetrS [4]
S tea rybama nemam zkusenosti, ale na tu rasu si porid treba sneka. Ja si koupil parmicky a vyrostly mi z nich kravy!.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:10 Žena Irwiny [0]
Moje akva má zhruba 65l čistýho objemu, prošlo rekonstrukcí a uvažuju o nových rybách.
1x ancitrus
8x tetra červená
8x tetra krvavá
+ potřebuji doporučit rybu žeroucí řasy, ale ne tak velkou jako parmička černopruhá

Jaký je soužití tehle ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 22:12 V – Re: pepik
Ano. Na dno říční písek (spíš trošku hrubší), nějaký ten kokos nebo květináč, několik různých Anubiasů a párek Pestřenců červených. A Afrika je na světě (samozřejmě ne ryzí biotop, určitě si rozumíme... ;-)).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 21:49 Muž pepik [6]
tak si tam dej par pestrencu cervenych ,jak uz bylo receno a mas vystarano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 20:38 dubovanka
Ano, přesně tohodle jsem se obávala.... sad Budu si asi muset vymyslet jinou rybičku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 16:31 V – Re: dubovanka
Napadá mě jenom Pestřenec červený (Pelvicachromis pulcher). Ale obávám se, že těch 72 l je krapet málo. Asi bych na tvém místě výběr ryb zrevidoval. Pokud nemáš prostor pro větší akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 16:24 Muž sux [117] - Amerika – ne-E
Nerad bych ti bral iluze, ale pokud chceš, aby se měl Motýl dobře, tak ta nádrž i když tam bude sám je celkem malá! :-O fuj to je souvětí... :-D Pohybuje se "na hladině" živí se na hladině a potřebuje trochu prostoru. Můj názor je nádrž 100-130l minimálně s dalšíma rybama. Nejsem přeborník na afriku, ale má okolo 15 cm?!? Tak to si moc nezaplave! Ale zase nikdy nedoroste do velikosti jakou má mít - to je taky pravda... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 16:15 dubovanka – 72l a Pantodon buchholzi
Ahoj, prosím o radu: chci založit africký biotop, bohužel k dispozici mám pouze 72l nádrž :-( . Chci do něj dát motýlkovce a taky jiné ryby. Jaké další afričany lze do této nádrže použít(střední pásmo), aby byly dost velcí a nesežral je motýlkovec a aby jim současně nevadilo menší akva? Ráda bych tam měla nějaké afrotetry-jaké do akva 60x30x40? Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 18:56 Agis – Re: mirlun
Ta ma prezentace je neaktualni ...Ale ano ...Mam tamten filtr :) ...Uz ted vidim ze jsem udelala chybu a nezakoupila si neco silnejsiho ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 13:07 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Agis
pokud máš ten malý filtr, který u nádrže 52l uvádíš, tak je tvoje rozhodnutí redukovat množství ryb správné.( osobně mám hodně přerybněno, ale mám hooodně rostlin a dost velký filtr a tak nemám potíže s řasou a ryby žijí. )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 13:03 Agis – Re: Martinpm
No prave :) ...Neonky by mely byt v delsi nadrzi protoze jak uz bylo receno ...Rady si poradne zaplavaji :) ...Nu ale kdys je tam uz mam ..Preci je nebudu vyhanet =D ...Ancistrusaky daruji a ty gupky taky (Pro zecatecnika to jsou uzasny rybky,ale me uz proste nudej ...) ...Necham tam proste jenom bettky a neonky ...A basta ... :) ...Tod aby se necitily stisnene nebudu uz nic kupovat a raci se budu zverimexu obloukem vyhybat :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [160] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=7951