Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 154 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 22:22 Muž Gunguy [2]
tak jasny, ja se jen ptam protoze tam chci mit vic zivorodek, mam rad zivorodky, kdyztak poradt i nezivorody ryby co bych tam mohl dat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 22:19 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Gunguy
Neboj tebe ne vsak ten dotycnej urcite vi.Timhle nechci nikoho a nijak urazit jen me tohle chovani zarazi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 22:15 Muž Gunguy [2] – Re: Miras
gupky ale davam pric, to neni problem, a taky budu mit casem druhe akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 22:14 Muž Gunguy [2] – Re: StrNd4
koho tim myslis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 22:14 Muž Gunguy [2] – Re: filipsi
no bavime se jenom o jednom akvarku, o mem ktere jsem popsal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 22:14 Muž Miras [111] – Re: Gunguy
no já bych tam nic nepřidával, píšeš, že gupky už máš tak až se rozmnoží bude jich až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 22:12 Muž Gunguy [2]
akva mam 90l cisteho objemu nejmene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 21:44 Muž Miras [111] – Re: Gunguy
o jak velké akva jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 21:20 Citroneek
jestli tam dáš Molly nebo mečovky tak si slupnou na krevetkach ;) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 21:19 Muž filipsi [1295] – Re: Gunguy
Nevime, co to znamena "v tomto akvarku".
Obecne je lepsi drzet se nizsiho poctu druhu, a vic jedincu, pokud to velikost akva a druhy ryb umoznuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 21:15 Muž Gunguy [2] – Zivorodky?
ahoj, nemam moc zarostle akva,ale mam v nem hodne krevet kterym to asi staci, pak ctyri ancistruse, gupky a tri platy, ktere se nejspis rozmnozi, kdyz tam dam mecovky nebo molly, mohou nejak uskodit ostatnim obyvatelum? a jake druhy zivorodych rybek jeste znate a mohou se platy gupky mecovky nebo molly krizit mezi sebou? diky a jake bych mohl mit jeste rybicky v tomto akvarku? aby se snasely s temy co amm ted?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:06 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Ať je to dítě nebo ne, je to začátečník a místo rady a nasměrování správným směrem ho urážet a posílat do hračkářství způsobí spíše více škod X-) Pokud tě to zvedá ze židle, je někdy lepší nereagovat, taky se mě to občas stává ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:38 JuraS – Re: Bob66
jenže on nebyl dítě, měl založený profil když se ptal..to co mám v poznámce je díky jednomu uživateli co mě bombardoval osobními vzkazy na úplné pitomosti...sorry, že mě ze židle zvedají tupé otázky postrádající smysl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:06 Wexelo
Nevím jestli je to přímo příčina, je to možné, ale máte docela hodně přerybněno. Když vezmete jednoduché pravidlo 1 litr na 1 cm rybí délky tak počítejte se mnou,,, 10x4=40 + 6x8=48 + 2x10=20 + 4x6=24 když to sečtu tak to vychází asi na 132 litrů a to jstne asi neodečetl dno. Problem hledejte tímto směrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:02 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: abdul99
To je docela hodně ryb, koupil si všecko co se ti líbilo, co? Častěji bych měnila vodu než se to zlepší. Jinak do budoucna by bylo lepší ubrat rybky (hlavně živorody), přidat rostliny, zjistit jestli máš správné osvětlení a do začátku nehnojit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:55 abdul99 – plíseň
Zdravím akvaristé. 29. prosince jsem si koupil 54 litrové akvárium. Mám v něm 10 neonek, 4 mečovky (teď + 1 malá), 2x black molla, 2x ancitrus, 2x cichlidka ramirezova, 2x betta (samec + samička), 3x paví oko (1 samec + 2 samice). 1x týdně odkaluji a čistím skla (vždy 3 a 1 nechávám ancitrusům na krmení). Mám vzduchovací kamínek a molitanový filtr. Na dně mám převařený říční štěrk a větší kameny kvůli skovkám a 1 keramickou jeskyňku. Mám tam ještě 3 kytky (nevím název a jávský mech). Kytky rychle rostou a daří se jim. Minulý týden se mi ale objevila nějaká plíseň. Na kamenech se udělala taková žlutá vata a na skle se udělaly bílé fleky (vypadá to jako když v zimě zamrznou okna). Nyní se ta bílá vata začala chytat i na mech. Týden to ob den odkaluji, čistím kameny i skla ale hned druhý den je to tam zase. Nevím si rady. Bojím se úhynu ryb a též se bojím používat chemii aby mi ta malá mečovka neumřela. Poradíte mi prosím někdo co s tím? Ještě bych potřeboval poradit jak často čistit filtr. Předem moc děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:48 Žena Lila1 [31]
Tielku, zkus kouknout sem do odkazu rybicky.net/nadrze/ , nastav si, společenskou nádrž a střední akvária, a zkus se kouknout, co tam mají za rybičky, tady ti asi nikdo neporadí :-O
Já, bohužel, radit nemůžu, protože teprve začínám a navíc mám jen malé akva.
Také jsme si pořídili akva, zaběhli jej a šli jsme do prodejny, aby nám poradili, a tam by nám prodali klidně i dospělého krokodýla rozzureny . Prostě jsem čekala odbornou radu a a ehle, prodali by nám asi všechny ryby ....
Nevím, třeba se tady někdo najde, kdo poradí. každý přeci začínal, a myslím si, že tady není nikdo, kdo by neudělal nějakou chybičku, i když si předem "načetl". Ono je něco jiného teoretické znalosti a praxe.
A předpokládám, že se ptáš těch, co mají 70l akvárium a spokojené rybky ..... tak třeba někdo bude ochoten předat vlastní zkušenost ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:37 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: Bob66
precetl sem si to a pobavil sem se smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:35 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: Tielk
akvaristika je beh na dlouhou trat ja mel AQ zalozene 2-3 mesice nez prisel cas rybicek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2010 13:33 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
S tvým přístupem už se nedivím tvé poznámce v profilu hmm Pokud tě to tak obtěžuje tak na ty děti nereaguj X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:32 Citroneek
Myslím že by jsi si nejdriv mel hodne dobre rozmyslet cele akva , jakou vodu mas .. Kazda ryba potrebuje neco jineho myslim ze takle hr hr neni dobra prace .. Urcite to neuspechej a pekne si pockej .. ;) Tím přeci nic nezkazíš ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:30 Žena Linduš [166]
stejně je tam nemůžeš narvat všechny najednou, umřou ti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:29 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Tielk
O nic nejde můžeš klidně ještě nějaký týden počkat a pořádně si promyslet jaké rybky by se ti líbily a a byly vhodné do akva co máš a může ti je vzít příště X-) Nebo se s ním domluv že příští sobotu je velká burza v Plzni rybicky.net/akce/417 a tam seženete obá co potřebujete a i levněji ;-) Nejhorší je to uspěchat a potom přemýšlet kam s rybkami které se ti nelíbí a nejsou vůbec vhodné do tvého akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:28 Tielk
Asi tak 3 tydny ale potrebuju se rychle rozhodnout jake rybicky pac dnes jedu do plzne do akvaristiky .. Nedostanu se tam porad mam to 60 Km takze tam jeud 1 za mesic .. A ve 4 odjizdim ..Takze potrebuju jen radu , mám vybrane 4 black molly , tetry medene 4 , neonky cervene 6 ,pavi ocko 4x , krunyrovec 2x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:25 R Muž Silent [5949] – Re: Tielk
To nemáš vůbec představu co by se ti líbilo? Podívej se sem do nádrží, vyber si podobnou litráž a uvidíš sám co ti bude vyhovovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:25 Žena Linduš [166] – Re: Tielk
když zhruba vybráno máš, proč chceš seznam?
tak sem napiš, co si představuješ a máš pro to vhodné podmínky a pak se bude dát i poradit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:24 Tielk
Je to už asi 3 rydny napustene jenze ja cekam dlouho az kamarad pojede do plzne ..Dnes se rozhodl ze pojede a do 3 hodin bych mel vedet co tam v akvaristice koupit on na mne nepocka .. Vsechno mam procetle a neco tak zhruba vybrane ale neivm presne ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:21 Muž Breathlless [6]
Na tohle je jednoduchá rada , výběr ryb neuspěchej! Promysli a pročti si o tom něco. Ať je pak nemusíš vracet nebo splachovat mrtvé !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:20 Žena Linduš [166] – Re: Tielk
jak dlouho je to akvárko napuštěné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:19 R Muž Silent [5949] – Re: Tielk
Myslíš, že tohle je správný přístup k akvaristice?. Honem rychle poraďte, co názor to jiné osazenstvo, já si něco vyberu a naflákám to tam. Až to vychcípá zkusím jinou variantu. Takhle to nefunguje. Je třeba v klidu plánovat a hlavně číst a číst.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:13 Tielk – Potrebuju pomoc
Prosim potrebuju pomoc a rychlou jake rybičky mam dat do 70ti litrového Akvária ?Spěchá to ;( Prosim nepresouvejte muj clanek ;( Potrebuju rychlou odpoved .. :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 11:29 Samanthaa – Akvárko 85 Litrů a Rybičky
Ahoj chci se zeptat jestli se hodi tyto rybky k sobe do 80l akva ...Neonka Červená 6x ,Paví očko(gupka) 4x [3x samex 1x samice] Black molla 3x [1x samec 2x samice] , Tetra Měděná 4ks ,Krunýřovec (Ancitrus) 2x , Betta Splendens 2x [Samec 1x samice 1x ].. Je to dobrá volba Nebo mam neake rozdat a nahradit jinými ?? Děkuji moc ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 20:20 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: dapil
No tak to máš z výberom rýb ešte čas. Ked si kúpiš akvárium, založíš tak si počkáš aspoň dva tri týždne na zabehnutie akvária. Potom mi napíšeš rozmery akvária, môžeš aj keď už kúpiš akvárium, ale zabehnúť ho musíš nechať ! Ked mi tu napíšeš rozmery tak mi aj napíš Správu tu na rybyčkách, lebo veď nebudem tu stále pozerať ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 20:09 dapil – Re: FoRgY
Já to akvárium ještě nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 20:06 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: dapil
Npíš aspon rozmery akvária, ked tu nemáš prezentáciu. Ale tetry sú húfovée, ryby. Síce môžu tvoriť húf aj takto, ale podla mna je krajšie ked je jeden druh ako húf. Napíš rozmery a potom ešte odpíšem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 19:58 dapil
Šly by k sobě dát do 60 - 70 l akvária tyto rybky?
5x Tetra neonová
5x Razborka galaxy
5x Plata skvrnitá var. Blue

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2010 17:43 miso21
neboj smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2010 17:36 Muž pitger [1] – Re: johnax
Samozřejmě je lepší mít více samic. Ale s příchodem nové generace se počty určitě změní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 16:45 johnax – Re: pitger
Nechtěl bych nějak rýt, ale "Mečovky 6x (3+3)..." ..... myslíte, že je to dobrý nápad? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 13:54 Muž pitger [1] – Re: Ivo
Tak třeba 10 ks rasbor klínoskvrných, 6 ks mečovek (3+3) nebo pavích oček, pro pestrost 10 ks neonek obecných nebo červených, parmičky spíše pětipruhé (jsou klidnější), tak 6 ks a samozřejmě pancéřníčky, třeba pandy, taky tak 6 ks.
Podívej se, jak která rybka vypadá a jaké mají nároky na vodu.
Jako dno bych rozhodně doporučoval menší kamínky (do 8 mm), nebo křemičitý písek 4-6 mm a hlavně tmavší (nejenom, že neonky pak doslova září, ale i jiné rybky se cítí bezpečněji) hlavně žádnou drť, o ty ostré hrany by se pancéřníčci a taky jiné rybky mohli poranit. A co se týká rostlinek, tak určitě živé např. cryptocorynu a vallisneriu viz. nejoblíbenější rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 11:35 obok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 10:31 Muž capko [40] – Re: Ivo
Ku guramám/čichavcom/môžeš pridať aj razborky,alebo miesto razboriek jeden kŕdlik nejakých tetričiek,obidva druhy tak po 10ks.Na dno daj 5-6pancierničkov.Tiež som za živé rastlinky ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 22:30 constrictor – Re: Ivo
parmičky bych k čichavcům nedával, jsou hodně temperamentní a budou čichavce otravovat. Jestli parmičky, tak udělej jednodruhový akvárko. Spíš bych tam místo parmiček dal nějaký větší živorodky, ale to je na tobě co si vybereš, hlavně aby rybičky vyžadovaly stejný podmínky. Rostliny tam dej na začátek nějaký rychle rostoucí a na hladinu pár plovoucích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 22:26 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Ivo
Pokiaľ bude hladina v pohybe a budeš mať rastlinky tak vzduchovanie nieje potrebné ,hladinou sa do vody vstrebe dostatok kyslíka.No umele rastlinky by som vynechal a radšej si pozrel sekciu "Rastliny" a forum o rastlinach a po preštudovaní dal živé rastlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 22:18 Ivo – Rybičky 120l akvarium
Poraďíte mi prosím rybičky do 120l akvária?Mám představu o čichavcích a parmičkách (+ pár neonkách?) ale bylo by fajn kdybyste mi poradili konkrétnější druhy + počet, protože se v tom sám až tolik nevyznám a o zkušenostech raději nemluvě ( pár tlamovců kteří se postupně sami sežrali)
Takže vpodstatě teď začínám odznovu s tím, že koupím pořádný filtr (EHEIM Ecco Pro 2034), nejsem si jist zda budu potřebovat ještě dodatečné vzduchování? a teprve poté dojde k nakoupení rybiček.
Rostliny bych rád živé, ale bojím se trochu aby je neokusovali rybičky, takže asi umělé. Poslední věc co mě zajímá je, co bych měl použít ideálně jako podklad, zda je to vyloženě na mě nebo je z nějakého praktického důvodu lepší použít drť, písek či kamínky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 15:53 Muž Yirka [9118] – Re: ko13chy
Není to nejhorší, měly by spolu bez problémů vycházet. Nedávej je tam najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 13:50 ko13chy – založení akvárka
Zdravim, chystám se založit akvárium, rybičky jsem si už vybral, ale nevím jestli mohou spolu takhle žít. Prosím o radu
akvárium 54l
krunýřovec jednopruhý 3x (1samec + 2samičky)
pancéřníček drobný 3x (1samec + 2samičky)
čichavec medový 2x (1samec + 1samička)
neonka černá 6x (3samci + 3samičky)
Může to takhle být???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 13:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Machino
Hlavně tam nedej všechny ryby naráz ;-) ze začátku třeba jen tetry a ňákýho krunýřovce. Čichavci jsou docela náchylní na špatnou kvalitu vody, stejně tak bojovnice, tak bych je tam dala až to bude víc zaběhlý. Mečovky jsou sice nenáročný, ale hodně vyrostou a pak dost kazí vodu, když už tak bych ratši volila menší živorodky, třeba platy. S vrčivkou skušenosti nemám. Ale nevím jak dobrá kombinace je betta s čichavcem, já bych je dohromady nedávala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 14:26 Marekkt – Re: Machino
ryby mas dobre vybrate len ten pocet . .:-D no tie čihavce tak 2 ks .. samca a samicu inak sa budu mlatit .. a mecunky ak sa ti pacia cierna tak to je natebe .. ale asi tak 2 samice a 1 samca a neboj sa kupit nijakeho prisavnicka .. to nieje problemova rybka ..zalezi len na velkosti .. smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [154] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=7651