Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 16:31 Muž ZDRI [1415] Re: Ševča, NHKG
U tchýně si bohužel tito Sumečci vybrali tmavý kout pod filtrem, ze které lezou jen při krmení.
V nádrži jsou s nimi jen neagresivní pohodové Rasbory, přesto jsou stále schovaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 15:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Ševča
Drží hejno a plavou na jednom místě v akváriu proti mírnému proudu vody. Jak si vyberou misto kam není vidět, tak je neuvidíš. U mě naštěstí si vybrali místo u čelního skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 00:45 Muž Ševča [0] Re: Wanderer
Původně jsem zamýšlel koupi Nějaký pancéřníčky, ale zahlédl jsem u tvého kometu, jak se zmiňuješ rybicky.net/atlasryb/sumecek_prusvitny, máš s nimi ještě nějakou zajímavou zkušenost, která není v atlase ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2020 19:50 R Muž Anthrax [4787] Re: Nives
S těma neonkama souhlasím s 4Sima. Pancéřníčky malé bych tam ale klidně dal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2020 12:59 Muž 4Sima [1897] Re: Nives
Ahoj, mě dožívají neonky modré v 35x25x35 nádrži a už bych je do takové kostky nedával. Tvé rozměry jsou o něco větší, ale kdybych měl na podobnou litráž budovat akva udělal bych ho raději 70(-80)x30x30(-35)cm. Ono se to nezdá, ale rády si zaplavou. Je výhodnější pro chov dopřát rybám větší než doporučovanou litráž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 12:51 Nives Re: afc1886
Děkuji.

Pro modré neonky a pancernicka malého je to asi krátké, co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2020 12:20 Muž ZDRI [1415] Re: Martinek1985
Já bych to takto radikálně neformulovat, záleží na každé konkrétní nádrži, její údržbě a rozumném nepřerybnění. I se živorodkami se dá provozovat pěkná nádrž, vhodná pro Bettu (která navíc bude mít zajištěný permanentní přísun kvalitního živého krmení...). I mezi tetrami jsou druhy, které Bettám neuškodí (třeba T.ohnivá). Mnohem důležitější jsou pro ně jiné parametry (teplota, dost kytek vč. plovouček, slabý proud).

Spíš si nedokážu dlouhodobě představit soužití Betta vs. krevetky. Betta je bude cíleně lovit, to by musela být hodně dobře zarostlá a členitá nádrž, aby se tam stíhaly množit. Navíc dospělý Beťák podle mých zkušeností útočí i na velké dospělé Neocaridiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 11:58 Muž Martinek1985 [68] Re: JankaLF
Mám zkušenost, společně s majitelem zverimexu, že Tetry dokáží betaka nehezkym způsobem připravit o ploutve. Taktéž mu neprospívá společnost zivorodek, jelikož je náchylnější na plísně (zivorodky jsou hold bordelari).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 11:39 Žena JankaLF [0] Re: Martinek1985
čo by mu tetry urobili (zatiaľ tam nie sú ale chcem tam dať Neonku modrú alebo Tetru neonovú)

inak ďakujem za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 11:23 Muž Martinek1985 [68] Re: JankaLF
Pokud nechceš přijít o krevetky a nechat betaka na pospas tetram, tak rozhodně ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 11:11 Žena JankaLF [0]
Môžem dať samca betty do akvárka so živorodkami, tetrami a neocaridinami?

Mám ho v druhom akváriu no tam sa nám teraz vyliahli malé betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2020 09:49 R Muž afc1886 [14704] Re: Nives
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 09:47 Nives – 40x40x40
Ahoj,

co doporučujete za osádku do akvária 40x40x40 ke krevetkam?

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 22:39 Žena JankaLF [0] Re: Fred
tie parmičky dúhové sú nadherné, ďakujem za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2020 15:46 Fred Re: JankaLF
Pro JankaLF: Napadá mě páreček až dva Parmiček duhových, těch nemusí být pospolu moc, aby se jim dařilo, navíc jsou to opravdu mírumilovné a nenáročné rybky.
Edit: No a ještě bych doplnil třeba Parmičky černopruhé (siamské) - řasožrouty. Jsou to parádní rybky a stačí když jich tam dáš třeba jen 3 kusy. Akorát pozor na to, že existují jiné a na pohled skoro stejné druhy a někteří prodejci je s oblibou prodávají pod tímto názvem, ale není to vždy pravda (ty podobné druhy nežerou řasy a můžou mít i jiné chování, pozná se to podle vousků). Jinak tuto rybku doporučuji všem, nezklame ani ta podívaná co umí někdy předvádět.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2020 14:20 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: JankaLF
To teda jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2020 07:33 Žena JankaLF [0] Re: vero-ni
nepoznala som a ďakujem za radu sú krásne :) koľko kusov ich doporučujete do akvária?? a ak viac, je možné mať po 2-3 kusy z každej farby ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2020 07:31 Žena JankaLF [0] Re: Jan Jonáš
ja som myslela že aj razborky sú húfové rybyčky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2020 22:18 Žena vero-ni [134] Re: JankaLF
Pokud neznáš kardinálky, tak ty doporučuji já :-) mám vietnamské, jsou krásně vybarvené, aktivní a mají zajímavé chování, hlavně při předvádění samečků navzájem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2020 19:27 Muž Roger [1873] Re: Jan Jonáš
Mám Myanmary s crystalkama a co se týká jich je to v pohodě do doby vajíček, krevetky si chodí kde chtějí ale nové nepřibývají byť jsou plné vajíček tak Danie si mimina najdou bez problémů
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2020 18:44 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: JankaLF
Souhlasím s Rogerem a nevím, zda krevetky před nimi budou v bezpečí.
Co třeba nějaké razborky? Osobně se mi líbí Hengelovy. Hodně vybarvené jsou spíše razbory Espeho. Vybarvené jsou i kardinálky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2020 18:13 Muž Roger [1873] Re: JankaLF
Danio Myanmarské alias Choprae potřebují dostatek prostoru na plavání a zároveň zarostlou nádrž mají velmi rádi, jsou zdatný, rychlý a hodně aktivní plavci, osobně bych je tam nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 17:18 Žena JankaLF [0]
Dobrý deň, aké rybičky by ste odporučili do 80l. Chceme nenáročné, malé rybky s miernou povahou a pekne vyfarbené. V akváriu budú okrem rybiek aj krevetky Neocaridina davidi a asi 3 prísavníci Otocinclus affinis. Zatiaľ uvažujeme nad možnosťami:

1. Danio margaritatus A Danio choprae......k nim asi 1-2 druhy nehúfových rybiek

2. Danio margaritatus ALEBO Danio choprae.....k niekoľko druhou nehúfových rybiek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.02.2020 07:17 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: JackieMy
Podle mě, rozdělovat už tak malé akvárium na dvě části je pěkná blbost. Spousta komplikací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 13:37 JackieMy Re: lacewings
Tak to se moc omlouvám, spletla jsem název a místo trpasličí napsala zakrslý, jelikož ale žádný s takovým názvem neexistuje, může být jasné, že myslím právě trpasličího. Právě proto, že se jedná o agresivní rybu, bude v tom akváriu oddělen v cca 20l části, tak jak píšu v prvním příspěvku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 12:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JackieMy
- čistě sladkovodní je pouze Carinotetraodon travancoricus,
- nejedná se o výrazně sociální rybu, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 11:07 JackieMy Re: lacewings
Tenhle čtverzubec je prý kompletně sladkovodní (oproti třeba čtverzubci zelenému, nebo jak se jmenuje - cca 10cm velký)... Řeším 4 akvária, z toho 2 už mám. Koupi nových ryb jsem odkládala tak, abych vše koupila najednou, kvůli karanténě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 11:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JackieMy
- jen pro upřesnění, čtverzubec potřebuje vodu s částečnou salinitou,
- kolik těch akvarek vlastně řešíte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 10:37 JackieMy
Ahoj!
Kupuji si nové cca 60l akvárium a také plánuji budoucí rybky do mého 50l. Už s akvaristikou zkušenosti mám, chovám už 5 let, ale za tu dobu jsem kupovala ryby jen 2×, takže v zaplňování akvárií pokulhávám. Obě budou hodně zarostlé se silnými filtry. Určitě chci celkem dost zarybněné akvárium, ne přerybněné, ale více ryb než akvárií, jestli rozumíte. Zatím mám rozhodnuto jen o bettě a zakrslém čtverzubci. Čtverzubec se běžně doporučuje do 18l (na aj stránkách), takže chci to nové rozdělit na dvě části - jedna cca těch 20l a druhá 40l. Obě části ideálně aspoň trochu oddělené stonkovými kytkami, aby na sebe ryby tolik neviděly. V té menší části čtverzubec. A teď nevím jak rozdělit rybky do té druhé větší části a do mého stávajícího akvária. Určitě v chci v obou akváriích 1 hejno a 1 větší rybu. Ryby dna spíše ne, pokud mi nikdo nenapíše, že by byly nějak více důležité. Pár druhů jsem měla a byly to nudné ryby, které nebyly často vidět. Zatím se mi hodně líbily mírumilovné tetry klínoskvrné a neonky červené (nikdy jsem tyhle rybky neměla, nelíbily se mi, ale najednou po několika letech už jo smich ). Hejna o velikosti asi 10 kusů. A jako druhá větší ryba bude asi čichavec zakrslý. Ještě nevím jaké ryby půjdou kam. Používám aqadvisor a ten mi to "odsouhlasil", cca 80% zarybnění. Co si myslíte? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 21:24 Žena Sára73 [68] Re: Magic
I neonky modré se mi "rozpohybovaly" až v akvárku dlouhém 120cm, v akva 112 litů s délkou 80cm se mi spíš šmrdolily na jednom místě, žádný velký plavání to nebylo, ve větším resp. delším je to nebe a dudy ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 17:46 Muž Finn [11] Re: Magic
Tak to je asi ok, pardon, to mi nějak uniklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2020 17:23 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Finn
Ona uvažuje neonky modré, nie obecné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 16:19 Muž Finn [11] Re: horsina
Nevím nevím, já mám 16 neonek ve 120 litrovém, metr dlouhém akvárku a přijde mi to tak akorát. Nebude jim ta 55 malá, vždyť si ani pořádně nezaplavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 14:52 horsina Re: Kawa
Chápu takže těch neonek 49 smich

Ne, samozřejmě jsem přemýšlela, že hejno 10-15 kusů by mohlo být ideální. Bojím se tam ty rybky mohli vůbec hýbat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 23:39 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: horsina
No jen tam těch Neonek nesmí být padesát. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 23:38 horsina Re: Kawa
Takže v 55l akváriu by neměl být mezi neonkami a cichlidkami problém? Nechám zatím dožít živorodky, pak dám pryč ancistruse a až potom teda budu shánět cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 23:31 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: horsina
Mám v akva Neonky,Tetry,Cichlidky a není mezi nima problém. Jo Cichlidky se prohánějí navzájem, ale to je normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 23:18 horsina Re: Kawa
A kdybych teoreticky ty ancistruse a platy vyměnila za jiné čistší ryby (např. otíci a nějaká tetra, třeba ta neonka modrá, kterou jsem původně chtěla) snesli by se s cichlidkami nebo by bylo nejlepší nechat v akváriu pouze cichlidky a pancéřníčky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 22:44 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: horsina
A já bych tam nechal ty platy v klidu dožít. Až pak bych si pořídil nějaké cichlidky. A Ancistrusy bych daroval nějakému nepříteli. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2020 22:21 Silviebaris Re: horsina
Ancistrus a platy jsou čuňatka,špiní dost vodu a cichlidky raděj čistou vodu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 22:16 horsina Re: afc1886
Myslíte si, že by se spolu nesnesli a docházelo by k bojím, nebo že by potom akvárium mohlo být moc přerybněné?
Já jsem spíš měla strach o pancéřníčky, protože ti jsou takoví drobní a oproti ostatním obyvatelům u mě v akváriu jsou hodně submisivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   23.01.2020 18:19 R Muž afc1886 [14704] Re: horsina
horsina napsala:- mohou být 3 cichlidky kakadu v 55l akváriu a snesou se tam s ancistusy, pancéřníčky a platami? hmm
Za mě ancistrusy a platy pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 18:07 horsina – Cichlidka kakadu - 55l
Ahoj, mám zaběhlé akvárium čistého objemu 55l ve kterém teď spokojeně dožívají mečovky a platy (+pancéřníčci skvrnití a pár ancistrusů). Co se mečovek týká, většině je přes 2 roky a začínají pomalu umírat věkem, platám je 1,5 roku a zatím se ještě drží. Jelikož už mě nebaví chovat živorodky (přijdou mi v některých ohledech ještě choulostivější než tetry a dělají hodně bordelu), rozhodla jsem se je nechat dožít a poté bych je nahradila jinými rybami. Původně jsem si chtěla pořídit neonky modré v kombinaci s nějakou další tetrou, ale před asi 2 měsíci jsem byla u rodinných známých a ti měli v 50l akváriu samotné 3 cichlidky kakadu (samec + 2 samice). Co jsem se jich ptala, prý je měli už 4 měsíce a nebyl s nimi žádný problém. Říkala jsem si, že bych si je mohla taky pořídit, akvárium mám členité dost, úkrytů spousty a rostliny taky, jen se bojím, jestli by nevadilo, že by s nimi byli i ancistrusi a pancéřníčci, kterých se nechci vzdávat (+ by tam byli ještě zbylé platy (asi 4) na dožití)

Shrnu moje dotazy, protože jsem zase napsala román - mohou být 3 cichlidky kakadu v 55l akváriu a snesou se tam s ancistusy, pancéřníčky a platami? hmm

Děkuji za každou odpověď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 09:23 jatro
Ahoj,
pred 2 dny jsem zalozil 60L akvarko a zjistil jsem, ze jsem to dost podcenil s rostlinami. Hned jsem nejake doobjednal, abych to mohl trochu vic osazet. Momentalne zacinam resit jake rybky poridit. Vim, je brzy. Budu je nakupovat az tak za 3-4 tydny, ale rad bych si od zkusenych nechal poradit jake rybky se spolu snesou. Akvarium je v obyvacim pokoji a je spise pro deti takze pokud mozno tak bych chtel nejake barevne, libive rybycky. Jaky je vhodny pocet do takoveho mensiho akvaria? Diky J.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2020 17:14 R Muž Anthrax [4787] Re: motokoza
Vhodné k ramkám jsou. Ohledně počtu kusů, tak to záleží jak ta nádrž bude vypadat (filtrace, rostliny, údržba atd.). Je tam zkrátka mnoho proměnných.
Pod 40 ks. bych ale u neonky modré při tomhle objemu nešel.
Ale bude tam velikostní nepoměr, takže bych ty neonky červené vynechal a zůstal bych jen u těch modrých nebo naopak. Přeci jen ty dva druhy jsou barevně dost podobně. Když už dva hejnové druhy, tak bych spíš volil tetru ohnivou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 13:13 Muž motokoza [0] Re: Anthrax
Bydlím kousek od Ostravy.

Ještě se zeptám, jaký by byl tak jejich ideální počet do 126L?

Jde i o osádku. Jestli se budou hodit k těm ramkam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 13:00 R Muž Anthrax [4787] Re: motokoza
Ahoj. To je těžký, když nepíšeš odkud jsi. U nás je občas maj. A jde to o složení osádky nebo jen, kde sehnat ty neonky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 11:49 Muž motokoza [0] – Ryby do 126 L
Zdravím Vás, momentálně mám nádrž 72 L a mám objednanou 126 L. Do ní přesunu svoje současné 4 ramirezky a k nim bych chtěl nějakou hejnovku. Jen dva druhy. Zatím mám v plánu Neonku červenou, ale chtěl bych modrou, ovšem tu nemohu nikde sehnat.

Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.01.2020 21:33 Muž Roger [1873] Re: I.Š.
Věda? Nevím, nejsem na to dost zkušený, ale pravidlo číslo 1 je mít hodně rychlerostoucích kytek, a když si myslíš že jich dost tak věř že není (časem si je zredukuješ). Kytky zvládnou stabilizovat akvárium a tím vytvořit prostředí pro rybičky, takže bych si dovolil ti poradit (koukal jsem na tvou úvodní fotku) dosadit dost rostlin a mezi tím si pořádně promyslet které rybky koupit, tak aby to dalo smysl, pěkně se na něj koukalo, a dělalo radost. Myslím že základ věda není, za předpokladu že dodržíš pravidla. Učíme se pořád, já v tom lítám teprve rok a půl, ty zkušený zde ti rádi poradí, od toho to fórum tu je, má ohromnou výhodu od skupin na fb, nikdo tu není vulgární, většinou zbytečně nechytračí a snaží se rozumně poradit. Na fb vládne ve většině opak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 21:21 Žena I.Š. [55] Re: ctibum, Roger
Vím, nic není černobílé a každé pravidlo má svoji výjimku a každý hodnotící není expert.
Teď se ale trochu obávám, jak to rybky u mě zvládnou, po tom všem,co jsem si přečetla, je to hrozná věda. Už jsem kdysi dávno akvárium měla. Neonky, parmičky čtyřpruhé,živorodky...prostě guláš.
Byla jen knížka a hokus pokus. Většinou kupodivu přežívaly v pohodě, ale možná kdyby uměly mluvit, dostala bych sodu:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=651