Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.10.2018 08:51 R Muž Anthrax [4739] Re: logrus
Betta chce teplotu kolem 27 stupňů, čili potřebuje vyšší teplotu než většina běžně chovaných akvarijních ryb. Vzhledem k tomu, že u nás seženeš většinou importy z Asie, které jsou zvyklé na opravdové vedro, tak se jejich dlouhodobý pobyt v studené nádrži může projevit propuknutím nějakého onemocnění.
Ty máš v bytě 26 stupňů nebo ti to ukazuje teploměr v akvárku? A to i přes noc? Přes den ti možná něco vyhřeje osvětlení ale v noci tam můžeš mít kosu. Pokud teda nemáš doma opravdu celoročně takové vedro, což se mi moc nezdá. Mírné kolísání teplot určitě ničemu neškodí ale ty rozdíly můžou být právě díky osvětlení dost markantní.
Já bydlel v paneléku a pokojová teplota tam byla kolem 22 stupňů, takže i na požadovaných 25 stupňů musím rybám přitápět. Teď nemluvím o letních vedrech ale o běžném provozu přes rok. Mimochodem teploměr mi ukazuje o skoro dva stupně více než je realita. No a jde taky o to že betta potřebuje čistou vodu, což bývá s živorodkami problém. :-)
Co týče čichavců tak tam je to stejný jako s betou, jsou to ryby co potřebují čistou vodu, takže se k nim zpravidla vybírají čistotní spolubydlící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 08:48 Muž logrus [0] Re: Anthrax
Mylslel jsem něco okolo 10cm něco jako Čichavec perleťový.
Nějaký páreček větších ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 08:44 Muž logrus [0] Re: Anthrax
A v čem je s betou problém??
Já s teplotou v paneláku nikdy neměl problém... Mám tam pořád 26 stupnů a přes léto to bohužel stoupá. Spíše bych potřeboval chladit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 08:38 R Muž Anthrax [4739] Re: logrus
Ahoj, předně jsi tam podle mě neměl dávat tu bettu, když to máš s živorodkama a bez topení. Já tam moc prostoru na nějaké velké ryby nevidím, pokud tam budou živorodky a ještě tam chceš hejno neonek. Ony ani ty neonky nejsou k živorodkám to nejideálnější (tím neříkám že to nejde) ale chápu, že to bude vzhledem k dětem jasná volba.
Jinak je otázka, co je pro tebe velká ryba. Z mého pohledu a vzhledem k rozměrům nádrže už tvoje stávající osádka není, nebo spíš v dospělosti nebude žádná drobotina ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 08:14 Muž logrus [0] větší ryby
Ahoj..
Poradítě mně nějaké větší ryby(aby šli taky někde sehnat) který by šlo dát do společného akvária 70x50x50 čistí objem asi 130l. viz prezentace. Ještě tam asi příjde kvůli dětem nějaké hejno neonek..
díky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2018 00:01 R Muž Anthrax [4739] Re: voyta
Ber to takhle. Ještě před několika desítkami let nebylo právo na důstojný život přiznáváno ženám ani lidem např. černé rasy. Pak se uznala práva žen, černochů,zvířat atd atd. Prostě se to pořád posouvá a posouvá.
Postupně jak lidi čučí do svých akvarek uvědomují si nároky svých chovanců. Není to o tom že ti neonka obecná v 50 litrech pochcípe kvůli litráži. Ale lidi si uvědomují souvislosti.
Například takové danio perlové, které je zde v atlase doporučované do 30 l by si vzhledem k jeho aktivitě dal do tohoto objemu jen málokdo. Je to takový kontinuální vývoj. Aniž bych hodnotil jestli je to v akvaristice dobré nebo špatné. Jen takové konstatování. Otázka je kam až to povede ;-)

Jistě, jiné civilizační okruhy taková etická dilemata neřeší ale podle toho vypadá např. asijská podoba akvaristiky. Viz. různí zprzněnci, tetované ryby atd.

Každopádně litraž není všechno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2018 23:43 Žena Hanumana [71] Re: voyta
Tak akvaristika "jde dopředu" a trendy se mění. Už jen tím, jak se mění importy. Ryby které jsou po generace chované u nás v akvariich můžou být přizpůsobivější, méně náchylné a snáze rozmnožitelné (zakrsly čichavci bývají import). Proste se v průběhu let mění i nabídka ryb v akvaristikach a tím i rady na fóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 23:25 Muž PeCh [77] Re: voyta
Som zvedavý, kam to dobracujeme ;).

Pôvodne som tiež podľa rád tu chcel neonky modré. Myslím si, že by sa do takto veľkého akvária hodili. Ale u mňa sa nehodia kvôli parametrom vody (mám tvrdšiu a zásaditejšiu ako chcú). Tak som hľadal niečo iné - viď príspevky nižšie (napríklad rybicky.net/forum/120… a súvisiace rady).

U mňa to konečne vyzerá pozitívne - akvárium vyzerá celkom stabilne, tak by som mohol nakoniec v nedeľu na burze zopár rybiek kúpiť. Už si len vybrať (zatiaľ viem, ktoré sa mi páčia a nie sú vhodné ;).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 22:50 Muž voyta [87] Re: afc1886
Prezentaci jsem si vytvořil - byť tam toho zatím není moc vidět. Neonku modrou by si radši volil z důvodu velikosti nádrže?
Dnes jsem přečetl stránky 100-160 tohoto tématu - což je diskuze z roku 2006-2012 - a je zajímavé, že se doporučení trochu mění. V tomto období se pro 50l akva hodně doporučovaly razbory (většinou klínoskvrnné) nebo některé z Teter a nejednou se někdo ozval, že neonka obecná a červená, nejsou jakožto rychlí plavci do tak malé nádrže vhodné. Bývali doporučováni i čichavci zakrslí, ikdyž to podle atlasu nevypadá na začátečnickou rybu. Zajímavé. Dnes se zdají být trendem pro 50l akva neonky a pancéřníčci. No uvidím co se zítra dočtu na stránkách 100 a níže :) Blbý je, že jak jsem byl rozhodnut pro neonky + pandy, tak už zase nejsem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 11:18 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: voyta
Zauvažoval bych o nějakých razborkách. Měl bych tip třeba na rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho

No, když už jsou ancáci pojmenování, tak se asi nedá nic dělat, holt o to míň tam bude dalších rybiček. Ale jsou to hrozní bordeláři. Měl jsem 4ks na pár hodin před přepravou v malé nádrži a byl jsem překvapen, jak dokážou za tak krátkou dobu zasvinit vodu. S tím je třeba počítat jak s filtrací, tak s údržbou. A nejspíš budou hoblovat rostliny. Měl jsem je taky a z tohohle důvodu šly pryč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 09:18 Muž voyta [87] Re: Wanderer
Obávám se, že s ancákama není cesty zpět. Vysvětli 4 letému klukovi, že se musí dát pryč - když už jim vymyslel jména a pořád je chodí pozorovat :) ;-) Holt se stala chyba a budu doufat, že to akvárko s nima bude nějak fungovat. Kdyby ne, budu řešit později. Ohledně jednodruhového akva (když si odmyslíme ty 2 ancáky) - kdybych se vykašlal na pancéřníčky, kolik neonek by ta 54l nádrž snesla? Popřípadě která hejnová ryba je vhodná alternativa místo neonek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2018 22:42 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: voyta
2 ancistrusi a už je v podstatě plno. :) Dal bych je pryč a pak se dá začít s jinými rybami. A zauvažoval bych nad jednodruhovým akváriem, tj. víc kusů. 8 nebo 6ks není hejno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 14:37 R Muž afc1886 [14655] Re: Vojtěch
Já bych ty neonky obecné vyměnil za modré.
EDIT- A zkus se zaregistrovat a vytvoř prezentaci akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 14:19 voyta Re: bobik0cz
palec beru na vědomí, alespoň bude vše jednodušší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 14:14 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Vojtěch
Dal bych 10 pancíků a 15 neonek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 14:11 Vojtěch Re: Amatértom
Nějaká horní hranice být musí ně? :-) Ať zase nemám přerybováno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2018 14:10 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: voyta
Vybodnout :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 14:09 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: voyta
Čím víc, tím líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 14:08 voyta Re: Hanumana
Ahoj, jo koukal. Na maloměstě ve kterém bydlím mají ve zdejší akvaristice pancéřníčky pandu, malého, krásného, skvrnitého, skvrnitého zlatého, zlatopásého. Vidím, že malého zmiňuješ, je teda o něco dražší, ale co už. Platí to co je napsáno v atlasu, že je vhodné vzít min. 8 kusů? Nebo můžu zůstat u 6?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 13:59 voyta Re: NHKG
Díky - s ancistrusama to chápu. Uvidím jak budou růst, jaké budou mít pohlaví apod. Když budou škodit tak půjdou. OK - ramirézy vyřazuji - má smysl uvažovat o nějaké jiné párové rybě, nebo se na to mám radši vybodnout?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 13:21 Žena Hanumana [71] Re: voyta
Koukal si i na jiné panceřníčky? Do menší nádrže by se hodili malý, trpasličí nebo triskvrny, ale s pandama chybu jistě neuděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2018 13:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: voyta
Začal jsi špatně. Ancistrus je na tvé akvárium velký a hrozí, ze bude požírat kytky.
Neonky obecné a c. panda je dobrá kombinace, ale neonek bych dal 10. Místo ancistrusů bych ti doporučil nějaké šneky, třeba okružáky. Teplotu drž níže než je obvyklé, pro tuto kombinaci ryb bude vhodných cca 22°C.
M. ramirezi jsou hodně náročné a většinou koupíš ryby už v mizerné kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 12:39 voyta
Ahoj,
Prosím s výběrem ryb. Synovi (a sobe ;-)) jsem pořídil akvárium. 54l (vím, malé), rostlinek máme spíše více než méně, na dně je říční štěrk - klasika a žulové kameny tvořící jeskyně a úkryty. Týden po záběhu jsme nasadili 2 ancitrusy, za nějakých 14 dní až 3 týdny bych tam rád začal přidávat zbytek osazenstva.
Prosím o zhodnocení následujících variant:
8x neonka obecná + 6x pandích pancéřníčků
nebo 12x neonka obecná + 2 ramirézky
nebo 8x neonka + 6x danio pruhované (2 hejna na malé akvárko???)
nebo jiná varianta - prosím navrhněte :-)
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 11:51 Maq Re: PeCh
Atlas uvádí nějaké hodnoty, jiný atlas trochu jiné. Ale pro chovatele těchto ryb (ke kterým v malém rozměru patřím) je situace jasná: apistogrammy jsou mnohem mnohem choulostivější, náročnější. Ve Tvojí vodě jim nebude dobře, potřebují měkkou a kyselou. Akarka zelená Tvoji vodu snese.
Ale stejně bys měl uvažovat o řešení svojí vody, čili o reverzní osmóze.
(Ještě se mrkni na africké cichlidky Pelvicachromis. Moc pěkné a snad méně choulostivé než apistogrammy. Ale ty jsem zatím nechoval, tak pouze odhaduji.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2018 10:37 Žena Hanumana [71] Re: PeCh
Hele každá ryba je jinak tolerantní a vůbec nejde jen o to rozmezí parametrů vody. Podle cevaku mám pH 7,6 a tvrdost 4. Co je v akváriu netuším ale jinou vodu tam nedávám a akary se pravidelně třou a naposledy se potěr i rozplaval. A pak jsou ryby který mají predpisovou vodu a stejně se na ně stačí špatně podivat.... A stejně bych to zatím nekombinovala dala bych buď cichlid nebo tetry a třeba za půl roku bych zvážila situaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 10:01 Muž PeCh [77] Re: Maq
Pozriem tú toleranciu. Podľa atlasu to vyzeralo, že vodu mám skôr vhodnejšiu pre cichlidku kakadu (pH 6,8-7,5, tvrdosť 8-15 °dH) vs akara zelená (pH 6-7, tvrdosť 5-19 °dH). U mňa som nameral pH 8.0, po pridaní CO2 som sa dostal na 7,5 (iba keď som omylom pridal viac CO2, tak som na chvíľu klesol až na 7, ale tam nemôžem s CO2 ostať dlho, pokiaľ nechcem tráviť ryby). Ideálne by bolo znížiť tvrdosť, ale do reverznej osmózy nechcem ísť a iný zdroj vody čo mám je ešte tvrdšia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 00:49 Maq Re: PeCh
Je velký rozdíl v toleranci k Tvojí vodě mezi akarkou zelenou a cichlidkou kakadu. Ty druhé se Ti sice vytřou, ale potěr se nikdy nevykulí. A ani dospělým ta voda nebude dělat dobře - větší riziko onemocnění. Jsou to dost choulostivé ryby, úmrtnost bývá vysoká. Navíc máš mladé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 00:38 Muž PeCh [77] – Vďaka za rady
Vďaka za rady. Finálne ešte nemám vybrané, ale zatiaľ sa skôr prikláňam k tetre medenej a cichlidke kakadu. Uvidím však čo ešte zistím o tých otáznikových rybkách. Zaujímavá je aj tá akara zelená, razbora espeho a kardinálka vietnamská.

V každom prípade to vidím tak, že nákup rýb ešte odložím. Burza sa síce blíži, ale asi tam pôjdem len pozerať. Zdá sa mi totiž, že mi hrozí kalamita rias a siníc :-( . Trochu rias som mal už predtým, ale dnes sa stav dosť zhoršil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 22:53 Žena Hanumana [71] Re: ctibum
Nějaký návrhy jsem měla, akorát jsem nebyla konkrétní v počtu. Pár akar zelených mám tak i to bych si dokázala představit ikdyž jim taky trvalo než přestali být lekavé a vzornou starost o potomstvo je radost sledovat. A pokud chce PeCh víc kusů tak bych se nebála dát tak 10 razbor klínoskvrnných a k tomu 8-10 pancéřníčků trpasličích nebo třískvrných. Případně bych dala oranžovýho ráčka místo pancíků. Vůbec nebyl v plánu, ale vyhrála jsem ho a tak ho mám. A mile mě překvapil. Je aktivní, nikomu neškodí a akarákovi dal jasně najevo, že není k snědku.
A přidala bych nějaké rostliny s většími listy, ale to je jen můj názor a mimo téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 20:54 Žena Hanumana [71] Re: Amatértom
Ot
Jj v tom máš pravdu ale bohužel se to tu moc neděje. Většinou přijde s něčím ne úplně vhodným a skončí to u "neonek"... Ale to je jedno už jsem se do této debaty zamotala víc než jsem chtěla a nic pozitivního z toho nevzniklo takže ponaučení pro příště zní radši mlčet a šoupat nohama než být ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2018 20:45 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Hanumana
Ideální je případ, když tazatel přijde se skupinou ryb, které se mu líbí a které se následnou diskuzí vytřídí do dokonala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 20:32 Maq Re: Hanumana
Klid, opičí bohyně. Myslím že Tě nikdo nesetřel, a námětů se tu jistě sešlo víc.
Já jsem se sice zastal komunity, ale dávám za pravdu i Tobě - ano, když se zapátrá, pro tu velikost a vodu se dá jistě najít víc možností. A možná i vhodnějších, protože ta voda není zrovna amazonský ideál.
Já za sebe: Do nádrže těchto rozměrů bych dal pouze pár drobnějších cichlid. Padla tady akarka zelená, to je dobrá volba. Nenáročná na vodu a krmení a té srandy s rodinným životem! To je příklad ryby, kde méně je více, a ještě je pro začátečníka snadnější takové akvárko ekologicky ukočírovat.
Ale jako ostatní musím připomenout: to je moje volba. Blbost to jistě není, ale vkus máme každý jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 20:19 Žena Hanumana [71] Re: Amatértom
To je taky důvod proč jsem na začátku zmínila jen kardinálky. A až pak řekla nějaké typy, které si myslím že by taky mohli být. Ale i s některými z nich mám vlastní zkušenost jiné jsem pouze někde viděla a pozorovala. A nikdo je nevyvrátil jako blbost. Vzdávám to Pech sice modré neonky nechce ale vy mu nic jiného neporadite a já jsem ten trouba co si tu vymyslí pohádky. Tak si tu mudrujte sami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 19:20 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Hanumana
Já bych třeba nikdy nedoporučil rybu, kterou jsem sám nechoval. ;-) OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 18:21 Muž Cherchan [7]
Za mňa pokiaľ chce ísť človek do "netradičnej ázie" tak, čo takto skúsiť : rybicky.net/atlasryb/vrcivka_trpaslici a k tomu krevetky ( www.youtube.com/…) videjko na navnadenie. Alebo rybicky.net/atlasryb/vrcivka_pruhovana a rybicky.net/atlasryb/hlavacka_sabanus - samozrejme táto rybka už vyžaduje troška skúseností a mrazenú stravu ( má veľmi rada patentky).

Inak ak chcete Amozóniu tak najkrajšia kombinácia ;-) rybicky.net/atlasryb/cichlidka_agassizova
rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 17:36 Žena Hanumana [71] Re: Strakááč
Ale já ti ty tvoje neonky neberu, jen mi přišlo férové zmínit i jinou variantu a tak jsem o tom zkusila rozpoutat diskusi. A cena je relativní, každý má jiné priority. Máme podobný objem a ty máš 120 neonek cca po 20 korunách a to já bych si mohla pořídit "drahých" galaxek 50. A beztak jich mám mnohem míň. Spousta ryb je v běžné akvaristice dostupnějších než zrovna modré neonky a zbývající parametry jsem se snažila taky zohlednit. Akorát tou vodou chlístající ze zdi nevím cos chtěl říct :-P snad si tam nechtěl dát na vánoce kapra :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 16:05 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Hanumana
Já bych třeba šel do ryb, který se mi líbí... a z nich si nechal poradit...
Libily se mi neonky modrý kvůli tomu, že je to hejnovka v krásně modrej barvě a stejně tak klasický pancernicci se mi líbily, a nějaký už jsem měl.. to, jestli jsou vzácný vidět, nebo ne mě netrápí... jinak taky mám rád něco, co nejdo jinej jen tak nemá.. ale to má svoje nevýhody... většinou jsou tam nějaký problémy, např nic moc vzhled, dostupnost špatná, cena, náročnost... velikost, vhodnost a v neposlední řadě i podmínky, včetně vody, která nám chlístá ze zdi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 15:59 Žena tramtra [3202] Re: PeCh
Mně by se do slušně zarostlého akvária třeba zase líbila kombinace taková:
rybicky.net/atlasryb/drobnoustka_pruhovana asi 10 kousků
rybicky.net/atlasryb/Pancéřníček malý 10-15 kousků
rybicky.net/atlasryb/akarka_zelena pár (samec+samice)
Jsou to všechno celkem čistotné rybky (přerybnění bych se asi nebála, při dodržení dobře osázené, prosperující nádrže a postupného zarybňování), navíc velmi zajímavé na pozorování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 15:23 Muž PeCh [77] Re: Maq & Hanumana & others
Všetky vaše rady sú pre mňa prínosné. Keby mi na tých rybách nezáležalo, tak už som v akvaristike nakúpil podľa farby a tvaru ;). Keďže však chcem, aby som mal dobré prosperujúce akvárium a zdravé a spokojné rybky, tak sa o nich snažím dozvedieť viacej. Základom je atlas, ale tu v diskusii sa človek dozvie ďalšie veci a možno je nasmerovaný na ďalšie druhy, nad ktorými pôvodne nerozmýšľal. Beriem ako fakt, že neonky modré sú do tejto veľkosti akvária vhodné. To bola aj pravá rada, čo som dostal a zároveň teda moja prvá voľba. Potom som však porovnal parametre vody a to mi už nepasuje. Zatiaľ mi tu nikto nepovedal, že sú vhodné do mierne zásaditej a stredne tvrdej vody, tak sa riadim podľa atlasu a preto hľadám iné. Mám nejaký shortlist a niektoré sa mi páčia viac, iné menej. Napríklad tetra červenoústa bola na mojom zozname ešte pred neonkou modrou, manželke sa tiež páči. Ale potvrdilo sa mi, že mám na ňu krátke akvárium.

Zatiaľ by som to pre akvárium 60×40×40 rozdelil takto:
Vhodné:
* rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
* rybicky.net/atlasryb/tetra_medena

Prípadne razbory alebo kardinálky:
rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho
* rybicky.net/atlasryb/razbora_ranongska
rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
* rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska (ale je náročná)
* rybicky.net/atlasryb/kardinalka_vietnamska

S otáznikom:
* rybicky.net/atlasryb/tetra_kralovska
* rybicky.net/atlasryb/tetra_krvava
* rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna
* rybicky.net/atlasryb/tetra_zhava

Nevhodné:
* rybicky.net/atlasryb/neonka_obecna (60 cm je málo)
* rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta (60 cm je málo)
* rybicky.net/atlasryb/neonka_modra (nesedí voda)

Čo teda tie s otáznikom? Tiež potrebujú väčšie akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 14:47 Žena Hanumana [71] – pro všechny
Ale jo, pravdu máte. Možností je, ale určitě víc, ikdyž ne moc. Mě by se v téhle "kostkovitější" nádrži možná víc líbila nějaká vyšší rybka. Napadá mě třeba tetra červená nebo parmičky čtyřpruhé. A pak mě napadají i jiné rybky, kdyby se nelíbili zrovna modré neonky. Co třeba tetry žhavé, galaxky, danie pruhované, razbory Epseho a Hengelky a již zmiňované kardinálky vietnamské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   09.10.2018 13:20 Maq Re: Hanumana
Hanumana napsala: Jen mě mrzí, že je tu spousta lidí, který jdou pro radu jako úplní začátečníci a dostanou často stejnou odpověď.
Právě pro začátečníky jsou ty rady osvědčené. I já mám už skoro padesát let jiný vkus, ale vím, že začátečníky nejčastěji upoutají neonky, šlechtěné živorodky, ancistrusi, skaláry a betty. Když má začátečník relativně malé akvárko a chceš mu poradit něco aspoň trochu rozumného, ono těch možností zas tak moc není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2018 11:35 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hanumana
Aspoň víš proč jsou neonky nejprodávanější rybky na světě. Většinou to funguje tak že až tě omrzí tak zkusíš něco jiného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 11:14 R Muž Anthrax [4739] Re: Hanumana
Jasně, ale proč chceš po někom aby radil podle cizích preferencí? Nebo co vlastně po afc1886 chceš? Každý ať poradí podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Nic víc, nic víc. ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 11:06 Žena Hanumana [71] Re: Anthrax
Myslím, že kdybych se obořila, tak to vypadá jinak. Byla to reakce na komentář AFC1886, ale bylo to míněno tak nějak komplexně. A řekla jsem, že jeho rada není špatná. Jen mě mrzí, že je tu spousta lidí, který jdou pro radu jako úplní začátečníci a dostanou často stejnou odpověď. Tak jsem chtěla jen poukázat na to, že to je jen jedna z možností. A ancistruse PeChovi doporučit nechci jen to patřilo do souboru obecných rad, které se tu stále opakují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 10:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hanumana
Ot: Já se rybám co má každy druhý taky vyhýbám. ;-) Kardinalky jsou super, taky je chovám. Čínské se hodí misto neonek červených, vietnamské misto těch modrých. Nepotřebují topení a rozmnoží je i začátečník.
Ale v létě je potřeba akvárium chladit a to není úplně jednoduché.
Každý by měl volit dle svého vkusu. Ale ancistrus je každopádně ryba do většiny akvárií nevhodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2018 10:42 R Muž Anthrax [4739] Re: Hanumana
Tomuhle moc nerozumím. Tak proč ty kardinálky prostě nedoporučíš PeChovi? Nic ti v tom nebrání. Proč se místo toho oboříš na někoho jiného, jen proto že doporučil neonky, které ti nejsou po vůli? ;-)

Omlouvám se a prosím OT. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 10:28 Žena Hanumana [71] Re: afc1886
Nechci být moc drzá, ale nedá mi to. Když čtu místní forum, tak mi přijde, že jsou všechny rady na jedno brdo a přitom rybiček je taková spousta. Máš malé akvárium, dej tam neonky modré, máš větší tak červené a pokud nemáš topení tak obecné. Pokud máš menší než malé tak mini razborky a nebo ještě líp jen krevetky. Hlavně nedávat živorodky a ancistruse. Neříkám že to není dobré řešení jen mi přijde, že všechny rady jsou trochu moc uniformní. Omlouvám se, ale ve většině případů jdu nerada s davem a už jen proto nemám neonky moc ráda. V akváriu mám kardinálky a myslím, že je taky na co koukat když se mezi sebou samci naparují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.10.2018 05:16 R Muž afc1886 [14655] Re: PeCh
Hejno rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva nebo rybicky.net/atlasryb/neonka_modra a bude to pěkné pokoukání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 23:46 Maq Re: PeCh
Ano, v této konkrétní věci je zdejší atlas na hraně. Ty ryby tam mohou přežít, ale když se zeptáš kohokoli, kdo je má, potvrdí Ti, že ve větším objemu teprve ukáží své přednosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 23:21 Muž PeCh [77] Re: Sára73
Tak to ma vraciate naspäť :-O . Aké potom rybky, keď nechcem živorodky :-( . Najlepšie tetry, ale nie nevyhnutne.

Inak väčšina terier je v atlase od 50-60 litrov, a potom keď o nich diskutujem, tak to vyzerá, že im bude moje akvárium malé :-O .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=1101