Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 14:08 Žena Amazonka [33] Re: Eliss
Nojo smich .
Jenže já nemám 20l akva. Mám ale topitko a filtr z 10litroveho. V 10 litrech asi nemuze byt, že? Ja jsem ho chtela hlavne do velký nádrže, ne do malý. V malý bych spíš krevetky nebo šneky. Zatim mam volný 2× 10l akva . co do nich? Jenze nemám akvarijni světlo ale V pokoji je teda světla dost. Dat akvo na okno aby se tam delaly řasy pro šneky a nejaky nenaročný rostliny? A k nim třeba nejake maličké 2 rybičky. Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 14:02 Lapierre Re: drvi
Ne,já je nechci také démonizovat.Dokonce známý měl(má) beťáka v 30l,kde měl krevetky.Skoro je vybil.Přesunul ho do 160 l kde je s podobně velkými rybami a od té doby má klid.Dokonce i v té 160 l má krevetky a tam si jich prý skoro vůbec nevšímá.Takže,je to asi i tím prostorem(prostředím),v kterém ta rybka je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 13:52 Žena Eliss [105] Re: Amazonka
Ty prostě chceš Beťáka :) Víš co, tak ho tam dej, ale měla bys zároveň mít připravené zajeté 20ti litrové aq, kdyby bylo potřeba. A když budeš mít štěstí na mírumilovnou Bettu, tak ho můžeš využít třeba pro krevetky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 13:37 Žena Amazonka [33] Re: Iceman
Diky za rady. Krevetky tam nebudou.
Ta betta se mi libi a myslim si ze v 10l by se jí určitě moc nelíbio. Co třeba dát 20 neonek modrých a betta? Bez otíků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 11:13 Muž Iceman [96] – počet ryb
No, 20 neonek, 5 Otíků, 1 Betta a krevetky. Celkově 26 ryb + krevety.
Nebude to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2017 10:27 Žena drvi [2894] Re: Lapierre
Já mám většinou dobré zkušenosti s chováném bett vůči ostatním rybám, spíše jsem se setkala s vnitrodruhovou agresivitou. Ale samozřejmě, rapl se mezi bettami občas najde - mě jedna agresivní samice přímo napadala modré neonky a snažila se je spolknout. U několika malých jedinců se jí to i podařilo. Později byl ale ve stejném akvu bettí pár, který si vůbec nevšímal ostatních ryb, ani sebe navzájem. Je to hodně individuální.
Ale přesto si myslím, že betty jsou velice zajímavé a společenské rybky a je zbytečné jejich chování nějak démonizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 09:51 Lapierre Re: Amazonka
Mně se to kdysi nevyplatilo dát bettu k jiným rybkám v 54l.Může to být rapl,ale taky nemusí.Ale když bude,tak ostatním dá co proto.A myslím si,že ty modré neonky budou první na řadě.

Edit:Tím bylo myšleno,ne že by je přímo lovil,ale svou přítomností je může natolik stresovat,že se to na těch neonkách může začít projevovat.Jsou to docela plaché rybky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2017 09:15 R Muž ctibum [6909] Re: Amazonka
Taky bych si to Bettou nekomplikoval. Raději bych dal víc Neonek a ty krevetky a Bettě zařídil samotku ve 20l vedle, na stole máš ještě dost místa... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2017 09:08 R Muž afc1886 [14682] Re: Amazonka
Je hodně pěkných rybiček a láká si je pořídit, ale já bych zůstal u první varianty neonky modré a otíky. Potom jsi se ptala na krevetky , které tam můžeš přidat, ale ta betta by si určitě vylepšila jídelníček o ty krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 22:35 Žena Amazonka [33] Re: drvi
Dobře. Uvidím časem a kdyžtak tam dám samce Betty. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2017 22:03 Žena drvi [2894] Re: Amazonka
Je pomerne narocny, cichavce bych tam uz nedavala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 21:36 Žena Amazonka [33] – Čichavec
Dobrý den, tak už tam šnečky mám. Je to levatka ostrá a objevila se tam sama potlesk . Je jich tam zatím 6.
Ale k dotazu : chci se zeptat, budu mít v akváriu ( 54l viz prezentace ) 20 neonek modrých a 5 Otíků. Mohla bych k nim časem přidat ještě pár ( 2 ) čichavce medového? Je náročný?
Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2017 23:38 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
Že jsi agent vodáren to už vím dávno, ale že bych si nesměl obden piglovat přední sklo to už si trochu přehnal. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 17:26 R Muž afc1886 [14682] Re: Amazonka
1- Můžeš přidat ty krevetky, ale až do pořádně zajetého akvária.
2- Ano, můžou být v 10 litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 16:35 Žena Amazonka [33] – Krevetky
Dobrý den, mám již doma akvárium, 54l a jen čekám až se zaběhne.
Plánuji tam 20 - 25 neonek modrých a 5, Otíků. Mohla bych tam dát ještě tak 5 krevetek cherry? Nebo je tam nemám dávat? Proč? Jo a můžou být krevetky v 10l akváriu? Dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 11:22 Muž HanysOV [54] Re: Hanys
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 20:59 Hanys Re: afc1886
afc1886 napsal: Jaké živorodky?

No jo, zapomněl jsem specifikovat. Mám na mysli klasické gupky - živorodky duhové.

Díky Jifi za názor. Už dlouho mě uchvátila barevnost gupek. Krom větší produkce odpadu, by se zřejmě i množili geometrickou řadou a k tomu baštili ještě krevetky, které jsou pro mě větší prioritou.

Budu se tedy muset porozhlédnout po jiné barevné alternativě. Rád bych pestré barvy, ale nechci mít z toho rybí polévku složenou z hodně druhů ryb. Budu rád za každý tip :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 19:09 Muž Jifi [675] Re: Hanys
Minimálně mláďata krevet budou velmi pravděpodobně sloužit jako živé krmení. Pokud tam bude dost jemnolistých rostlin a mechů, tak by nějaká mláďata krevet mohla přežít. Další otázkou je, že živorodky se tam časem namnoží a pak si nejsem jistý, jestli nějaká mláďata krevet přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 16:22 Hanys
Ahoj akvaristi. Planuji Dennerle Nano Cube 60l do kuchyne. Kostka bude hodne zelena a rád bych do ní pořídil pouze živorodky s krevetama. Kolik živorodek tato nádrž snese, budou v pohodě s krevetama? Děkuju za radu :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.09.2017 14:53 Žena drvi [2894] Re: Amazonka
Záleží trochu na štěstí nebo smůle- betty mívají hodně různé povahy. Chovala jsem dlouho beťáka se třemi otíky v 30 litrovce a vůbec si navzájem nepřekáželi. Pak jsem měla bettí pár v 70litrovce s neonkama modrýma a samice byla tak agresivní, že neonky pronásledovala, okusovala a dokonce se jednu malou snažila spolknout, takže jsem ji nakonec musela přelovit do jiného akva. A samec si neonek nevšímal. Normální beťák by s tebou uvedenými rybičkami měl žít myslím v pohodě, leda bys fakt natrefila na nějakého rapla :-D a to dopředu většinou nepoznáš
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 14:44 Žena Amazonka [33] – Muzu pridat bettu?
Dobrý den, tak jsem o tom přemýšlela a dneska jedeme pro vše potřebne a budeme zakladat akvárko. Jen se chci zeptat, kdyz tam bude 18 neonek modrých nebo razbor hengelovych a 5 otíků, můžu přidat ještě 1 bettu samce? Nebude kousat Otíky? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 19:52 Žena Amazonka [33] Re: MichalP
Děkuju za info :) , to jsem ráda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2017 18:50 Muž MichalP [2] Re: Eliii
Neboj, ve Sklorexu je mívají. Včera jsem tam koupil prvních 10 na záběh. Jsou super, krásně drží hejno a na černém pozadí krásně vyniknou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 14:49 Eliii Re: romant
Moc děkuju! palec to jsou dost cenné a důležité informace, to jsem ani nevěděla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.08.2017 14:07 R Muž romant [27987] Re: Eliii
Po řádném záběhu nádrže, tedy ne dříve než po třech týdnech dávej jako první tu partu hengelek a až za další tři týdny až měsíc otíky. Den před i den po vpuštění rybek vyměň polovinu vody v nádrži a 3 dny po vpuštění nikoho ničím nekrm. ;-)
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 14:02 Eliii Re: Anthrax
Teď už jen doufat, že je budou ve SkoRexu v Brně mít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 14:00 Eliii Re: afc1886
Jojo, už to tak nechám. V hejnu to bude určitě kouzelné. Jen mě překvapilo, že 1 rybička stojí 20 korun a 20 rybiček bude stát 400 coze ale to je vlastně jedno. Jen mi přijde že je to hodně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 13:54 R Muž afc1886 [14682] Re: Eliii
Nic víc už tam nedávej, uvidíš, že to bude vypadat moc pěkně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 13:53 R Muž Anthrax [4762] Re: Eliii
Já bych tam nedával nic dalšího. Předpokládám, že těch 54 l není čistý objem. Takže jsem někde na 38 litrech vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 13:47 Eliii Re: ctibum
Dobře. Bude tam 5 Otíků a 18-20 Razbor Hengelových.
Mohla bych tam dát ještě nějakou nenáročnou barevnější a větší rybu? Jakou? stydim jinak mi to tam přijde takové.. prázdné
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 12:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Eliii napsal: Všechny rybičky i vše ostatní kupujeme ve SkloRexu v Brně, myslím si že tam mají hodně kvalitní rybky. A zdravé. Ale budu se držet těch razborek ano
Ale tak to zcela jistě ... jenže importoví čichavci si ty problémy s sebou vezou z domoviny a většinou to propukne po několika stěhováních u nás - velkoobchod, prodejna, domácí akvárium ... to vše většinou tak za cca za šest týdnů ... tři vody ... Chápete?

No a pokud má ta ryba smůlu že se dostane k obchodníkovi, který obráží burzy, tak než natáhne ploutve, absolvuje těch výměn vody mnohem více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2017 11:57 Rammer Re: romant
jako určitě to chce aby kytky a filtrace už od začátku byly "napřed" před rybama, až když je aqua zajeté a zarostlé tak lze přemýšlet o tom že by zvládlo víc ryb než je "bezpečné" , je fakt že hodně začátečníků si myslí že takovej stav nastane za 14 dní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.08.2017 11:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Eliii
Eliii napsal: Všechny rybičky i vše ostatní kupujeme ve SkloRexu v Brně, myslím si že tam mají hodně kvalitní rybky. A zdravé. Ale budu se držet těch razborek ano
Ale tak to zcela jistě ... jenže importoví čichavci si ty problémy s sebou vezou z domoviny a většinou to propukne po několika stěhováních u nás - velkoobchod, prodejna, domácí akvárium ... to vše většinou tak za cca za šest týdnů ... tři vody ... Chápete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.08.2017 10:54 R Muž romant [27987] Re: Rammer
Tak ono bude tím striktnějším úhlem pohledu to procento přerybněnosti ještě vyšší a nebude to jenom o té velikosti filtru, potažmo médiích, velmi bude záležet na kondici a množství rostlin, jakožto velmi účinných likvidátorech odpadních produktů toho "přerybnění". Dávat začátečníkovi naději na napěchování nádrže ještě větším počtem ryb je samozřejmě možné, ale z mého pohledu ne zcela vhodné. Spíš volím tu cestu opatrnosti a střídmnosti při výběru a to jak druhovém, tak množstevním, protože moje zkušenost tzv. z terénu říká, že k tomu přeplácnutí stejně v drtivé většině případů dochází. No a na závěr omluva všem těm, tedy té hrstce jedinců, kteří to tzv. ustojí a nedopustí se onoho výše popisovaného jednání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 10:38 Eliii Re: Iceman
No, zase mám o čem přemýšlet :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 10:23 Rammer
hodně se tu řeší počet ryb na objem což je samozřejmě logické, nicméně kdyby se striktně mělo dodržovat co je předepsaný v atlasech tak 70% zde prezentovaných akvárií je přerybněno ... . Myslím si , a řekl mi to i jeden chovatel že záleží hlavně na schopnostech a velikosti filtrace , pokud mám objem filtru cca těch 10% objemu aqua , plus je vevnitř něco na "znásobení objemu" ( keramzit keramika atd. ) tak si můžu dovolit dát víc vhodných ryb než se doporučuje v atlase ... otázkou je jaká je ta hranice žejo, kdy je to už fakt moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 10:23 Muž Iceman [96] Re: Eliii
A co takhle neonky modré. Mam je v 54l a jsou parádní ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 10:22 Eliii Re: LiborSprysl
Všechny rybičky i vše ostatní kupujeme ve SkloRexu v Brně, myslím si že tam mají hodně kvalitní rybky. A zdravé. Ale budu se držet těch razborek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 10:14 Eliii Re: romant
Děkuju všem za odpovědi, tak tam dám asi jedny z těch dvou variant Razborek co mi doporučujete. Třeba po 20 a k nim 5 Otíků.
Chtěla jsem tam jen nějaké „zpestření" ,ale to si nechám až někdy do většího akvária.
Ještě jsem přemýšlela , když už něco úplně jiného, tak třeba gupky, jednodruhovou nádrž bez otíků , co si od nich myslíte? Já vím jen že špiní vodu a přemnoží se a pak tam budu mít 200 rybek. To všichni říkají a že si je nemám pořizovat. Je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2017 08:08 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Velmi správně, trefné připodotknutí, ale na druhou stranu, zbarvených rybiček chtivý začátečník(ce) nebude moc pátrat jakou domovinu kupované ryby mají, no a tímto směrem se ubírala moje úvaha při tom "zatajení" možné volby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 07:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: drvi
5cm se mi zdá docela dost, ale každopádně je to stav při nádrži obrovské...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2017 07:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No dovedou ... ale je třeba také dodat, že hovoříme o nejčastějším stavu na trhu, že se bude jednat o importy... sice krásně vybarvené, ale ve většinou v nedobré zdravotní kondici...Pokud se podaří sehnat ryby z českých odchovů, jedná se o čichavce jako každé jiné. A odlišnosti při jejich chovu lze hledat pak snad jen v tom, že je třeba k nim dávat přiměřené ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 22:40 Žena drvi [2894] Re: Eliii
Cichavci zakrsli jsou pomerne hodne citlive ryby, pro zacatecnika bych je nedoporucovala. Razbory klinoskvrnne dorustaji velikosti az 5 cm, osm jich je do padesatky moc no . Idealni kombinaci ryb ti napsal Romant ano
Tak to jsem byla pomalejsi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.08.2017 22:38 R Muž romant [27987] Re: Eliii
Tak zcela upřímně, čichavce zakrslé, byť by odpovídali, jsem záměrně nezmínil. To jsou ryby, které začátečníkovi do rukou, akvária nepatří, dovedou vyškolit i vorezlejší borce, dovedou bejt hodně cíťové na podmínky a je třeba umět velmi rychle reagovat na možné negativní signály, tedy při vší úctě jsem je zamítl. ;-) Ty navrhované tetry budou asi Razbory klínoskvrnné, což už je lepší volba, ale i přesto bych to zkusil ještě pozměnit na jiný menší druh razborek, třeba na rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova , rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho a mít možnost si dovolit početnější hejno 20 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 22:31 Eliii Re: romant
Aha omlouvám se :)
A když jsem o tom tak přemýšlela, mohu sem dát 1 pár čichavec zakrslý, 4 Otíky a 8 Teter klínoskvrnných?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 22:26 R Muž romant [27987] Re: Eliii
Že si je ve jmenovaném druhu nemáš pořizovat do stávající, říkejme tomu startovní nádrže a mým návrhem složení rybí osádky jsem se snažil o ono dopilování stavu věci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 22:22 Eliii Re: romant
Tím, že máte v čichavcích jasno myslíte, že jim rozumíte a nemám si je pořizovat, nebo že já mám v čichavcích jasno, že si je koupím a k nim dopiluju osádku :-D omlouvám se že píšu tak pozdě stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 21:54 R Muž romant [27987] Re: Eliii
Tak v čichavcích máme jasno, tak snad tu osádku dopilovat. ;-) Otíky v pohodě a k nim třeba hejno rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva v počtu 30 kousků, tedy třeba... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 21:51 Eliii Re: drvi
Děkuji za odpověď, jsou sice nádherní, ale trápit je nebudu. Tak snad jindy, až budu mít velké akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.08.2017 21:47 Žena drvi [2894] Re: Eliii
Takovehle akvo je na cichavce perletove moc male, potrebuji minimalne dvojnasobny objem vody. Dorustaji az 13 - 15 cm, v padesatce by se utloukli.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198676x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=1751