Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 73 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2014 16:18 Muž Yirka [9118] Re: MichoCZ
Není třeba být tak striktní. Pokud v nádrži podmínky bez problémů vyhovují rybkám různých kontinentů, tak je jen na akvaristovi zda je dá dokupy či ne.
Vezmi si to například na lidech.
Taky přece nezakážeš lidem cestovat a usazovat se na jiném kontinentu, než se narodili, ženit a vdávat se mezi národy a kontinenty. Je to jen o podmínkách a přizpůsobení se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:17 Muž kolzik [3] Re: MichoCZ
MichoCZ napsal: Dvě hejna jsou pro akvárka od 500l výš. Tobě vynikne jen jedno hejno a to spíš malých rybek. Asi bych šel do posilování neonek. Ty parmičky nejsou agresivní? Těch bych se možná bál. To samé ty tetry budou okusovat ploutve těm očku asi.

ok. Ne nejsou agresivní pošťuchují se jen mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 15:36 Muž Legioix [574] Re: kolzik
Jak píše Turbínka. Posílit jedno hejno a navíc bych přidal něco na dno. Nějaké pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 15:32 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DANMAZUR
Ještě se máš co učit... Jasně, rostlinky by taky měli být sladěné, ale rozbíjí ten dojem míň než smíchané kontinenty. Je to jak říkám řízek s koprovkou nebo kobliha s hořčicí. Někdo to může mít rád, ale je to zvěrstvo to tak dělat. Takový mixéři se rekrutují většinou ze začátečníků, ale pozdějí až přibude druhé a další akvárko, tak začnou uvažovat o biotopu a dospějí k závěru, že biotop je hezčí než mix. Taky jsem původně mixoval, ale už jsem to napravil. Taky mám akvárek, že už to pomalu ani nespočítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 15:28 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: kolzik
Dvě hejna jsou pro akvárka od 500l výš. Tobě vynikne jen jedno hejno a to spíš malých rybek. Asi bych šel do posilování neonek. Ty parmičky nejsou agresivní? Těch bych se možná bál. To samé ty tetry budou okusovat ploutve těm očku asi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 14:44 Muž kolzik [3] Re: Turbínka
Turbínka napsala: Já bych posílala hejno nějaké z již stávajících ryb - neonky, tetry nebo parmičky. Už tam máš takhle dost rybek hejnových a nevyniká ani jedno hejno :-(


ok pokud posílím například dvě hejna ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2014 14:29 Žena Turbínka [2558] Re: kolzik
Já bych posílala hejno nějaké z již stávajících ryb - neonky, tetry nebo parmičky. Už tam máš takhle dost rybek hejnových a nevyniká ani jedno hejno :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 14:25 Muž kolzik [3] jaké ryby
Zdravím. Prosím o radu . Pokud bych dal pryč 4x mečovka WG co mám v akváriu. Co doporučujete místo těchto ryb děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2014 14:25 Muž DANMAZUR [20]
Myslím si ze když se rybky snesou a mají podobné požadavky tak je to každého věc jestli se mu to líbí ak cči onak.A pokud chcete vytvořit kontinent tak musíte koupit i rostlinky co pocházejí z kontinentu.(Někde jsem to četl když budou rostlinky z jinacich kontinentu je to myslím nepravý kontinent(biotop akvárka)).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 14:22 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Designer
Bavíme se o tom. Viděl jsem to na vlastní oči a doma bych to nechtěl. Vypadá to šíleně. Věř mi. Jako řízek s koprovkou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2014 12:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MichoCZ
Myslim, ze zrovna v tomhle konkretnim pripade je to prave jen otazka vkusu, co se komu libi, jiny problem v tom nevidim (i kdyz mne by to taky tak nejak nesedelo). Nebo nejaky je? Kdyz je to jen obecne, predpokladam ze se bavime o:
rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova
a
rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 11:55 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Designer
To určitě ne, ale sprsknout neonky s dániem je zvěrstvo. To vypadá šíleně. Nejlepší dojem je pokud se dodrží jeden kontinent za podmínky snášenlivosti jednotlivých obyvatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.04.2014 11:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MichoCZ
Osobne si myslim, ze je mnohem vhodnejsi michat kontinenty s rozumnym vyberem co, nez michat cokoli ze stejneho kontinentu s rozdilnymi pozadavky.

Uz vidim, jak si z toho zase nekdo vezme, ze kdyz da dohromady vsechno z jednoho kontinentu, musi to urcite fungovat... o ono nebude ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 23:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Rabín
To je snad poprvé co tu čtu "nechci míchat kontinenty". Věc, kterou se snažím propagovat a konečně to někdo pochopil. Těch teter se neboj. Klidně jich může být víc. Jsou to čistotné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2014 20:34 RAP Re: Rabín
Postup chválihodný a následováníhodný.
A co se zaregistrovat a udělat si prezentaci? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2014 19:40 Rabín Re: lojzalojzovic
Díky za rady :-) pár dni tady pročítám fóra. Nechci míchat kontinenty, a protože sem úplný začátečník tohle mi připadalo jako dobrá kombinace, ale rád si nechám poradit od zkušenějších :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2014 16:18 Muž lojzalojzovic [327] Re: rabín
to vypadá jako vzorová posádka, zdá se jeden z mála který nejdřív čte a pak zakládá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 14:25 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: rabín
Pokud zvolíš ohnivou, tak bych se nebál dát víc jak 10 kousků.
Jinak chválím že tam nechceš nacpat 10druhů hejnovek po 2 kusech jak často vidím u některých nádrží :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 12:49 Muž Legioix [574] Re: rabín
Já to vidím v pohodě, ale radši bych volil Kakadu. Jsou mín náchylný k nemocem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.03.2014 12:46 rabín – První aqa 75 l
Pomale zabíhám poděděné aqa a začínám přemýšlet nad posádkou :) zatím to vidím na:
Tetra žhavá nebo ohnivá kolem 10 kousků
Panceřníček Panda 6 kusů
Cichlidka Ramirérová nebo kakadu 1+2
chtěl bych porosit o názory předem díky :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 18:02 R Muž Silent [5949] Re: Designer
Depresivní, leč pravdivá vize.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.03.2014 17:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Luccas77
Protoze v danych podminkach se prave u nich jako prvnich premnozili vnitrni paraziti, cimz selhavaji vnitrni organy, v rybe vznika vypotek a tim napuchne... nebo opacne totalne vyhubne jak neni schopna travit potravu (ke konci ji ani neprijima), kdyz ma zlikvidovana streva... Jako cislo dve tipuji Ramirezky (nic, nic a pak to pujde velice rychle, ze dne na den), pak Tercovec vyhubne, schova se, nebude zrat, prijdou cire hlenovite vykaly, a padne o neco pozdeji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 17:46 Muž Luccas77 [1] - SumciRe: romant
ok .... tak to poriešim...a ancistrusom zariadim druhé akva ...len stále nechápem prečo mi nikdy nezdechne iná rybka ale iba ancistrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 17:22 R Muž romant [27981] Re: Luccas77
Tak takto "prázdé" akvo je rozhodně lepší než ten eintopf, kterej tam je nyní. ;-) Určitě se to bude dát doplnit o vhodnou osádku a to třeba nějaké hejno teter, menších rybek ve větším počtu, čímž se docílí ten efekt zaplnění a i přesto nebude akvo tolik zatěžovaný jako doposud. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 17:09 Muž Luccas77 [1] - SumciRe: romant
To mi zostane prázdne akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 17:07 R Muž romant [27981] Re: Luccas77
Všechno mimo těch pancéřníčků a pavích ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 17:01 Muž Luccas77 [1] - SumciRe: romant
OK tak čo všetko mám dať preč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 16:53 R Muž romant [27981] Re: Heimdall
Já to i beru a znám nádrže, kde to s živorodkama funguje, ale jsou to akvária pod mojí kuratelou a tam jak známo zmýlená neplatí a voda se mění častěji než často. V případě tazatele, když by to nechal jak radíš, to stejně dopadne neslavně, neb je to akvo zahnojený i od ostatních spolubordelářů a bude se to kumulovat. Už jsem si tím několikrát prošel a vím, že to je cesta možná tak z města, ale ne ku spokojenosti a dobrýmu soužití těch navržených. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 16:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Luccas77
Jak uz zaznelo, vyres ryby.

A co je dulezite, aby tam vubec neco mohlo zit, vyres filtr. To co tam mas neni k nicemu, nedostatecna nitrifikace, tim padem hromadeni cpavku, a kdyz to ryby rovnou nezabije, oslabuje je to tak, ze padnou na kde co. Ten filtr, ktery mas, ma naprosto nedostatecne filtracni medium, to nestaci. Muzes to ale vyresit sundanim spodni casti (zustane Ti cerpadlo) a pod nej "transplantuj" kostku biomolitanu, rozmer 10x10x24cm bude akorat. A zkus si ho porovnat s hobickou ve filtru, kterou tam mas ted, pak rychle pochopis, proc to nemuze byt s timto filtrem dobre, ani az vyresis co v tom akvariu bude zit, aby to slo rozumne provozovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 16:44 R Muž Silent [5949] Re: romant
Tak já bral v potaz údajné počty rybek a tři guppky moc nenadělají (pokud se nepřemnoží jako kobylky) a tak by to mohly ramky zvládnout. A vlastně by i regulovali počet narozených guppek. Je ovšem fakt, že ramirezky jsou hodně háklivé potvůrky. V každém případě je třeba s tou nádrží něco udělat než se to zhroutí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2014 16:38 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Luccas77
Pro začátek by bylo dobré přečíst si o nárocích jednotlivých ryb na objem nádrže. To ukáže, že do této nádrže nepatří terčovec ani Beaufortia. Je to na ně hrozně malé. Pak je tam na tuto velikost nádrže taky hodně ancáků. Asi bych je daroval všechny, možná nechal jednoho. Tenhle rybí spolek, který nepatří do společné nádrže, si rozhodně koleduje o problémy se zdravím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2014 16:37 R Muž romant [27981] Re: Heimdall
Honzo, ani ty ramirézy, jak je to společně s živorodkama(bordelářema), tak se to téměř nedá ukočírovat, stran kvality vody a že ramky dovedou bej dobrej lakmus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2014 16:33 R Muž Silent [5949] Re: Luccas77
Tahle nádrž je dlouhodobě neudržitelná. Naprosto nevhodné složení ryb vzhledem k velikosti nádrže i nárokům na prostředí. Jestli to jde tak tam nech jen ramirezky, pandy a gupky a ostatních se zbav. Docela by mně zajímaly základní hodnoty vody (pH, NO2, KNK) v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 16:25 Muž Luccas77 [1] - SumciRe: patamatix

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 14:42 Muž buchcikbel [0]
Prý bych si mohl do akvária dát páreček čichavců medových. Ti se tam prý ještě tak tak vlezou. Zajímá mě jen, jestli se nebudou chovat stejně jako zlatí. (ožírali ploutvičky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 12:46 R Muž romant [27981] Re: FrantisekH
Posílit partu pancéřníčků, ty ancáky bych rozmyslel, dovedou zazlobit s rostlinama, jako hejno třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena v počtu 15 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 12:11 Muž patamatix [408] Re: FrantisekH
A kam půjdou ty zabíhací ryby? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 08:47 Muž buchcikbel [0]
Moc díky. Opravdu se ta situace zlepšila a já se du teď věnovat hledání nového ubytování...
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 19:46 Muž buchcikbel [0]
Tak jo, jdu ho přelovit. Díky, že se mnou máte takovou trpělivost :-D
železnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 19:39 R Muž romant [27981] Re: aquarista
Chlape, rozumíš psanému textu? Psal jsem o tom samci. Jistě nechat, min. tejden a potom třeba i zkusit dát nazpět, ale je to stále nic moc řešení. Pokud pro čichavce najdeš přijatelnější ubytování, neváhal bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 19:35 Muž buchcikbel [0]
No dobře,ale co pak? To ho tam mám nechat? Zítra zavolám známímu, jestli je nechce.Takže přelovit jen samečka...
nebo neonky... (už jich je jen 9) :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:53 R Muž romant [27981] Re: aquarista
A co jsem ti před pár dny psal že máš při vyskytnuvším se problému s agresivitou udělat? No jen si vzpomeň a udělej to. Var.25 litrů tě nemine, tedy toho samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 15:57 amrtin Re: aquarista
Modré neonky maj menší nároky na prostor,stačí jim menší akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 15:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: aquarista
Já bych to zkrátil do jedné věty , snad to bude dost pochopitelné :
At budeš dělat cokoli s tímto stavem , budou vždy ryby trpět , neb jim neposkytuješ dostatečný životní prostor ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 15:38 Muž buchcikbel [0]
Myslíte, že bych mohl přelovit neonky, než se vytřou?
A jedna otázka mimo: v čem jsou modré nojonky lepší než ostatní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 14:57 amrtin Re: MonterMonty
Jo,to už dneska taky vim,ale když sem je pořizoval,tak sem si řikal - to daj.No,nedali :-D Já je měl předtim dokonce v 60l (!),pak sem kvůli nim pořídil tu stovku a i to bylo málo.Dneska už bych to samozřejmě neudělal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 14:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: amrtin
proto bych ho nedal ani do těch min. 100l jak je v atlase , řekl bych tak min 150l a ještě hustě osázeno palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2014 14:50 amrtin Re: aquarista
Tak já měl(ve stovce) smace a tři samice čich.perleťového.Samec začal stavět hnízdo a rázem byl v akva jen on,všechny ostatní ryby se krčily ustrašeně v houští a běda,když některá vystrčila nos,pardon,ploutev :-D.Hnedka jí hnal zpátky a když se jí nechtělo,tak jí jí natrh(tu ploutev :-D ).Tak šel z domu a samice ho následovaly.Je to silně teritoriální ryba v době tření,bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 14:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: aquarista
nejzákladnější informace se dají vyčíst zde .. rybicky.net/atlasryb/cichavec_zlaty

opraveno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 14:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: aquarista
Ani jedna z ryb co jste si pořídil není do objemu 54l , čichavce nemám a ani moc neznám , ale spíš to vypadá na teritoriální chování v době tření , prostě si ryby čistí svoje teritorium od případných požíračů jiker a potěru , a jelikož i nádrž pro ně samotné je malá, tak se to projevuje ještě více , rada kterou žádáte ? pořiďte pro ryby adekvátní nádrž , nebo se zaměřte na chov jiných s menšími nároky na objem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [73] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=3601