Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 23:37 Muž PeCh [77] Re: Wanderer
No podľa toho, čo píšete, tých otíkov radšej vynechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 23:23 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Longer01
Jo a když si to sečteš měl jsi 24 ryb, těď ti něco pochcípalo 5 druhů a celkem 20 ryb (viz prezentace). + nespočet šneků + narveš tam krevetky = podle mě přerybněno :)

80 litrovej Gulášek každopádně :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2018 23:15 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: PeCh
Ono to s těma otíkama, jako požíračema řas nebude tak horké. Jestli chceš nějaké dříče na řasy, tak tam dej okružáky a levatky. Jestli chceš pořizovat otíky jen kvůli řasám, tak bych se na to vykašlal. Bordelu taky moc nespasou, to jsou zase kromě šneků lepší pancéřníčci. Pořiď si je jen kvůli tomu, když se ti líbí a chceš je pozorovat. Navíc počítej, ztrátovost poměrně vysoká.
Toť moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 22:31 Muž Longer01 [21] Re: PeCh
Sám jsem začátečník, přesne před pěti měsíci jsem založil akvárium. Bylo mi doporučeno jít postupně. Akva 80x35x40. Měsíc po založení jsem dal endlerky,jen samce 6ks, aby se nemnožily, půjdou časem pryč. Po cca třech týdnech jsem přidal pandy (6ks) ...po další době, když bylo vše ok, jsem si přidal lorikárie (4ks). Po více jak 4 měsících jsem přidal otíky(4ks) Podívej se ke mě do prezentace. S kytkami jsem si donesl okružáky a levatky. Časem sehnal i věžovky a v neděli dodám krom modrých neonek i šneka clithon ( na řasy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2018 22:20 Žena tramtra [3202] Re: PeCh
S otíkama určitě počkej (uvidíš, jak ti bude nádrž prosperovat) a nějaké šneky (okružáky, levatky) dej hned na začátku, pomůžou s případnou řasou, ale hlavně se pustí do všelijakých povlaků nebo odumřelých částí rostlin. Nemusíš tam narvat všechny plánované ryby naráz...až to budeš mít zajeté, pěkně to poroste, vypusť své favoritky neonky... pak pomalu přidávej, ale jestli půjdeš do pancéřníčků, tři je moc málo, nejsou to žádná čuňátka, spíš naopak a podle mě se zrovna na ně nějaké počítání cm/l moc nehodí. Větších (třeba těch Pand) minimálně šest, Pygmejáků bych řekla minimálně deset. Úplně s klidem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 22:13 Muž PeCh [77] Re: vaaclav
Ak sa mi podarí, akvárium napustím budúci týždeň a ryby nasadím o mesiac neskôr. A ak by sa mu darilo, tak by som na Vianoce pridal aj krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 22:10 Muž PeCh [77] Re: Longer01
Ok, pozriem. Ono tých 15 ks sa mi zdá málo. Aj 30 je na hejno málo, ale zase veľkosť akvária veľmi nepustí a nechcem mať jednodruhové akvárium. Môžem ešte urobiť to, že zvolím len jeden hejnový druh a k nemu nejaké iné druhy s menším počtom. Len aké? Mne sa páči napríklad zlatá molly, ale dorastá do 8 cm a to je dosť pre 60cm akvárko. Preto som ju pôvodne zavrhol. Aké počty týchto (alebo podobných) druhov by ste volili vy pre akvárko 60×40×40?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 21:57 Muž PeCh [77] Re: tramtra
Toho "otíka" som vyberal preto, aby prirodzeným spôsobom pomohol s čistením akvária. V atlase je v popise "Patří mezi známé ožírače řas a konzumenty zbytků potravy". Skôr ako na zbytky potravy som ho videl ako prevenciu pred riasami - preto alternatívne uvažujem nad slimákmi. Pancierníkov som zvažoval tiež - pancierniček malý (Corydoras pygmaeus) ale i "panda" vyzerá zaujímavo. Všetky tieto ryby by som bral ako "doplnok" pre správne fungovanie akvária. Preto sa tu radím, čo bude najlepšie, aby akvárko dobre prosperovalo. Osobne nemám problém dať 3 otíkov a 3 pancierníkov, len sa obávam že by sa cítili "osamelo" a pri vačšom počte rýb krát väčší počet druhov by zase došlo k prerybneniu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.08.2018 19:52 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PeCh
Otíci nejsou rybky do čerstvých nádrží, pár měsíců bych s nimi počkal. Jsou to odchyty a i v dobře zajetých nádržích můžou být někdy velké ztráty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 18:47 Muž Longer01 [21] Re: PeCh
Souhlasím s Tamarou, mám Otíky pár týdnů a na dně jsou minimálně. Já pro dno volil pancéřníčky pandy. Jinak co jsem se dočetl, a nejen tady, je lepší mít jeden druh hejnových ryb. Můžeš jich mít víc...15ks se podle mě ztratí i v 90litrech. Za dva dny budu pořizovat neonky modrý, tak se pak podívej ke mě, jak to bude vypadat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.08.2018 17:57 Žena tramtra [3202] Re: PeCh
S Tetrami neporadím, ale mám poznámku k těm Otíkům...nejsou to ryby dna, budou 'čistit' kytky, kořeny, kameny, vybavení i skla, ale na na dně je moc neuvidíš...jestli jsi je zamýšlel jako dojídače krmení, co spadne na dno, poohlédni se po nějakých Pancéřníčcích...i v menších druzích je velký výběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 16:54 Muž PeCh [77] – Nové akvárko 96 l
Zakladám nové 96 l akvárium (60×40×40). Čistý objem vody rátam tak 75-80 l plus dosť rastlín (ale žiadna džungľa ako holandské akváriá). Preto som podľa atlasu vyberal nenáročné a menšie ryby (<4 cm) do max 60 l akvária. Uvažujem nad:
* neónkami modrými (Paracheirodon simulans) 10-15 ks a
* tetrami červenoústymi (Hemigrammus rhodostomus) tiež cca 10-15 ks (alternatívne tetra kráľovská),
* na dno ešte uvažujem 6 × prísavník jednopruhý (Otocinclus Afinis) - osobne radšej menej alebo nejaké slimáky (Neritina natalensis) a neskôr krevetky (neocaridina davidi).

Čo myslíte nad touto kombináciou? Prípadne niečo nahradiť/zredukovať, aby sa mali rybky dobre?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   20.08.2018 17:30 Maq Re: Šárka
Já v tomto zásadně nesouhlasím se svým váženým kolegou Jirkou Ščobákem: Nezkoušej rostlinnou monokulturu.
Nejde o to, že bych nevěřil jeho zkušenostem. Spíš to ale u novoty a začátečníků bývá tak, že hodně druhů rostlin odejde - jenže nikdo Ti dopředu neřekne, které to budou. Proto si stále myslím, že je lepší na začátek dát cca šest až deset druhů běžných, nenáročných a rychle rostoucích rostlin. Pak se uvidí, kolika a kterým z nich se u Tebe bude dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2018 14:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Šárka
Nevím, jak ostatní, ale zásadně neměním, so funguje. Pokud jsou anubiasy zaběhnuté, nech je na místech a jen doplňuj. Problém s ancistrusem je, že mnohé rostliny (anubiasy jsou ok) by s ním nefungovaly. Ožíral by je. Takže ancistruse darovat a přemýšlet, jak vylepšit, co máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 13:48 Šárka – Co do akvaria 126l?
Rostliny klidně zruším a nasadím úplně nové, když poradíte jaké. Ancistrus byl dědův miláček, takže ho nemůžu dat pryč. Já ho zdědila i s akvárkem. Změním cokoli,ale on tam musí být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 13:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Šárka
V tomto stavu žádné nové ryby. Máš tam samé pomalu rostoucí anubiasy a asi jeden nevhodný ophiopogon, který hoď do bahnitého květináče na okno.

Toto je na zamyšlení, jaké rostliny přidat. Volil bych jen jeden druh rostlin. Možná lekníny, ale to by ses musela nejprve zbavit labea a ancistruse a možná vyhodit filtr (samotné neonky v tomto akváriu bez filtru v pohodě). Můžeš si dovolit rostliny, které anubias trochu zastíní.

Přečti si: dennikn.sk/…
"Rostlinám se nejlépe daří v monokultuře nebo v malém počtu druhů. Dejte mnoho druhů dohromady a riskujete, že nic neporoste pořádně (minimálně z počátku). A to je ještě ten menší problém. Mnohé rostliny (často třetina – závisí na velikosti sortimentu akvaristiky) jsou akvarijní, ale na rozběhnutí akvária se nehodí a pravděpodobně uhynou (buďme upřímní – pokud nevíte, co s nimi, uhynuly by vám i později). Další rostliny, jako například všechny druhy anubiasů, pomalu rostou. Jsou masivní, hodně vydrží, ale právě tím, že jejich listy „žijí“ dlouho, přitahují řasy a zejména černou štětičkovou (kterou téměř vůbec nic nežere) jako magnet."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 13:05 Šárka – Co do akvaria 126l?
Prezentace vytvorena pod názvem "Co do akvaria 126l?"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.08.2018 12:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Šárka
Pokud nechceš ubližovat rybkám, zredukuj svá očekávání na minimum. Už teď tam máš tři druhy ryb. Daroval bych ancistruse a labeo bicolor, nechal jen neonky a přemýšlel POUZE NAD JEDNÍM DRUHEM, kterým bych osádku doplnil.

Ještě předtím udělej prezentaci, kterou navrhuje Wanderer, ať víme, v jakém máš akvárium stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.08.2018 12:42 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Šárka
Šárko, začal bych rostlinami a vytvořením vhodných podmínek. Ten tvůj seznam rybek je až na konci toho všeho.

Takže registrace a vyplnění prezentace akvária by dost pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2018 12:18 Šárka – Co do akvaria 126l?
Dobrý den, dostala jsem akvarium 126l. Je v něm i několik rybek: 1xancistrus 12cm., 6xneonka a 1xparmička červenoocasá.
Napíši, co se mi libi a moc prosím o pomoc: co a čeho kolik.
Libi se mi: pancéřníček panda, pancéřníček leopardí, tetra krvavá a královská, čichavec modrý a zlatý, parmička duhová a jiné parmičky.
Chci mít akvárko pěkně živé, ale nechci rybkám ublížit.
Předem děkuji za pomoc. Šárka
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 18:22 dúhovárybka Re: Maq
Och, tak ok ;-) a sledovala som tie neonky a zas sa ďalšia oddelila od hejna a pred hornou plutvičkou má nejaký povlak taký biely až telový a takto to bolo už niekoľký krát a vždy sa takto oddelili...mám ju nejako humánne zabiť? A čo tie ostatné? Mám ju radšej vybrať z akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2018 17:58 Maq Re: dúhovárybka
dúhovárybka napsala: A prečo ale zatiaľ pomreli len neonky a pandy nie?
Proč v kanálech přežijí potkani a ne veverky?
Nejspíš sis přinesla neonky nějak už nalomené, a šok z nového prostředí je dorazil. Nákup nových ryb je vždy riziko, ale menší, pokud nakupuješ do zaběhlého a dobře vedeného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 17:53 dúhovárybka Re: JirkaŠčobák
Tak fajn. Ďakujem...A prečo ale zatiaľ pomreli len neonky a pandy nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2018 17:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: dúhovárybka
Závisí na tom, kolik ryb chceš zabít.

Netušíš, proč uhynuly. Teď si představ, že to byla infekce a ty dáš další ryby. Ještě jsem nepotkal akvaristu, který by populaci vyléčil tak, že by do ní přidal ryby nové.

Přidej rychlerostoucí rostliny, které ti poradila GabrielaS a nekupuj nic nové. Pozoruj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 17:42 dúhovárybka – Neonky a iné tetry
Dobrý deň! Prosím Vás, poradili by ste mi? Mám v akváriu o 126L 9x pancierníčkov panda a včera som si priniesla 10x neonky obecnej ale v noci mi zomreli 3 a dnes ešte jedna...chcem vedieť či mám dokúpiť ďalšie neonky a že čo robím zle...údaje o mojom akva-v prezentácii. Lebo pancierníčkom sa nič nestalo a ani jeden nepomrel tak neviem, je chyba v zverimexe odkisľ to mám či jak? Mám dokúpiť iné? Lebo možno by som chcela ešte ďalšie tetry..nejaké malé a napadlo ma....mohla by som mať k corydoras panda a neonky obecnej aj nejakú väčšiu rybu? Nejakú 8-10 cm? ale tak aby sa nemuseli dávať páry ale len jeden... lebo síce som pozerala atlasy, no nijaká mi nefrnkla do nosu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2018 15:29 R Muž Anthrax [4787] Re: Eilen
To si moc nevybereš. Jsou to bojovnice. Můžou se ti napadat bez ohledu na pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 14:15 Eilen – Akvárium
Premýšľala som aj nad samičkami bojovníc, v minulosti som mala samčeka, ale dočítala som sa, že samičky spolu byť môžu za istých podmienok teda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.08.2018 14:01 Maq Re: Eilen
Na tetry dost krátké. Leda snad nějaké ty nejmenší druhy.
Ale párek akarek zelených by se tam mohl mít docela dobře, pokud dáš hodně rostlin a úkrytů (mívají manželské rozepře).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 13:19 Eilen – Akvárium
Takže akvárium má rozmery 61x31x44 cm, objem som rátala na prázdne akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2018 13:03 Muž HanysOV [54] Re: Eilen
Ještě by bylo dobré, uvést rozměry nádrže. Tetry rády plavou a zrovna zmíněné druhy jsou celkem robustní a ne úplně nejmenší, takže třeba do kostky bych 15 těchto ryb nedal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2018 12:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Eilen
Rozhodně ne. Krása teter je v tom, když udělají hejno. Ty se nedají kupovat po třech kusech. Vyber si jedny a těch tam dej řekněme 15 - 20 ks a budeš mít pěkné jednodruhové akvárium. Z těch co jsi psala bych byl pro ozdobné. Měl jsem je a jsou to moc pěkné rybičky a neschovávají se. Ale obávám se, že v mixu s těmi akarami už máš malé akvárium. A nebo si tam dej ty okouníčky, ale nemíchal bych to.

Edit: Samozřejmě, tvar kvádru určitě bude lepší pro tyhle rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 12:48 Eilen – Akvárium
Tak podľa rady som si prešla atlas, zapáčili sa mi hlavne tetry, aby som bola presnejšia tetra krvavá, čierna a ozdobná, premýšľala som, že tak po troch kusoch z každého z týchto druhov? Okrem tetier mi ale učarovala aj akara zelená, takže možno jeden pár teda samec a samica. Nakoniec by som to doplnila asi ešte okouníčkom sklovitým.
Pozerala som hlavne nenáročné ryby, ktoré nie sú veľmi agresívne, nie sú náročné na chov a majú približne rovnaké teploty vody, všetky majú do cca 8cm ako mi bolo poradené, niektoré dokonca ešte menej.
Samozrejme ak by bolo niečo zle pokojne ma upozornite, ešte sa k nákupu nenáhlim a vopred ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 22:14 R Muž Anthrax [4787] Re: Eilen
Jenom dodám že tady si můžeš vyhledávání ulehčit...
rybicky.net/atlasryb/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2018 22:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Eilen
Projdi si atlas, ryby do cca 8cm. Dívej se na fotky co se ti líbí. Těžko ti můžeme poradit, co se ti bude líbit. Až si něco vybereš, pak teprve přijď konzultovat počty, kombinace, vhodnost do 70l, ...
Některé ryby ani topení nepotřebují. Já třeba chovám rybicky.net/atlasryb/kardinalka_vietnamska , ta by šla v kombinaci s nějakým hlaváčem: rybicky.net/atlasryb/hlavac_smaragdovy Ale nejsou to úplně běžné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 22:04 Eilen – Akvárium
Zdravím, po pár rokoch chovania axolotlov som sa rozhodla, že by to chcelo konečne skúsiť aj niečo iné, zadovážila som si 70l akvárium, mám v ňom už aj rastlinky, filtrácia sa pomaly zabieha (už tretí týždeň pokiaľ ma pamäť neklame), takže akvárium čaká už len na svojich obyvateľov. A tu nastáva môj menší problém, samozrejme akvárium by som mohla naplniť gupkami a počkať kým ich bude plné, prípadne neónkami, avšak ani jedny z týchto rybiek sa mi príliš nepáčia (niežeby som chcela niekoho uraziť). Preto som vás chcela požiadať o radu vo výbere, zatiaľ nemám ohrievač avšak dokúpiť ho by nebol problém. Samozrejme o chove si neskôr zistím všetko potrebné, ale keď človek nevie kde má začať je to trochu zložitejšie, listovala som už aj atlasy, avšak nič mi nerfnklo do nosa a nakoniec som sa rozhodla, že bude najlepšie nechať si možno niečo poradiť.
Za každú radu vopred ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2018 08:28 R Muž Anthrax [4787] Re: housis
Záleží na tom jak to akvárko vypadá, chtělo by to aktualizovat a doplnit prezentci. Ale 120 l není na sekavky ani skaláry nicmoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.07.2018 22:00 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: freem1
Tak ony ty neonky vydrží krátkodobé výkyvy teploty, ale když je budeš mít dlouhodobě ve vysokých teplotách, tak ti začnou chcípat.

Začni studiem těch atlasů, údaje tam jsou opřené o dlouhodobou praxi mnoha akvaristů. Je škoda to nevyužít, tím spíš, když to tu máš na stříbrném podnose.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 16:41 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Ohrievac mam nastaveny na 24 stupnov, ale teraz v tych horucavach je teplota vody v akvariu okolo 28 stupnov.
Nevyzera, zeby to tym Neonkam nejako vadilo alebo ostatnym rybkam.
Neprijde mi, zeby boli tie Ramirezy a Bojovnice nejako specialne narocne - preco by mali byt narocne a v com?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 15:17 Muž housis [0] – Rybičky
Ahoj, mám 120l akva. Mám v něm už 3 roky 2 skaláry a 2 mřenky pákistánské. Mohli by jste mi doporučit jaké ryby k nim? Asi nějaké hejno a nebo páreček čichavců perleťových?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2018 15:00 R Muž Anthrax [4787] Re: freem1
Skaláry určitě ne. Proto si přečti ten atlas. Jinak tu budeme ztrácet čas. Přijdou ti např. neonky obecné teplotně kompatibilní s bojovnící? ;-)
S cichlidkama bych to nepřeháněl.

PS: Prijde mi že nevíš co chceš, respektive chceš vše. Včera to bylo rostlinné akvárium, dnes jsou to náročné ryby jako jsou ramirezky, na prostor náročné skaláry na teplo náročné betty. To skloubit vše nejde aby to za něco stálo. V klidu si ujasni co vlastně chceš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 14:51 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Ja viem, že je to na mne, ale potrebujem ohľadom toho poradiť, aby som zase neurobil nejakú hlúposť.
Tieto rybky by som tam nechal:
Neonky, Pancierničky, Otíkov, Bojovnicu samec+samica, Ramireza.
Tie 2 Skaláre sa mi páčia - môžem tam nechať iba tých 2 alebo aspoň 1?
A chcel by som ešte Ramirezov Asia, Gold, Red Gold a Borelliho.
Môže to tak byť alebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.07.2018 11:44 R Muž Anthrax [4787] Re: freem1
To je na tobě kterou cestou se chceš vydat. Buď tam nechej některé z čistotných druhů co do takového objemu patří a hodí se k sobě teplotně (třeba hejno neonek a skupina pancéřníčků). A nebo tam nechej bordéláře gupky, ony ti to akvárko zaplní + bordeláře ancistrusy (s tím že riskuješ že ti budou ničit kytky). Ty ryby co do takového objemu nepatří a nebudou se ti tam hodit nárokama dej pryč. Projdi si atlas a prostuduj to, jak ti to bylo doporučeno. A pak sem dej třeba nějaké konkrétní návrhy, nemá cenu aby to vymýšlel někdo za tebe, když je to tvoje akvárko. Každému se líbí jiné ryby.

PS: V adminitraci nádrže máš takovou ikonku žluté ryby, na to když klikneš tak můžeš do prezentace přidávat konkrétní druhy. Vytvoří se ti tak seznam ryb propojený s atlasem. Je to mnohem přehlednější než to mít v popisu prezentace. ;-) To stejné platí pro rostliny a ostatní živočichy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 11:30 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Ktoré rybky si môžem nechať spolu z tých čo už mám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 09:47 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Aktualizoval som si moje akvárium - zoznam rastliniek, rybiek a slimakov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2018 12:13 R Muž afc1886 [14704] Re: freem1
A já budu pokračovat- a potom tam máš rybky, které naopak vyžadují čistou vodu a to budou mít u tebe smůlu. Třeba rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova ,neonky a otíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2018 11:12 R Muž ctibum [6926] Re: freem1
Stejnou péči ve výběru bych věnoval i těm šnekům.
Pět Neritin mi přijde dost nával na sto litrů, jelikož Konzumují výhradně řasy všech druhů včetně vláknitých. Rostlinné zbytky nebo jakoukoliv jinou potravu ignorují (jako možná výjimka byla opakovaně pozorována konzumace vylouhovaného čajového listu). Nepoškozuje akvarijní rostliny. Jakmile dojdou řasy, hrozí úhyn (nebo snaha opustit akvárium).

To samé Apulárie. Pokud je "Amplaria hnědá" tohle rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_okruzakovita, tak Chov: Velmi často chovaný plž. Pozor, rozhodně si ho nepořizujte do akvária s rostlinami. Je to totiž obrovský jedlík a sežere cokoliv. Žádná rostlina neodolá, během pár dní zbydou jen ohlodané stonky.
Pokud je to tohle rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_argentinska, může nastat podobná situace, viz atlas. Krom toho jsou Ampule bordeláři a při počtu 8ks na 100 litrů by to mohl být problém, navíc v kombinaci s Ancistrusy a Gupkami...

I Faunus mi spásal některé rostliny.

A tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2018 10:48 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: freem1
V takhle malém objemu bych osobně nechal maximálně 3 druhy rybek. Jak už bylo uvedeno, chce to sepsat jednotlivé nároky druhů a kde se ti to potká, tzv. průnik množin ;-) , tak ty mohou být spolu.
Ale ty skaláry tam určitě nemůžou zůstat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.07.2018 07:47 R Muž afc1886 [14704] Re: freem1
Anthrax už ti odpověděl za mě, ale máš čistý objem cca 90 litrů a v tom například 8 ampulárií dále tam máš třeba skaláry, pro které to je žalostně málo a takhle by se dalo pokračovat. Navíc některé rybky a šneci jsou pěkné prasátka, které dokážou pořádně nadělat do vody a naopak tam máš rybky, které vyžadují čistou vodu. Podívej se do karet ryb a ostatních živočichů a uvidíš sám.
rybicky.net/atlasy/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.07.2018 07:36 R Muž Anthrax [4787] Re: freem1
Máš tam to čemu se říká rybí (a vtomto případě i šnečí) guláš. Projdi si nároky těch ryb a šneků co tam jsou ve zdejších atlasech. Máš tam ryby co tam nepatří vzhledem k objemu. A máš tam spoustu druhů ryb a některé z nich není ideální chovat spolu (nároky na teplotu, nároky na čistotu prostředí, hejnové ryby v malých počtech atd). A máš tam šneky a ryby co nejsou příliš v souladu s pojmem rostlinné akvárium. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=1201