Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 19:34 Žena Turbínka [2558] Re: jasmín
Asi se budu opakovat. Vypsala jsem ti pár tipů v příspěvku níže: pancéřníček malý, pancéřníček nejmenší, pancéřníček drobný a jako posledního pancéřníčka pandu. Projdi si atlas pancéřníčků, které se ti líbí a koukej hlavně na velikost v dopělosti, většího než 5 cm nebrat ;-) Osobně by se mi tam hodně líbilo hejno tak 6 pancéřníčků malých :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 19:27 jasmín Re: Turbínka
jake ty panceřníčky konkrétně, ono je jich na výběr moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2014 14:07 amrtin Re: Turbínka
Naprostý souhlas :-).A dno vypadá,že je pro panďoury jak dělaný palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2014 13:12 Žena Turbínka [2558] Re: jasmin
Pokud by byl ten ancík pryč, nebála bych se nějakých malých pancéřníčků, hejno 6 kousků třeba malý, nejmenší, drobný jako strop bych viděla asi pandu a jeho 5 cm v dospělosti, ale větší bych tam nedávala. Na otíky mi přijde akvárium málo zarostlé, navíc ve srovnání s pancéřníčkem je jeho chov obtížnější, je háklivý na kvalitu a prokysličení vody. Nebála bych se přitlačit na rostliny, zadní část dosázet dalšíma stonkovkama a v popředí máš taky dost místa, na kořen můžeš třeba přidat mech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:53 jasmin Re: Turbínka
Fotka k příspěvku to jsem přemýšlel že bych toho ancitruse dal pryč, pak teda by šlo ještě co přidat ? Přiložil jsem foto, připadně další rada třeba doosazení kytek?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:41 Žena Turbínka [2558] Re: jasmin
Já už bych nic nedávala, přijde mi to jako stop stav. Pokud bys chtěl nějaké malé pancéřníčky nebo otíky v 5-6 kusech, tak jedině výměnou za toho ancistruse, je to špindíra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:39 jasmin – ryby
Potřeboval bych poradit, jaké ryby by ještě šly do 54 litru, ted 14 rasbory klínoskvrná, 2 zakrslí čichavci a jeden ancitrus. moje představa by byli ještě naké otíky, případně panceřníčky. případně jiné návrhy, děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 08:28 Ludva Re: RAP
Díky, ano zbylo 12 neonek červených a 6 pandíků, akva se ještě zabíhá, rostlinky celkem dobře prospívají. Rybičky budu postupně přemísťovat ze staršího akva, první várka teď o víkendu. Cihlidky jsou taky pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 08:18 RAP Re: Ludva
Jestli jsem si dobře "spojil" příspěvky, tak máš ve 110litrovém akva 12neonek červených a 6pancéřníčků panda. Ty Apistogrammy si také odlovil?
Pokud je akva zaběhlé a rozumně zarostlé, viděl bych rozumné počty na 20 neonek, 6 pancíků a 8 otíků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 00:05 amrtin Re: RAP
Fotka k příspěvku Njn,to sem nějak přehlíd stydim ,já mám totiž plnou hlavu mýho novýho CPO :-D (tady leze po střeše svýho domečku :-D ).
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 22:03 Ludva Re: romant
Většina rybek byla věnována, zbyly mi tu jen ty neonky červené a pandíci. Kdyby se náhodou ty neonky neudaly, je tu nějaká relativní možnost posílit to hejno a přidat otíky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 13:39 RAP Re: amrtin
jaci napsal: Ahoj, plánuji do AQ nějaké rybky do společnosti raka mramorového a krevetek Red Cherry.
Jaci ale píše o raku mramorovaném, nikoliv o CPO!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 13:22 Žena Turbínka [2558] Re: MichalK
Pandičky jsou super veselé rybky, hejno o 6 kusech stačí, ale méně bych nedávala. Tady také trochu platí čím více tím lépe, ale všeho s mírou, i když do toho tvého nového by se jich klidně vešlo i 8 ;-) Vyrostou do 5 cm a jsou zábavní. Na ty otíky mi přijde, že máš moc málo úkrytů. Co se týče srovnání je to mnohem náročnější ryba. Já bych hlasovala pro pandičky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 13:13 Muž MichalK [16]
Dobrý den, uvažuju o nákupu nějakých pancéřníčků do mého akvária jako posledních rybek, které bych tam chtěl mít. Měl by to být nějaký nenáročný a spíše menší druh a tak mě napadl panda, opravdu na hejnko stačí 6 kusů? Druhá varianta, která mě napadla byl krunýřovec jednopruhý, ale ten se tady píše je dost náročný na kvalitu vody, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 12:35 amrtin Re: RAP
Já měl na mysli CPO,né r. mramorovaného.K tomu se asi vhodná ryba nenajde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 11:15 RAP Re: amrtin, jaci
Dávat k raku mramorovanému minirybky je celkem drahé krmení. Bál bych se i o krevetky.
Kdysi jsem 2ks tohoto druhu na prosby dětí koupil. Ve velikosti cca 3cm mi lovili o něco větší pancéřníčky!
Navíc dorůstají větší velikosti a není jednoduché s nimy chovat ryby. Zejména v noci mohou napadnout i spící stejně velkou rybu.
rybicky.net/forum/243-rak-chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 23:26 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: amrtin
Jezdí na burzu pan Žídek z Ostravy a když se mu vyskytne někde špatná, zdeformovaná nebo jinak unavená ryba, tak ji dává rakům. Jak ti si dávají hengelky. Rak je podle mě samotář. Ryby u něj chované jsou chované spíš jako krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:56 amrtin Re: jaci
Tak z ryb maximálně nějaké minirasborky(skvrnoocasá) a to co největší hejno.Všechny ostatní ryby jsou buď nevhodné k ráčkovi,nebo budou požírat krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:46 jaci – rce
Mám 2 akvária, jedno 60 litrů opravdu dlouho (sice u babičky, ale denně tam jsem minimálně 3x, starám se o něj jen já). Jak si někteří možná všimli zaobíral jsem se koupí filtrace, která by mi nevadila svou hlučností v pokoji kde spím, neboť mě tato záliba natchla. Nakonec mám v pokoji zabíhající se AQ s opravdu skvěle doporučeným filtrem, za co mimochodem děkuji. Jelikož jsem si nastudoval co se dalo, naplánoval jsem raka (neboť mě fascinuje) a red cherry krevety. Nenáročné druhy pro začátek. Do 30ti litrového AQ se rak nehodí(pokusím se ho odchovat (dospělce vyměnit za náročnější krevety) a podle úspěchu se zařídím dál). Zmíněné ryby co mi prakticky ihned uhynuli jsem dal do zaběhlého AQ 60 litrů (u mé babičky která se o AQ nezvládá starat a pro mě je do malého pokoje obrovské). Vzhledem k tomu že se v tom samém AQ nacházely další 4 Betty, pár pavých oček, 3 pancéřníčci a spousta Red Cherry které nebyli nijak zasaženy, typuji že 2 malé Molly a 3 pancéřníčci které jsem si pořídil (s tím že je později přesunu k sobě) a prakticky ihned v zaběhlém AQ odešli byli špatní ještě před tím než sem je dostal do rukou. Nebo třeba ne, ale nejsem z těch co by netrpělivě nakoupili co se jim líbí. Já vím Krevetky a Betty, ovšem daří se mi ktevetky odchovat díky hustému osázení AQ. Teď mám doma AQ 30 litrů připravené na nějaké živočichy. Zatím v něm mám jen rostliny a nějaké danie, které daruji až se AQ zaběhne. Původně jsem chtěl Betty apod. Ale korýši se mi líbí. Když už mám vyřešen problém s filtrací plánuji dál... Chtěl jsem tedy vědět jestli jsou rybky které mohou žít ve společnosti raka a krevetek. Pokud je k tomu potřeba založit si zde účet pak se budu snažit tak učinit... Je to opravdu zmatené, jen bych řekl že až tolik chyb jsem neudělal. Sám se budu sažit ještě studovat než pořídím finální osazení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 21:02 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: jaci
Jsou to sice OT, moje i Ciffika, ale musím s ním souhlasit. Ryba vždy umře na chyby chovatele, pokud umře předčasně. Něco jsi určitě špatně udělal a ani o tom nevíš. Pokud tu nádrž neukážeš, tak ti ani nikdo neřekne co je špatně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2014 20:38 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: jaci
jaci napsal: Nebyla to chyba moje neboť

umím si dost věcí představit a už z těch pár vět je ta představa velmi nehezká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:48 R Muž romant [27987] Re: jaci
Osobně bych neradil moc Ti něco radit. Že to zní drsně, možná jo, ale podle toho jak to popisuješ bych nejdříve doporučil zde být registrován a mít zde prezentaci toho kva se zvláštní společností a potom se jistě někdo nějaké vhodné rady ujme. Tak se nezlob, za mojí upřímnost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:41 jaci – Pestré rybky do zvláštní společnosti
Ahoj, plánuji do AQ nějaké rybky do společnosti raka mramorového a krevetek Red Cherry. Jel jsem si pro Silver Molly ale zřejmě je špatně skladovali protože mi do týdne plavaly břichem nahoru :( ... (Nebyla to chyba moje neboť mi stejně umřelo další 5 zakoupených rybek v dalších AQ - asi je někde nechali prochladnout :( ). Sháním tedy něco podobného, ale co možná nejpestřejší :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 12:54 Muž UndeR [80] Re: Moucha
Děkuji všem za rady a postřehy ;-) Jakmile budu mít v akváriu rybí posádku dám fotky do profilu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 12:30 Muž patamatix [408] Re: ondralomnice
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 11:52 Muž ondralomnice [81] Re: patamatix
otíci sou fakt čupr kluci a na ženuščinu papulu je lepší kombinace sešívačky a izolepy ;-) smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 10:42 Muž patamatix [408] Re: malyLibor
Vážně o nich uvažuji,ale žena my do toho začla kecat,ale dlouho nebude,najdu izolepu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 09:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: patamatix
1 ancík vyprodukuje jako 8 otíků, ale ti otíci ti odvedou daleko víc práce. Jsou malincí (až v realu zjistíš, jak jsou malí - jen o málo větší než neonky), takže ti mohou "lézt" i po malých rostlinách, aniž by je polámali, a okusovat z jejich listů řasu. Samozřejmě čistí i sklo. A je opravdu legrace je pozorovat, jak "pracují". Píše se o nich, že jsou to spíš noční tvorové, ale u mne jezdí celé dny a šůrují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:43 Muž patamatix [408] Re: romant
No budu uvažovat o výměně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2014 21:34 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Inu zajímavý přepočet, ale řekl bych že to číslo bude ještě vyšší, ancák toho vyprodukuje opravdu hodně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2014 21:30 Muž patamatix [408] Re: romant
No tak podle rad co jsem dostal se dá říct,že 1 ancistrus je jako 8 otíků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:09 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Tak ono ač se to nezdá, jsou to ryby do party, takže 8 kousků, tak akorát. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:06 Muž patamatix [408] Re: Kubasix
To mě přijde dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2014 21:05 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: patamatix
Nešel bych pod 8. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:00 Muž patamatix [408] Re: romant
právě že přemýšlím,že bych je vyměnil za ancistrusy,kolik myslíš,že by jich mělo být(minimálně),aby jim bylo fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 20:58 R Muž romant [27987] Re: patamatix
No, v tom je ten vtip, čistotný jak neonky a i nějakou tu řasu si zobnou, kytky nežerou, no zn. Ideál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 20:54 Muž patamatix [408] Re: romant
A jak ty jsou na tom s čistotou? (náhrada za ancistruse)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2014 20:19 Muž patamatix [408] Re: romant
Prosím tě, "OTÍK" je která ryba,pořád o ní někdo mluví a pořád jsem nepřišel na to která to je oficiálním názvem. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 20:11 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Přesně, jsou to kašpaři a je radost se na ně dívat, když jsou v partě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 20:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Já se vyjádřím, ale jen proto, že naprosto souhlasím, jak jsi to navrhl.. I když pandíků by možná stačilo i těch 6, přeci jen to není největší akvo a budou tam ti kakadu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 18:02 Ludva Re: romant
Super, ty bych dával nerad pryč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 17:58 R Muž romant [27987] Re: Ludva
Jasně, to že jsem je nezmínil bylo myšleno zachovat, což jsem nenapsal. ;-) On se jistě někdo další vyjádří a bude mít jinou představu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2014 17:52 Ludva Re: romant
Ještě jednou díky, zaběhnu akvo a zatím rozdam osazenstvo z původního. Až bude čas pořídím osádku dle rady ;-) Ty kakadu můžu zachovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2014 17:34 R Muž romant [27987] Re: Ludva
Tak upřímně, tím co jsi napsal jsi mě udělal radost, to se jen tak nevidí. Obvykle se dotyčný i urazí, když dostane obdobnou radu, jakou jsem utrousil. palec Tak tedy budu pokračovat v onom otloukání želízka. Když pryč, tak bych dal i ty neonky, ale ne úplně, jenom je vyměnil za neonky modrý, což jsou o kapánek menší rybky a do 60cm délky rozhodně vhodnější a to v počtu 30 kousků, 10 těch panc. panda a 8-10 otíků a bude z toho pěkný akvo. Určitě doporučím zřídit prezentaci, ono jedna dvě fotky kolikrát řeknou daleko víc, než sáhodlouhý slohový cvičení, alespoň bude vidět, jak to akvo vypadá a případní rádci budou mít lepší možnost upozornit na nedostatky, či chybky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2014 17:17 Ludva Re: romant
Díky, mohl bych poprosit o nějaký návrh kolik čeho, když se darují ty krunýřovci a tetry. Abych z toho neudělal tzv. rybí polívku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2014 16:59 R Muž romant [27987] Re: Ludva
Osobně bych vynechal ty ancáky a místo nich dal partu otíků, posílil ty pandy a rozhodl se pouze pro jeden hejnový druh, v tomto případě neonky a ty náležitě posílil. Ty červenoústky to jsou velcí plavci a nesedí mě to na ně, ono ani moc ne na ty neonky, ale budiž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 16:30 Ludva
Zdravím všechny, měl bych dotaz ohledně doplnění akva, budu z původního menšího přemisťovat do většího (čistý objem 110 lt, rozměr 60x53x40, vnitřní filtr bioflow 3.0+rozstřikovací rampa, bio CO2 od dennerle, zatím 35 ks rostlin) rybičky ve složení 12 neonka červená, 9 tetra červenoústá, 6 pancéřníček panda, párek cihlidek kakadu, 2 krunýřovci sp. Je možnost doplnit ještě neonky nebo tetry a o kolik kusů? Předem díky za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 22:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: MichoCZ
zapomel jsem dodat ze to byla ziva ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 22:24 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Moucha
Tak na mrtvé rybě se napase kde co. Kolikrát zjistím, že nějaká ryba chybí a nikde není mrtvolka chybět. A jestli uhynula nějaká krevetka nebo ne taky netuším, protože ostatní ji spotřebují do pár hodin.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [76] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=3751