Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 97 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:51 Tuk Re: Moucha
Moucha napsal: s jakou udrzbou a jakym filtrem? odchovna nebo pro potechu?



jinak

staci parecek a oni se namnozej....




Pro potechu a děkuji !

A ještě by sem se chtěl zeptat jestli je mozné chovat spolu cichavce a skalary ? A s jedním nebo druhým druhem chovat ancistruse nebo pancernicky?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 14:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tuk
s jakou udrzbou a jakym filtrem? odchovna nebo pro potechu?

jinak
staci parecek a oni se namnozej....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:39 Tuk
Dobře děkuji a kolik teda kusu mecovek do 50 l akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 14:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tuk
pripadne projit tohle vlakno... zivorodky produkuji hodne odpadu a tim zatezuji ekosystem akvarka..... zalezi na spouste faktoru.... jakou vodu mas, jak casto budes menit vodu, jakou filtraci, mnozstvi a kvalita rostlin.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 14:15 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Tuk
Záleží, co si představuješ - menší druhy pancéřníčků, minirazborky, otíci, malé druhy živorodek... Založ si prezentaci a pak se dá poradit lépe. Navíc na tuto otázku už se tu odpovídalo asi milionkrát, tak si tohle vlákno trošku pročti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:14 R Muž romant [27987] Re: Tuk
Takto obecně položená otázka bude mít bezpočet možných odpovědí. Zkusil bych se nejdříve podívat do sekce nádrže a inspiroval se u nádrží patřičný velikosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:14 Tuk – Rybky do 50l
A ještě kolik ks např.zivorodek by tam mohlo byt ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:08 Tuk – Rybky do 50l
Dobrý den chtěl bych se zeptat jake rybky do 50l ?
Byl bych rad za všechny nazory a předem děkuji !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 12:43 Muž ender [3] Re: malyLibor
Libore, díky

jen podotýkám, že akvárko proběhlo "rekonstrukcí" před třemi týdny (viz profil), ale nitrifikace ve filtru snad nezanikla - neběžel cca 2 hodiny. Proto jsem se ptal, jestli na tyhle rybky není třeba ještě brzy. Ikdyž mě zajímalo taky, jak se tihle nováčci projeví v nádrži, co se případné (ne)snášenlivosti týká.
Obden měním třetinu vody - pořád akva jakoby zajíždím, ale interval už asi posunu na 3 dny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 11:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: monty
Jojo, Otíci mne také fascinují... jsou to nádherné rybičky. Ale ke tvému akvárku - pomaličku bych už brzdil, přeci jen tvé akva není nafukovací, i když tam nemáš žádné vyložené špindíry. Kolik máš těch císařských objednaných? Do tohoto akva by už nic moc přijít nemělo, pokud přidáš císařské tetry, tak už vůbec nic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 11:37 Muž monty [86] - AmerikaRe: malyLibor
Také Císaře mám objednány, čekám, jak je dovezou
A otíky - doporučím, těch deset co mám, je paráda. Zajímavý tvorečci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 11:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ender
Akva běží tři měsíce, zdá se, že bez nějakých potíží, neměl by být problém. Tyhle čtyři rybky tam biologickou rovnováhu nenaruší, pokud už tam je nastolena. A beťák ani ramirézky si nebudou ostatních ryb ani nijak všímat. Jen bych se přimluvil za otíky - až je budeš kupovat, kup víc než 4, přeci jen mají rádi větší hejnko. Jestli budeš mít 4 nebo 8 akvárko nepřerybní, ale bude jim líp a i ty z nich budeš mít větší radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 10:39 Muž ender [3] – Ramirézy + Běta
čau Všem...,
v sobotu mám v plánu nakoupit 3 Ramirézky (1 kluk, 2 holky) a jednu Bettu. Můžu vypuštění těchle čtyř rybek do mého akvária takhle "sjednotit" ???
Jedu na Mělník do Vivária, kde prodejcům věřím a proto nákup těchhle ryb směřuju do tohoto jednoho dne.
Díky předem za odpovědi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 09:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Arthas
Nebudou. Všímají si obvykle jen samy sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 07:19 Muž Arthas [60] Re: malyLibor
Tak díky moc všem za rady. Zkusím tedy ještě počkat a další, resp. poslední várku ryb,bych tam přidal tedy později. Pokud by tam šly i ty tetry císařské, (jak říkáte kolem těch 5-6 ks), tak by to bylo fajn. Snad to nebude tedy přerybněné. A jenom doufám, že ty tetry císařské (Nematobrycon palmeri) mi nebudou otravovat neonky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 00:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Proti gustu žádný disputát :-) Nicméně 2 samci jsou zajímavější než jeden... Neříkám, že je to nutné... ale já dávám přednost dvěma samcům na čtyři samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
u těch císařek to chce víc samic, já bych volila jen jednoho samce a tak 4 samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Arthas
No.... já bych ty tetry císařské nezavrhoval. Pokud by sis pořídil 2 samce a 4 samice, bylo by to celkem v pohodě. Ten akvacit je kvalitní filtrace, navíc všechny rybky jsou čistotné. Stejně tak by tam mohly jít i ty ramirézky, ale pokud by ses rozhodl pro ně, počkal bych ještě pár týdnů, asi tak 6... a dal bych tam jen 1 samce a 2 samičky... možná jen jeden pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Arthas
hlavně přidávej ryby postupně a jestli si vybereš ty cichlidky tak s nimi počkej až na konec, klidně až za měsíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Arthas
tetry císařské tam klidně dej, klidně i s těmi cichlidkami, samec si zabere svůj koutek a nebudou si vadit.
Háklivé, jak se to vezme, záleží na podmínkách, v zaběhlem akvárku s pravidelnou údržbou s nimi nemusí být problém. I když akary/akarky vydrží víc a dožívají se delšího věku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:31 Muž Arthas [60] – kombinace rybek do 112 l
Dobrý den,
rád bych využil příležitosti a poprosil zkušené chovatele o radu. I když mám už nějaké zkušenosti, dost mám načteno a leccos i odzkoušeno v praxi, přesto rád vyhledám názor zkušenějších. Mám pět týdnů (po přestěhování) založené 112 l akvárium. Myslím, že docela zarostlé (i když rostlin není nikdy dost:)), vnitřní čerpadlo Atman 201 s akvacitem (ten je trochu předimenzovaný (větší kostka). Osvětlení slabší (2x18 W), ale tomu je přizpůsobeno rostlinné osazenstvo (nenáročné kyti na světlo - např. Ceratophyllum demersum, Cryptocoryne affinis, Anubias...). Poprosil bych o Váš názor na rybí osádku. Mám tam 8 x Corydoras panda, 14 x Paracheirodon axelrodi. Přemýšlel jsem o 2x Mikrogeophagus ramirezi.Myslím, že počet i osádka snad OK? Nevím, jak teda ty ramirezy, jestli jsou fakt dost háklivé, tak raději akaru hnědou či akarku zlatou? Strašně se mi líbí tetry císařské, ale na ně předpokládám už místo není (myslím místo těch cichlidek....) Děkuji moc za Vaše názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:21 Žena Nessy [25] - ŽivorodkyRe: Ičin
Mně se taky podle fotek nelíbily. Ale pak jsem je viděla ve zveráku a byli kouzelné - jak koukaly zvědavě ven, šli za prstem, byli flekaté jak dalmatini love
Aha, myslela jsem, že se třeba goldenkám taky nebudou líbit :-D Tak Goldenky ne a budu mít jen Ballonky. Ale jakou hezkou rybku tedy k nim? Nechci je mít v celém akvárku... Nebo kdyby byli třeba jen čtyři Ballonky a k tomu ty Galaxky? Ty se mi taky líbí... Zas čtyři živorodky tolik bordelu neudělají, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 18:50 Žena Nessy [25] - Živorodky
No, opravdu milé psát o rybkách, které se mi líbí, že jsou hnusné... :-O
Bollonky se kříží i s Goldenkama? Zas bych tam chtěla i jiné rybky - které nenadělají tolik bordelu, ale které hezky vypadají. Když tam dám jen Molly ve větším počtu, tak bude plno detritu. Molly oďobávají ostatní rybky? V atlase píší: Klidná, tolerantní ryba vhodná i do společenských nádrží s podobně velkými rybami. Občas se může stát, že menším závojnatým rybkám okusuje ploutve. A ti, co jsem psala závojnaté nejsou...
Heleny žerou i šneky, co jsou větší než ony? Doufala jsem, že útočí jen na menší.
Jsem začátečník, tak mě omluvte ;-)
Na ta dania nemáte nějakou fintu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 18:09 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: malyLibor
malyLibor napsal: Otíky k živorodkám nedávat
To je fakt palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Souhlasím. Ale bude to lepší, než tam navalit ještě galaxky, sekavce, kreveťule a sekernatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ičin
Otíky k živorodkám nedávat, neudrží tam dostatečně čistou vodu a bude po nich. Jak jsi psal, řasu žerou i molly, i když nevím jak ty zrůdičky ballon molly, jestli jsou schopny něco ozobávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Tím že budou molly obcovat mezi sebou, bude to jedna hrůza podle druhé!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Nessy
Heleny ti sežerou ostatní šneky, galaxky mají rády čistou vodu a klidné spoluobyvatele, což s mollynama mít nebudou, mollyny budou tak dlouho oďobávat krevety, až je zabijí, sekavci se v této společnosti někam zavrtají a už je nikdy neuvidíš a ancitrusi přidají svůj díl ke svinčíku od mollyn, o sekernatkách to už napsal LiborSprysl. Stačí takto? Pokud ti jde o ballon molly, chovej je s dalšíma mollynama v jednodruhové nádrži, případně ještě s ancíky. To by mohlo klapat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:52 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
K tomu bych měl dvě věci.
1) K helenám nemá cenu dávat jiného šneka ;)
2) Pokud to není nutné, ak bych se vyhnul ancíkům. Řasu budou redukovat i molly a když už teda i něco jiného, tak spíš otíky. Pokud to teda nemá být nějaký zajímavý druh na pohled
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nessy
Balonky jsou sice hnusné, ale je to vaše volba :-) nekombinujte je s jinými, budete z toho mít dokonalé obludy...Sekernatky jsou nesmysl, s živorodkami neobstojí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:44 Žena Nessy [25] - Živorodky – 120l akvárium
Ahoj.
Plánuji do akvárka cca 120l hlavně molly. Složení by bylo:
cca 20 galaxy rasbora
6 Ballon molly
6 golden molly
4 sekavci
2 ancistrusci
možná 4-6 sekernatek mramorových
z dalších živočichů:
nějaký ten šnek - který mi nezničí rostlinky? Chtěla bych něco pěkného - tak třeba 6 helenek a 2 zebry?
A dala bych tam 4-6 corbiculek
Co říkáte na krevetky - japonky nebo molucké - nebudou si jich molly všímat, když nejsou malé, aby je mohli sníst, nebo je budou otravovat a není dobré je pořizovat?
PS: Jde mi hlavně o Ballonky ;-)

A ještě jeden dotaz (omlouvám se, ale nevím, kam s ním) - jak chytit dania v akvárku s plno kytkama? Mám tam ještě dvě, které vždy, když vidí síťku, mizí do porostu a já nemám šanci hmm Chci je dát pryč, ne čekat až zajdou stářím... ne

Moc děkuji za rady stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2013 18:29 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: vanilka
Dost barevné jsou jak cichlidky, tak neonky/rasbory :) barev tam bude možná až moc ;) jinak důvod nedoporučení plat je níže (hodně výkalů, což nevyhovuje cichlidkám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 18:28 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: vanilka
Začátečníkovi bych cihlidky moc nedoporučoval. Zkuste začít bez nich a časem uvidíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2013 18:22 Muž Ad@m [1051] Re: vanilka
Nevýhoda plát spočíva v príliš rýchlom rozmnožovaní a vysokom množstve vyprodukovaných výkalov, ale inak sú to dobré rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 18:10 vanilka – aq
Díky všem za odpověď. Akvárium ještě nemám založené, spíš sem se chtěla nejdřív informovat, jestli je možné mít tam rybičky, které se mi líbí. Podle nich bych pak vybrala osazení rostlin (samozřejmě založení by pak bylo naopak, aby to nevyznělo, že dám o akvárka nejdřív rybky a pak budu přidávat rostliny :-D) zatím jsem ve fázi rozhodování. Jinak co se týče techniky, tak to bude set Juwel Rio 125 kde je filtr Bioflow 3.0 600 l/h, osvětlení 2x 24W, ohřívání 100W.
Takže vzdám se razbor nebo neonek a místo toho bude větší hejno, akorát těch plat bych se vzdala fakt nerada - jestli jsem to pochopila dobře, že buďto tam můžu mít platy nebo cichlidky, tak o tom budu hodně přemýšlet. Doporučili byste mi ještě nějakou rybku, když bych se rozhodla pro cichlidky místo těch plat? Nejlíp nějakou barevnou :-) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2013 16:24 Muž Ad@m [1051] Re: vanilka
Vynechal by som bojovnicu, platy a namiesto razbor by som dal 20 neóniek(alebo naopak).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 15:35 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: LiborSprysl
sorry máš pravdu na tých som zabudol predsa len bol to tažší deň premoju hlavu a písal som to už v polospánku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2013 14:32 Žena Kač [131] Re: vanilka
Za sebe bych dala pryč beťáka, platy a možná i ty razbory...ale určitě počkej, až ti napíše svůj názor někdo, kdo má s těmito rybkami zkušenosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2013 14:31 R Muž romant [27987] Re: vanilka
Rozhodl bych se buď pro neonky, nebo razbory, jsou to hejnový ryby a ve větším houfu více vyniknou. Osobně bych tam nedával ty platy(velcí producenti odpadních látek), když tam budou ty cichlidky, i tak to bude vyžadovat nepodceňovat údržbu akvária a opravdu poctivě týdně měnit 1/3 vody a odkalovat dno dle potřeby. Cichlidky dávat až do stabilizovanýho akvária, takže až třeba za dva měsíce od založení. Pancéřníčků klidně 8-10.
Edit: Určitě bude vhodný mít v akváriu výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci. Zkus zřídit prezentaci, ať je vidět, jak je akvo osázený a jaká je tam technika. Nevím jak dalece máš načtený nějaký dobrý začátečnický články, tak pro připomenutí. rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2013 14:29 Žena Kač [131] Re: vanilka
No, pro mě by to bylo moc ryb, ale já jsem na to trochu magor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 14:26 vanilka – rybky
Ahoj, chtěla bych poprosit o názor. Co si myslíte o tomto složení ryb v akváriu 125 l 80x36x50 cm.
10x neonka obecná
10x razbora klinoskvrnná
4x platva pestrá
2x cichlidka ramirezova
5x panceřníček panda
3x cichlidka kakadu
1x samec betta
Není to moc? Snesou se rybky? Zvládne to začátěčník? Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.01.2013 12:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Uno
tak zajet aspon do Branika..... lebo v jedne nejmenovane akvaristice mi byly schopni do 23L akva prodat prisavku thajskou!!!! misto otika... po par mesicich jsem to zjistil a nastesti v jiny akvaristice mi ji vymenily za skutecnyho otika... jo nekteri jsou schopni prodat komukoliv cokoliv do jakkoliv velkyho akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 12:13 Uno Re: malyLibor
Hele napadat mne hned nemusíš si myslím, samo jsem projel zdejší atlas a když se tam píše, že všechny mají klidnou povahu a lze je chovat ve společné nádrži tak opravu nevím proč bych si měl myslet že bude problém. V tom případě je tento atlas na nic jen na obrázky aby člověk viděl jak ryba vypadá. Každopádně se už na nic ptát nehodlám a radši se poradím v akvaristice či na burze, kde na mne nikdo nebude útočit. Mějte se tu fajn lidi. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 11:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Uno
Páreček čichavce a zlatého a modrého se ti tam utluče, i když tam budou sami. Je zbytečné dávat tam další ryby, na které budou útočit. Prostě se zkus už jednou podívat na nároky těch ryb, místo aby ses tu furt dokola ptal. Jsi dospělý člověk, ne malé dítě. 100 litrů je na dva páry těchto čichavců prostě málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 11:18 Uno Re: Ičin
Přemýšlel jsem o parmičce purpurová, nebo duhové.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:58 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Pak nějaký menší druh,např medové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:45 Uno Re: LiborSprysl
Jak k čichavcům žádné,
přece tam nebudu mít párek zlatejch a modrejch a tím to hasne?!
4ks je fakt málo na můj vkus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Uno
K čichavcům žádné... smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:23 Uno Re: Moucha
Sorry jsem z těch tlamovců tak zblblej :-)
Samozřejmě čichavci modrý a zlatý :-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 10:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Uno
tlamovec zlatý???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [97] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=4801