Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 15:06 Žena Lucianetta [43] Re: Designer
odhadem 35x35x70cm, +- pár centimetrů. Těch 70 je výška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 15:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lucianetta
Muzes ty rozmery prosim uvest presneji, aspon zhruba to zmerit? Nejak mi chybi uz i jen zakladni predstava :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 22:30 Muž j0hny [86] Re: RAP, Puncocha
Asi trochu neskoro...
Ale filtracia tam nieje ani na minimum rastlin, a uz vobec na "fish only"
Ono sa to da spravit aj tak aby tu zivocisnu osadku bolo vidno, len trochu porozmyslat pri sadeni. Napriklad vysadit hustu zadnu stenu a boky, do stredu nejaky pekny velky plochy suter. Alebo vyvysenu terasu na ktorej by sa mohlo darit aj nejakemu kobercu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 17:57 Žena Lucianetta [43] – Vyšší akvárium
Mám k dispozici akváko o objemu cca 80 litrů, je to kvádr, nejdelší strana je výška, takže tak trochu atyp. Co byste do takové akvárka pořídili? Jediné kritérium je tvrdší voda, takže nic, co vyžaduje vyloženě měkkou.

Máme zatím varianty
1) nechat jako krevetárko
2) pořídit otíky a endlerky
3) ?
4) ?
5) ?

EDIT: rádi bychom rybky/krevetky, co se i trochu množí, v akvárkách máme dost rybiček, které se bez nějakého zásahu nerozmnoží a prostě sem tam bychom rádi objevili i nový přírůstek :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2015 14:12 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RAP
Ten filtr je vhodnej tak akorát do akvárka pro šneky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2015 13:23 RAP Re: Puncocha
Díval jsem se na tvoji prezentaci a řekl bych, že na Malawi nemáš filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 11:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mislow
No jeden napad na vetsi ryby bych mel: rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy
Ve 150l mohou byt spokojeni, a nejsou to rozhodne nejak malicke ryby, takovy dospely samec s ostny jako dikobraz, v plnem vybarveni, to je neco uzasneho. A pak spoustu rostlin a pri trosce citu a pece to treba nebude akvarium plne rarit, ale k neutrzeni oci od pohledu do nej, se rozhodne vypiplat da.

Pokud to nema byt nejaky biotop, pak perletaci diky sve toleranci k parametrum vody davaji dost sanci i na neco dalsiho. Opatrny bych pak byl jen k volbe nejakeho pripadneho hejnicka mensich ryb, nektere umi cichavcum okusovat "tykadla".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 02:09 Muž Mislow [304] Re: Puncocha
Ahoj, Malawi bych urcite vyloucil, 150 l je preci jen malo, tlamovci jsou ryby, ktere potrebuji prostor .... Pokud chces vetsi ryby nebo ryby narocnejsi na prostor, tak potrebujes potrebnou velikost akva. Pokud mas 150 l, tak tomu musis podridit osazenstvo. S nizkym delsim akvem bys to ustal i s temi tlamovci, mensimi druhy, treba jako jednodruhovku ..... Ale pri 150 l bych osobne radej zacal koumat nad rostlinkama a pak jsou ruzne moznosti, kdy i ryby pekne vyniknou, predsi jen, 150 l je slusny objem pro mnoho druhu ryb, vetsina ovsem vyzaduje aspon nejake osazeni, aby se citili lepe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 00:09 Puncocha Re: Designer
Máš krásné akvárko né že né. Je živé a i ty rybky tam jsou :-) .Jsem odkojen na Vrubozubcích tmavých, ale teď mám malé akvárko na ně, tak proto nejsem zvyklí na rostliné osazensto :-) . Fakt mám dilema a zatím to malawi byť malé připadá jako jediná možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 23:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Puncocha
Puncocha napsal: No to je to že teď jsem koukal na nádrže co tu májí a mě to připadá moc přehnaný s těma rostlinama. V tom nevynikne krása rybiček.
To je asi vec nazoru a casto i druhu. Kdyz se podivas na mou fotku: rybicky.net/fotogalerie.php… , uvidis tam vepredu dve rybicky, ktere jsou povazovany za velice plache, a ze nejsou v akvariu moc videt. Tady diky rostlinam a neprerybneni akvaria vylozene vynikly, plachost nikde :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 22:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: patamatix
Jenze pise, ze ma 150l akvarium, to by bylo tak na Tanganiku pro snekace. Tedy alespon co si pod Malawi predstavuju ja :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 22:31 Muž patamatix [408] Re: Puncocha
Já třeba radši zarostlé akva,ale musím uznat že ryby v Malawi jsou opravdu pěkné,škoda,že to nejde moc skombinovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 22:27 Puncocha Re: patamatix
Není španý nápad vůbec. Tam asi bez pozadí že? No mám tu jednu vodní kládu a pár kamenů tak něco vykouzlíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 22:23 Muž patamatix [408] Re: Puncocha
Tak pokud nemusíš zarostlé nadrže,tak co udělat Malawi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 21:11 Puncocha Re: Turbínka
No to je to že teď jsem koukal na nádrže co tu májí a mě to připadá moc přehnaný s těma rostlinama. V tom nevynikne krása rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2015 18:43 Žena Turbínka [2558] Re: Puncocha
Můžem - rostliny a hodně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 18:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Puncocha
Je tady mnoho prezentaci. Projdi si je, a jiste najdes inspiraci ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 18:28 Puncocha
Fotka k příspěvku Mám 150 litrů akva. a stále nevím jak ho osadit. můžete poradit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 14:13 Muž Miky1981 [57] Re: romant
děkuji za informace...uvidím jak se vše bude vyvíjet....případně bych časem přišel zase pro radu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 14:07 R Muž romant [27987] Re: Miky1981
Budeš si moci dovolit posilovat jak neonky, tak otíky i když tam budeš plánovat ty cichlidky, jsou to všechno čistotný rybky, vidím dobře zvolenou filtraci a když nebudeš flákat údržbu, tedy hlavně pravidelný týdenní výměny vody a dle potřeby odkalovat dno, neviděl bych v tom problém. ;-) Stran výpadku proudu lze obecně napsat, že když bude akvo před výpadkem v solidní kondici, tak několikahodinový výpadek nebude pro akvo problémem. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 14:04 Muž Miky1981 [57] Re: romant
..dík za rady....začal bych určitě jen s neonkama a až delší čas poté bych pořídil krunýřovce...až by si to pořadně sedlo(četl jsem v atlase, že mají rádi kvalitní vodu)....cichlidky bych tam přidal až jako poslední...pokud vůbec...takže stav 6x krunýřovec + 15x neonka + cichlidka kakadu 1+2 (samec / samice)by tedy být mohlo?? pokud bych cichlidky nepořizoval šlo by navýšit hejno neonek, popř. na kolik?? ještě bych měl ještě jeden "blbej" dotaz, kdyby došlo k výpadku proudu nedošlo by v tomhle množství rybek po krátké chvíli k úhynům???vím, že se na to asi nedá jednoznačně odpovědět, ale třeba nějaká rada, jak v těchto situacích postupovat??? ještě jednou díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 13:26 R Muž romant [27987] Re: Miky1981
To bude v pohodě a to i s těma cichlidkama, ale s otíkiama nespěchej a dej jim ještě delší čas než je pořídíš. Před vpuštěním těch neonek vyměnit polovinu vody a další den, dva poté opět měnit vodu, už ne půlku ale 1/3 určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 13:22 Muž Miky1981 [57] – neonky a krunýřovci
Dobrý den / Ahoj,
do akva bych chtěl v příštím týdnu pomalu nasazovat rybky...Má představa je taková, že bych postupně pořídil hejno neonek obecných. Dále bych časem pořídil krunýřovce jednopruhé, původně jsem chtěl ancíky....ale všude se píše, jaký to jsou bordeláři a jejich vztah k rostlinám ....tak za bordeláře bych v akva nechal jen levatky :-) Myslíte, že by se dalo do akva časem přidat třeba něco jako cichlidka kakadu, nebo nechat pouze neonky a krunýřovce??? A v jakých počtech...podle atlasu krunýřovců jednopruhých 6ks a neonek cca do 15 kousků??? Nebude to už moc??? Přeci jen akva nepatří k největším...Děkuji za případné rady a návrhy...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 14:57 Prochy91 Re: Marten168
Dik moc za rady :-) prave jsem se chtel vyhnout nejakemu vyrazovani rybek pac nejaka ta citova vazba tam je snad chapete :) dik nejak se stim poperu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 12:49 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Prochy91
namiesto nich beťák môže byť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 11:28 Prochy91 Re: michalt
No dobre tak dejme tomu ze dam pryc ty molly je pravde ze serou jak vysinuty ! Tak co misto nich kdybych si poridil toho betaka ? Rozhodne dokoupit ty pancerniky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 10:44 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Legioix, Prochy91
Neonky a tetry mají taky rády čistou vodu, takže ty gold molly tam kazí společnost. Taky máš z každého druhu příliš malý počet ryb (jsou to hejnové ryby). Jestli ty neonky nejsou modré, tak je to pro ně taky příliš krátká nádrž, ony rády plavou a nerady se hned otáčejí u bočního skla. Tohle všechno dohromady dává docela dobrou šanci, že v tom akváriu vznikne zdravotní problém i bez beťáka. Řešil bych tu osádku dokud jsou ryby v pohodě a nečekal bych na výskyt nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 10:43 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Prochy91
Beťák sa páči tebe, ale jemu by tam dobre nebolo, keby tam tie molly neboli, tak by tam mohol byť. A pancíkov bez strachu aspoň 6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 10:25 Muž Legioix [574] Re: Prochy91
Beták má rád čistou vodu což se neslučuje s těmi Gold molly, které dělají docela bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 10:23 Prochy91 Re: koikapor
Pancernicek venezuelsky to je a jako vypada to ze rybky v pohode fakt by tam ten betak nemohl byt hrozne by se mi tam libil je pravda ze tech pancernicku by melo byt asi vic
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 10:14 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Prochy91
No, takto, tie počty rýb tam nemáš moc dobre, pretože tetry, pancierničky by nemali byť po dvojiciach, treba skupinku, takže beťáka isto nie a poriešiť počty rýb, ktoré tam už máš. Nedávaj dva druhy tetier, daj len tie neónky, zopár ich prikúp a posilni partiu pancierničkov, ešte otázka, aké pancierničky máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 10:11 Muž Legioix [574] Re: Prochy91
Už ted je to taková směska. Nic bych tam nepřidával a soustředil se na to co tam je. Kdybys dal pryč ty Gold molly, tak by to možná šlo. Stejně je to pro ně malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 10:07 Prochy91
Zdarec , chci se zeptat,mam akva 54l. Mam tam 6 neonek ,4 gold molly,2 tetry medeny a dva pancernicky muzu mezi ne pridat jeste jednoho beťáka ? Nebude to moc ?akva mam dobre zarostle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 16:07 R Muž romant [27987] Re: monny
Ne skaláry ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 16:06 R Muž romant [27987] Re: Designer
Mám zkušenost, že právě ty skvrnitý snášejí a ani nikterak neodnášejí vyšší teplotu velmi dobře a při 27 st. prosperovali více jak 3 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 16:04 monny
Nechci byt otravna, ale muj muz prisel s tim, ze by chtel hejno neonek a 4-5 skalar.Samozdrejme sneka a betta k tomu. Je i tohle vhodna kombinace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 16:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Pancernicek a vyssi teploty, je to vhodne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 15:51 R Muž romant [27987] Re: monny
Nemíchej dvě hejna dohromady, spíš jedno větší, vypadá to posléze daleko kompaktněji. ;-) Pancéřníčka jednoho ne, ale partu ano, jsou to ryby hejnový. Beťáka k tomu ano, teplotu ne nižší než 25 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 15:44 monny – Re: romant
romant napsal: Já bych ty parmičky do toho už nekombinoval, mrkni třeba na rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena v počtu 20 kousků.
Tetry jsou taky moc pekny...A co tak 15 neonek modrych, 15 teter cervenych, snek a betak?Nebo vice kusu,nebo pridat treba pancernicka, ci jiny druh?
My zrovna red diskutujem s chlapema a vymyslime co a jak, takze opravdu moc dekujeme za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 15:35 R Muž romant [27987] Re: monny
Já bych ty parmičky do toho už nekombinoval, mrkni třeba na rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena v počtu 20 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 15:31 monny Re: romant
Dekuji za odpoved :)
A ty parmicky zlate by se k neonkam nehodily?Jako rybicky se nam libi moc a mame svetle modre pozadi, tmavy podklad, tak jsme chteli i nejakou kontrastni vyraznou rybicku k tem neonkam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 15:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: monny
Mrkni na rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova , nenarocna a vdecna ryba, akvarium by pro ne stacilo ;-) .

A radeji vhodneho sneka, pac jestli cisticim sumeckem myslis rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny , a mas rada rostliny, poridis si jiste i nejaky Echinodorus a pribyde dotaz, kde se v nem berou ty diry :) . Navic nadela svinciku vic, nez jakehokoli uzitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 15:21 R Muž romant [27987] Re: monny
Třeba pořádnou partu neonek modrých rybicky.net/atlasryb/neonka_modra (30 kousků) a na dno skupinku pancéřníčků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity (8 kousků) a jako ty čističe partu rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy (8 kousků) no a toho beťáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 15:15 Žena Antarra [0] Re: MrKolouch
Co sekavci? Celkem nenároční a moc rozšířený asi nejsou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 15:09 monny
Dobry den, moc prosim o rady, MAME s manzelem 120 LITROVE AKVARIUM, jsem zacatecnik, uz mam mnojo nastudovano, akvarium pripraveno k oziveni, jeste ristoinky a rybky a bude to.Jenze, nevime porad jake rybky.Chceme nejake spise nenarocne druhy,jenze nevime jake a kolik.Poradite prosim.Jedinna podminka je, ze tam bude bud cistici sumecek, nebo snek a mela by tam byt i jeden betta samecek, na paradu :-)
Dekejeme za rady :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2015 18:56 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: lojzalojzovic
A ja bych tam mozna nedavala ty zivorodky, ale pridala par kousku bornejek, aby bylo vetsi hejnicko...ale libi se mi i ten puvodni navrh... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2015 14:55 Muž Legioix [574] Re: lojzalojzovic
Já myslím, že je to OK. Jen bych kvůli těm Otíkům držel teplotu okolo 25 stupnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 14:39 Muž lojzalojzovic [327] Re: lojzalojzovic
jestli mohu ještě jednou poprosit o posouzení osádky.

díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 21:59 Muž wayn [79] Re: zdenekps
Ideální je zaplnit akvárium od spodku až nahoru. Dole budeš mít pancéřníčky, uprostřed razbory a nahoru dej bojovnici nebo malýho čichavce, třeba medovýho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 20:40 Muž zdenekps [0] Re: romant
Ok,ale dík za radu. Promyslím to. Přemýšlím co k těm Klínoskvrnnejm no. Ale určitě bych toho penceřnička a pak ještě něco ale zatim fakt nevím co.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198643x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=2951