Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 21:46 Muž Koli [1] Re: cezarmilan
Ano z rozměrů, čistý objem nevím. Ancistruse jsem chtěl vyměnit za Otíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Koli
112L je vypočítané z rozmerov akvária? Ak áno, tak tam máš toho dostatok. Jedine ancistrusov vymeniť za niečo menšie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 14:56 Muž Koli [1] – Další ryby
Zdravím, mám ve svém 112l akváriu: 30ks neonek modrých, 6x pancéřníček skvrnitý, 4x ancistrus obyčejný, 10x krevetka Red Cherry. Všechno jsou to ryby do spodní nebo střední části. Bylo by ještě možné nějaké ryby přidat do horní části, případně jaké? Ryby jsou to čistotné až na ty ancistruse. Filtr mám JBL Cristalprofi e901 greenline. Předem děkuji za návrhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 12:47 JoKa Re: Alman123
Už zase ty? Myslíš, že když si změníš nick, že nikdo nepozná, kdo jsi??
Jak ti napsal Deck, koukni se do atlasu. Trocha samostudia zrovna tobě rozhodně neuškodí...

Edit: totéž platí i o těch rostlinách, co se ptáš v jiném vlákně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 12:37 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Alman123
Koukni tady do atlasu, dej pokročilé vyhledávání a zadej do kolonky s litrama 54. Vyjede ti seznam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 12:15 Alman123 – vyber ryb do 54l
Jaké jsou vhondé ryby do 54l akvaria a jaky pocet zvolit???(akvarium neni jeste zalozene)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 12:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bara1
Neznam podrobnosti predchoziho, takze se vyjadrim jen k souziti ryb.

Parmicka ctyrpruha neni dobrym spolecnikem k pavim okum. Samci pavich ok s nadhernou ocasni ploutvi mohou trpet premirou zajmu parmicek ctyrpruhych, proste je parmicky mohou neustale okusovat az ustvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 17:02 vera Re: romant
Mrknu na ne do atlasu. Dekuju za rady. Poradne to promyslim. Mam na to jeste par tydnu cas. Snad budou ryby u nas spokojene :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 16:24 R Muž romant [27982] Re: vera
Tak potom se obejdeš bez čichavců. ;-) Barevný kvůli dětem, tomu rozumím, ale neudělat z toho polívku typu ienfopf. Když barvičky, tak bych šel do pořádnýho hejna neonek(20-30), ale modrých, jsou o kapánek menší a budou tam sedět více než třeba červený, nebo obecný. Na dno partičku pancéřníčků(6-8), klasikou v podobě skvrnitých se nedá nic zkazit. Nepodcenit dno, jeho zrnitost(ideál pro začátečníka bych viděl 2-4mm) neostré, žádný bílo černý drti, podívej se třeba na flexiobklady, nebo použij klasický písek ze stavebnin tzv. betoňák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 15:57 vera Re: romant
V atlase bylo, za zakrsly je narocnejsi. Clanky mam proctene, ale doporuceny vyber ryb tam neni. Mam male deti, tak bych to chtela pestrejsi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 15:27 R Muž romant [27982] Re: vera
Fajn, takže jinak. Tohle je povinná četba, takže to začni louskat. :-)
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz
www.horacovoakvarium.cz
www.horacovoakvarium.cz
Jako další se zde registruj a až bude akvo v běhu, tak zřiď jeho prezentaci, kde uvedeš co nejvíce informací. Ten filtr vyměň za klasiku v podobě čerpcí hlavy a kostky biomolitanu www.akva-exo.cz/… , www.akva-exo.cz/…
Ancák je dost prasátko a ostatní osádky čistotný rybky a čistotu vyžadující. Rozhodl bych se mezi kardinálkama a razborama jenom pro jedny a tyto náležitě početně posílil, bude to vypadat lépe. Na ty čichavce se podível na zakrslý, nebo medový, já bych tam perleťáky nedával, nic proti tobě, ale začátečníkovi to nedoporučím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 15:19 vera Re: romant
Akva dovezou zitra. Jeste rybky nekupuju, jen se rozhlizim co a jak. Rostlin mam objednanych 13 kousku. Rozmer akva 80x40x40. Co teda ty perletove 1 par, 8 kardinalek, 8 razbor, 2 parmicky a ty pancernicky? Filtr tetratech IN 800. Proc ne ancik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 15:04 R Muž romant [27982] Re: vera
Já bych toho chtěl. :) Tak vážněji. To akvo musí bejt velmi slušně zarostlý rostlinama, ideál jsou nějaký houštiny z jemnolistějšíh rostlin. Rozhodně mít výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci a nepodceňovat údržbu a to převážně v podobě pravidelných týdenních výměn vody. Toho ancáka bych nedával. Kdyby byla fotka danýho akvária napovědělo by to více, zatím budu držet co jsem napsal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 14:49 vera Re: romant
A jaka by byla spravna volba a slozeni rybek? Toho perletoveho bych chtela. A co k nemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 12:11 bara1 – pomoc :(
Dobrý den, já by jsem se chtěla zeptat na jednu věc. Mam doma malinkate akvárium (15l) a teď si možná od kamaráda budu kupovat větší (112l), ale i s rybami. Je tam 1× ancistrus, 5× neonka, 5× tetra černá a 5× parmicka čtyřproudá. A v tom malem mam 4× pavi očko a chci se zeptat jestli je mužů dat k sobě nebo ne a jestli to nebude prerybnene a jestli tam dat něco jiného? Opravdu nevím, všem moc předem děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 11:59 R Muž romant [27982] Re: vera
Ne, to bych nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 11:45 vera – rybky do noveho akva
Dobry den. Mohu dat 3 pary cichavcu ruznych druhudo akva 128 L? Jeste k nim ancistrus, parmicka cernopruha 2 ks, pancernicek 3 ks, a hejno kardinalka cinska 8 ks, razbora klinoskvrnna 6 ks? Dekuji za rady. Jsem zacatecnik...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2014 18:21 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Spery
Já mám pár těch Agassizek v 60x30x35 a do menšího bych je nedával a další bych tam už určitě nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 18:02 Muž Spery [0] – cichlidae
a pár Apistogramma panduro + par Apistogramma agassizii ? to by šlo ? dno delka 60cm x sirka 40cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 12:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Spery
Čo je napísané v atlase, dnes už nemusí platiť, doba sa mení a hlavne sa mení prístup k zvieratám všeobecne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 18:04 R Muž romant [27982] Re: Spery
Co takhle 20 člennou partu rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 17:55 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Spery
No jde o to jaké neonky... Obecné se tam určitě nehodí. Převážně to jsou plavci a potřebují delší akva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 17:53 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Spery
Žádné, pokud se ti bude dařit, brzy se ti vytřou a budeš mít o podívanou postaráno až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 17:44 Muž Spery [0] – 70l
Zdravím,chci se zeptat jaké rybky k Cichlidka kakadu a pancernicek panda ? neonky mi byli rozmluvene , kvuli delse akvaria(60cm) ikdyz v atlase je napsano ze takle staci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 14:57 R Muž romant [27982] Re: Aquasky
Dej modrý, ty jsou o kapku menší a těch o trošku více si budeš moci dovolit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 14:34 Muž Aquasky [35]
právě tak...ale neonek dám tak max 15 ono zase když jich je v nádrži hodně opravdu vypadaj jako telata :-D a navíc přikoupit se dá vždy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 11:56 Muž sux [117] - AmerikaRe: Aquasky
Já bych popřemýšlel i nad tím co napsal romant. Jednou měsíčně vypouštím cca200-300 neonek a to hejno vypadá mnohem líp než když tam hodím 100 neonek a 100 kongáčů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 09:30 Muž Aquasky [35]
ne ne suxi tentokrt dám asik na vás teda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 21:38 Muž sux [117] - AmerikaRe: Aquasky
stejně si tam dáš co budeš chtít. I já jsem si tím prošel. Dnes si svých miláčků vážím a chci jim dát to nejlepší, což znamená, prostornou nádrž, vhodné spolubydlící apod. Pokud chceš električky budiž- nebo se koukni na apistogamu - pandurky. Panduro oficiálně, je to, myslím . Měl jsem je a jsou bezva. Při správné péči jsou samci krásně modří. A pěkně se mi množily. Nejsou ani tolik chytlavý na kvalitu vody, ale pro vybarvení je nutná péče X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2014 17:02 R Muž romant [27982] Re: Aquasky
Více druhů, tedy hejnovejch, proč ne, nic proti tomu, ale do dvojnásobnýho objemu. I když se nezdá, to akvo nebude žádná "velká" nádrž a to jedno pořádný hejno říkejme třeba centrální, bude pro pozorovací efekt daleko lepší než hejna dvě. I když budou hejna tvořena zajímavejma rybkama, tak ve finále se to jakoby rozprskne a při pohledu rozmělní a akvo se zdá jakoby prázdnější, i když je tam 30 ryb. X-) Ale dost už přemlouvání, co píšu, to mám odkoukaný a tak to na mě, vizuálně působí. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 16:41 Muž Aquasky [35]
chlapy vy mě eště nakonec přemluvíte :-D chci mít více druhů ryb :-D chjo tje situace :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 16:39 Muž Aquasky [35]
jasný já plánuju ryby abych tomu přizpůsobil layout a celkkově stavbu akva, udělal skrýše, kořeny a tak, a je jasný že po zajetí třema ampulárkama tam nehodím 30 ryb, dám to postupně, nevím ještě jakou cichlidku zvolím, přeci jen ta kakadu je taková do červena, akara neutrální neona červeno modrá a červenoúska červená, chtěl jsem něco modrého aby to doplnilo barvy, ale neonů 30 nechci, jako velké hejno se mi nelíbí a vypadaj jako telata co se motaj v prostřed ohrady, raději udělám dvě hejna kdy budou ryby pospolu jako mám ted...mám neony pancéřníky a rasbory a každá skupinka krom krmení má vlastní život...to je prostě super je pak pozorovat ty rozdíly mezi rybami, rasbora sbírá s hladiny a neona čeká co spadne do středu a pancík sežere co dopadne na dno chtěl bych skaláry, ale je pravda že v tak malé nádrži bych je trápil potvůrky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 16:35 R Muž romant [27982] Re: Aquasky
Črvenoústky nee, to jsou plavci jako hrom a máš na ně malou rozplavbu a tu hejnovou kombinaci taky vyškrtni, jeden druh a pořádnou partu, to je cesta k pěknýmu pokoukání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 16:27 Muž Aquasky [35]
já mám pancků 5 a žádnýho typu řasy si ani nevšimnou :-D ale patentky jim chutnaj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 16:27 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Aquasky
Do začátků, uvidíš jak to půjde, ale nepřehat to už od začátku, bych volil jeden pár/trio cichlidek (bacha, ramirezky nejsou zrovna nenáročný ryby), jeden druh hejnových ryb, třeba ty neonky, ale mnohem větší hejno, klidně 30kusů. Lepší jedno velké, než dvě malé. Pancíky bych olil nějaké z menších druhů a větší hejno taky neuškodí, klidně kolem 10, záleží na velikosti zvoleného druhu. Někdy je méňě druhů více, udělá to i lepší efekt. Zmíněná kombinace může ve vysledku znamenat parádní podívanou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 16:12 Muž Koli [1] Re: ln1111
Já před 2 dny zakoupil Pancéřníčky skvrnité a do druhého dne jsem snad bez řas. Jsou to skvělé ryby a ohromně mě překvapily :-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 15:40 Muž Aquasky [35]
ahoj díky moc za rady, tak jsem malinko pokročil a po rozmýšlel, chci se ještě zeptat, je mi jasné tedy že cichlidky kakadu dám jeden samec dvě samice, protože mě však cichlidky opravdu uchvátili bylo by možné k nim přidat ramirézky 1+2 nebo jiný appistogrammy dle toho co seženu :-D ale líbí se ramirézka blue elektric + akaru zelenou jeden pár 10 neonu a 10 teter červenoústých a na zem 5 pancíků skvrnitých akva jak jsem již psal 80x35x45. Klidně se vzdám akary ale chci aby mi něco žilo na zemi v prostřed nádrže i u hladiny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 10:43 ln1111 Re: maryn
a co tam tedy dat,jak rostliny tak ryby a jak se zbavit tech ras,procetla jsem toho hodne ale rasy jsou stale-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 10:40 Muž maryn [40] Re: ln1111
Na Malawi je to malá litráž..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 10:27 Žena Turbínka [2558] Re: Designer
A čichavcům, nejspíš také. K těm zakrsláčkům třeba krevety caridina multidentata. Sice se nebudou množit, ale díky jejich velikosti by to šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2014 10:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Koli
No vidis, a jeste jedna vyhoda, Thomaskam budou krevetky jiste chutnat smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 10:24 ln1111 Re: maryn
svetlo pridat nejde,je to ve zdi,klidne bych se i kytek vzdala,proto to malavi,a jeste radeji treba 2-3 rybky nez nejake hejno,libi se mi napr,pestrenec cerveny ,proste nejaky barevny klidny rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 10:23 Muž Koli [1] Re: Turbínka
A zhruba do 10 krevetek Red Cherry by akvárku neublížilo ne? Neonky chci určitě minimálně 15 - 20 ks. Na tu Betty se asi vykašlu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 10:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Koli
Do 112l uz bych si troufnul i rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova . Velice odolna ryba, je to Africanka, takze zadna citlivka na vodu, navic hodne mirumilovna ryba, snese se jich hejno a stejne snasi i jine ryby, ale zaroven dost durazna ryba na to, aby si uhajila mlade. V bezne vodovodni vode jich samo pribyva, staci krmit, mlade zvladaji i suche krmivo, i tak neco odchovas (nebo se spis odchova samo).

Pokud chces mit vic radosti nez starosti, tohle je ryba pro Tebe. A ze nevypadaji moc barevne? V prodejnich akvariich jsou nezajimave, nebarevne, nejspis se prodavaji hur nez ryby v pastelovych barvach, ale jak se Ti zabydli, jejich prouzkovani a neprouzkovani, plus svitive odlesky a nadherny lem na hrbetni ploutvi, tu krasu v nich najdes, toho bych se nebal, a rozhodne je na co se divat, protoze tohle je "premysliva ryba", ne nejaky podes litajici po akvariu jen proto, ze muze :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 10:17 Muž maryn [40] Re: ln1111
Výška 60 cm je docela dost, to je jasný, že ti to osvětlení nestačí.. Chtělo by to posílit.. A pokud jde o ty ryby, zkus najít alespoň 1 která by se ti líbila a zbytek se doladí podle toho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 10:12 ln1111 Re: maryn
jak jsem psala 50x50 ,60 cm vyska,je to cca 60 litru,mam tam dve trubice t5(ty slabe)60 cm,bratr tam mel jen anubiasy nic jineho mu tam nerostlo a posledni dobou se mu tam udelala hneda rasa ktere se nemohl zbavit,tak s tim sekl a neveri ze ja s tim neco udelam-))je tam filtr venkovno jbl dekuji za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 10:11 Žena Turbínka [2558] Re: Koli
Ten tip si dostal od suxe ;-) Za mě neonek (modrých) klidně 20 - 30, 10 pancéřníčků nebo pokud chceš nějakou hezkou barevnou dominantu místo betty, co třeba čichavec zakrslý a těch neonek jen 20. V jednoduchosti je krása :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 10:08 Muž Koli [1] Re: Koli
Může prosím dát ještě někdo nějaký tip na vhodné rybičky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 10:04 Muž maryn [40] Re: ln1111
Těžko se radí takhle od stolu, musíš mít aspoň nějakou představu, která se potom dá doladit. Mrkni se do zdejšího atlasu, dej podrobný dotaz, zadej tam kritéria (velikost nádrže, vlastnosti vody, případně biotop) a uvidíš jestli si vybereš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 10:01 ln1111 Re: maryn
toto vse uz jsem procetla ale stale nevim,prosim o nejakou konkratni radu dekuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=3151