Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 78 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 22:09 Muž MichalK [16] – Živorodka Endlerova + Skaláry
Dobrý den, mám malé akvárium (35l) a v něm endlerky, rostlinky mi rostou a řasy se mi moc netvoří, dospělé rybky žijí, ale vždycky když se mi narodí miminka, nepřežijí do dospělého věku i když už jsou docela velké, teď jsem byl na pár dní u příbuzných a během toho zase všechna miminka zemřela, snažím se dodržovat všechny rady, které se zde píšou, ale asi je nad mé akvaristické schopnosti udržet takto malé akvárium, proto jsem se rozhodl, že si pořídím nějaké okolo 150 litrů. Chtěl bych zůstat u chovu živorodek endlerových, ale chtěl bych tam mít i pár skalár, je to možné? Nebudou ty skaláry žrát endlerky a jejich mladé? Když bych jim dal dostatek úkrytů? (kořen, rostlinky) Má s tím někdo zkušenosti? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 09:07 Muž Aforte [533] - Rostliny
Díky za vyčerpávající odpověď. Hrozně jsi mi pomohl. Já otíků měl 6. Všichni mi pochcípali. Jsou to dost náchylné rybky. Já jsem uvažoval buď na dokoupení dalších, nebo toho jednoho samotného chudáka nechat dožít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 03:52 Muž ludvik [1082] Re: Aforte
Koukal jsi někdy na ty rasborky zpovzdálí? Ony jsou děsně zvědavé, proto jsou nahoře. Jak mě nevidí, jsou všude. Také mě to u nich vlastně trochu vadí ...

Krevetky ti bude žrát asi každá ryba kromě těch otíků (mimochodem jen jeden je spíš týrání). Novorozeňata možná i ta rasborka (zatím z vlastní zkušenosti nevím, spousta lidí tvrdí, že ne). Cichlidy ti to požerou určitě, i cichlidky ... Pokud chceš krevetky, musíš hodně vybírat. Já mám těch rasborek přes dvacet, alespoň doufám. A přijde mi to málo (bylo jich víc, ale umíraly jak na jatkách ...). Ale je fakt, že vzhledem k jejich chování nejsou tak hezké, jak by být mohly. Kdyby alespoň hejno držely tak nějak v celém akváriu, ne jenom u hladiny když jsem u toho a cejtí žrádlo.

Ale mám podobný "estetický" problém. Mám stejné akvárium. Nakonec se ukazuje, že kostka fakt není úplně ideální tvar. Malá plocha pro teritoria.

Pokud oželíš krevetky, kombinace rasborek s kakadulama by asi fungovala. I když - tyhle rasborky jsou fakt malé, možná i na nich by si občas smlsly, kdo ví. Maculatus by měly být větší.

Osobně mi tam pancéřníčci nesedí. Já si je rozmyslel. Vždyť sis musel všimnout, co udělá vyrušená krevetka. A teď si představ ty blázny pygmateus ... krevetky budou poskakovat jak sběsilé a bůhví, jestli nebudou i z akva vyskakovat. Prostě dno, listy, prostě povrch je jen jejich a maximálně šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 17:24 Muž Aforte [533] - Rostliny
Už jsem tu včera řešil mojí 54 litrovky a dnes jsem tu s jinou nádrží. Akvárium 40x40x40 = 64l. Zatím tam mám 7x razborka kalimantanská, 1x otocinclus affinis, ?x krevetky red cherry. Líbí se mi, jak velké ryby, tak malé. Z velkých je možnost ramirézka, cichlidka kakadu. Jediný problém je ten, aby mi nepožraly krevetky. Akvárko je celkem zarostlé. Dva zarostlé ostrůvky. Dále u větších ryb je problém ten, žeby to asi nevypadalo zrovna nejlépe mít 7 kousků malých ryb a k tomu jeden pár větších. Tyto ryby už nikde asi nenakoupím, protože jsou celkem blbě k sehnání. Co zkusit jiný druh razborek? Tto razborky se mi drží ve vrchní části akvária. Naspodek jsem přemýšlel s corydoras pygmaeus nebo dalšími malými pancéřníčky. Tím se oživí i střed, protože nejsou jen na dně a šmejdí skoro po celém akváriu. Co ale na ten střed? Tetry potřebují větší délku akvária. Dále jsem přemýšlel nad dokoupení otíků, ale zase by mi pochcípali. Jsou to dost citlivé rybky na vodu a já se bojím, že by žádný nezůstal. Z 6ti mi zbyl poslední.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2013 14:24 R Muž romant [27982] Re: Aforte
Dal bych 20 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 14:22 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
A kolik kousků? Budou jen krevetky, které se namnoží. Budu vybírat: sakury, orange sakury, white pearl, palmata, red cherry(z druhého). Jsou to nenáročné krevetky. Šlo by takových 15 až 20 neonek? nebo i více?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 13:35 R Muž romant [27982] Re: Aforte
O.K. Já jsem jenom poznamenal zkušenost z jednoho dohledovýho akvária, kde je nutno uznat jsou neonky červený a ty jsou o kapánek větší, takže u těch modrých, jenž jsou pro Tvůj objem opravdu vhodnější, by to mohlo fungovat a když k tomu přistupuješ, jak popisuješ, tak to beru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 13:30 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Tady na rybičkách je napsáno vhodná v akváriu s krevetkami. Určitě se množit budou, protože tam mají skrýše. Nebudu očekávat nějaké velké nárusty krevetek. Alespoň by neonky měly občas živou stravu. Proč ne. Jde mi jen o to, aby nějaké menší množství krevetek přežilo, což si myslím, že by nebyl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 13:26 R Muž romant [27982] Re: Aforte
Tady bude otázka, jak neonky dovolí krevetkám se množit a měl bych obavy, že krevetek přibývat nebude, ale mohu se mýlit, já osobně bych to nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 13:24 Muž Aforte [533] - Rostliny
Mám dotaz. Akvárium 54l normálních rozměrů - 60x30x30. Chtěl bych tam mít jeden druh méně náročných krevetek. Osvětlení 2x15W. Mohl byh tam dát neonky modré popř. kolik. pH mám cca 7, což si myslím, že by nebyl velký stres pro ně. Tvrdost mám menší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 09:18 R Muž romant [27982] Re: Iveta
Po týdnu ještě žádný, ale po třech týdnech už by se něco dalo, ale co se takhle podívat do zdejších prezentací na akvária obdobné litráže a inspirovat se u tam a potom se vrátit s již nějakou představou?
Edit: Něco málo ke studiu. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 09:12 Iveta
Zdravím,

mohli byste mi prosím poradit, jaké druhy jsou ideální do akvária 54 l, tedy spíše jaký druh mohu dát zhruba po týdnu do nově zařízeného akvária a jaký druh mohu dát následně.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 07:21 Muž Yirka [9118] Re: blueshark
Krunýřovec jednopruhý je hejnová ryba a rozhodně ho, na rozdíl od pancéřníčků, nelze jednoznačně považovat za rybu dna. Většinou ho najdeš na listech rostlin či na dekoracích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 01:58 Muž blueshark [0] Re: amazonia
Safra a mě se ta kombinace zrovna líbí. Na ryby se ptám předčasně, ty čichavce tam dám až koncem ledna, jak jsem řekl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 00:07 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: baletka
Ano,to musím z předešlímy dvěma kolegy souhlasit.Kombinace neonek a živorodek nevypadá moc dobře.Já jsem třeba kombinoval živorodky právě z těmi čichavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2013 23:56 Žena baletka [624] Re: MichoCZ
To je další věc. To míchání. Je to podivná kombinace. Ale ten problém se brzy vyřeší sám, začne se to řešit ve vlákně "neonka-nemoc"... Přežije nejsilnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 23:51 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: blueshark
Za mě míchat neonky s vočima je zvěrstvo. Když má být amerika, a že ve 112l jde udělat, tak třeba ty neonky, nějaké pancíky a nějakou malou cichlidku a budeš z toho mít radost. Děda má míchané voči s dániem pruhovaným a neonkama a vypadá to divně. Ty ryby se prostě k sobě nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2013 23:50 JoKa Re: blueshark
Kamaráde, dej na rady zde položené a nové ryby tam necpi!
Už tak si minimálně hodně zkrátil život krásnému hejnu neonek, ne-li rovnou neodepsal... no
Nacpal jsi ryby, citlivé na kvalitu vody do 8 dní starého akva, kde nefunguje nic!
Teď měň vodu, jak vzteklý a za tři týdny nám povíš, jaké jsou aktuální stavy a my ti poradíme, jak to vhodně doplnit... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 23:50 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: blueshark
Záleží jak který čichavec,např.samci čichavce šedého a všech jeho variant bývají dost teritoriální.Já jsem často čichavce choval ze živorodkami a úplně v pohodě se snášeli.Doporučil bych ti tam tak 1 pár,max. 2 páry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 23:36 Muž blueshark [0] Re: amazonia
Nebo modrá forma, to je nádhera, jen je trošku dražší :-D A půjde těžko sehnat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 23:27 Muž blueshark [0] Re: baletka
Tak méně náročné :-) Rozhodně je má kde kdo a neslýchávám úhyn...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 23:26 Muž blueshark [0] Re: amazonia
Takže čichavec prostě soužití s pavíánama zvládá, reps. oni s nim :-) Kolik je nejlepší počet čivhavců? Když mám v 112l 16 neonek a 7 pávů. Ještě chci na dno krinýřovce jednopruhýho, ale toho v Ústí sehnat je nadlidský úkol :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 23:16 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: blueshark
Panceřníček by se s nimi nepral,mohl by mít ale tendenci vyzobávat mláďata od krevetek.Ne kytky neryje,nemusíš mít strach.Řasu bohužel nesbírá.Dusičnan nebezpečný není,je ale nebezpečný dusitan a čpavek který se v nezaběhlé nádrži hromadí a je pro ryby toxický.S červených ryb ti můžu poradit třeba i toho čichavce zakrslého co jsem ti psal,existuje i červená forma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:36 Žena baletka [624] Re: blueshark
Neonky považuješ za nenáročné? To je docela omyl. A tu výměnu opravdu nepodceňuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:10 Muž blueshark [0] Re: amazonia
A nějaká červená ryba co by se k paviánům hodila? Něco kontrasního nebo myslíte že ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:09 Muž blueshark [0] Re: amazonia
Děkuju moc za TIP na čichavce. Pancéřníček by se nijak nepral s krevetkama? A neryje kytky? Sbírá řasy? Asi ne co? Ryby tam nedám do konce ledna, nebojte, vím že jsem se unáhlil, nešlo to vydržet, ale nenáročné typy tam mám tak snad OK. Ta denní výměna vody mi přijde přehnaná ale kvuli dusičnanům nebo co to vzniká z trusu atd.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:10 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: blueshark
Parmičky k pavím očkům v žádném případě,dokážou být pěkné potvory.Ti perleťoví čichavci by tam šli,o proti jiným labyrintkám jako Betty,Čichavec šedý nejsou ani tak teritoriální,někdy jsou ale celkem lekaví,je třeba se vyvarovat prudkým pohybům u nádrže a pod.Velice pěkní jsou třeba i čichavci zakrslí a nebo medoví.Souhlasím ale z Romanem a tak 2 - 3 týdny bych tam žádnou rybu nepřidával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2013 19:51 R Muž romant [27982] Re: blueshark
Stop, stop, do tohoto akva min. 14 dní už ani ploutev, denně měnit 1/3 vody a krmit velmi, velmi opatrně, tedy s přihlédnutím ke "stáří" akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 19:48 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: blueshark
No čtyřpruhé určitě ne. Čichavci budou v pohodě, jen potěr určitě sežerou. Čichavce per. mam a jiných ryb si nevšímaj ani malých. Na dno nějaký pancezřníček... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 19:41 Muž blueshark [0] – paví očka
Ahoj akvaristi, je tu nějaký rádce, kdo mi pomůže vybrat do mého akvárka nějakou rybku, nějakou větší, chtěl jsem třeba pár čichavců perleťových, jde o to že mam paví očka, neonky a chci ješté nějakou vétší rybku, ale aby ty mé prince a princezny s barevnými ploutvičkami nepocuchaly. Líbí se mi i parmićky čtyřpruhé, ale ty jsou někdy nebezpečné. Co tedy k pavím očkům prosím, nechci se jich zatím vzdát :-) Díky moc...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 20:05 Žena baletka [624] Re: michala
Ahoj, dostalas tady celou řadu užitečných rad. Nejlepší od Designera. Udělej toto:
1. vyměň filtraci za lepší
2. popřemýšlej nad lepším dnem - s menší zrnitostí, možná bez vápence, nejlépe křemičitý písek, podle mě - je to snadné a levné
3. sežeň hodně rostlin - jakých, to už bylo napsáno
4. nech to měsíc běžet bez ryb nebo jen s těmi rybami, co tam máš
5. pak přidej další. Podle mě bys tam mohla dát endlerky, pokud chceš živorodky, jinak třeba menší rasborky, kdybys chtěla tetry, tak nějaké drobné. Dobrá je neonka modrá, ale jde o náročnější rybku.
6. v průběhu toho, co budeš provádět body 1-4 hodně čti vlákno "začátečník", případně články o nitrifikaci, o nutnosti rostlin v akváriu, o biorovnováze atd.
7. ...doplňte zkušení kolegové, co jsem zapomněla
Pokud to dodržíš, můžeš mít z akvária velkou radost. Pokud tam tak, jak to máš, hodíš další ryby, hrozí ti spíše problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 13:13 Žena baletka [624] Re: optimas
Aha, tak to je jiná. Ten moribundus, o kterém píšu já, ryby nezabíjí. Prostě mají jen bílou kuličku na těle, ta zmizí, ale nic dál. K té "nemoci neonek"... pokud vím já, je neléčitelná, ať si esha píše, co chce. Když to přečteš lépe, je tam nějaká záhadná formulka ve smyslu "proti nemoci neonek jako prevence". Podrobněji tady: rybicky.net/nemoc/pleistophora-hyphessobryconis
Takže napřed bych se zabývala přesným určením nemoci, pak až jakýmkoliv léčením. To samé Ti určitě poradí mnohem zkušenější akvaristé, než jsem já..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 12:00 Muž Robo [45] Re: baletka
Jo tak u tebe jsem četl o tom moribundusu. Já to nechápu 2 měsíce jsem měl klid a nejednou šup 2 neonky. Včera mi lekla další měla na boku velký bílý flek jak by plíseň nebo co a uplně se ji ztratila jedna přední ploutev na straně kde byl ten flek. Měla tam jenom takový pahýl. Večer se zastavila hlavou u hladiny a tak už skončila. Ještě mám podezření na jednu neonku, že to má taky, ale jak pozoruju tak opravdu EsHA na tohle nefunguje i když to tam píšou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 09:49 Žena baletka [624] Re: optimas
Pancíků aspoň šest, možná i osm. Je to paráda, když se prohánějí pospolu. K ostatním rybám nemám komentář, protože takové ryby nechovám a nerozumím jim, takže to musí někdo jiný. Ale ty neonky... ony ty bílé tečky, co se objevují, se tady řeší mnoho měsíců a nazvali jsme to "moribundus neonkový", ale nikdo pořádně neví, co to je a nikdo to taky neléčí. Já musím říci, že mi tyto tečky zmizely po úpravě vody sodou a solí. Mám velice měkkou vodu, v akva běžně měřím KH 1-1,5, pak mi lítá pH a to je průšvih. Co přidávám sodu, je to lepší, neonky nemají problém "ťuk ťuk", klepu na dřevo. Možná to zkus taky. Každopádně žádná esha ani nic jiného na to nepomůže, je to zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:21 Muž Robo [45] Re: Kubasix
Ještě jsem zapomněl že tam mám krevety Red cherry asi 10-13 kusů a 5 Japonic. otěch pancíkách jsem uvažoval protože když jsou ti 3 spolu u předního skla je to nádhera jak se k sobě mají a plantají se jeden přes druhého
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:14 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: optimas
Spíš taky přidej pancíky na počet 6 kusů min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:11 Muž Robo [45]
Ahoj, chtěl bych trochu obměnit sestavu ryb ve 112. Mám tam teď
3x perleťáky
2x Gold Molly
1x Black Molly
3x Panceřníček Panda
8x Otíky
1x Parmička Jednopruhá
12x Neonka červená
13x Red Cherry
5x Japonica

Neonky bych chtěl zrušit, protože jsou s nima jenom problémy a nevím proč. Pořád se na nich objevují bílé tečky na ploutvích nebo bílé fleky na bocích. Vždy se to objeví na jedné nebo dvou neonkách a pak je třeba 2 měsíce klid a pak zase znova. ostatní ryby jakou v pohodě žádné problémy nemají a ani žádné úhyny ostatních ryb nejsou. Už jsem o těch neonkách hodně přečetl a jsou pry na něco náchylné tzv. neonková nemoc je i popsaná na EsHA 2000, takže už mě nebaví pořád lít do akva nějaké léčiva a stejně ty ryby pomalu chcípají. Takže bych prosil o radu co dát místo těch neonek. Díval jsem so po Tetrach Černých, nebo něco jiného bych tam mohl mít. Dík za případné rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 06:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zoidik
Nenech se rozhoupat...werneři nejlépe vyniknou, a budou nejspokojenější, v druhové nádrži! ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:49 RAP Re: Zoidik
Já dával dvě varianty. Ty inesky jsou stejně velké jako werneráci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:12 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: RAP
Jj to je pravda.... Jen kde sehnat ty modré. rataj je na stránkách nemá v nabídce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 13:09 RAP Re: Zoidik
No, já ti psal už 12., že bych se jich nebál. :) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 11:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: RAP
Sotva se rozhodnu, že budou jenom werneáci, tak napíšeš tohle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 11:21 RAP Re: romant, Zoidik
Když si tak to akva prohlížím, tak bych do těch neonek k wernerákům šel. Neonky preferují spodní a střední vrstvy, wernerácí spíš vrchní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:13 R Muž romant [27982] Re: radim
Tak zcela upřímně, mě napadly taky, ale... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:12 radim Re: romant
no jo asi tak... ono to akvárko je dost zmenšené i tím kořenem. Byli to taky jediné které mě napadly hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:09 R Muž romant [27982] Re: radim
Já bych tam nedával ani ty titejky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:43 radim Re: klaudiee
při pravidelné údržbě hlavně neflákáni výměny vody to jsou docela držáci :-) parmičky jsou většinou hejnové ryby a tebe drží při zemi objem hmm snad páreček rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova by šel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:42 R Muž romant [27982] Re: klaudiee
Parmičky asi ne, na ně to moc není prostorově. Otíci často umírají protože to jsou v drtivý většině importy a za cestu a pobyty v nádržích obchodníků toho mají docela dost a mají rádi čistou vodu s nižším obsahem N látek, nebo-li neflákanou údržbu v podobě odkalování, pravidelných týdenních výměn vody a odpovídající filtrace. Jinak vodítkem při nákupu otíků jsou jejich plnější, baculatý bříška nakrmenejch ryb, u nich je vysoká pravděpodobnost že se aklimatizují a nebudou padat. Jakmile mají ryby propadlý bříška nekupovat, jsou s největší pravděpodobností začervený střevníma parazitama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:36 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: klaudiee
Ještě jsem se chtěla zeptat co nějakou parmičku. Ty otíci prý často umírají :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:08 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: radim
Rostlina je přemístěná a vypadá to fakt líp :-) . Dám tam ty otíky a mám jen jednoho samce. Má hodné krátké ploutve a vypadá trochu jako lepší samička. Dokonce mám i tři z pěti samic, které mají delší ploutve než on. Ale i přesto má v akvárku největší autoritu :-) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [78] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=3851