Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 17:19 kostka
Fotka k příspěvku Před 14 dny jsem založil nové akvárium. 75x35x40, dno říční štěrk 2-4mm,nenáročné rostliny,Bio akvarijní filtr F15,vzduchovací motorek UniStar AIR 2000-1,topítko Atman 100W, pár kamenů Orange Sunset a Akvarijní kryt AQUAEL LEDDY 75 s led osvětlením 16W
1650 lumenů (svítím 9hod.). Po týdnu jsem přidal 5 neonek červených a koncentrát Dajana Biofilter. Vše vypadá v pořádku, ryby se mají k světu a testy proběhli v pořádku až na KH a PH. Tvrdost vody mám kolem 15 a PH 7,5.Mám jihlavskou vodu z vodovodního řádu a zatím jsem ji nijak neupravoval. Žádnou chemii, nebo hnojení neužívám. Po dalším týdnu, když bude vše v pořádku bych chtěl vypustit do akvária dalších 5 neonek červených a 4 pancéřníky panda (na údržbu dna). Po dalším týdnu bych chtěl přidat 1O kusů teter černých, párek čichavce modrých a 4ks Danio pruhované. Obrázek akvária přikládám. Budu rád za připomínky, nebo pozměňovací návrhy od zkušenějších.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2018 17:02 R Muž ctibum [6910] Re: Neuro
Neřiď se pocity, ale tím, co potřebují ryby. Objem a rozměry nádrže, teplota a další parametry vody, snášenlivost druhů a pohlaví atd. Co se líbí tobě, nemusí vyhovovat rybám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 16:42 Muž Neuro [19] Re: drvi
Něco málo nad 90l čistého to bude. Mě právě připadá, že když si odmyslím ty paví očka tak tam skoro nic nemám. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 13:23 Žena drvi [2894] Re: Neuro
Pokud se jedná o to 90litrove akvo, tak už bych tam nic dalšího nepřidávala, máš tam na můj vkus uz takhle dost přerybněno (samé větší ryby). Podle fotek jsou ti ancíci i císařky ještě malé, ale až dorostou, tak tam budeš mit tlačenici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 13:07 Muž Neuro [19]
Zdravím, plánuju dát paví očka z nádrže a pryč a místo nich tam dát buď nějaký další tetry (asi 5 císařských) a nebo nějaký parmičky (asi mechový).Proto bych se chtěl zeptat zkušenější co bude lepší. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 13:19 Žena Yoko [35] Re: Pepan
Kytky posiluju průběžně. ;-) Ale houštinky a úkryty tam určitě jsou - kořeny jsou v půlce šířky akvária, ne u zdi, a za nimi je to osazené velmi hustě, jeden kořen dělá vysloveně jeskyni, i mezi ostatními jsou průplavy.. ty neonky se dokážou achovat tak že je prostě nevidím.

A děkuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 12:52 Muž Iceman [96] Re: Anthrax
Na ty čichavce jsem zapoměl. Bral jsem to podle kantonek které vyšší teploty nemusí a jsou asi nejběžnější caridiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2018 12:34 R Muž Anthrax [4773] Re: Iceman
Proč myslíš? Tokové japoniky by tu teplotu měly zvládnout hravě. Navíc neocaridiny mi přijdou hodně malé, na to aby se nestaly potravou čichavců. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2018 12:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Yoko
Já bych spíše posílil kytky. Udělat tam houštinky, aby se měly ryby kde schovávat a cítily se více v bezpečí. Ryby bych zatím nechal tak, možná bych dodal nějaké Neocaridiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2018 12:01 Muž Iceman [96] Re: Yoko
Pokud krevety tak neocaridiny. Ta teplota pro caridiny by byla na hraně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2018 11:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Yoko
-u krevetek bych problem neviděl
-u ryb je to na hraně
-záleží na druhu a problematice společného chovu s doposud chovanými jedinci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 10:06 Žena Yoko [35] – Dno?
Zdravím :-) chtěla bych se zeptat, zda je možné/vhodné přidat do osádky nějaké ryby dna, nebo třeba nějaké větší krevetky (nádrž v prezentaci Modrá zóna). Nebo to mám nechat jak to je a necpat tam nic dalšího.. stydim díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 10:39 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Sterx
Na 54 litrů, cca 40 litrů čistého objemu je 7 bojovnic tak spíš maximum. Víc ryb bych nedával.

Ty bojovnice se řežou jen do doby, než si ustálí hierarchii. Je možné, že když vyrostou nebo když přikoupíš další ryby, tak budou cítit, že mají málo prostoru a dost možná začnou boje nanovo i s ostatními druhy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2018 10:24 R Muž Anthrax [4773] Re: Sterx
Ahoj, udělej si tady prezentaci nádrže. Pak se bude dát radit. Ale sedm bett, to se ti musí strašně řezat mezi sebou. I když se ta vzájemná agrese mezi nima asi trochu rozloží, tak je 54 l (čistý objem vody bude okolo 40 l) hodně málo. Nejdřív bych být tebou zredukoval betty.. Pancéřníček není žádná samotářská ryba. Neměl by být sám. Chce to alespoň několik kusů. Ale i na ně je to celkem malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 10:14 Sterx – Kolik ryb v akvariu
Dobry den, chtela jsem se zeptat mam akvarium 54 l mam tam 7 bojovnic a chcela jsem si poridit jestli nejake rybky vcera jsem si na zkousku koupila pancernicka albina a chcinse zeptat kolik si jich muzu dokoupit? Dekuji za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2018 18:32 R Muž romant [27987] Re: Lukin
Pořiď si jenom toho kluka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2018 18:28 Lukin – 3 betty
Dobrý večer chtěl bych si pořídit samečka betty a k němu 2 samičky. Jak velké akvárium by pro ně bylo vhodné? Nemám žádné zkušenosti a tak bych tam rád měl pouze ty betty. Děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.02.2018 16:18 R Muž afc1886 [14682] Re: MichalK
Na skaláry i ty parmičky černopruhé to je malé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 15:57 Muž MichalK [16] – Ryby do akvária 126l
Chci se zeptat, mám ve 126 litrovém akváriu 5 rybek - párek skalár, dvě parmičky černopruhé a jednoho mečováka. Zítra jsou v Ostravě fauna trhy a rád bych akvárium doplnil, buď jednou parmičkou černopruhou (ať jsou alespoň tři, sice i ty dvě se prohánějí spokojeně po akváriu, skaláry si jich nevšímají, ale říkám si, že by se jim možná líbilo, kdyby jich bylo víc) nebo uvažuju o nějakém krunýřovci, ale aby nebyl moc velký v dospělosti, neohryzával rostliny (kdysi jsem měl akvárium s krunýřovcem jehlicovitým a nepřežila jediná rostlinka) a nebyl nějak agresivní k osádce, kterou tam mám. Napadá někoho nějaký takový krunýřovec? Nebo mám dokoupit jen tu parmičku a nepřidávat další druh? (a jen podotýkám, že mečovák je tam na dožití, mečovky se mi sice líbí, ale teď když jsou skaláry pohlavně dospělé se bojím, aby pak mečovkám nezačly nějak ubližovat i když jsou na ně zvyklé od mala).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2018 12:11 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Magic
Áh, tak to jsem sám teď přehlíd, že jsem napsal. To je moje chyba (podle času koukám, že už jsem v práci mlel po dvanáctce z posledního:) ). Odvolávám, co jsem odvolal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 12:08 Muž Magic [879] - RostlinyRe: RE5PEKT
Ja by som to nemútil, očividne máme pohľad na vec rovnaký, holt sa niečo stratilo po ceste v preklade. :-)

Ja som k tomu záveru došiel na základe poslednej vety, "Dno a řasy ti čistí neritina." Áno ale len riasy. A ide imho hlavne o zvyšky jedla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2018 12:06 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Smidla
Na 10 ryb o velikosti tlam. černoplout. je to malé.
Osobně bych tam dal tak 15 parm. purpurových rybicky.net/atlasryb/parmicka_purpurova

Nebo co třeba selectaquatics.com/…
nebo
rybicky.net/atlasryb/kardinalka_cinska

Určitě bych tam nedával rybu delší, než cca 6-8 cm v dospělosti, pokud je to středně aktivní plavec a cca 5 cm pokud je to hodně aktivní plavec.
Z prezentace také není jasné, jaké máš parametry vody.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 11:52 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Magic
Nemůžu nereagovat, byť na starší příspěvek.. křivé obvinění mi vždy zvedne mandle.

V každom prípade zásadne nesúhlasím s tvojou prezentáciou neritiny ako alternatívy k pancierničkom. Neritina požerie len riasu, pancierničky pozbierajú i zvyšky krmiva, čo tá háveď hore nepochytala a takých pracantov mať v akváriu je povinnosť (iste, zvládnu to i slimáky, tí sa zas ale môžu premnožiť).

Nikde jsem nepsal, že Neritina nahradí pancéřníčky, či že by to měla být alternativa!
Šlo mi o to, že Neritina kadí tolik, že vzhledem k reálnému objemu vody v nádrži již na hejnko pancéřníčků nezbývá z pohledu biozátěže místo, proto jsem psal:
Na ancistruse je to malý a stejně je to pro tu 1 neritinu tak akorát, aby se tam uživila (ancistrus je efektivnější žrout a neritina by strádala hlady). Kdybys neměl neritinu, tak bych dal na dno klidně nějaké pancéřníčky. Ale že ji tam máš, tak dle mého zbývá prostor tak na dalších cca 6 razborek a konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 11:44 Smidla Re: afc1886
Tak jo, mas to tam. A kdyz na to nekdo koukne, muze mi napsat prosim pravny nazev te dlouholiste rostlinky? At si ji tam taky muzu pridat. Casem jak se to rozroste a pribudou ryby, tak pribudou i fotky ;)
Holky me lanari taky na nejaky pozadi, tak to taky uvidime jak dopadne ;)
S pozdravem Smidla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.02.2018 18:37 R Muž afc1886 [14682] Re: Barča
NE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2018 18:37 R Muž Anthrax [4773] Re: Barča
Určitě ne. Na skaláry i hrotočelce je to malé. Jakého pancéřníčka máš na mysli? Většinou jsou to ryby, které by se neměly chovat po jednom kuse. Jakého sumčíka chceš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 18:32 Barča – Mix rybiček
Chtěla bych se zeptat může pospolu být 4 skaláři, 2 ancistrusi, 6 Black Molly gold, 1 pancéřovníček, 1 sumčík, 2 hrotnočelec paví v 97l akváriu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.02.2018 14:56 R Muž afc1886 [14682] Re: Jarda
Skaláry si hned vyškrtni, máš na ně moc malé akvárium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2018 13:27 R Muž Anthrax [4773] Re: Jarda
Nekombinoval bych ryby, které potřebují teplou vodu (ramky, skaláry) a ryby, které mají rády vodu chladnější (neonky obecné). Taky bych nekombinoval živorodky a čistotné ryby a hlavně citlivé ryby, jako jsou např ramky, pokud nemáš zkušenosti. Chtělo by to vědět, jak to akvárko vypadá. Zaregistruj se tu a založ si zde prezentaci tvé nádrže. Potom se bude dát radit konkrétněji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 13:09 Jarda – AK
Dobrý den,
chtěl bych poradit jestli jsem si vybral správné rybky do akvária 120L. Čerpal jsem z diskuse,ale přesto si nechám poradit.Mám zde pařez,skalku a živé rostliny v štěrku a plovoucí.
Akvárko zajíždím třetí týden a příští týden chci vypustit první obyvatele:
2xKrunýřovec sp.Ancystus
6xPancéřníček Panda
Další týden:
10x Neonka obecná -po týdnu dalších 10
pár Ciklidka Ramirézova
pár Čichavec pakrslý
nakonec 5x Plata skvrnitá a 2x Skalára Amazonská.

Děkuji za cenné rady

Jarda
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 19:29 Smidla – nova 100l v obyvaku
Zdravim vespolek,

mam v obyvaku novou 100L a rad bych dostal radu jake rybicky poridit. V prvni rade uvedu, ze akvarko je zalozene, vespod jemny ricni pisek, nad tim hrubsi, skalka ze skladanych kamenu, zive rostlinky ne moc, ale jen zive. Filtr Eheim a topitko stejna znacka. Osvetleni jeste neni uplne hotove, ale svitim provizorne led paskama polozenyma na hornim skle, ale do budocna jen co dojdou hlinikove profily, tak to udelam, uz jsou objednany. Pro rybicky planuju jet do olomouce 17.3. takze za mesic. Jo a vodu jsem si vzal i z uz zajetyho akvarka, by se breberky rychlejc zabydlely. Akvarista jsem amater, dcera si prala k narozeninam akvarko tak ho dostala, ma v nem ancitrusy, zivorodky a neonky. Rybi zijou uz nejaky ten mesic a zivorodky uz maji i mlade.
A ted k tomu co bych si pral/predstavoval. Chtel bych nejake pekne barevne rybky, tak do desiti kusu, velikostne tak asi jako tlamovci cernoploutvi, aby byli dobre videt ze sedcky. Neco nenarocneho, co mi budou tolerovat nejakou tu chybku ;)
Dekuji Smidla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2018 07:24 Muž Yirka [9126] Re: Viktor Nikolajev
Dvě doporučení:
1- i když jsi jen jako neregistrovaný, používej jen jeden nick, více jich ubírá na věrohodnosti
2- do těch 70 litrů bych dal jen jedno větší hejno rybek. (A parmičky čtyřpruhé by to rozhodně nebyly)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 01:20 Viktor Nikolajev Re: ctibum
Co by jsi řekl na toto:

Neonka modrá 2-3 cm, tep. 23-27C, PH 5.5-6.5, tvrdost 1, střed nádrže - 10ks

Parmičky čtyřpruhá 5-7cm, tep. 22-26C, PH 6-7, tvrdost 5, celá nádrž- 8ks

Tetra krvavá 4cm, tep. 22-26, PH 5-7,8, tvrdost 5, horní střední část- 8ks

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2018 22:24 R Muž ctibum [6910] Re: Viktor Nikolajev
Víc než o zkušenosti jde na začátku o to, co se ti líbí. Ty na to budeš koukat, tak si to nechtěj nechat nadiktovat ;-) Miníčko nemáš, takže možností už bude víc...
Šel bych na to takto... Tady rybicky.net/atlasryb/hledat/ si zkus pohrát s vyfiltrováním ryb podle velikosti nádrže (čistý objem, začal bych na 50 litrech), lokalizace (dno, střed, hladina) a uvidíš. Pak bych koukal např. na už zmíněnou teplotu, nároky na kvalitu vody, abys nekombinoval čuňata ryby (např. živorodky) s citlivějšími druhy. Také bych si rozmyslel, jestli spíš větší jednodruhové hejno, nebo míň větších ryb nebo třeba nějakou kombinaci...
Moc bych to nepřeplácal, raději méně druhů a ne úplně maximální množství, ať je třeba rezerva na nějaké budoucí doplnění...
Možná se bude zdát ze začátku složitější, alespoň já to tak měl, ale pak to byla celkem kombinační zábava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 21:59 Viktor Nikolajev Re: Kubaa
Co by jsi tedy doporučil? Aby to k sobě pasovalo a žilo v pohodě a vypadalo hezky.
Moc znalostí nemám, rád se poučím. Nejedná se mě o chov, spíš pohodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 21:54 Muž Kubaa [718] Re: Viktor Kostka
Bohužel nevím, co je tetra tygrovitá, dej latinský název nebo fotku nebo odkaz někam do atlasu. Neonky obecné jsou s bojovnicí nekompatibilní kvůli teplotě vody, bude jim horko nebo bettě zima. A malé je to na ně také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 21:50 Viktor Kostka Re: Kubaa
A co dát místo těch parmiček černo pruhovaných tetry tygrovité a místo neonek červených neonky klasické?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 21:39 R Muž ctibum [6910] Re: Viktor Kostka
A do Betty bych tolik nadějí nevkládal. Měl jsem stejnou vizi v "61" a Betta (holka) si potěru (Endlerek) nijak extra nevšímá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2018 21:33 Muž Kubaa [718] Re: Viktor Kostka
Jestli máš na mysli parmičku černopruhou tak tu bych do tak malé nádrže určitě nedával. Na neonky červené je to také trochu krátké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 21:27 Viktor Kostka – Ryby do 100l akvaria
Po dlouhých letech znovu začínám a potřebuji poradit. Mám nové akvárium 70x35x40cm.
Když upravím dno, dám nenáročné rostliny, nějaký kořen, nebo kámen, tak zůstane nějakých 70l vody.Filtr vnitřní bublifuk s AquaEl Circulator 500 čerpadlem a AquaEl Comfort Zone Gold 150W topítkem. Ledkové osvětlení 10W o rozměrech 570x120x20mm bílé a modré.
Mohu dát dohromady 10 neonek červených, 8 parmiček černo pruhovaných. 4 gupy neon, 4 gupy blue cobra a 1 beta (samec)? Ty gupy nechci rozmnožovat o to se asi postará ta beta.
Díky za doporučení a návrhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2018 09:45 R Muž ctibum [6910] Re: salparadise
Já bych řekl, že to asi není vysloveně špatně, spíš tak na hraně, ale nemyslím si, že to je ideální cesta. Už jsem to tu někde psal. Měl jsem Galaxky v "61", což je papírově ok. Když jsem je ale přestěhoval do "200", úplně se změnily. Lítají po celé nádrži jak torpéda a jsou nesrovnatelně živější. Takže když hejno, tak bych do 60 l hledal spíš ryby vhodné do 30-40 l a dal jich o něco víc, než abych hledal ryby do 60 l s tím, že jich tam dám minimální doporučené množství. Bude to hezčí, zaplní prostor a ještě ti zbyde "kapacita" dát něco na dno.
Ale líbí se to tak mně, každý to máme jinak... :)
Jinak ryby můžeš buď odnést tam, kdes je koupil, nebo je tady nabídnout k darování/výměně rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 09:09 salparadise Re: Kubaa
Tak hrubeho ma nejakych 63l. Cisteho nevim kolik tam mam vody, ale rekl bych ze 50l tam bude (podle kyblu vody)... No to je jedno. Kazdopadne kdybych udelal vymenu nemam kam ty razborky dat. Nebo jak se to dela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 08:39 Muž Kubaa [718] Re: salparadise
Tak 50 L s přimhouřenými okami možná ano, ale čistého, nikoliv hrubého, objemu a v podobě delší (protaženější) nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 08:37 salparadise Re: Kubaa
Ty razbory mi byly prave doporucene do maleho akva a i tady v atlase a atlase co mam doma se pise 50l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 22:14 Muž Kubaa [718] Re: ctibum
Souhlas, to je na razbory klinoskvrnne mala nadrz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2018 22:13 R Muž ctibum [6910] Re: salparadise
Osobně mi tam ty Razbory moc nesedí. Přijde mi to na ně malé... Co je vyměnit třeba za Tetry ohnivé? Větší hejno, 20-30 kusů. A na dno skupinku třeba Pancéřníčků malých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 22:01 salparadise Re: Magic
Ahoj,
ma pravdu jedna Neri tam je. Zapomnel jsem ji tam doplnit...
Problem je, ze zbytky potravy ze dna vubec neji. Davam razborkam malo 2x denne vlockove krmeni co mi bylo doporuceno na akvaburze a vzdy jen zobnou a zbytek nechaji klesnout na dno. Tam to ale zustava. Proto jsem uvazoval o necem na dno napr. z rodu Otocinclus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2018 20:28 Muž Magic [879] - RostlinyRe: RE5PEKT
Ja teda nevidím nikde neritinu písanú, ale o tomto čase som už možno slepý.

V každom prípade zásadne nesúhlasím s tvojou prezentáciou neritiny ako alternatívy k pancierničkom. Neritina požerie len riasu, pancierničky pozbierajú i zvyšky krmiva, čo tá háveď hore nepochytala a takých pracantov mať v akváriu je povinnosť (iste, zvládnu to i slimáky, tí sa zas ale môžu premnožiť).

Teraz nehodnotím, "čo sa ešte vojde", neritina vydá za slušnú rybu wtz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 18:26 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: salparadise
Ahoj.
Ta neritina, co máš, ti kadí tak za 3 rybky, takže o to míň tam budeš moci dát ryb. Na ancistruse je to malý a stejně je to pro tu 1 neritinu tak akorát, aby se tam uživila (ancistrus je efektivnější žrout a neritina by strádala hlady). Kdybys neměl neritinu, tak bych dal na dno klidně nějaké pancéřníčky. Ale že ji tam máš, tak dle mého zbývá prostor tak na dalších cca 6 razborek a konec. Dno a řasy ti čistí neritina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 18:24 R Muž ctibum [6910] Re: salparadise
Hodila by se vyplněná prezentace nádrže, aby to šlo vzít z gruntu... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198745x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=1401