Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 137 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 20:12 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
pest na oko? to si ako myslel? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 19:54 R Muž romant [27982] – Re: bezoadam
Já bych spíš volil nějakej křemičitej písek frakce 1-2mm. Ta černá mě k tomu co tam vidím přijde jako pěst na oko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 19:51 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
tak si dokupim este 5.. ale ja mam dost velky strk v akva tak neviem.. asi dam na hornu vrstvu male cierne kamienky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 19:49 R Muž romant [27982] – Re: bezoadam
Jsou to hejnový rybky tak pod 8 bych nešel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 19:46 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ahojte, mam 135L akva a mam tam samca cichavca zlateho, 12 neoniek, 12 tetier cervenohlavych, 5 tetier ciernych, dvoch panciernickov a dvoch prisavnikov.. chcel by som este dokupit panciernikov.. aky pocet by som mohol kupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 19:24 HaDaS – Re: katterinecka
Zajímavé a podrobné informace, ale ... vše dopadlo špatně. Podle těchto informací, které jsem se zde dočetl, by nebylo možno skaláry prakticky možno chovat. Lepší si je přečíst informace úspěšného chovatele. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 18:38 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: luk
radši se ani nebudu ptát co se s těmi rybami stalo :-( Zkus si pročíst tohle www.horacovoakvarium.cz/… jsou to velmi zajímavé zkušenosti se skalárami.
To že se píše že skaláry mají mít výšku akvária minimálně 50cm ještě není jediná podmínka aby byly spokojené a dožily se vysokého věku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 17:59 HaDaS – Re: romant
S tím určitě nelze, než souhlasit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2011 17:54 R Muž romant [27982] – Re: luk
Tak pokud tam ty neonky pořídíš, tak na ně ty skaláry který jsou už teď lehce stresovaný z toho prostoru začnou útočit, nehledě na to, že to akvárko je rostlinoprosté a ty neonky se nebudou mít moc šancí kde se schovat. Spíš než ivestovat do relativně levnýho krmení v podobě neonek, bych koupil daleko více rostlin aby se ty životní podmínky pro obyvatele zlepšily. Když se vrátím k původnímu dotazu, tak ty dánia tam opravdu nikde nevidím a taky Tě zklamu. Dánia jsou plavci a do 70cm akvárka nejsou taktéž moc vhodný. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 17:51 HaDaS – Re: luk
Ve svém akva mám jednu skaláru, vím, je to hejnová ryba a potřebuje větší sloupec vody. Obával jsem se, že neonky mi požere, nebo že na ně bude útočit. Všude se to píše. Po třech měsících nic, ani náznak agresivity, nebo pokus o lov. Jak se zachová více skalár k hejnu neonek nemám odzkoušeno, takže neporadím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 17:28 luk
ted tam mam jen 5 skalar malich jinak 2 tetry cerne jinak nic premyslim o tech neonkach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 17:10 R Muž romant [27982] – Re: luk
A to je chceš do akvárka s těma skalárama? Těch skalár je tam opravdu hodně a bude to do budoucna problém, jsou to sice hejnový rybky ale v akváriu Tvojí velikosti začne zanedlouho pěknej tanec. Bude to chtít určitě to osazenstvo skalár redukovat. pokud k nim teď přidáš neonky, tak jsi jim koupil krmení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 17:03 luk – poradte
ahoj mam dania pruhovane a chci si kouput neonky obecne muzou byt spolu???dik za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:07 Wanna
Tak Pancéřníček skvrnitý má maximalní dop. teplotu 26st... tkže 27 už by skousnout mohl ne? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 22:10 Wanna – Re: romant
Jestli je to párek netuším, dostal jsem je darem z jiného akva a jsou ještě moc malý ale určitě budu sledovat. Díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 22:06 R Muž romant [27982] – Re: Wanna
U těch ancíků by bylo záhodno, aby to byl párek. Protože, kdyby to měli být dva samci, tak je na ně to akvárko malý, lépe řečeno, časem bude malý. Chce to sledovat a zavčas zasáhnout, když to bude nutný. Myslím tím, posléze jednoho třeba někomu darovat. ;-) Jinak u mě dobrý. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 22:00 Wanna – Re: romant
Dobře :-) a ten zbytek je v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 21:59 R Muž romant [27982] – Re: Wanna
Tak nějak jsem to předpokládal. Podíval bych se radši po nějakým jiným pancéřníčkovi, který bude mít víc rád teplejší vodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 21:56 Wanna – Re: romant
bohužel ano. to nemám ani topení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 21:54 R Muž romant [27982] – Re: Wanna
Těch 27 stupňů je teplota se kterou se nedá nic dělat? To je ovlivněno okolím?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 21:49 Wanna – Snad už finál
Dobrý večír. Tak jak se mi nádrž pomalu zaběhává pořád přemýšlím co si pořídím. Nakonec snad už finál sestava a to: 12ks Razbora klínoskvrnná, 2ks (Pár) čichavců zakrslích, 6x Pancéřníček panda a 2ks ancistrusů (už v nádrži jsou) je tato sestava vhodná do celkem zarostlé nádrž objemu 54L viz. profil.. nebudou se hryzat nebo tak něco. A dále by mě zajímalo pancerníček panda má doporučenou teplotu max 23st. já mám stálou cca 27.. bude to problém? díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 20:16 Muž Jirkaass [35] – Re: romant
xD sem rad ze sem te pobavil xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 19:54 R Muž romant [27982] – Re: Jirkaass
hmm tak to jsi mě dostal. :) Nevím, asi bych to neřešil a poradil se s prodejcem když bych ty rybky kupoval, pokud by se s ním teda dalo bavit. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 19:48 Muž Jirkaass [35] – Re: romant
A jak s pohlavim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:11 R Muž romant [27982] – Re: Jirkaass
Dal bych tam 10-12 kousků těch razborek, 6-8 kusů těch pancéřníčků a 4 otíky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:03 Muž Jirkaass [35]
popripade kolik do tech 60 litru nebod a se ktomu jeste neco dat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:00 Muž Jirkaass [35] – Re: romant
OK jinak nevim co jiniho opravdu me nic nenapada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 17:55 R Muž romant [27982] – Re: Jirkaass
Ty dania bych tam nedával, to jsou plavci. Ty razborky mě příjdou jako velmi dobrá volba. ano Chce to akva nechat pěkně zarůst kytkama a bude se jim tam líbit. Na dno hejnko nějakejch pancéřníčků a klidně otíky na řasy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 17:45 Muž Jirkaass [35]
tak sem koukal do atlasu acelkem by se mi libilo nejake hejnicko razborkyklinoskvne,Razbora Hengelova nebo treba i danio zlate ale nevim poradte mi popripade nejakou zkusenost jeslti mate s temito rybamy nebo jeslti by ste mi neco doporucily? popripade jina rybky ale oc sme koukal tak do tech 60 litru otho moc neni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 14:46 Muž matthew [0] - Tetry – Re: romant
viem na tích tetrách sa už pracuje
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 14:44 R Muž romant [27982] – Re: matthew123
Tak to bych nedělal, jak jsem psal, tak těch rybek je tam už teď tak akorát. Spíš bych se zamyslel nad tou skladbou ryb. Určitě by více vyniklo jedno hejno těch teter, než tam mít několik druhů, těch teter. Takhle je tam už rybek dost, ale opticky je to akva jakoby prázdný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 14:40 Muž matthew [0] - Tetry – Re: romant
ok poviem mu a keď sa už pýtam tak mohol bi som dať do môjho akvária bojovnicu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 14:38 R Muž romant [27982] – Re: matthew123
Tak hejnko nějakejch teter si u nich dovedu představit. Chce to hodně úkrytů a schovávaček, aby si mohli vytvořit a obhájit svoje teritorium. Do této velikosti akva bych to viděl na jeden pár, nebo 1 samečka a 2 samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 14:33 Muž matthew [0] - Tetry – Re: romant
ide si kúpiť 63l také ako mam ja a chce potom k nim nejaké húfové napr. neonky alebo nejaké tetry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 14:29 R Muž romant [27982] – Re: matthew123
A jaké rybky a v jak velkým akvárku ten kamarád má?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 14:28 Muž matthew [0] - Tetry
nie len sa pýtam lebo kamarát si ich chce kúpiť a nevie aké ryby sú k nim vhodné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 14:25 R Muž romant [27982] – Re: matthew123
Pokud jsou zamýšleny do toho akvárka co je v prezentaci, tak tam bych je nedával, už těď je tam rybek tak akorát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 14:22 Muž matthew [0] - Tetry
prosím vás aké ryby sú vhodné k cichlidkám Ramirezovím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 11:15 Muž Jirkaass [35] – Re: Designer
Ok urcite si to necham projit hlavou jeste tu mám nejaky ty veci kamynky jako sterk tedka sem tam presadil kytky uz se mmi to celkem libi jeste mozna skusim neco vymyslet s tim dnem

MOzná sem premyslel o nejakem korenu ale to nevim no

ale s tim dnem bych to videl mozna tak ze navrch bych jeste pridal nejakej ten vetsi sterk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 08:47 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jirkaass
Koukam na to dno u Teter ze Tve prezentace. Vypada to jako ricni pisek/sterk smichany s bilym s frakci okolo 1mm. Superlibive to neni, specialne tahle kombinace, ale na druhou stranu uz to neni jen hrube, ze by v tom jemne rostliny nedrzely a zase ne jen jemne, aby se to neustale prevalovalo po kazdem machnuti ploutvicky, takze kdyby se to nechalo cele necim porust, bude celkem fuk, jakou barvu to pod rostlinami ma. Nic moc to neni, ale pouzitelne to je, navic se to v pripade potreby da presit, docela snadno (po ususeni), protoze tam chybi cokoli asi tak 2 az 4mm velkeho - to je take to, co na tom vypada neprirozene.

Kdyz to ted mas prazdne, mas jedinecnou sanci si s tim dnem vyhrat, takze nez nejake unahlene reseni, dobre si to promysli, radeji tomu v hlave dej par dni, co bys tak asi fakt chtel, co Tobe samotnemu se libi, nez to za tyden delat znovu, ze to neni ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 07:37 Muž j0hny [86]
Podla mna jedine co je z tych tetier vhodne do tak maleho akva su tie cervenohlave. Mozno aj krvave ale v malom pocte si plava kazda jak chce, a nenecha nazrat ostatne rybky v akvariu... cierna potrebuje velky objem a vysku akvaria.
Moj nazor som napisal, rozhodnut sa musis sam.
Ten jemny piesok by som prepral v akvariovej vode, dal na spodok akva v hrubke 1-2cm (pri zadnej stene hrubsiu vrstvu) a na to, (vzhladom na cenu "luxusnych" tmavych substratov) 2cm vrstvou cadicovej drte. Stoji nejak 50 korun. Lepsi vsak cierny keramicky strk za skoro dvojnasobnu cenu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 06:28 Muž Jirkaass [35] – Re: j0hny
Krevetarko porad mám to se my krasne zabihá krevetkám to asi vyhovuje sice je to asi 15-20 litru...

Presne rusim nadrz s tetramy vse bylo presunuto du velkeho akvaria tam je to tedka trochu zmateni mozna taky prerybneno :(

Tak prave proto chci presunou ason nejaky ty tetry z velkeho at tam neni tolik ryb

JInak prave nevim no ja mam bile dno tak tam asi ryby moc nevyniknou ne?


Nebo napiste co byste tam daly vy za ryby jako dkybych zadny nemel stejne je tedka prazdni akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 05:51 Muž j0hny [86] – Re: Jirkaass
Som si domyslel ze si zrusil krevetarko, a z nadrze s tetrami chces odstranit prerybneny stav.
Tak tam presun tetry cervenohlave a k tomu "hejno" rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna maju podobne naroky.
Keby si mal nejaky koren, tmave dno a pozadie tak ti tam vyniknu aj tie 2 gold anciky.
Viac ti tam toho nevojde (max do buducnosti par krevetiek), aj tie razborky by som tam dal az po zabehu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 22:26 Muž Jirkaass [35]
a nebo nejaky hejno neceho ale nevim ceho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:38 Muž Jirkaass [35]
No prave chtel bych to nák uspořádat a udelat to hezky

Mimo ty červené mám jeste 4 cervenohlave teda asi cetl sem ze se to da hodne spest s jinima rybama tak nevim nebo tetry černe a pak to zalezi co byste my doporucily a nebo jestli byste nedoporucovaly tetry nevim... rád bych ty tetry mel ale samozrejme aby se to sneslo i s ostatnima rybama dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:34 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jirkaass
Tetry krvave jsou hezke jen kdyz je jich vic, jinak to ztraci efekt. Kdyz, tak bych si vzal aspon 8ks, spise vic. A mimo jine patri mezi mene zname okusovatele, takze ze se jim zalibi cichavci "tykadla" neni vubec vylouceno. Tetry krvave k Cichavcum bych fakt nedaval, je to riziko.

Ony ruzne Tetry maji sva ale, nektere zase (co znam osobne Tetra cisarska) okusuji nektere rostliny, ktere jim chutnaji. Pokud Tetry, dobre cti a nebo se porad, ne vsechny Tetry jsou tak bezproblemove, jak by se mohlo zdat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:14 R Muž romant [27982] – Re: Jirkaass
Co párek čichavců zakrslých, nebo medových?
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
rybicky.net/atlasryb/cichavec_medovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:05 Muž Jirkaass [35]
VIdel bych 4 tetry krvave ale nevim co k tomu poradte prosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 15:21 Muž Jirkaass [35]
CAute potrebuju poradit co byste my doporucily Do 60 litroveho akvaria topeni filtr...
Bile jemne pisecné dno

Dekorace-KOkos kameny a keramický kvetinac

VYdel bych to na nejake hejnicko panciku ale nevim jakych a chtel bych nejaky rybky od hejna co byse treba i mnozily proste nejakou hejnovou mirnou rybu klidne vice druhu to je jedno a treba aby to nesezralo krevetky prosim o rady dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 16:11 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: simona
ti čichavci ti dost vyrostou..Už bych být tebou nepřidávala.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [137] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=6801