Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 68 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2014 10:07 Žena Turbínka [2558] Re: Jupí
Tak je tam dej až rostlinky pořádně zakoření. U mě sice nemůžu mluvit o trávníčku, ale o nízkých rostlinách v popředí akvária, tam kde mám dno o hrubosti 1-2 mm s piskořkama úplně v pohodě, tam kde je hrubší mi ho potvory i po měsíci vyhrabávaj a zdatně jim sekundují pancéřníčkové :-O Ale pořád platí, že piskořka je kámoš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 10:03 Žena Jupí [125] - AsieRe: Turbínka
mno :-D :-D trávníček sem chtěla , alespon vyzkoušet , jestli půjde :-D tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2014 09:45 Žena Turbínka [2558] Re: Jupí
Proč ne, piskořky jsou fajn, pokud neplánuješ nějaký extranáročná trávníček, který by ti do začátku lehce vytahávaly ze dna tak za mě piskořky ano :-) Platí to stejné jako s okružáky a levatkami - když nebudeš překrmovat nebude to exponenciálně rostoucí populační křivka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 09:42 Žena Jupí [125] - Asie
Myslíte , že bych měla pořídit i nejaké šneky , např piskořky ? nemám s nimi moc zkušenost jen s okružáky a levatky , který naprosto obsadí akva i když krmim jen minimálně .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2014 09:27 PR0V0CATEUR Re: Jupí
Ty moje si klidně plavou mezi rybama a už ani nemají snahu se schovávat. Je pravda, že jsou to už ty velké, mladé jsou schované v porostu, ale množí se mi dobře, jak říkám, krevetky každou chvíli odlovuju a dávám jinam a pořád jich neubývá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 09:25 Žena Jupí [125] - AsieRe: Turbínka
měla sem cherryny s bettama , čichavcema i s pavíma očkama a v poho , krevetky obývaly bahnatku(zabírala podstatnou část akva), riccii a kořen a rybky ten zbytek , všichni byly spokojení. Ale je to na jedinci , to je pravda .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2014 09:13 Žena Turbínka [2558] Re: PR0V0CATEUR, maryn
To PR0V0CATEUR: Někomu to funguje, někomu ne. Pro dobro krevetek je lepší je chovat v nádrži bez predátorů. (Očekávám, že se ozve ještě amrtin, který má cherryny s neonkama a bettou a nestíhá je přelovovat) Někde to jde a jinde i se stejnou osádkou je to drahé krmení.

To maryn: Na dospělce si netroufnou, ale ohledně malých krevet jim nevěřím ani "ploutve mezi očima". Neřekla bych, že mám zrovna nádrže ve stylu holobytů, ale mám odzkoušeno, že když dám na chvilku sličky pryč je mimin záhadně více nebo se mnohem více ukazují, což souvisí se stresem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 09:04 Muž maryn [40] Re: Turbínka
Já mám ohnivky s krevetkama a vůbec si jich nevšímají, jsou spolu v pohodě. Krevety se jich vůbec nebojí, neschovávají se. Nicméně pravda je, že zatím nemám kreveťátka, takže s tímto zkušenosti nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 09:02 PR0V0CATEUR
Já mám krevetky ve společenském s tetrami černými a neonkami a pak tam mám ještě pancéřníčky panda a pár dalších a úplně bez problémů, ktervetky musím odlovovat, protože se tam dost množí, asi taky záleží jak moc mají skrýší a místa, já mám 112 litrů a dost zarostené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 08:56 Žena Turbínka [2558] Re: Jupí
Já bych ohnivkám u krevetek moc nevěřila, vlastně žádné tetrovité rybě, jsou to docela potvory, ale pravdou je, že do téhle litráže by se určitě hodily. Z rybek do sloupce bych spíš přemýšlela o menších razborách nebo novoheterandrii sličné, kterou s krevetkami mám již delší dobu. Každá nebýložravá rybka se po malé krevetce ožene, ale krevetky jsou mrštné, většinou uskočí, zmizí v houští a je po boji, ale chce to nebát se zeleně a mít zarostlé akvárium.
Pancéřníčkové a krevetky jsou za mě úplně v pohodě (panda, malý) vůbec si jich nevšímají jen krevety jsou poměrně drzé a berou pancíčkům tabletky.
Jinak to akvárko je čerstváček, krevety tam dávej jako úplně posledná obyvatele ideálně i déle než dva měsíce od založení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 08:40 Žena Jupí [125] - AsieRe: maryn
Děkuji za odpověď :) . To není špatný nápad velikost akorát a myslím ,že by tam krásně vynikli . :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 08:36 Muž maryn [40] Re: Jupí
Co takhle rybicky.net/atlasryb/tetra_ohnivá ? Jsou dostatečně malé a nejsou to prasátka, takže jich tam můžeš dát i víc (třeba 10)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 07:40 Žena Jupí [125] - Asie
Dobrý den , po nějaké době jsem opět založila akvárko (56l) a tak si teď rozmýšlím co bych do něj mohla dát :-D Rostlinek mám dost , možná přibude ještě nějaký mech ,když seženu. Jako osádku mám v plánu 100% krevetky (nejspíš cherryny , ale ještě nevím lákají mě i jiné) , dále neritiny a potom bych hrozně chtěla nějaké malé pancíky (malé hejnečko ) , ale ted nevím co k tomu , myslím , že hejnko nějakých malých rybek by se tam hodilo ,ale jaký ??? Toť otázka. Pokud by měl někdo nějaký nápad , budu moc vděčná :) Děkuji ... JUPÍ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 10:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: koikapor
Mam vzdycky velkou radost, kdyz se ryby mnozi, ale idealni zaroven je, kdyz se neco odchova skoro samo (treba se to jen obcas necim vhodnym prikrmi). Navic mam slabost pro ryby "premyslive", ze treba nez do neceho zobne, chvili si to "rozmysli", nez vystartuje na jinou rybu sveho druhu, taky ji to obcas nejdriv "vysvetluje", a i celkove se chova zajimave, ze to neni jen neustale plavani sem a tam bez slozitejsich projevu. K tomu az dojemna pece o potomstvo...

U mne to vzdycky skonci nejakymi cichlidami, at uz jsou jakekoli, pro mne jsou cichlidy nejzajimavejsi ryby, vzdy je u nich co pozorovat a obcas umi i pekne prekvapit :-) . Vyber z mensich druhu je slusny, takze uz i do 100l se dost druhu da.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 10:22 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: koikapor
To je asi jako kdybys chtěl vědět, jaké auto si máš koupit, když máš garáž o velikosti 10m x 5 m x 3 m :-).

Projdi si místním atlasem, v pokročilém vyhledávání si zvol parametry akvária a co bys od těch ryb čekal, pak si třeba projeď prezentace nádrží ostatních uživatelů s podobným objemem a vyber si, co se Ti LÍBÍ. Pak to sem třeba napiš a bude se vidět, kterým směrem to upravovat a bude se to dát sladit.

Psal jsi, že již máš něco promyšleno. Tak se s těmi nápady poděl. Uvidíme, co by se k tomu dál hodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 10:10 Muž koikapor [163] - divoké živorodky
Zdravím, mám nové zhruba 100 L akváriá, ak by ste mali nápady na zaujímavú osádku, na biotope nezáleží, dajte nápad, budem vďačný. Niektoré už mám premyslené, ale niektoré akva čakajú na dobrý nápad. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2014 15:58 Muž Yirka [9126] Re: Filip
Doporučuji větší síťku do ní kolečko okurky, ponořit na dno a čekat. Oni neodolají a na tu návnadu je vytáhneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 14:22 Filip Re: Turbínka
Filtr: sera fil (doplněno o filr.hmotu)a k tomu bublifuk.údržbu dělám přesně, jak jsi napsala a to doslova.Někde jsem to čet, tak to dělám.Zkusim je chytit a když ne, tak pak nastražím past s jídlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 14:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Filip
Ideálně dvě síťky proti sobě a opatrně. Vyndat vše pod co by se mohly schovat. Když jsem vychytával ramirezku kdysi dávno, tak jsem musel vyndat kořen i rostliny... Jsou hodně mrštní a rychlý. Při výměně dna o víkendu, kterej uběhl mi ancíkové dali nejvíc práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2014 14:16 Žena Turbínka [2558] Re: Filip
Filtrace normální? To znamená co? Mezi filtry je dost velkej rozdíl. Údržba dle potřeby - to slovní spojení mě taky trochu děsí, ideálně se doporučuje 1/3 objemu akvária týdně, filtr čistit v akvarijní vodě až když je radikálně snížen jeho průtok + odkalování to už je dle potřeby.
Chytat ancíky je kumšt, když nejdou sami, často se dělá pastička z PET lahve která má vyříznutý otvor a do toho vložíš na noc tabletku, okurku - prostě baštu a doufáš, že se chytí a pak flašku i s rybami vytáhneš. Pozor na ostré hrany, aby se ryba neporanila!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 14:12 Filip Re: Turbínka
Supr dík za rady.Jdu to realizovat.Filtrace normální a údržba pravidelná a dle potřeby. Dále bych chtěl vědět,jak chytim anciky?Párkrát jsem to zkoušel je to nemožný.Nějakej nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 14:03 Žena Turbínka [2558] Re: Filip
Na hraně to relativně je, ale máš-li kvalitní filtraci a provádíš pravidelnou pdržbu je to ok. Všechny ryby patří do kategorie označované jako "čistotné". A i za mě tahle nová pozměněná osádka dobrý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 13:54 Filip Re: Aforte
mam razbory klínoskvrný.Takže ancíky pryč.přidat razbory (chtěl bych tak 5),přidat pandy (3)a dále otíky (5-6)jak bylo napsáno. Nebude problém s přerybněním akva.Takhle, jak to mám mi to přijde na hraně?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 13:39 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Filip
Zkus dávat ancíkům a pandám krmení na víc míst, aby se netísnili všichni v jednom koutě. Házím jim granule schválně po celé délce akvárka, aby se dostalo i na potěr. Jinak ty razbory bych klidně přidala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 13:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Filip
Jj, klidně to udělej jak píšeš a pandy taky můžeš ještě přidat jakpíše Aforte. Otíků tak 5-6 kousků bude fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 13:34 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Filip
Jaké to jsou razbory? Jak říkáš, lepší jedno větší hejno. Ancistrusy bych dal pryč. Jsou to strašná prasátka. ;-) Ti otíci budou jistě mnohem lepší volbou. Možná i u pancíků bych klidně ještě 3 přidal. palec Ta osádka je čistotná krom těch ancistrusů, proto tu může být trošku větší počet. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 13:31 Filip – rybicky v 84l
Pěkné odpoledne. Prosím o radu. Mám 84l akva(čistý objem neznám)a mám v něm:10x razbora, 1x bojovnice,5x panda a 3x ancik.Chtěl bych ještě přidat asi 5x razbora.Hejno je to super,ale větší by bylo lepší.Rybičky jsou pěkně u sebe (asi maj strach z bety).Nechci žádny jiný rybičky. Dle mého lepší jeden druh a víc kusů (u hejnovek)líp vyniknou. Razbory jsou super.Dále řeším anciky. Jsou to super čističi,ale dost nadělaj a při krmení?!Chudáci pandy.Přemýšlím o odchytu a nechat jen jednoho nebo všechny pryč a místo nich otíky (nebo něco jinýho). Jinak s nima nejsou problémy, jen při krmení-to je ring. Dík moc za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 15:49 R Muž romant [27987] Re: GRUMcz
O tu velikost jde taky, ale spíš jde o to, že máš akvo orientovaný na rozmetadla hnoje a časem se mlže ukázat problém s N látkama a to i když se budeš snažit neflákat údržbu, to potom stačí opomenout vyměnit vodu, mít podimenzovanej filtr, méně rostlina už to jede a dávají se dotazy do vláken o nemocech ryb. Prostě všechno chce svoje a tvoje stávající osádka je spíš nevhodná, jak jsem se snažil vysvětlit. S návrhy jenž zde zazněly jako alternativy nemám problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 14:05 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: jamajcan
Jasně, díky za opravu, myslel jsem Pancéřníček zelenavý. Chybička se vloudila. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2014 13:08 jamajcan Re: Kubasix
Kubasix napsal: Kdyby sis vybral lepší osádku, mohlo by tam být více rybek.
Např. 6 ks Pancéřníčků (zelených, skvrnitých, panda,...)
8x Tetra ohnivá a šla by i Cichlidka Thomasova
Edit: Thomasku beru zpět, koukal jsem teď do atlasu a do 100l to má daleko, takže by šlo posílit to hejno Ohnivek
Pancéřníčky zelené,do 54L,určitě ne.Když už,tak C.habrosus,C.pygmaeus,popř.ty C.paleatus nebo C.panda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2014 12:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: GRUMcz
No pokud si budes chtit nechavat nejake mlade a jeste je vypiplavat aspon do velikosti, ze je muzes nekomu rozumne dat, a i kdyby slo jen o par kusu, musis pocitat jeste s nejakou zatezi navic... Lze ledacos, ale pocitej i s tim, ze to akvarko musi 14 dni vydrzet i bez zasahu, kdyz treba pojedes na dovolenou. Takze dimenzovat akvarium tak, ze to funguje kdyz 2x tydne vymenis pulku vody, neni pro normalniho cloveka trvale udrzitelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 12:39 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: GRUMcz
Kdyby sis vybral lepší osádku, mohlo by tam být více rybek.
Např. 6 ks Pancéřníčků (zelených, skvrnitých, panda,...)
8x Tetra ohnivá a šla by i Cichlidka Thomasova
Edit: Thomasku beru zpět, koukal jsem teď do atlasu a do 100l to má daleko, takže by šlo posílit to hejno Ohnivek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 12:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: GRUMcz
Ony ty rybky ještě poporostou trochu, takže se neboj a dej na dobré rady Designera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 12:34 GRUMcz Re: Designer
Tak Black Moly 8cm nemají ani jedna ... dvě se ted narodily takže to jsou prcci a dvě jsou větší dejme tomu 4-5cm a těch 5cm maj aj Ancistrusy ...
Takže víc rybiček tam dávat nemám jo? Tak to je blbý takle mi to přijde takové že tam nic není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.08.2014 12:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: GRUMcz
4 zivorodky po 8cm, to mame 32l, Ancistrus taky neco nadela a mame tady dva kusy, to uz je tak na neco pres 40l a dosla nam voda (54l je hruby objem, vody je o dost mene), takze konecna, dal se nejede ;-) .

Kdybys tam dal jeste treba par malych Cichavcu, ono by to to akvarko pri slusne peci jeste uneslo, ale radeji s jakymkoli doplnovanim hooodne opatrne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 12:09 GRUMcz
Ahoj :)
Mám 54l akva a mám tam 4Black molly a 2 malé Ancistrusy chtěl bych tam ještě nějaké ryby. Né zase nějak moc at to vypadá tak nějak hezky a ať tam nejsou jak ve vězení. Poradíte mi prosím nějaké? Jsem relativně začátečník akvaristikuju od Vánoc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 10:23 pompoPV
Takže, čichavce jsem vyřešil :-) Ve 100 litrech nyní mám 9 danií pruhovaných, 15 parmiček čtyřpruhých, 6 kominíčku a 4 pancéřníčky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 20:10 R Muž romant [27987] Re: pompoPV
To akvo je časovaná bombička a problémky příjdou, tedy pokud sedí datumy založení a údaje o údržbě(čemuž se podle svítivé čistoty dá i věřit), tak to bude krátký, ale o to bolestnější zlom v podobě úhynů a ani každodenní kontrola tě nezachrání, co tě může krom toho selektivního výběru vhodné osádky zachránit, je velmi častá výměna vody. Ovšem pokud jsem byl moc přísný, tak se omlouvám, leč to tak nějak jak jsem napsal vidím. :-)
Edit: Jenom abych předešel dalšímu vysvětlování. Beru ten stav akva, jako by tam ta doporučená osádka byla a snad ne zbytečně jsem na onen možný výsledný stav poukázal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2014 17:56 Muž georg [112] - AfrikaRe: pompoPV
:-D parmičky se prostě normálně chovat nebudou,leda,že bys je vycvičil, což nehrozí.
To je teda mix.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 17:53 Žena Turbínka [2558] Re: pompoPV
Parmička černopruhá (6), dánio pruhované (6), neonka červená (12), čichavec modrý (2), čichavec zakrslý (2), parmička čtyřpruhá (10), pancéřníček skvrnitý (4) - vyškrtla jsem kominíčky a vracíme se na začátek - guláš, x hejnových ryb po malých počtech, 2 druhy agresivnějších ryb v době páření, velká neznámá parmičky čtyřpruhé, to máme "jen" 42 ryb větších než 5 cm v dospělosti na 100 l hmm Já fakt nevím co chceš slyšet, že je to takhle vlastně úplně ou kej, protože to řekla paní prodavačka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 17:46 pompoPV Re: Turbínka
Ale tak pokud se budou chovat parmičky normálně, tak není co řešit až na ty kominíčky ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 17:41 Žena Turbínka [2558] Re: pompoPV
Ani jeden druh ryb z výběru prodavačky není vhodný osadník do 30 l. To mi zrovna nepřijde jak dobré řešení hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 17:38 pompoPV Re: Zoidik
Díky za vyčerpávající odpovědi. Mám jen polovinu ryb. Uvidím jak to bude s tou snášenlivostí parmiček. Pořešit bych to mohl tak, že nechám napořád v provozu malé 30l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 16:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: pompoPV
Jestli máš na mysli Velké společenské akvárko, tak 100litrů čistého objemu na to zapomeň, to bude méně. Dno, filtr, kořen, kameny, to všechno ti odebe prostor. Mam na tebe jednu otázku, proč se ptáš, jestli ty ryby není moc a zda jsou vhodné když už je máš koupené? By to mělo být opačně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 16:08 Žena Turbínka [2558] Re: pompoPV
Koukám, do tvojí druhé prezentace tedy "karantény" a je pozdě bycha honit, že? Parmičky už máš koupené, kominíčky také stejně tak jako oba druhy čichavců - pokud dobře vidím. No, uvidíš, já osobně bych se zamyslela nad tím, zda parmičky a čichavci jsou vhodní spolubydlící (vysvětlení psal hezky Designer) a v mých očích se mi nezamlouvá spojení labyrintky a živorodky. No což, teď je jen na tobě zda s tím hodláš něco dělat nebo ne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.08.2014 15:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: pompoPV
Parmicky ctyrpruhe mohou okusovat tykadla cichavcum a to je pak rachot. Ve vetsim hejnu se sice dokazi zabyvat spise samy sebou, ale ja bych to neriskoval ani nahodou. Takze to co povazujes za malou rybu s nejmene problemy, to muze byt ten nejvetsi problem.

Kominicek ( rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama ), vis jak Ti 6ks zahnoji akvarko? 6ks pro jejich trvaly chov, tedy normalne tak 6x8cm => 48l vody. Ty mas 100l akvarko, rekneme 80l vody pri dobre vuli. Pro vsechny ostatni ryby Ti zbyva 32l, to se mi moc nezamlouva...

A mimo to, fakt je to docela gulas. Vzdyt nejaky druh ryby si kupujes proto, aby ses z nej tesil, abys ty ryby pozoroval, aby Te to bavilo, ne ze to slijes do akvarka a je to nejak barevne a hybe se to. Co si tak pro zacatek koupit jen neco, co se Ti opravdu libi, a pak to doplnil az podle dukladneho vyberu o nejaky druh, ktery Te opravdu zaujme?

EDIT: Vidim ze cisty objem 100l, ale to na situaci az tolik nemeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.08.2014 15:47 Žena Turbínka [2558] Re: pompoPV
Je-li čistý objem 100 l, tak bych přitvrdila v daniích na 20 než původních Zoidikových doporučených 10-15, ale ten guláš stále platí. Paní v akvaristice ti doporučila dobře - hodně ryb, větší obrat, pro ní víc prémií ano My z tebe žádný zisk mít nebudeme - rozhodni se tedy sám kdo ti radí lépe a dle svého vlastního uvážení.
Edit: A pokud ty "ušetřené" peníze za ryby hodláš nějak akvaristicky využít doporučuji v té 100 l hodně, ale hooodně přitrvdit na rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 15:43 pompoPV Re: Zoidik
100 litrů je čistý objem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 15:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: pompoPV
Tak tak, Turbínka má opět pravdu. Podívej se na "hejno" 5 danii a pak se podívej na hejno 20 danií. Jedna věc je, že 20kousků bude vypadat opticky mnohem lépe, ale také se ryby budou cítit ve větší skupině svého druhu mnohem lépe. S tím co ti ona navrhla, tak bys mě i velmi přerybněno. 44 ryb do 100litrů, které ti ještě díky dnu, rostlinám, kořenu ubydou na cca 80... Je to poměrně malé akvárko, takže jedno početnější hejno bude tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 15:22 Žena Turbínka [2558] Re: pompoPV
Jenže i ty druhy jsou důležité, x hejnových ryb nevynikne a je z toho zmiňovaný nepěkný guláš.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [68] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198648x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=3351