Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2024 19:24 Žena Klárča [20] Re: afc1886 - jako offtopic označil Anthrax
Offtopic
Dekuji za upozorneni. Zatim jsem zjistovala telefonicky, urcite se pak poradne podivam az tam budu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2024 17:26 R Muž afc1886 [14684] Re: Klárča - jako offtopic označil afc1886
Offtopic
Jenom tě upozorním, že v Bohumíně byly hengelky označené jako espejky. Alespoň před měsícem to tak bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2024 17:08 Žena Klárča [20] Re: 4Sima
Divala jsem se a prave vypada ze cichlidky jsou opravdu narocnejsi...Jeste jsem nahodou narazila na Perlovku turkanskou (ale mozna by ji taky byla 125 mala a pry muze byt agresivni k ostatnim druhum...nevim ci s ni ma nekdo zkusenosti). Zrejme zustanu u tech espeho a pripadne cichavcu pruhovanych (v Bohuminske akvaristice je dokonce maji)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2024 21:21 Muž 4Sima [1897] Re: Klárča
Co třeba nějaké cichlidky? Ovšem až po řádném zajetí akvária a nejlíp po pár měsících. Jsou háklivé na kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2024 16:56 Žena Beastie [320] Re: Klárča
Nemám je sice extra dlouho ale zjistila jsem, že perleťáci jsou chováním zajímaví víc ve skupině. Kde medový čichave je super i sám i ve skupině a třeba zakrslý je monstrum ať tak či tak :))

Jinak já odteď už navždy budu oproti tetrám vždy doporučovat pseudomugil luminatus. Razbory jsou super, spíš Harlekýnky a pak ještě Dania, neschovají se, zábava je pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2024 16:29 Žena Klárča [20] Re: Lojza007
Rozumím...je to na hrane...perletove tedy ne. Pokud sezenu ty pruhovane, tak zkusim ty (ale nenasla jsem je ani na schrimps ani na apisto a pochybuji ze ve zveracich bude). Jinak zustanu u razborek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2024 16:04 Muž Lojza007 [1204] Re: Klárča
U většiny ryb nejde o objem, který jde krásně našidit výškou akvária, ale o celkovou délku. A čichavec perleťový má doporučeno zhruba metr, takže od 80cm si myslím, že to nebude problém, byť to nebude ideální podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2024 14:58 Muž 4Sima [1897] Re: Klárča
Přehlédl jsem tu 125, myslel jsem do toho menšího akvária. I tak ber v úvahu, že 125 je hrubý objem, odečti písek, dekorace a té vody tam 125 l nebude. Na ty perleťáky je to tak na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2024 14:05 Žena Klárča [20] Re: 4Sima
Jeste se divam eventuelne cichavec pruhovany (je tez mensi) a pekny a chov podle atlasu pomerne snadny...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2024 13:43 Žena Klárča [20] Re: 4Sima
Jejda, i na ty cichavce je to male??? V atlasu i jinde bylo za jsou do 100 l (mam 125)...tos jsem doufala ze by tam 2 mohli, a nekdo mi je tu i doporucoval (jinak bych se na ne ani nedivala)...no co uz sad a mensi druhy cichavcu (tmavohnedy, medovy, zakrsly...) jsou narocne na chov
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2024 12:17 Muž 4Sima [1897] Re: Klárča
Jestli to je do akva v prezentaci, tak čichavce perleťové nedávej, jsou to větší ryby a akva je malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2024 09:32 Žena Klárča [20] - jako offtopic označil ctibum
Offtopic
Jee super. Apisto jsou nejen levnejsi nez schrimps ale ted se divam ze dokonce sidli v Petrvaldu, takze bych mohla dojet osobne... palec potlesk (Jinak favoriti jsou hejno razborek espeho a 2-3 cichavci perletovi :-) ) Jeste jednou dekuji za napady a tipy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2024 14:07 Žena Starka [247] Re: Klárča - jako offtopic označil ctibum
Offtopic
Fotka k příspěvku Já od tama na podzim ryby brala, ale jelikož bydlím nedaleko, tak nakonec mi je pán dovezl, i kdyz jsem je původně chtěla poslat. Ale jinak posílá klasicky v termoboxech. I když doprava kvůli termoboxu vyjde draho, mi osobně se to pořád vyplatilo vzít tady než ve zverimexu.

Brala jsem neonky (apisto 7 Kč, jinde kolem 2o-25 Kč), dania (apisto 11 Kč, jinde kolem 2o Kč) a pandy (apisto 36 Kč, jinde kolem 6o kč).
Je fakt, že při objednávce (asi díky počtu ryb) mi za dopravu bylo zaúčtováno 275 Kč, takže to nebyl takový přepal.

Totiž kdybych brala ryby ze zveráče, tak za ně dám minimálně 8oo Kč. Tudíž to chce i propočítat.

Ještě než objednáš, doporučím obejít místní soukromé zverimexy (ne ty velké typu superzoo, petcenter apod). Někdy totiž ryby standardně nemají v prodeji, ale když se přímo zeptáš na konkterni rybu, tak ji na objednávku můžou dodat. Jen nevím, jak by to vyšlo finančně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2024 12:52 Žena Klárča [20] Re: Starka - jako offtopic označil ctibum
Offtopic
Znala jsem jen schrimps.cz, tak muzu zkusit i tenhle obchod. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2024 09:01 Žena Starka [247] Re: Bphot0 - jako offtopic označil ctibum
Offtopic
Zasílá i poštou:
apisto.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2024 21:39 Muž Bphot0 [120] Re: Freedlo
Rajovci jsou opravdu fajn ryby, nedam na ne dopustit, i kdyz agresivita samcu muze odrazovat. Na jare a v lete je akvarko porad plne jiker a i par mladych se najde. Ale s razborami asi ne.

Jinak muj tip do 80 je tetra kosoctverecna, k ancikum na dne idelani. rybicky.net/atlasryb/tetra_kosoctverecna
Jen nevim, jak se ted shani, u nas v AQA uz dlouho nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2024 18:53 Muž Freedlo [226] Re: Klárča
Tak jsou vetsi druhy do mensich akvarii - napriklad Ramirezky ruzne - moc pekne a barevne rybky, ale trosku nsrocnejsi na kvalitu a parametry vody. Me se vzdycky libili Rajovci nebo cichavci napriklad. Je fajn pozorovat, jak si staveji hnizda a tak : ) - a do toho nejsky hejnicko malych rybek X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2024 18:40 Žena Klárča [20] Re: afc1886
Rozumím...zůstanu jen u razborek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2024 09:25 R Muž afc1886 [14684] Re: Klárča
Na skaláry to je malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2024 07:56 Žena Klárča [20] Re: Lojza007
Ještě možná hloupý dotaz (nekamenujte mě)...o skalárách (max 2) asi nemůžu uvažovat??? (Pochutnaly by si na rasborach?)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2024 07:54 Žena Klárča [20] Re: Lojza007
Ano díky všem za tipy. Neonky se mi právě dost schovávaly. Podívám pořádně na ty rasbory. Na první pohled vypadají hezky... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2024 07:35 Žena Starka [247] Re: Klárča
Já mám v 8o cm akva klasické neonky obecné a musím dát za pravdu, že by se jim líbilo v delším akva. Za to daniim pruhovaným tato délka nevadí a plavou jak neřízené střely. A drží se spíš v horní nebo střední části akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2024 06:54 Muž Lojza007 [1204] Re: BBchory
Pravděpodobně se budou schovávat vzadu v té houštině a budou vidět jen když bude naprostý klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2024 22:01 Žena BBchory [858] Re: Klárča
Já bych si tam dala modré neonky (rybicky.net/atlasryb/neonka_modra), jsou stejně hezké jako červené, ale menší, takže můžeš mít větší hejno a velikost akva jim bude vyhovovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2024 20:27 Muž Lojza007 [1204] Re: Klárča
Pro neonky je ta délka na hraně. Navíc hrozí, že se budou schovávat. Dobrá volba jsou ty espejky nebo hengelky nebo kubotajky dle barevných preferencí. Do této velikosti akva není problém pořídit třeba 50ks a krásně tím vyplní prostor.
Případně lze pořídit hejno gavůnků diamantových, ale jsou oproti té drobotině víc statičtí a mají rádi občas pustit proud třeba ze skimeru.
Ideálně někde v akvaristice vybírat očima, na fotkách to nikdy není ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2024 18:00 Muž Alesak83 [1] Re: Klárča
Zkuste se podívat na Razboru Espeho, je velmi podobná Razboře klínosvrné, jen mi subjektivně příjde hezčí a je trochu menší. Nicméně drží se hezky v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2024 15:23 Žena Klárča [20] – Druhý pokus
Zdravím. Přestěhovala jsem své 2 ancistrusy z prosakujícího akva do nového (rybicky.net/nadrze/34339-druhy-pokus) a ráda bych časem dokoupila něco ať se tam prohání. Doporučili byste prosím nějaké pěkné hejnové (a hlavně nenáročné) rybky, nebo mám zase jít do neonek červených? Děkuji za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2024 17:58 Žena tramtra [3202] Re: Dotaz
Byla by fotka toho akvária, prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2024 17:37 Muž Lojza007 [1204] Re: afc1886
Espejky, hengelky, kubotajky nebo další razbory. Nejsou moc plachý a jsou pořád vidět. Modrý neonky, pokud budou mít dostatečný úkryt, nebudou skoro vidět, jenom když bude delší dobu u akvária klid. Měl jsem jich 60, minimálně 40 jich tam pořád je, přesto nejsou na žádné fotce vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2024 15:26 R Muž afc1886 [14684] Re: Starka
To že je v atlasu psáno 40 litrů ještě neznamená, že to je úplně vhodné. Nic není lepší než osobní zkušenost a možnost ty ryby pozorovat dlouhodobě. Když jsou ty ryby ještě malé, tak to celkem jde, ale až trochu povyrostou je to torpédo. Velmi rády se mezi sebou prohánějí a když jich je málo, můžou slabší kusy pěkně uhonit. Pro to abys tomu zabránila, zase potřebuješ větší hejno a to ti to akvárium nedovolí. No a potom tam má tazatel krevetky,které by si moc neužil,protože ty dania jsou strašně nenažrané ryby.
Když budu vycházet z jeho dotazu, tak bych šel do těch espejek, nebo modrých neonek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2024 12:17 Žena Starka [247] Re: 4Sima
Jo jo. Taky jsem kupovala neonky do 2o litrů a 4o cm. Však to jsou malé rybky, že. no
Kvůli nim jsem pořídila dle mych možností největší možné akva - tedy byla jsem limitovana litry (max 6o), ale potřebovala jsem délku min 80 cm. No tak kompromis - 8ox3ox3o cm a to už vyšlo. A jinak vidím, že i když dania neplavou jak neonky, tak si prostor užívají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2024 10:20 Muž 4Sima [1897] Re: Starka
Ono i dánia perlové, které jsou fakt malé vyniknou a ožijí v delší nádrži. Ono kolikrát doporučované ryby do nano a malých nádrží fakt vhodné nejsou. Pak je lepší s ohledem na ryby brát raději nádrž s větším a hlavně delším dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2024 07:44 Žena Starka [247] Re: afc1886
Samozřejmě nechci vyvracet věty zkušenějšího akvaristy, jen napíšu, co jsem o dániích pochopila. Takže klidně mě oprav. :-)

Zde v atlase je napsáno, že dánia potřebují min. 40 litrů. U různých prodejců (ne zverimex, myslím prodej akva ryb online) je uváděno 50 litrů. Z čehož mi vychází, že nějaké standardní akva takového objemu mít víc jak 60 cm nebude. Proto jsem myslela, že to není problém.

A také vycházím z pozorování svého akva. Mám 80 cm. Neonky to rozfofrují podél dlouhé stěny a plavou od kraje ke kraji. Dánia? Ty plavou totálně cik cak a když to rozfofrují, doplavou tak do půlky akva a zas se otočí a plavou zpátky nebo úplně jiným směrem. Proto jsem brala, že nejsou tak náročná na prostor.

A samozřejmě chápu, že čím víc prostoru rybky mají, tím lepší. Je mi jasné, že kdybych dala ty své neonky do třeba 150 nebo 200 cm, tak zas budou plavat jinak.

A jelikož tazatel nechce v akvárku takové střely jako jsou dánia, tak naštěstí to nemusíme řešit. :-D Ale ráda bych znala odpověď na to, jaký prostor dánia potřebují (jo, napsal jsi to a nevyvrácím to). Přeci jen tu přispívám do diskuze, tak ať nepíšu nesmysly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2024 04:50 R Muž afc1886 [14684] Re: Starka
Dania pruhovaná bych do 60 cm určitě nedával, jsou to střelci,kteří potřebují prostor pro plavání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2024 22:15 Muž Dotaz [0] Re: Starka
Na prvním místě jsou rostlinky, takže pokud možno nějakou rybku která "nebude rušit" celkový vzhled akvária. Něco jako aby si oko nejdříve všimlo celkové krásy akvária a rybiček až potom. Já vím, zní to zvláštně. A otíci by šli přidat? Nebo raději počkat až se namnoží krevetky? Nemyslel jsem dávat je tam hned, ale třeba za dva týdny. S krevetkama jsem měl také počkat, já vím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2024 21:18 Žena Starka [247] Re: Dotaz
Ahoj. Pokud chceš mit v akva pohyb, tak koukni na dánia. Já mám konkrétně pruhované a pohybu mám v akvárku až až. Ony to jsou rybky vzrůstem větší, ale nejsou tak náročné na prostor jako neonky. Takže bys nemusel mít výčitky ohledně toho, že máš "velkou" rybu v krátkém akva.
A pokud se sháníš po malých rybkách, tak např. razbora trpasličí by šla.
Jinak klidně se rozepiš víc o představě o Tvém akvarku. Jaké ryby se Ti líbí, jestli chceš mit v akva živo nebo klid. Protože u neonek modrých je to takové nejisté. Někteří píši, že jsou v pohodě a neschovavaji se, ale v jiné diskuzi hodně lidí píše, že neonky modré jsou plaché a když zahlednou někoho u akva, tak se schovají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2024 21:12 Muž 4Sima [1897] Re: Dotaz
Spíš jsem myslel teď otíky nepřidávat. Neonky by rády i 80 a víc cm délky akva. Ptal jsem se schválně na rozměry, abys neměl třeba kostku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2024 21:04 Muž Dotaz [0] Re: 4Sima
Rozměry délka 60cm šířka 30cm výška 35cm. Otíci byli určení na případnou řasu a už tam zkrátka jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2024 20:50 Muž 4Sima [1897] Re: Dotaz
Nedal jsi rozměry akvária, ale ty neonky se rády proplavou a možná by ty rozbory byly vhodnější. S otíkama bych počkal, nádrž má 6 týdnů a tudíž je stále čerstvá. Otíci jsou na nové akva náchylný, většina je navíc z dovozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2024 20:34 Muž Dotaz [0]
Zdravím všechny,
Chtěl bych se poradit ohledně zarybnění mého akvária. Akvárium má 60l, je založené 6 týdnů a je kompletně zarostlé s přidáváním CO2. Obsadku tvoří zatím 7ks otíků a několik krevetek neocaridina. Chtěl bych tam dát 20ks neonek modrých nebo se mi líbí razbory espeho, ale přece jen vyrostou o trochu větší tak nevím, jestli to pro ně nebude malé? A napadlo mě přikoupit ještě 3ks otíků, takže by jich bylo celkem 10ks. Není to moc?
Děkuji za vaše názory a rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2023 12:41 Žena Starka [247]
Zdravím.
Mám takový speciální dotaz. Existují nějaké rybky do cca 6o l akvarka k neonkam, které jsou užitečné jako krunyrovci, ale nemají přísavku?
Chtěla jsem si pořídit krunyrovce jednopruhe, ale když si tu rybku prohlížím, nedávám tu přísavku - děsí mě. stydim Jsem prastena, já vím, ale proste nedá mi to se nezeptat. :-D
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.08.2023 09:15 R Muž Anthrax [4785] Re: Barunkač
Ahoj, není jednoduché něco doporučovat, pokud se o akváriu nic neví. Do jaké teploty mají ty rybky přijít? Je ta nádrž osázená rostlinami a v provozu dostatečně dlouhou dobu? :-) Co nějaké cichlidky?
Ale co se líbí mě nemusí se líbit tobě. Vyber si sama pomocí filtrů v atlasu rybicky.net/atlasryb/hledat/ a přijď to sem zkonzultovat, pokud budeš chtít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2023 07:57 Barunkač – Ryby k tetrám červenoústým
Dobrý den, mám nádrž 112l. V něm 6 otíků a 12 teter červenoústých. Prosím a typ jaké další rybičky k nim pořídit. Nějakou rybu či rybky které hezky vyniknou. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2023 09:12 Žena Beastie [320] Re: tramtra
Děkuji za zkušenost. Co se týče panchaxe měla jsem pocit, že žije jen v horní části akva a šneci na dně by mu tedy měli být jedno, ale pokud to tak není, to by byl problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 20:35 Žena tramtra [3202] Re: Beastie
Zkušenost mám jen s pseudomugil paskai a to teda nejsou ryby, co by byly zalezlé nebo jinak bojácné. Naopak pořád v prostoru a pohybu, neustálé naparování mezi samci a tanečky před samicemi. Měla jsem je jen krátce, ale jsou to hodně zábavné rybky. Krevet si nevšímaly, žraly všechno, co dostaly.
Panchax mi přijde dost dravec na to, že chceš něco, co dá tyloškám pokoj. To je ale jen můj dojem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 18:00 Žena Beastie [320] Re: Beastie
Volba sewellií podle mě byla výtečná, hezky doplňují otázku.

Proto jsem jdu s další, mám zase takové to teoretické období
Chci si pořídit nějakou zajímavou drobnou rybku do horní a střední části nádrže Okénko. Budu tam opět přesouvat tylomelánie, takže nic do spodních částí nebo nic kousavého jako jsou badis badis nebo vrčivka trpasličí.
Chvíli jsem přemýšlela nad panchaxem příčnopásným, ještě jsem ho nevyřadila ze seznamu ale možná půjde spíš ke krevetám do nádrže Pracovna, kde mám mnohem lepší růst plovoucích rostlin. Pak se ale nabízí co sem.
Napadl mě nějaký pseudomugil nebo nějaká drobnoústka, ale nemám zkušenosti ani jsem nedočetla o těchto druzích a jejich chování v jednodruhové nádrži. Nechci mít rybu, co je pořád zalezlá nebo ustrašená
Razborek už jsem měla mraky, nevím jestli bych do nich znovu šla, to samé perlové dánio bych dala do větší nádrže. Tetry taky nechci, mám ty ohnivky v druhé nádrži, nejsou úplně zajímavé. Moc mi toho ale tedy nezbývá

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 14:09 Žena Beastie [320] Re: Roger
Fotka k příspěvku V tom případě s tím, jak akva momentálně vypadá je sewellie lepší volba. Jen mě překvapilo, jak jsou velké, ty gary co mám teď jsou 3 cm drobci a sewellie co jsem viděla na burzách byly už tehdy větší. Mám jít jen do 3 kusů nebo 5 to akva zvládne? Už se mi nějaké povrchy dělají, ale ještě s rybami klidně počkám.
Mmch s těmi garami, nemám jich mít víc? Jak jsou malé tak to láká, ale co až vyrostou. Úkrytů v akva je cca 6 jeskyní nebo prostorů pod kameny a jako průplavy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 14:06 Muž Roger [1873] Re: Beastie
Dobré je si uvědomit co která ryba chce a dělá. Sewelie si živý primárně řasou, i tou kterou nevidíš. Sekavci jsou masožravý, tudíž mají jiné nároky na stravu ale zároveň i na prostředí. Pokud chceš například sekavce příčnopasé, tak jim zajisti dostatek úkrytů nejlépe z kamenů, jemný písek a hustou vegetaci, jsou nenáročný na chov, tolerantní k NO3 ve vodě ale zároveň preferují dno s větší plochou a správně členěné tak, aby nebyli ve stresu. Pro Sewelie je lépe mít ploché větší kameny pokryté řasou, popřípadě větší kořen apod.. zároveň vodu měkkou, s co nejnižším NO3 atd.. nejsou náročný na úkryty, jsou spíše exhibicionsti a mají svůj svět. Jinými slovy mezi Sewelii a sekvcem je diametrální rozdíl na uspořádání, stravu a prostředí ;-) u obou druhů je třeba dohlédnout na spolubydlící, mít takové, které je nechají v klidu, zároveň mít takové které nejsou plaché (když budou plachý spolubydlící tak budou i oni) a na dně nemít zbytečnou konkurenci v potravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 13:45 Žena Beastie [320]
Zeptám se na názor k mému akváriu Asijská řeka. Původně jsem si myslela, že tam přidám nějaké sewellie, ale teď mi přijde, že na ně nebudu mít dostatečnou produkci řas, nejsem si s tím jistá. Přemýšlím, jestli by nebyla jiná ryba lepší, jako třeba Sekavka černopruhá nebo Sekavec příčnopásný nebo třeba sekavka malá (ty poslední dvě mají podle jiných webů nižší požadavky na teplotu)
Nebo mám jít do těch sewellií? Díky za názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 16:58 Muž Píno [70]
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych konzultovat přidání ryb do nádrže Nový obývák. Rozměry 75x35x45 cm. Cca 90 litrů čistého objemu. Po přidání Otíků a s nimi i nějaké choroby mi nádrž dost prořídla. Tretra krvavá to přežila jen jedna. A samce Akarky samice umlátila po vytření. Nádrž je myslím dost zarostlá, ale samec byl hroznej moula.
Akarky zelené se mi líbí ty bych nechal to znamená že koupím asi párek a budu doufat že se samice spolu nějak popasují. Chtěl bych pořídit hejno Razbor Espeho (12-14 ks). Prosím zkušenější o radu jestli by to fungovalo. Moc děkuji.
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198993x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120