Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 176 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 13:04 Lussi – Re: Unnamed
Líbí se mi totiž obě tak nevím pro jakou se rozhodnout :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 10:12 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Lussi
Proc ne? a proc 2 samicky? Tyhle ryby tvori PARY. Urcite dava prednost vlastni forme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 09:04 Lussi – Cichlidka Ramireza Asia a zlatá
Viděla jsem v prodejně rybiček dva druhy ramirezek, jedna se jmenuje ramireza asia, druhá zlatá. Myslíte že je možné je v akvárku zkombinovat? Např. sameček ramirezka Asia a dvě zlatý samičky nebo každou samičku jinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 07:19 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: barney
Uz to tu pisu ponekolikate, samice si vybira samce. V tvem akvariu se 2 pary vejdou v pohode, takze dokoupit samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 22:46 Muž Barney [61] – Cichlidka Ramirezova - samec a 2 samice ?
Ahoj,
dneska jsem si koupil jednoho samce a 2 samice Cichlidky ramirezovy, koupil jsem 2 samice, aby si samec našel tu pravou... :-)
Až si samec vybere svou nastávající, tak ta druhá samička bude chudák sama, co mám udělat ? Koupit jí samečka, asi ne, co ? Splachovat se mi je teda vůbec nechce, fakt ne. :-O
Prosím poraďte. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 22:45 Muž Barney [61] – Re: Dahak
No, tak to si teda vybrali místo. :-D smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 20:17 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Primainfo
Fotka k příspěvku Celkem snadno.Nadherne se vybarvi hlavne samicka ma to cerveny brisko skoro rudy.Vyberou si nejaky misto a nepustej tam zadnou cizi rybu.No a pred samotnym trenim cistej misto kam naklade samicka jikry.Me to nakladli na dost pitomy misto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 19:40 Muž Primainfo [6] – Re: Dahak
jj, máš ho tak velký, že by ses tam nemusel potkat ani s manželkou. smich smich smich
Moje malá 125L tyto možnosti neposkytuje. Drobný dotaz, jak se pozná, jestli se budou třít, abych je případně přelovil??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 19:00 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Unnamed
Rekl bych ze si samci vyrikavaj kdo ze je ten dominantnejsi.Jelikoz jsou oba stejne silny tak se takhle perou celkem casto ale nastesti nic brutalniho.Samicky kdyz se potkaj tak to zkousej taky ale nejsou tak dychtivy do boje.Pristi tejden pujdou asi do velkyho a tam je asi ani moc casto nebudu vidat :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 15:25 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Dahak
To ty samci nevidej vetsi nebezpeci ve skalarach? Jinak pekne video!!! Obdivuju tve ryby. Si je doneses a hned se ti trou. Me trvalo 2 dny, nez si zvykly a zacali prohanet nejmensi pestrence.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 09:35 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Ja mam vytreny dokonce oba pary :).Samicky peclive hlidaj a samci se chovaj jako samci.Mrknete na video rybicky.net/nadrze/2416.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 09:18 Muž Snofrev [54] – Re: Primainfo
ehm, říkáte, že jste celý víkend nebyl doma, tudíž nevíte kdy se ramirézky vytřely
potěr se u nich líhne během dvou dmů, takže raději pořádně prohledejte akviško, jestli nejsou schované někde v rohu a netráví žloutkový vak ;-)

potěr se mohl stát potravou pro kohokoliv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 08:49 Muž Primainfo [6]
JJ, je ráno a všechno je sežraný! :-( Asi začně vyšetřování, kdo je viník. ;-) Nikdo nesmí opustit akvišo do ukončení šetření. V podezření jsou rodiče Ramirezovi nebo Mřenky pakistanské nebo Razbory, případně dva šneci, z nichž je jeden též nezvěstný. :-D
No, neva, asi je vše OK, stejně jsem nevěděl, co bych s těma mladejma dělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 06:11 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Primainfo
Jestli mas tvrdost pod 6 dGH, tak by to mohlo nesplesnivet. Ale i tak je to urcite prvni odchov, ten jim nech at sezerou, protoze ryby z nej mivaji kosterni vady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 23:36 Muž Primainfo [6]
Ahoj, tak jsem přes víkend nebyl doma a na kořenu se mi vytřely Ramirezky. Jiker vypadá, že je spouta. Sameček hlídá nad jikrama, samičkě nahání všechny kolem. Včetně samečka, když se odváží vzdálit na jídlo. Otázka je, jestli se z těch jiker dá něco zachránit nebo si s tím nemám dělat hlavu. Někdo taky psal, že to ve společenské nádrži stejně zplesnivý, tak nevím. (Další akvišo na chov nemám.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 17:14 Mato00 – re:unnamed
Asi bolo prilis rusene!Mam ho hned oproti dveram a chodil som vzdy dnu a von moze byt aj od toho! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 16:02 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Mato00
Prvni vyter zerou zcela bezne temer vsechny cichlidy. Po druhe je ale uz vyjimecne a znaci to, ze akvarium je prilis ruseno nebo nestastne vybrany par.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 12:45 Mato00 – re:Nobody
Dakujem!Je normalne, ze mi zozrali prve dve vyteri ci nie?Urobili to den pred rozplavenim kedy sa im rozliezli po celom akva!A boli s toho asi nervozne!Ale kdesy som cital, ze u cichlid je to normalne!Tak neviem par by mal byt harmonicky! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 22:06 Nobody – Re: Mato00
"Re:Nobody pri paroch uprednostnujes umely odchov alebo nechavas s rodicmy?"

S rodiči.
Klidně nechám sežrat i několik výtěrů.Mladé s rodiči lépe rostou,jsou vitálnější atd.(odstavuji od rodičů ve stáří 3-4 týdny po rozplavání)-potom taky páry odchované rodiči,se lépe třou,nepožírají jikry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 13:38 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: cichlida1
Ja si myslim, ze v akvariu nad 100l se 2 pary uplne odepisete zajimave pozorovani. Mam zkusenosti se 6 pary ve 300 litrech (150x40x50), souboje byly na hranici teritorii a ani jsem se nepripravil o vytery. Takze muj nazor je, ze do nadrze nad 60l proste 2 pary dat muzem, aniz by jsme se o neco pripravili. Samozrejme je nejake rozdeleni teritorii vysokymi rostlinami podminkou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 12:10 Mato00
Pre dva pary staci aj 120l!pokial bude clenite dno a ukryti+zarastene akva nebude problem!Ramirezky nie su az take agresivne ako napr.ostriezik purpurovy!
Re:Nobody pri paroch uprednostnujes umely odchov alebo nechavas s rodicmy? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 09:22 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
2 párum by měla stačit i 300L, ale dostatek utesu, a jiných schovávaček. A pár by se neměl poprat.Ale při tření by s 2 párama asik byl problém.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 23:01 Muž Primainfo [6] – Re: Nobody
Pro pár ramirezek jo, otázka ale stojí: kolik je optimální pro dva páry, aby se v nádrži nepobily. Pokud zrovna není k dispozici 450ka jako u Dahaka, holt někdo má kliku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 22:36 Nobody – Re: Primainfo
Jj.Pár ramirézek,pokud je chceme odchovávat,stačí 30l.Pak další nádrže pro potěr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 21:46 Muž Primainfo [6] – Re: cichlida1
Zajímavý názor. Někdy je lepší taky trochu číst a pak až psat. Komunikace pak půjde snadněji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 17:12 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
Ale tak proč řešíte kolik páru dát do akvárka?? tak snad jim stačí 100L jednomu páru. tak je dám každej pár do 100L akvárka ;-) a nebudu řešit kolik páru do akva.... jeden pára konec.! (Muj názor)a 72 L, 2 Ramirezkám stačí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 15:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Primainfo
Podle toho kam je dam ale asi pujdou do 450tky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 11:46 Muž Primainfo [6] – Re: Dahak
Jasně. Jak máš velký akvišo - na dva páry Ramirezek, aby se nepotloukly. Mě se moc líbí a uvažoval jsem ještě o jednom páru, ale nevím, jak by to ustály v 125L akvarku. Jestli to není malé, aby byly v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 20:57 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Primainfo
Ja to nebudu brat podle ruznejch rad co jsou na netu spis se spolehnu sam na sebe a budu je hodne pozorovat.Podle chovani a vykalu se da snadno urcit jak na tom ryba je.Zatim to vypada dobre samice se ladujou a samci si vyrikavaj kdo ze je ten dominantni.Pocitam ze kdyz to vydrzi 10-14 dni tak je prelovim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 20:33 Muž Primainfo [6] – Re: Dahak
Můžu se zeptat, jak dlouhá se ti jeví optimální karanténa pro ramirezky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 18:31 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Tak jsem si kvuli vam koupil taky dva nadherny mlady parecky.Pani v obchode byla tak moc sikovna ze mi chytla dva uz vybrany pary co si hlidaly kazdej jeden kout akva.Zatim jsou v karantene pak pujdou asi k diskum jako likvidatori ancistrusiho poteru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 16:25 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Primainfo
Pro vytery je nejlepsi destova voda, musi mit ale ph nad 5,5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 15:43 @ – Re: Primainfo
samozrejme....jikry potrebuji mekkou vodu a tu sem tam nemel...Jikry by se meli prendat ,ale to sem nedelal protoze sem se chovem Ramirezek nechtel zabyvat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 14:16 Muž Primainfo [6] – Re: @
Moc nerozumím tomu, proč ty jikry zplesnivěly? Jako tím, že byly ve společné nádrži??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 12:59 @ – Re: Unnamed
ja teda vzdycky mel klasiku ze samicka stala jakoby v rohu nebo stranou a samecek utocil na vsechny okolo jako smyslu zbavenej....jinak se mi ramirezky vytirali ve spolecny,kde sem mel tech paru pet a kazdej si nasel svoje mistecko(kaminek) kam daval jikry a celou dobu nez zplesniveli je hlidali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 07:01 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Primainfo
Teprve po prvnich uspesnych vyterech, kdy to nesezerou, poznas, ze jde o harmonicky par, v pripade dalsi rozmisky udelej to, co jsi udelal ted. Je to nej zpusob, jak je dostat k sobe. Nejlespolehlivejsi zpusob, jak poznas ze to je parek, je ze oba prohaneji ostatni ryby po akva a sami se moc nezahaneji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 23:14 Muž Primainfo [6] – Pokračování "Love story"
Pro ty, kdo zajimá, jak to zatím všechno dopadlo: Ráno jsem vypustil ramirezku z basy. Bylo vidět, že ji noc o samotě nebyla příjemná. Opatrně projížděla akva, ramirezák se přes noc hezky vybarvil a pak se před ni naparoval. Od té doby zatím v pohodě jezdí spolu, tak jako po celou dobu, kromě posledních dvou dnů, kdy ho zlobila. Takže doufám, že jsou párek X-) a věřím, jak říkáme v Čechách, v happy end. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 21:01 Mato00 – re:primainfo
Ahoj rozbehla sa tu pekna tema!Ale nebude ty jedno, ze ci su to dva samce alebo par?Ajtak ten par nebude harmonicky!Aj ked sa vytru nebude im to asi klapat! :-O Ryby do chovu sa vyberaju sami!Tak myslim, ze tu nie je co riesit! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 20:43 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: pavliina
Ja vyfotil samce a mel nacervenale brisko! Ale rekl bych, ze na 90% je to parek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 13:19 Muž motýlek [275] – Re: Primainfo
pokud je samička dominantní, velmi pravděpodobně bude problém s odchovem ... nejspíše si na jikrách budou pochutnávat :-( ... ale můžeš mít štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 08:23 Žena pavliina [50]
Párek! ano Na prvním obrázku je ramirézka s růžovým bříškem - to samec nikdy nemá a na druhé fotce je ramirézka s delšími prvními 3 paprsky - u samiček vyloučeno. Co dál řešit? Ukázkový páreček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 23:49 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Nobody
V tomhle se shodnem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 23:46 Nobody – Re: Sid
U cichlidek závoj-to musí být hrůza.Jako dravci se už neuplatní. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 23:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Nobody
Tohle není moje parketa... :-)
Ale ramirezky poznám a ty co jsem viděl, byly závojové, až hrůza. (Moc na mne dojem neudělaly... :-O )
Jsem rád, že nejsem sám, kdo je viděl. Sprachys! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 23:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Primainfo
Moc na mne nedejte, jsou tu povolanější. (Ale jinak pro mě pár.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 23:29 Muž Primainfo [6]
Chlapi, moc mi nepomáháte. Potřebuji rozlousknout hamletovskou otázku. Párek nebo dva samci? Dííííky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 23:20 Muž Sprachys [48] – Re: Nobody
sid ma pravdu... videl sem zavojovy ramirezky... tusim ze to bylo v liberci v superzoo v tescu nebo v hradeckym superzoo taktez u tesca ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 23:18 Muž Primainfo [6] – Re: Sid
Side, máte stejný názor jako Dahak a Nobody? Nemám párek, ale dva samce?? :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 23:14 Nobody – Re: Sid
Zatím jsem neměl možnost ji vidět.Ani se nějak neobjevuje v nabídkách.
Závoj u jaké formy?U Asie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 23:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Nobody
Existuje závojová forma. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [176] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=8751