Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:34 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: simule
Ty tvoje "parničky" vzniky od slova "pařit" nebo od naší známe "parmy"? Jinak ten sumeček je vážně úlet, jestli je to pravda. On by tam sice nedorostl ani do té spodní velikostní informace. Spíš se brzo odporoučí.

To dno by se vyměnit dalo. Ryby můžou být pár dní třeba v kýblu nebo nějaké jiné nádobě. Krátkodobě prakticky všechny ryby vydrží pár dní ve stísněném prostoru. Mezitím to přezaložíš. Vodu můžeš z části použít původní a filtr zaběhnutý už stejně asi tak nějak máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:30 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: Urtman
Teď mě asi ukřižujete, ale nevím , který to je, ale ten černý to nebude..aspoň podle fotky. Jo a myslím tu 60l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:24 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: simule
Ale dno přece měnit nemůžu..to přece není jen tak jednoduché a to by už byli moje 3 kameny a rybičky nemám komu podarovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:22 JoKa Re: simule
Nejvíce mě pobavil 2x šnek, jak si je počítala? :-)

Ne teď vážně, potřebuji ještě dvě doplňující informace. Jedná se o tvé 60 litrové z prezentace?

A ten sumeček, co píšeš a máš uvedeno v prezentaci, je opravdu tento?
rybicky.net/atlasryb/sumecek_cerny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:19 Žena simule [58] - Miniakvária – seznam ryb
2x Dánio pruhované
1x panceřníček
8x parnička mechová
2x Paví očko
1x Sumeček a 2 šneky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:17 Muž acik [416] Re: simule
Je chyba tvoje,ale i chyba akvaristik,protože ty zajímá jen prodej/výdělek,ale nestaraj se o zákazníky a nesnaží se jim poradit... naštěstí jsou i akvaristiky opačného případu :)
u nás v akvaristice je jedna prodavačka a jeden prodavač, ona čumí neustále do mobilu, asi zavísla na facebooku,říkáme ji s kámošem blbka,prodavač strááášně chytrej,snaží prodat nějaké vodičky na vytvoření brčálníku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:15 JoKa Re: simule
Nevěš hlavu, chyby děláme všichni... A ve tvém případě se dá vše zachránit... Tak co v tom akva teď aktuálně máš? Ale vyjmenuj všechno a na nic nezapomeň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:11 Žena simule [58] - Miniakvária
Jejky až tak..no a co ted? Některé rybky jsem už měla a pořídila si parničky a právě toho panceřníčka :-( No teď jsem hledala jakého vlastně mám a bude to asi ten Pancéřníček Sterbův a máte pravdu hejnová rybka. No tak to dopadá, když je člověk blbec a nejdříve pořizuje a pak teprve čte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 21:57 Muž acik [416] – Re: simule
máš i moc hrubé dno pro takové ryby jako jsou panceřníčci/panceřníčka,jak se to špatně i píše coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.12.2013 21:54 R Muž romant [27983] Re: simule
Tak bude nejlepší, když jsi si vědoma ne příliš optimální skladby, nejdříve pořešit ten stav současný a potom teprve uvažovat o nějakých doplňovačkách. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2013 21:52 Muž acik [416] Re: simule
1x panceřníček ??? to je hejnová ryba :( tam bych rozhodně přidal 5 kousku aspoň... chudák malej,klidně ho koupím od tebe... dám ti kilo za něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 21:49 Žena simule [58] - Miniakvária – jaké rybky?
Mám už měsic akvárko a nějaké rybky, ale chci se zeptat jestli bych mohla ještě nějaké přikoupit a hlavně jaké a kolik. Sestava rybek není ideální to vím, ale přesto.. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 20:12 R Muž romant [27983] Re: kolzik
Třeba partu 6-8 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda , endlerek zprvu 2 kluky a 5 holek, oni se namnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:57 Muž kolzik [3] Re: Designer
no je mi to jasné, že jsou to bordeláři. Ale ta Živorodka Endlerova, jsem četl že je menší bordelář :-) a jsou přizpůsobivé do menších akvárií, ale jaký počet a co k nim přidat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2013 19:46 R Muž romant [27983] Re: Designer
Endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Ono to pri rozumnem poctu kusu neni zadne drama, ale je fakt, ze tezko muzeme vedet, jak peclivy akvarista z tazatele bude a jestli dokaze zajistit patricnou peci, udrzbu, hlavne vymeny vody, protoze urcite ji zivorodky vyzadovat budou.

Myslim ze se to da, ale je to spis dotaz na uzivatele kolzik. Jsi si jist, ze se budes opravdu dobre starat a ze Te to neprestane rychle bavit? A dokazes pocty ryb udrzet i za cenu, ze Ti to bude rvat srdce, kdyz si jich az tak moc nemuzes nechat?

EDIT: Chtel zivorodky a tak bych ten muj dotaz na peci bral opravdu vazne. Jestli jsem neco nepominul, vetsinou si zacatecnik poridi ty nejbarevnejsi, pro nej nejhezci, a tam o rozmetani hnoje nouze nebude. Nebo je neco barevneho, zivorodeho, co nerozmeta az tolik hnuj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:32 R Muž romant [27983] Re: Designer
Jirko, platy do 50 litrů nee, to není dobrá rada. To bude za chvilku akvo plný malejch telátek rozmetajících hnůj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kolzik
Pokud chces nejake hezky barevne rybicky, muzes si vybrat ze spousty barevnych variant rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita .

A zbytek uz je tam napsan, vcetne toho, at si das pozor na prerybneni. Zacni mene kusy, treba jen dvemi samicemi a samcem, at si z mladych muses jeste nejake hezke nechat.

Co mohu doporucit, nemichej barvy, a vem si nejake barvne ciste (ne kazdou jinou), ne nejaky mix. Nekomu se to muze libit, ale kdyz Ti plavou same stejne barevne ryby na zelenem pozadi rostlin, je to proste super pohled a navic barevne krizence malo kdo chce, vsechny stejne v nejake ustalene barevne variante udas snaz (je to vetsi radost, nez mlade dat nekomu ke zkrmeni).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:22 radim Re: kolzik
čau, ja ti poradím... Otevři např. zdejší atlas a podívej se jaké jsou možnosti. Malých živorodek a jiných rybek je hodně. Přece nechceš, aby ti tu někdo vymýšlel celo osádku... Podivej se, napiš co se ti líbí a poradit ti bude mnohem snadnější;-) jen mě napadá asi 10 možností co tam dát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 18:19 Muž kolzik [3]
Prosím o radu, jaké druhy a cca počet rybiček do 60 litrového akva. Chtěl bych rád nějaké živorodky. Děkuji moc. Budu hrozně vděčný za radu. :-( :-( :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2013 10:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: malyLibor
A ja to zase myslel tak, ze pro mnoho z nas jsou ty jeho ryby ty nejhezci, at si jsou jake jsou. Mel jsem tam dat nejaky potouchly smajlik pivo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2013 00:14 Žena baletka [624] Re: malyLibor
No jasně. Pro každého dle jeho vkusu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 00:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
To byl jen příklad, jak bych si takové akvárko zařídil já, kdybych měl takového prcka... dají se dát i jiné rybky... jednodruhovka galaxek, nebo jak psal Designer - samečka a dvě samice bett a k nim hejnko Hengelek nebo Espeho razborek... Ale pro mne nejhezčí by byly právě ty krásně červené maculátky a čichavci medoví....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 00:06 Žena Kate127 [74] Re: baletka
Z toho se dá určitě něco vymyslet :-) mě se libí i sestava, kterou mám teď. Problém ovšem nastává s těmi platami, které opravdu už tvoří hodně detritu a stále se mi množí a zase je mi líto si do akva pořizovat nějakého "dravce", abych zabránila přírustkům. Což jsem samozřejmě mohla dříve nebo později čekat, tak proto ta změna.

Musím teď darovat nebo prodat platy a pak můžu vymýšlet dál :-) Každopádně díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 00:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Designer
Promiň, nemyslel jsem to ve zlém... já to mám prostě tak, že mně se líbí, když ryby vypadají co nejvíce jako přírodní. Někdy volím příliš expresivní výrazy, zapomínám, že jsou lidé, kteří mají rádi akvária poněkud jiná než já. Nechtěl jsem tě rozhodně naštvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 23:59 Žena baletka [624] Re: Kate127
Já třeba ne, já jsem šla po těch 75l. Ale ani to není extra velká nádrž, třeba právě pro ty vysokoploutvé nedostatečná, myslím. Jedině pro jeden samostatný pár a to ještě na hraně. Já osobně bych dala na MalehoLibora. Asii bych sice organizovala malinko jinak, ale ten jeho tip se mi zdá elegantní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 23:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
Ano, akceptovalo se 75 litrů než jsem se podíval do její prezentace. To akva je klasická 54litrovka - 60x30x30cm.
Nicméně holka místo aby načerpala něco pozitivního, tak bude zase hledat chyby na jiných. Tohle není nic pro mne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2013 23:35 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kate127
Tak to zas ne, těch 72 litrů se akceptovalo, ale stejně si pro pořádek doplň u prezentace zbývající rozměry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 23:34 Žena Kate127 [74] Re: MichoCZ
Ano mám tenhle rozměr, když odečtu nějaké mm sklo. Díky. Prezentaci už delší dobu neupdatuju, neboť nestíhám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 23:33 Žena Kate127 [74] Re: baletka
Jj to je ono, všichni se začali fixovat na to, že mám litráž 54l. Chápu, že pro někoho, kdo má velké akva o 200l, těch 20l nehraje roli, ale myslela jsem si, že se třeba dozvím nějaký zajímavý nápad na novou osádku :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 23:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Ještě jednou se nad tím zamýšlím a možná má holka pravdu. Pokud by to akva bylo 60x30x40, tak má 72 litrů. V prezentaci má ostatní rozměry jako 0, takže těžko říct. Ale doplnit by to mohla ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 23:10 Žena baletka [624] Re: Kate127
Drazí zkušení akvaristi,
poradíte mi jaké ryby do mého akva? Má cca 75l a jede už přes dva roky.
To jsou ty informace, které nemáme???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:56 Žena Kate127 [74]
Děkuji všem za názory, je fajn, že bez jakýkoliv informací již víte, jakou mám litráž akva, takový servis člověk jen tak nenajde potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:37 Žena baletka [624] Re: Designer
Já naprosto souhlasím. Altispinosy bych do tohoto akva vynechala. Co párek pestřenců? S těmito rybami nemám zkušenosti, nevím, zda jsou to takoví cíťové, jako JA cichlidky. A když už cichlidky, tak třeba Borelli, to by, myslím si, šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 17:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: malyLibor
Cichlidky vysokoploutve bych vynechal uplne stejne jako Ramky.

A ty barevne zrudicky u Ramek, nebo jaks to psal, to Ti neodpustim :) . Mam totiz jen "barevne krizence", ktere jsem si sam odchoval, a hezci Ramky jsem jeste nevidel.

Hezky samec a dve samice Bettek a je to pro 54l super. Mam to tak. Staci si dobre vybrat kusy, bud stejne barevne, nebo kazdou jinou, pokud ma nekdo rad cirkus. Navic takove akvarko ani nevyzaduje moc pece, spis dohnojovat, kdyz je vic rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 16:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
To se neomlouvej. Ale neraď ramirezky začátečníkům, není to dobrá rada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 10:32 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Nejlíp změřit tu vodu a případně naředit aby se trošku zvedl rádius potenciálnách ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 10:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
Ano, s tím naprosto souhlasím, dokonce se snažím dávat do jednoho akva nejen rybky z jednoho kontinentu, ale i podobného typu vody - jiné prostředí vyžadují rybky z malého potůčku někde v džungli, jiné z malé bystřiny v horách a zase jiné z okrajových partií nějakého veletoku.
No vidíš, vody ze studny jsem si nevšiml zase já :-) Ale jaké rybky do tvrdší vody do takhle malého akvárka? Kromě malých živorodek mne nic nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 09:09 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Asi jsi mě špatně pochopol s těma dániema, parmičkama a podobně. Jmenoval jsem je jako zástupce asijského kontinektu. Jinak jsem moc rád, že máš stejnou filozofii jako já. Nemíchat kontinety mezi sebou.

Tím, že používá vodu ze studny, tak bude asi fakt lepší ryby do tvrdši vody a to se o Americe moc říct nedá, takže by Asie mohla být lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.11.2013 01:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kate127
A ty si prosím nenamlouvej, že jsi koupila ramirezky ze špatného chovu. Přiznej si na rovinu, že jsi jim nebyla schopna zajistit vhodné podmínky pro život a proto zdechly. Každý udělá někdy chybu, obzvláště v začátcích. Důležité je si tu chybu uvědomit a poučit se z ní. Pro mne by poučení ze tvého akvárka vypadalo následovně - pokud bych chtěl něco změnit, postupoval bych takto:
1) rozdal či prodal bych všechny platy a 3 týdny po sobě bych co týden důkladně odkalil akvárko
2) vzal bych si metr, akvárko si změřil, podíval se do sešitu matematiky ze třetí třídy a spočítal bych objem akvária podle vzorce na výpočet objemu kvádru - tvoje akvárko nemá 75 litrů, ale 54, přepočítej si to a uvidíš.
3) do takhle malého akvárka už jsou ty neonky, co máš, docela na hraně. Sama vidíš, že nedrží hejno a nic. Asi bych se je taky pokusil prodat, a i ty pancíky bych někomu věnoval - ani pro ně to není optimální akvárko.
4) máš volné akvárko a můžeš se rozhodnout, co s ním. Podle mne jsou dvě cesty - asie nebo amerika. Amerika by byl pár nebo skupinka 1 samec + 2 samice některé z cichlidek, které jsem zmínil v předchozím příspěvku, a k nim 18ks neonek modrých nebo teter žhavých či ohnivých. Jen jedno hejno a uvidíš, jak akva prokoukne.
Druhá možnost (do které bych šel asi já) by byla ta Asie. Tam bych si pořídil tak 20ks Boraras maculatus - razborka trpasličí, a k ní 2 páry čichavců medových a pro zpestření 15 ks krevetek red cherry.
Ať se vydáš tou nebo tou cestou nebo si zvolíš nějakou jinou, pamatuj, že v akvaristice se nevyplatí spěch, že je dobré si vše promyslet a pokud ti nějaká rybka umře, nepřemýšlej nad špatným nákupem (i když i to se může stát) ale především hledej chybu u sebe, jestli jsi nějak nezanedbala základní údržbu akvária.
A pamatuj na predátorova slova: Méně je někdy více. Ten kluk má často pravdu.
Ať se ti daří a máš z rybiček jen a jen radost.
A tento příspěvek neber prosím jako hubování, tak není myšlen. Byl myšlen jako pokus otevřít ti trošku víc akvaristické oči. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 01:41 Muž malyLibor [5371] - Asie
No, já nevím.... Všimli jste si někdo, o jakém akvárku se tady mluví??? Má 75 litrů, a to kdoví jestli. Tam nepatří ani dánia (s výjimkou galaxy) ani parmičky (snad s výjimkou tytejky)... Prostě je to sakra malé akvárko. I pro neonky je to tak na hraně. A predátore, chlape, mám tě rád, ale jestli nepřestaneš pořád básnit o těch ramirézkách, tak ti asi příště na burze narazím na nos trubičku se šlehačkou... nebo něco horšího. Ramirézky jsou z cichlidek jedny z nejnáročnějších a ty dnešní přešlechtěné hrůzy modré, kobaltové a jak různě to ti znetvořitelé nazývají jsou ještě horší! Já vím, že spoustě lidí se tyhle zrůdičky líbí, ale pro nepříliš zkušeného akvaristu je to celkem jistá mrtvolka. Jsou mnohem krásnější cichlidky, které se dají s rozumnými spolubydlícími v takto malém akvárku chovat. Třeba nápad 15 (možná i 20) neonek a skupinka 1 samec + 2 samice cichlidek kakadu by mohlo být pěkné akvárko, za předpokladu, že bude osazeno nějakými zajímavými rostlinami. Ale jsou i další krásné a méně náročné cichlidky než je ramka. Např. vysokoploutvé, borelliho... akarka zelená, akara zlatá... to vše se dá v pohodě chovat s hejnem neonek, jsou to krásky a při běžné péči o akvárko to nemusí ani méně zkušený akvarista hnedle splachovat do záchoda jako ramirézky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:49 R Muž romant [27983] Re: MichoCZ
Taky nemám na mysli dlouhoploutvé varinty, beťákovi k tomu aby aby si jich všímal více úplně stačí ten jejich čilej pohyb a to občasný se přišmrncnutí ocáskem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:40 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: romant
To byl příklad. Nejsem zastánce servat všechny kontinetny dohromady. Jinak dánia jsem myslel obyčejné varianty. Dlouhoploutvé varianty se mi moc nelíbí. A asi ani těm rybám se to dvakrát nelíbí. Plavou tak jaksi divně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:40 amrtin Re: romant
Ale třeba parmička zlatá je s beťákem v pohodě,to je pohodová rybka,to čtyřpruhá je jiná liga :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:34 R Muž romant [27983] Re: MichoCZ
Beťáka, parmičky a dánia, no sice jeden kontinent, ale parmičky budou pokukovat po beťákovejch polutvích a taky po třepetajících se ocáscích dánií a to se nebude(spíš bude) ani beťákovi moc zamlouvat, to bych neviděl jako dvakrát funkční osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 16:54 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kate127
Proč těch neonek ne zrovna 15? Jinak asi by se s beťákem snesli, ale příjde mi to lámání přes koleno - Jižní Amerika/Asie. Beťáka bych si dokázal představit v akva s nějakýma razborama, dániem, parmičkou nebo tak. K tetrám to na můj vkus moc není. Ale každý co má rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 16:49 Žena Kate127 [74] Re: MichoCZ
Jj měla jsem ramirezi. Obvykle jsem je koupila takové hodně malé z chovů, které asi nebyly uplně ok a jeden sameček měl bohužel něco s okem - furt mu jakoby lezlo ven až umřel :-( ale ted uz nevím jestli jsem v té době neměla už ty platy pak. Chtěla jsem, aby to bylo takové živější.

S těmi hejny máte asi pravdu... A snesla by se kombinace neonky 14, pár cichlidek, a samec bojovnice? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 16:44 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Kate127
Souhlas s MichoCZem, dvě hejna je podle mě na to akva hodně :-) Někdy je mín víc :) tohle je ten případ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2013 16:39 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kate127
Nápad dobrý, ale lepší se držet jen jednoho hejna. Vypadá to pak tak nějak konzistentněji. Kdybys měla 300+ tak by se o dvou hejnách dalo uvažovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 16:37 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kate127
Teď koukám, ty už jsi ramky měla že? Copak se jim stalo? Jinak zkus ty kakadu v kokosu. Mám taky doma pár ramek asi půl roku a nic se neděje. Jikry jsem ještě neviděl. Ale donesl jsem si kakadu a za týden byl potěr. Sice jsem ho neodchoval, ale mám z nich mnohem větší radost. Navíc na burze seženeš živé a mražené krmivo, které běžně v obchodě není. A spousta prodejců je z Ostravy, takže tam je docela nábuch určitě. Jinak v sobotu je Brno a příští sobotu by měl být Zlín kdyby sis chtěla udělat výlet ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=3951