Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 108 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 20:21 Žena danio [587] - Miniakvária – rybky do 63 litrů
Ahoj, mám v akva (Ordinárium) 7x Boraras maculatus, 2x Otocinclus affinis a 1 Corydoras habrosus. Všechny rybky jsem si vzala od přátel, co museli zrušit miniakva. A teď dotaz - určitě bych chtěla dokoupit tak 4 pancíky, aby ten chudáček nebyl sám. Ty borarasky jsou docela dost plaché, tak teď nevím, jestli jich cca 6 dokoupit (vylezou?) nebo k nim vzít 6 - 7 razbor hengelových, co jsem chtěla už při původním založení akva (5. 9.). Co poradí zkušenější? :-) Víc ryb nechci, už takhle to bude asi lehce přerybněné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 19:36 R Muž romant [27987] Re: Filip980
O.K. Já perleťáky považuji za nejmírnější čichavce, tak jak mě prošli akváriema a to že nejsou dobarvený je jenom otázka krmení, když mají přísun živýho, tak se dovedou vybarvit pěkně do červena, tedy kluci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 19:32 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: romant
Mě se celkově líbí víc ti modří. A vzhledem ke zbarvení, tak málokrát tady vidím plně vybarvené čichavce perleťový, kdežto ty modrý jsou krásně zbarvený skoro u všech. Když jsem měl oba druhy tak perleťák byl takový plašší než ten modrý. Ale je to jedno, právě proto píšu, že je to na něm, jak si vybere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 19:28 R Muž romant [27987] Re: Filip980
Filipe, nedá mě to, abych se nezeptal, proč doporučuješ spíš ty čichavce modrý, než perleťáky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 19:14 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ranep
Pokud chceš mít krevetky red cherry, tak nedoporučuju ani čichavce, ani rájovce, ani kakadu. Nakombinovat kakadu s čichavcem by šlo, já bych doporučil čichavce modrého než toho perleťového, ale to už je na tobě. Co se týče parmiček černopruhých tak těh stačí ten pár, taky jsem je měl jen v páru a bylo to v pohodě. Pokud by tam bylo 10 ks neonek, 1 ancistrus, 2 parmičky, 3 kakadu a pár čichavců, tak mě to zas tak přeplněné nepříjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 06:56 RAP Re: ranep
Rájovci se drží většinu času v horní části akvária, je to labyrintka.
Krevetky by se lehce staly přilepšením k jídelníčku většiny větších ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 01:35 Muž ranep [0] – Vhodná volba?
Ahoj, poradí někdo s výběrem do nového 125L akva (viz. moje prezentace). Čistý objem asi 105-110L.
Po dvou týdnech od založení tam půjdou záběhové ryby: dvě tetry průhledné (na dožití; vím o tom, že je to hejnová ryba, ale už je nechci dokupovat) a samička ancistrus sp.
Teď ale co po měsíci? Osazenstvo plánuju rozšiřovat postupně a opatrně, ptám se zde spíše na cílový stav. Ryby by se měly snášet a rád bych "vyplnil" všechny části akvária, tj. měl ryby jak do spodní, střední tak i horní části. Zdejší atlas jsem prošel mnohokrát a zkoušel jsem i fóra, kde je ale informací tolik, že se člověk rychle ztratí. Proto zkusím konkrétní dotaz s tím, že už jsem svůj výběr značně zůžil (ale nebráním se alternativním návrhům). Ještě podotýkám, že jsem začátečník a druhy náročné na chov zatím nechci riskovat a ani se zatím nechystám na odchov.

Žena chce hejno neonek červených (asi 10), já bych rád parmičku černopruhou (páreček nebo 1 samec a 2 samičky). Když bude jen páreček, nebude to vadit? Zdejší atlas uvádí alespoň 4 kusy a hned dodává, že s párem taky není problém, tak nevím.
Při použití orientačního vzorce 1cm ryby = 1L má teda základ 10*4.5 + 3*10 + 1*10 (tetry už úmyslně nepočítám), tj. 85L.
Rád bych ještě doplnil nějaký výraznější druh/druhy.
Uvažoval jsem o:
- cichlidka kakadu, 1+2
- rájovec dlouhoploutvý, 1 samec + 2 samičky
- čichavec perleťový, pár

Neonky i parmička okupují prý střední a dolní část nádrže.
Rájovec se drží ve středu, ale bývá prý agresivní, takže si s ním nejsem jist. Ale zase je nenáročný a dlouhověký.
Kakadu - celá nádrž, ale převážně dole. I když je menší, přijde mi hodně atraktivní (forma triple red) a teoreticky by se dal i odchovat přímo ve společenské nádrži. I kakadu může být při tření agresívní, ale zdá se, že se spíš brání, než že by cíleně útočil po celém akva.
Čichavec je z nich největší a drží se v horní části a je to klidná, ale zase údajně lekavá ryba (konflikt s divokostí syna :-) ).

Tak teď babo raď. Atlas je jedna věc, ale co praktické zkušenosti? Kterou z výše uvedených alternativ byste doporučili a proč? Popř. šlo by i zkombinovat třeba čichavce s kakadu? To už je ale dalších 2*10+3*6=38L, spolu s neonkama, parmičkama a ancistrusem už jsem na 123L a to už mám teda přerybněno, aspoň čistě matematicky vzato. I prakticky (a vzhledem k poměrně hustému osázení)?

Jo a ještě jsem zapomněl, že bych časem do tohoto akva rád i krevetky red cherry. Na ty je zapotřebí počítat kolik litrů? To jsem zatím nikde nenašel. A výše uvedená skladba ryb je ok? Nebudou někomu za potravu? Kakadu?

Za názory budu vděčen a předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 12:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl + romant
Kluci, já vám věřím... a s importama nechci nic mít. Tedy s importama z Aie. Mám slíbené (a snad se mi podaří je z něj i vydindat) čichavce medové přírodní variantu od našeho chovatele. Já sice proti šikmookým nic nemám, dokonce musím přiznat, že se mi šikmooké holky i dost líbí... ale přesto u rybiček dávám přednost tuzemským odchovům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 12:14 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Nedoufej a věř svému jmenovci, ví o čem píše, taky jsem měl tu čest s importovejma čichavcema a se zlou jsem se na 22 stupních potázal, což mě v pohodě snášejí tuzemský perleťáci. Konkrétně se jednalo o čichavce zakrslý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2012 12:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Importoví tuto teplotu v pohodě nesnesou! Takže vybírat. Importy si nesou choroby, které s nízkou teplotou propukají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 12:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
No, ti čichavci v pohodě snesou 23°C (aspoň doufám) a kardinálky taky... nicméně časem (řádově týdny, nebo řekněme do konce roku) půjdou kardinálky do 112l bez topení, jen pro ně a pro krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2012 11:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Asi ano, i když těch samců je dost. Ovšem oni si svůj rajonek v té ploše najdou a překážet si nebudou. Ovšem ta holka co nedá má většinou fakt smolíka...Takže klidně samic více. Je teda pravda že z těch prcků jsou nejagresívnější zakrslíci...
Teď jsem to ještě jednou přečetl...teplomilní čichavci a k tomu kardinálky? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 11:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
A myslíte si, že pro chov ve 300 litrech by byla v pohodě skupinka 5+5? Jde mi o čichavce medové, se kterými doposud nemám žádné zkušenosti. V akva budou největšími rybami, další osazenstvo Betta albimarginata, kardinálka čínská, později i vietnamská, Boraras urophtalmoides a maculatus a mřenka annamská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2012 06:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Když narazí "sexouš" na "netýkavku", tak to tak neplatí. Nedá mu, tak ji klidně i ubije. Proto je dobré chovat tyto malé čichavce nikoliv v páru, ale 1+2až3. Je zajímavé že pro samotný odchov si s tím hoch žádné štráchy také nedělá a klidně se do jednoho hnízda vytře se dvěmia samicemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 00:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: marianhodon
větší druhy čichavců mohou být v malém akvárku agresivní, ale malí čichavci (konkrétně trpasličí a medoví) mohou být i v akva vaší velikosti, agresivní nejsou, jen od hnízda odhání jiné ryby. Pokud dáte rybky tak, jak jste psal a jak jsme vám radili, bude to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 20:39 marianhodon Re: soubi
ďakujem :-)
lebo niekto mi spominal ze su v obdobi trenia agresivne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 14:28 Muž soubi [32] Re: marianhodon
taky jsou pohodové vrčivky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 10:21 marianhodon – ryby
a tie cchavce zakrsly alebo to je jedno nemaju ine druhy cichyvcu ine povahove vlsatnosti????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2012 21:56 R Muž romant [27987] Re: marianhodon
Krunýřovci jednopruhý jsou hejnový rybky, tak by to chtělo 6-8 kousků, aby to byla správná parta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 21:51 marianhodon – ryby
a mozu byt 2 prisavbiky jednopruhova 2 prisavniky obycajne a sest panciernickov n dnes s rozmermi 100x30???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 21:01 RAP Re: marianhodon
Mohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 20:28 marianhodon Re: marianhodon
teda myslim prisavnik obycajny a prisavnik jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 14:22 marianhodon – ryby
no ja zakladam uplne nove akvarko a ostali my zo satreho dva prisavniky tak preto sa pytam mohli by byt spolu tie krunyrovce a prisavniky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 14:09 marianhodon – ryby
a nei su na chov tazke tie kakady alebo te krunyrovec jednorpuhy???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 12:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: marianhodon
Místo ancíků bych ti doporučil Otíky rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy Jsou menší a lépe ožírají řasu na listech rostlin a nežerou rostliny. Těch bys mohl dát 6, jsou to hejnové rybky jako pancéřníčci. A guramy buď trpasličí, nebo medové... ale guramy jsou z Asie, ostatní ryby máš z Ameriky, co takhle místo guram párek nějakých pěkných cichlidek? Nebo raději samečka + 2 samičky? (např.cichlidka Borelliho, kakadu, Ramirezova...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 21:06 R Muž romant [27987] Re: marianhodon
Přísavníky(klasický ancíky) raději jenom dva a ty čichavce zakrslý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 21:01 marianhodon – ryby
chcel by som sa spytat ci by mohlo byt 110l akvarku 10 neoniek 6 panciernickov 4 prisavnikov a par guram????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.10.2012 10:18 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: malyLibor
ta sestava, co sis vybral, by byla možná, ale do akvária o minimálních rozměrech 150x50x60(dxhxv)
Já myslím, že by Tomas11 s tou kombinací anténovci x neonky neuspěl ani v sebevětším akvárku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 06:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
smich Nemusí, často tak ušetří za žrádlo hop ...jen to pěkně nevypadá pro zákazníka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 06:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomas11
Tomas11 napsal:
To je všehovšudy 80 cm ryb na 120 l - počítám s tím že rybky samozřejmě vyrostou a snažim se zachovat pravidlo 1cm ryby = 1 litr


Myslíte, že by tato kombinace byla reálná? Děkuji moc!


Už jste byl odeslán zpátky do atlasu, já dodám:zapomeňte na pravidlo 1cm=1litr...Hlavně když nakupujete ryby malé...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 22:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tomas11
Tomáši, romant ti dobře radí... ta sestava, co sis vybral, by byla možná, ale do akvária o minimálních rozměrech 150x50x60(dxhxv), ale ani o kousíček menší. Ti krunýřovci dorostou například běžně 70 cm....
A ještě jedna věc - pokud uvidím v akvaristice, jak rybičky trhají svoji kámošku na kusy, tak si u nich už nekoupím ani žrádlo pro psa... Neříkám, že se nemůže stát, že rybka uhyne, ale podavač ji musí ihned odlovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 22:52 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Tomas11
počítej znovu ;-) ve 120L akvu bude cca 100L vody, a koupíš rybky v celkové délce 80cm... Jenže většina tebou vybraných ryb docela dost naroste..

Neonky dorostou cca 5cm, to je 50cm.
Anténovci dorostou i kdyby málo, tak 10cm, to je 30cm v součtu.
Krunýřovec velkoploutvý doroste klidně i přes 30cm.
A blablabla skáláři, čichavci atd... Taky dorůstají přes 10cm

no prostě nemůžeš vybírat rybky podle prodejní velikosti.
To tvé akvárko je z těch ryb co sis vybral vhodné tak maximálně pro jeden pár čichavců nebo skupinku 1+3 bojovnic a k nim hejno neonek (nebo jiných teter, popřípadě parmiček)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2012 22:09 R Muž romant [27987] Re: Tomas11
Tak znovu. Do atlasu a podívej se na nároky jednotlivých zamýšlených ryb a budeš třeba překvapen jaký telátka si vybíráš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 22:07 Tomas11 – Sestava rybek
Zdravím, mám 120 l aqva a přemýšlím o nějaké pěkné kompozici rybek...
Potom co jsem prošel skromnou nabídku rybek v Jihlavě jsem došel k následující sestavě:
hejno červených neonek 3cm 10ks
na dno anténovec barevný 5cm 3ks
na dno krunýřovec velkoploutvý 5cm 1ks
Potom bych chtěl nějaké větší dominantní rybky - celkem mě okouzlily velké černé skaláry (cca 15cm), pokud bych koupil 3 malé 4cm, zvyknou si na neonky a nebudou je žrát?
A pak jsem si ještě vymyslel na "dekoraci" párek Čichavců modrých 5cm a jednu bojovnici - ty poslední dva druhy bych dokázal oželet kdyby jim to s ostatníma neklapalo love
To je všehovšudy 80 cm ryb na 120 l - počítám s tím že rybky samozřejmě vyrostou a snažim se zachovat pravidlo 1cm ryby = 1 litr

Jinak původně jsem plánoval místo neonek Parmičky mechové (tmavě leskle zelené zbarvení) ale když jsem viděl jak v prodejně trhali kámošku na kusy, tak jsem raději přešel k neonkám :-D

Myslíte, že by tato kombinace byla reálná? Děkuji moc! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2012 19:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Filip980
Já bych se přimlouval ještě za otíky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2012 19:06 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ilja1996
Tetry i black molly spolu můžou být. Těch teter bych pořídil pěkné hejno (15 - 20 ks) a black moll pár nebo samce a dvě samice. K tomu bych pořídil třeba ještě pancéřníčky (6 ks) a víc bych tam nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2012 18:29 Muž fido16 [631] Re: ilja1996
Ve výběru máš jasno. Ale proto nemusíš zakládat nové téma.
rybicky.net/forum/120
rybicky.net/forum/15397
Prosím admina o sloučení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 18:21 Muž Arnyy [0] – Tetra žhavá a black molly.
Zdravím,
prosím vás poradte. Moc si přeju mít tetry žhavé,jsou to nádherné rybky,ale moc chci mít i black molly (taky nádherné rybky xD),ale chci se zeptat,mohou být tyto rybky spolu? Docela jsem si všiml,že mají jiné nároky na vodu,tak se ptám. Budu mít 112 litrové akva,tak už přemýšlím co tam chci za rybičky a alespon jedny z těchto dvou druhů,bych tam chtěl mít. Kdyžtak předem díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:47 Marián Hodoň – aqua
podla toho aky priasavnik lebo teraz som mal 5 rokov parik prisavnikov a mali maximalne 7-8 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:44 R Muž romant [27987] Re: Marián Hodoň
Ty přísavníky spíš něco menšího, třeba otíky rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:42 Marián Hodoň – aqua
pretoze rozhodl som sa o tom ze tam dam teda tych 6 panciernickov 4 prisavnikov 10 neoniek cervenych a jeden par guramy alebo 1 par rajovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:39 R Muž romant [27987] Re: Marián Hodoň
Já bych to nedělal, je to 100 litrů a tam patří jenom jeden pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:38 Marián Hodoň – aqua
ale ked iba po jeden par ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:37 R Muž romant [27987] Re: Marián Hodoň
Můžou, ale ne v akváriu tvých prametrů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:36 Marián Hodoň – aqua
chcel by som sa spytat ci mozu spolu ziť v jednom akvarku 1 par guramy a 1 par rajovce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 01:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tudy
Čichavci perleťoví a modří by si zasloužili větší akva, medoví a trpasličí by tam pasovali. Pro SAE je to moc malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 23:10 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Marthas
Další alternativou je Asie:

1 pár Čichavců (perleťový, medový, modrý...)
hejno Danií (10-15 ks)
SAE 2-3 ks.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2012 14:39 Muž Ad@m [1051] Re: Marthas
Marthas napsal: Dobrý den začínám s akvaristikou a pořizuju si akvárium 112 litrů. Chtěl bych se zeptat na nějaké ideální složení ryb,chtěl bych spíše nějaké nenáročné (přeci jen začínám)a když tak nějaký lehčí druh na odchov do budoucna.
Ja som spokojný s osádkou, akú mám v akva teraz:
13x Neónka červená
2x Parmička siamská
2x Prísavník sp. gold
1x Prísavník sp.
2x Black Molly.
Molly a Ancistrusy produkujú dosť výkalov, takže miesto Ancistrusov môžeš mať nejaké pancierničky a miesto Mollýn ďalších 10 neónioek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 14:29 Muž Ad@m [1051] Re: Marthas
Marthas napsal: OK další otázka ( koho to už nebaví nemusí odpovídat :-D) nějaká chemie do začátku ??? doufám že ne , není to zrovna levný což při mých studenstkejch příjmech zrovna sranda :-D a jsem spíš příznivec všeho přírodního
maniakva.cz/… (článok komerční přípravky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.10.2012 07:58 RAP Re: malyLibor
malyLibor napsal:......... no, jsem na ta akvárka, kde jsou pokud možno rostliny, živočichové a ryby alespoň z jednoho kontinentu, když ne z jedné oblasti nebo dokonce řeky :-)
A co z jedné rybárny? Sorry, nedalo mi to. (OT) smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [108] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=5351