Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 14:52 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: vlka
Děkuji. Šneci i krevetky tam budou, nové akvarko vznikne překopáním dvou stávajících. Pri stěhování se přesunou sami. V jednom již mám ty tetry, proto jsem je dal jako základ, který by se rozšířil a doplnil. Úplná změna složení chovanců není samozřejmě vyloučena :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2021 14:33 Muž vlka [3453] Re: hrochy
Osobně bych dal 20 Pancéřníčků malých a k nim hejno Neonky červené - 10-15 kousků. K nim Krevetky Neocaridina Davidi var. Blue Dream, Okružáky jako super ,,čističe,,. Dovedu si představit i větší hejno (40-50 ks) Razborka bornejská - Boraras brigittae s těmi Pancéřníčky i Krevetkami. Denně na někoukám a pěkně oživují AQ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 13:34 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: 4Sima, Pavla28
Děkuji oběma, nad složením osádky ještě pouvažuji. Jedno hejno (tetry) a k tomu pancéřníčci nebo párek cichlidek je taky zajímavé složení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2021 12:50 Muž 4Sima [1897] Re: hrochy
Zkusil bych nahradit neonku obecnou, místo ní červenou nebo modrou. Obecná vyžaduje, trochu chladnější vodu. Ale pokud jsi schopen v létě udržet nádrž pod 25 stupni, tak by nebyl problém ani s obecnou. Mohl bys zkusit taky jedno hejno ve větším počtu a k tomu panceřníčky nebo otíky. Mohl bys mít i třeba pár malých cichlidek, např. rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova_var_electric_blue.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2021 12:43 Žena Pavla28 [210] Re: hrochy
Kombinace vybraných rybek je dobrá a na tvojí nádrž bych typla tak po 10. max. po 15. od každého. Pokud budeš chtít na dno ještě třeba panceřníčky, nebo jiné hejnové rybky, tak max 10 a 10 a 10 pancéřníčků, ať nemáš přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 11:43 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old school – ryby
Ahoj všem,
zdvořile žádám zkušené o radu. Uvažuji o založení akvárka 120x30x25cm. Dno bude křemenný písek do filtrace, dekorací kořeny z rašeliniště a kameny, listí dubu a buku, olšové větve a šišky. Osádku by měla tvořit dvě hejna, tetra žhavá a neonka obecná. Můžete mi poradit, zda je můj plán v pořádku a v jakých počtech hejna vytvořit? Případně, čím hejna v budoucnu, bude-li vše fungovat, doplnit?
Předem děkuji za jakékoliv reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2021 12:47 Muž Yirka [9126] Re: Brodys
Dočkej času. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2021 12:13 Brodys Re: Yirka
Mám 3 a moc toho ze zeleně nejí, alespoň u zarostlého akva to nelze postřehnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2021 11:59 Muž Yirka [9126] Re: Jančaa
Pokud chceš, aby ti ta zeleň vydržela, ty ancistrusy tam nedávej.
I malí vcelku rychle vyrostou a pak......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2021 11:34 Muž 4Sima [1897] Re: Jančaa
V tom případě by to šlo. Ideálně si založ prezentaci, někdy může být důležitá i nějaká maličkost, např. jakými testy se měří voda, jak často se člověk hrabe ve filtru apod. Jinak jsi ve špatném vlákně, 151 l vody nemáš...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2021 10:49 Žena Jančaa [16] Re: RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jede skoro 5 týdnů...112l
Ph-7
KH-6
Gh-10
NO2-O
Hodně rostlinek,kokos a kořeny

Prezentace je založena :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2021 10:43 Muž RAP [1555] Re: Jančaa
Velikost akvária, jak je vybavené, ideálně prezentace s maximem údajů! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2021 10:18 Muž 4Sima [1897] Re: Jančaa
Pokud je akvárium zajeté aspoň měsíc, tak ano. O tvé nádrži nevíme nic, takže jednoznačnou odpověď asi nedostaneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2021 09:07 Žena Jančaa [16] – Přidat ryby
Zdravím!....chtěla bych dát 2 ancustrusy malé a 8 coridoras behem dvou dnů do nového akva.Bude to v pořádku?
hodnoty sera kapkové i tetra proužek sedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2021 21:56 Žena BBchory [858] Re: hrochy
Díky za tip! Určitě je to někdo, koho se můžu na chov cichlidek vyptat, a zároveň to odpovídá na otázku, nebude-li moje nádrž pro cichlidky malá: když pro ty jeho bylo dost dobrých 28l, mělo by jim stačit i mých 58l ;-)
Čichavec medový taky vypadá jako něco, o čem bych mohla uvažovat. Nějaké další tipy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2021 21:07 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: BBchory
Již nějakou dobu sleduji rybicky.net/nadrze/19282. Doufám, že majiteli nebude vadit, že zde kopíruji odkaz na jeho prezentaci.
Sice je s filtrem. Ale dle úvodních informací fungovalo tři roky s cichlidkami bez filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2021 16:59 Žena BBchory [858] Re: Vedoucí
Čichavce bych ze seznamu nevyřazovala, krevetky nejsou podstatné ;-) Na toho se ještě musím podívat.
Mrkla jsem v rychlosti na tu cichlidku. Líbí se mi a dceři by se určitě líbilo, kdyby vodila po akvárku miminka. Nejsem si ale jistá, jestli by to na ně nebylo malé, moje rozměry jsou na spodní hraně toho, co se uvádí za vhodné. Taky nevím, jak moc potřebují píseček na rytí ve dně. Měnit dno nehodlám, to by znamenalo znovuzaložení, ale dal by se dětem uzmout kyblíček písku z pískoviště a vytvořit cichlidkám "hrabací pláž". Ale fakt netuším, jestli to potřebují.
Co se týče vody, tohle akva má od začátku problémy s extrémně nízkými dusičnany, takže to by mělo být OK. Vstupní má pH 7,9 a tvrdost 1 mmol/l (podle vodárny), v akva jsem to nikdy neměřila. NO3 bývalo kolem 10mg/l a méně (už jsem dlouho neměřila, ale pochybuju, že to teď bez ryb vylétlo nahoru).
Samotnou by mě zajímalo, kdo má tu cichlidku nebo toho čichavce bez filtru a jak to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2021 16:45 Muž Vedoucí [46] Re: DanS
No já bych spíš ze seznamu dal ty krevetky. Čichavec sedí dobře na původní zadání a krevetky byly jen jako doplňková možnost...
Případně dát větší druh krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2021 14:59 Muž DanS [77] Re: Vedoucí
Ano. Tudíž jedna rybka ze seznamu pryč (ony si pochutnají ale i jiné - čím větší tím radši), resp. krevetky pryč nebo je nechat jako krmivo. Osobně mám zkušenost, že se mi krevetky vždy schovaly i před jinými "velkými" žravci a i se částečně množily, ale je to určitě individuální. Je pravda, že v menším akva si ryby krevetky s největší pravděpodobností najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2021 14:34 Muž Vedoucí [46] Re: DanS
Ahoj,
co se týče čichavců a krevetek, tak podle mne jde o přímou linii potravního řetězce...
Alespoň tak to bylo v mém akváriu - 125l a hustě zarostlém. Konkrétně párek Čichavců zakrslých a 10 krevetek Red cherry. Do druhého dne bylo hotovo, a to jsem ty čichavce před vpuštěním krevetek krmil dost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2021 14:17 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: DanS, BBchory
Ahoj,
já se jen zeptal. Psal jsem v tramvaji na mobilu. Proto takto stručně. Neměl jsem v úmyslu nic naznačovat, prudit apod. Toho jsem dalek.
Sám mám akvárka bez filtru. Sám se na podobné rybky koukám, líbí se mi. Proto mne zajímalo, zda je nějaká zkušenost mít například právě ty cichlidky v akvárku bez filtrace. To je celé.
Otázku "čisté" vody (ano, mimo téma vlákna) jsem vznesl v návaznosti na údaje z karet ryb ze zdejšího atlasu, atlasu na akvarko.cz a v neposlední řadě z aquatab.net (viz článek www.aquatab.net/… a navazující pokračování).
Nemyslím si, že tam, kde chybí filtr (stroj), neprobíhá filtrace a nebo je "špinavá" voda. Dotaz byl spíše o tom, zda je tam vhodná voda.
Omlouvám se, pokud jsem svým dotazem vyvolal nechtěně nepříjemné pocity. Příště (tento příspěvek nepočítám) budu dobře vážit každé slovo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2021 13:22 Muž DanS [77] Re: hrochy
Vycházel jsem ze sdělení, že by se akva "mohlo" přizpůsobit potřebám vybrané ryby.
V akva bez "strojové" filtrace nevidím takový problém. Resp. žádný problém.
Akva rybicky.net/nadrze/29755 je zarostlé a zaběhlé (založení 16.12.2018 - tak asi funguje, řekl bych) krásně, teplota v cajku (topítko) ...
Obě dvě ryby jsou na pohled krásné a výrazné, dle mého subjektivního názoru.
Nejlepší samozřejmě bude, pokud poradíme i jiné druhy a pobavíme se tu o tom.
To přinese tazatelce nejlepší náhled na potenciální obyvatele.
Mě na první dobrou napadly tyto dvě rybky.
Edit: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama_var_gold_molly nebo nějaké podobné (osobně se mi libí gupky, ale ty jsou menšího vzrůstu)
... Avšak zde jde o to, jestli je nechat rozmnožovat? ... (sameček x 2 samičky, 2-3 samičky ... ???)
... Krevetky by to mohly u všech, pokud bude akva dostatečně zarostlé, dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2021 12:03 Žena BBchory [858] Re: hrochy
To je otázka (nesouvisející s tímto vláknem), jestli je voda v akváriu bez filtru "čistá" nebo "špinavá" a co to vlastně znamená "čistá", ale každopádně je stojatá, což by některým rybám vyhovovat nemuselo. Ta cichlidka vypadá zajímavě, ale jestli by to bylo pro ní, netuším. Zkusím si o ní něco přečíst, nebo jestli máte někdo osobní zkušenost, uvítám váš názor.
Edit: Taky mě napadly nějaké "jiné" betty (smaragdina, imbellis, ...), těm by stojatá voda vyhovovala, ale taky nevím, je-li to dobrý nápad. Máme zkušenost se splendens, a ty nechci, protože jsou to moc psychopati, proto taky ten důrazný požadavek, aby ryba byla "hodná".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2021 10:14 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: DanS
Nemám s těmito rybkami přímou osobní zkušenost, ale nevyžadují čistou vodu, tj. filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 23:40 Muž DanS [77] Re: BBchory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 22:45 Žena BBchory [858] – ryba (nebo pár) do 58l
Ahoj,
slíbila jsem dalšímu dítěti, že když mu jsou čtyři roky, může si taky říct o zvířátko, a dcera chce - rybu. Jednu. Nebo pár, ale musí být na sebe hodní. Protože mám stále 58l po beťákovi (prezentace Rybičky), asi bych je ubytovala tam, ale potřebuju poradit, koho vlastně ;-) Byli byste tak hodní a dali mi tip?
požadavky jsou tyto:
- velmi hodná ryba žijící v páru
- barevně nebo chováním zajímavá, ideálně obojím, aby bylo na co koukat
- velikost v dospělosti tak plus minus 7cm, aby byly v tom akva vidět
- neměla by vyžadovat silný proud, akvárium je teď dobře zajeté v režimu bez filtru a chci to tak nechat
- neměla by mít nějaké extra požadavky na vodu či péči (po dvou letech jsem stále začátečník, umím měnit vodu, odkalovat, drbat řasu, ale víc moc ne)
- měla by jít rozumně sehnat (jsem Pražák)
- neměla by devastovat kytky
- když se snese s krevetkama, bude to příjemný bonus, ale není podmínkou
Zmíněné akvárium "Rybičky", kde by ta dvojice bydlela, by se asi nejdřív přizpůsobilo potřebám vybrané ryby, teď je to tak zarostlé, že by se tam ryba musela mezi kytky napěchovat.
Čistě teoreticky by se dalo i uvažovat o tom, že by se pořídilo něco kapku většího, (to by si Rybičky musel někdo odnést) nad 80cm délky bych ale nešla.
Máte někdo tip na hodnou párovou rybku splňující tyto požadavky? Díky moc za všechny návrhy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 19:19 Muž GeXeS [67] – Otocinclus nebo krevetky?
Ahoj vespolek; v cca 60l nádrži Klacek (rybicky.net/nadrze/32230-klacek ) bych rád měl i něco jiného než gupky a šneky. Ideálně nějakého malého řasožrouta (řasy mi poměrně hezky a stabilně rostou na vinné révě i rostlinách, zatím mi to zásadně nevadí, ale rád bych to ekosystémově reguloval). A váhám mezi Otocincly a krevetkami. Problém vidím hlavně v ročním kolísání teploty (cca 18-30) a absenci vzduchování (to, myslím, mají otíci rádi). Nějaké návrhy? (Techniku už měnit nechci, radši bych něco napasoval na tenhle ekosystém.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 21:32 pjaro77 Re: KarásekLut
Taktiež budem mať akvárko 54l. Poštudoval som na forach a spravil som si zoznam preferovaných rýb:
tetra ohnivá
razborka barmská
razborka bornejska
razborka trpaslici
boraras naevus
razborka kalimantanska
corydoras habrosus
corydoras pygmaeus
hara jerdonova
medaka woworae
Niečo z toho kúpim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2021 16:44 Muž Roger [1873] Re: permonici
Tak zrovna měděné bych tam osobně nedával, jsou to celkem velké ryby na tetry a budou mávat ploutvemi blahem za větší ;-) to spíše tetry krvavé ;-) jinak Rasbory bornejky, barmské, Kubotai, skvrnoocasé atd.. udělají parády rovněž a litráž je pro krásné větší hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 13:26 Žena permonici [316] Re: KarásekLut
Měla jsem v tomto objemu tetry měděné, byly fajn.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 10:43 R Muž ctibum [6921] Re: KarásekLut
Jestli se jedná o ten set CatGato, tak počítej 54 litrů hrubý objem. Tzn. čistý (odečtena tloušťka skla, dno, dekorace, technika) počítej tak 45-50 litrů max. Ve zdejším atlasu se u ryb uvádí objem čistý...
Takže jsi zpátky ve vlákně 25-50 litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 07:48 Muž KarásekLut [93] – Nové akvárko 54 l
Můžete mi prosím poradit jaké barevné rybky vhodné pro začínajícího akvaristu (včetně počtů) by se hodily do 54 l akvária? Přemýšlím že bych si koupil akvárium této velikosti (teď mám třicítku) a chtěl jsem vědět jestli v tom novým by se dalo chovat nějaký hezký hejno rybiček?

Děkuji za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2021 14:55 Muž Roger [1873] Re: Jirik
Hlavně s těmi sekavci posečkej dokud se dostatečně zajede akva a celé se to usadí ;-)
Prezentaci si můžeš založit i tak a postupně ji doplňovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 14:18 Muž Jirik [0] Re: Roger
Kluci moc děkuji. Mě přišlo akva, substrát japanese soil 24L a podložka s kořenem v pátek, nemůžu si dovolit vše koupit najednou, proto prezentace ještě není. Další objednávka bude:

Chihiros LED A serie II 32W A801 II s kontrolérem
SUNSUN HW-702B vnější filtr s UV lampou
CO2 dodám též

Dno bude hustě osázené, včetně kořenů, kamenů dragon stone, hned na začátku osadím rychle roustoucími rostlinami, rád bych nasadil i kobercovky. Krevetky bych tedy vyměnil za ty japonské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 14:07 Muž Roger [1873] Re: Jirik
Z části, je to minimum. Jak píše Anthrax, podstatných je více věcí a co se týká sekavců tak dostatečný počet úkrytů, členěné akva, a hojný porost, zároveň hodnoty vody, netuším jakou máš vodu, ale například pro ně je lepší voda měkká stejně jako pro tetry a neonky, čistá apod... Proto ta prezentace, nevím zda se stydíš nebo proč ji nezaložíš, ušetříš tím čas těm kdo ti chtějí poradit, tady to není fórum pro prezentaci a následný rady, prezentace má být založena aby ostatní věděli jakou vodu máš, filtraci, dno, stáří akva a jeho stav atd... Je spousta proměnných a neexistuje na to jednotný návod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2021 13:53 R Muž Anthrax [4786] Re: Jirik
Červenoústky mohou krevetky požírat. Záleží na zařízení nádrže, jestli to bude pro populaci krevetek únosné. Množství rostlin a jiných úkrytů je zde klíčové.
Jestli chceš mít jistotu, tak tyto krevetky rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska jsou podstatně větší. Na druhou stranu se v akvarijních podmínkách nemnoží.

Co se týče kombinace ryb, tak je jako taková podle mě v pohodě. Ale budu se opakovat. Nikdo neví nic o teplotě, dnu, filtraci. Chceš tu po nás zkrátka trochu věštění. Může ti to fungovat ale taky nemusí. To je přesně to, proč jsem navrhoval prezentaci nádrže. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 11:14 Muž Jirik [0] Re: Roger
Akva mám 126 litrů, rozměry jsou 80x35x45.

To by mělo být dostatečné pro sekavce ne ? Čili tento mixík:

Tetra červenoústá
Neonka Modrá
Sekavec příčnopásý - Pangio kuhlii kuhli
Red cherry - Neocaridina davidi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 11:05 Muž Roger [1873] Re: Jirik
Založ prezentaci, ať víme jak akva vypadá a jaké má rozměry. Sekavec potřebuje větší plochu dna, stejně tak je potřeba přistoupit například k pancéřníčkům, Pandy apod.. ocení taky větší plochu dna, naproti tomu Pygmejové mebo Hastatus se spokojí s menším rozměrem, a jelikož nevíme jak velké tvoje akva je tak se radí těžko ;-) pokud jsem někde rozměry přehlédl pak se omlouvám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 10:25 Muž Jirik [0] Re: Anthrax
Děkuji, ten velikostní rozdíl mně nenapadl. Ještě jsem přemýšlel že bych přidal:

Sekavec příčnopásý - Pangio kuhlii kuhli
Red cherry - Neocaridina davidi

To by bylo opravdu asi vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2021 08:55 R Muž Anthrax [4786] Re: Jirik
Ahoj. Pokud ti nevadí velikostní nepoměr mezi tebou navrhovanými rybami... Tak těch neonek hodně. Jsou to malinké a čistotné ryby. :-) Naschvál nepíšu přesné počty, protože nemám představu jak akvárko vypadá, jak je zařízeno a jak bude provozováno. Ideální je mít při takovémto dotazu založenou prezentaci nádrže.
Pak ti tam chybí něco na dno. Pancéřníčci? Otíci?

A tím bych, co se týče druhů, skončil. V jednoduchosti je síla.

Edit: Na řasožrouty moc nevěř. Naprostá většina ryb se ti na řasy vyprdne nebo žere řasy jen v určité fázi svého života a to ještě jen některé. Tohle bude spíš na tobě, udržet v nádrži podmínky, aby řasy nebujely. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 22:58 Muž Jirik [0] – 126 L výběr ryb
Ahoj, zakládám akva, již mám doma akvárium, substrát a první kořen:). Nicméně řeším výběr ryb. Co jsem zatím vybral:

Tetra červenoústá
Neonka Modrá

Poradíte čím doplnit a kolik kusů, chtěl bych tam určitě nějakého řasožrouta. Děkuji předem za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 22:10 Žena barbara89 [7] Re: RAP
No, gubky nikdy neboli takto na hladine ani vecer. Male mi uz pozrali :-D

Gubky darujem a aj tak som chcela nieco ine. A kedze mam len jednu nadrz, tak si k tym mrenkam musim rozmysliet co k nim ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 20:19 Muž RAP [1555] Re: barbara89
Máš v akva tmu, tak se ryby připravují k spánku. Moje paví oka povětšinou nocují u hladiny. Uvidíš, až si na sebe zvyknou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 20:05 Žena barbara89 [7]
Ahojte,

Ku gubkam (nedokazem ich spocitat ale okolo 30± - vsetko od jednej matky) som dnes doniesla mrenky stvorpruhove (7ks).

Vypla som svetlo, nech si mrenky zvyknu. Zapnem az zajtra rano.

Mrenky si plavaju ale gubky vysli vsetky na hladinu a tam sa drzia.

Rozmyslam, ze ci ich predsa len niekomu nedarujem hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 00:02 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
Ani já nemám problém aby se drželi jak mají ;-) asi máš nějaké rebely ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 15:32 Silviebaris Re: barbara89
Tak si kup jen samce.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 13:41 Žena barbara89 [7] Re: Jan Jonáš
Mne by to ani tak nevadilo. Gubky su krasne rybky, ale moc mi nevyhovuje frekvencia ich mnozenia.

Dnes som bola v Hornbachu nakupit hadice nech nemusim vlacit vodu z kupelne a presne ma zaujali tieto parmicky (mrenky po SK). stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 12:17 Žena Luka123 [128] Re: Anthrax
Diky za odpověď, ja vím, ale me se ty tetry cervene moc nelibi, jsou takove neslane nemastne. Porizovala jsem je s tim, ze pro zacatecnika super, ale proste to neni ono :) necham si je, ale doplnovat nebudu. Zjistila jsem, ze se mi sesly vsechny rybky velmi podobne, a je to na pohled proste nuda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2021 10:53 Muž vlka [3453] Re: Jan Jonáš
Souhlasím s tebou, za jistých podmínek jsou Parmičky pěkné ,,diktátorky,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 08:54 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: barbara89
Parmičky čtyřpruhé mi držely živorodky na uzdě, ale nakonec došlo k zániku chovu gupek. sad

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=401