Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 18:25 billec Re: MarekP
Mnohoostne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 18:19 Muž MarekP [812] - MalawiRe: billec
Oba druhy těchto parmiček jsou hejnové ryby. Co za krunýřovce tam máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 18:15 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Pepa91
Doplnil bych hlavně rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 18:01 Pepa91 – ryby do akvárka
mám 54l akvárko , obsazenstvo 6 teter ozdobných (z toho 2 odrostlejší), 13 neonek červených ... nějaký tip na doplnění ještě resp. asi to má vzhledem k objemu smysl? jinak rostlinstvo 5 Anubií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 17:35 billec
Zdravim mam akva 112l... Mam v nem 3krunyrovce 4parmicky ctyrpruhe a 6parmicek mechovych... Jake rybky jeste k tomu?


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 15:09 Žena baletka [624] Re: carpdu
Někdy je dobré uvažovat, na co jsou ty ryby dobré, než na to, zda se Ti líbí. Otíci jsou "funkční" rybky, čističi. Že se Ti akary líbí méně, než ramirezy, to chápu, ale jsou to taky krásné ryby a pozorovat jejich chování je zajímavé, ramirezy dokáží potrápit a myslím (vím), že je příjemnější se koukat na o trochu méně barevné, ale živé a zdravé ryby, než na postupně se ztrácející a trápící se překrásné Ramirezy. Záleží na tom, kolik máš zkušeností a jak se o ně dokážeš starat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 14:53 Muž Ciffik [761] - Rostliny
silně zarostlé akva 160l hrubého, (100x40x40)

aktuální osazenstvo:
13x panda
20x gupka (přes tento počet to nepůjde - mladé dávám na zkrmení)
8x gavůnek diamantový

pohrávám si s myšlenkou rozšířit řadu gavůnků cca o dalších 8ks (k čemuž se spíše přikláním) příp. nechat na současném stavu a dokoupit nějakou výraznější tetru např. krvavou tak z 15ks, nebo jsem už za limitem nádrže? nemám odhad - vždycky jsem měl jen rostlinné nádrže max. s krevetkama

dík za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2016 10:49 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: carpdu
Pokud jsi začátečnik, tak cichlidky ani cichlidy moc nedoporućuji.
Když budu vybirat z ryb cos dal tak..
Parmičku purpurovou ano klidně 12ks, tetru červenoustou také vic jak 10.
Na dno panceřnička, na výběr máš mnoho druhů i těch vice jak 6ks.


Nebo místo 3 druhů hejnovek dát jen 2. Panceřničky na dno a do prostoru bud tetru nebo parmičky v počtu 20 ks i víc..

Bornejky s většim druhem ryb nedoporučuji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 07:50 nerf Re: carpdu
Namísto otíků leda nějaký jiný druh menších krunýřovců, ale asi už v menším počtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 04:17 buck Re: carpdu
Jsou dost náročné na kvalitu vody a špatně snášejí skokové výkyvy. Při špatných podmínkách často trpí nemocemi a jelikož jsou náchylné na mnoho chemických léčiv tak většinou umírají. Nemluvě o tom v jakém stavu je vůbec sezeneš. Akvaristikam se raději vyhnout ( ve většině případů tam ramky po delší době začnou silně strádat a doma už je nezachráníš). Patří do rukou zkušenějším chovatelům, kteří si to umí pohlídat.

Btw těžko doporučit velkou rybu do malého akvária a ještě k malým rybám. Být tebou, podíval bych se spíš po cichlidkach než cichlidach(s tou výškou akva by možná šli i skalary, ale netuším jak jsou na tom s litrazi a s jejich počty, protože se chovají v hejnech. Tady ať poradí zkušenější), nebo se mrknul na něco z asie. Například rajovce, cichavce možná nějakou větší parmičku( nvm jak s agresivitou).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 22:23 carpdu Re: buck
Pročby jsi mi nedoporučoval ramirezky? Na ty akary jsem se díval taky, ale moc se mi nelíbí. Byl byještě nějakej nápad na složení osádky :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 22:18 carpdu Re: lap
Díky za radu, a co by jsi dal místo těch otíků, ty se mi moc nelíbí. Jinak je asi pravda že jedno větší hejno bude lepší než tři menší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2016 13:50 buck Re: carpdu
Ty tři hejnka bych dal dohromady a vybral si jen jeden druh, pokud si zacatecnik tak se ramirezkam raději vyhni a popřemýšlej o jiné alternativě, např. po cichlidkach vysokoploutvych. Pancernicku aspoň 8, lépe víc. Pokud by si chtěl nějakou větší cichlidu tak do té litraze by nebyla špatná akara hnědá. Snad jsem pomohl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2016 08:33 nerf Re: carpdu
Ahoj, sice jsem bornejky nikdy neměl, ale nejsem si jist jestli v počtu 10ks, ve složení osádky jaké píšeš, budou prospívat. Celkově mi přijde tam mít tři menší hejnové druhy... že ani jedno z těch hejn nebude výrazné v těch počtech. Být to moje nádrž, tak to poskládám takhle:

1+2 ramirezky
30ks hengelek
klidně 10-12ks otíků
klidně 10-12ks pancéřníčků třeba panda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 22:49 Muž Sagittariusi [19] Re: buck, Turbínka
Ďakujem za odpovede :) SAE som tam dával keď som bojoval s riasou kupoval som ich maličké a už značne vyrástli :) ale nemám pre nich nového majiteľa zatiaľ :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 22:18 carpdu
Ahoj,
bude vhodné složení rybí osádky v akváriu ( d70xh50xv60 ) 210L
Razborka bornejská ( hejno cca 10ks )
Pancéřníček leopardí ( cca 4ks )
Parmička purpurová ( hejno 8ks )
Cichlidka Ramirezova ( 1samec a 2samice ) nebo Cichlidka Macmasterova ( 1samec a 3samice)
Tetra červenoústá ( nejno cca 15ks )

Nebo poradíte nějaké vhodnější složení? Nebyl by ani špatný třeba jeden nebo dva páry nějakých větších výrazných rybek.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 22:13 Žena Turbínka [2558] Re: Sagittariusi
Oťasů klidně 10 a samice betty bych dala buď dvě nebo spíš žádné. A bez SAE ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 21:54 buck Re: Sagittariusi
Já si myslím že by to neměl být problém, jen ty sae bych tam nenechával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:29 Muž Sagittariusi [19] – razborky
Ahojte, kedysi som si tu už radu pýtal a bolo mi poradené no nepodarilo sa mi rybky v okolí zohnať a cez internet sa mi veľmi objednávať nechce. V poslednej dobe som ale začal pokukovať po razborkách a mám možnosť si ich do jedného zverimexu objednať.

Moja osádka by činila:
8x otocinclus affinis
3x SAE
2x betta splendens (samec x samica)
+ 40x razborka kalimantanská alebo thajská alebo bornejská.
Myslíte že by sa v takom počte cítili dobre v akváriu?
Akvárium mám 112l hrubý objem viď. prezentácia. Za radu ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 12:03 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: laki3
Podívej se na tento článek: www.akvarko.cz/… .... krom rostlin je tam i něco o rybách do podobného akva bez techniky. Jen nevím s tím objemem ... tuším v tom článku jsou ty akvária větší (už jsem to četl před delší dobou tak si to přesně nevybavuji).
Jinak aspoň osvětlení bych si do toho akva zkusil prosadit....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 07:15 laki3 – Nenarocne ryby do prace
ahoj pratele, prosim o jednoduchou strucnou radu, naskytla se mit v praci moznost udelat si akva, ake bez filtru a spotrebicu, pac to by prej zralo moc el...
takze mam akva cca 50l a dam do neho jen na oko nejaky cryptocoryny, krery mi dodnes rostou beze svetla...

ale co k tomu za rybicku?? kdys tam dam bety? samec a tri samice vadi to??

a co popripade k tomu? (rostliny ryby)

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 23:03 R Muž afc1886 [14682] Re: carpdu
To jsem ti jenom napsal,co se líbí mi a mohlo by tam být.Máš to nějakých 210 litrů hrubého,ale ty rozměry nejsou podle mě nějak šťastné.Podívej se tady rybicky.net/atlasryb/hledat/ co by se ti líbilo a přijď to probrat.Myslím,že ti určitě někdo ještě něco navrhne.Podívej se na youtube na jednodruhové nádrže,jsou moc pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 22:44 carpdu Re: afc1886
A víc druhů by jste mi nedoporučoval? Akvárko bych chtěl spíše pestřejší, ale třeba by větší hejno ( kolik ks ) vypadalo pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 20:15 R Muž afc1886 [14682] Re: carpdu
Větší hejno rybicky.net/atlasryb/neonka_modra k tomu parta rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy a bude to velká paráda.Nebo místo neonek rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 20:02 carpdu – Jaké rybky by jste mi doporučil
Jaké rybky by jste mi doporučili do akvária o rozměrech 70x50x60 ( dxšxv ). Jako asi každý bych chtěl nějaké pěkně barevné ( nějaké hejna ) a nebylo by špatné kdyby tam byli i nějaké větší dominantní. Akvárium by mělo být společenské.
Jsem začátečník ( vracím se k akvaristice po delší době ).
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 07:49 Muž maros77 [0] – Hlavačky?
Fotka k příspěvku Zdravím. Poprosil by som radu. Myslíte že toto akvarium bude vhodné pre hlavačky? Plocha dna je 80x40 výška 30cm. Chcel by som buď Rhinogobius duospilus alebo
Chlamydogobius eremius alebo niečo im podobné aj podľa toho čo sa mi podarí zohnať. Alebo by ste odporúčali tam niečo iné? Ďakujem za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 23:19 Žena baletka [624] Re: romant
No dyť jo, já vím. Mně už jsi jich napsal nepočítaně ;-) Vždy byly k dobru věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 18:45 Irbis191 Re: lhajek
Jsem teprve začátečník.... Ale věř mi, že jsou rybky v dobrým stavu - žerou, plavou a tak dál.... máme je už skoro rok a jsou úplně spokojený ;-) Ptala jsem se v akvaristice.... v dobrý akvaristice. Snažím se těm rybičkám dopřát největší pohodlí... Ale jinak si velmi cením toho, že mi chcete pomoct ano Jsem opravdu jen začátečník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2016 17:57 R Muž romant [27987] Re: baletka
Ano, tu prezentaci jsem viděl a právě na tom základě jsem napsal, co jsem napsal. :) Ale jinak slunce v duši, trochu té konstruktivní kritiky(doporučení) ještě nikoho nezabilo, ono každej máme nějakej styl ve vyjadřování a řekněme informační kanály při poskytování našich rad a zkušeností, prostě někdo se vyjádří rovnou jako reakce na daný dotaz přímo ve vlákně a někdo dotyčnému pošle svůj názor vzkazem. Jinak pro uklidnění, činím obojí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 17:10 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: baletka
Já jsem reagoval pouze na to, že si někdo dovolí tvrdit, že se jeho svěřencům daří dobře protože se rozmnožili. To je prostě tak zjednodušené tvrzení až je scestné ikdyby to akvárium fungovalo deset let. Jinak jsem na tom nic nekritizoval a ano nádrž jsem opravdu neviděl.
A Romant také vyloženě nekritizoval. Pouze uvedl, že udržení čistoty v té kombinaci ryb může být obtížné. Ale určitě to nevylučoval žádným tvrzením....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2016 22:51 Žena baletka [624] Re: lhajek
Hoši, viděli jste tu prezentaci? Slečna mi psala, že to akvárium běží přes rok, na rostlinách je evidentní, že nebyly nasázeny včera, takže já se odvažuji soudit, že jí to akvo docela funguje. Víte sami, že se správnou péčí mohou fungovat i kombinace, které byste jinak nedali. Takže bych spíše trochu podpořila, než hned zkritizovat vše, co se dá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 22:27 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Irbis191
To že se nějaký živočich snaží množit není nutně tím, že má dobré podmínky. Ba právě na opak, cítí svůj konec a tak se snaží po sobě nechat alespoň potomstvo, které se třeba dočká lepších podmínek a přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 17:43 Žena Irbis191 [13] Re: romant
No, myslím že těm čichavcům se daří celkem dobře. Už se i rozmnožili. A cichlidky ty se taky mají dobře:) A molly mám jen 2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2016 07:42 Muž Zip [277] Re: baletka
Když jsem začal hledat první info při začátcích akvaristiky, také jsem narazil na "pravidlo" 1cm na 1 litr (někteří prodavači ho také s oblibou používají). S postupem času si člověk uvědomí, že pokud to je bez dalších souvislostí, tak je to dost nebezpečná zkratka hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2016 21:49 Žena baletka [624] Re: drvi
No... jasně. Proto jsem psala, ať si dá tazatelka pozor na ty "ostatní parametry" ;-) Edit: jak to po sobě čtu, tak to není úplně výstižně napsané, tak snad si to dá dohromady i s Tvým příspěvkem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.02.2016 20:45 Žena drvi [2894] Re: baletka
No, 1 cm na 1 litr, to je ale hoodne priblizny - napriklad neni 1 cm zivorodky jako 1 cm tetry ;-) (produkce odpadu u zivorodek je oproti tetram mnohem vyssi, takze potrebuju vic vody) . Takze s tim opatrne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 20:37 Žena baletka [624] Re: Irbis191
Počítá se litr vody na 1cm ryby. Takže tam teoreticky můžeš mít třeba 10 Parmiček černopruhých, když každá doroste do 14cm. Třeba. Ale to je jen příklad, takovou osádku si asi nepořídíš. Pak musíš ještě brát v potaz vzájemnou snášenlivost a nejlépe také parametry vody. Např. nedáš do jednoho akva tlamovce a skaláry. A tak dál. Projdi atlas, vyber ryby a zkonzultuj osádku tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 20:17 Muž Zip [277] Re: NHKG
Díky, po menším váhání koupeno 10ks parmiček čtyřpruhých mechových, zatím v karanténě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 19:39 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Zakrsláci a cichlidky to jsou milovníci čistých vod, oproti tomu máš v akváriu molly a ancáky a to jsou rozmetadla hnoje, takže v zhledem k objemu akvária budeš mít co dělat, aby se dařilo držet kvalitu vody jakž, takž v mezích únosnosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 19:26 Žena Irbis191 [13] – kolik ryb do 140l akvária?
Ahoj, poradíte mi prosím kolik ryb můžu dát do 140l akvária tak, aby nebylo přerybněné?????
Předem děkuju za všechny rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 23:30 Žena baletka [624] Re: Irbis191
Ony ty atlasy nekecají, já bych se jimi řídila ;-) Jsou to velké ryby, v 85l se budou trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 19:49 Žena Irbis191 [13] Re: nipac
My máme cichlidky kakadu v 60l akvárku. Je to sameček a samička a sameček vůbec neprohání ostatní osádku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2016 12:50 R Muž romant [27987] Re: Boldy
Molly budou decimovat ty krevetky. Neonky bych volil modrý v počtu 40 kousků, pandy 8-10 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 12:44 Muž Boldy [0]
Ahoj. Tak jsem se rozhodl pro tuto osádku do mého ještě se zabíhajícího akva: Neonky, pandičky, nějaké krevetky a pak okružáky a piskořky ale ty už tam mám. Ale mám tu 2x black molly na dožití, myslíte, že jim tam nebudou vadit? Pak bych potřeboval radu ohledně počtu rybiček a krevetek. Kolik jich tam budu moci umístit, jde-li o akva 80x35x35? Děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 19:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
Pro ty akary to bude stále málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 19:36 Žena Irbis191 [13] – akary
Ahoj, chci si založit akvárko s akaramy ( doma už jedno máme, ale je malé a akary se do něj nevejdou )a nevím, jestli jim stačí střední akvárko nebo něco většího. Tady v atlasu píšou-akara modrá min. 200l a akara hnědá nad 150l. Tak nevím zdali je můžu dát tak do 85l akvárka. Děkuji za každou odpověď hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 20:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zip
Máš už tam dost druhů ryb, takže mi taky přijde jako ideální nedávat nový druh ale jen dokoupit parmičky čtyřpruhé mechové. Dokup i Tetry královské a pancéřníčky, ať máš od každého 8-10.
Když není problém, čichavce si nech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 20:37 Muž Zip [277] Re: romant
OK, rozumím. Zatím jsem si toho nevšiml, spíše se čichavci honí mezi sebou.
Ale beru jako jednu z možností pustit do světa čichavce. Parmiček se zbavovat nechceme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 20:32 R Muž romant [27987] Re: Zip
Parmičky čtyřpruhý, když jsou chovány v malých počtech trpívají na to, že se nudí a pomalejší čichvaci se tak snadno stanou objektem jejich zájmu. Když jsou parmičky ve větší partě, obvykle se mají tendenci zabývat samy s sebou a dají okolí pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 20:31 Muž Zip [277] Re: liborass
Zatím mi to moc neusnadňujete :)
Zeptám se, proč je problém s těmi čichavci? do teď byly všechny společně v 60l AQ a nevšiml jsem si nějakého problému, nebo je to jen pro ty čichavce "jen" stresující?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198699x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=2501