Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 11:46 viki – jaké rybičky do šedesátky
Zdravím,chci se jen zeptat,chci dát neonky a dania do šedesátky, ale nevím po kolika kusech? Dík za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 20:54 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Simona
Mohla by to být i krásná, pestrobarevná, nenáročná, jednodruhová nádrž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 20:31 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Simona
No, nejaké pancierničky, možno otocinclus by šli (ale ten už do zabehnutého akvária). Prípadne sa dá skúsiť aj krevetky, sám mám pri endlerkách red cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 20:04 Simona – Endlerky a iné ryby
Ahojte , idem založiť 100l akvárium a chcem tam endlerky. Sú nejaké ine ryby čo by sa k nim hodili a nežrali by im mladé ? Aké množstvo by ste mi odporučili na zaciatok ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2017 08:16 R Muž Anthrax [4786] Re: Betta888
Jenom si při pročítání zdejšího atlasu uvedom, že relevantní je čistý objem nádrže. Takže jsme na cca 40 litrech. Já bych ti doporučil rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva k tomu klidně nějaké krevetky rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry a k tomu klidně tyto srandovní rybky rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly

Ale předpokladem je fungujici, řádně zaběhlá (chce to počkat měsíc bez ryb) a zarostlá (3 druhý rostlin, to není nic moc) nádrž. Ideální by bylo založit prezentaci nádrže, aby se daly vychytat mouchy, než tam půjdou ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2017 01:20 Muž Kubaa [718] Re: Betta888
Samotnou bettu. Nebo nějaké drobné rybky - drobné razborky, drobné tetry, drobné pancéřníčky, drobné živorodky. Ne vše najednou, ale dva tři druhy kompatibilní svými nároky na prostředí. Musíš si o těch rybách něco přečíst. Začít můžeš ve zdejším atlase, je tam vždy uvedena i minimální velikost nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 00:43 Betta888
A jaké ryby by jste mi doporučil do toho akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   25.12.2017 00:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Betta888
Ne, všechno špatně. Pro ancitrusy je to malé a pro tlamovce extrémně malé! Navíc tlamovci a betta mají naprosto odlišné požadavky na parametry vody i prostředí v akváriu.
Studuj zde:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2017 00:10 Betta888
Dobrý den,mám nově založené 54l a v něm budu mít bettu,asi 10 tlamovců a tři ancistruse.
Myslíte si,že to je dobrá kombinace?
V akvárku jsou 3 druhy rostlin,filtr a topítko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2017 08:03 R Muž ctibum [6923] Re: housis
No, já jsem hejnař. Mám raději míň druhů ve větším počtu, takže ti moc neporadím. Ve "200" mám krvavky a galaxky. A taky mi připadají spokojené. Ale radil bych ti držet se rad místních matadorů, už to dělali za Masaryka... :) I když se ti ryby zdají být spokojené, nemusí tomu tak být. Ty bys taky byl spokojený v garsonce, kdyby ti jinýho nezbylo, ale takový 3+1 nebo domek se zahrádkou... ;-)
EDIT
Magic napsal: ... v garsonce se šestičlennou rodinou, jsi chtěl říct. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 07:48 Muž housis [0] Re: ctibum
Taky jsem se dočetl, že sekavky mají být v počtu cca 4ks. Sekavky mám už 3 roky (od založení mého akva)takhle ve dvou, jakmile jsem k nim přidal další sekavku, tak do týdne umřela.
Akva mám vysoké 50cm a skaláři mi připadají spokojené: mám je cca 2 roky a dorostli i do pěkné velikosti a neustále se třou.
Skalárů, sekavek a cichlidek se vzdát nechci: co by jste mi k nim doporučili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2017 07:27 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: housis
Akvaristika není jenom o tom, natláskat do akvárka ryby pohledné, ale i o sledování jejich chování. Měl by ses zaměřit na menší ryby a radši umístit 2-3 druhy o větším počtu než takovou roztříštěnou skládačku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2017 06:27 R Muž romant [27987] Re: housis
Skaláry nejsou ryby párový, ale hejnový, tedy za mě ani jednu a nebo hejno alespoň 6 kousků, na což nemáš nádrž, ta parmička, jak psal kolega.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2017 06:05 R Muž ctibum [6923] Re: housis
NHKG napsal: 2x skalára - ne, moc malé akvárium na tyto ryby
2x sekavka pákistánská - chce to větší skupinu i větší akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 23:12 Muž Kubaa [718] Re: housis
Na parmičku červenoploutvou je to taky malé. Párek čichavců by tam být mohl, ale ne když už je to akvárium přerybněné jinými rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 22:11 Muž housis [0]
Ještě jedna otázka, jelikož chci aby bylo vše ok. Je reálné:
2x skalár
2x sekavka pákistánská
2x čichavec perleťový
3x cichlidka kakadů
1x parmička červeno ploutvá

120l (60x40x50cm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 19:40 Muž housis [0] Re: NHKG
Skaláry, sekavky a cichlidky už mám 1 rok.
Tak se asi zbavím přísavkou a panceřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 18:57 R Muž ctibum [6923] Re: Kubaa
To jsem bral jako ty nároky a potřeby, v atlasu je to zpravidla uvedený, ale samozřejmě souhlas, lepší to zdůraznit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2017 18:53 Muž Kubaa [718] Re: ctibum
A ještě bych doplnil, že pouze 60cm - to je na ten objem atypicky krátká nádrž. I to je limitující faktor, to akvárium není vhodné pro ryby co rády plavou, i kdyby jim ten objem jinak stačil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 18:50 R Muž ctibum [6923] Re: housis
Jen doplním. Máš 120 litrů hrubý objem. To je tak 95-100 čistý objem. Ten se uvádí i v atlasu. Pokud ty ryby ještě nemáš, tak vlez do atlasu do pokročilého vyhledávání a vyfiltruj si ryby podle čistého objemu a vybírej. Pak si o těch rybách přečti, srovnej si nároky, potřeby a snášenlivost. Pak konzultuj případné dotazy... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.12.2017 18:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: housis
2x skalára - ne, moc malé akvárium na tyto ryby
2x pancépancéřníček kropenatý - ne, moc malé akvárium na tyto ryby
3x cichlidka kakadu
2x sekavka pákistánská - chce to větší skupinu i větší akvárium
1x přísavka thajská - ne, moc malé akvárium na tyto ryby
10x neonka červená - chce to větší skupinu

No a tím pádem to zkus znova. Navíc kombinace skaláry + přísavky by asi nefungovala ani v maxi akváriu. Podívej se do atlasu na nároky jednotlivých ryb a pokud nemáš moc s akvaristikou zkušenosti, vybírej z ryb co jim stačí výrazně menší akvárium než máš (do 100l).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.12.2017 18:42 Muž Kubaa [718] Re: housis
Dle mého názoru to máš těžce přerybněné a hlavně tam máš ryby, které do tak malého akvária nepatří (pancéřníček kropenatý, opravdu?). Navíc nevhodné počty atd., prostě s optimálním stavem to nemá společného nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 18:40 Muž housis [0] – Optimální stav?
Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda mám optimální množství ryb. Mám 120l akva (60x40x50).
2x skalára
2x pancépancéřníček kropenatý
3x cichlidka kakadu
2x sekavka pákistánská
1x přísavka thajská
10x neonka červená

Děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 14:40 R Muž ctibum [6923] Re: fliperan
Určitě by bylo dobré, kdybys založil prezentaci, vyplnil maximum pravdivých informací a přidal aktuální fotku nádrže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2017 14:38 R Muž Anthrax [4786] Re: fliperan
Ahoj, chtělo by to vidět, jak ta nádrž vypadá. Prezentace by pomohla. ;-)
Těch 60l je čistý objem?
Ale těch gupek ti tam nezůstane 7. Brzo se ti namnoží a zaplní celé akvárium. Asi bych k nim nic dalšího nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 14:33 flipex – 60l - akvárium. Co se hodí k pavím očkám ?
Zdravím, mám 60 litrové akvárium a v něm pouze 7 ahoj pavích oček. Co k nim ? Chtěl bych i něco většího co se dorůstá třeba 5-6 cm.
Díky, když mi doporučíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2017 14:11 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Kubaa, Amatértom
Kubaa napsal: Problém je, že já jsem si pohlavím některých nebyl jist ještě dlouho po koupi, v době nákupu jsem to nepoznal vůbec. Z vhodného úhlu proti světlu se pohlaví pozná hned, samička má jakoby delší vnitřnosti, nebo jak bych to srozumitelně opsala. Prostě toho má v bříšku víc, sameček je oproti ní takový prázdnější. Na Googlu se dají najít fotky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 14:09 Muž Kubaa [718] Re: Kubaa
Snad ne, ale já tam měl nějaké obyčejné neocaridiny a vrčivky je byly schopné úplně rozcupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 14:07 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Kubaa
Pokud neublíží moluckám a japonice. Je mi to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 14:00 Muž Kubaa [718] Re: Amatértom
Pokud je to zarostlé, tak se tam populace krevetek asi udrží. Ale nebude vidět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 13:59 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Kubaa
Rasborky už tam cpát nechci. Pořídím si 6 vrčivek. Sice tu mám malé krevetky, ale ty jsem si rozmnožil do všech akvárii, takže jedno bez minikrevetek mi nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 13:19 Muž Kubaa [718] Re: Pepan
Určitě se dají chovat ve větší skupině, ale jejich chování myslím mnohem lépe vynikne, když mají dost prostoru i na nějaké to soukromí. Člověk pak může pozorovat jejich zajímavé chování včetně tření. Pokud by jich bylo podstatně víc na stejném prostoru, tak to myslím nebude ono (ale neublíží si, to ne).

Já bych je spíš doplnil nějakými těmi razborami. Po dospělých nepůjdou, ale množit se razbory nebudou (jinak se sem tam nějaké mládě občas samo odchová ve vhodně zařízené nádrži).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 13:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Amatértom
Dají se chovat i ve větším hejnu. Neperou se mezi sebou. Akorát upozorňuji že jsou celkem slušní dravečci. Zůstala mi jedna v akváriu, kam jsem dal skupinku endlerek a dokud tam ta vrčivka byla, neměl jsem šanci na odchov. Okamžitě po jejím odlovení se endlerky začaly v pohodě množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 13:05 Muž Kubaa [718] Re: Amatértom
Já měl šest kusů v 60x30x30 a bylo to tak akorát. Dál bych tři páry, jsou to hodné ryby, žádné vážně rvačky se nekonají, a to ani když se třely (jen tedy likvidují i dospělé krevetky). Problém je, že já jsem si pohlavím některých nebyl jist ještě dlouho po koupi, v době nákupu jsem to nepoznal vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 13:01 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Kubaa
Dobrá tedy. Jsou to zajímavé rybky. :) Nejspíš jim nakonec dám přednost. V hejnu těch 6 kusu, mají být jakoby tři páry? či převaha samic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2017 12:40 Muž Kubaa [718] Re: Amatértom
smich smich smich

U trpasličích určitě ne. U nich vrčí jen samci a opravdu něžně. A celkem vzácně - když si vysvětlují postavení s jiným samcem nebo když se snaží zaujmout samici. V minulé práci jsem měl v kanclu na stole akvárko s šesti trpasličími vrčivkami. Když kolegové chtěli slyšet, že ryby opravdu vrčí, museli si uvařit kafe a tiše čekat v mé kanceláři, ani nedutat, a třeba za deset minut, nebo taky za půl hodiny, se s trochou štěstí ozvalo takové něžné crrr. Když v tu chvilku zrovna někdo kecal, tak jsem si toho většinou všimnul jen já sám (protože jsem věděl, na co čekám), a oni si museli jít uvařit další kafe.

smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 12:36 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Kubaa
Jako že budou značně rušivé. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 12:25 Muž Kubaa [718] Re: Amatértom
Rájovců ani pár. Možná ve stejném objemu ale jiném tvaru (delší), ale ve 40 cm bych samec samici asi dost šikanoval. Bál zvuků? Nerozumím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 12:24 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Kubaa
Psal jsem, že pár ohledně těch rájovců. Na vrčivku jsem taky koukal, ale tam jsem se bál těch zvuků, co vydává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 09:33 Muž Kubaa [718] Re: Amatértom
Ten rájovec není hejnová ryba, potřebuje větší nádrž. Letnich teplot bych se nebál (v létě jsou na teplou vodu zvyklé i mnohé naše ryby), ale tyhle subtropické druhy nutně potřebují pro dobrou kondici pokles teploty v zimě, často i pod dvacet stupňů.

Razborky barmské by byly v pohodě. Jestli chceš labyrintky, tak vrčivku trpasličí, tak pět šest kusů - do zarostlé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 09:15 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: NHKG
No popravdě, jde-li o rájovce nejvíce mě zaujal tento:
rybicky.net/atlasryb/rajovec_deissneruv. Ale tam jsou pro mě nesplnitelné nároky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 08:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Amatértom
Rajovce jsem měl jiné druhy. Tento chce moc nízké teploty. Na to v létě bacha. Velikostně to bude na hraně a k ostatním malým rybám bych rajovce nedával.
Kardinálky rády plavou, ale mohlo by jim to stačit. Jinak to jsou bezproblémové ryby.
Rasbory neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 08:47 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – 40x40x40
Ahoj, mám téměř prázné akvárium a zaujali mě tyto hejnové rybičky. Dá se s nimi v této nádrži pracovat?
rybicky.net/atlasryb/razbora_sawba
rybicky.net/atlasryb/kardinalka_vietnamska
rybicky.net/atlasryb/razborka_barmska
případně jeden pár
rybicky.net/atlasryb/rajovec_cinsky (ten je těžko k sehnání). Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2017 14:26 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Vevod
Dalšího ancáka bych nedával. Zkus nějaké jiné krunýřovce, co nedělají takovou rutiku, nebo pancíky. Můžeš přidat nějaké plovoucky. A zvětšit hejno neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2017 14:18 R Muž ctibum [6923] Re: Vevod
Přitlačil bych výrazněji na neonkách... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2017 14:18 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Vevod
Přidej tak 20 ks Neonek, velké hejno to krásně oživí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 14:01 Muž Vevod [5] – Doplnění akva
Ahoj, chtěl bych nějak oživit mé akva. Do budoucna mám v plánu pořídit ancistruse gold - opačné pohlaví k tomu co mám a tak 2-3 ks raka mexického zakrslého. Ale raky a krevety plánuji v příštím roce přemístit do krevetária. Máte návrh co ještě doplnit za ryby, nebo myslíte že tak jak to mám je to dostačující. Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 14:08 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Xbourn
Rozhodně doporučuji, je to majestátní, nenáročná ryba se zajímavým chováním, barvozměnou a malou agresí vůči ostatním rybám. Jen je trochu plachá/lekavá. Akarka zelená by také mohla být vhodná, 1 pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 14:06 Muž Xbourn [805] Re: Wanderer
Vysoký je jenom 40 na Skaláry málo . A co Akara hnědá???????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 21:24 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Xbourn
Skaláry. stydim :-)

Jak to máš vysoký?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=1501