Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 20:55 Muž Rounce [30] Re: NHKG
Já mám na topítku sice 26° ale ve skutečnosti je tam kolem 23-24°. Jaká ryba by byla vhodná kromě teho pestřence ? Já se v tymto ztrácím protože zatím všechny dominatní ryby co sem si vybral podle sebe nedopadly dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2017 20:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rounce
Spíše ne. 26° je pro něj moc a při takové teplotě bude mít neustále snahu o tření a bude dost agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 20:21 Muž Rounce [30]
Dal by se ke mě dat Rájovec dlouhoploutvý místo teho pestřence ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2017 21:04 R Muž romant [27982] Re: Sarka27
Těch modrých neonek klidně 30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 20:54 Žena Sarka27 [0] Re: romant
Děkuju moc za radu. Ty neonky modré jsou moc hezké. Četla jsem, že těch krunýřovců by mělo být minimálně 6ks a těch neonek bych dala 12ks. Šlo by to? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2017 20:53 R Muž afc1886 [14655] Re: Sarka27
Neonky modré jsou jediné vhodné do tvé velikosti nádrže,myslím z neonek.Paví očka můžou být i do tvého akvária,ale je to těžší na údržbu.Nebo jinak,není to těžší,ale časově náročnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 20:50 R Muž romant [27982] Re: Sarka27
Dalo by se uvažovat o "zmenšené" variantě těch ok v podobě rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 20:45 Žena Sarka27 [0] Re: afc1886
Zrovna ta paví očka jsem moc chtěla.Jsou paví očka do mého akvaria velká? Proč neonky modré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 20:24 R Muž afc1886 [14655] Re: Sarka27
Paví očka bych vynechal a dal větší hejno těch neonek,samozřejmně neonky modré rybicky.net/atlasryb/neonka_modra nebo místo nich tetry ohnivé rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 20:15 Žena Sarka27 [0] – Kolik rybek do akvaria?
Ahojky mám nově založené akvarium a chci se zeptat kolik bych do něj mohla dát rybek. Akvarium je o objemu 63l, 50l čistý objem. Chci si pořídit Neritina zebra 1 kus, krunýřovec jednopruhý 4ks, paví očko 6ks, neonka 6ks. Není to moc?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 18:03 R Muž romant [27982] Re: Markéta
Těm samým prodavačkám je vrátit. ;-) Ale pojďme to tolik nehrotit. Jako nejlepší možné řešení vidím tvojí zdejší reistraci a jako další krok zřízení prezentace předmětnýho akvária, aby se dalo odladit co je špatně a teď jednu aktuální radu mám a tou je častější výměna 1/3 vody, tedy pro jistotu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 17:56 Markéta Re: romant
To je tak, když poslouchám prodavačky X-) jenže co mám s nimi teď dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 17:49 R Muž romant [27982] Re: Markéta
Jediný druh který tam patří jsou ty razbory, na zbytek je to malý, jak objemově, tak rozplavbou, takže až se vyřeší toto, budeš moci uvažovat o finální osádce. ;-) To co jsem napsal je tak přísné proto, protože to akvo neznám. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 17:45 Markéta – jaké rybičky přidat?
Zdravím,

chtěla bych se zeptat, jaké rybičky a kolik ještě mohu přidat do 54l akvária. Zatím mám 2 molly(black a silver), 2 ancistrusy, 2 rasbory klínoskvrnné a 5x dánio pruhované.

Předem díky za odpověď. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 14:17 Muž Rounce [30]
Když bych se nedržel biotopu jaká další ryba se tam hodila ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 12:46 Muž Rounce [30] Re: romant
To mě nenapadlo zkusím se zeptat na pár
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2016 12:29 R Muž romant [27982] Re: Rounce
Každá slušná akvaristika ti je u svého dodavatele objedná a bude to mít jednu výhodu, že se s nima domluvíš, oni nebudou ryby vpouštět do svých akvárií a ušetříš tak ryby dalšímu střídání vody, protože si odneseš rovnou sáček, který přicestuje od dodavatele. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 12:21 Muž Rounce [30] Re: romant
Tady tu rybu zas nevím kde bych sehnal co sem se dival tak v Kromeřížu kde je 7.1 burza to tam nikdo nemá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 21:58 Muž Rounce [30] Re: NHKG
To doplnění to mám v plánu neonky do 20, pandy taky tak do těch 5 kusů ale u těch ancistrusů to nevím jak bych lovil. Čichavce sem tam už měl prvně perleťový a pak tuším medový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 20:38 R Muž romant [27982] Re: NHKG
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 20:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
V tom případě bude ideální nějaká živorodka. :-O A nebo ti čichavci by mohli taky tvrdou vodu zvládnout. Ale to nevím jistě, ve tvrdé vodě jsem je nikdy neměl.
Škoda, že všechny mi známé cichlidy ze střední Ameriky jsou tak agresivní při tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 20:29 Maq Re: NHKG
Pokud si dobře vzpomínám, Rounce má tvrdou a zásaditou vodu. Nejsem si jistý, jestli by s takovou nezažil s cichlidkami zklamání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 20:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rounce
No máš tam ryby z Jižní Ameriky. Toho bych se držel. Takže pokud máš hodně dobrou vodu (nízké N látky), co tak pár nějakých cichlidek? A doplnil bych počty neonek a pancéřníčků a ancitruse nahradil otíky.
Pokud by jsi se nechtěl držet Jižní Ameriky, tak by mohl být pár menších čichavců (pyskatí, pruhovaní, medoví nebo zakrslí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 19:53 Muž Rounce [30]
Napišu to inak co by byla nejlepší volba jako hlavní ryba k současné osádce ryb v akváriu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 12:09 Muž Rounce [30]
Chtěl bych se zeptat co s dosavadní osádkou akvaria (v prezentaci) a co dat jako hlavní rybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 08:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: honcka
Můžou a nemusí jít po malých rybách. U mě malé paví oka požírali a nejsou to úplně klidné ryby, obzvláště když se chtějí třít. Tak proč riskovat. Neonky obecné by být mohly taky, ale ta červená mi přijde vhodnější a u mě byly výrazně mohutnější než n. obecné. Co se týče tvrdosti nevěř všemu. Třeba seriously fish píše stejnou tvrdost pro oba druhy a fishbase dokonce výrazně tvrdší vodu u neonky červené. Neonky jsou po mnoho generací chované v akváriích, tak pro chov snesou celkem tvrdou vodu, jen pro odchov je nutná extra měkká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 00:17 Muž honcka [39] Re: NHKG
Neonky jsem myslel obecný, dle atlasu jsou stejně velký, ale měly by snášet tvrdší vodu, kterou mám doma. Jinak po těch razborkách by to cichavci šli? Mě přišlo že nechávají na pokoji i mladý paví oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 00:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: honcka
OK, blbě jsem tě pochopil. Parmičky černopruhé stále ne. Jestli neonky, tak ty největší - červené, hejno cca 20ks. Modré jsou k čichavcům moc malé stejně jako rasbora galaxy.
Na řasy by asi mohli být ti otíci, ale s čichvci jsem je neměl. Zajímavá ryby jsou i krunýřovky: rybicky.net/atlasryb/krunyrovka_L445 Ale potřebují dostatek kyslíku. Na řasy fungují výborně a většinou ani nežerou rostliny. Zato ti ancitrusi co máš velmi rádi likvidují rostliny. Já jim říkám kytkožrouti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 23:40 Muž honcka [39] Re: NHKG
V tom založeným na vánoce plavou, paví očka(mám tam zajetej filtr cca 4 měsíce).
Jedná se se tuhle nádrž rybicky.net/nadrze/25614
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 23:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: honcka
Parmičky černopruhé určitě ne. Vyrostou na 15cm a navíc to jsou ryby co rády plavou, takže potřebují relativně dlouhé akvárium. Já bych doporučil 20 neonek modrých a 6 otíků.
Ale určitě není kam spěchat. Pokud bylo založeno na vánoce, tak nechat zajet minimálně měsíc. A na zájezd je tam těch ok nějak moc...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 22:51 Muž honcka [39] – Rybky k čichavcům
Přesunul jsem paví očka do synkova akvária a přemýšlím, co místo nich, líbí se mi neonky a razborky galaxy, akorát nevím počet a hodil by se mi nějaký řasožrout, mohl bych tam dát 2-3 parmičky černopruhé?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 13:21 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Maq
Ve stejně velkém akváriu mám 30 neonek modrých a 10 pancéřníčků malých a ještě budu chtít časem doplnit (pokud seženu) párek cihledek asi kakadu. Vše viz moje prezentace 54L.
Nevidím v těch konečných počtech problém.
Maximálně lze doporučit obecně známé pravidlo nevypouštět všechny ryby najednou (což jsem já nedodržel, ale za ty roky už tak trošku vím co si ve svém akváriu mohu dovolit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2016 12:24 R Muž ctibum [6870] Re: Maq
20 kousků tam ani neuvidí a za chvíli půjde přikoupit další... :)
Mám jich 6 ve "26", taky jsem se bál, aby se nemačkaly, ale je to prd. Budu přikupovat ještě alespoň 4. Bordel nedělají mi přijde a nejsou to šílenci jako krvavky. Začal bych na třiceti a bude se vidět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 12:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bedny
-sice není náhled jak bude akva zařízeno, tak si dovolím navrhnout varianty, čistě vycházející z jednoho z vámi uvažovaných druhů, modrých neonek.
1-var, romant-modrá neonka,panceříček- rybicky.net/atlasryb/pancernicek_nejmensi
- rybicky.net/atlasryb/pancernicek_trpaslici
- rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
2-var, modrá neonka,krevetky Cherry- rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry
3.var, modrá neonka,ostnáč červený- rybicky.net/atlasryb/dario_dario
-pokud bude tmavé dno, tak rozmanitost barev v akva bude dostatečná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 11:17 Maq Re: romant
To je moc! 20 kousků maximálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2016 06:37 R Muž romant [27982] Re: Bedny
Bude z toho eintopf, nikdo nebue vidět, všichni se tam ztratí, tedy ty tetry rozhodně. ;-) Při navrhování obdobných nádrží se řídím poučkou o jednodruhovosti, tedy do tohoto akvária bych dal buď hejno neonek modrých a nebo teter ohnivých v počtu 40 kusů. Živorodkama bych to už netříštil, jenom doplnil nějakým vhodnějším menším druhem pancéřníčků na dno a fertig. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2016 06:35 R Muž afc1886 [14655] Re: Bedny
Podívej se na youtube na jednodruhové nádrže a uvidíš,jak jsou pěkné.Já osobně bych dal buď jen neonky modré,nebo tetry ohnivé.Když už bych měl něco přidat,tak buď nějaké malé pancéřníčky nebo otíky.Taky by k neonkám nebyly špatné krevetky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 06:24 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Bedny
Osobně bych živorodky vynechal a tetru červenou nahradil tetrou ohnivou. A dal bych vše po osmi kusech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 03:08 Bedny – Sestava rybek pro nováčka v akvaristice
Ahoj, začínám a zakládám AQ 54 l (60x30x30). Po několika týdnech pročítání knížek, diskuzí, apod. jsem se konečně dostal i k tématu rybky. Potřeboval bych poradit s množstvím a možnou sestavou rybek. Proto se rovnou zeptám na sestavu co mě napadla a budu rád za každou odpověď a radu

1) Neonka Modra - 8
2) Živorodka Wingeova - 6
3) Tetra měděná a červená - 6 a 6

ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 13:52 Bacoun Re: Maq
Myslím si ,že zprovoznit se 54 l AQ za určitých podmínek a kázně dá.Chce to,ale jak opravdu říkáte,více trpělivosti.Já osobně jsem neměl odvahu v takovém objemu zkoušet nějaké rybí experimenty.Proto si myslím,že do takového objemu patří ryby menší,nenáročné a k tomu hlavně odpovídající množství.Spíše méně než více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2016 10:55 Maq Re: Doccian
Čtverzubec je náročná, nevyzpytatelná ryba, s vyhraněnými požadavky na krmení a čistotu vody. Špatný nápad.
A celkově si plánujete příliš mnoho ryb. Do 54 litrů tak nanejvýš menší hejnko nějakých těch malých teter a dost.
To za předpokladu, že zvládnete tohle malé akvárium úspěšně zprovoznit. O tom se vyplatí hodně číst na tomto fóru. Trpělivost!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 00:57 Žena Doccian [1] - Neocaridiny – Tetry, čtverzubec, pancernicci
Ahoj, chtěla bych mít v akváriu nějaké zajímavé rybky, které nemá každý a zamilovala jsem se do čtverzubce trpasličího. Brzy budu zařizovat další akvarko, 54l a prohlížela jsem si akvária se čtverzubc trpasličími, co s nimi bývá chováno s rybami a zalíbila se mi tetra červenoústá, ale nevím, zda není pro ni moje akvarko moc krátke? 60x30x30.:-) Popřípadě co jiného bych mohla mít se ctverzubcem? :-) Chtela bych jen jednoho a k nemu jiné rybky do středu + pancernicky.:-) Pripadne pokud myslíte, že není ani čtverzubec dobrý napad, uvítám i jiné.. díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 20:55 kleopatracz Re: romant
romant napsal: Takže děvucho, čichavce, čichavce, čichavce, betty, hejno neonek a k tomu držkolezce, koketuješ s čtverzubcem, nikdo neví jakým druhem, jsou ti tady dávány zamítavý ale i podpůrný stanoviska, budu si myslet, že toho o akvaristice moc nevíš, ostatně i proto jsem ti ty čtverzubce zamítnul, tedy nic proti vzdělávání se, jen do toho, najdi a načti si co nejvíce informací o tom daným konkrétním druhu, kterým jsi byla oslovena. ;-) U těch labyrintek bych šel jenom do max. dvou druhů, tedy když mám být konkrétní nechal bych ty perleťáky a betty. Místo ancáka bych volil spíš méně špinící rybky, tedy někoho z pancéřníčků. :-)

no tak děvucho mi nikdo neřekl tak 20 let, hned jsem omládla :-D
jinak si myslím, že je lepší si něco načíst, nechat se poučit od zkušenějších, než něco pokonit už na začátku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2016 19:37 R Muž romant [27982] Re: kleopatracz
Takže děvucho, čichavce, čichavce, čichavce, betty, hejno neonek a k tomu držkolezce, koketuješ s čtverzubcem, nikdo neví jakým druhem, jsou ti tady dávány zamítavý ale i podpůrný stanoviska, budu si myslet, že toho o akvaristice moc nevíš, ostatně i proto jsem ti ty čtverzubce zamítnul, tedy nic proti vzdělávání se, jen do toho, najdi a načti si co nejvíce informací o tom daným konkrétním druhu, kterým jsi byla oslovena. ;-) U těch labyrintek bych šel jenom do max. dvou druhů, tedy když mám být konkrétní nechal bych ty perleťáky a betty. Místo ancáka bych volil spíš méně špinící rybky, tedy někoho z pancéřníčků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 15:20 R Muž ctibum [6870] Re: kleopatracz
Píšou tam "Ve velkých akváriích lze tento druh chovat i s jinými druhy ryb" A teď se koukni tady na fóru do nádrží a vyfiltruj si podle objemu velké nádrže. Spodní hranice je někde u 260 litrů, horní u 500...

Zkus projít rybicky.net/forum/17809 , třebas tam něco bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 15:09 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: kleopatracz
Doporučil bych se podívat ještě na následující článek:
rybicky.net/clanky/521-ctverzubec-trpaslici-ve-spolecenske-nadrzi-i-s-krevetkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 15:00 kleopatracz Re: romant
romant napsal: Patrně se bude jednat o čtverzubce. ;-) Ne, nedávat do společenskýho akvária, na jednotlivých kartách v atlase je možno se dočíst o jednodruhovém chovu. :-)



jj, to je on.. no právě u zeleného je napsáno, že ve velkých akvariích lze chovat i s jinýmy druhy.. netuším, jak je velké to větší akvarium.. každopádně děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 14:06 R Muž romant [27982] Re: kleopatracz
Patrně se bude jednat o čtverzubce. ;-) Ne, nedávat do společenskýho akvária, na jednotlivých kartách v atlase je možno se dočíst o jednodruhovém chovu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 12:58 kleopatracz – čtyřzubec
Dobrý den, chci se zeptat, připravuji akvarium 190l, už jsem vybrala ryby -po páru čichavci medový, perleťový a zakrslý, neonky červené cca 15ks, dania pruhované cca 15ks,Beťáka s 3 samicemi a anticitrus.
Do akvárka mám jeskyňky, kameny, rostliny cca 50 - 60%, volné plochy pro plavání
nedávno jsem zahlédla v akvaristice čtyčzubce a naprosto mi učaroval. Můj dotaz zní, myslíte že si ho mohu do tohoto akvaria dát? Pochopitelně ryby až po zaběhnutí akvaria.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2016 17:20 R Muž romant [27982] Re: Krabice
Osobně bych volil jenom jedno hejno, tedy těch teter, ale o to náležitě posílené v počtu 30-40 kousků, pancéřníčků 10 a s čichavcema bych rozhodně ještě počkal, až bude akvo řádně zaběhnutý a nedával je tam dříve než za dva měcíce od založení a volil bych spíš menšího vzrůstu, tedy zakrsláky a nebo medový. Jako ideál je se podívat do jednotlivých vláken o zakládání akvária, popřípadě tam položit konkrétní dotazy, třeba na dno, rostliny, filtraci apod. Pro účel lepší komunikace a dalších výhod je vhodné ze zde na stránkách zaregistrovat, mít svůj profil a posléze zřídit i prezentaci daný nádrže.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=2101