Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 82 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 13:08 DaveCZ – Počty rybiček
Ahoj, budu rozjíždět akvarium o rozměrech 60 x 30 x 45 cm (čistý objem cca 70 l) a nejsem si jistý počtem rybiček, který tam můžu dát. Moje představa je 15 teter ohnivých, 6 panceřníčků, 1 pár cichlid, k tomu něco na dno - nevím přesně co a kolik a časem bych chtěl, pokud vše bude běžet ještě pár krevetek. Jsou mé počty správné, nebo jsem to s osazenstvem vzhledem k velikosti akva přehnal? Ještě bych potřeboval radu, co dát jako první osazenstvo do akva - 8 teter a 6 panceřníčků? Předem díky zkušeným za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 14:43 R Muž romant [27987] Re: michalt
S otíkama nemám problém a za tu filtraci chválím, to jsem měl přesně na mysli. palec Možnost samostatného zapínání těch zářivek, taky velmi dobrá věc, neb to osvětlení jako celek je na tuto nádrž již lehce nadstandartní, hnojení a CO2 by se zde šiklo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2013 13:51 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Ne, nádrž setová nebude. Filtraci plánuji Atmana 201 s kostkou biomolitanu a rozstřikovací rampou, aby byl jemný a stabilní pohyb vody, ale žádný kolotoč. Vodu chci filtrovat nejvhodněji, jak to půjde. Světlo bude 3x24 W T5 na rampě, samostatné ovládání jedné a dvou zářivek.

Dno zatím plánuji flexiobklady 1-2 mm, kombinaci hnědé a černé, možná trochu rudé, ale po nedobré estetické zkušenosti s tou barevnou kombinací, kterou mám ve stávající nádrži, určitě něco tmavé. Snad to cichlidky ocení. Akaru zelenou zvážím. Jdu se podívat na různé druhy teter, které se mi nejvíc zalíbí a které ta nádrž snese, pak bych si dovolil zeptat se, jestli je už konkrétní druh opravdu vhodný.

Myslíš, že by se tam líbilo i nějakému menšímu hejnu otíků (až se nádrž pořádně zaběhne) a nebo by to už bylo příliš moc? To základní hejno nechci kvůli kompromisům s otíky :-) nijak redukovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2013 12:59 R Muž romant [27987] Re: michalt
Beťáka s cichlidkama to se dá, třeba oblíbený ramirézy, nebo třeba thomasky. Poměry kluka a k němu více holek. Jako hejnovku ty tetry žhavý v pořádným počtu ne menším než 30 kousků a bude to pěkná nádrž.
Edit: Těch možností v tetrách je celá řada, ta nádrž je i možná na neonky, nebo třeba tetry ozdobný a jistě se najdou další. Osobně bych do takovýto nádrže volil nějaký tmavší dno, aby to hejno teter pěkně vyniklo a když bude jemnější, bude se i cichlidkám líbit, zde je taky možností daleko více, třeba ta zmiňovaná akarka zelená, dobrá volba. určitě to chce nepodceňovat výměny vody a když budu předpokládat, že to akvo bude setový, tak bych vyněmil filtr za klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 12:54 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: ivaha
Jojo máš pravdu, vůbec jsem si nevšiml že to je 54l, já mám totiž 60x40x40 a to je asi 96l, no a už jsem to řešil tak nějak podobně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 12:54 Muž michalt [737] - Miniakvária – Osádka do 112l
Ahoj, budu zakládat akvárium o hrubém objemu 112 l a chtěl bych zkušené akvaristy poprosit o radu s výběrem vhodné osádky. Zatím mám o té nádrži následující představu:

Bude spíš zarostlá a chtěl bych se postupně soustředit na zajímavější rostliny, hodně druhů. Osvětlení k tomu bude, CO2 až časem, prvních pár měsíců určitě ne.

Chtěli by jsme tam přeložit našeho samečka betty z malého akvária a přidat k němu dvě samičky. Věc se má tak, že moje přítelkyně má zatím problém nazvat akváriem nádrž, ve které neplave pořádný beťák. Já je mám taky rád, ale uvědomuji si, že to trochu komplikuje výběr zbytku osádky.

Chtěli by jsme zkusit nějakou hezkou cichlidku, jestli to půjde. Bude to velký problém pro kombinaci s bettou? Je šance, že se nechají na pokoji nebo se nám z nádrže stane rybí yakuza?

Pak bych chtěl nějakou pěknou hejnovou rybku, kde bych mohl udělat tak velké hejno, aby se v něm rybičky cítily bezpečně a spokojeně.

Děkuji Vám za názory a přeji hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 12:53 R Muž romant [27987] Re: nehygienix
Můj názor znáš, ale nejdříve se vypořádej se stávající osádkou, vždyť víme. ;-) Na dno partu 6-8 pancéřníčků, třeba rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda a do vodního sloupce hejnko teter, třeba 25 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 , jako čističe třeba 6 otíků a je hotovo rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2013 12:46 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Kryštof
Trochu moc na 54 litrů, řekla bych... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 12:29 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: nehygienix
hejno pancéřníčků, ty si vyber ty, jací se ti líbí, k tomu akary zelené, 1 samec a vetší harém samic, a nějaké pěkné hejno teter, třeba tetry žhavé a partu třeba otíků, ale né obyčejných jednopruhých, ale nějakého jiného ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 12:26 Muž nehygienix [4] – Rybky
Poradite jake rybky dat do akvaria 60x30x30 chtel bych vice navrhu jelikoz kazdemu se libi neco jineho dekuji.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 12:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: ... Do vláknité či ruduchy se pustí...

....naprosto úžasně marisy...akvárium je úplně čisté a pak s nimi rychle pryč, protože pak jdou do kytek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2013 22:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Celiny
SAE moc řasu nežerou. Dokud jsou malé, tak si dají, ale taky spíše jen přisedlou. Do vláknité či ruduchy se pustí, pokud nebudeš v akva vůbec krmit, protože pokud mají cokoliv jiného, tak se ti na ně vydlábnou.... tak snad ti to pomůže s rozhodováním :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:11 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: baletka
Asi mate pravdu s temi torpedy (me kodove oznaceni pro SAE:-D), jen mam za to, ze otici spise basti prisedle rasy, resp. jsem je snad nevidel jinde nez na kamenech, technice a skle. Ale je pravdou, ze SAE jsem taky nikdy nevidel pojidat vlaknitou rasu...

Ciffik: diky za info, urcite se tam na ne zajdu mrknout, teda jestli budu mit cas, protoze jsem se divalna stranky, ze minule nikdo nefotil, tak se toho zase po dlouhe dobe vrhnu..

OT: jeste tam chodi takove kvanta lidi? cetl jsem ze posledni burzy byly slabsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 21:58 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Celiny
hengelky mívá v Ostravě na burze pán v rohu za 9,- (od vchodu do ,,místnosti" levej roh naproti dveřím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2013 21:53 Žena baletka [624] Re: Celiny
Já bych třeba do té Jungle dala otíků osm, ale ani deset se mi nezdá moc, stejně jako ve Future. Ale s těmi SAE musím souhlasit - ony stejně jakmile trochu vyrostou, do řasy už nejdou a žerou všechno ostatní. Taky mám dvě SAE ve 112l, ale vím, že jim to bude brzy malé a půjdou do 480l. Myslím, že otíci jsou taky řasočističi, ne? A pokud vím, tak lepší, než SAE, jedině snad s výjimkou ruduchy. Šla bych taky do hejnovek. Osvědčily se mi neonky modré, ty jsou elegantní, drobné, krásně drží hejno, do 112l jich můžeš dát 15, s Tvým osazenstvem i 25, řekla bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 21:38 R Muž romant [27987] Re: Celiny
Slovo přerybnění je třeba si tak trochu přeložit a ve Tvém případě pracuješ s čistotnou osádkou a tak i když by bylo vizuálně tak trochu více rybiček, tak to za normální péče o akvo, nebude akváriu ke škodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 21:33 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Urtman
no na ty otiky jsem se dival tady do atlasu, kde pisou kus/20l (samozrejme to beru s rezervou), co se tyce tech SAE, nebudu lhat, o 3 dospele kousky jsem prisel vlastni vinou pri predavkovani CO2, proto chci doplnit na puvodni stav a priznam se, ze me trochu trapi zabi vlas v Futuru. Co se tyce tech hejnovek, i s touto variantou si trochu pohravam, libilo by se mi aspon 12 kousku rasbory klinoskvrnne (nebo jeste lepe Hengelovy). A snem zustava (z financnich duvodu) 12 kousku rybicky.net/atlasryb/drobnoustka_purpurova Ale i tak diky za radu, aspon se nemusim bat nejakeho prerybneni:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2013 20:29 JoKa Re: Celiny
Ahoj, já bych do Green těch otíků dal 12, vůbec bych se toho nebál, ať se lépe kluci cítí. Ve Future bych zvedl také otíky na 10 a s těma parmičkama opatrně, docela vyrostou. Jestli nemáš problém s řasou, zamířil bych jinam, nějaké pěkné hejníčko teter, třeba ohnivých...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 18:50 Muž Celiny [293] - Rostliny
Zdravim pratele, v nedeli se u nas v Ostrave kona aquaburze a ja mam v planu doplnit osadku akvarii. Do Green Jungle bych chtel poridit asi 6 otiku, do Future Iwagumi bych chtel dokoupit 3 SAE a pravdepodobne jeste 3 otiky, muze byt? Nejake jine rybky? Nebude prerybneno? Co vy na to? diky za tipy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 21:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Mně jde o to, že 2 platy ke 30ti neonkám modrým je mnší zlo než 2 mečovky ke 20ti neonkám obecným... ale jinak kdyby bylo na mně, tak by tam bylo 30 neonek modrých, 10 corydoras hastatus, habrosus nebo pygmaeus (nebo 8 C.panda) a 8 otíků, víc nic. A nebo jen jednodruhovka živorodek, gupky, molinésky nebo nějaká pěkná varianta gupek, to je jedno...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:55 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Doporučováním živorodek budeme zbytečně zmenšovat manévrovací prostor s ostatní osádkou a tudíž bych byl větší zpátečník, i když Ti rozumím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:54 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
Je to věc názoru a každý má svůj vlastní. Já bych s těma platama problém nedělal a když bude řádně měnit vodu tak by to nebyl problém. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kubasix
No, já bych pro platy na chov napsal nejméně 60 litrů, ale do té 70tilitrovky bych 2 platy klidně dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 20:51 R Muž romant [27987] Re: Kubasix
Platy jsou stejný rozmetadla hnoje, jako mečovky a tudíž já je mám ve stejný kategorii akvária aspoň 100 litrů čistýho, ovšem to je jenom můj názor a začátečníkovi do 60 čistejch litrů bych je prostě nedoporučil ani jedny, to spíš Hengelky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:48 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
Ale platy jsou do menších akvárek než mečovky rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita

Min.vel.n.: 20 litrů pro 1 samce a 2 samice. Větší nádrž je ale lepší. Pokud je to možné, vždy chováme více samiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:41 R Muž romant [27987] Re: Kubasix
Tak znovu, mečovky, ani platy nee a důvod je na snadě, je to na ně těsnější, kdežto těch ok, i když jich bude třeba i více, tak se poskládají lépe a protože se budou jak platy, tak mečovky, tak oka množit jako myši, tak je jasný pro co hlasuju. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 20:39 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
Tak to bych radši navrhnul Platy skvrnité to máš skoro to samé jako mečovky, na rozdíl od gupek, kterých je všude moc tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:37 kokozak Re: malyLibor
no když budou ty modrý vypadat dobře tak se zkusím sehnat :-) ale v KV moc nevím tam spíše prodávají jenom obecný :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kubasix
No, já mám s pandama zkušenost, že 5 je málo. 8 už je počet, kdy se krásně projeví jejich hejnové chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:32 R Muž romant [27987] Re: kokozak
Pro měčovky je to hrana, mrkni na jiný živorodky, třena klasiku pavích ok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:27 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: kokozak
A taky budu kupovat pancéřníčky panda, ale jen 5-6 ks. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:26 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: kokozak
Je to proti srsti i mně a doporučuji spíš verzi Mečovka mexická ADA, celá červená zase tolik nevynikne. Já je mám jako pár, ale v pondělí jedu koupit ještě 2 samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kokozak
Neonka obecná není nejlepší nápad. Neonka modrá tam bude vypadat monohokrát lépe... ale vyzkoušej si to klidně po svém. Dva samci mečovek se samozřejmě snesou, ale... prostě mně je proti srsti chovat dva samce bez samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:02 kokozak Re: malyLibor
no nic vracím se k tématu tak jsem přemýšlel nad Mečovka mexická červená,Neonka obecná,Krunýřovec jednopruhý,Pancéřníček panda ty krunýřovce a pandy tak po 8 kusů neonek klidně tak 10-15 kusů a když seženu ty mečovky tak dva samce jestli by se snesli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:26 Marek Re: malyLibor
a nějaký kontakt nebo jestli vede v KV nějaký obchod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Marek
V KV je jedna moc šikovná akvaristka, která je zároveň i veterinářka :-) Může ti poradit. Ona dává přednost malým rybičkám a krevetkám - máte tam na ně dobrou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Marek
Škrtala bych víc... Hejnovky (dánia, neonky) - jen jedno z toho a víc kusů, otíků víc, mečovky ne, thorakáti ne, místo pancéřníčka pandy třeba pancéřníček malý, parmička ne, sekavec ne. Toť můj názor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:22 Marek Re: malyLibor
aha moje chyba musím příště víc koukat no hold budu študovat byl jsem i kouknout do zverimexu ale bohužel v Karlových varech není moc výběr :-( je tam asi cca 7 zverimexu 3 jsem ještě nezkoukl tak až bude čas tak se tam mrknu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:17 R Muž romant [27987] Re: Marek
Škrtni si ty panc. kropenatý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Marek
Mně osobně se sekavec moc líbí, ale je většinou zalezlý, tak bych je vynechal taky :-)
Určitě bych vynechal pancéřníčka kropenatého - nádherná rybka, ale do akvárek se 4x větším obsahem než je tvoje. Dále bych vynechal parmičku jednopruhou. Jedna parmička je prostě špatně, i když je to Garra, a tvé akva je na ni malé.
Dánio pruhované a neonka obecná se budou v tomhle akva bít - ne že by se bily, ale dvě hejnka rybek, pro které je akva malé, to by nevypadalo dobře. Doporučil bych ti raději větší hejno danio perleťové (galaxky) nebo neonka modrá - klidně 20ks. Mečovky jsou krásné, ale docela velké rybky, místo nich bych doporučil párek plat korálových - podobná rybka podobné barvy, ale menší. Pandy a krunýřovce jednopruhé schvaluju, a klidně bych obou přidal na 8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:13 Marek Re: malyLibor
koukal jsem různé tady na aq a narazil jsem na jedno a má tam takový složení
6x Dánio pruhované
5x Krunýřovec jednopruhý
2x Mečovka mexická červená
8x Neonka obecná
2x Pancéřníček kropenatý
5x Pancéřníček panda
1x Parmička jednopruhá
2x Sekavec příčnopásý
ale toho sekavce asi vynechám hledat jsem i nějaký rybky co by se hodily k bojovnici jednu vlastním ale obavám se že ho nechám tam kde je :( :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Marek
No, kdybych směl poradit, tak nejdříve studuj informace, obecně o založení akvária, pak trochu o tom, co jednotlivé rybky potřebují, a především je třeba počítat s tím, že když akvárko založíš v prosinci, tak první ryby tam budeš dávat až za měsíc, náročnější za 3 měsíce. V akvaristice se spěch většinou nevyplácí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:57 R Muž romant [27987] Re: Ciffik
Nemám s dostupností problém, tedy u nás okolo HK. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:56 Marek Re: romant
to mám v planu včera mi přišel baliček s novou technikou topítko,filtr apod. chci ho teda zakládat až v prosinci takže času dost ale musím pomálu vyhlížet nějaký ty rybičky :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:55 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: romant
u vás je ta ohnivka dostupná? bez ironie v Ově a okolí jsem ji snad ještě neviděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:49 R Muž romant [27987] Re: Marek
Třeba to co jsem zde doporučoval valerii, počty možno lehce poupravit směrem nahoru, jako další možnost je procházet zdejší sekci nádrže a inspirovat se u obdobných nádrží, třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:42 Marek – Nové aq 70
Dobrý den. chci se poptat na par rad ohledně výběru rybiček do 70l aq jaký by mi někdo doporučil a množství díky předem za odpověď ;)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:35 R Muž romant [27987] Re: valerie
Ano, klidně můžeš, ale to co se ti snažím vysvětlit, je ta poetika v tom větším počtu menších rybiček, jako jsou třeba ty ohnivky. U neonek převládá mylný názor, že to jsou rybky do menších nádrží, ale omyl je pravdou, to jsou hejnový plavci a jejich síla je právě v tom počtu a dostatečné rozplavbě a v akváriích Tvojí litráže působí jakoby rozstřeleně a i když jich tam bude 20, tak to bude stále vypadat, že je akvo prázdný, neb se s největší pravděpodobností nebudou držet v houfu a budou těkat po nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 10:54 valerie Re: romant
a ty neonky tam můžu nechat?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 10:50 valerie – ryby
jaké ryby by jste doporučovali do 60 ti litrového akvária? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [82] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium?od=4051